Voeten Stukgeloopen, branderig'e, door eelt of knellend schoenwerk pijnlijk g-e- worden voeten, verzacht en geneest men met 30-60-90 cent. P U II 01L 3. Marie V., 1615 M., in &2&U (1.32) Niet geplaatst: Dumas, 1640 M., in 2.303/o. Odd Marks 1600 M. in 2.33*/„- IV. Kortebaanprijs. Max. afstand 800 M. Ingeschreven. 26 paarden. Niet opgeko- men Vitality 800 M., Koosje W. 720 M. Ida S. 770 M., Cor 720 M., Quimperle 795 M., Pall 725 M., Aura 750 M., Emigre 790 M. Geloopen in vier series 2 van 5 en 2 van 4 paarden. Seri winnaars Catrien R., Lord D., Senator Axboud en Rautenkranz (de laatste door diskwalificeeren van Harriot.) FUuele. 1. Catrien R., 760 M., van J. M. Schoon te Medemblik, rijder J. v. Leeuwen. 2. Rautenkranz, 760 M., van J. v. d. Zel te Bovenkarspel, rijder K. Bakker. 3. Lord D., 725 M., van C. Spaan te Koe- dijk, rijder D. Klonup. 4. Senator Axbond, 770 M., van C Peere- boom te Hilversum, rijder P. Kout. De volgende meeting is bepaald op 20 September. Buitenland DE FRANSCHEN IN SYRIe. Naar de „Voss. Ztg." nit Jeruzalem ver- neemt, zou de sedert geruinren tijd door de Drusen belegerde citadel van Soeweid'a stor- menderhand door dezen zijn ingenomen. De Drusen hadden, zoo meldt het bericht, de ci tadel en de kazerne met artillerie gebombar- deerd, met bet gevolg, dat de Franschen zich moesten overgeven. Het garnizoen is gevan gen genomen, terwijl een groot aantal kanon- nen door de Drusen is veroverd. De spoorweglijn DaraahDamascus be- vindt zich nog vast in handen der Franschen. Reuter verneemt uit Jeruzalem dat de toe- stand te Damascus zeer gespannen is Fran- sche troepen patrouilleeren door de straten Sommige openbare gebouwen zijn omringd met prikkeldraad en worden verdedigd met machinegeweren. Een aantal leidende Syriers is gearresteerd en hun huizen zijn doorzocht. De leider der Drusen, El Atrasj, heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij de Syriers oproept tot eendrachtigen opstand. In de waning van een der oudste Dam as. ceensche families te Beiroet, namelijk de fa- milie Bakhry, zijn wapenen voor de Drusen ontdekt. De familie Bakhry heeft de ylucht genomen. Omtrent de familie Bakhry wordt medege- deeld, dat zij er zich op beroept, af te stam men van den Profeet, en de leidenden figuren in deze familie speelden en belangrijke rol in de Arabische regeering, die na den wapenstil- stand optrad. De verliezen van de Drusen, die een raid op Damascus ondernamen, wordt op 700 man getaxeerd. Bij de eerste paniek, die ontstond, nam een aantal Christenen de vlucht naar den Libanon, maar de Franschen hadden spoedig den toestand in handen. Uit Jeruzalem wordt gerneld, dat de Dru sen bij hun raid van verleden Maanda'g tot op vier mijlen van Damascus gekomen zijn. Een Fransch aviateur werd tijdens den strijd gedood Men meldt, dat anti-Fransche propa ganda over geheel Syrie bezig is, terrein te whin en De Drusen hebben herhaaldelijk po- gingen gedaan, om de spoorbaan tusschen Damascus en Deraa te vernielen. Woensdag slaagden. zij er in, om een spoorbtu^ te ver- wc esten tusschen Khirbet en Ghazalit-Ezra, maar de spoorwegverbinding was spoedig hersteid. De dagtrein van Damascus naar Haifa werd slechts eenige uren vertraagd. Reizigers op dit traject spraken bij aankomst als hun overtuiging uit, dat een sterk Fransch offensief op til is. Volgens een bericht uit Parijs is Hussein Bey, administrateur van Beiroet, Zaterdag- morgen uit Syrie te Marseille aangekomen Hij verklaarde, dat de gebeurtenissen in de Djebel Drusen geen invloed op de loyale hou- ding der Syriers hebben. Hij prees vooral het optreden van Cayla, den gouverneur van den Libanon, Verder verklaarde hij, dat Sarrail, dieboven de partijen staat, den steun van alle plaatse- lijke administrateurs heeft. DE TOESTAND IN CHINA. Generaal Sjing-Lin, die door Tsjang Tso Lin werd aangesteld als militair gouverneur van de provincie Tsjrli, is sinds eenigen tijd te Tientsin en neemt krachtige maatregeler. tegen de elementen, die aldaar trachten het gezag te ondermijnen. Naar werd vernomen, lieeft deze generaal 70 auto's en een hoeveel- heid oorlogsmateriaal voor den Christelijken generaal Feng en zijn communistische aan- hangers bestemd, bij de landing te Tientsin in beslag doen nemen. De regeering te Peking vatte ook meer moed en richtte een ernstige waarschuwing tot de studenten. De redacteur van een blad te Peking, uit- gegeven door generaal Feng, werd door sol- daten van Tsjang Tso Lin uit zijn bed ge haald en weggevoerd, om zich te verantwoor- den wegens verspreiding van het valsche ge- rucht, dat Tsjang Tso Lin overleden zou zijn. Uit al die dingen wordt afgeleid, dat de republikeinsch-revolutionnaire partij terrein gaat verliezen, en ofschoon men in China steeds op staatsgrepen en nieuwe oorlogen voorbereid moet zijn, lijkt het thans wel, dat de tariefconferentie in het najaar ongestoord te Peking kan worden gehouden. Elders ech- ter is de toestand zoo gunstig niet. De Sovjet-gezant Karachan is uit Peking naar Moskou vertrokken. De autoriteiten te Kanton hebben, in ant- woord op het Japansche protest met betrek- king tot het doodschieten van drie Japansche matrozen op j.l. Woensdag, haar sympathie uitgesproken met de slachtoffers en verklaard, dat hier geen vijandige bedoeling voorzat. Het fort, dat school, had bevel te verhindc- ren, dat's nachts booten zouden voorbijvaren en door de duisternis kon men de Japansche vlag niet onderscheiden. Kanton is sedert 25 dezer geheel in handen der roode Whampoa-Kadeiten. Meer dan honderd leden der vroegere regeering zijn gearresteerd, waarvan de mcesten gezegd worden betrokken te zijn bij de vcrmoording van den volkscommissaris van Financieh De Amerikaansche regeering heeft berichi ontvangen, Hat "de Chineesche Sandieten, die dr. Howard ontvoerd hebben met hun gevan- gene weten te ontkomen en door Chineesche troepen worden achtervolgd. De staking te Sjanghai breidt zich uit. On- der het personeel van de twee grootste waren- huizen en van de drukkerijen van Chineesche bladen heerscht ook reeds een zekere onrust. DE BELASTING-POLITIEK IN DUITSCHLAND. Alhoewel de rijksbelastingen in den loop der laatste maanden aanzienlijk zijn ver- laagd en in het bijzonder de termijn der ver- mogensbelasting in de maand Mei niet be- hoefde te worden betaald, hebben toch, de in- komsten in het kwartaal AprilJuli de uit- gaven wederom beduidend overtroffen. De regeering had de inkomsten geraamd op 2.114.580.000 mark. In werkelijkheid is niet minder dan 2.538.670.000 mark bmnengeko- men. Uit deze cijfers blijkt, dat in bedoeld kwartaal vierhonderd millioen mark meer aan belastingen is opgebracht dan door de regeling was geraamd. De bladen zijn klaarblijkelijk van meening, dat de regeering opzettelijk te laag raamt en oefenen dan ook scherpe critiek uit op een dergelijke belastingpolitiek, die z:j als voor- naamste oorzaak der duurte beschouwen. DE STAKING DER PARIJSCHE BANK- BEDIENDEN. Na besprekingen tusschen minister Dura- four met de bankdirecteuren en de leden van het stakingscomite heeft men den indruk, dat een oplossing van het conflict aan de banken niet lang meer op zich zal laten wachten. De dag van heden zal waarschijnlijk de be- slissing brengen. COMMUNISTISCHE RELLETJES TE PARIJS. In Parijs was Vrijdagmiddag laat een groote polrtiemacht op de been om de mani- festaties te beletten, welke door de coramu- nisten waren aangekondigd om te protestee- ren tegen de politiek der buitenlandsche re- geeringen. De gezantschappen en legaties, waar het op gemunt was, werden door groote troepenmachten bewaakt. Op verschil'lende plaatsen trachtten militante communisten een optocht te vormen, maar zij werden ver- strooid. Twee botsingen tusschen politie en mani- festanten hadden plaats op de Place de l'Opera. De tweede was tamelijk ernstig. Door de politie werden charges uitgevoerd. Er werden ongeveer 200 personen gearres teerd, omdat dezen weigerden zich te versprei- woonplaats van de gearresteerden. Van de vreemdelingen onder hen zullen 15 worden uitgewezen. Een der Fransche manifestanten is heden door de rechtbank veroordeeld. tot een maand gevangenisstraf wegens het dragen van ver- boden wapens. DE POOLSCH—RUSSISCHE GRENSINCIDENTEN. Een Poolsche en een Russische delegatie hebben te Yampol een protocol geteekend, waarbij de incidenten, die onlangs aan de Poolsch-Russische grens hebben plaats ge- ha<J, worden bijgelegd. Het protocol voorziet in de uitwisseling van officieren, soldaten en politie-beambten, die door beide partijen ge arresteerd zijn, en verder in de betaling van schadeloosstelling voor de aangerichte scha- de. De Poolsche en de sovjetregeering nemen verdCr op zich zoodanige regelingen te tref- fen, dat een herhaling der incidenten in de toekomst onmogeli]k wordt, terwijl zij elkan- der hulp zullen verleenen bij het bestrijden van benden, die de orde aan de grens zou den kunnen verstoren. De kwestie van de grensincidenten is hier mede definitief geregeld. TREINBOTSING BIJ BAZEL. De sneltrein van Bazel naar Straatsburg is Vrijdagavond met een goederentrein in bot- sing gekomen. Hij kwam juist uit den tunnel bij Bazel te voorschijn en reed met matige snelheid. De schok was niet hevig, de locomo- tief van den sneltrein derailleerde, het voor- stuk van den postwagen werd ingedrukt. Ernstige verwondingen kwamen bij de reizi gers niet voor. Een goederenwagen is ver- nield, vijf anderen werden beschadigd. DE AMNESTIE IN DUITSCHLAND. Aan alle.deelnemers aan den Kapp-Putsch, in de eerste plaats aan kapitein Ehrhardt en Bauer, is amnestie verleend. Ook het bevel tot inhechtenisneming van kapitein Ehrhardt, die nog altijd voortvluchtig was, is ingetrokken. 1 evens is gratie verleend aan den vroegeren socialistischen minister van Saksen dr. Zeig- ner, die uit de gevangenis is ontslagen. EEN UNDERGROUND VOOR GOEDE- REN-VERVOER. Te Londen bestaan plannen voor een nieuw systeem van undergroundspoorwegen, dat in hoofdzaak zal gebruikt worden voor het vrachtvervoer en de voornaamste stations en markten met elkaar zal verbinden. Hiervan stelt men zich een merkbare ont- lasting van het verkeer op de straten voor, daar op deze wijze de langzaam rijdende en derhalvc een belemmering voor het verkeer opleverende vrachtwagens van de straaf zui'.en verdwijnen. De ontworpen lijnen zullen tezamen 69 mijl lang zijn. De kosten worden op 32 mil lioen pond sterling getaxeerd en men ver- wacht, dat de bouw aan 50.000 werkloozen gedurende drie jaren arbeid zal verschaffen DE VEREENIGDE STATEN EN HUNNE SCHULDENAREN. In afwachting van de fundeering van Frankrijks schu'ld heeft de regeering der Ver- eenigde Staten besloten de fundeering der scluilden van de kleinere naties, welke nog steeds ongeregeld zijn, te bespoedigen. Som mige van deze landen hebben reeds bericht ontvangen en den anderen zal binnenkorl worden medegedeeld, dat de regeering te Washington niet inziet, waarom thans nog langer gewacht zou worden met het doen van f undeenngsvoorstellen Naar verluidt zal de Fransche minister van financien, Caiilaux, wanneer het resur- taat van zijn onderhandelingen te Washing ton gunstig is, zoo goed als zeker in het be gin van October opnieuw naar Londen gaan, ten einde een definitief accoord met Churchill te sluiten. Over de verdere ontwikkeling der onder handelingen tot regeling der oorlogsschulden tusschen Italie en Amerika deelt dc officieuze „Popolo,d'!talia" mede, dat de officieele on derhandelingen in de maand October zullen Als gij last krijgt van hoofdipijin, gedrukt- heid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enfkele doses Foster's Maagpillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beteren leverstoornissen en genezen galzucht, vers topping en skchte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. aanvangen, als de Fransche onderhandelin gen met Amerika ten einde zijn gebracht. In- tusschen duren de officieuze besprekingen voort. Waarschijnlijk zal de Italiaansche minister van Financien zich persoonlijk naar Amerika begeven. HET 1NTERNATIONAAL CONGRES VOOR KINDERVERZORGING Het te Geneve gehouden eerste algemeene congres voor kinderzorg is Vrijdag met een rede van den Zwitserschen regeeringsgedele- geerde Delaquin besloten. Hij wees er op, dat de waarde en de beteekenis van dit congres ligt in de internationale samenwerking en de kwestie die hiermede voor de mannen en vrouwen der geheele wereld samenhangt, na melijk de welvaart der komende generatie te bevorderen. De aangenomen resolutie houdt zich ten deele bezig met het constateeren van feiten, ten deele met wenschen voor de toekomst. De president-generaal Van Geer verklaar de, dat de organisatie een fonds van tien mil lioen francs heeft gesticht, in de hoop, dat dit fonds door vorstelijke giften zal worden ver- groot. De zeer lange resolutie houdt zich be zig met de kwestie der opvoeding van de kin- deren tot den vrede en de internationale ver- zoeniflg. EEN KANO-FIETS. De Franschman Marius Gallee uit Nantes was in het gelukkige bezit van een fiets en een kano. Hij hield van beide evenveel, maar het lastige was, dat hij er zich niet tegelijker- tijd mee kon bezighouden en zijn liefde op ge- zette tijden moest verdeelen. Flij zon op mid- delen om te combineeren en slaagde er ten slotte in de gewenschte cambinatie te vinden van een kano-fiets, of, zoo men wil een fiets- kano. In elk geval houdt het product van zijn construotie het midden tusschen een voertuig en een vaartuig en is de vindingrijke Fransch man in staat zich met dit vehikel zdowel te water als te land zich te kunnen voortbewe- gen. Het geheele ding weegt ruim 200 pond. Gallee heeft er al eenige aardige tochtjes mee gemaakt, o.a. een tour door Frankrijk van ruim 5000 K.M. en een rondje door Bel- gie van circa 1300i K.M. En nu komt Holland aan de beurt. Hij ver- trekt Zondag a.s. met zijn zonderling, combi- natie, van de Porte de la Chapelle uit Parijs naar ons land, dat hij vanuit Amsterdam zal gaan rond toeren. Daarna heeft hij nog een tochtje te water en te land, van Parijs naar Londen op zijn programma. ROME ONDER CURATEELE: Rome, de eeuwige stad, die eeuwenlang de wereld regeerde, verliest thans zelfs de rech- ten van een eigen stedelijk beheer. Haar slech- te financien hebben de regeering gedwongen op de treden en het kabinet heeft besloten de stad onder rechtstreeksch beheer te nemen. De belastingbetalers van het geheele land1 zul len dus voor het onderhoud van de hoofdstad moeten bijdragen. Ofschoon de belastingen in Rome hooger waren dan in eenige andere stad van Italie en er reeds speciale belastingen werden gehe- ven van de omstreken dCr stad, heefs deze de kosten van haar beheer niet kunnen beta- len. Het bewind berust thans bij den minis ter van binnenlandsche zaken, die een gou verneur zal aanstellen. DE 30STE VERJAARDAG VAN DE RADIO. Dertig jaar geleden zond Guglielmo Mar coni, toen een jongeman van 21, in de villa van zijn vader bij Bologna zijn eerste draad- looze teeken uit over een afstand van enkele meters van kamer tot kamer. Vier jaar later was de communicatie verkre- gen over het Kanaal. In 1920 werdCn de eerste concerten draad- loos uitgezonden en nu zijn er anderhalf mil lioen bezitters van een radio-vergunning, ver- tegenwoordigende een gehoor daf op tien millioen kan worden geschat. Om den 30sten verjaardag van de radio te vier en wordt in de Royal Albert Hall te Lon den van 1223 September een radio-tentoon- stelling gehouden. WINKELDIEFSTAL TE LONDEN. Een vermetele diefstal vond plaats in een vrij drukke winkelstraat van het Londensche district Bayswater nabij Hydepark. Aldaar wandelde een net gekleed man, die door een langzaam rijdenden auto werd gevolgd. Op een gegeven oogenblik liep hij een juweliers- winkel af, sloeg met een hard voorwerp snel het winkelraam kapot, en greep door een gat uit de etalage een aantal diamanten ter waar de van 2000 pond. Daarop stapte hij snel in den hem vergezellenden auto en verdween eer de juwelier, die juist een klant bediende, naar buiten kon Snellen. Eenige personen probeerden nog den auto te achtervolgen, dcch slaagden er slechts in, het nummer daarvan te noteeren. CAIL.LAUX NAAR WASHINGTON. Volgens hpt „Journal" is de reis van Caii laux naar Amerika definitief vastgesteld op 16 September. De Fransche missie zou dan den 24sten te Washington aankomen. Van de ze missie zouden behalvc Caiilaux zeker deel uitmaken: Franklir Bouillon, Henri Beren- ger en Vincent Auriol. DE JUSTIT1E EN DE BARMAT- AFFAIRE. Naar men zich zal herinneren, heeft dc Berlijnsche politie eenigen tijd geleden uit eigen initiatief een onderzoek ingesteld tegen de ambtenaren bij de rechterlijke macht, die in het bijzonder bij het Barmat-proces waren betrokken. Bij twee rechters van instructie is huiszoeking gedaanTegelijkertijd voerdc de „Vorwarts" een scherpe campa-gne tegen bedoelde rechterlijke ambtenaren en drukte een aantal a.g. authentieke stukken af, diie de schuld van dez ambtenaren moesten be- wiizen. Thans blijkt, dat zoowel de „Vorwarts" als de Berlijnsche politie haar materiaa! heb ben ontvangen van cen zekeren Breithaupt, een Duitsch deserteur, die tijdens den oorlog in N-ederland heeft gewoond en zich ook aaar heeft beziggehouden met het vervaardi- gen van valsche "documenten voor 'de pers. Naar Breithaupt verzekert, heeft hij ook de stukken vervalscht, waarop thans de Berlijn sche politie is afgegaan. Ingezonden stukken Buiten verantwoordelijkheid. van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur. Vergun mij even een plaatsje in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Het is tegenwoordig overal feest en ker mis, ja zoo hier en daar. Overal bijna wor den lijsten gepresenteerd, voor de stormramp te Borculo, dan weer voor wat anders, altijd bedelen om een cent al gaat het voor een goed doel. Overal, uit alle dorpen rijden auto's naar de stad met reizend publiek, uit- gaan is mooi en kost niets, maar wij winke- liers in het klein ik en ook andere, wij mogen ook wel doen als een zeker iemand, met een harmonica rond gaan, waarmee hij op een dorp 4.50 had opgehaald, schoone verdien- ste. Ik loop in dat zelfde dorp te venten om op een fatsoenlijke wijze een stukje brood te verdienen, voor een zieke moeder en mijn vrouw, en verkoop op dat zelfde dorp voor nog geen 4. Nu vraag ik U waar moet dat heen, kon ik nog maar goed werken, maar ook dat kan niet wegens mijn gestel. Dus er blijft niets anders over dan armoede. 'k Heb beteren dagen gekend, toen ik bij de posterij als hulp was maar wegens bezuiniging ook al niet meer. Zijn er nu vraag ik mij af cen- ten voor uitgaan en speelman maar niet voor arme winkeliers in het klein om maar een klein stukje eerlijk verdiend brood te eten. Wanneer je iets wilt beginnen b.v. een verloting om wat te verdienen, wordt het niet tocgestaan wegens de loterijwet, wat dan begonnen als je eerlijk de wereld door wil, in dat dure le- ven, zoo als je weet is de melk 15 cent per kan, eieren 7 a 8 ct., vleesch och spreek daar maar niet over, gebruik maar margarine, daar word je vet van, en hoe worden de schulden betaald door inkrimping van cre- diet. En nu vraag ik mij af is er voor die personen die daaronder vallen, geen oplos sing te vinden om de kleine winkeliers voort te helpen tot het bekomen van betere dagen. Mijnheer de Redacteur, U nogmaals be- dankt voor de plaatsing, en een beleefd ver- zoek of de Red. soms uitwegen weet, om tot het doel te raken op het goedc pad. A. BOLDEWIJN Ez.- Rechtzaken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 28 Augustus. J. S. te Limmen, overtreding Trekhonden- wet, 15 boete of 7 dagen hecht. M. W. v. S. te Broek op Langcndijk, over treding Veiligheidswet, JO boete of 10 da gen hecht. J. v. S. te Koedijk, W. H. V. te Velsen, overtreding Spoorwegwet, dc le J' 12 boete of 6 dagen hecht., de 2e 3 boete of 1 week tuchtschool. J. H. en J. de W. te Castricum, G. C. J B., P. v. T. en N. M. K. te Uitgeest, E. A. K en T. J. te Krorrunenie, 11. F. de B. te Amster dam, T. M IJ en J. N. te Wormerveer, Ioc- pen over verboden grond, de le en 2e ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 3e, 6c en 9e icder 3 boete of 1 week tuchtschool, de 4c, 5e; 7e, 8e en lOe ieder 4 boete of 2 dagen hecht. J. O. en C. A. O. te Alkmaar, P. M. te Heerhugowaard, overtreding art. 444 Wci- boek van Strafrecht, ieder 1 boete of 1 dag hecht. H. D, te Egmond aan Zee, G Z. te Wai menhuizen, C. v. D. en C. N. te Amsterdam, J. C. H. en J. K! te Alkmaar, dronkenschap, de le, 2e, 3e, 4e en 6e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 5e 3 dagen hecht. en opzen- ding naar een Rijks werkinrichting voor den tijd van 6 maanden A. V. te Limmen, W. v. D. te Akerslooi, D. G. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, de le 6 boete of 3 dagen hecht., de 2c 3 boete of 3 dagen hecht., dte 3e 1 boete of 1 dag hecht. J. W. te Brock op Langendijk, J. M. te Noordscharw'oude, overtreding Visscherijwet, ieder 7 boete of 3 dagen hecht. P. K. te Heerhugowaard, overtreding Lote rijwet, 6 boete of 3 dagen hecht. D. J. v. T. te Limmen, D. B. te Heiloc, J. P. B. te Bergen, F. D. en E. D. te 's-Gra- venhage, A. A. H. H. en ,C. G. de L. te Am sterdam, N. O. B te Haarlemmermeer, over treding Politieverordening, de le f 1,50 boete of 1 week tuchtschool, de 2e en 3e ieder 10 boete of 10 dagen hecht., de 4e, 5e en 7e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 6e en 8e ieder 8 boete of 4 dagen hecht. J. V. te Limmen, F. H- en C. B. B. le Heemskerk, J. S, te Uitgeest, J dc J en L. G. te Egmond aan Zee, G. J. M. J. te Haarlem, S. G. te Ursem, C. L. te Purmerend, P. J. T. te Spanbroek, C. de B., D. H-, A. P. P., W. M., J. L. S., M. C. G. en B. K te Alkmaar overtreding Motor- en Rijwiciiegle- ment, de le, 4e, 5e, 6e, 8e en lOe ieder f 4 boete of 4 dagen hechtde 2e, 3e, 1 le, 15e en 16e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 7e 6 boete of 3 dagen hecht, de 9e 6 en 2 X 4 boete of 3 dagen en 2 X 2 dagen hecht., de 12e vrijspraak, de 13e 2 X 5 en S boete of 2 X 1 week en 1 week tucht school, de 14e f 4 en 10 boete of 4 en 7 da gen hecht., de 17e 2 boete of 2 dagen liecht. 1 N. v. d- O. de Egmondbinnen, A. M. v E. te Bergen aan Zee, B. v D. te Bergen, A P. D., L. H., A. P. D, S. M. KP. J. A. HF. B., A. de B.. D. K., C. v. d O., M. S. en J. B. te Schoorl, A. G. en J. S. te Schoten, overtreding Kieswet, ieder 0.50 boete of 1 dag hecht. Marktbericliten ALKMAAR, 31 Augustus. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen Markten van Maandag 24 Aug. tot en met Zaterdag 29 Aug. Kippen per stuk 0.9O—f 1.75, Kuikens per stuk f 0.10 2, Eenden per stuk 0.302, Konijnen per stuk 0.50—/ 2.50, Eenden-eieren per 100 st. 7.25, Kippen-eieren (grooth.) per 100 st. 7.608.40, idem (kleinh.) per 100 st. 7.75—/ 8.75, boter (le soort) per 'A K.G. 1.10—/ 1.20, boter (2e soort) per Vo K.G. 0.95—/ 1.05, Duiven 0.15— 0.17Vs^ Jonge kippen 2f 3.50. PURMEREND, 20 Aug. ,;AfsTagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." 26128 mand1 Augurken: middel 0.27 0.32, basterdi 0.360.38, grof fijn 1.55, fijn fijn 2.50—/ 3, stek O.IO— 0.12, botntnen 0.15 per mand (6 K.G WARMENHUIZEN, 29 Aug. 1925. Schotsche Muizen 4.405.80, Drielini gen 5.40, Kriel 1.30, Blauwe Eigenhei- mers 3.80, Eigenhekners 3.30—/ 4, Blauwe Aardappelen 4.405.40, Bloem- kooT le soort 27.40, 2e soort 4.90, Roo de kool 1.20—/ 1.80, Gele kool 0.80— 2.30, Witte kool 1.10—/ 1.20, Nep 17.90—/ 18.90, Uien 6.40—/ 7.10, Uien drielingent 7.20—/ 7.70, Grove Uien 5.70, Slaboonen 9.6015.10. Aanvoer 12100 K.G. Aardappelen, 2800 K.G. Roode kool, 9000 K.G. Gele kool, 8600 K.G. Witte kool, 2750 K.G. Nep, 5100 K.G. Uien, 385 stuks Bloem'kool, 525 K.G. Slaboonen. BOVENKARSPEL ,de Tuinbouw", 29 Aug. 1925. Heden besteedd'e men voor: Bloemkool I 18—/ 32, II 8.50—/ 18, III 1—/ 4.20, Roode kool 1.10—/ 3.30, Witte kool 1.20—/ 1.80, Gele kool 1.70 tot 4, Uien 2.703.10, Drielingen 3.603.80, Nep 10—/ 10.80, Dubbelte Slaboonen 0.801.60, Enkele Slaboonen 1.502.15, Gr. Schotsche muizen 1.95—/ 2.45, Kl. Ideaal 2.40—/ 3.40, Wilde Due 2.25-/ 2.35, Bonte 2.10, Blauwe 1.75—/ 2.10, Augurken 28, 18, 10, 5 en 2 ct. per K.G. ZAANDAM, 28 Aug. 1925. Veilingver- ceniging „de Zaanstreek". Andijvie 20—70 ct. per kist, Peen 15—25 ct. per bos, Selderie 13 ct. per bos, Pieterselie 12 ct. per bos, Prei 9—10 ct. per bos, Sla 0.60—/ 1.75 p. kist, Aardappelen 3.304.70 per 100 K.G., Spinazie 40--84 ct. per kl. kist, Pos- telein 20—48 ct. p. kl. kist," Komkommers I 57^ ct. per stilk, Komkommers II 24 ct. per stuk, Bloemkool 1530 ct. per stuk, Roode kool 5 ct. per stuk, Gr. kool 11MA ct. per stuk, Slaboonen 2 A7 A ct. p. p., Enkele boonen 6lOVa ct. p. p., Snijboonen 4^15A ct. p. p., Meloenen 2080 ct. p. stuk. Bieten 6—'7 A ct. per bos, Zure Appe- len 5—8 A ct. per p., Radijs 36 ct per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 29 Aug. 48000 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 3.80—/ 5.40, Dukcn 4.30—/ 4.60, Sehoolmeesters 4.10, Eigenheimers 3,70, Bi. Aardappelen 5, Drielingen f 5.60 6.30, Kleine 1.60—/ 1.70, 3100 K.G Spercieboonen 3.5011.10, 1500 K.G. Zilveruicn: Drielingen 5 50, Zilvernep 16.70—/ 18.30, 32600 K.G. Uien: Grove Uien 5 SO—/ 6.20, Uien 5.90—/ 6.90, Drielingen 7.80—/ 8.60, Gele Nep IS 40 tot 21.60, 1000 K.G. Pecn 4.60, 74600 K.G. Roode kool 0.60—/ 3.30, 41600 K.G. Witte kool 1—1.50, 2720 Kg. Gele kool 0.20—/ 2.60, alles per 100 K.G., 4400 bos Boswortelen 2—/ 4.70 per 100 bos, 5200 stuks' Bloemkool 12.3037.20, 2e soort 1.706 per 100 stuks. Zeetijdingeii. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. B&etou 29 Aug. v. Batavia n. Amsterdam. Grotius (thtiisr.) 28 Aug. v Singapore. Johan dc Witt 29 Aug. v Amst. u. Batavia. Radja 29 Aug. v. Bremen n. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Ceres 29 Aug. v. d. Levant te Amsterdam Clio 29 Aug. v Rotterdam n, Vigo. Irene 29 Aug. v. Amst- n. Valencia. Oberon 28-Aug. v. Alexandrien n. Volo. Tellus 28 Aug. v. Faro n. Alicante. Vulcanus 28 Aug. v. Gibraltar n. Malta. Zeus 28 Aug1, v. Barcelona n. Tarragona. K6N. HOLE. LLOYD. Orania 28 Aug. v. Amst. te Buenos-Ayres- KON. WEST 'NO. MAILDIENST. Bacchus 29 Aug. v. Amst. n. I lamburg. Delft (uitr.) 27 Aug. v- Arica. Poseidon 29 Aug. v. Amst. n. West-Indue. Stuijvesant 29 Aug. v. Amst. n. Hamburg. Agamemnon 27 Aug. v. Puerto Barios n. Kingston. Nickerie 28 Aug. v. New-York n. Port au Prince. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) 28 Aug. te Algoabaai. Klipfontein (thuisr.) ,28 Aug. te Antwerpen. Heemskerk 29 Aug. v. Algoabaai n. Eeast London. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Moerdijk, Pacifickust n. Rott., 28 Aug. te San Francisco. Nieuw-Amsterdam 28 Aug. v. Rott. te New- York. Leerdam, v. N.-Orleans n. Rott, 29 Aug. des avonds voorgaats N. Watei-weg verwacht. Lochgoil 29 Aug. v. Rott. n. San Francisco. Veendam, v. New-York n. Rotterdam, heden voorm. te Plymouth verwacht. Veendam, v. New-York n. Rott., 29 Aug. v. Plymouth. HALCYON LIJN. Stad Haarlem 27 Aug. v. Santos n. Rosario. Stad Dordrecht 27 Aug. v. Cuxhaven n. Buenos Aires. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Delfland (thuisr.) 29 Aug. te Lagos verw. Kilstroom (uitr.) 29 Aug. te Freetown verw. Reggestroom 26 Aug. v. Freetown n. Seccon- dee. Rijnland (iutr.) 28 Aug. te Seccondee. Saiturnus 29 Aug. v. Hamburg n. Amst. IJsselstroom 27 Aug. v. Freetown n. Cape Mount. I lOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Salabanka 28 Aug. v. Rott. te Hamburg. Zosma (uitr.) 28 Aug. v. Hongkong. JAVA—BENGALEN LIJN Mapia 27 Aug. v. Calcutta te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli 29 Aug v. Hamburg n. Rott. Jacatra (thuisr.) 30 Aug. te Londen verw Slamat (thuier.) 28 Aug. te Bahia, Aldabi 29 Aug. v. Buenos Ayres te Rott. Altidra 27 Aug. v. Montevideo te Buenos Ayres. Agapfcnor, v. Japan n. Rott., 29 Aug. te Be- lawan, Alcinous 29 Aug. v. Amst. n. Londien. Hyson 29 Aug. v. Amst. n. Antwerpen. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". Cyclops 29 Aug. v. Japan te Rotterdam. Melampus 29 Aug. v. Liverpool n. Makasser. EMZETCO LIJN. Jonge Anthonie, v. Rott. n. Mazaroc, pass. 29 Aug. Gibraltar. - J

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6