ii Fi©tsem COUNTANTSBUREAUX VAN HELTEN NASSETTE .1 30-60-90 ct. PUIROL Gemengd Nieuws. Telegrammen van iieden. Prorijiciaal Niemws Sport Stadsnieuws 'ersoneel P. Hekket Co. A. R. Vorige verantwoording Totaal fi 10— 8.- f 65.13 2058.881/2 JO® ]£i5Lnrztif.. van 24 Augustus 1925. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet Koers van heden te Vorige Koers. ion/, l.nt. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 9H-| fl 4l Bij Wiel- eii Molorrijden heeft men vaak veel last van Schrijnen en door- zitten tier liuid. Om dit dailelijk te verzachten en spoetlig te genezen gebruikt men algemeen nomisch opzicht minder gunstig gelegen stre- ken naar het Wolga-gebied, Siberie en het Verre Oosten. Naar verluidt, zal Turkije aan den Vol- ke.nbond voorstellen, in Mosoel een volksstem- ming te houden. Door een ontzettende wolkbreuk in Bar- bistadt bij Halle zijn ongeveer 60 liuizen ver nield of zwaar beschadigd, terwijl 15 gezin- nen dakloos zijn. De spoorweg werd door een watervloed ondermijnd, tengevolge waarvan een trein ontspoorde, zonder dat evenwel per- soonlijke ongelukken te betreuren vielen. Met Russische volkscommissariaat van gezondheid heeft het dragen van uniorm door verplegers en verpleegsters buiten hun diensttijd verboden. Verder zullen de verpleeg sters in diensttijd geen uniformen mo gen c'-ra- gen, die aan de vroegere kloosterklecding. her inneren. Het conflict in de textiel-indu.sirie ai Oost-Bohemen, waarbij 50.000 arbeiders be- trokken zijn, is bijgelegd, dank zij de tus- sohenkomst van den minister van Sociale Voorzorg. De uitr'uitings- en stakingsaan- kondigingen zijn ingetrokken. Er zullen on- derhandelingen worden geopend voor het sluiten van een nieuw collectief contract. Nabij het kleine stadje Granite in Co lorado aan de zijde van de Arkansas-rivier lie- pen twee pleiziertreinen vol met reizigers op elkaar. De machinisten redden zich door in de rivier te springen. De beide stokers werden gedood, terwijl 15 passagiers ernstig gewond werden. In het Russische gouvernement Jeka- terinoslaf zullen, volgens de Prawda, naast de twee reeds bestaande Duilsclie kolonies, nog twee nietiwe in het leven worden geroe- pen. De vier kolonies zullen dan te zatnen een bevolking van ruim 85.000 zielen tellen lem werd verzonden, verpakt als manden ap- J pelen en peren. Bij dit vervoer deden eenige J tusschenpersonen dienst, o.a. een pakjesdra- ger uit Amsterdam. Op het kantoor van den handelaar werd en inval gedaan. Het bleek, dat voor den ge- heimen handel een afzonderlijke boekhou- ding was aangelegd, waarin de leveranciers onder valsche namen voorkwamen. Op dcze manier werd ongeveer 2'A ton te weinig belasting betaald. net rijk heeft nu volgens de rfrct dric maal dat bedrag, dus 7% ton, te vorderen. De bedoelde handelaar is inmiddels naar Duitschland ver trokkenzijn zaak ging in andere handen over. De belastingautoritei- ten hebben op tal van eigendommen van hem beslag doen leggen. Verwacht wordt dat deze zaak binnen kor- ten tijd voor de Haarlemschc rechtbank zal worden behandeld. KORTE BERICHTEN. Te Reeuwijk werd Zaterdag een land- dag van den Bijzonderen Vrijwilligen Land- storm in het Landstormverband Gouda ge- houden. ingezet. De Hollanders Maas en Muller heb ben nogal met pecn te kampen gehad. Het eind bracht een overwinning voor den Beig Hoevenaers. Uitslag: l. Hoevcnaars (Belgie) 5 uur 34 minuten 49 sec.; 2. Bocher (Frankrijk); 3. d. Bergh (Nederland); 4. v. d. Aar (Ne- derland). Van de finale Wereldkampioenschappen 100 K.Afc acbter groote motoren melden wij den volgenden uitslag: 1. Grassin (Frankrijk) 1 uur, 20 min. 4/5. 2. S n o e k (Nederland) 1100 meter. 3. Seres (Frankrij'k) 20 rotiden. 4. Linart (Belgie) 24 ronden. In het U. C. I.-truitje gestoken reed Gras sin van alle zijden toegejuieht, een eerc- onde. Zijn bloemen stond hij Sinoek af, het- geen hem opndcuw een applaus bezorgde. Snoek werd na afloop op de schouders het middentrerrein opgedragen. Qedeeltelijk gecorrigeerd. TWEE-JARIG KIND OP DE RAILS. Zondagmiddag te half twee werd de politie te Zandvoort ervan verwittigd dat zich in den goederenwagen van den pas gearriveer- den spoortrein uit Amsterdam een zwaar ver- minkt 2-jarig knaapje bevond. Het bleek dat het kind op de spoorlijn tus- schen 't voor-en hoofdsignaal nabij den Belt- weg te Zandvoort door den trein was gegre- pen, toen deze ter plaatse hi snelh van 60 a 70 kilometer had. De kleine werd door per9o- neel van den trein, met afgereden rechtervoet- je en een ernstige hoofdwonde, eerst .onder den zesden wagon weggchaald. De politie heeft het kaapje, Eduard Nijts geheeten, aan het station verbonden, doch de even later ge- arriveerde geneesheer kon slechts constatee- ren dat het leven reeds was geweken. Per brancard is het lijkje later door de po litie naar de ouderlijke woning nabij den Beltweg vervoerd. BOTSING TUSSCHEN RIJWIEL EN TRAMWAGEN. Een 32-jarige man reed hedenmiddag circa 5 uur, ter hoogte van den bijwagen, op zijn rijwiel naast een tramtrein van lijn 2, welke zich op den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam in de rich ting van het station bewoog. Door nog niet opgehelderde oorzaak kwam de man met ge- noemden bijwagen -in aanrakiiig. Hij kwam daardoor met zijn rijwiel vrij ernstig te val- len. Met eenige wonden in het aangezicht en klagehd over inwendige pijnen is het slacht- offer door den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. Daar achtte men opnemen echter niet noodzakelijk. De man is daarop naar zijn woning gebracht. EEN FINSCHE BARK OVERVAREN EN GEZONKEN. Zondagmorgen heeft de trawler IJmui den 13" tie ..Christina Catharina" te Ijmui- den binnengebracht twaalf overievenden en het lijk van den kapitein van de Finsche bark „Tjerimai". De trawler heeft Zaterdagmorgen vroe. in de Noordzee op ongeveer 200 mijlen a£ stand van IJmuiden deze bark overvaren De bark, die als ballast zand in had, zonk onmiddeilijk. Twaalf opvarenden werden ge- red; de kapitein werd vermoedelijk door een stuk wfaknout gedood. Zijn stoffelijk over schot Werd naar de Algemeene Begraafplaats te IJmuiden.overgebracht. KLEINE OORZAKEN.... Een politie-agent te Bussum wilde op den Buizerweg aldaar een wielrijder zonder, licht aanhouden. Deze reed echter door, en werd eerst na een jacht tot stilstand gebracht Toen bleek, dat de ,fiets niet van een belas- tingplaatje voorzien was en die in beslag ge- nomen werd, volgde beleediging van den agent, waardoor het aantal verbalen lot vier steeg. Dit was nog niet genoeg, want later op den avond werd de overtreder gesnapt, toen hij bezig was zijn in beslag genomen fiets op het poiitiebureau weg te halen. T Eind van't lied was opsluiting in een cel. GEHEIME HANDEL IN GEDIS- TILLEERD. Reeds maanden geleden, zegt de N. R. Crt. had de Haariemsche recherche eeii belang- rijke zaak in onderzoek tegen een handel aar in gedistilleerd te Haarlem Betreffende deze zaak vernemen wij thans de volgende bijzon- derheden. Bij het-teiderzoek inzake geheime brande- i-qen was gebleken, dat een groot deel van het gemaakte gedistilleerd aan een der Haar iemsche handeiaars was geleverd. Deze han delaar ontving ook groote partijen uit de Oos- tdijfce grensstreken. Oit deed bedrog vermoe- den. Ate n.l. Nederlandsche distillateurs al cohol naar het buitenland zenden, moeten zij wel eerst het voile accijnsbedrag betalen, maar is de alcohol eenmaal de grens gepas- seerd, dan worden aan de verzetiders alle ac cijnsgelden weer terugbetaald. Vermoed werd nu, dat dezelfde alcohol, als die pas in Duitschland was aangekomen, weer op ge heime wijze naar Nederland werd gesmok- keW. De smokkelaars adden dan den vollen accijnsprijs verdiend. Bij het onderzoek bleek, dat de alcohol naar den handelaar tcHaar- KONINGINNE-VERJAARDAG LIEFDADIGHEIDSDAG. 's-GRAVENHAGE, 24 Aug. De Minis ter van binnenlandsche zaken en land- bouw heeft aan de commissarissen der Ko- ningin een schrijven gericht, waaruit blijkt, dat de Koningin, in verband met het feit dat de gausche bevolking zich opmaakl om gezamenlijk do geldelijke nadeelen van de stormramp te dragen, den wensch heeft uitgesproken om aan de gemeentebesturen in overweging te geven den verjaardag der Koningin, zooveel doenlijk, zonder kosten te vieren. De bedo-eling* is, om, wat anders voor de viering besteed zou worden, te bestemmen tot leniging van den nbod-der geteisterde streken, in verband waarmecle de Koningin tevcns het denkbeeia geapperd heeft 31 Au gustus te maken tot een liefdadigheidsdag voor alle Nederlanders, zoowel hiei- te lan- de als in het buitenland. In verband met den wensch des Ko ningin heeft het Nationaal Steuncomite een oproep gericht tot het Nederlandsche volk om dien dag bijzondere gaven te zen den met bijschrift „Weldadigheidsdag". DE RAMP IN OOST-NEDERLAND. 's Graver.hage, 24 Aug. Het Dage- lijksch bestuur van het nationaale steunco mite bracht Zaterdag een bezoek aan eeni ge geteisterde gemeenten in Gelderland, terwijl deze week bezocht worden de ge teisterde gemeenten in Noord-Brabant. Dc Haagsche afdeeling van het Roode Kruis ontving tot heden bijna 70.000 gulden voor de stormramp. HET FRANSCHE ANTWOORD. BERLIJN, 24 Aug. De Fransche am- bassadeur te Berlijn, de Margerie, zal he denmiddag te 5 uur het Fransche antwoord in zake het veiligheidspact aan den minis ter van buitenlandsche zaken, dr. Strese- mann, overhandigen. UIT BERGEN. In ons nummer van Zaterdag is vermeld, dat een slager uit de Breelaan te Bergen ver- o or deel d is wegens het opslaan van afval van slachtvee op zijn erf. Men verzoekt ons nader te melden, dat de betrokken slager niet in de Breelaan maar in de Dorpstraat woont. De heer K., van hier; reed gisteravond, omstreeks 7 uur, met zijn motor waarop een jongen als duo-rijder zat naar Ber gen terug. Bij de brug bij de fabriek „Wilhelmina" kon hij door zijn vaart de bocht niet goed ne men, met het gevolg, dat de motor de helling afreed en over den kop sloeg. De heer K. brak zijn been op twee plaatsen en bekwam verscheidene kneuzingen. De duo-rijder kwarn met den sehrik vrij. De motor is vermeld. De heer K. is na op den weg verbonden te zijn, met een passeerende vrachtauto na'ar Bergen vervoerd. UIT WESTWOUD. Bij kon. besluit is benoemd tot burgemees ter dezer gemeente de heer G. P. Haver- kamp, secretaris alhier. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Leendert Jacobus, z. van Leendert Jacobus Kruijt en Cornelia Geertruida Balder. Ni colaas Engelbertus, z. van Johannes Francis- cus Hemels en Maria Geertruida Olgers. Adriana Wilhelmina, d. van Theodorus Dijk stra en Wilhelmina Maria van den Idsert. Pieter Johannes Arie, z. van Arie Booij en Johanna Hendrika de Jong. - Anna Wilhel miua, d. van Cornells Dirk van Reijendam en Petronella Hendrika Brunsmann, Geertje Catharina, d. van Cornelis Braken hoff en Trijntie Bakker. OVERLEDEN: Johanna Deliana Zaadnoordijk, wed. van Hendrik Wiltem Hoismuller, 72 jaar. Stijn tje Winkel, gehuwd met Willem Rookei, 78 jaar. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Hoevenaars wint den wegwedstrijd. De Hollanders v. d. Bergh en v. d. Aar bezetten de derde en vierde plaats. De Hollandsche deelnemers aan deii weg wedstrijd om het Wereldkampioenschap heb ben Zaterdag een alleszins behoorlijken in druk gemaakt. Onze landgenooten v. d. Bergh en v. d. Aar slaagden erin zich resp. derde en vierde te'plaatsen, met een zeer geringen achterstand op den eerstaankomenden Belg Hoevenaars en den Franschman Bocher, die als tweede ove. de eindstreep ging. Het on derling verschil der vier renners zal zeker niet meer dan een half wiel bedragen heb ben. Jammer, dat Maas op 50 K.M. voor de fi nish een aanrijding kreeg, waardoor hij van verdere mededinging moest afzien. Ook de Hollander Muller had pech, 30 meter voor de eindstreep kwam hij te vallen. Doch, dit alles heeft niet kunnen verhinderen, dat de Hol landsche eer op Levredigende wijze ^ered is. Aanvankelijk werd een gelijkmatige gang DE CYCLOON IN OOST EUROPA, Gelukkig dat wij onze inzameling nog niet gesloten hebben, want ook heden zijn weer verscheidene vrijwilligc bijdragen ingekomen. Langzamerhand groeit onze inzameling ot een aardig kapitaaltje dat wij geleidelijk aan den penningmeester van het Alkmaar- sche comite overdragen. Hartelijk dank aan hen, die ons heden de volgende bijdragen deden toekomen: S. te S. Alkm. Handelsreizigersvcr- eeniging coll. verg. 22 Aug Leerlingen en personeel O. L. School te Schermer- horn 21.13 1.— 22.50 2.50 2124.01i/o WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben den bouw van de Rijkskweekschool voor Onder- wijzers en Onderwijzeressen alhier opge dragen aan de laagste inschrijvers, Gebrs. H. V. en J. de Vries, aannemers te Purmerend. DE BEGRAFENIS VAN F. H, DELACHAUX. Zatetrdagmorgen om elf uur had de begra- fenis plaats van den heer F. H. Delachaux, op het oude gedeelte van de Algemeene Begraafplaats. Gevolgd door familie, vrienden en beken- den, directeur, oud-collega's en oud-leerlin- gen, werd de baar, gedekt met drie lelies, ten grave gedragen. Nadat de kist was neergelaten strooide de familie bloemen er op. Op verzoek. van de echtgenoote van den overfedene werd door niemaind gesproken. Heel veel bloemen en kransen getuigden \>an de liefde, achting en vriendschap, die al ien, die hem ken den, hem toedroegen. Deze stille plechtigheid was buitengewoon indrukwekkend; ieder dacht aan hem, die daar nu ligt, temidden van zijn oude beken- den, die hem voorgingen. Wat hij voor zijn familie was, kunnen wij niet beschiiven. Zoo'n groote liefde en sym- pathie is slechts te voelen. Voor vrienden en bekendeo was hij iemand, op wien alien konden vertrouwen; die steeds bereid was te helpendie door zijn groote ontwikkeling, zijn voortdurende opge- wektheid in geztlschappen onmisbaar was. Nadat hij gepensionneerd was, bleek eerst reeht welk verlies de H. B. S. met zijn heen gaan leed. Hoe wist hij steeds op aangename wijze de leeraarsvergaderingen op te vroolij- ken. Welk een aangename verhouding was er lussehen directeur en collega's en hem Ook door zijn oud-leeriingen was hij geacht als zelden een leeraar is. Met zijn „kniusjes". zijm verhalen,- zijn fijne humor, wist hij z'n lessen te maken tot een bijeenkomst, waar alien naar verlangden. En dat zijm lessen vrucht droegen, voelen ai z'm oudleerlingen nog dagelii'ks. Nu is hij van ons heengogaan, maar in onzen geest blijft hij altijd voortleven Hij ruste im vrede. ERGERLIJK. A4en deelt ons mede, dat Zaterdagochtend ter hoogte van de IJzerfabriek in den Baan singel een klein hondje te water was gewor pen. Het arme dier spartelde om op het droge 'te komen, toen een paar opgeschoten jongens eenige groote steenbrokken uit een vlet van den heer Habbel haalden- en deze stukken het arme diertje op den kop gooiden, waardoor het bewusteloos in de dicpte zonk. Het is te hopen, dat de politie deze dieren- beulen zal weten op te sporen. GESLAAGD. Te 's-.Gravenhage slaagde voor het akte- examen N. O. de heer D. Wannink alhier. NAAR INDIe VERPLAATST. De heer G. J. Boot, Insr.ecteur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzei: al- hier^le afdeeling, is gesteld ter beschikking van den Gouvcrneur-Generaa! van Neder- landsch-Indie, om daar te lande te worden geplaatst als Inspecteur van Financien (on- derhoofd van den belastincdienst). CHRISTELIJKE JON'GELINGS- VEREENIGING. Blijkens een advertentie in dit nummer zal Dinsdag 25 Augustus in het gebouw „Waakt en Bidt" een lezing gehouden Worden over „In's levens opgang". Spreker ds. J F. Remme, uit Amsterdam. STAATS-EXAMEN VOOR DE UNIVERSIl'EIT. Zaterdag laagdc voor het S'aats-examen A, de heer J Winkel te Bergen. JUB1LEUM A. KOOGER. Toen "de heer Kooger gistermorgen even voor den dienst de trap van de Remonstrant- sche Kerk besteeg, vond hij op zijn orgel een fleurige bloemtuil van de gemeente, als hultic en dank voor zijn trouw bij de vervullin van zijn schoone taak gedurende vijf en twin- tig lange jaren. De dienst getuigde van d- verv/antschap en het verschil dat er tusscheri den kunstenaar en den geloovige bestaat, en de ingewijden begrepen wel waarom juist vandaag dit onderwerp behandeld werd, en voelden het dankbaar mede, dat de tonen van het orgel dezen morgen zoo krachtig en ver- trouwend, zoo jubelend en warm klonken, z66, dat als v.anzelf de gedachten der ge meente uitgingen naar hem die wil beide &ge- lijk, vrome en kunstenaar, moest zijn. Na afloop van den dienst kwamen het be stuur en eenige gemeentelcden en belangstel- lenden samen in de consistorie om den heer Kooger op te wachten. Toen het jubelend na- spel was weggestorven en hij had plaats ge nomen, sprak de predikant, Ds. Cramer, hem namens het bestuur hartelijk toe en - schetste de moeilijke, maar schoone taak waaraan de heer Kooger zich zoo ten voile gegeven heeft. Gedurcnae vijf en twintig jaren slechts een maal ontbroken te hebben en dan nog wegen? zickte, is waarlijk niet gering. Spr. danktc den heer Kooger daarvoor en zeide nu aan de volgende vijf en twintig te gaan beginnen Hij bood den heer K. een foto der crayontee- kening aan, die van de kerk is vervaardigd in een passende omlijsting. Daarna nam mej. G. Nierop het woord en bood namens de gemeente een fraai boekwerh aan, de hoop uitsprekende dat de heer Koo ger dit wel zou willen aanvaarden. De heer Kooger dankte de beide sprekers en sloot zi$ bij de woorden van Ds. Cramer aan van dc nieuwe vijfentwintig jaren. Daarmede was de eenvoudige plechtigheid' ten einde. ZWEMVEREEN1GING „D.A.W." Zondag startten in Zutphen op de 6 K.M. baan vier leden van „D.A.W." t. w. Mej. S. Koeman, Herman Caarls, M. A. Gilles en P. Vink. Het was vreemd werk voor onze deel nemers, omdat zij voor het eerst zwommen in sterk sroomend water (IJsel). Er startten slechts 5 dames: le werd Mej. Koeman, „D. A. W." Alkmaar, 2e Mej Lcibbrand, „Blikkenburg" Zeist. De heerendeelname was grooter (29). le werd F. Kuijper (Dolfijn) Amsterdam, 2e Herman Caarls, „D.A.W." Alkmaar. Jan ter Haar, Zwolle (bekerhouder 1924) viel uit. Ook de heeren Gilles en Vink wi§ten den afstand af te leggen. LICHT OP! Hedenavond .voor rijwielcn en motorrijtui- geri te 8.37 uuc licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. De kermis met liaar guic:-gu:s, met liaar levendig rumoer en ge'ze.hge arukte, met liaai inuzick cn zang aan alien -kant, met haar ge- juich en gejubel dc kermis is weer aan den gang. Het weer houdt zich tamelijk, rekening houdende met het spreekvvoordelijk gezegde: Als het Alkmaarsclie kermis is, regent bet. Er zijn. behoudens de schouwburgen, veel gclegcnhcden van vermaak cn outspanniug. De Paardenmarkt is vanouds ccn centrum van vermaak. Schulte's dancsalon trekt vele danslustigcn. In ccn volgende tent kunnen molcn cn een poffertjeskraam hebben druk molen cn ccn pofertjeskraam hebben druk bezock. Het theater Mullens trekt met zijn luid- ruchtig orkest natuurlijk de algemeene aan- dacht. Dit is nog een van de ouderwetsche gezel- lige kermistenten, waar alle artisten voor de voorstelling op een podium gcetaleerd wor den. Deze voorstelling ncemt geruimcn tijd in beslag. Er worden Rusische danscn en -mu- zick gegeven, er is een jongleur, ccn cowboy, die schitterendc staaltjes van schietkunst en lasso-werpen toont, een buikspreker die cen intercssant gesprck met - een groote pop voert, een muzikale down cn nog velerlei at- tracties die de tocschouwers aangenaam be zig houden. I let Tanagra-theater geeft een bijzondere voorstelling, die velen zich .verwondcrd doet afvragen hoe een en ander mogclijk is. Men ziet een goochelaar zijn kunslstukjes uitvocren, een paar Volendammers een dansje maken en een bokswedstrijd tusschcn Demp- sey en Carpentier. En alle optrcdenden zijn" niet grooter dan circa/ 20 c.M. Wij zullen het „geheim" van deze voor stelling maar niet verklappen. Men ncme zelf eens een kijkje en trachte het raadsel maar eens op te lossen. Ook de Nieuwesloot is geheel bezet met kramen en tenten. Nougat-kramen van Willem en Jacob Stu- vc bergen groote voorraden van deze ge- wilde en heerlijke lekkernij. Het „hoofd zonder lichaam" weet vele be- zoekers naar binnen te halen, die nieuwsgie- rig zijn, hoe zoo'n wezen kan bestaan. "De-stoomcaroussel van den heer Vinken is. (Ontvangen per draadlooze telefoon). ST A ATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A'. 5 1919 BANKdNSTELLINGEN. Kol. Bank IndFche Bank Handel Mpij. Cert. v. j.000 m Rese. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. F'irnesssStokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. M A. H B. ff Philips Gloeilampen V Nienwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjone Cult. Vorstenl. Dito actions Compama Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee.. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber I Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serhadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij. Nederlr.nd Holl. Llovd afgest. idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKXEN. Oude Deli Senetnhah f. Deli Batavia Besoeki V MERIK A. Southern Rails Union Pacific 103i/lt 100«/4 177 Vs 1413/4 1377/m 138 s/, Vk 1335/g 921/4 90/4 928/4 435 425 88. 1210, 5425/, 330 1751/, 15b 149- I 1131^ 3571/, 157s/4 379V, 2941/, 15 210Vs 192 2/8 1598/4 2471/2 671/, 531,'g 14411, 45 501/, 172i/, 63i/, I88/4 97i/, 9»/i« 301/, 400 4£0i/s 352 285 14315/j, 103% —a 177 1761k i 1418/, 1371/, 133 137V* 1371/, 134 135 1331/* 1 33s/4 91*-* 92 925,4 430 420 1231/, 1231/, 540 5391/, 540 540 329 328 330 154 154 149 g 149 113i/« 1131/, 351 158 158 374 373-5 373-% 372J-5 291 290}—4 292J-i 892A-} 209-10 192— 4 159 247 67 66 54 1441/, 1441/, 1441/, 171 171 171 66 051/, 651/, 631/, "9i/» 3f 311/, 4C0 400 400—1/, MM 489 483-9 436—1/, 360 358-63 MM 362 101V, 144 PROLONOATiE vorige koers 3.) pCt., heden 3) pCt WIsSLLKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Christinia New. York Italie V«fige koers 12X5V* 59.05 11.051/, 11.26 Vs 48.15 100 35-C5 58.15 66.80 46.95 NIET OFFIC1EEL. I 2.481/g 9.03 Koers op heden. Off.noteering 12.05 s g 59.041/, 11.701/, 11.30 48.071/, 35.— 59.871h 63.70 47.70 2.481/* 9.20 TELEF. 1010 BEZWAARSCHRIFTEN AAHfilFTEN AUGESTRAAT 96a ALKMAAR ADVIEZEN

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2