DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Orkest, versterkt met slagwerk. HOTEL „TOELAST No. 202 Honderd zeren en twlntigste Jaargang 1925. Abormementsprijs bij voornitbetaling per 3 maamlen f2.-, fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootcre letters naar nlaatsrnfmre VRIJBAG Brieyen franco N.T. Boet- en Handelsdr. T.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adminislr. No. 3.' Redactie No. 33. 28 AWGUSTCS. Buitenland Vrydag, Zaterdag en Zondag Dff flWMWfer Hessfaaf uit 3 Ma'den. DE BESPREKING'EN TE LONDEN. Men acht het te Washington, naar Reuter meldt, warschijnlijk, dat het verloop van de besprekingen der schuldenkwestie te Londen oorzaak zal zijn van ernstige complicates bij de a.s. onderhandelingeri met Fran: n Italie. In officieele kringen word' dat Frankrijk druk op de Ver. Sta uit- oefenen ten einde gelijke voorwaa: te be dingen als door Engeland zijn toegestaan. doch met zekerheid kan worden gezegd, dat aan Frankrijk verteld zal worden, dat het aan Amerika meer schuldig is dan aan En geland en dus ook meer betalen moet. Draadloos wordt uit Washington gemeld dat naar de meening van president Coolidge de regeling der Fransche en Italiaansche schulden aan de V.S. gebaseerd moet zijn op de betalingscapaciteit der beide landen en dat de voorwaarden niet noodzakelijk dezelfde be- hoeven te zijn als die aan Groot-Brittannie of Belgie toegestaan. De conservatieve „Morning Post" is het eenige groote Engelsche blad, dat de houding der Engelsche regeering bij de schuldonder- handelingen met Frankrijk goedkeurt. De Fransche bladen spreken tevreden over het resultaat van Caillaux' reis. Het Journal" prijst het beleid van Cail laux en den durf van Churchill eu voegt er aan toe: de Engelsche voorsteften zijn even- wel nog niet van dien aard, dat wij geheel be- vredigd kunnen zijn. De „Petit Parisien" schrijft, dat er, zoo er al dan geen volledig accoord te Londen tot stand is gekomen, toch een groot werk ver- richt is, waardcor de groote lijnen van een mogelijk, om niet te zeggen waarschijnlijk ac coord vastgelegd zijn. De ,,Echo de Paris" is niet zoo voldaan. Voor dit blad staan de laatste Engelsche voorstellen nog ver van een volledige over- eenstemming af. De „Figaro" wijst er op, dat de grootste zorg van Briand niet is geweest voordeelert te behalen, maar Duitschland te nopen het spel voort te zetten De aan het slot van de Fransche nota ge u'ite meening, dat het geen zin zou hebben, de wisseling van nota's voort te zetten, wordt, volgens het Wolff-bureau ook door de Duit sche regeering gedeeld. Zij zal er daaron voorloopig van afzien het in cfe Duitsche no ta van 20 Juli ujteengezette standpunt nog nader te verduidelijken. Duitschland verlangt geen privileges, maar wenscht, dat evenals voor alle volken, die in dezelfde pcsitie verkeeren als Duitschland, bij kwesties van de uitvoerende macht van den Volkenbond rekening wordt gehouden met de algemeene ontwapening of met de aardrijks- kundige en economische pcsitie der verschil lende landen. FRANSCHE VERLIEZEN IN SYR 16. Dat de positie der Franschen in Syne heel wat minder goed is dan generaal -Sarrail heeft willen doen gelooven, bewijst onder- staand Reuter-telegram, uit Jeruzalem ver zonden. Zij doen vermoeden, dat hier gespro- ken mag worden van een oorlog der Fran schen tegen de hun volkomen afhankelijkheid vragende Drusen. Na een heftig gevecht met de Drusen heb ben de Fransche troepen Kirbet-el-Gaza'i (ten Noorden van Damascus) met zware ver liezen ontruimd, (zegt dan het bovenbedoei- de telegram.) De Drusen hebben, zonder dat de inwoners tusschenbeide kwamen, deze plaats bezet. Een andere Fransche colonne werd ge- dwongen met zware verliezen een sterke hel ling bij Ezra (ten Zuiden van Damascus) te ontruimen. De strijd in de streek van Ezra duurt voort, daar de Drusen de verslagen Fransche troepen achtervolgen. Een Fran sche tank en een vliegmachine werden ver- nield. Gemeld wordt, dat de Drusen de Fransche plaatselijke gendarmerie te Ghotta (3 K.M. ten zuiden van Damascus) hebben aange- vallen. Deze gendarmerie werd gedwongen naar Damascus terug te trekken. Uit Kairo wordt gemeld, dat de opstande- lingen Deir-el-Sor op de Franschen hebben veroverd. De beide legers van de Drusen bereiden zich voor op een hardnekkigen strijd. Naar verluidt hebben zij versterkingen ontvangen van een groot aantal Bedoefnen, die over den Jordaan zijn getrokken. Ook aan de Noordgrens van Syrie wordt thans gevochten. De geruchten, als zouden afdee- lingen van de Drusen tot de buitenwijken van Damascus zijn doorgeclrongen, worden niet bevestigd. Deze benden werden tijdig door aanvallen van vliegtuigen verdreven, waarbij zij 40 man aan dooden verloren. Na afloop van den ministerraad van gister- morgen heeft Painleve een verklaring afge- legd betreffende den toestand in Syrie. Hij zeide, dat de telegrammen uit Engelsche broii op geen enkelen grondslag berustten. Zij moeten, aldus de premier, eenvoudig een ver- groote en misvormde weerkaatsing zijn van de gebeurtenissen v'ati de laatste dagen. De Drusen, die hun aanvallen richtten naar een punt in de richting van Damascus, zijn ge- tuchtigd. Men zegt, dat Bedoeingn zich bij hen gevoegd hebben en dat is zeer wel moge lijk, want als't om plunderen gaat, dan ken- nen deze Bedoeinen vriend noch vijand. Zij houden elechts hun onmiddellijk en persoon- lijk belang in het oog. Nieuwe telegrammen heeft de minister-pre sident niet ontvangen. Uit Cairo wordt gemeld, dat de onrust in Syrie zich van dag tot dag uitbreidt. In de omgeving van Deir ez Tor is een nieuwe op- standige beweging ontstaan. Het Fransche gamizoen aldaar werd gevangen genomen. DE STRIJD IN MAROKKO. Ond'anks heftigen tegenstand hebben de Fransche troepen in het gebied van de Bra- nes hun doel volkomen bereikt. De operaties worden op dit gedeelte van het front onder gunstige omstandigheden voortgezet. Vliege- niers melden een grooten aftocht vai> den vij and in noordelijke richting. Voordat Lyautey naar Frankrijk vertrok, heeft hij de leiding der operaties aan Petain overgedragen. Tot nog toe hebben 2600 gezinnen der Tsoels zich weder onderworpen. Hun heele gebied is thans bezet. Drie dorpen der Thoena's hebben onder- handelingen aangeknoopt. De Fransche troepen hebben een beiangrijk succes behaald door de verovering van Dje- bel Amset, waarbij zij gebruik maakten van tanks. De Fransche troepen rukken op naar Dahar. De Riffs trekken in wanorde ten noorden van Dahar terug. Naar verluidt heeft Abd-el-Krim zijn oorlogsraad bijeen geroepen. Primo de Rivera heeft verklaard, dat oor- logsschepen en luchtstrijdkrachten voortgaan op krachtdadige wijze de Marokkaansche kust te bombardeeren. DE TOESTAND IN CHINA. Volgens een bericht uit Sjanghai via Lcnden te Berlijn ontvangen hebben te Sjanghai opnieuw ernstige onlusten plaats gevonden. Een groote menigte demdnstreerde voor het bureau van politie. Zij eischte dat vier in hechtenis genomen lieden zouden worden vrijgelaten. Daar de menigte steeds dreigender houding aannam, maakte de poli tie van de wapenen gebruik. Er zijn twee dooden en verscheidene gekwetsten. Nabij de grens van Hongkong viel een ge vecht voor, dat wellicht het begin is van een campagne om de bolsjewisten uit Kanton te verdrijven. Troepen aan de grens vielen de regeeringstroepen aan en namen een trein in beslag. De regeeringstroepen van Kanton werden na een hevig gevecht verslagen. Over de geheele provincie van Kanton is een mili- taire beweging gaande en de mogelijkheid be- staat, dat het spoedig tot een' geregeld ge vecht komt. Gisteren zijn in de binnensfed1 van Kanton gevechten uitgebroken. Bijzonderheden zijn niet bekend, Reuter ontving van de Cliineesche Kamer van Kocphandel te Hongkong en het Ko'op- liedengilde een telegram, dat zegt, dat de strubbelingen -te Kanton, die handel en in- dustrie aldaar ep. te Hongkong rui'neeren, zonder Jwijfel te wijten zijn aan het feit, dat de regeering van Kanton de Russische bolsje- wistische beginselen heeft omhelsd. Het be- heer van alle zee- en militaire strijdkrachten is volkomen in de handen der Russen overge- gaan. In de geheele provincie wordt een schrikbewind ingevoerd'. Uit Hongkong wordt gemeid, dat een veld- tocht is begonnen ter verdrijving van dte bols- iewiki uit Kanton. De troepen, die uit het ge bied van Hongkong oprukten. zijn reeds slaags geraakt met die van Ivan ton. In de geheele provincie heerseht militaire bedrijvig- heid. NA DE ONTRUIMING VAN DE RUHR. Nauwelijks zijn de laatste bezettingstroe- pen uit de steden van het Ruhrgebied ver- trokken, of de Wehrwolf-, Stahlhelm-, Vikin- ger- en Rossbachlieden komen uit hun schuil- lioeken te voorschijn, fen einde het binnen- landsche poiltieke leven naar zij zeggen te „zuiveren", zegt de Tel. Dinsdagavond ver- scheen een bende van veertig Wehrwolflieden bij het Stadtwald te Bochum en oveiwiel daar Reichsbanner-leden. Met allerhande wapens werd op deze -losgeslagen. Twee Reichsban- ner-leden zijn ernstig verwond, van wie een zoo ernstig, dat men vofir zijn leven vreest. Alleen door de hulp der politie in te roepen. kon men er in slagen, ernstigei- te voorko- men. ONGELUK IN DE ALPEN. Acht leden van een Alpenclub en twee gid- sen, die een grot aan het bezichtigen waren in het Karstgebergte, zijn daarin door plot- seling neerstortende aardmassa's bedolven. De beide gidsen waren onmiddeilijk dood. De acht alpinisten zijn hog in leven en geven antwoord op het roepen en tikken hunner helpers. Men hoopt de ongelukkigen nog te kunnen bevrijden. NIEUWE CHINEEZEN-OORLOG IN AMERIKA. In verschillende Amerikaansche steden is opnieuw in verschillende steden onder de Chineezen een gevecht ontstaan. De aanlei- ding hiertoe was de begrafenis van Lee Koe Jing, den burgemeester van de Chineesche wijk te New-York, die aansprakelijk geacht wordt voor den onlangs gesloten wapenstil- stand tusschen de Hip Sing Hong en de On Leon Tong. Te Chicago, Boston, New-York- en Washington is het tot botsingen gekomen. De politie heeft een samenzwering ontdekt tegen het leven van drie leiders van de Hip Sing Tong. DE NOTA AAN DUITSCHLAND. Thans, nu het Fransche antwoord op de Duitsche nota betreffende het veiligheids- nact is geoubiiceerd, erkent men, in weerwil van de vroegere ontkenningen, officious, dat de vertraging in de verzending van het ant woord moet werden toegesehreven aan de meenigsversdiillen met Brussel en Rome, die eenige reserves hebben gemaakt en enkele wijzigingen in den tekst van het antwoord eischten. Hun werd1 gedeeltelijfc voldoening gegeven, doch daarmede gingen enlkele da gen been. Aldus worden de beschuldigingen van de Berlijnsche p.ers, dat de Fransclie re geering de verzending zou hebben vertraagd om te werken op het ongedu'ld van het Duit sche volk, ontzenuwd. Von Hosch, de Duitsche gezant te Parijs, heeft aan Briand het Duitsche antwoord op de Fransche nota overhandigd. Het is tame- lijk kort en zal morgenochtend tegelijik te Parijs en Beriijn worden gepubliceerd. Naar verluidt dankt het Duitsche ant woord dte Fransche regeering voor haar hof- felijke nota en verklaart het voorstel om deel te nemen aan een conferentie van juristen aan te nemen. De datum van de bijeenkomst is nog niet vastgesteld. GESTOLEN SOVJET-DOCUMEN- TEN? Mag men de anti -communistische „Mor- ning Post" gelooven, dan zou er in bolsjewis- tische kringen zoowei in Engeland als in Rusland consternatie zijn gewekt door de plotselinge verdwijning van een hoogge- plaatst ambtenaar eener sovjet-missie in Mid- den-Europa. Met hem zouden namelijk docu- menten verdwenen zijn, die in Moskou als van het grootste belang worden beschouwd. De geheime documenten der 3e Internatio nale, welke aan die missie werdten gezonden, waren sedert eenigen tijd geregeld in handen van buitenlandsche regeeripgen gevallen. Toen de Russische autoriieiten het lek gevon den hadden, werd1 de ambtenaar naar Mos kou ontboden. In plaats van derwaarts te gaan, verdween hij onder escorte van een groot aanai „boudgeois"-rechercheui's naar cle hoofdstad van een „bevriende" mogend- heid. Volgens de „Moming Post" zouden de bladen in Moskou, met het oog op een publi- catie der geheimzinnige documenten, al maar vast bezig zijn met een rookscherm van ge ruchten, dat er in het buitenland fabrieken van valsche sovjet-d'ucumenten onder leiding van witte graden zijn ontdekt HET CONFLICT IN DE BELGISCHE METAAL-INDUSTRIE. De nationale eommissie der metaalarbei- ders vergaderde gisterochtend om kennis te nemen van den uitslag van het referendum onder de stakers bij de machine-industrie in zake het compromis-voorstel. Van de 24.006 uitgebrachte stemmen zijn 18.693 ten gunste, 5095 tegen het voorstel en 218 bianco. Zestigduizend stakende metaalarbeiders zullen Maandag en volgende dagen het werk hervatten. 15000 arbeiders in de staalindus- trie staken echter voort, eveneems als protest tegen een aangekondigde loonsverlaging. Voor dezen verzoekt de nationale eommissie de metaalarbeiders verder om internationalen steun. Door de nationale eommissie der betaalbe- werkers, die gisterochtend te Brussel verga- dterd heeft, is vastgesteld dat 24.000 stakers hun stem hebben uitgebracht over het com- promisvoorstel. Er voor hebben 18-693 ge- stenid, er tegen 5095, terwiji 218 bianco stemmen zijn uitgebracht. Naar verluidt, heeft de werkgeversbond voor de machine-industrie reeds gisteren aan zijn voorzitter volmacht gegeven om het com- promisvoorstel namens de leden aan te ne men, zoodat tegen Maandag hervatting van den arbeid verwacht mag worden. DE TYPOGRAFENSTAKING IN BELCIe. De christelijke boekdrukkersgezellen, die gedurende anderhalve maar.d gestaakt heb ben, hebben volgens mededeeling van den Brusselsehen correspondent van de ,Tel., gis- termcrgen het werk hervat. Dit zijn er onge- veer 2000. De socialistisc.he typografen blijven de sta king voortzetten. De christelijke werknemers zijn vooral die uit de kleinere plaatsen. Het aantal stakers in het boekdrkkersbedrijf bedraagt thans nog ongeveer 5000. DE STRIJD TEGEN DE DUURTE IN DUITSCHLAND. De Duitsche regeering heeft besloten, om tot het doen dalen der prijzen op grond der cartel-verordening alle machismiddelen aan te wenden tegen misbruik van economische machtspositie. Eventueel zal een aanklacht voor het cartelgerecht worden ingediend. Verdragsclausules met personen, die om de een of andere reden voor de-econcmie schade- lijk zijn, zullen worden. opgeheven. Wan- neer deze maatregelen geen uitwerking heb ben, zal een verscherping der cartel-verorde ning plaats hebben. Bij het aanbesteden van openbare werken zal weder vrije concurrence heerschen. Overeenkomsten, welke de uitslui- ting van vrije concurrence ten doel hebben,. worden bestraft. Bij het beheeren van staats- gelden zal naar dating van den rentevoet ge- streefd worden. De Rijksbank zal bij hare ere- diet-politiek vooral bedacht zijn op uitbrei- ding van het cartelwezen. De Rijksregeering roept de geheele bevolking op, de actie tot het dcen ontstaan van prijsdaling te steunen. EEN WOLKBREUK BOVEN TOKIO. Woensdag hebben zwa-re regenbuien Tokio en orngevinu geteisterd. In Tokio zijn 40.000, in Yokohama 1000 liuizen gedeeltelijk onder- geloopen, Verschillende ongevallen hebben zich voorgedaan, waarvan eenige met doode- lijken afloop. Door de hevige stortregens zijn 36 huizen ten gevolge van grondverzakking ingestort Drie personen zijn gedood en negen gewond. Door het derailleeren van een trein zij,: voorts drie personen gewond. DE'ZEELIEDENSTAKING IN AUSTRALIe. De totale tonnage van Britsche stoomsche- pen, die thans werkloos in de Australische havens liggen, is 266.000 ton. De Britsche scheepvaartmaatschappijen, welke op Australie varen, weigeren pertinent toe te geven aan de eischen van de stakers. Uit Melbourne wordt gemeld, dat depor- tatie-bevelen zijn uitgevaardigd tegen vier personen, die betrokken zijn bij de wilde staking op de Engelsche schepen. ONTPLOFFING IN EEN RUSSISCHEN MILITAIREN TREIN. Nabij Smolensk is een aanslag gepleegd op een trein waarmede Russische troepen werden vervoerd. Een wagon, waarin een groote hoeveelheid dynamiet geladen was, is in de lucht gevlogen. Vijf andere rijtuigen werden geheel vernield. Over het aantal slachtoffers is nog niets bekend. HET INTERNATIONAL SOCIALISTEN-CONGRES TE MAR SEILLE. De ochtendzitting van het internationaal socialistencongres werd gepresideerd1 door den heer WibauL Een sub-commissie voor Oost-Europa, die niet tot overeenstemming kon komen over een voorstel inzake Rusland, werd met drie leden versterkt. Een vredescommissie icwam tot overeen stemming op een resolutie, die de algemeen- mabing en democratiseering van den Volken bond eischt, evenais een nauwkeuriger re dactie van artikel 19 van het Convenant, teneinde het doeltreffend te maken, en den Volkenbondsraad coflectieve internationale bezuiniging en verplichte arbitrage in alle conflicten aanbeveelt. Bij een discussie over het probleem van den vrede en dat van het waarborgpact, licbt- te de heer Wibaut een resolutie toe, die de eommissie voor den vrede aanvaardde, en verklaarde dat de Internationale eensgezind uitdrukking moet geven aan de overtuigingen en den wil van het socialistisehe proietariaat der wereld. DE STAKING DER PARIJSCHE B AN K BED IEND E N De stakende bankbeambten hebben gister een resolutie aangenomen, waarin de voor stellen der bankdirecties worden afgewezen en de volgende eischen worden. gesteld: 1. Geen saneties tegen dte stakers; 2. de sta- kingsdagen moeten zonder korting -worden uitbetaald; 3. salarisverhooging van 100 francs per maand. Tevens zal van de geor- ganiseerde arbeiders aan het eind van de maand' een halve dag l'oon worden gevraagd, opdat het noodige geld wordt verkregen, om de st&iking tot het einde te kunnen doorzetten. De oplosslng van het conflict schijnt thans dus verder verwijderd dan ooit. HET ONGELUK IN HET KARST GEBERGTE. Na een moeitevoillen arbeid van vier en twiniig uur is men er eindel'ijk in geslaagd, de alpinisten te bevrijdten, die in een grot in de Karst van de buitenwertld waren afgeslo- ten. Zij verkeerdten in zeer uitgeputten toe- stand en moesten zi'ch direct onder dokters- behandelinig stellen. De lijken der beide gid sen zijn nog niet gevonden. IJSGROTTEN IN DE DOLOMIETEN. Naar de „Innsbrucker Nachrk'hfen" ver- nemen, zijn in de Zuid-Tiroolsche Dolomie- ten groote ijsgrotten ontdekt. De onderzoe- kers zijn tot" dusver 6 K.M. diep een berg binnengedrongen en hebben daar de eerste grot en een onderaardsch meer van 160 Me ter doorsnede ontdekt, dat een fosforiseeren- den glans vertoondte. Ook zijn tot dusver 120 paddemsoorten ontdekt. Te oordeelen naar de gedane vondster, moeten de grotten ook tot verblijfplaats van mcnschen hebben gediend. DE SOVJETREGEERING EN DE BOEREN. Het centrale ccmite der communistische partij in Rusland publiceert een besluit, vol gens hetwelk alle bosschen van plaatselijke beteekenis aan de bcerengemeenten in gebruik zullen worden afgestaan, De geheele pers juicht dezen maatrege! toe als een verdere ontwikkeling van de poli- tiek der partij tegenover de boeren, ter opvoe- ring van den welstand der boerenbevolking en ter bevestiging van de macht der Sovjetre- geering. Voorts is gepubliceerd een oprcep, waarin wordt aangespoord tot oprichting van een internationaal wetenschappelijk landbouw-in- stituut. Kenmerkend is, dat deze oproep ook tot de geleerde wereld is gericht en eindigt met de aansporing tot het aangaan van een bondgenootschap tusschen de wetenschap en den boerenstand. EEN CYCLOON. De omstreken van Belgrado zijn getroffen door een cycloon, die o.a. groote verwoestin- gen heeft aangericnt op. het vliegveld van de Fransch-Roemeensche fuchtvaartmaatschap- pij, wasrr de loodsen om-_en weggewaaid zijn. Het toestel van den Franschen kapitein Weiss, die op den terugweg van Angora naar Parijs te Be'grado vertoefde, is "ver nield. Weiss en een Servisch mecanicien zijn bij hun pogingen om de vliegtuigen te redden licht gewond. Elders is een muziektent, waarin een mili taire kapel speelde in eikaar gewaaid. Er schijnt echter niemand ernstig^ gewond te zijn. Ook Noord-Italie is getroffen door zware onweersbuien. In tal van dorpen zijn huizen ingestort en ook de boomen en de telefoon- en telegraafpalen hebben het zwaar te ver- antwoorden gehad. Bij Tombola is de spoor- weg van Pisa over een groote lengte vemield. De rails zijn letterlijk uit den grond gerukt. Tal van verbindingen zijn verbroken. ONVEILIGHEID IN MESOPOTAMIe. Een automobielconvooi door de woestijn tusschen Bagdad en Beiroet werd gisteren door roovers aangehouden, waarop een fussi- lade volgde. De leidter van het convooi were ernstig gewond; twee andere personen, van wie een ee name, werd licht gewond1. Een zending goud werd gestoien. Het verkeer door de woestijn is tijdelijk geschorst. ONDERGRONDSCHE SPOORWEGEN IN BUENOS-AYRES. De technische eommissie wil den gemeen- teraad van Buenos Ayres advisceren tot aan- neming van het voorstel tot het aanleggen van twee ondergrondsche spoonvegen, die de twee spoorwegstations met elkander ver- binden, om aldus de verkeersdrukte in het centrum der stad te verminderen. HET ONVEILIGE SPOORWEG- VERKEER IN FRANKRIJK. Gisterochtend is een uit Juvisy komende trein bij het binnenloopen van de Gare du Qua! d;Orsay op een stootblok geloopen. Een twintigtal reizigers werden gelcwetst. KORTE BERICHTEN. Het ziet ernaar uit, dat op 1 September in Pennsylvania een staking in de anthraciet- mijnen zal uitbreken. Ingevolge de loonsver- hooging door de mijnwerkers geeischt en door de eigenaars afgewezen. Groote hoeveelheden juweelen te Le ningrad zijn gevonden in het huis waar de kelermaker van den laatsten tsaar woonde. Gedurende de gistermiddag gehouden kabinetsraad wierp een goed gekleed man twee steenen door het raam van het huis van den Britschen premier. De man werd onmid dellijk gearresteerd. Het fonds uit vrijwillige bijdragen voor het behoud van de St. Pauls-Kdthedraal heeft thans het kwart millioen pond overschreden. Dit is bijna tweemaal zooveel dan gevraagd werd, daar de eommissie van deskundigen het benoodigde bedrag raamde op 120 a 140,000 pond. Er is een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd tegen twee broeders, wissel- agenten te Antwerpen, die met een passief van twee millioen francs, meest ten nadeele van Oost-Vlamingen, verdwenen zijn. Volgens het besluit der werkgevers in de bouwbedrijven in Thuringen, zullen met ingang van 29 dezer de arbeiders wordeu ontslagen. Hierdoor worden 20.000 man getroffen. In regeeringskringen te Washington ziet men geen hoop op een vermijding van de staking in de anthraciet-mijnen op 1 Septem ber. j In den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft wederom een hevig onweer gewoed, voornamelijk te Budweis in de omgeving van Aussig (Tsjecho-Slowakije), waar groote schade is aangericht. Bij Aussig is de spoorweg van Bodenbach naar Praag over- stroomd. Er dreigt te Durban eenzelfde toe- stand te ontstaan als die, welke ten aanzien van de scheepvaart in de Engelsch-Austra- lische havens heerseht. De scheepvaartstaking heeft ernstige afme-_ tingen aangeboden. De communistische partij in Engeland heeft een oproep gesteld aan het a.s. congres der Labour-Party, waarin gevraagd wordt om intrekking van de beperkende bepaling tegen de communisten. De kampioen Durham-stier „Faithful" werd Dinsdag in veiling te Buenos-Aires voor 13.125 pond sterling (circa 157.500 gulden) verkocht. Men zegt, dat deze prijs de hoogste is, welke ooit voor zoo'n dier werd betaald. Het .Journal de Liege" deelt mede, dat Trotski zich met vacantie te Spa bevindt. Hij weigert aan persvertegenwoordigers een on- derhoud toe te staan. De „Peuple" zegt, volgens een B. T. A- bericht, dat het hier een vreedzaam Neder- lander betreft, die sprekend op Trotski lijkt. Uit Pretoria wordt gemeld, dat Johan nes Rissik, die als generaal onder Kruger ge diend heeft, gestorven is. De overledene was Surveyor generaal van Transvaal en onder zijn beheer is het naar hem genoemde Johan nesburg in 1886, gesticht. KMAARS UviATTAM "XT "V 1)Anlr ATI TIa'm/S I. Tt /N i A r» vr UAlllHJl

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1