austria* te Ridderkerk 7 2022 (zoncler schilderwerk), (schilderwerk) 380, (in mas- sa) f 2400. N.V. Ned. Tuinartikelen en Schoolmeube- lenfabriek te Amsterdam voor f 2614 (schil derwerk inbegrepen). J. Tak ken berg Jnz. te Edam voor -647 (schilderwerk inbegrepen). A. van Rootselaar te Haarlem voor 3o-5 (zonder schilderwerk). Alzoo laagste inschrijvers: Voor school- bouw (zonder schilderwerk) P. den Das voor f 16370; voor schilderwerk school firma C. Kriller Jr. voor 1173; voor schoolmeube- len (schilderwerk inbegrepen) S. Koning voor J 1045. De gunning is door het schboolbestuur anngehouden. Uitslag der aanbesteding van verschillen- de ondcrhoudswerken aan gemeentegebou- wen door Burgemeester en Wethouders, ge- houden op Donderdag 1.1. Perceel 1. Behangen Burgemeesterskamer, raadzaal en secretarie (zonder levering van behangselpapier.) Perceel 2. Schilderwerk enz. postkantoor. Perceel 3. Schilderwerk op lag. school. Perceel 4. Schilderwerk op school voor U. TO. Perceel 5. Schilderwerk transformatiege- bouwtjes enz. Ingeschreven werd door: J.Leegwater voor perceel 1 92.40; per ccel 2 187; perceel 3 220; perceel 4 141.90; perceel 5 J 57.20, totaal 698.50. Wcvers respectievdijk voor J 46; f 227.70; 240.90; 175; 60.50, totaal ij 750.10. tiet dienstjaar 1925 voorloopig vastgesteld, in totalen ontvang op 46666.01 in totaler. uitgaaf op 46906.3714 alzoo met een na- deelig saldo groot 240.36 P.- UIT EGMOND AAN ZEE. In de Woensdag gehouden zitting van den gemeenteraad, werd, naar de O. H. Crt. meldt, tot secretaris dezer gemeente benoemd mr. J. J. Spit, te Amsterdam. Een voorstel van B. en W. tot verhooging van den hoofdelijken omslag van 6 pCt. tot 7 pCt., werd verworpen. Met algemeene stemmen werd besloten, om, op voorstel van den wethouder P. de Graaff, de begrooting naar Ged. Staten te- rug te sturen, gelijk deze door den Raad was vastgesteld. De gemeenteraad Vergaderde Woensdag- avond. Afwezig d- heer Prins. Voorzitter de heer C. J. Eyma, burgemeester. De notulen we-den gelezen en goedge- keurd. 1. Ingckomen stukken. Schrijven van Ged. Staten houdende. ver- daging der beslissing betreffende de voorge- stelde geldleening van 120Q0. Bericht van den Commissaris der Komn- gin, dat aan den heer Doedens wegens h- chaamsgebreken eervol ontslag is verleend als gemeente-veldwachter met ingang van 1 Oct. a.s. Alle stukken werden voor kenmsgevmg aangenomen. Aan den heer Doedens werd op zijn ver- zoek eervol ontslag verleend als gemeente- bode met ingang van 1 Oct. a.s. Idem aan den heer J. P. Geensen als on 1. Leveii en Molcnaar respectievdijk voor: derwijzer aan de openbare lagere school. gressiever was en vroeg, waarom dat hier werd afgeketst. De voorzitter: Dan is de gemeente er nog erger aan toe, want dan gaan alle schippers zcker naar ljmuiden, De heer Zwaan meende, dat ondanks dit alles meer tot zijn recht kwam. Nu betaalde menschen met 1000 inkomen 30 belas- ting en nu nog meer er bij. Hoe't echter met die medezeggenschap staat, daar wist spr. niet van af. Maar als die er niet is, wordt het een duistere zaak. De heer P. de Graaff, wethouder: Ik ben tegen verhooging en doe het voorstel de be grooting weer net cender aan te nemen. Ik geloof, dat onze manier een mooi stelscl is. De Commissaris der Koningin drong eertijds aan op 5 pCt. en dan zou hij zien, wat er ge- daan kon worden, nu is het at 6 pCt. en de subsidie worden geweigerd. Willen we ons zelf redden, dan mag dat niet. Ik zou de- zelfde begrooting weer willen aannemen. De heer Zwaan: We mogen zelfs niet eens met onze klachten komen. De heeren v. d. Schinkel en Krab verklaar- den het voorstel van den heer P. de Graaff te steunen. De voorzitter merkte wej, dat het voorstel van B. en W. niet veel bijval vond. Dat had- den B. en W. ook niet verwacht. Het voor stel van den heer de Graaf f werd nu met algemeene stemmen aangenomen, 6. Benoeming gemeentesecretaris De voorzitter decide mede, dat door B. en W. werden aan'bevolen: le. Mr. j. J. Spit en "e. den heer C. Schauikes» De heer Ruigewaard wenschte geheime zitting alvorens tot openbare behandeling over te gaan. 42.35; 267.30; 272.80; 163.90; 64.90, totaal 811.25. N Weijers respectievdijk voor f 100; ff >42; 270; 170; 55, totaal 837. C. Hooglang respectievdijk voor f 55; 290; 280; 175; f 65 totaal 865. C Meijer Sr. respectievdijk voor 60.50, 261.50; 287.50; 199.20; 59.40, totaal 868.10. Er Mooij en Kooiman respectievdijk voor ■f 90; C 270; f 294; f, 218; 65, totaal 637. J. Roozendaal respectievdijk voor 95; 315; 275; 216; f 70, totaal 971. De werken zijn gegund aan de laagste in schrijvers en wel perc. 1 aan J- Leijcn en Molenaar; perc. 2, 3 en 4 aan J. Leegwater en perc. 5 aan N. Weijets. UIT OOSTHUIZE'N Enkele dagen gcledeh had op den Hoorn- schen jaagweg een auto-ongeval plants Door het uitwijken voor een motorrijder r#ed een auto van iemand uit Amsterdam tegen de brug bij den heer Appd met het gevotg dat de eigenaar uit de auto geslingei'd werd en hetrvoertuig zelf zwaar bischadigd, werd. Gel'ukkig waren de gevolgen voor de eige naar persoonlij'k niet zoo ernstig. De motoi- rijder reed door. Naar hier is overgeplaatst als onder- ehef bij het station der Ned Spoorwegen in de plaats van den beer Starreveld, de heer van Geytenboek, voorheen te Haarlem UIT AKERSLOOT. Omtrent de electrificatie van de Zuid-Scher- mer in deze gemeente, was door den burge meester een vergadering uitgeschreven ten huize van den heer J. Dammes aldaar om met de bewoners een bespreking te liouden om te komen tot electrificatie aldaar. Op duide- lijke wijze werd aan de hand van de uitge- bracht rapporten dc vergadering mcdedee- ling gedaan wat de kosten van het net zullen zijn. Deze kosten zijn hoog, dcordat het een uitoestrckt dcel der gemeente is. Wanneer de aanleg tot stand komt, zullen de zelfde K. W. U.-prijs en vast recht geheven worden zoo- als in de geheele gemeente tot dusver van kracht was. Een breedvoerigc discussie ont stond over het bijeenbrengen van gelden voor aandeel in den aanleg van het net. In deze kon geen overeenstemming worden bereikt. zoodat ten slotte een commissie werd •be noemd die bij de bewoners zal rondgaan om te traehten het doel te bereiken dat ook de Schermeer van elcctrisch licht wordt voor- zien. In het cafe van Groen was door de di- rectie der Eierveiliug te Alkmaar een verga dering belegd om te traehten pluimveehouders te bewegen hunne eieren te leveren aan de veiling te Alkmaar. Door fe weinig publiciteit waren slechts 5 personen aanwezig. Dc grootste pluimveehouders wonende aan den overkant van het kanaal hadden geen bericht van deze vergadering ontvangen. In deze valt wel iets te bereiken, maar dan meet ook ge- zamenlijk hicrover vergaderd worden, want er zijn hier nog verscheidene pluimveehouders die voor dit doel wel iets gevoelen. VAN TEXEL. De cotlecte voor den stormramp heeft op Texe! opgebracht f 3772,35. WARMENHUIZEN (Juli). G c b o r.e.n Johanna, d. v. Jan Bommer en van Lucia Sniit. Cornelia Margare- tha, d. v. Willielmus Ligthart e nvan Catha- rina Maria Mosch. Thcodorus, z. v. Si mon Zoon en van Wilhehnina de Langc. Christina Maria, d. v. Pctrus Ligthart en van Aafjc Konijn. Cornelia, d. v. Jakob Blokker en van Adriana Nannes. Ondertrouwd Jakob Wester, oud 24 jaren en Maria Cornelia Pie, oud 22 jaar O v e r 1 e c! e n Johanna Kleibroek, oud 83 jaar, weduwe vail Jan Jonker. UIT GRAFT. De inzameling van gelden, ten behoeve van de slachtoffers van den stormramp in het Oosten van ons land, heeft te dezer plaatse opgebracht: In Oost- en Westgraftdijk 350.95; in Graft en Noordeiude 300, te zamen f 650.95. Opzending dezer gelden aan het Nationaai Steuncomite heeft inmiddels plaats gevonden Huld en dank wordt gebracht aan alien, zoo- wel die door hun milde gaven blijk hebben gegeven, den nood van de ernstig getroffenen mede te willen lenigen, als de leden van beide plaatselijke comite's alhier, die alles in het werk hebben gesteld, om het resultaat der in zameling zcoveel mogelijk op te voeren, op welk resultaat de inwoners van onze gemeen te met voldoening kunnen neerzien. In de op Donderdagavond gehouden openbare vergadering van den Raad dezev Gmeente, werd de gemeenterekening Aanbieding der gemcenterekening over 1924. Nadeelig saldo 3850.78 en op den kapitaaldienst 157.02. B. en W. stelden voor een commissie te be- noemen tot nazien van die rekening. Bij schriftelijke stemming werden gekozen de heeren Zwaan, Snoeks en v. d. Schinkel. Begrooting 1925. De voorzitter memoreer- de, dat deze begrooting kloppend gemaakt was door daarin op te nemen een leening van f 12000Nu was echter van Ged. St. een schrijven ingekomen, dat dit college, deze begrooting niet wenschte goed fe keuren, zoolang ze sluitend was gemaakt met een geldleening. Ged. St. drongen erop aan deze leening van de begrooting af te voeren en te bevorderen dat ze op een andere wijze zou sluiten. De meerderheid van B. en W. deed daarom het voorstel om het belastinepercentage dan tc verhoogen van 6 op 7 pCt. De heer Snoeks merkte op, dat deze kwes tie al op vorige vergaderingen besproken was en verklaarde zijn goedkeuring niet te zullen hechten aan belaslingvcrhooging. Spr. wilde gaarnc zijn steun verlGenen, wanncer dc be- lastingen overgebracht werden naar het l ijk. Daardoor zou 3300 aan kasgeldrente be- spaard worden en als wij op die manier gin gen bezuinigen, can geloofd spr. dat Ged St. andere neigingen zouden krijgen, daar z.ij dan den gecst van den raad zien. De voorzitter vroeg, waar de heer Snoeks die f 3300 vandaan haalde, waarop geant- woord werd, dat dit te vinden was in de re kening van het vorige jaar. Hiertegen merkte de voorzitter op, dat ook bij overname door het rijk kasgeldleening noodig was in het be gin van het jaar. Bovendien zou het percen tage dan ook verlioogd moeten worden. Het kohier van het rijk is lager dan dat van de gemeente, terwijl tocli hetzelfde bedrag aan betas ting moet binnenkomen. Het scheelt op de kohieren wel bijna drie ton, zoodat dit a 6 pCt. al dadelijk f 19000 minder zou op- brengen. Op ?t oogenblik kan het trouwens niet ook, niet voor October, docli in elk geval wordt bij overname door het rijk het percen tage beslist hooger. De heer Snoeks: Dan snap ik niet, dat an dere gemeenten er zoo mee ingenonien zijn. De heer Ruigewaard: Wij kunnen de schat- ting, die wij maken, toch ook aan het rijk geven. De Voorzitter ontkende dit. Het rijk stelt door den dat over vast zonder ons, dat geschiedt rijksontvanger. Het bliikt uit de cijfers het kohier lager is. Doch aangenomen, dat alles, wat er ten voordeele van overname gezegd is, waar is, dan hebben we dajjr toch voor dit jaar niets aan, dan begint de -bezuiniging nas in 1926 De heer Ruigewaard wilde dan aan het voorstel van B. en W. om te verhoogen tot 7 pCt. verbinden, dat de belastingen ook naar het rijk zouden overgaan. Dc voorzitter noemde dat twee aparte kwesties, die afzonderlijk behandeld moesten worden, eerst dc een, dan de ander. De heer v. d. Schinkel vroeg, of die ver hooging slechts gold voor een jaar. De voorzitter: Daar durf ik .geen ja ot neen on zeggen. Zeg ik ja, dan zou men mij later kunnen verwijten, dat ik de zaak te jnooi voorgespiegeld had. De heer Ruigewaard: Laten we het dan voor eon jaar aannemen en verder de belas- tjng aar het rijk overlaten. De voorzitter merkte op, dat het met cijfers aan te roonen was, dat de verhooging van 1 pCt. dan toch zou blijven bestaan, nus- schieii zelfs tor 2 pCt. zou stijgen. De heer Ruigewaard: Ik belief dat met te gelooven. De voorzitter: Wij kunnen het u laten zien. De heer Zwaan kon niet begrijpen, welke motieven Ged. Staten toch konden hebben. "t Was maar steeds afwijzend beschikken. Spr. verklaarde ncoit zijn stem aan verhooging te zullen geven, hij legde liever zijn mandaat neer. De kleine lui worden te zeer getroffen. Ook hij had geinformeerd naar andere ge meenten, waar de belasting was ovei«gcgaan bij het rijk. En het beviel goed om reden, dat het geld beter binnen kwam. Dat was het motief. Nu zeide de voorzitter, dat men dan afhankelijk was van den inspetteur. „Welke motieven zijn daar nu weer voor? Wij weten het toch beter?" Mevr. VisserVisser: Als de belasting overgaat en wij kunnen het niet ojibrengen, dan meet het rijk toch zelf ingrijpen? De voorzitter: Dan komt er zeker belas- tingverhooging. Het rijk gaat van de stel- ling uit, dat je ie zelf moet redden. De heer v. d. Schinkel: Dus als't bij't rijk komt, dan weten we heelemaal nergens van en is er dan te kort, dan moeten wij maar zien. hoe't er komt. De heer Zwaan had de verzekering ge- kregen, dat het andere belastingstelsel pro- In antwoord aan mevr. VisserVisser merkte dc voorzitter op, dat het in het alge- meen, wanneer het personen betrof, ge- wenscht was in geheime zitting te stpreken. Wat men in't openbaar wdl zeggen, kan dan later. Na ongeveer een uur werd' de vergad'erimg weder heroipend. De .heer Snoeks: In het comite is de zaak uitvoerig besproken. Op grand1 daarvain acht- iik het in het gemeente'belang, dat-er een vak- man benoemd wordt, die zich niet bchoeft in te werken. Ik stel d'aarom voor no. 2 te be- noemen. De heer Ruigewaard wenschte ook voor te stellen een vakman te benoemen en niet een die het nog leeren moet. Een meester in 4-e rechten is nog lang geen secretaris. De an dere is iemand die jaren in het vak. De heer K. de Graaff: Ik stel voor den heer Sipit te benoemen. Het is in elk geval iemand, die meer kennis heeft en zich vlug zal inwerken en dan hebben we in de toe- komst een 'beter kracht, die met alle wetsarti- kelen op de hoogte is. De heer Snoeks: We hebben omtrent no. 2 de beste gegevens. Het is een ijverig en goed ambtenaar en ook iemand', die zeer goed met het publiek kan omgaan. De heer Spit, dat wil ik erkennen, ken ik van jongs af als zeer net en degeliijk. Maar kunnen we ons daar- mee •verantwoorden? We moeten hebben een secretaris. Bovendien, wanneer de burge meester eens weg is, dan zitten we zonder iemand, die op de hoogte is. De heer Kl.de Graaff: En zes jaar ge- leden dan? Mevr. VisserVisser: Ik zou zoo zeggen: de vorige secretaris was het toen ook niet, dat was een gewoon disiributieknechtje. Die was Roomschkath. en daar namen de men schen genoegen mee. Niu is het eeri oud-kath., dat is in: den geest van de gemeente. Ik he- grijp niet, dat de anderen daar tegen zijn. No. 2 is ook f 600 duurder en de andere kan stapsgewijze vooruit gaan. De heei- v. d. Schinkel Op't oogenblik is no. 2 beter dat wil ik graag bekennen. Maar we hebben waarborgen, dat de andere ganw genoeg ingewer'kt zal zijn. Bovendien is hij 600 goedkooper en Oudkath. Ik geef mijn stem aan den heer Spit. De heer Ruigewaard: Ik blijf bij no. 2. Wij vragen naar geen geloofsfcwesties. De heer v. d: SchinkelNeen, maar als er een Protestant en een Roomschkatholick in een R. I<. gemeente op de voordracht staan, dan wordt de R. K. gekozen. Daarom wit dat nog niet zeggen, dat ik den Oud-ka'th. op den voorgrond zet! be hc-cr Zwaan: Ik heb mijn meening ge zegd en daar houd ik mij aan. Bij stemming bleken 6 stmemen te zijn uit- gebracht op den licer Spit en 4 op den heer Sehauikes. De eerste was dus benoemd. De voorzitter stelde voor die benoeming te do-en ingaan op 1 September a.s., doch de heer Snoeks meende, dat volgens art. 19 der gemeentewet de stemming nkt deugde, daar z. i. mevr. Visser—Visser niet gerech- tigd was als raadslid op te tredten. '(pit was den heer Snoeks blijkhaar ont- gaan bij zijn benoeming tot lid der commis sie tot nazien der gemeenterekeniug, waar hi] mevr. Visser ook meegestemd had, terwijl zij bovendien zelfs den geheelen geheime verga dering bijwoonde. Verslaggever De heer Snoeks noemde ook art. 74, 75 en 76 van het burgerlijk wetboek en beweerde, dat het hoofd van het gezin in Castricum woonde, zoodat dc cchtgenoote hier geen ver- blijf had. De voorzitter: Het hoofd van het gezin staat hier ingeschreven. Dit is een kwestie, die hier niet uitgemaakt kan worden. Ik imeen, dat mevr. Visser wel bevoegd is. De Heer Snoeks: Lees U dan eens heele maal onderaan. Na eenige discussie zeide de voorzitter: Op 't oogenblik is toch de heer Spit benoemd. Dit is misschien aanvechtbaar doch dat zal uit gemaakt moeten worden. Er is voor beide standpunten wat te zeggen. Hierna v/erd besloten de benoeming op 1 Sept. te doen ingaan. 7. Rondvraag. De heer Zwaan beklaagde zich over het storten van beer op zijn land en vroeg of de voorzitter daarmee' bekend was. Dit blcek niet het geval te zijn. De namen der schuldi- gen werden genoemd. De Voorzitter zou er werk van maken. De heer Ruigerwaard vroeg naar de noo- dige verbeteringen aan d-en straatweg. "Er is geen geld, naar dc ergste deelcn zal eens gekeken worden. toor geopend zijn van 8 uur voorm tot 1 uur nam. en verder van 2 uur tot 3.30 en van 6 uur tot 7.30. Voor telefoondienst hetzdfde, behal.ve dan van 2 uur tot 4.30 uur. Op Zon- en feestdagen voor alle diensten van 8 tot 9 uur voorm-' Het is misschien wel van belang er op te wijzen, dat de laatste buslichting aan het postkantoor des avonds niet plaats heeft om 8.45, zooals er vermelc; staat, doch in verband met den spoordienst reeds om 8.35 geschiedt. Men kome dus niet te laat. UIT EGMOND-BINNEN. Men verzoekt ons opname van het vol- oende De openbare behandeling van het besluit van den gemeenteraad tot opheffing der openbare school te Egmondbinnen en de daartegen ingebraehte bezwaren door de ou- ders en belanghebbenden, is bepaald op Woensdag 30 September a.s des middags om 12 uur, in het gebouw der Provinciale Grifife te Haarlem. Het daama te nemen besluit door Ged. Staten van Noord-Holland zal natuurlijk een belangrijke plaits inne- men in de geschicdenis van de worsteling van een groep inwoners dezer gemeente voor het behoud van een kosihaar goed, dat zij sinds menschenheugenis hebben bezeten en dat zij traehten te bewaren voor hun kinde- ren en kindskinderen, terwijl zij ervan over- tuigd zijn, dat een groot deel van hun an- densdenkende medeburgers hun strijd volko- men billijkt. De geheele schoolkwestie zou dan ook ver medelijk al lang van de baan zijn, indien niet een bepaalde groep er belang bij had het voortbestaan der openbare school te verhin- deren. In hoeverre deze groep ook op de autoriteiten invloed' vermag uit te oefenen, zonder noemenswaardige bespreking met dit voorstel accoord. Bij de rondvraag besprak de heer Jes de wenschelijkheid om enkele lichtpunten bij de laadplaats te plaatsen in verband met de bij- gekomen gebouwen aldaar. De voorzitter deelde mede, dat reeds het dcel is hierin te voorzien. De gasleiding zal worden doorgetrokken tot aan het laatste perceel en ook in de straatverlichting zal voorzien worden. Op verzock van wethouder Barten deelde de voorzitter dc uitslag mee van de gehouden aanbesteding voor de R. K. school (reeds op den dag der aanbesteding door ons opgeno- men.) In een conference van het schoolbestuur met B. en W. is besloten de bouw te gunnen aan de op een na laagste inschrijver de heer H. Rijkenberg te Alkmaar voor 30710. Daarna sluiting. UIT SI NT PANCRAS. De op Donderdag 27 Augustus aangekon- digde verkooping voor rekening van den beer Kromhout is-niet doorgegaan wegens inmid dels aangevraagd faillissement van den eige naar. Gemengd nieuws KONINKLIJK BEZOEK AAN HAARLEM. Door de Koninklijkc Familie is heden een bezoek aan 1 laarlem gebracht. Van dit bezoek is door de I laarlemmers een feestdag ge maakt, een Koninginnedag bij uitnemendheid Allerwege hing dc driekleur uit en in de Kruisstraat was een grootc eerepoort opge- richt. Reeds 's morgens te half negen werd het feest, dat onder leiding stond van de Vereeni- gemeentewege soms rare argumenten wor den aangevoerd om de ouders te bestrijden, bleek wel op de vergadering der commissie uit Ged. Staten, gehouden te Egmond aan den Hoef. Daar werd o. a. door den burge meester aangevoerd, dat de R. K. van Eg mondbinnen' grooter bezwaren hadden om hun kinderen naar Egmond aan den Hoef te turen, dan de andersdenkenden, omdat die deelen der gemeente tot twee verschillende parochies behoorden. Deze bewering gaf den heer Bosschaert, gemachtigde der ouders, aanleiding om dezer dagen Ged. Staten er op te wijzen: „dat ondanks de kostbare R. K. parochiale school op Egmond aan den Hoef een aantal kinderen uit de parochie Egmond aan den Hoer gezonden worden naar de R. K. school te Egmond aan Zee, derhalve niet alleen naar een andere parochie, maar zelf naar cen andere burgerlijke gemeente en dus tot scha- de der gemeentekas van Egmondbinnen; ,,dat zelfs kinderen van dc R. K. school tc Egmond aan den Hoef van hun eigen Par0" chiale school werden afgenomen en gezonden naar de R. K. school te Egmond aan Zee, zooals gezegd naar een andere parochie m een -andere gemeente; ,.dat hierbij absoluut geen sprake is van bijzondere moeilijkheden om de eigen paro chiale school te bezocken, daar die kinderen haar soms zelfs voorbijloopen „dat hierbij evenmin sprake is van bijzon dere voordeelen, daar. cle eigen parochiale school vier leerkrachtcn telt en de R K- school op Egmond aan Zee maar twee; „dat deze feiten blijven voortbestaan, ook zelfs, nadat de eerw. heer pastoor van Eg mond aan den Hoe op verzoek van den heer burgemeester in het belang der burgerlijke gemeente er in de kerk op had aangedrongen de kinderen met ingang van 1924 naar Eg mond aan den Hoef te sturen; „zoodat er dan ook geen „parochialc be zwaren" bestaan voor de R. K. ouders op Egmondbinnen om hun kinderen, zoolang daar geen R. K. school bestaat, te zenden naar de R K school te Egmond aan den Hoef, in dezelfde burgerlijke gemeente, waar- cloor de gemeenfekas niet eens schade behocft te lijden." Daarentegen is van de zijde van B. en W. kort geleden een schrijven gezonden aan Ged. Staten, waarin getracht wordt de bezwaren der ouders te verkleinen en het voorstel der commissie uit Ged- Staten om de openbare school op Egmondbinnen te doen blijven, wordt ontraden. Van de zijde der ouders ver- nemen we, dat daar nog wel iet over tc zeg gen valt. Merkwaardig is het, dat in dit schrijven 't sturen der 1 loever kinderen naar Egmond aan Zee, dat bij dc parochiale be zwaren over't hoofd schijnt te zijn gezien. Met ingang van 1 September komt er een belangrijke wijziging in de uren van opeu- stelling van het post- en telegraafkanoor. vooral in den namiddag. Voor post- en telegraafdieast zal het kan- nu gebruikt wordt om te bewijzen, dat de Egmcndbinner kinderen wel naar den Hoef kunnen loopen, hoewel dc afstand meer dan tweemaal zoo groot is. Uit dit proefje blijkt wel, dat het aan H.H. Ged. Staten niet gemakkelijk gemaakt wordt cen beslissing te nemen en mag het ook geen verwondering baren, dat het besluit van 30 januari 1925 nog steeds op de al- of niet- goedkeuring wacht. Of de schoolkwestie na een eventueele beslissing nu heelemaal uit zal zijn, dat is echter nog een vraag. UIT NOORDSCHARWOUDE. De raad vergaderde Donderdagavond vol- tallig. De voorzitter deelde mede, dat op verzoek aan den heer S. Schuitmaker eervol ontslag is verleend als oppcrbrandmeester, dat in ziin plaats als brandmeester Mncemd is de heer G. Kooy. De gemeenterekenin^ dienst 1923 is clooi Ged. Staten vastgesteld met een ontvangst van f 10915^.76i/o, een uitgaaf van 10266.42 alzoo een saldo van J 6492.34H, welk bedrag op de rekening van 1925 is over gebracht. Daarna had de aanbieding plaats van de diverse rekeningen. De gewone gemeentedienst geeft aan een ontvangst van J 98971.00een uitgaaf van 90206.4014, alzoo een saldo van 8764.60. Die van de kapitaaldienst geeft aan een ontvangst van 20599.67, een uitgaaf van J' 20443.743d, alzoo 'n saldo van 195.92.1/,: De rekening van het gasbedrijf geeft aan een saldo van 305.45, en die van het dec- trisch bedrijf een saldo van T257.85V'?- De rekeningen zuflen worden nagezien door de heeren Zut, de Geus en Jes, die ook de rekening van het armbestuur krijgen na te zien en straks ook de diverse begrootingen. B. en W. stelden voor om een subsidie van j 400 te verleenen aan het nationaai steun comite ten bate van de getefeterde zusterge- meenten. De raad ging met algemeene stemmen en ziek van den toren der St. Bavokerk, door de muziekvereeniging 1 „Harmonie-Crescendo"- Deze muziek werd geopend en gesloten met Volksliederen. Nauwelijks was de laatste toon van het „Wien Neerland's Bloecl" weggestorven of de beiaardier van de St. Bavokerk, de heer H. W. Hoffmeester, liet de tonen van het mooie carillon over de stad weergalmen. 't Werd toen al drukker in de stad en toen om half tien het Politie-Muziekcorps onder leiding van den heer R. van 't Hoff met de uitvoering van het concert op de Groofc Markt begon, was het al vol bij den weg. De meeste feestgangfers droegen Oranje. Tegen kwart voor elf was het zeer druk in de richting van het station. Bij het station stond een groote menigte. Daar had zich op- gesteld de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". Het stationsplein was voor een groot deel afgezet door de politic, daarbij geassiSteerd door de groep Haarlem van.de Nederlandsche Padvindersvereeniging. Op het perron had zich opgesteld een eere- wacht der leden van de compagnie Haarlem van het Landstormcorps „Kennemerland" van den bijzonderen Vrijwilligen Landstorm onder commando van de reservekapitein A. Kluyver. Tegen het oogenblik van aankomst verschenen mede op het station eenige autori teiten, o.m. de CommiSsaris der Koningin in Noord-Holland, mr. dr. A. Roell en de bur gemeester de heer C. Maarschalk. Om 10.47 u reed de trein uit Amsterdam, waaraan een Koninklijk salonrijtuig was ge- haakt, het perron binnen. Nadat de Koninklijke Familie door den burgemeester was welkom geheeten, werd door een nichtje van den burgemeester. me;. Keesje Maarschalk, bloemen aan de Konin gin en door den zoon van wethouder Slingen- berg aan de Prinses bloemen aangeboden. Vervolgens werd naar den uitgang gewan- deld, waar de rijtuigen gereed stonden om te rijden naar het stadhuis op de Groote Markt. Nauwelijks had Hare Majesteit zich buiten het station vertoond, of een hartelijk gejuich steeg op uit de menigte achter de politie-af- zetting. Toen het gejuich verklonken was, zct- ten dc leden van de Kon. Liedertafel ,,Zang en Vriendschap" het Volkslied in, dat door de Koninklijke Gasten met aandacht were, aangehoord. De stoet zettc zich daarop in bewegmg m de richting van de Groote Markt, onder de hoeras der saamgestroomde menigte. Voor de aankomst ten stadhiuze had de Ko ninklijke Familie nog cen grootsche huldebe- tui°*in°' van de Haarlemsche veieenigingen in ontvangst te nemen. Aan de kruising van den Kruisweg en dc Parklaan hadden een veertigtal vereenigingen, ieder vertegenwoor- digd door cen viertal leden, zich met hunne banieren opgesteld. Op de groote Markt aangekomen, klonk het Wilhclmus van de Politic Muziekvereeniging. Onder herhaaldelijk gejuich reed de stoei aan het Stadhuis voor, waar de Koninklijke Familie in de hal door den burgemeester en het Dagelijksch Bestuur der gemeente werd ontvangen. Door de ega van den burgemeester werden hier bloemen in de Haarlemsche kleuren aan de Koningin en de Prinses aangeboden. In de oude Raadszaal werden de raadsle- den voorgesteld, waarna de burgemeester, de heer C. Maarschalk, Hare Majesteit toe- sprak. H. M. de-Kcningin antwoordde. Inmiddels hadden zich de kinderen van de Haarlemsche scholen opdc Groote Mam voor het stadhuis verzameld tot het breiigen van een aubade. Nauwelijks was dan ook cle Koninklijke Familie met' gevolg naar btuten getreden en had onder hen daarvoor opgesla- gen baldakijn plaats genomen, of ondei lei ding van den heer Jan de Nobel en begeleid door de muziek van de Vereemging Harmo- nie-Crescendo klonk uit 4000 kindeikelen plechtig het Wilhelmus van x\asauwc. Een viertal liederen volgde nog. Da aim a werd de dirigent bij Hare Majesteit ontbo- den, die Haar dank betuigde voor den Km- de rza n 6* Inmiddels begon het defile der kinderen lan"s dc Koninklijke Familie. Vooral de prin ses "werd door de kinderen toegejuicht. Deze liet zich niet onbetuigd in het beantwoorden van die hulde betuigingen. De rijtuigen waren weer voorgekomen om de Ken. Familie te brengen naar de woning van den Commissaris der Koningin, waar de lunch werd gebruikt. Onderweg had Hare Majesteit nog een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Tegen half twee vulde zich de Groo te Kerk met bezoeksters en bezoekers voor het Feestconcert. Voor deze gelegenheid was in het kerkgebouw een estrade opgeslagen, ver- sierd met palmen en groen voor het liooge .-v .-\zr7 oa 070 on f 1^ on- i i 1 .1,1a.. /v,-,mnonttornl'oninIT fl

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6