Alcmaria Victrix. Alcmaria 1-RoodeDuivels De cycloon in Oosi-Nederland. 7 1 vaxYere-craginge a oeg isst Maandag te Bres- Het algemeenc eongres van de Duitsche T der Grotius verricht heeft in het belang van da heerschappij van het recht en van de har- monie tusschen de volkeren en dat de Volken- bond zich gaarne aansluit bij de hulde, die er aan de nagedachtenis van Grotius ge- bracht zal worden. lau. indien de uitsluiting in de bouwvakken niet tail von n vermeden, zal' het con* gres onderzoeken, welke tegenmaatregelen er kunnen worden getroffen. Den Isten September begint voor het staatsgerechtshof tot bescherming van de re- publiek te Leipzig het eerste proces tegen het centraal-comite van de communistische partij. Dank- zij de interventie van Grabski, den Poolschen minister-president, is het conflict in de Poolsche metaalnijverheid eindelijk bij- gelegd, zoodat het gevaar van een algemeene werkstaking van de baan is. Uit Halle wordt gemeld, dat het nood- weer in het district van het Mannsfelder meer voor 1,200,000 mark schade aangericht heeft. De opnieuw losgebroken hevige regens heb- ben die schade nog vergroot en steeds meer huizen zijn aan het verzakken. De politierechter te Romford (Essex) heeft 20 motorrijders een boete van 5 pond O'Pgekgd, omdat zij zi-ch niet aan signalen van de dienstdoende agenten hadden ge- stoord. Gemengd Nieuws. KINDERMOORD. Te Assen is gevankelijk binnengebracht en ter beschikking van de justitie gesteld een ar- beider te Annen, verdacht van gepleegden kinderdoodslag in de maand Juni op het kind, waarvan zijn echtgenoote bevallen is. Hij is na verhoor in arrest gesteld. H U GO G'ROTI U S-HE R DE NIK IN G TE DELFT. Heden heeft te Delft de Hugo Grotius- herdenking plaats gehad op initial ief van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, wel ke onzen grooten landgenoot Hugo de Groot wilde eeren in de stad zijner geboorte en waar teven® in de Nieuwe kerk op de Markt een praalgraf voor den beroemden geleerde is opgericht en dat wel naar aanleiding van het feit dat het dit. jaar drie eeuwen is gele den, dat de Groot het merkwaardiige boek Proymciaal Nieuws schreef „Recht van Oorlog en Vrede", dat den grondslag kan worden genoemd van het thans geldende Volkenrecht. De secretaris van het Nationaal Comite tot herdenking van de versehijning van Gro tius' hoofdwerk, de heer mr. C-h. van der Mandere, van 's-Gravenhage, legde heden morgen om half elf nam ens genoemd comite een fraaien krans op het prachtige voetstuk van het standbeeld, dat een kleine 40 jaar geleden op de Markt is opgericht ter eere van Delft's beroemden zoon. Ook o.a. mr. G. van Baren, burgemeester van Delft, was- a Is lid1 van het comite bij die plechtigheidr tegenwoordig. Precies half drie had de plechtige herden king plants in de Nieuwe kerk met het ge- restaureerde koor, dat in 1923 als nationaal huld'eblijk aan H. M. de Koningin is aange- boden. H. M. de Koningin, die door haar bezoek aan Haarlem zelve de plechtigheid niet kon bijw'onen, was vertegenwoordigd door den Opper Kamerheer, graaf van Lijn- den van Sandenburg. Onder het auditorium, dat uit een dui- zendtal genoodigden bestond, bekleedde de oereplaats H. M. de Koningin-Moeder Em ma, die de plechtige herdenking bijwoonde met haar gevolg: baronesse van Ittersum, eerste hofdame, Jhr. Schiromelpenninck, groot officier ter beschikking en graaf van Limburg Stirum, Kamerheer. De organist, de heer Storm, speelde enkc- le toepasselijke mummers. Het gemengae koor van de Delftsche afdeeling der Maat- schappij tot bevofdering der Toonkunst zong ondei Teiding van den directeur, den heer Henk van den Berg van 's-Gravenhage, een viertal liederen, n.l. Wilhelmus en Psalm 24 van Sweelinck; Bundesiied van Mozart en Morgengebed, gedicht van Hugo de Groot en getoonzet door ds. G. S. van Krieken te Delft. Verschillende Voikenbondsvereenigiu- gen uit andere ianden en ook Internationale organisaties op pacifistisch gebied hadden afgevaardigden gezonden, o. a. de League of Nations Union in Eugeland, de Grieksche en de lersche Volkenbondsvereeniging en de Internationale vereeniging van vrouwen voor Vrede en Vrijheid. Als wbord'voerders bij de herdenking tra- den op mr. H. C. Dresselhuys, lid van de 'fvveede Kamer, oud-seeretaris-generaal van het Departement van Justitie en voorzitter van de centrale organisatie voor een duurza- men vrede en prof. mr. M. W. F. Treub, vooi/.itter van de Vereeniging voor Vol ken- bond en Vrede en oud-voorzitter van de Uni- om des Associations pour la Societe des Na- tibns. Graaf van Lynden van Sandenburg, opper- kamerheer van. de Koningin, zou vannnddag 'n krans leggen op't graf van Grotius in de Nieuwe kerk te Delft. Vanochtend omstreeks 11 uur is aan het standbeeld van'Grotius op de Markt een kraiis gehecht namens het nationaal comite voor de Grotiusherdenking. De Spaansche gezant in Den Haag zou in opdracht van zijn regeering,de herden king in het koor van de Nieuwe Kerk bijwo- nen en ook een krans op het graf van Grotius neerleggen. Bij de herdenking verkoopen jonge dames het programm; van de herdenking, waarvan de opbrengst ten goede komt van Borculc Behalve de reeds vermelde buitenlandsche organisaties zouden ook de International Council of Women, de Wereldbond der Ker ken en de Union der Volkenbondsvereenigin- gen te Brussel bij de herdenking vertegen ivoordigd zijn. Poolsche juristen, vertegenwoordigers van het Rechtsgeleerd Genootschap te Lwow zouden eveneens de plechtigheid bijwonen. De correspondent der N. R. Crt. te Geneve seinde gisteren: De secretaris-generaal van den Volkenbond heeft aan de Nederlandsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede een brief gericht waarin hij zijn groot leedwezen erover uitspreekt, dat het, met het oog op de aanstaapde zitting van den Volkenlondsraad en van de Volken bondsvergadering noch hem zelf, noch een der andere hooggeplaatste ambtenaren van den Volkenbond mogelijk is, in Nedeiiand te komen om daar tij de Grotius-hferdenking aanwezig te zijn. Sir Eric Drummond verzo-ekt de Ned'erland sche Volkenbondsvereeniging ecbter e'rvan overtuigd te zijn, dat de Volkenbond ziclt volkomen bewust is van de beteekeni? van het voorbereidende werk, dat de groote Nederlan UIT HEILOO. Onze correspondent schrijft: Hedenmorgen werden de tuindorpbewo- ners onaangenaam verrast doordat de straat door den rijkswaterstaat werd afgesloten. Een zeer zware en verbazend hooge schut- ting zal de bewoners van den rijksstraatweg afsluiten. Het Was ons bekend het is een oude kwestie dat het Rijk aan de „Mij. Tuin- dorp" de verplichting wenschte op te leggen om deze straat te rioleeren. Naar aanleiding van deze kwestie hebben we ons gewend tot den heer J. Rus, direc teur van de Mij. Tuindorp en vernamen het volgende: Toen jaren geleden de „Mij. Tuindorp" werd opgericht, was besloten om den grond te "rioleeren en aan het Rijk werd vergunning gevraagd om het water enz. te mogen loozen door de beek naar den Oosterzijpolder, het- welk toestemmend werd beantwoord, via de gemeente Heiloo. Toen echter het bestuur van den Oosterzijpolder weigerde om de ver gunning te geven, heeft het bestuur van „Mij. Tuindorp" besloten om niet te rioleeren om dat zij het nu overbodig achtte. Ongeveer jaar geleden meende men bij het Rijk dat het bestuur van „Mij. Tuin dorp" nu maar eens moest beginnen te rio leeren, hoewel het bestuur meende en zeer terecht —dat dit niet noodig was. De bijzonder actieve opzichter van het Rijk oordeelde het evenwel dringend noodig en hield aan. Hoewel ook de gemeente Heiloo en de be woners van Tuindorp de rioleering overbo dig vonden, is toch met belanghebbende ge- confereerd en na langdurige bespreking werd in principe besloten dat de gemeente en het bestuur ieder 1/3 voor zijn rekening zou ne- men van de kosten indien dit noodig was. Enkele van de bewpners zegden in principe toe een gedeelte voor hunne rekening te ne- men. Het Rijk.vond thans, dat het nu welletjes was en vooral de opzichter Noe vond dat er genoeg van het geduld van het Rijk gevergd was en hedenmorgen werd de timmennan Kcps uitgenootfigf om Tuindorp van de „we- reld" af te sluiten. Blijkbaar is men van oordeel, dat het lang zai duren. Wij vragen ons met vrwondering af: waarom is hier rioleering noodig? En het antwoord, ook van deskundigen, luidt: totaal overbodig. Doch het Rijk wil het nu eenmaal en dan moet het gebeuren. Is het in dezen tijd van versobering nu wel noodig dat die straat gerioleerd wordt en bover.dien een verhoogd voetpad wordt aangelegd? Wij meenen deze vraag ontken- nencl te mogen beantwoorden. Intusschen zijn de tuindorpbewoners gedupeerd en zit- ten we op het mooiste punt van het dorp met een onooglijke schutting opgescheept. Omtrent de kwestie vernemen we van de andere zijde, dat cloor de „Mij. Tuindorp" nooit vergunning aangeVraagd om een uit- weg naar den Rijksstraatweg en evenmin om buizen in de beek te mogen leggen. Deze buizen zijn hedenmorgen ook verwijderd. Het echtpaar Fransen uit Borculo, dat sinds den stormramp, waarbij het alles verloren heeft, in het ziekenhuis te Deventer wordt vei'pleegd, is Zaterdag' 40 jaar getrouwd. Men wil in het ziekenhuis trachten, beiden dien dag iets van de ramp te doen verge- ten en men hoopt daarbij hulp van buitenaf te krijgen. Ged. Staten van Noord-Holland hebben de raadsbesluiten van de gemeenten Anna Paulowna en Nieuweramstel tot het uit- trekken van bedragen ten bate van de slachtoffers van de stormramp niet goedge- keurd, op grond dat met deze uitgaven geen gemeentebelang wordt gediend. Het Va-d. vert elf: Dezer dagen wilde een bekende industrieel met zijn auto Borculo binnenrijden. Men weet, dat dit nu niet meer altijd zoo gemakke- lijk'gaat en dat de marechaussee toeristen aanhoudt. Ook ditmaal werd de auto tegen- gehouden. De bezoeker legde zich onmiddellijk bij het verbod neer, doch vroeg om een collectant, daar hij een gift wenschte af te dragen. De collectant kwam al gauw en de bezoeker zei: Hier is 500! En hier is 500 van mijn vrouw! En hier is 500 van mijn dochter.... En hier is 500 van mijn chauffeur- Tie marechaussee kwam toen vlug tus- schenbeide en zei: O... maar dan mag u na- tuurlijk wel passeeren! Neen, antwoordde de bezoeker. ik wil mij aan de bepaling houden; dat, waar 't ran gaat, is nn afgedragen en als am 5 u. de versperring opgeheven wordt, kam ik wel terug! Het besluit van den raad van Veenendaal om f 500 in de gemeentekas te storten voor de slachtoffers van de ramp te Borculo is door Ged. Staten van Utrecht niet goedge- keurd, zoodat het bedrag, door- den burge meester reeds opgezonden, in de gemeente kas moet worden teruggestort. De opzending van de -gelden door den burgemeester was volgens Ged. Staten bo- vendien op zichzelf een fout, aangezien beta- fingen uit de gemeentekas all een door den gemeente-ontvanger en dan nog slechts op een door burgemeester en wethouders gege- ven bevelschrift van betaling moeten ge- schieden. De uitzonderingsbepaling van art. 213 der Gemeentewet kon hier niet worden ingeroepen, omdat het ten deze geen buiten- gewoon geva-1 van drmgenden spoed betrof. Bovendien was dat artikel niet gehoorlijk na- geleefd, doordat in het raadsbesluit de aan- wijzing van de middelen tot dekking ont- brak. De commissie tot inzameling van de gel den heeft bij voorbaat in dit geval voorzien en voor eventueele terugbetaling 500 van de opbrengst der collects in petto gehouden. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". Wedvlucht vanuit Bordeaux. 954 Losgelaten Zaterdag nam. 1 uur. Zuid-West. Eigenaar. G. J. Meijer C. Huiberts L van Vuure H. J. Struijs L. van Vuure W. Godschalk T. de Wit H. J Struijs L. van Vuure Joh. Huiberts A. J. de Wit L. van Vuure Marktberichten K.M Wind Aank. 12.28.18 12.56.26 1.37.54 2.01.44 2.50.23 3.18.10 3.45/52 3.48.15 4.02.17 4.47.31 5.12.20 6.19.19 Door dezen uitslag, waarbij de heer God schalk den 6en prijs behaalde, verwierf ge- noemde heer het kampioenschap oude vo- gels Onze hulde en gelukwensch. Wedvlucht met jonge duiven vanuit Lier. 166 K.M. Gelost 8 uur. Wind Noord Eigenaar. J. B. de Looze Joh. Huiberts L- van Vuure C. Huiberts Dezelfde W. Godschalk H. J. Struijs C. Noome Dezelfde Joh. Huiberts H. J. Struijs A. J. de Wit Dezelfde W. Godschalk T. de Wit W. Godschalk Th. Buissink J. v. d. Idseft A. J. de Wit Dezelfde J. v. d. Idsert A. J. de Wit Dezelfde J. B. de Looze A- Korver G. J. Meijer W. Godschalk Dezelfde T. Feijen W. Godschalk BEKROONDE ETALAGE. Bij den natio-nalen etalage-wedstrijd van thee, biskwie en sui'ker, gehouden van 13 tot 27 Augustus, is de etalage van den heer H. Haiijtenia Pz., „De Friesche Winkel", Langestraat 107, alhier, bekroond door de vereeniging voor Theecultuur te Amsterdam, aank. M. p. min. 11.27.17 802 11.28.59 798 11.29.56 794 11.30.03 793 11.30.03 793 11.38.40 760 11.49.40 725 11.5444 711 11.54.44 711 11.55.19 709 11.55.26 708 11.56.38 704 12.02.43 686 12.05.42 676 12.07.33 673 12.10.24 664 12.10.34 654 12.17.38 647 12.19.05 643 12-19.26 642 12 21.24 637 12.24.15 630 12.31.09 614 12.33.56 607 12.34.23 606 12.37.17 600 12.37.59 598 12.37.59. 598 12.39.51 595 12-40.25 593 met'den tweeden eereprijs, een verguld zilve- ren medaille en diploma plus een verstelbaar Rec 1 ame- Licht ap para a t of iets ter waarde van 100.Dezelfde etalage werd door de jury bekroond met den derden prijs. een groote verguld zilveren mtaai'lle en diploma. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 8.30 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. PREDIKBEURTE'N Alkmaar. 30 Augustus. Groote kerk, 10 uur, Ds. Le Roy van Al- melo (vac.-Ds. de Pree). Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Kapel, half elf, Ds. Baar. Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur, E>s D. Drij ver van Haarlem. Doopsgezinde kerk, geen dienst. Rem.-Ueref. kerk, geen dienst. Geref. kerk, 10 en 5.30 uur, de heer Sme- lik. Theol. Cand. Maandcollecte Kerkedienst. tier si eld Apostolische gemeente, Tous- sa.intstra.at. Voormiddag 10 en avondi 5 uur en Donderdagavond 8 uur, dienst. Tuinizaal Harmonie, Donderdag 3 Sep tember a.s. des avonds om 8 uur Ds P. Zandt van Delift. Inwend'ige Zend. afd. ATkmaar met de Ger. Autozending 28 en 30 Aug. Evangelie- prediking bij de Kapel kerk en Zaterdag 29 Aug. bij het Postkantoor. Verschillende spre- kers. LEGER DES HEILS. 30 Aug. 7 uur v.m Bidstond; 10 uur v m. Heiligingsdienst3.30 uur n.m. Openlucht- samenkomst; 8 uur n.m. Openbare samen- komst. 1 Sept., 8 uur n.m. Soldatensamenkomst. 3 Aug., 8 uur, Openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom Evangelisatie „Maranatha"10 en n.m 7 uur, de heer J. J. Ruijs. Collecte Bouwfonds. EvangeliscUie „Lovft den Heer", Kerke- laan 16, 10 uur de heer Stavenga; 2 uur, Zondagsschool. BERGEN AAN ZEE, 10.40 uur, Ds. F. M. Muller, van Gorinchem, Liturgische dienst. BROEK OP LANGENDIJK 9.30 uur (o. t.) Lees dienst; 4 uur (o. t.) Ds. J. Ju- kema. Voorber. IT A. Chr. Geref. kerk 9.30 en 2.30 uur (0. t) Leesdienst. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Jong. Doopssrez. kerk, geeu dienst. - EGMOND a/ZEE, 10 uur, Ds. Rpobol Teleiiranunen van heden. Gedeeltiiiik geeomgeerd. VAN H. M. DE KONINGIN. APELDOORN, 28 Aug. De konink'ijke familie heeft het voornemen haar silvertn huwe'iiksfeest, dat geliji bekend is, in huiselijken knng herdacnr zal worden, op het paieis Het Loo te vieren. EEN RUSSISCH-JAPANSCHE SPOORWEGCONFERENTIE. MOSKOU, 27 Aug. Groote belangstel- ling bestaat voor de Russisch-Japansche spoorwegconferentie, die op 20 October te Mcskou zal aanvangen. De conference zal maatregelen bespre- ken om het vervoer onafhankelijk te maken van de Chineesche spoorlijnen. Indien een regeling wordt getroffen volgens de ont- worpen plannen, zal de reis van Parijs naar Tokio in 15 dagen kunnen worden volbracht in plaats van 40 dagen via Amerika. ERNST1GE TQESTAND IN BOLIVIA. NEW-YORK, 28 Aug. Volgens hier ont- vangen betrouwbare berichten, hebben in La Paz, de hoofdstad van Bolivia, buiten- gewone politieke gebeurtenissen plaats, die het onmogelijk maalcten de op Dinsdag voorgenomen inwijding van den nieuwen president te doen plaats hebben. Gemeld wordt, dat president Saavedra, die zou aftreden, aan het bewjnd is geble- ven, steunende on het leger. DE TERUGKEER VAN CAILLAUX. PARIJS, 28 Aug. Caillaux heeft in d-ert Minis-erraad verslag uitgebiachr van zijn besprekingeni te Londen Pain'evi heeft hem bedankt voor zijn uogingen het Fran sche eh het Brihche standpunt te verzoe- nen. DE FRANSCHEN IN SYRle. PARIJS, 28 Aug. Uit Bagdad vordt geseind, dat de Drusen een automobielen- convooi nabij Damascus hebben aan geval len. Zij stalen 15.000 gouden Lira's. DE STRiJD IN MAROKKO. LONDEN, 28 Aug. De „Daiiy News" meldt uit Tanger: Donderdag deden de Riffs een aanval nabij Tetuan. Zij werden met belangrijke verliezen terugges'agen Ook ten noraden van Westen warden zij teruggedreven. Het Fransche of fens ief tegen de Bra- nes, ten noordoosten van Taza, beg oh Do-nderdagmorgen. De Franschen be haalden belangrijke successen. GEVANGENEN GEF'JSILLEERD? PARIJS, 28 Aug. De bladen melden ui Warschau, dat volgens berichten uit En gelsche bron de sovjets te Minsk 60 Pool sche gevangenen zouden hebben doen fu silleeren. EEN AANVAL VAN BANDIETEN ANGORA, 28 Aug. 500 bandielen heb ben ten noorden van Hakkiari de Turksch grensposten aangevallen. Zij werden me verliezen teruggeslagen. De regeering heef den Volkenbond met het incident in kenn gesteld. ALKMAAR, 21 Aug. 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 220 stapels wegende 162015 kilogrammen. Fa'briekskaas: kleine met merk f 62, zon- der merk 58, com.missiekaas met merk 65. Boerenkaas: kleine met merk 61, zonder merk 58, cominissTkaas md merk 62. Handel goed. ALKMAAR, 28 Aug. 1925. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd to- 1 4804 hectoliters als: 1257 H.L. tarwe, 13.25 tot 14.— 276 H.L. rogge 11.75 tot 12.75, 1621 H.L. gerst id. chev. Z12 25 tot f 14, 1156 H.L. Haver 10 tot 13 50, 52 H.L. paardeboonen 13, 15 H.L. karwij- zaad, 427 H.L. erwten groene (kleine) 13 tot 1900, id. groene (groote) 28 tot 31, id. grauwe 45 tot 48, id. vale 29.50 tot 44 per 100 kilo. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Carel Frederik Ohm en Henderika Bakker. Obe Petrus Hendricus van der Klei en Jo hanna Maria Messelaar. Pieter van den Berg en Marijke Nieuwenhuizen. Arthur Laurentius en Louisa Maria van der Helm. Jelke Eizes Eijzenga en Geertje Molen- kamp. GEBOREN: Johan, z. van Dirk Menno Postma en Ma ria Wilhelmina Abspoel. OVERLEDEN: Aaltje Schagen, wed. van Lammert Vet- haak, 66 jaar. Zaterdagmlddag 4 uur Haarlem. Stadnieuws van 28 Augustus 1925. Opgave van Naordhoilandsch Landbonwerediet. (Ontvangen per draadiooze telefoon). Koers van heden te DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 160000 Kg. De prijzen waren weder 2 hooger dan die van de vorige week, zoodat de hoogstd markt 64 per 50 Kg. bedroeg, al was de gemiddclde markt een 2 lager. Een gunst-ig versch.ijnsel was, dat de han- tij deze hooge prijzen vlug was. KONINGINNEDAG. Men verzoekt ons er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen dat de gemeente- lijke bureaux op Maandag 31 Augustus a.s. gesloten zullen zijn. Tot het doen van aangiften voor den Bur- gelijken Stand zal-dien dag echter ter Secre- tarie de gelegenheid bestaan van 11 tot 12ks uur. EEN PSEUDO-JOURNALIST. Naar ons gemeld wordt, trachtte dezer da gen een tot dusver onbekend gebleven man tot versch'llende kermisvermakelijkheden toe gang te krijgen door het vertoonen van een onceteeker.de perskaart. Wij willen belanghebbenden er op wijzen, dat onze verslaggevers, in zooverre zij niet van een vaste schouwburgkaart gebruik ma ken, alien voorzien zijn van een door den hoofdredacteur geteekende perskaart. Voor inrichtingen op het kermisterrein zeif wordt door, ons van vriikaarten of perskaar- ten geen gebruik gemaakt. Het zal, na deze bekendmaking weilicht mogelijk blijkcn den preudo-journalist hier if daar te signaleeren. Vorige Koers. i.m. 1.3 d pl.m. 1.15 pi.nt. 2.- »l.n.2.lb 136 V, 135 J 6 I I -— STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK=INSTELLINGEN. KoL Bank Indi-che Bank Handel Mpij. Cert. v. iOOO w Reso. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. F'irnsss»Stokvis Xand, Idem 7 Oblie Jurgens Gew. Aand.. M A. B. n C. n Philips Gloeilampen Nie'iwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Bodjong a Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo a PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHF.F.PVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mii Nederlr.nd Holl Uovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot Niev Goudriaan SCHF.F.PVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. i ABAKXEN. Oude Deli Senernbah Deli Batavia Besoeki MERIK A. Southern Rails Union Pacific 1033/,* 1003/4 1773/g 141 136Vs I36i,i 1161/, 17/6 1371/2 90 Vs 9011/ig 92V, .4113/8 3998/4 80i/4 123i/, 539 335 170 153 1493/8 83/g 112i/, 348 1576/8 3741/8 291 166/, 2111/, 188 2731/a 1571/, 2451/, 68 55 146 156 461/, 526/, 176 66 IS 971/, 9Vw 317/8 3971/, 48i i/8 364 301 1041/, 1441A 178 177; S 141 lit 141 Vi 1361/, 1368/8 1331,8 £.93,8 410 400 1231—4 5381/, 536ij, 330 1538/8 sl/j 113 352 159 V, 150—1/2 3761/, 375—7 2861/, 286-7 2861.7a 15i/8 208 190-2 156 245 63 54 146 155 156 176 66 95/, 31 311/, 3971/, 3971/, 396J -7 480 480 481 481 365 365 1051/, 14 4 Va PROLONOATIE vorige koers 3;j pCt., heden WHSlLKOERSEN amsierdam. Vorige koers Londen Rerlija Parfis Brussel Bazel Weenen p. Sch.' Kopenhaaen Stockholm Christinia 100 12.(53/8 51.08 11.08 11.24 48.121/, 35.— 61.45 06.7U 49 10 •i PCt Koers op heden om 2 uur. 12 053/,, 54.071;, 11 (:6 11.2) 43.15 35.— j 6095 16,711 i 43 95 NIET OFF1C1EEL. New. York.I Italie a I L-li/8 2.451/8 y. 35

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2