Alkmaarsche Courant n n De leisgenoote. IT FEU1LLET0K No. 204 - 1925 Honderd Zeven en Twintigste iaargang. Maandag 3! Augustus. PAARDEN MA'RKT. DE DIRECTEUR VAN HEX MARKT- WEZEN te ALKMAAR brengt ter alge- imeene kennis dat ter gelegenheld van de PAAR.DENMARKT OP MAANDAG 7 SEPTEMBER a.s. de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden ge- ixracht aver de FRIESCHE BRUG en de KORTE N'lEU WESLOOT van de Handcls- kade af. De dieren, die over de Boomipoortsibrug bij bet Zeglis de stad binnen kornen, niogen al- ieen naar de markt gebracht worden langs de Voornieer en de Bierkade over de Scher- mervlatbrug en langs den Kanaaldijk naar de Friesche brug. Alle dieren die niet over de Friesche brug de stad binnen kornen, inoeten zoodanig ver- yoerd worden, dat zij door de Korte Nieu- .wesloot van de Handelskade af ter markt kornen; alle overige toegangen tot de markt iworden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren dieren deskun- dig worden onderzocht en zal het versthul- digde mar'ktgeld moeten worden voldaan. Voor des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur eindigt, terwijl na "s morgens 10 uur geen dieren meer ter markt worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de DIJK, de MARKTSTRAAT (Doorbraak), het TORENBLRG en de ACHTERWEG. Voor het plaatsen der veu- "iens een gedeelte van het TORENBURG. Alkmaar, 29 Augustus 1925. De Directeur van het Marktwezen: D. SCHENK. jProvinciaai nieuws UIT ZUIDSCHARWOUDE. In de raadszitting van Vrijdagavond was de heer Kramer met kennisgeving afwezig. Van den heer Berkhout was bericht ingeko- inen dat hij ontslag nam als lid van den raad. Het hoofdlstembureau heeft als zijn op- ivolger aangewezen de heer K. Dijkhuizen die bericht heeft gezonden de benoeming te zullen aanvaarden. De geloofsbrieven wer den door de heeren Zeeman en Groen nage- zien en in orde bevonden. De heer Dijkhuizen verscheen ter vergade ring en legde de gebruikelijke eeden af. De voorzitter wenschte hem geluk met de benoeming en twijfelde er niet aan of de be- noemde zal de belangen van de gemeente be- hartigen. Gij neemt, aldus de voorzitter, de plaats in van iemandi die zeker tot veler leedwezen gemeend heeft als lid van den raad te moeten bedanken. Vele jaren was de heer Berkhout lid van de vroeidschap geweest en steeds heeft hij de belangen van gemeente naar zijn beste weten behartigd. Een hartelij'k woord van danfcbaarheid is hier zeker op zijn plaats voor alles wat hij voor de gemeente deed. Hij stond steeds oip de bres als de belangen van de gemeente bevor- derd of gehandhaafd konden worden. Alle hulde daarvoor. De heer Dijkhuizen dankte voor de woor- den. Het spijt me, aldus spreker, dat ik de plaats van den heer Berkhout moet innemen. Hij was een goed raadslid en had er tijd en ambitie voor. Waar ik echter was aange wezen achtte iik het mijn zedelijke plicht de functie te aanvaarden. Ik hoop ook de be langen van de gemeente naar mijn beste .weten te kunnen behartigen en mocht het zijn, dat i'k even weinig plezier van beleef als mijn voorganger zal ik niet nalaten de ftlaats voor mijn opvolger in te ruimen. Spr. vroeg verder in het bezit van een reglement van otrde te worden gesteld en verzocht met het oog op zijn werkzaamheden zooveel mogelijk op Donderdagavond te vergaderen. De voorzitter kon daaromtrent geen toe- zegging doen, omdat andere leden soms ook voorkeur hebben. Het reglement van orde zal bij de stukken gelegd worden. De gemeente r ekening over 1923 is door Ged. Staten vastgesteld met een ontvangst van 66158,0114, 'n uitgaaf van 60841,23 alzoo een saldo van 5316.78J4. Het besluit inzake winkelsluiting was goedgekeurd teruggekomen en de voorzitter qjaakte daarbij de opmerking, dat het niet juist was om B. en W. van het samenstelien van een minder juiste redactie te beschuldi gen, daar van de heeren P. Zeeman en R Berkhout een verzoek was ingekomea op in de verordening uitzondering te maken voor iWinkels op tentoonstellingen enz. Ook in dat .verzoek werd van andere winkels niet ge sproken. Roman. (Uit het Fransch van Guy Chantepleure). Geautoriseerde vertaling van W. H. C. 13: Welnu, mevrouw, neem met het oog op de toekomst geve God dat't een zeer ver- verwijderde toekomst zij alle noodige maatregelen, omdat u daarin, te recht mis- Echien, een plicht ziet, die u moet vervullen; neem Phyllis als dochter aan, dat zal voor haar en voor u iets heerlijks zijn... Maar stel alles in het werk, zelfs het onmogelijke, opdat uwe maatregelen onbekena blijven. Ik geloof dat de onzekerheid, waarin zij, die zoo graag met uwe erfgename zouden willen irouwen, daardoor noodgedwongen verkeeren, maar die zich van Phyllis zouden afwenden, Als ze niet genoeg mee ten huwelijk kreeg, voor het oogenblik een soort bescherming is Voor haar. Men zal Phyllis zeker liefhebben: dit is zonder twijfel het gevalLaat aan hem, die haar zal liefhebben, de verdienste van de heel kleine daad van onbaatzuchtig- heid den moed, dien hij zal aan den dag leggen haar te trouwen zonder uwe voor- flemens te kennen. vooral zonder te dat u die reeds hebt •aoo tot u spreek if genomen weten, Als ik De hobpfe H-at 3e Eiarm; m ®9 vervolg zich beter rekenschap zullen geven van hetgeen ze naar voren brengen. De heer Zeeman: Het is voTkomen juist dat het verzoek niet juist was ingekleed d'och het was een model van de grootste gemeente van ons land. Zelve heb ik later gezegd d'at de fouten naderha.nd bleken en het dbet me leed dat de gedachte geopperd is, diat er van een redactiefout van B. en W. gesproken werd. Gaarne wi'l ik erkenncn, dat het een redactiefout van ons was, doch ieder die on- bevooroordeeld wil oordeelen kan naderhand inzien, dat de redactie anere had moeten zijn. I'k hoop, dat als zooiets gezegd wordt niet getwijfeld wordt aan de eerlijke bedoeling. De voorzitter deedl dit niet toen hij zei, dat een en ander met een oneerlijke bedoeling ge^ zegd: was. Zoo moef men de woorden witken en we- gen en zullen we ons alien aan zooiets schul- dig maken. Oak de voorzitter deed' dat toen hij omtrent art. 4 van het huishoudelijk re glement een bepaalde gedachte had, wat later een misverstand Meek te zijn. Het heeft me diep gegriefd dat de voorzitter van een cneerlijke bedoeling sprak en gaarne had ik gezien d'at gezegd was, dat dit de bedoeling niet was. Het heeft me leed gedaan dat de voorzitter die woorden niet terug nam. De voorzitter deed daarna mededeeling van een dan'kbetuiging van de zangvereeni- ging- Het adtes van Zoeterwoude inzake ophef- fing van de zomertijd wilden B. en W. voor kennisgeving aannemen, waanmede de raad accoord ging. Ingekomen was een adres van een viertal cafehouders om de beperkende bepalingen in zake het tappen van sterken drank geduren- d'e de kermisdagen op te heffen. Hoewel het shrk niet ter inzage heeft gelegen omdat het te laat inkwam wil'den B. en W. het behande- len, doch de raad bleek er na ernstige dis- cussie niet toe genegen, omdat do heer Kramer niet aanwezig was en de leden met d'at stuk niet bekend waren. Met 4 tegen 2 stemmen werd het tot de volgende vergadering uitgesteld. Een verzoek van den heer Du Burck om daarover spoedig weer te vergaderen nam de voorzitter in overweging, hoewel er geen presedent mede mag worden geschapen. Wed. P. Goed'hart ontving een half jaar afschrijving van hondenbelasting. Aangeboden werd de gemeenterekening met een ontvangst van 56056,09 ii, een uitgaaf van 53438,40 en een saldo van 2615,6914. De kapitaaldienst heeft een ontvangst van 4200.37, een uitgaaf van 4184.7914, al zoo een saldo van 15.5714. De rekening van het burgerlijk annbestuur gaf aan een ontvangst van 3041.7712, een uitgaaf van 2654.3014, alzoo een saldo van 387.47. Het gasbedrijf had! een saldo van 305.45 en het electriseh bedrijf van 1257.8514 De rekening zal worden nagezien door de heeren du Bnrck, Dijkhuizen en Kramer. Een voorstel van B. en W. om steun te verleenen aan de geteisterde gemeenten moest van de agenda worden afgevoerd, om dat Ged. Staten daar afwijzend tegenover blijlken te staan. Bij de rondvraag pleitte de heer Zeeman voor een onderzoek naar betonschoeiingen omdat het onderhoud1 van de houten zoo duur zijn. De voorzitter d'eelde mede, dat een onder-. zoek had uitgewezen, dat de kosten van aan- schaffing veel te hoog zijn. Daarna sluiting der vergadering. UIT HEILOO. Door een der leden van dc L. E. T. T is, gezien de onvoldoende inzend'ing op de laast- gehouden tentoonstelling, een voorstel ge daan om zoo mogelijk den bloei der tentoon stelling te bevorderen. Voorgesteld is: 1. Het lidmaatschap te bepalen op 1 per jaar (met vrijen toegang op de tentoonstelling en bet concours-hippique voor 2 personen); 2. een commissie te benoemen van 3 personen, die de belangen van den tuinbouw verzorgt en het recht heeft een ontwerp-vraagprogram in te zenden, het benoemen van de jury en het toekennen der prijzen, een en ander in over- leg van het bestuur met dien verstande, dat de commissie een beslissende stem neeft; 3. een commissie te benoemen die tot taak heeft het ledental te vergrooten en verder al les te doen om de land- en tuinbouwtentoon- stelling tot grooter bloei te brengen. Ie de memorie van toelichiing wordt ge zegd, dat dte entree van 0.50 niet in over- eehstemming is met de contributie van 2.50 (voor de eerste heeft een persoon toegang en voor d'e laatste slechts 2 personen). Door het niet begrijpen van de taak van het bestuur (of een der bestuursleden) is ver- leden jaar de jury beinvloed met de bekro- ning van de rubriek tuinbouw en dit heeft ten gevolge gehad, dat behoudens een uitzon dering de tuinbouw is weggebleven. Met zal wel geen betoog behoeven, dat het Mevrouw Davran^ay gaf een klein teeken van instemming. Begrepen, beste Kerjean!... Je hebt geen ongelijk integendeelik weet't ja beter dan iemand. En ik zal wantrouwend zijn voor haarDank je voor je raad. Ze legde den vinger op den mond. Phyllis kwam binnen. Spoedig daarna nam Kerjean afscheid van mevrouw Daviangay en haar pleegdochter. Hij ging naar 't vliegveld van Abrest; de da mes zouden met de Moriceaus een rijtoer ma ken naar Malavoux. Het rijtuig wachtte be- neden. Kerjean, zei Mevrouw Davrainjay, bin nen veertien dagen schrijf ik je uit la Peu- pnereJe moet eenige dagen bij ons ko rnen om uit te rusten, ddt is noodig. Ik zal hoogst dankbaar en met veel genoegen gehoorzamen, mevrouw, wees daar zeker van. Zien we elkaar nog voor ons vertrek? vroeg het jonge meisje. Ik zal niet aan het station kunnen ko rnen wegens een groot, allervervelendst umerIk zal probeeren morgen nog in 't hotel te komen als je er nog bent Helaas ik geloof niet dat we er nog zullen zijn Maar in elk geval zien we el kaar in het park. Pi on£etw'jfeId, riep mevrouw Davran- ?ay. Intusschen, op goed geluk dan maar En op goed geluk zeiden ze elkaar vaar- v^i Het lefeiial en 3e inzendingen geenszins in het belang van de tentoonstelling is en zeker d'ient alles gedaan te worden om den bloei der tentoonstelling te verhoogen. Door het secretariaat kring Alkmaar van Het Herdenkingscomite Mobilisatie 1914 (9ecretariaat Heiloo, Heerenweg B 250) is aan invaliden, hul-pbehoevenden en wed'uwen 2080 uitgekeerd De vereeniging „I>ragers Mobilisa+iekruis", een uitvloeisel van bovengenoemde vereeni ging, beoogt hetzelfde doel. Het bekende cafe met vergunning aaji de Zandersloot, van den heer F. Floris ge- naamd „'t Visechertje", is opgeheven en de vergunning is overgegaan aan den heer Kerssens (Vier Statm). Bij de afscheiding van Tuindorp is een lantaarn geplaatst. Reeds den tweeden avond was deze lantaarn vemield. Deze werd niet vervangen, tengevolge diaarvan hebben onbe- kende rijtuigbestuurdfers of fietsers des avonds of des nachts een buiteling in de beek gemaakt of zich aan het hek verwond heb ben. Aan de veiling „St. Willebrordus" is de vorige week 51.000 Kg. snij- en spereieboo- nen aangevoerd; een nog nooit om dezen tijd van het jaar bereikte hoeveelheid. UIT BEEMSTER. Voor het nationaal steuncomite ten be- hoeve van het geteisterde Oost-Nederland is in de Beemster 3768.42 >4 gecollecteerd. Gemengd Nieuws. DIRECTEUREN VAN GEMEENTE- LIJKE REINIGINGS- EN ONTSMETTINGS- DIENSTEN. Donderdag is te Enschede de 17e jaarlijk- sche vergadering gehouden van de Neder- landsche Vereeniging van directeuren van ge- meentelijke reinigings- en ontsmettingsdien- sten. Na afloop der huishoudelijke vergade ring werd de openbare vergadering geopend door den voorzitter, den heer C. de Ruijter, directeur van den gemeente-reinigings- en ontsmettingsdiens te Arnhem. Naast de ter vergadering aanwezige direc teuren. uit alle streken des lands, richtte spre ker een speciaal woord van welkom tot B. en W. van Enschede en de heeren Schroder en Liingen, resp. 2e voorzitter en secretaris van het Deutsche Verband der Leiter Stadtischen Fiihrpark und Strassenreinigungsbetriebe. De heer E. Th. Woudstra, directeur van den Enschedesche reinigings- en ontsmet- tingsdienst, hield hierna over dezen dienst een rede, die werd gevolgd door de officieele ontvangst door het gemeentebestuur ten stad- huize, waarbij het woord werd gevoerd door burgemeester Bergsma. Na den gemeenschappelijken maaltijd volg- cte een bioscoopvoorstelling, waarbij een film werd vertoond van den Enschedeschen reini- gingsdienst. TOT VICE-AD MIR A AL' BEVORDERD. Bij Kon. Besluit is de Schout-bij-Nacht F- L. Rambonnet, inspecteur-generaal van het Loodswezen, de betonning, bebakening en ver- lichting bevorderd tot vice-admiraal. KORTSTONDIGE VRIJHEID. Zaterdagmiddag zag in den Haag 'n geds- tineerde op het oogenblik, dat hij naar de rechtszaal werd geleid, kans uit het Paleis van Justitie alhier te ontvluchten. Hij snelde het Korte Voorhout op, in de richting van het Lange Voorhout, achternagezet door een aan- tal rijksveldwachters. De vrijheid was van korten duur, want bij het Smidswater werd hij weder gevat, en naar het gerechtsgebouv teruggebracht. DE VLIEGDIENST NAAR BAZEL MET 1 SEPT. OPGEHEVEN. De directeur-generaal der P. T. T. maakt bekend, dat met.ingang van 1 September a.s de Iuchtdienst Nederland—Zwitserland wordt opgeheven. In verband hiermede vervalt de gelegenheid om correspondentie voor Zwitser land, Italie en Ned. Oost-Indie per vliegtuig te verzenden. Ter vervanging van het luchtvervoer van stukken voor Ned. Oost-Indie zal des Din*, dags om de 14 dagen voor de eerste maal op 8 September a.s. des morgens een 2e nazen- ding van de Genua-mail per trein plaats vin- den (van Amsterdam C. S. 2.40 uur's nachts van Rotterdam D. P. 7.56 m.) In deze nazending zal gewone en aange- teekende correspondentie, drukwerken, mon sters, enz. inbegrepen, voor Ned. Oost-Indie worden opgenomen. AAN EEN W1SSEN DOOD ONTSNAPT. Drie timmerlieden nl, A. Sommers en A. M. Wildemoen beiden uit Leiden en C. M. Blanken uit Rotterdam waren werkzaam op een uit drie deelen bestaand'e ladder, die in de dakgoot was geplaatst van de in aanbouw zijnde R.K. kerk aan den Heerensingel te IV. Dokter Kerjean van de Parijsche medische faculteit, een Breiagner, geboren en opge- voed te Parijs, had te Fougeres een praktijk gekocht, was er getrouwd en had er ged'uren- de zijn geheele, korte doktersloopbaan ge- woondIn tegenstelling met zijn vader, was Willem geboren en opgevced in Bre- tagne, was op de gemeenteschool van Fou geres geweest, toen op het lyceum te Rennes, was daarna, door zijn roeping gedreven, naar Parijs gegaan en had zich aldaar, na volbrachte studies, gevestigd, naar alle waarschijnlijkheid voor zijn leven Eerst sedert een jaar in het bezit zijnde van zijn ingenieurs-diploma, had hij, nog heel jong, aanvankelijk te Lavallois-Perret bij Patain en Zonen auto-fabrikanten een ondergeschikte betrekking met middelma- tige bezoldiging aangenomen. Hij was stil, teruggetrokken en toch vol vertrouwen, bran- dend van verlangen om handelend op te tre- den; hij was even onversaagd in zijn droo- men en opvattingen als bedeesd in zijn woor den en bescheiden in zijn peisoonlijke ei- schen. Maar zijn diepgaande ontwikkeling, zijn scherp verstand, zijn onvermoeide bedrijvig- heid, zijn Lntuitie van geboren uitvinder, zijn als van een zienei zoo helder bevattingsver- mogen voor het onbekende, hadden reeds de aandacht van zijn beide chefs getrokker. en die zeldzaam pakkende persoonlijkheid van Leiden. Door een onopgehVlderde oorzaak' is het middelste deel der ladder losgeraakt, waardoor de drie arbeiders kwamer te vallen. Gelukkig werd hun val gebroken door de dakgoot en kwamen ze wonder boven wonder terecht op een steiger, plus minus een meter onder deze dakgoot en op een hoogte van 15 meter boven den beganen grond. Sommers bekwam alleen een scbaafwond aan een been. De dokter van den eersten hulpdienst achtte het raadzaam, dat de beide anderen, bij wie ook slechts lichte verwondingen werden gc- constateerd, in het Elisabethgesticht ter ob- servatie werden opgenomen. EEN MINATUUR-GEMEENTE. De rekening van de gemeente Katwoude bij Monnrkendam heeft de volgende eind- cijfers: ontvangsten 4531.961 A en uitgaven 3719.36. De gemeente telt ruim 200 inwoners. NACHTELIJKE VECHTPARTIJEN TE GRONINGEN. De nacht van 28 op 29 Augustus is te Groningen bijzonder rumoerig geweest. De viering van den gedenkdag van Groningens ontzet heeft geleid tot tal van vechtpartijen, o.m. in de Oude Boteringestraat. Een boeren- knecht uit Doezum, genaamd R. v. d. Kloet, werd aangevallen door een belhamel, die hem een groote snijwonde op het achterhoofd toe- bracht, waardoor een slagader werd getrof- fen. Even later werd in de Heerestraat de poli- tieagent Van der Heiden bij het scheiden van ruziemakers ernstig aan het hoofd verwond. Hij werd naar den politiepost aan de Zuider- singelstraat vervoerd. De daders zijn bekend. JACHT OP EEN WINKELIER. Omstreeks Paschen opende zekere J. W cen winkeltje in kruidenierswaren in de Van lttersumstraat te Zwolle. De geringe belang- stelling van de omgeving was oorzaak, dat het zaakje niet bepaald bloeide en in den loop van de vorige week verkocht J. W. den ge- heelen winkel-inventaris aan een collega en ook het huis verwisselde van eigenaar voor 4300, waarvan W. 1000 direct, als hand geld bij den koop opeischte. In den nacht van Donderdag op Vrijdag eden twee auto's voor het winkeltje, en hierop werd al het huisraad geladen. Vrijdag wa ren de gordijntjes voor den winkel gesloten en de talrijke schuldeischers vonden den eige naar gevlogen en met hem alle meubeltjes en contanten. Zaterdag sprak de rechtbank te Zwolle zijn faillissement uit. De curator, mr. dr. Stenfert Kroese, onderzocht Maandag- morgen den toestand en dienzelfden dag ge- lastte de rechtbank de inhechtenisneming van J W, Dinsdag werd de vluchteling te Dedems- vaart aangehouden, zegt de Tel. Met den ge- meente-veldwachter Holties wachtend op de autobus, die hen naar Zwolle zou brengen, ging W. er plotseling van door. Een krach- tige vervolging ontstond, de rijksveldwachter Schaap liep hem achterna door de landerijen. terwijl Veldwachter Holties zijn politiehond haalde en dezen op het spoor zette. Toen de hand den vluchteling een deel van de kleeren van het lijf gehaald had, gaf deze de paging om te ontkomen, op en werd hij naar Zwolle overgebracht en .n het Huis va Bewarig op- gesloten. Het bleek, dat hij nog twee gulden in zijn bezit had. Sport DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De Kermisdraverijen mochten zich in een zeer druk bezoek verheugen. Het weer was prachtig en de sport zeer animeerend Met groote belangstelling zijn de diverse cour ses, die een zeer vlot verloop hadden, ge volgd. De vierdeklasdraverij bracht Ligtning Swift de overwinning uit een veld van elf paarden. Niagara verspeelde hare kansenge- lieel. Ook bij de andere paarden waren er, die niet mooi draafden. De strijd tusschen Lightning Swift en Max Medium was otp 't laatst zeer spannend. O. Neil B. van den heer Ockhorst sloot zich daar als derde goed bij aan. Noblesse behaalde een mooie overwinning in de tweede en derde draverij. Direct wist M. Siderius met zijn paard de leiding te ne- men, om die niet weer af te staan. Een oogenblik dreigde Mignon zeer gevaarlijk te worden, doch vlak bij Noblesse gckomen sprong Mignon weg om er ook niet meer gxted in te komen. Ote'lha wist zich toen heel mooi op de tweede plaats te werken, terwijl de derde prijs voor Marie P. was. De aeht paarden voor de eersteklas heat, werden door loting verdeeld in drie groepen. De drie winnaars en de twee snelste tweeden zouden in de finale komen. Madrigal begon direct op fraaie wijze de eerste heat fe winnen. Wahnfried werd twee de doordat Catharine Spier als tweede aan- koniende wegens onregeimatig draven werd gediskwalificeerd. De tweede heat bracht de machtigen, eerlijken en hartstochtelijken wer- ker, had zich spoedig doen gelden. En niet lang na den dood van den heer Patain had er een kleine ommekeer, waarover reeds me- nigeen zijn gedachten had laten gaan, in de fabriek plaats. Een der ingenieurs, die er ongeveer't langst was, had met veel gesmijt van deuren de fabriek verlaten, na een ver- schil met George Patain, die als opperste meester in de toekomst besloten had wat hij niet onder stoelen of banken stak het „kader te verjongen". Sponfaan had hij de opengevallen plaats met een tractement van vijftienduizend franc aan Willem Kerjean aangeboden. Zoo was, nauwelijks vier jaar nadat hij de Centrale School had verlaten, de jonge man de voornaamste medewerker sommige zei den de bezielende kracht en de goede genius geworden van den grooten constructeur, die, evenals Farman, de Gastambides en de Bleriots hadden gedaan, zijn naam zou kop- pelen aan onderzoekingen op het gebied van het vliegwezen en weldra een der eerste plaatsen zou innemen onder de overwiunaars in de nieuwe industrie. Sedert die aanzienlijke verbetering van zijn positie, had Kerjean van zijn moeder weten gedaan te krijgen dat zij Fougeres zou ver laten om bij hem te komen wonen. Hij had in een oud huis, dat er kleinsteedsch uitzag, in les Batignolles, door een oud hek gescheiden van de rue Bowesault en gelegen buiten de rooilijn tusschen binnenplaats en N.V. BOEK- EN HANDELSDRUKKERIJ voorh. HERMS. COSTER EN ZOON, ZIET UWE DRUKWERKEN NA ONZE ZETMACHINES STEL- LEN ONS IN STAAT U VLUG TE BEDIENEN VOORDAM C 9 ALKMAAR groote strijd tusschen Henriot en Ida S. de laatste won, doch werd gediskwalificeerd. Henriot werd mi de winuaar en Odd Marks tweede. Marie V. won de derde heat voor Dumas. In de beslissing kwamen uit Madrigal, Henriot, Marie V., Dumas en Odd Marks. Madrigal toonde zich in handen van Ock horst dezen dag in prachtconditie. Zij won de beslissing in een K.M. tijd van 1.2&, een snelheid nog zeiden op dteze baan geloopen. 't Was geen schande voor Henriot ap zoo'n wijze tweede te worden in denzelfden K.M. tijd. De snelheid is zeker opgevoerd door Du mas, die een prachtige colrse maakte, doch jammer in de tweede ronde een slechte posi tie kreeg, die zijn kans bedierf en hem ten slotte nog juist buiten de prijzen deed vallen. De kortebaandraverij bracht Catrien R., gereden door J. v. Leeuwen, weer eens een overwinning en verdiend. Senator, Lord D. en Rautenkranz streden met haar in de fina le. Rautenkrauz was hier in gekomen doordal Henriot, die zijn serie won, werd gediskwali ficeerd. De gedetailleerde uitslageni der verschil- lende courses volgen hieronder: I. Augustusprijs. Pxijzendraverij 4e'klas se. Afstand 2000 M. Ingeschreven 14 paar den. Niet opgekomen: Ordonnance 1950 M.,' Minnedosa 2000 M., Neerlooper 2005 M. 1. Lightning Swift 2020 M. van G. Vo? te Midwoud, rijder J. Vos, tijd 3.267, (1.42) 2. Max Medium 2010 M. van jac. v. Kuyk te Purmerend, rijder eigenaar, tijd 3.2675 (1.427- 3. O'Neil. B. 2015 M. van C. F. Ockhorst den Haag, rijder eigenaar, tijd 3.307s (1.44) Niet geplaatst: Newton B 1950 M., Pijl- snel 1950 M., Northern Max B. 1950 M., Mignon 2010 M., Niagara 2015 M., Peter Kerigan 2015 M., Neerlandia 2015 M., Ma rie P. 2045 M. II. Koninginneprijs. Prijzendraverij 2e en 3e kl'asse. Afstand 2200 M. Ingeschreven paarden. Niet opgekomen Koosje W. 2215 M. 1. Noblesse 2210 M. van K. G. van der V'een te Hardegarijip, rijder M. Siderius tijd 3.3775 (1.38). 2. Otelha 2215 M. van Jb. Plevier te Alkmaar, rijder J. Witteveen, tijd 3.40 (1.39) 3. Marie P. 2215 M. van D. A. van Stralen te Schoorl,' rijder A. Witteveen tijd 3.407s (1-39). Niet geplaatst: Mignon 200 M. Nap 2220 M. en Markies 2230 M. III. Kermisprijs. Heatdraverij handicap eerste klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven 13 paarden. Niet opgekomen Kuusder 1615 M., Afinnetonka 1640 M., Norton B. 1650 M., Silent Nancy 1665 M., Patrich Duluth 1670 M. De acht overge- bleven paarden liepen in drie series waarvan de drie winnaars en de twee snelste tweeden in de finale kwamen. Eerste heat. 1. Madrigal 1670 M. van C. F. Ockhorst den Haag, rijder eigenaar, tijd1 2.34 (1.32). 2. Wahnfried1630 M., van A. J. Har- brink Numan te Schoorl, rijder Tj. Witte veen, tijd 2.35 (1.35). Gediskwalificeerd wegens onregeimatig draven Catharine Spier 1615 M. in 2.347V 7 wee.de heal 1. Henriot 1685 M. van K. G. v. d. Veen te Hardegarijp, rijder J. Siderius tijd 2 29 (1.285). 2. Odd Marks, 1600 M., van B. Perreijn te Hazerswoude, rijder B. ten Hagen, tiid 2.297s (1.33). Gediskwalificeerd als eerste aankomende Ida S. 1640 M. in 2.2S75 (1.30). Derde heat 1. Marie V 1615 M. van stal Toekomst, rijder P. C. Appel, tijd) 2.267s (1.31). 2. Dumas 1640 M. van G. Schoorl te Haremkarspel, rijder J Witteveen, tijd 2.2677 (1.30). Finale. 1. Madrigal, 1670 M. in 2.277s (1.28), 2. Henriot 1685 M. in 2.287s (1.28). tuin, een bescheiden, maar voor Parijs nog al ruime etage gehuurd. Men had er uit Fougereo een deel der meu- bels van het ouderlijk huis heen gezonden, de kamers van Mevrouw Kerjean, haar mooie Bretonsche kamer uit de eerste jaren van haar huwelijk, de kasten met boeren-porse- lein, souvenirs van zijn grootvader van va- ders kant, een boer, die rijk was geweest, voorts het salon van mahoniehout met groeri fluweel, waarop de lieve vrouw trotsch was. zonder zich misschien bewust tet zijn dat die honderd jaar oude meubels van zeer zuiveren stijl, die stoelen met diepe zittingen, die groo ts ronde tafel, die secretaire met sloten, die lichte stoeltjes, waarop bijen waren gebeeld- houwd, door de grootste kenners mooi en kostbaar zouden worden gevonden. Willem had de meubels geschikt met all? zorg, die noodig was om aan elke kamer het zelfde uiterlijk te geven van het te Fougeres daarmee overeenkomende vertrek; hij had zelf gezorgd voor de gordijnen voor de ra- men, de geschilderde portretten en oude gra- vures in goed licht opgehangen, op metsw behapg, alle nog naar lavencfcl riekende lin- nenkasten in orde gebracht en in de porcelein- kasten het servies van oud aardewerk uit Limoges, eerbiedwaardige voorwerpen, van zilver en tin geschikt en, zij 't ook zonder veel smaak, alle vazen met bloemen gevtdd en cen mooie rose hortensia in de jardiniere van het salon geplaatst. ml

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5