mw GOOTsFDEN VOORWERPENr. kanwezig aan het Bureau van politie, Lari- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur dc volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd Kinderhandtaschje, hamer, halskettipg, rij- wielnet, R. K. penning; metalen duimstok; li and pomp, R. K. Kerkboekje, bril in etui, af- shriter (slangetje) van een fototoestel riem- pje, schortje, fantasiespeid, eenige portemon- naies met en zonder inhoud, diverse cein- tuurs, huissleutels en handschoenen Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezctenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven G. v. Vechten, Breedstraat 21, rood cein- tuurtje; G. Wolvers, Middenstraat 15, hon- denhalsband met penning 917; A. Verberne, Westerweg 270, grijze jongensjasT. Kopjes, Landstraat S, koperen dop van een wagen; A. Braas, Lindengracht 37, bruine mantel- band met gesp; J. Halma, Magdalenenstraat 12, dames handschoen; F Blaauw, Snaar- manslaan 45, rijwielbelastingmerk; R. de Vries, Nieuwlandersingel 74, venn. gouden armband; A Muuze, woonschip „Greta" Doodegat, portemonaie met inhoud; Spier- d'ijk, Oudegracht 84, wollen vest; N. Blaauw- boer, Emmastraat 03, portemonnaie met in houd'; kindermantettjc, (gevonden te Bergen), Woudstra, Groot Nieuw I and 36; K. v. Maar- leveld', Snaarmanslaan 92, rijwidsleutelA Roecoertj Oudegracht 18, vlieger; P. Bos, le Tuindw.straat 11, beursje met inhoud'; P. v. d. Burgt, Schermeerstraat 16, donkere jon gensjas (gevonden strand Bergen aan Zee); 'L de Groot, Geest 26, koperen rijtuigdop; J. Timmer, Oosterburgstraat 5, koperen sohroef- dbp; C. Kaagman, Akerslaan 15, zilveren knip met inhoud A Schenk, Lombardsteeg 13, pet; Jo de Vries, Laat 180, ketinkje met goud slotje; C. v. Ruiten, Middenstraat 9, portemonnaie met rozenkransKroon, Wes- terlaantje 28. pbrtemonaie met inhoud; Vol- ger, Lindenlaan 1koperen dop van een rij- ruig; P Geus, Koorstraat 13, schokbreker; G. Bro-uwer, Koorstraat 9, rijwielbel; M. Ooms, Tesselschadesfraat 12, schakelring; ►J. Maarleveld, Snaarmanslaa\ 123, bruine portemonaie met inhoud; J Iljolman, Laat 28, paar gele dames handschoenen; porte monnaie met inhoud en kwitanties, A Vis- ser, Kooimeerlaan 9; Juffr. Nierop, Lelie- straat 8, portemonnaie met inhoud; Mei- man, Verdronkenoord 06, rijwielbelasting merk; A. Kruidenberg, Koningsweg 9, nieuw hondenmuilbandje; Oostwouder, Schermer- weg 22, oud heeren rijwiel; T. Schenk, Ken- nemerpark 2, poesje; R. Bettink, Parkstr. 8, R. K Kerkboekje; J. Savonije, Koorstraat 8, envcloppe met vreemde postzegels; J. Jan- sen, Stationsweg 190, notitieboek; J Paaij, Baansingel 37, fantasiekettinkjeM. Kueter, Laat 138, portemonnaie; Nauta, Oudegracht 171, handtaschje inh. chocolade; D. Groot, Kooltuin 21, kindertaschje inh. 2 centen; Mej H. Brouwer,- Kennemerpark 26, rozenkrans; J. Maarleveld, Oudegracht, koperen dop van patentas; A.-Huiberts, Kl. Nieuwland, gou den dasspeld; C. Buers, Houttil 52, gouden armbandhoiioge; J. v Schagen, Westerhof- je 13, taschje inh. portemonnaie enz.W v. d. Ben, Noorderkade, boek (roman); Gem. Reiniging, Accijnstoren, nieuw kinderdeken- tje; Lijnbach, Kanesstraat 15, duimstok; Van Amstel, Emmastraat 3, duimstok; J. Kluft, Liefdelaan 27, vulpen; P Heinis, Oudegr. 203, fantasie-broche; D. de Jond, Tromp- straat 2, rozenkrans; J. M. v. d; Horst, Sta- tionsstraat 51, blauw koralen kettinkje; J. l ams, Hoeverkade 6a, zwart gelakt kinder- schoentje. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litie telijk dank werd gebracht aan den heer Key- ser, die gedurende de vacature met ernst en toewijding de werkzaamheden aan het Burge- meesiersambt verbonden heeft verricht. Dank werd gebracht voor de wijze, waarop men den heer Oort is tegemoet gekomen en hij ncopte, dat't in hem gestelde vertrouwen niet zal worden teleurgesteld, en deelde mede 'n vasten wil te bezitten, om iets te bereiken en zal daarin kunnen slagen, als alien mede- werken. niermede werd het Burgemeestersambt en het presidium van den Raad aanvaard. Geen der raadsleden verlangde meer het woord, zoodat de zitting voor gesloten werd verklaard. U1T AKERSLOOT. De aid. Akersloot van de Noord-Holland- sche vereeniging het Witte Kruis, hield Dinsdag 1 Sept. j.l. hare algemeene leden- vergadering in cafe Dekker. Deze vergadering was drnk bezocht, het- geen zijn oorzaak wel vond dat bespreking over de aansluiting bij het Prov. Waterlei- dingsbedrijf zou plaats hebben. Door den voorzitter, dr. Zeldenrust, werd de vergadering met een woord van welkom geopend, dc notulen werden voorgelezen en goedgekeurd, terwijl na voorlezing van de beschrijvingsbrief voor de algemeene verga dering werd voorgelezen, welke geen stof tot bespreking opleverde. Tot afgevaardigaen uaar de algemeene vergadering te Alkmaar werden benoemd de heeren S. Koppes en J. Berkhout, die deze opdracht aanvaarden. De rondvraag leverde geen stof tot bespre king op, waarna tot sluiting werd overge- gaan. Inmiddels waren ter veigaderiug gekomen de directeur van het prov. watcrleidingsbe- drijf, dc heer van Oldenborgh en de heer van Nieveldt, om een bespreking te houden over de voor en nadeelen bij het prov. waterlei- dingsbedrijf. Meerdere peisonen waren ter vergadering gekomen, zoodat ruim 60 per- sonen aanwezig waren. Het college van B. en W. alsmede bijna alle raadsleden waren aanwezig. De voorzitter, dr. Zeldenrust, sprak bij zijn inleiding er over dat hem bij ondervin- ding was gebleken, dat het hier met de wa- tervoorzieningj zoowel bij de woningen als bij de bakken van het Witte Kruis met is, zooals het moet zijn, hetgeen niet bevorder- lijk is voor de volksgezondheid. In 't kort memoreerde spreker, dat het een groote uit- komst zou zijn, wanneer hier aangesloten kon worden. Op deze vergadering worden geen besluiten genomen, niaar na' afloop zal icder in een gesloten briefje kunnen kenbaar maken of hij voor of tegen aansluiting bij de waterleiding is, om met gunstigen uitslag net besnmr van het Witfe Knits eetr verzoek bit den raad te laten doen tot aansluiting bij het waterleidingsbedrijf. Om dit punt te be- spreken, werd het woord gegeven aan den heer directeur van het prov. waterleidingsbe drijf die aan de hand van de aanwezige kaarten dc groote vooruitgang aangaf, die het bedrijf heeft genomen. Reeds zijn 95 ge- meenten in Noord-Holland van water voor- zien en kunnen er nog 10 gemeenten aan- shiiten, dan is geheel Noord-Holland aange sloten. Tocli wel een teeken, dat het water in een groote behoefte voorziet, want lan- gen tijd hebben vele gemeentebesturen cen afwachtende houding aangenomen. Volgens spreker is het water in Noord-Holland in de bakken, wellen en slooten veel slechter dan in anderc provincien, hetgeen zijn oorzaak hoofdzakelijk vind in de drooggemaakte, vroeger doOr de-zee bespoelde meren. Het komt in de provincien N.-Brabant en Gelder- land veelvuldig voor, dat bij het boren naar water direct een groote hoeveelheid goed wa ter te voorschijn wordt gebracht. Volgens de statistiek is Noord-Holland een der provin cien, waar het meest besmettelijke ziekten voorkomen, vooral typhus, terwijl, nu de pro- vincie op groote schaal met de aanleg der buizeu is begonnen, reeds thans al blijkt, dat het water door mensch en dier gebruikt wordt, dat de ziekten sterk vcrminderen. Voor de zuivelindustrie, alsmede voor de schoonmaak van de groenten is leidingwater een voornamc factor, zoo ook voor mclkge- reedschappen. Vooral wat de zuivel betreft, wordt hoogere opbrengst en betere kwaliteit verkregen, hetgeen ujt enkele tevredenheids- betuigingen, ifie werden voorgelezen, ten duicelijkste blijkt. Dc drang tot aansluiting wordt volgens spreker niet uitgeoefend door het provinciaal bestuur of regeering, maar door Uw eigen vertrouwensmannen, door den raad uwer gemeente, die een bepaling in de bouwverordening doet opnemen, dat ieder die binnen 40 meter van het hart van den weg waarin een waterleidingbuis is gelegen, en hij niet kan aantoonen, "dat hii na deskundig onderzoek over goed en voldoende water be- scbikt, verplicht is aan te sluiten. Dit is een maatregel, die noodig is, dat het bedrijf er van verzekerd is; dat zooveel mogelijke aansluitingen m de gemeente tot stand komen. De aanleg kost de gemeente geen geld, zoodat van belastingverhooging geen sprake is. Het bedrijf legt op zijn kos- ten de dienstleiding vanaf de hoofdbuis 1 meter op ieders erf, terwijl de verdere kos- ten van huis af binnenleiding vcor rekening van den eigenaar van het perceel komen, welke kosten ten hoogste 2 per strekkenden meter zullen bedragen plus 2 voor de af- sluitkraan, zoodat ieder ten naaste bij kan berekenen, wat de aanleg kost. Gaat het voor sommigen bezwaarlijk de kosten ineens te voldoen, dan kan dit ook in annuiteiten ge- schieden en wordt dan om de 3 maanden een bedrag geind, gelijk met het ophalen van gelden van waterverbruik, zoodat het voor velen gemakkelijk wordt gemaakt, om bij het Prov. Waterleidingsbedrijf aan te sluiten. De kosten van waterverbruik zijn berekend op abonnement naar gelang van de grootte van de bewoonde oppervlakte, waaronder ook slaapkamers worden begrepen. Voor in- dustrieele doeleinden wordt in overleg met het bedrijf een bijslag berekend, terwijl voor groote veestallen de levering over de meter geschiedt. Hoe meer verbruik voor dergelijke inrichtingen, hoe goedkooper. Deze vcrkoop wordt contractueel vastgelegd. Uit veilig- heidsoogpunt is de waterleiding voor een gemeente van groot nut, wat betreft bij het ontstaan van brand. Mocht de raad dezer gemeente te zijner tijd tot aansluiting een be- sluit nemen, dan kunnen in overleg met B. en W., tegen een zeker bedrag per jaar op ver- schillende plaatsen brandkranen worden ge- legd, hetgeen de veiligheid bevordert en voor de verzekerden bij brandwaarborg- maatschappijen soms reductie oplevert, als zij weten, dat de gemeente bij het waterlei dingsbedrijf is aangesloten. Na nog enkele mededeelingen eindigde spreker zijn rede, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Daarna werd door den voorzitter gelegen- heid gegeven tot het steilen van vragen, waarvan door enkelen gebruik werd ge maakt en die op voldoende wijze werden be- antwoord. Velen waren nieuwsgierig naar de kosten van verbruik per jaar voor hunne z. p. wonin gen. Aan de hand van gedane opmetingen werden deze vragen door den heer burge- meester duidelijk gemaakt. De Burgemeester liet nog uitkomen, hoe de uitslag van dc stemming ook moge wezen, dat de raad zich aan niets bindt, is de vergadering tegen aansluiting, dan kan het best zijn, dat de'raad een besluit necmt, om _wel aan te sluiten, hetgeen anderscm ook kan plaats hebben. Als nu werd de stemming gehouden, waarbij bleek, dat er 47 stemmen voor en 12 tegen aansluiting bij de water leiding waren. S stemmen waren bianco uit- gebracht, zoodat het bestuur van het Witte Kruis zich nu tot den raad zal wenden met het verzoek om aan het Prov. Waterleidings bedrijf aan te sluiten. Met een woord van dank aan den voorzitter voor de gOi.de op- komst, het behaalde resultaat en de duidelijke uiteenzetting van den directeur, werd de vergadering gesloten. Door de politie zijn in de Groot Lim- merpolder personen aangehouden, wiens ge- weren in beslag zijn genomen, wegens het jagen zonder vergunning aldaar. De heeren waren gekomen met een jacht aan de sluis en gingen vandaar met een mo- torbootje op strooptocht uit. PROV. ELECTRICITEITSBEDR1JF VAN NOORD-HOLLAND. Aan het verslag van het Provinciaal Llec- triciteits bedrijf van Noord-Holland .over 1924 ontleenen wij het volgende. Met voldoening kunnen wij constateeren, dat ons bedrijf over het afgeloopen jaar in het algemeen op bevredigende wiize aan zijn fcestemming; dc yoorziening van het vaste- land der Provincie van electrische energie, voor zoover die vcorziening niet plaats heeft door Amsterdam en Haarlem, heeft voldaan. De stroomverkoop is in het afgeloopen jaar rond 9 pCt. grooter geweest dan in het daar- aan voorafgaande, een resultaat dat ons re- den tot tevredenheid geeft. De toestand van de netten en installaties is over het algemeen bevredigend. De het vo- rige jaar in het bedrijf gestdde 50.000 Volts m-biucfingen van Amsterdam naar Naarden en van Amsterdaiin naar Otcrleek voldeden geheel aan de verwachtingen. De bedrijfszekerheid had steeds onze voile aandacht en gaat dan ook geleidelijk nog steeds vooruit. Uit den* a aid der zaa'k traden ten gevolge van overmacht hier en daar we! eens bedrijfsstoringen op, doch deze waren veelal spoedig opgeheven en de onderbrekin- gen van de stroomlevering, die daarvan het gevolg zijn, nemcn in aantal en omvang af, nu nagenoeg alle verbindingen in een ringlei- ,ding gebracht zijn. Ook de voortdurende con- t role op de beveilingsinrichtingen werkte in dit opzicht heilzaam. Vo:r de verbetering \fan de bedrijfszekerheid werd een nieuwe ^drie- vcudige verbinding tusschen Naarden en Hilversum en een nieuwe verbinding tusschen Haarlem en Zandvoort en de in de omgeving daarvan gelegen pompstations van de Am- sterdamsdie Waterleiaing aangebracht, ter wijl enkele bovengrondsche lijngedeelten door ka'bels werden vervangen. Verschillende contracten met gemeenten, welke in den loop van het jaar eindigden, werden door nieuwe vervangen. Een vrij groot aantal gemeenten trad met ons in onderhandeling over de overneming van hare electriciteitsbedrijven door de Pro vincie. Meer en meer wint in dit gewest, cven- als in andere Provincies, de overtuiging veld; dat een doelmatige stroomvoorziening het best kan worden bereikt, indien het aantal schijven tusschen den producent en den con- sument zoo klein mogelijk wordt gemaakt. Ons bedi'ijf zal dan ook niet bevorderen dat in die gemeenten, die nog niet op het net zijn aangesloten, de levering aan de gemeen ten wordt overgelaten. De plannen voor de voorziening van eenige dezer gemeenten en van enkele gedeelten van gemeenten, binnen welker gebied reeds stroom wordt geleverd, namen in den loop van dit jaar vasteren vorm aan. Het bleek gewenscht onze tarieven voor de industrie meer dan tot dusverre te speciali- seeren, ten einde ze zooveel mogelijk aan de behoeften van de verschillende soorten van bedrijven aan te passen. Afzonderlijke tarie ven voor graanmalcrijen en zuivelfabrieken werden ontworpen. De goedkeuring dezer ta rieven valt buiten het verslagjaar. De opleving van de belangstelling voor electrische polderbemaling bleef aanhouden. Verschillende groote en kleine polders beslo- ten tot electrificatie hunner gemalen, de voor- deelige aanbiedingen van Diesel- en ruwolie- motoren, waarmede de markt tijdelijk over- stroomd wordt, ten spijt Een groot deel van den stroom werd dit jaar door bemiddeling van de N.V. „P. E. G. E. M." uit de Centrale van de Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken te Velsen be- trokken, waarbij de verbindingen van ons be drijf tusschen Velsen—Uitgeest—Wormer- veer—Amsterdam fevens als koppelleiding tusschen de Centrale van de Hoogovens en de Centrale Noord te Amsterdam dienst de- den. De eerste schreden werden gezet op een gebied, dat tot dusver door ons bedrijf ten ge volge van omstandigheden buiten onzen wil nog te Weinig betreden was, dat van de acqui- sitie en de reclame bij de kleinverbruikers. Wat de financieele resultaten in het afge loopen jaar betreft, meent de directie de ver- wachting te mogen koesteren, dat door het rentelcoze voorschot ad 240.000, hetwelk de Provincie telkeb jare aan het Bedrijf uitkeert, als vergoeding voor hetgeen het van verschil lende gemeenten minder ontvangt dan bij toe- passing van een redelijk tarief het geval zou zijn, door de geleidelijke stijging van den om- zet en door de voortdurende zorg, besteed aan de economic van het bedrijf, de periode van verliezen tot het verleden zal behooren. Er is reden, te verwachten, dat deze geleidelijke vooruitgang zal voortduren, tenzij Internatio nale verwikkelingen, economische depressie, revolutie of andere dergelijke verschijnselen hierin wijziging zouden brengen. De balans wijst in totaal aan 26.224.989 25.338.714). Grond en gebouwen staan op de balans voor 1.668.572, de inrichting der centrales voor 941.850, het telefoonnet voor f 776.682, de electrische geleidingsnetten, in stallaties, meters, enz. voor 16.500.313. Het verliessaldo vplgens de balans van 3! Dec. 1923 is uitgetrokken op 1.699.324, De verliezen voor 1921 geconstateerd op 1.235.896. Het wi'nstsaldo over 1924 was 244.148 (v. j. 181.989), maar daartegen- over staat, dat de Prov. Staten een bijdrage van 240.000 verleenen in de oude verliezen, zoodat het saldo der oude verliezen slechts met ruim 4000 is verminderd. In werkelijkheid was de winst over 1924 evenwel f 342.458. 93.309 is evenwel afge- schreven op buiten gebruik gestelde netten. UIT SCHOORL. Dc afdeeling Schoorl van het Witte Kruis, had Dinsdagavond in het locaa! van den heer Kaasenbrood een ledenvergadering be- legd, welke zich kenmerkte door cen schaarsch bezbek. Naast het Bestuur was slechts al- leen de pers aanwezig. Na de opening en het lezen van de notulen waren heel wat ingekomen stukken ter be spreking aan de orde." Hieruit bleek dat de afdeeling eene Rijks- subsidie a f 77 had gekregen ten dienste voor verpleging; Een bedrag.uit de afdeelingskas werd uitgetrokken ten gimste tan het Bloe- mencorso welk gehouden zal worden tegcliik met het gouden juhilcumsfeest van de Noorri- Hoil,-Vereeniging „Het Witte Kruis", terwijl 2 meisjes uit Schoorl aan een bepaald num- mer zullen deelnemen. Een circulaire van het hoofdbestuur moe- digde de afdeeling aan om door verschil lende dingen, in eigen kring uiting te geven bij gelegenheid van het jubileumfeest. Geruimen tijd werd gesproken over de I<o,- ninklijke goedkeuring op Statuten wijziging. In overleg met het hoofdbestuur, en door ge geven werken van die zijde, zal getracht worden, alsnog deze goedkeuring te krijgen. Terwijl enkele artikelen tot de statuten naar het Huishfludelijk Reglement verhuizen, wordt statuten wijziging met algemeenne stemmen aangenomen. De agenda der algemeene vergadering van de groote vereeniging, welke in September te Alkmaar zal worden gehouden, leverde geen uitvoerige gedachtenwisseling. Den heer Herenga werd tot afgevaardigde en den heer Kaag tot plaatsvervanger benoemd. Beide heeren kregen cen vrij mandaat. Bij de Bestuursverki<?zingen werd de af- tredendc heer Huiberts weder herbenoemd. Bij de Ronavraag Pracht den heer Kaag naar voren, net laakoare van sommige men- schen, welke doordat ze verplegingsmiddelen noodig hebben, tusschentijds lid worden van de afdeeling doch, wanneer om contributie de bode bij hun verschijnt, ze weigeren te be- talen. Dit zijn verkeerde practijken en de ver gadering besloot, om'door het aanleggen van een lijst, dezulke in de vervolge uit te sluiten van alle voordeelen die de afdeeling biedt. Hierna sluiting. De vanouds bekende cafezaak „de Rus- tende Jager" thans eigendom van den heer J. J3eeldman, is door cnderhandsche verkoop, eigendom geworden van onze oud-plaatsge- noot, den heer Jacob Schuijt. UIT HEER-HUGOWAARD. De heer J. Oudhuis en echtgenoote alhier werden dezer dagen verrast door dat -ze voor hun laatstgeboren spruit van de verlos- kundige, niej. Van der Pal, een zilveren drink- bekertje ontvingen. Dit kind was n.l. het duizendste, dat met bchulp van mej. Van der Pal, die ongevcer acht jaar in onze. gemeente werkzaam is, het levenslicht aanschouwde. Tot notabelen van de Ned. Herv. Gemeente zijn verkozen de heeren W. C. van Setten van der Meer en V, Wit in de vacatures, welke zijn ontstaan door vertrek van den heer J. Smit en door benoeming van den heer E. Voerman tot kerkvoogd. Dinsdag werdl hier de koninginmedag ge houden, 's Morgens te 10 uur verscheen Hu- gowaards schooljeugd op het versierde sporttcrcin, een aardig gezicht zoo'n 700 kin der en samengebracht om gemeenschappe- lijk feest te vicren. Tengevolge van het min der gunstige weer werd1 de opening van het feest iets verlaat, waardoor ook Dr. Spiering in zijn opennigswoord kort meendc te moeten zijn. Verschillende groepen werden na de*ope ning onder 'leiding van het onderwijzend personeel aan allerlei vermakelijke en span- nenide spelen gezet, welke werden afgewisse'd met een toertje in den draaimolen van den heer C. Braak te Egmond aan den Hoef. Na^afloop der spelen werden door burge meester Van Slooten de behaalde prijsjes uit- gereikt, terwijl uit handen der commissie elk kind met een troostprijsje huiswaarts kon gaan. Hoewel het weer niet schitterend was is het kinderfeest toch uitnemend geslaagd. 's Middags werden verschilende volksspelen uitgevoerd, waarvoor weer vrijwat animo bestond, terwijl honderden toeschouwers zich op het sportterein bewogen om cfe verschil lende wedstrijden gade te slaan. Bij het tonkruien voor meisjes van 12 tot 15 jaar werden de prijzen behaa'ld door de jongedames: M. Leegwater, G. Beets, A Schouten en G. Koeman; bij het mastklim- men door de jonge heerenW. Waterdrinker, Jac. Sneekes, H. Espkamp, W. Klaver, Jac. Bes, H. Karnp en P. Klaver; bij de stoelen- dans door de dames: G. van Twisk, C. Och- qewee, B. Weel en J. Beets; bij het hardloo- pen met hindernissen door de jonge dames: Jo Wagenaar, A. Krom, A. van Dunger en A. Overtoom; bij hard'loopen met hindernis sen door A. Laan, J. Krijgsman, P. Koomen en C. Hooiboer; bij het tonglijden door de heeren K. Leegwater, K. Kruijer, C. Dekkers en C. Stoop; bij j,Mijnheer en mevrouw op reis" door den heer A. Rus met mej. G. Zijp- Hemes; J. Zijp met mej. G. Beers, A. Brou wer en echtgenoote, J. Leegwater met mej. Boumans; bij het fietsen met ^hindernissen door de heeren: P. Gootjes, D. Gootjes, J. Groot en C. Wagenaar. Ook na afloop dezer wedstrijden werden door den burgemeester de prijzen uitger§ikt Hoewel het programma vermeldde half 11 sluiting, werd het wat later toen de heer Brugman de opdrach^ vervulde het sluitings- woord te spreken. UIT SCHERMERHORN. Ten behoeve van het Nat. Steuncomite voor de geteisterde, streken in Oostelijk Ne- derland is in deze gemeente gecollecteerd 157.92M. Burg. Stand Augustus. G e b o r e Dieuwerina Anna, d. van Jan Leegwater en Henderika Johanna Kra mer. Jeltje, d. van Maarten van Leijen en Popkje Kleistra. Immetjc Catharina, d. van Cornelis Konijn en Adriana Vreeker. Overleden Johannes Petrus Hermes, 68 jaar, echtgenoot van Johanna Helena van den Bos. UIT GROOTSCHERMER. Dinsdag maakten 19 kinderen uit de hoog ste klassen der O. L. school, onder geleide van den heer en mevr. Borgwat, een leer- zaam rcisje naar Amsterdam en IJmuiden. 's Morgens 7 uur werd de reis per autobus begonnen. Daarop volgde de tramreis De RijpAmsterdam. Na een flinke wandcling door Amsterdam werd de tocht per Alkmaar- Packet aanvaarc! naar IJmuiden. Wat al vragen moesten er onderweg bc- antwoord worden en wat werd er veel nterkwaardigs gezien. Aan de Papierfabriek te Velsen lag juist een „houtboot'' te lossen, terwijl dekschuiten met lompen eveneens aan dc wal lagen. in IJmuiden werd langs de sluizen gewandeld, de vischhal bezichtigd, een klein tochtje tc water gemaakt, 't strand en de pieren bewandeld, natuurlijk „pootje gebaaa" en ten slotte in de duinen nog een poos brarnen gezocht. Hoewel 't in den na- middag af en toe verbazend regende, leed de stemming er niet onder. Van IJmuiden werd de reis per trein voortgezet naar Alk maar. De meeste kinderen hadden nog nooit een treinreisje gemaakt en profiteerden dus dubbel. In Alkmaar stond de autobus voor't station 't clubje op te wachten, zoodat reeds voor half acht de uitgelaten kinderen in 't dorp arriveerden. 't Was in alle opzichten een heerlijk tochtje voor kinderen en geleiders geweest. UIT VEENHUIZEN. Bij het begin dezer maand zijn op de O. L. S. alhier elf nieuwe leerlingen toegelaten. Hierdcor is het leerlingenaantal gestegen tot 39 en het gemiddeldedver 1925,tot 33, zoo dat het gevaar, dat de heer C. v. Twuiver, on- derwijzer alhier, op wachtgeld gesteld zal worden en Veenbuizen een eenmansschoo! Zou krijgen, voor een reeks van jaren is af- gewend. UIT OUDE NIEDORP. Gistermiddag verbrandde door onbekendc oorzaak de boerderij met inboedel van den heer A. Moknaar te 't Veld in deze gemeen- te. ten schuur en een paar klampen hoo' konden nog worden behouden. Verzekering dekt de sehade. UIT ZU1DSCHARWOUDE. Het alhier bestaande definitieve Rood-: Kruis-comite zal, nu de gemeente geen steun aan de geteisterde streken kan geven, zelf hiervoor aan het werk gaan. Met behulp van cen aantal jonge dames, zal de gemeente met lijsten bewerkt word'en. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende de afgeloopen maand werd op 12 dagen regen in den Meter gevonden tot een gezamenlijk bedrag van 58.3 m.Mter wijl de gemiddelde regenvaJ der maand SO m.M. bedraagt. Dit jaar is nu in het geheel 398.5 m.M. afgetapt tegen 429 m.M. gemid- deld. Deze Augustusmaand gaf 100 m.M. ongeveer minder neerslag dan het vorige: jaar, toen 157.2 m.M. werd afgetapt. In 1923 gaf Augustus 73.9 m.M. UIT BOVENCARSPEL. Een hier gehouden collecte voor Borcuh bracht 751.90 op. UIT OOSTHUIZEN. De opbrengst der collecte voor de slacht- offers der stormramp te Borculo bedroeg 370. r UIT SINT-PANCRAS (Aug). G e b o r e n Pieter, z. van Jacob Kriek en Anna Hart. Jan Simon, z. van Gerrit Booy en Catharina Visser. Grietje, d. van Joannes Ploeger en Hillegonda Schuijt. Hillegonda, d. van Cornelis Nol en Elisa beth Admiraal. Gehuwd: Jan Iibrink en Catharina Brasser. - Abram Glas en Grietje Wever. Overleden Dirk Booy, 80 iaren, wedn. van Maartje Hars, Trijntje Koelemeij en Trijntje Schermer. Trijntje Wonder, 36 jaren. BROEK OP LANGENDIJK (Aug). G e b o x e n Geertje Aaltje, d. van A. Kaas en van A. van den Bosch. Martina, d. van J. Ploeger en van G. de Boer. Hen- drik, z. van C. Leegwater en van G. Schaap- man. Reinouwtie, d. van C. de Geus en van G. de Ruiter., Jannetje Maartje, d. van J. van der Molen en van J M. Mantel Jacob, z. van-P. Slot en van B. Glas. G e t r o u w d D. de Boer en A. Nellen. A. de Wit en N. Doorn. W. J. Lojenga en N. H. Zaal. Ondertrouwd: S. A. Boon en M. Aarsen. Overleden Klaasje Kcoij, 14 jaar. 439STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 2 Sept. 4e klasse - 2e lijst. 27 Prijzen van 65. 39 66 123 159 209 232 238 243 246 248 276 284 337 374 395 403 485 496 502 525 556 558 672 .678 690 751 799 S15 873 898 994 1024 1028 1045 1079 1097 1130 1157 1184 1241 1246 -1271 1300 1322 1330 1415 1430 1442 1445 1557 1594 1600 1669 1734 1749 1769 1805 1841 1874 1S79 1945 1959 1971 1986 2002 2100 2145 2152 2258 2323 2344 2354 2355 2357 2359 2376 2396 2403 2407 2445 2479 2483 2517 2611 2657 2669 2802 2854 '2894 2927 2961 2968 2970 3035 3053 3071 3119 3135 3144' 3145 3149 3177 3234 3243 3255 3269 3341 3374 3375 3395 3309 3417 3422 3427 3450 3459 3472 3489 3531 3543 3605 3610 3657 3669 3756 3757 3776 3887 3791 3871 3901 3943 3969 3970 4002 4005 4012 4016 1032 4034 4085 4125 4130 4145 4154 4157 4159 4181 4248 4266 4306 4311 4349 4390 4391 4422 4493 4504 4559 4577 4595 4606 4703 4838 4875 4880 4951 4952 T4969 4973 5001 5042 5053 5063 5067 5070 5092 5115 5120 5121 5219 5231 5241 5289 5353 5355 5356 5373 5377 .5475 5511 5603 5610 5623 5658 5687 5695 5697 5709 5728 5743 5802 5807 5839 5854 5886 5933 5956 5988 5999 6066 6087 6092 6154 6165 6209 6234 6235 6247 6265 6304 6373 6392 6413 6502 6513 6519 6560 6611 6705 6748 6776 6783 6807 6829 6851 6882 6914 6955 6957 6997 7059 7068 7141 7156 7179 7180 7183 7219 7249 7273 7331 7332 7354 7373 7377 7431 7484 7492 7495 7542 7555 7563 7.597 7610 7664 7666 7717 7721. 7756 7763 7768 7775 7801 7805 7810 7822 7829 7914 7933 8025 8034 8040 S104 8122 8125 8141 8166 SI 80 8188 8202 8230 824.5 8258 8277 8280 S316 8345 8348 S364 8415 8447 S464 8471 8495 8500 S567 8560 8572 8583 8690 8751 8752 S757 8774 S776 S79S 8855 8888 S907 sdfes 9012 9017 9085 9161 9220 9299 6332 0364 0377 0392 9418 9410 9425 9434 0481 9498 9529 9596 9612 9646 9647 9752 9796 9945 9965 9991 10052 10074 10159 10163 10173 10252 10290 10335 10337 103.58 103.59 10363 10371 10453 10475 10499 10563 10568 10635 10706 10735 10762 10794 10798 10814 10S23 10857 10884 10915 10928 10955 11027 11065 11066 11104 11107 11121 11180 11207 11220 11234 11256 11274 11325 11330 11379 11383 11392 11398 11412 11422 11428 11436 11466 11497 11522 11641 11647 11693 11720 11722 11738 11746 11759 11789 11801 11820 11843 11870 11873 11898 11967 11985 12019 12042 12055 12093 12124 12161 12170 12174 12245 12314 12341 12350 12371 12301 12399 12435 12520 12538 12554 12563 12567 12606 12623 12676 12699 12809 12836 12852 12877 12889 12904 12905 12923 12931 12950 13051 13100 13102 13119 13125 13282 13308 13348 13350 13361 13404 13408 13411 13440 13449 13470 13485 13518 13545 13565 13706 13722 13730 13761 13763 13801 13802 13806 13882 13912 13913 13920 13929 13964 13995 14014 14049 14063 14066 14109 14125 14129 14143 14160 14167 14172 14204 14250 14358 14-378 14381 14419 14424 14485 14634 14681 14686 14693 14785 14S34 14835 -14894_ 14899 14948 14972

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6