De cycleoo in Oest-Nederland. Advertentien. steeds gcvuld me draai- en cafewalk-lieflieb- bers. Op de Korte Nieuwesloot staat o. m. een draaimolen, die het druk hceft. In het „the- ater mysterieuse" geeft prof. Henning verras- sende "staaltjes van auto-suggestie en telepa- thie te zien. Vele kraampjes en teritjes met zoete en zure waren vinden een plaats op de Nieuwesloot en Korte Nieuwesloot. De wafelkraatn der firma Van der Zee en de poffertjeskraam van de firma Porton, die hun gewone standplaats op de Steenenbrug hebben ingenomen, behoeven slechts even genoemd, omdat hunne waren een reputatie bezitten, die vele kermis-gangers als vanzelf dwingt hun schreden daarheen tc richten, om te genieten van heerlijk gebak. Een goede vio- list speelt mooie muziek. De Laat geeft hetzelfdc beeld te zien. Ook daar is een reeks van gtooterc en kleinere kramen met veel heerlijks, dat aanlokkelijk is uitgestald. De heer A. Klimenko, voprmalig koloncl der artillerie van bet Russische Czareffieger, staat hier met een kruvjo. van Russische snuisterijen. De aiiikelen "zijn Pie" door T?"= n ge- maakt, waaronder veld hooggeplaatsm en adellijke personen, die voor het bolsjevvism moesten vluchten, en op deze wijze in hun onderhoud trachten te voorzien. Men vindt er practische dingen voor wei- nig geld. Er zijn keurig gedecoreerde tliee- doosjes, naakien-. vingerhoeden-, postzegel- en sigarettendoosjes. De voorwerpen zijn keurig afgewerkt en gepolijst, terwijl bij ieder voorwerp de prijs genoteerd staat De stand van dezen voormaligen kolonel is on de Laat bij „Populair". Ten slotte vinden de kermisbezoekers in de verschillende cabarets gelegenheid om zich gedurende langen tijd te amuseeren. „Centnim-hotel" heeft zooals bekend Willy Derby, Black and White en Harry WoodwardJ geengageerd. Eerstgenoemde liandhaafde zijn naam als gezellig conferen- cier en prettig zanger. Vooral met zijn seri- euse liedjes heeft hij veel succes. Black and White brengen weer nieuwe liedjes, die zij met het oude elan zingen. Na- tuurlijk krijgen zij veel applaus, Ook Harry Woodward verstaat de kunst de handen van de bezoekers op elkaai" te krij gen. Genoeg zij te zeggen, dat wie niet vroeg- tijdig zich van een plaats voorziet, gevaar loopt, onverrichter zake terug te kunnen gaan, omdat de zaal dan vol is. Evenzoo is het in de bovenzaal van cafe „Central" (Hofplein), waar o. m. Michel Swaab Ten goede bekende,de gebroeders Schakels die eveneens meermalen met suc ces optraden in Alkmaar en Alphonse Bi got optreden voor een danbbaar gestemd pu bliek. Gebrs. Schakels zingen en musiceeren. Mej. Bigot draagt eigen en anderere liedjes voor. Michel Sv/aab tonfereert prettig en werkt medc om goede cabaretkunst te geven. In „De Karseboom", Langestraat, freden o. m. Ro Blazer en Harry Matmouhn op Leuke lui, die hun publjek wel weten te pak- ken- Enkele nummers zijn bijzonder goed ge- slaagd. „Amicitia" aan de Laat heeft beurtelings dansen en cabaret. Wat het laatste betreft, Paud Ostra, iemand'die goede prestaties le- vert, voert een troepje artisten aan, die elk voor zich hun best doen het publiek aange- naam bezig te houden, iets waarin zij volko- men slagen. In de danssalon „Concordia" eveneens aan de Laat verdringen de vele bezoektsers en bezoekers zich, die Must zijn op een dans- je, beurtelings bij orchestrion- en jazz-band- muziek. Wij hebben dezer dagen nog wel eens ge legenheid van cabarets of kermisgelegenhe- den zoo nu en dan nog eens wat tc schrijven. Onze lezers kunnen nu alvast hun kcuze bepalen. MIDDAG-VOORSTELLING VICT ORI A-THeAT ER. De heer Weber van het Victoria-Theater deelt ons mede, dat Woensdag een middag- voorstelling van het thans getoonde program zal worden gegeven. Wij kunnen hen, die het Victoria-Theater nog inet bezocht hebben, bijzonder aanraden deze gelegenheid niet te verzuimen HET. NED. TOONEEL IN HET GULDEN VLIES. Het teeken op de deur. Reeds Zaterdag avond begon dit bekende gezelschap in de tooneelzaal van den heer Mooij zijn reeds voorstelllingen en al was de zaal op dezen voor Alkmaar vreemden avond niet uitverkocht, toch hadden velen dankbaar de gelegenheid aangegrepen om de artisten in net sterke speelstuk „Het teeken op de deur" te kunnen bewopderen. De vertooning was weer vlot, en de dames en heeren maakten opnieuw een kranig *ge- bruik van de gelegenheid die hun geboden werd, tot het geven van krachtig en boeiend .spel. Zeer mooi was ook nu weer Mevr. Mag da Janssens als de vrouwelijke hoofdfiguur Ann Hunniwel, de typiste, die in de eerste ac- te met den slechten zoon van haar patroon in het verdachte restaurant gaat soupeeren, al- daar door den kellner (in werkelijkheid 'n po- litieman) wordt gewaarschuwd, doch een schandaal niet ontloopen lean. Tater is zij Mevr. Regan, die opnieuw den verleider Dp- verraux ontmoet op het pad van haar lieftal- ligen stiefdochter, die zij met opoffering van alles tracht te redden, tot de ex-kellmer red ding brengt. In de vele krachtige speelscenes ontwikkelde Magda Janssens groote drama- tische kracht en wist zij het publiek tot een luid en dankbaar applaus te brengen. J. Go- bau als Deverraux en Saalbom als Regan ga- ven uitmuntend tegenspel. Tourniaire trof weer door weloverlegd spel in de eerste en laatste acte. Mevr. Treep-Vink was heel goed als de stiefdochter, terwijl Kreeft als de oude knecht de aandacht h'ok en van Noppen en Wensma op zoo juiste wijze tot een sluitend geheel medewerkten. Een luid applaus klonk aan't slot. lnkwartiering. Zondagavond heeft dit bekende militaire blijspeil zijn uitwerking op de bijna uitver- kochte zaal niet gemist en dat het publiek met dit stuk, dat het mog albijd! zoo prachtig doei, geheel medeleefde, is natuurlijk in de eerste plaats te danken aan de vertoliking. De vijf bedrijven werden in een edit blijspel- 'trnfK) eo in voortre.ffelijk samensipe! afae- 'werkf. Men amuseerde zich kostelijk, dat be- wees het applaus bij, open doek, dat meerde- re mailen de spelers beloonde. Ter herinne- ring nog iets over den inhoud. In het kleine stadje waar de rentenier Hendorf en. de wet- hotider Henkel tot de voorhaamste ingezete-. ne-n behooren, komt „inkwartierihg" en dit' evenement brengt tal van komische en ver- rassende situaties, waartoe de kolonel en zijn adjudant Valk, Hendorfs Hongaarsche nichtje Ilka, de hiitenant van Reden, een. of- fioier van gezondheid, een besc'neiden apothe- ker, een gezelschapsjuf frouw en eenig dienst- personecl op vroolijke wijze medewerken. Ge- Svhaterd is er om den rozenhalenden luite- namt, om den verlegen jongeling, die steeds zoo oogeiegen kwam, om de temperanientvol- le ll'ka, om oppasser en keukenmdd e.a. Kreeft speelde den ouden rentenier naar jhet leven, echt fijn komisch. De Hongaar- sche, brnisend van leven, werd door Magda Janssens met kleur en verve vertolkt. Mevr. Meunier trof bijzonder door de innemende. wijze, waarOip zij de iets minder dankbare rol van de gezelschapsjuffrouw speelde. Kranig. waren de heeren Saalbom, Gobau en Tourni aire in lvun keurig zittende uniformen resp. ails dc kolonel, zijn adjudant en luitenant van Reden, die zoo'n belachelijik figuur maakten. De wijze waarop Saalborn in de tweede acte de kolonelsrol speelde, bezorgde hem tereeht een applaus bij open doek, en ook 1 ourniaire had dit succes aan't eind der der die acte. Job an te Wechel als de off icier vain gezondheid sloot zich heel goed bij dit drietal aan. Jan Wensma maakte een mooi type van den wethouder die nooit tijd heeft en Elaas v. Praag maakte den verlegen apotheker tot een kostelijk blijspelfiguur. Elisa, Hemkel's dochter, die zichJdadelijk tot dien apotheker voelde aangetrokken, werd allerliefst gespeeld door Mevr. Treep-Vink. Mevr. Sablairolles en Mevr. v. Krieken wa ren de beide moeders, R. v. Noppen was zeer aardtig ails de oppasser en zijn tooneeltje met Ant Sdhns als de keukenmeidl deed het best. Naast de uniformen van de heeren, dienen ■dc keurige costuums van de dames geroemd. De tooneelen waren goed verzorgd en de verschillende nieuwe diecors die in't Gulden Vlies zijn gekomen, bewezen zeer goede dien- sfen. De pauzes werden gekort door de op- gewekte muziek van een heel goed trio. Wij fwijfelen niet of het succes van giister- avond zal lnkwartiering zeker nog weer op het programma van deze week terugbren- gen. Dc N. V. Het Sc/wuwtoomel in de Harmonic. De N. V. Het Schouwtooneel heeft gister- avohd in „Als de Winter komthare eer ste triomfen gevierd met zijn optreden in de kermisweek. De vele aanwezigen de groote zaal was zoo goed als geheel bezet waren opgetogen over het spel en het mag gezegd worden, het was in alle opzichten beslist eer ste klas, gelijk van Het Schouwtooneel ver- werd. Jan Musch, de regiseur, werdi al di rect bij zijn eerste optreden met daverend handgeklap begroet, een bewijs dat men zich zijn hier reeds eerder gegeven spel g'raag her- innert. Met het gisteravond gegevene heeft hij hier nieuwe lauweren geoogst en het heele gezelschap deelt daarin, want alien zonder onderseheid hebben den dank van het publiek verdiend voor hun bijzonder sterk en boeiend spel. Het applaus na elk bedrijf was overwel- digend. Waar het stuk „Als de winter komt...." hier ter stede al eens gegeven 4s als film en geschreven is naar den Veelgelezen roman van. Hutchinson, mogen wij den inhoud als bekend veronderstellen. Deze heele week treedt het Schouwtooneel nog in de Harmonic op. T KAN VERKEE'REN. Bij de vertolkimg van Henri ter Hall's re vue ,,'t Kan Verkeeren" waren, gisteravond slechts enkele rijen klapstoelen onbezet. Dit is wel begrijpelijk aangezden deze plaatsen, dank zij het feit, dat dc gemeente hiervoor 60 cent belasting heft. Wordt het geen tijd, dat ook Alkmaar het Amsterdamsche voor- beeld en dat vap tal van andere plaatsen tot verlaging van de belasting op de publie- ke vermakelijikheden, volgt. Deze revue, die door.velen als de beste wordt geoordeeld, die sinds een reeks van jaren naar voren werd gebracht, is en door aankieeding en door inhoud en vooral door het succesvoi optreden van Buziau een revue, die men moet zien. De tafereelen, een 19-tal, wisseien snel af en de costumeering getuigt van den smaak- vollen geest van mevrouw ter Hall, die ze ontwierp en de bekwa-amheid van het atelier van maison Mauveu te Den Haag waar deze vervaardigd werden. De voorstellingen van oud-China, de ver- dwijnende molens, aan de cote d'Azun, de Volkenboind!spolitie en de Vredesconferentie alsmede de Sjaals-finale waren zoo subliem verzorgd dat ze in de wereldsteden niet be ter gegeven kunnen worden, behoudens dan het gebrek aan.tooneelruimte. De mysterieuze gedaanteverwisseling fn het tafereel Blaok and White, een laatste vin- ding van den heer Ir. Samorloff te Londen is iets bijzonders, dat men waariijk iets mist als men dit niet heeft gezien. Kostelijk is het tafereel over de natte ma noeuvres, alsmede dat van het huishouden van Jan Kors. Men kan zich, dank zij Buziau als Sjors, de heei" Piet Kohler als Kors en mevrouw Roosje Kohler als Roosje, bij deze revue bui- tengewoon goed amuseeren. Roosje als gar^onne, maav vooral de hefer Buziau als boy gaf aanlciding tot groote vroolijfcheid. De heer Buziau foont zich in het tafereel „een modem huwelijksaanzock" een humorist van buitengewoon talent. Het valt te betreuren dat hij het tafereel „Sjors als orgeldraaier" bekorte evenals dat van het huishouden van Kors. Wij ho,pen dat dit de volgende avonden niet zal ge- schieden. Buitengewoon geestig is Buziau ails propagandist. Iini deze kwaliteit geeft hij als kapitalist en als communist een verkiezingsredevoering, daarbij dezelfde speech afsteke-nde niet een geheel andere uitwerking door het leggen van den klemtoon op eeni ander woord. Dames en heeren, zoo spreekt de kapita- listische propagandist, wat 4s de inzet van deze verkiezing. Waar gaat het d;e.ze keer om. Wien geldt de strijd. Colijn, de sterke' man, die ons nit het moexas heeft getrokken en die het, kapitaal steynt tegen eventueele ctanvaMen van de communisten. Colijn, die de uitgaven van hefr Rijk heeft besnoeid, door de salarissen te verminderen moeten wij hou den conte que conte. En om dat doel te berei- ken moeten wij als een mam pal staa-n voor de beginselen van onze partij. Het kapitaal is al veel te hoog belast. Een nog hoogere belasting zal geen cent opleve- ren voor de schatkist en slechts tot belasting- onrdu iking en kapitaalsvlucht aanleidiug geven. Dat zegt Colijn zelf\ Colijn is onze man, die moeten wij volgen door dik en dun Als wij Colijn kunmen be- houden .zijn wij gered Dus leve Colijn Ik heb gezegd. Dc communist geeft dezelfde redevoering in Amsterdainsch dialect en met de tusschen- voegingen, „dht zegt Kelijn". Hij eindigtmet de uitroep:,, Dus vergadering, Kelijn is onze man. Als we Kelijn kunnen wippen is de zaak gezond. Dc mimiek van, Buziau in beide redevoe- ringen is bewonderenswaardig en als Roosje tot hem aan het slot zegt, dat haar het spre- ken met twee monden niet bevalt, dan zegt hij laconisch, dat dit nu juist politiek is. Men zal zich bij deze revue, wij zijn hier- van overtuigd, zeker amuseeren. Het gezelschap mag uitverkochte avonden verwachten. Een in de pauze gehouden colleete voor de ramp te Borculo bracht ruim 54 op. ENSEMBLE BOUBER VAN DEN PLANTAGE-SCHOUWBURG. De Jantjes II. Ook „De Jantjes II" heeft gisteravond. stormenderhand het hart van het Alkmaar- sche publiek veroverd. Het bezoek aan den schouwburg op het Doelenveld was gister avond al groot De volgende dagen zal de tent ongetwijfeid te klein blijken te zijn. Wie n.l. de eerste Jantjes gezien heeft, zal de tweede niet verzuimen en wie het eerste stuk niet zag, kan onmogelijk de kermis voor- bij laten gaan, zonder de Jantjes II te hebben gezien. Herman Bouber heeft een vervolg geschre ven dat in vele opzichten nog beter is dan het eerste. 'n Echt volksstuk, dat inslaat bij de velen, die gezonden volkshumor weten te waardeeren; een stuk, dat om zijn ongekun- steldheid en zijn ongekunsteldheid en zijn on- gezochtheid de bezoekers beurtelings tot een lach en een traan zal dwingen. Bouber heeft zijn personen volkomen juist geteekend. Zooals ze leven en spreken heeft hij ze voor "het tooneel geteekend. En de artisten van den Plantage-schouw- burg te A'dam weten de geesteskinderen van Bouber raak te typeeren. Wat is er gelachen om de plat-Jordaansche uitvallen van toffe Jans, van Na Drupped, van de Mop, van den schelcn Manus. Er is genoten van het begin tot het eind. Stil was het in de zaal bij de ernstige mo-menten. Enorm was het applaus na de verschillende liedjes, die over het al- gemeen goed gezongen worden. De enthou- siaste stemming van het publiek steeg na ieder bedrijf. Tot een ovatie -kwam het bijna foen het doek voor de laatste maal viel. „De Jantjes" hebben in Alkmaar het pleit weer gewonnen! Den inhoud te vermelden zou zonde zijn. Ten eerste is dit in een kort bestek minder •goed mogelijk en ten tweede dient men de verdere avonturen van de hoofdpersonen in Bouber's stuk zelf te zien, zonder van te vo- rqp te weten,,hoe het afloopt. Het stuk zit vol verrassingen en deze ver- rassingen plotseiing te ervaren is een genot. Ten slotte nog een enkel woord over de hoofdpersonen, Joh. Elsensohn was op en top „Dolle Dries", vooral bijzonder goed in zijn heftigen uitval tegen de deftige familie Breevoet en later bij zijn vertrek naar Cana da. Aaf Bouber-ten Hoope, onbetaalbaar als Blonde Greet, komt dezelfde lof toe. Cor Smit was een leuke „toffe Jans", prettig in haar aanhankelijkheid jegens de familie Dekker. In de laatste bedrijven hadden wij haar wat ouder geschminkt willen zien. Na Druppel werd onnavolgbaar vertolkt door Anna Sluijters, de Mop, haar man, on- betaalbaar-geestig door Cor Hermus. De rol van Greta werd treffend gespeeld door Mies Peijters. Daan van Ollefen (in het programma staat ten onrechle Emil Timrott) gaf een goed-geteekenden Hamid (de half-bloed die, zich achterafgezet voelt) te zien. Herman Bouber had veel succes als „de Scheie". Vooral als hij late uit Canada terug- keert met een zwarte vrouw is de bijval groot. Ook de overige rollen waren in uitsteken- de handen. Het samenspel was uitnemend. De ontknooping stemt tot tot voldoening. Reeds nu hebben verschillende liedjes hun weg naar het publiek gevonden. Louis Da vids heeft door aardigen tekst en populaire muziek daarvoor gezorgd. Nogmaals: ook „de .jantjes II" wordt oo de Alkmaarsche kermis een succes. Kermis-varia. Gistermorgen is de 10-jarigc'Marie G. uit de Middenstraat van de trap van den op den Paardenmarkt staanden zweefmolen geval- len. Zij verwondde zich bloedend aan een knie. Dr. Conijn legde een verband aan, waarna het meisje per rijtuig naar huis werd gebracht. Hedenmorgen is het palingstalletje van den heer W. Smit, staande op den hoek Ach- terstraat Magdalenenstraat door een vracht- auto aangereden. Er ontstond geriiige scha- de, die vergoed zal worden. (Jemengrt Nienws De Zutphensche Courant meldt nog: Oed. Staten van Geld-erland hebben be- sloten, bezwaar te maken tegen het uit de ge- meentekassen, verleenen van steun tot leni- ging van deg CAmlgen van dc ramp op 10 Au gustus j.L, omdat, naar hun meening, met betrekking tot die oorzaak uitsluitend: met bijdragen uit particuliere middelen gewerkt moet worden. Omtrent het voornemcn van den burge- meester van Borculo,'jhr. de Muralt, een der rui'nes te Borculo te laten bestaan als herin- nering aan de stormramp van 10 Augustus 1925, vernemen wij nader, dat,hij daarvoor heeft gedacht aan het zoo goed als geheel venvoeste gebouw van de Hervonnde Kerk. Jhr. de Muralt pleegt hieromtrent thans overleg met de kerkvoogdij. Gister vertrok uit Borculo het detachement genietroepen, sterk 375 man officieren en min- deren. Een deel wordt vervangen door mili- ciens van den ieuwe lichting en een klein deel blijft. Heden komen de nieuwe manschappeu ter aflossing. Het nieuwe detachement, dat bestaan zal uit 100 manschappen, zal staan onder commando van den len luitenant ka- pitein Daniels, keert niet meer naar Borculo terug. In totaal blijven 3 officieren achter. Gisteravond kwamen de heden vertrekekn- de officieren in het gemeentehuis bijeen. Ook kapitein Gerders van den motordienst, die blijft, en de officier van gezondheid, die ook blijft. De burgemeester hield een foespraak, die door kapitein Daniels beantwoord werd Zaterdagavond heeft de burgemeester de verschillende taxatiecommissien beeedigd. In de burgemeesterskamer hadden zich de ver schillende leden van die commissien verza- meld1. (Een twintigtal.) De burgemeester hield een toespraak en wees op het moeilijke werk, dat de leden wachtte. In het bijzonder zegde hij dank aan de leden van buiten de gemeente o.a. de hee ren mr. Maas Geesteranus su bsti tuu t-griff ier van de rechtbank te Amsterdam en den heer dr. Bosch, ridder van Rosenthal uit Lochem. De heer Maas Geestranus is de algemee- ne voorzitter van alle commissies. Vooral dezen werd door den burgemeester dank ge zegd. Deze vreemdeling is geen vreemde meer in Borculo en de burgerij beschouwt hem door zijn optreden reeds als een van de hunnen. Hierop las de burgemeester de eedsformu- lieren voor. Ook deze plechtigheid te midden van de verwoeste stad maakte diepen in- druk. Zichtbaar aangedaan verlieten alien de burgemeesterskamer, diep doordrongen van de moeilijke taak die hun wacht. De 's-Hert. Ct. deelt mee: Omtrent de besprekingen, welke d#or het Provinciaal Comite voor hulpveiTeenimg bij rarnpen gehouden zijn met de steun comite's te Zeeland en Langenboom vernemen wij het volgende Besloten is dat zoo spoedig mogelijk zal wordon begonnen met den opbouw van de verwoeste woningen en dat onder ileiding van den Bosschen architect den heer Danser de teekeningen enz. zullen worden gereed ge- maakt, terwijl de heer Damser voorlichting zal geven omtrent het herstel, opdat dit zoo spoedig mogelijk zal kunnen plaats vinden. Daarna zal nader overleg worden gepleegd omtrent het geheel opnieuw optrekken van woningen. De silachtoffers, die thans iin nood- woningen zitten, hebben te kennen gegeven dat zij daar wenschen te blijven totdat zij een nieuwe waning hebben. De burgemeester van Zeeland (N.B.) maakt bekend, dat hem door de Koningin bij haar vertrek uit die gemeente op 18 dezer is opgedragen aan de door de stormramp op 10 Augustus bevorens getroffen Zeelandsche bevolkrng. Haar Hoogstderzelver hartelijke deelneming<te betuigen in het groote leed, dat over die bevolking in een zoo kort tijdsbestek gekomen is. De regcering van het Koninkrijk der Ser- ven, Kroaten en Slowenen, heeft aan de Ne- derlandsche regeering door tusschenkomst van den consul-generaal van dat rijik te Am sterdam van hare deetaeming doen blijken in de ramp, die Borculo heeft getroffen. Iingevolge de aanvraag van den burge meester van Borculo tot het zenden van ver- snaperingen aan de te Borculo werkzaam zijnde geniesoldaten, heeft de Bogdanoff- sigarettenfabriek 10,000 sigaretten voor ddze militairen beschikbaar gesteld. Het R.-K. Huisvestingscomite te's Herto- genbosch heeft telegrafiseh bericht ontvan- gen van den consul der Nederiandten te Aken, Von Pdser, dat het stadsbestuur van Aken 2500 Mark beschikbaar stelt voor de slaehtoffers van de stormramp. Op initiafcief van oud-minister Franck is Vrijdagmiddag op het Provinciaal Gouverne- ment in Antwerpen een vergadering gehou den, waarin besloten is tot vonmiing van een comite tot steun voor de slaehtoffers van de ramp te Borculo. Vooraanstaande personen hebben er dadelijk hun voile instemming mee betuigd. OUDE VONDST. Bij dc vergraving van het Koningsdiep in Opsterland zijn gevonden een oud zwaard van plm. 80 c.M. lengte, dagteekenende uit de vroege middeleeuwen en een bronzen rid- derspoor uit nog ouder tijdperk. Beide voor werpen zijn opgezonden naar het Friesch museum. DE KWESTIE DER VACANTIE-TOE- SLAGEN VOOR DEN RAAD VAN STATE. Naar wij vernemen, zegt de O. H. Crt., zal Woensdag 26 Augustus te 10.45 uur de voor Haarlem zoo belangrijke kwestie der vacan- tie-toeslagen aan gemeentepersoneel voor den Raaa van State behandeld worden. Naar men weet hebben Ged. Staten de begrooting •van de gemeente Haarlem ten dezen niet goedgekeurd. Het standpunt van Ged. Staten zal van den Raad van State waarschijnliifc verdedigd worden door den heer mr. J. B. Bomans, ter wijl het gemeentebestuur vertegenwoordigd zal zijn door den wethouder den heer M. A. Reinalda. VERDWIJNEND NATUURSCHOON. Het Leeuw. Nwsbl. schrijft: De verkoopadvertentie staat al in de krant: bijna 95 H.A. bosch staat weer te verdwij- nen en Gaasterland zal weer worden ont- mooid. Men heeft nog de hoop, dat de bewe- ging van natuur-minnaars tegen de plannen zoodanig in omvang zal toenemen, dat Steen- dallen, Zeventienakkers, het Dorenbosch enz. behouden blijven. Echterde menschen zijn zoo practisch tegenwoordig. KORTE BERICHTEN. Voor de Kamerverkiezing had iemand propagandabiljctten op grafsteenen van het kerkhof te Broonbergum (Fr.) geplakt. Hij is thans deswege veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Het Permanente tlof van Internationale Justitie zal inorgcn uitspraak doen in de zaak tusschen de Duitsche en de Poolsche re geering, betreffende ,zekere Duitsche belan- gen in Poolsch Gpper-Silezie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste barometerstand 767.5 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 750.6 te Le Havre. Verwachting (van den avond van 24 Aug. tot den avond van 25 Aug.): Zwakke tot matige oostclijke tot zuidelij- ken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, re- genbuien, zelfde temperatuur Marktberichten ALKMAAR, 24 Augustus 1925. Op de heden gehouden weekmarkt warem aange- voerd22 vette koeien 300—/ 470, 16 vette kalveren 70180, p. ned. pond 1.30— 1.50, 31 nudrtere kalv. slacht per stuk 1432, 817 varkens; vette zware p. ned. pond 9298# ct., zouters 83p7 ct., Londensche 72—75 cent. AARDAPPELMARKT. AMSTERDAM, 24 Afrg. De aardappel- prijzen waren heden c-nveranderd. Aanvoer 4 ladingen. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- kcr Groentenveiling), 22 "Aug. 6700 stuks "Bloemkool le soort 32.2045.40, 2e soort 6—/ 9 per 100 St., 500 bos Wortelen 2.60 per 100 bos, 138000 K.G. Roode kool 1.10--/ 3.80, 78100 K.G..- Gele kool 1.30—/ 3.50, 58000 K.G. Witte kool (vroege) 1.10—/ 2.60, 7,100 K.G. Uien: Uien 6.507.30, Drielingen 8.50 10, Nep 20—/ 21, 680 K.G. Slaboonen 8.70—./' 14, 9800 K.G. Aardappelen Schotsche mqizen 3.704.90, School- meesters 4.40, Due of York 3—/ 4.70, Blauwe 5.90, Eiigenheimers f 3, Drielin gen 5'.90, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 22 Aug. 1925. Vei ling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkooli I 27 tot 41. Bloemkool II 16 tot /28, Bloemkool IIJ J 1,20 tot 5.10, Roode Kool 1.30 tot 4, Witte kool 0.90 tot 1.80, Gele kool 3.20 tot 5, Uien, 2.70 tot 2.90, Drielingen 4.90 tot 5.60, Nep f 9 tot f 10.20, Enkele Slaboonen 1.75, Augurken 36, 24, 14, 10, 4 en 2 ct. per Kg., Gr. Schotsche 1.95 tot 2.20, Kleine Schotsche 3,60, Gr. Ideaal 1.95 - tot 2.20, Kl. Ideaal 3.60, Wilde Due 2.25 tot 2.40, Witte Aardappelen 2.15 tot 2.25, Kleine Witte 0.75, Bonte 2.75 tot 3, Blauwe 2.40 tot 2.55. WAR MENHUIZEN, 22 Aug. 1925. Bloemkool 31 tot 35.20, Roode Kool, le soort 1.10 tot 3.40, Gele Kool, le soort 2.80, Witte Kool, le soort 1-40 tot 1.80, Slaboonen 7 tot L I 1.50, Nep 20.70 tot 22, Drielingen 9.20 tot 10.50, Uien 6.10 tot 6.60, Schotsche Muizen 4.30 tot 6, Eigenheimers 4.10 tot 4.60, Bilauwe Eigenheimers 4.50, Blauwe Aard appelen 5.40 tot 5.80. Aanvoer: 12700 K.G. Roode Kool; 1200 Kg. Gele Kool; 2900 Kg. Witte Kool; 100 stuks Bloemkool; 4800 Kg. Nep; 3400 Kg. Uien; 1000 Kg. Slaboonen'; 10700 Kg. Aardappelen. De Heer en Mevrouw VAN RE IJ EN D A MB RUNS MANN geven U kennis van de geboorte van hunne dochter ANNA WILHELMINA. Alkmaar, 23 Augustus 1925. Westerweg 110A. Heden overleed tot onze diepe diroefheid, na eene korte ongesteldheid in het Diaco- nessenlhuis te Haarlem, onze lieve Vrouw en Moeder JOHANNA ALBERTHA PRINS, in den ouderdom van 43 jaar. 'J. P. JANSEN. H ANNIE. JAAP. Heemstede, 21 Augustus '25. Overboschlaan 24. De te raa r debestellin g zal plaats hebben Diinsdag 25 Augustus a.s. te 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Dienst in het Diaconessen- huis te 12h; uur. Tot onze diepe droefheid overleed onyerwachts onze lieve zuster en behuwdzuster JotiannaAlberthaJanssen-Prins in den ouderdom van 43 jaar. Londen J. A. PRINS. Nijkerk: G. J. BEERNINK PRINS. J. J. PH. BE ERNINK. Heden overleed zacht em kalm, onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en groot- moeder STIJNTJE WINK EL, eerdter wed. van JAN WIT, in den ouderdom van 78 jaar Uit aller naam: W. ROOKER. Alkmaar, 23 Aug ,1925. Westerweg 52. Yerzoeke inzencling der Reke. ningen ten mijnen laste voor 27 Augustus a.s. e. J. BOOT, Inspecteur der Dir. Bel. ess. SCHELPHGEK 17.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3