JfetasSng op de ruwe fabak, bYlangh'ebb'encfe igroepen zitting verkrijgen, en dat onze com- tmissie spoedig met haar eonclusies gereed zal zijn. A.s. Maandag zal genoemde bond in Den IfJaag een betooging houden. BRANDSTICHTING. De recherche te Groningen heeft aange- h'ouden den 26-jarigen F. S., concierge van de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen aldaar. S. heeft in zijn woning in het gebouw der school and gestlcht, die door zijn eigen toedoen tot een onbeduidend binnenbrandje beperkt is ge- bleven. Zijn bedoeling was, het te doen voor- komen, alsof een trommeltje met ruim 500, dat hij van den directeur in bewaring had, verbrand zou zijn. Ruim 300 is op een andere plaats in het gebouw gevonden.' V BEZUiNIGING BIJ DE POSTERIJEN. Teneinde de hooge vergoedingen aan de i Spoorwegen voor het laten loopen van post- rijtuigen te ontgaan, heeft de Administratie dei Posterijen in navolging van het Bel- ■gische systeem op een der belangrijkste jlijnen een verzending ingevoerd van aange- teekendc brieven zonder aangegeven waarde in de brievenmalen welke door tusschen- komst van het spoorwegpersoneel wordt over- gebracht. Tci: culver gold de Joepaling, dat alleen gewone correspondentie „per spoorweg- beambte" mocht worden verzonden. ri RUPSJES IN DE APPELBOOMEN. Allerwege in het land, .maar vooral in het Oosten en Zuiden, treedt hoofdzakelijk in de appelboomen, soms ook in andere ooft- boomen, beschadiging op waarbij de blade-, ren bruin worden en er uitzien of zij ver- schroeid zijn. Bij nauwkeuriger beschou- wing blijkt, dat aan een zijde der bladeren het bladmoes weggevreten is, zij zijn z.g. geskeletteerd en de overblijvende opperhuid is bruin geworden. Verder zijn de bladeren aan een zijde omgevouwen en het omgesla- gcn stukje aan de rest vastgesponnen In die spinseltjes vindt men de daders, de kleine, gele, zwart gevlekte zeer beweeglijke rupsjes van het skeletteermotje der ooftboomen, Si- maethispariana. De thans aanwezige rupsjes, die nu ongeveer aan het verpoppen toe zijn, waartoe zij zich in een witten cocon op de vreetplaats inspinnen, zijn die van de 2de ge nerate; de eerste generate, die veel minder talrijk in de maand Juni aanwezig is, ont- staat uit eieren, welke gelegd zijn door de kleine, in hoofdzaak bruingrijze motjes die in het een of ander schuilhoekje hebben over- winterd. Het insect doet zelden schade van beteekenis, en ook dit jaar zullen er hoe al gemeen en hevig de plaag ook is, wel geen blijvende schaddijke gevolgen voor de boo men uit voortvloeien, zelfs niet bij kaalvraat, en wel omdat de beschadiging eerst laat in den zomer plaats vindt. Wel is het mogelijk, dat bij zeer sterk aangetaste boomen de vruchten te vroeg noodrijp worden en mis- schien te vroeg alvallen, doch in het volgende jaar zullen de boomen zich hoogstwaarschijn- lijk weer normaal ontwikkelen. Bestrijding zou kunnen plaats hebben door bespuihng der boomen met een maaggif, dech daarvoor is het nu'te laat, deze bespui- ting moet n.l. plaats hebben, als het bijeen- spinnen der blaaeren pas begonnen is. Er bestaat eenige kans, in verband met het 'dit jaar betrekkelijk vroeg in den tijd cptrp- dcn dei" tweede generate, dat zich nog een derde generatie van rupsjes vertoont Deze zou dan nog door de bespuihng bestreden kunnen worden, doch noodig zal dit waar- schijnlijk wel niet zijn daar deze late rupsen dan vermoedelijk wel voor het grootste ge- deelte ten gevolgc van nachtvorsten of on- gunstig weder zullen omkomen. Nadere inlichtingen worden gaarne ver- strekt door den Plantenziektenkvndigen Dienst en door de bij dien Dienst werkzaam zijnde ambtenaren BEHOUD VAN NATUURSCHOON. I let Dagelijksch Bestuur van den A. N W. B. heeft aan den Minister van Binnenland- sche Zakeu en Landbouw een adres gezon- den, waarin het te kennen geeft, met zeer groote belangstetllig kennis te hebben geno men van de circulaire van's Ministers ambts- voorganger, in Juni j.l. gezonden aan de Commissarissen der Koningin in de verschil- lende provincien in zake het treffen van maatregelen tot het behoud van het steeds meer verdwijnend natuurschoon. Het wordt" ten zeerste gewaardeerd, dat in die circulaire wordt toegezegd, dat met het Departement van Financien in overleg zal worden getreden omtrent fiscale maatregelen, welke genomen zouden kunnen worden ten einde het behoud van natuurschoon voor hei vervolg zooveel mogelijk te verzekeren en een wetsontwerp dienaangaande in uitzicht wordt gesteld. Tech meent het Dagelijksch Bestuur dat, gezien de steeds voortschrijden- de ontluistering van ons land, het thans dringend noodig is na te gaan, welke bepa- lingen in de fiscale wetten tot een zoo groote vernieling van natuurschoon en afschaffing van landgoederen voeren, als thans valt te constateeren en dan tot wijziging van di*: wetten, speciaal met het dcel cm bosschen en natuurschoon te behouden, ten spoedigste over te gaan. Het heeft daarom den Minister zeer drin gend verzocht in deze met den meesten spoed te willen ingrijpen. ERNST1G MOTORONGEVAL TE HEEMSTEDE. Dinsdagnamiddag omstreeks 7 uur, aldus de O. H. Crt., vond op den Heerenweg een ernstig ongeval plaats. De hecr B., wonen- de te Delft, reed met zijn motor met zijspan in de richting Haariem, ter hcogte van de Van Merlenlaan alhier. Plotseling zagen in de nabijheid zijnde personen den motor over den kop slaan. De heer B. verklaarde, dat hii met een matiaen gang reed, doch doordat zijn motor defect geraakte, over den kop sloeg, waardoor hij, zijn echtgenoote en een meisje die in de zijspan zaten, op de straat werden geslingerd. Mej. B. had een ernstige wonde aan het hoofd bekomen en bloeddc sterk. Dr. Tombrock, die spoedig ter plaatse was, verleende haar de eerste hulp en zij is op diens advies per politie-brancard overge bracht naar het Diaconessenhuis te Haar lem. De motor met zijspan is voorloopig in be- slag genomen voor een na'der onderzoek. Naar wij hedenochtend vernamen is de toestand van mej. B. zeer ernstig. GEORGANISEERD OVERLEG IN AMBTENARENZAKEN. De voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren- zaken is voornemens de centrale commissie zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen als slechts mogelijk is nadat de regeeringsdele- gatie in overleg met de regeering haar stand- punt ten opzichte van een noodmaatregel voor het rijkspersoneel zal worden bepaald waartce bereids stappen zijn gedaan. DE OPEN VAN DE ZITTING DER aN-GENERAAL. Artikel >es middags te twaalf ure zul len de leden der Staten-Generaal zich bege- ven naar de Ridderzaal op't Binnenhof en in vereenigde vergadering te zamen komen on der leiamg van den door Hare Majesteit de Koningin benoemden voorzitter van de Eers te Kamer. Art. 2. De ministers, hoofden van'minis te rieele departementen en de leden van den Raad van State zullen zich des namiddags te een ure, mede in die zaal vereenigen. Art. 3. Te kwact voor een ure zullen in het gebouw aanwezig zijn de grootmeeste- res en de dienstdoende dame du palais, de grootofficieren der Kroon, de kamerheer-cere- moniemeester en acbt kamerheeren, ten einde Hare Majesteit de Koningin bij het binnen- treden der zal voor te gaan of te volgera. Art. 4. Hare Majesteit de Koningin, de zit ting der Staten-Generaal zulleode oipenen, zal te een ure met den volgenden treio van het Paleis afrijden: a. een commando cavalerie tot opening van den trein; h. een rijknecht-majoor en twee rijknechfs te paard; c. de opperceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, gaande een lakei naast elk portier; d. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninkiijke Hoogheid den Prins der Ned'erianden, Hertog van Mecklenburg, gezeten in een staatsiekoets met acht paar- oen bespannen, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier De chef van het militaire huis van H. M. de Koningm, te paard, rijdende naast de staatsiekoets, een weinig achter het portier ter rechterzijde, en cle. gouverceur der Ko- ninkajKe Residentie, tc paard, rijdende een weinig achter het portier ter linkerzijde. Aciiter de staatsiekoets de oificieren van het miiuaire huis van haie Majesteit de Ko ningin, te paard, rijdende twee aam twee, naar ouder-aom van rang, de oudsien voor; e. een commando cavalene, tot sluiting van den trein. Art. 5. De trein zal rijden: door de Heul- straat, door het Lange Voorhout (Schelp- pad) over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. Art. 6. De trein gekomen zijnde aan het gebouw, waarin de zitting za. geopend wor den, zal Hare Majesteit ne Kon.ngin aan den .ngang ontvargen worden door eene com missie uit de vergadering, die, voorgegaan door den kamerheer-ceremonicmeester, de ka merheeren, de giootofiici jen en den opper ceremoniemeester, Hare Majesteit zal gelei- den naar de zaal, waarin de vergadering ge- hcuden wordt. De grootmeesteres en de dienstdoende da me du pa.ais, benevens de chef van het mi litaire huis van Hare Majesteit de Koningin, de gouverneur der Koniriklijke Residentie en de overige officieren van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningin volgen on- middellijk. Art. 7. De grootmeesteres en de dienst doende dame du palais plaafsen zich onmid- delijk ter zijde achter Hare Majesteit. De grootofficieren en de gouverr.eur der Koninkiijke Residentie plaatsen zich achter den Koninklijken zetel. De kamerheeren plaatsen zich rechts, de officieren van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningin links van den Troon. Art. 8. De zitting geopend hebbende, gaat Hare Majesteit met denzelfden trein, waar- mede Hoogstdezelve gekomen is, en in de bij artikel 4 vermclde orde, naar het paleis te- rug; zullende de trein den navolgerden weg nemen: van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout (Schelppad), door de Heulstraat, naar het Paleis. Art. 9 Minuutschoten uit het gesehut zul len het afrijden van Hare Majesteit van het paleis en het o*bgenhlik, waarop Hoogstdezel ve het gebouw verlaat, aankondigen. UITBETALING VAN PENSIOENEN EN WACHTGF.LDEN. Het bericht betreffende de uitbetaling van de pcnsio.n.n per cheque bclicort aldus te werden aangevuld, dat de weduwen- en wee- zen-pensicenen en de pcnsicenen der gemeen- te-ambtenaren en die van hun weduwen en wezen alleen over het derde kwartaal nog op de cude wijze zullen worden uitbctaald. DE WEELDEBELASTING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft aan den mi nister van financiSn geschrcven, dat zij de kostbare en voor sommigc bedrijven haars inziens absoluut onuitveerbare controle een onoverkemeiijk beawaar tegen het ontwerp- Weeldebelasting blijft achten. HET JUBILEUM VAN DE F. N. Z. In een gistermiddag te Scheveningen ge- houden bi.ftenkcmst ter viering van het 25- jarig bestaan van den algemeenen Neder- landschen Zuivelbond (F.N.Z.) ^heeft de voorzitter van den Bohd, dr. F. E. Posthu- ma, een rede uitgesproken. DE MOORD TE ROTTERDAM. De teesiend van schipper J.'S. uit de IJsel- mondschelaan te Kraiingsche Veer, aange- houden wegens moord in het hotel I let Cen trum in den'Hang te Rotterdam, gepleegd op juffrouw J. A. D., vrouw van C. M. is nog zorgwekkend. Hij blijft pertinent weigeren, in lichtingen te geven. Vast staat, dat drie schcten op de vermoor- de vrouw zijn gelost. Een kogel is terpgge- vonden ,n den muur nrast de wschtafel cr een in den linhi'o e: ho;;, van den spiege.- het derde schct drong in het hoofd der vrouw. In tegenwoordigheid van den rechiercom- missaris, mr. Zijlstra is gistermorgen in het ziekenhuis op den Coolsingel de sectie op het lijk van de vermoorde vrouw verricht. TE VEEL ONDERWIJZERS. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school te Hattem hebben zich 104 sollicitanten aangemeld. ERNSTIGE BOTSING. De loopknecht D. R. reed gistermiddag op de West-Kruiskade te R'dam op zijnf iets ach ter 'n tramwagen van lijn 5. Die tramwagen stopte ter hoogte van de Gouvernestraat, waarop de loopknecht de tram links wilde voorbijrijden. Plots kwam hij op een paar me ter voor een vrachtauto, bestuurd door W. J. B., die uit tegenovergestelde richting naar de Kruiskade reed. Een botsing was onvermij- delijk. De loopknecht werd van de fiets ge- gooid, door de wielen van de vrachtauto me- degesleurd en hoewel de bestuurder W. J. B. krachtig remde, raakte hij ten slotte tusschen deze wielen en de trottoirband beklemd. In- wendig op verschillende plaatsen ernstig ge- kwetst is hij in het ziekenhuis opgenomen. INBRAKEN. Bij de inbraak in het kantoor van den rijksontvanger te Delfzijl zijn 150 liter Duit- sche spriet, onlangs in beslag genomen, ge- stolen. DIEFSTAL. Uit een niet aangeteekenden brief, waarin een bankbiljet van 25 en eenig ander geld gesloten was, was bij opening door de ge- adresseerde te Tie] het biljet verdwenen De brief was eergisteren per post uit Den Haag verzonden. Gisteren is aangifte van vermis- sing gedaan bij de politic te Tiel. KOPPELSTANG GEBROKEN. Van den D-trein no. 7, die gisterochtend om 9 u. 53 van hier vertrok, brak even bui- ten het station D. P. de koppelstang van het laatste rijtuig. Nadat deze gerepareerd was vertrok de trein. doch midden op de brug nabij Dordrecht brak de verbinding opnieuw. Hetl aatste rijtuig is toen op de brug afge- haakt en daar achtergelaten. Door een .en ander ontstood een vertraging van 20 minu- ten. INBRAAK IN EEN SCHOLEN- COMPLEX. Gisternacht is ingebroken in de Industrie- school voor meisjes in de Sikkelstraat te Rot terdam. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht. dat de inbrekers zich van de zijde der Ploeg- straat door overklimming toegang hebben verschaft tot het scholen-complex, waarvan ook deze Industrieschool deel uitmaakt, Allereerst, zegt de N. R. Ct., zijn zij geko men op een open plaats. Daarna werd een ruit verbrijzeld, waardoor de sluiting van een raam onder hun bereik kwam. Het raam werd geopend, de inbrekers klommen naar binnen en stonden in een lokaal gelijkvloers dat deel uitmaakt van school A, waarvan juffrouw J. E. S. het hoofd is. Uit die school wordt niets vermist. Vervolgens hebben ze een bezoek gebracht aan een andere school op de eerste verdieping. Daar is een spreek- kamer opengebroken en zijn eenige lokalen doorzocht. maar ook daar wordt niets ver mist. Tone volgde een bezoek aan de tweede verdieping, waar zich een R. K. school be- vindt, waarvan de heer J. A. van der W hoofd is. Uit de verschillende lokalen van deze school zijn gestolen zes pakken schooi- potlooden, de inhoud van een missiebusje, bedragen 60 cent en een nikkelen klokje. Hierna. zijn de inbrekers afgedwaald naar den vleugel van het scholencomplex, die uitkomt in de Sokkelstraat. Op de eerste ver dieping van dien vleugel, waarin een lagere school is, hoofd de heer H., zijn de spreek- kamer, de schoollokalen en een schrijibureau opengebroken, doch de inbrekers hebben niets van hun gading gevonden. Een volgend be zoek gold de derde verdieping van denzelf den vleugel. Daar is de Industrieschool voor meisjes gevestigd, directricc juffrouw A. v. d. B. Ook daar zijn de spreekkamer en een schrijfbureau opengebroken, benevens een muurkast. In die kast troffen de inbrekers een ijzeren geldkistjc aan# dat zij met het daar bij behoorende en gevonden sleuteltje openden. Een bedrag van\f 150.— dat er in lag, heb ben ze meegenomen. Uit dc lokalen der school stalen zij een schaar, een mes en dric dubbei- tjes. Na ten. slotte uit het kamertje van den con cierge N. H. D. eenige sigaren weggepakt te hebben, hebben dc inbrekers het scholen complex verlaten. Op aanwijzing van een werkster der scho- !en zijn later weer vrijgelaten. VROUW VERBRAND. Juffrouw C. A. dc W., een 46-jarige ge- huwde vrcuw, had gistermiddag in haar wo ning aan de Boezemdwar-istraat te Rotter dam bezoek gehad van mejuffrcuw B. uit de Boezemstraat. Laatstgencemde vertrok om streeks half vier, doch zij was nog niet heele- maal de trap af, teen zij boven hoorde gilleri. 2ij liep de trap weer on en boven komende zag zij juffrouw C. A. dc W. midden in de kamer in lichtel aaie staan. Met haar Wee ding was ze in aanraking gekomen met een brand-end gaskomfoor. Juffrouw van B. greep het vloerkleed om er dev lammen mee te dooven, doch het was rccds te laat. Juffrouw de W. zakte ineen en was even later overleden. Het vreeselijk verbrande lijk is naar de AT* gemeene begraafplaats Croosv/ijk overge- bracht. Brand werd er in de kamer niet veroot- zaakt. Des puiten 10, 12 en 48 alsmede de reddingsbrigader ukten uit, doch behoeften geen hulp ie vcrleenen. HET JUBILEUM VAN DE F. N. Z. In een gistermiddag te Scheveningen ge- houden bijeenkornst ter viering van het 25- jarig bestaan van den algemeenen Nc-derland- schen Zuivelbond (F.N.Z.) heeft de voorzit ter van den Bond, dr. F. E. Posthumt, een rede uitgesproken. Na de rede van oud-minister Posthuma heeft de minister van binnenlandsche zaken Mr De Geer, een rede gehouden. Vele afgevaardigder voerden nog het worrd He+ bestuur bood als aandenken den heeren Colior d'Escurry, Dr. Posthumt en den heer Kuperus en den onder-Voorzitter ieder een zilveren koe aan. Dr. L. Deckers voerde het. woord namens den R.-K. Boeren- en Tuindersbond." Daarna hield het bestuur in een der zalen van het Kurhaus een zeer druk bezochte re- ceptie, na afloop waaraan in de groote Kur- hauszaal een duizendtal leden en genoodig- den zich vereenigden aan een maaltijd. De tafel werd geopend met een heilwensch aan de Kon. familie. Tijdens den maaltijd werden op het film- doek foto's vertoond van hen, die hun krach- ten aan den Bond hebben gegeven, doch thans niet meer hier aanwezig konden zijn. Er werden tal van tafelspeeches gehouden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Algemeenen Nederlandschen Zuivel bond (F.N.Z.) heeft de F.N.Z. een gedenk- boek uitgegeven, .verlucht met een groot aan- tal portretten van de personen, die zich voor den F.N.Z. verdienstelijk hebben gemaakt en met foto's, op het zuivelbedrijf betrekking hebbende. Aan de meest naar voren tredenden bij de ontwikkeling van de cooperatieve zuivelorga- nisatie, belichaamd in den F. N. Z., heeft het dagelijksch bestuur verzocht een bijdrage te leveren tot de samenstelling van het gedenk- boek. De meesten hunner waren hiertoe gaar ne bereid. Het bleek het dagelijksch bestuur, dat de stof vrij gemakkelijk was in te deelen naar deze volgorde: lo. de F.N.Z., bezien naar het wezen der organisatie; 2o. de F.N.Z. en zijn werk, beschouwd van algemeen standpunt; 3o. de F.N.Z. in zijn onderdeelen; 4o. de F.N.Z., bezien uit het oogpunt van den boer-zuivelbereider; 5o. de F.N.Z. in het leven der aangesloten bonden. KORTE BERICHTEN. Zaterdag 5 September werd in Diever (Dr.) een gedenkteeken onthuld als herinne- ring aan het gereedkomen van het vastleg- gen en bebosschen van een groote opper- vlakte zandVerstuivingen. it till St. Z ANG V EREE NIG ING „TOONKUNST". Men verzoekt ons o-pname van het volgen de: Zooals een advertentie in het nummer van hedenavond aankondigt, zullen de repetities der zaagvereeniging „Toonkunst", onder lei- ding van den heer J. H. Oushoorn, weder aanvangen-op Dinsdag 15 September e.k., in het gewone lokaal van „E>e Unic" Evenals op de laatste repetities in dit voor- jaar zuiden de dames om 7 lA uur en de hee ren om 8 uur beginnen, terwijl hierbij geen rekening gehouden kan worden met het zoo- genaamde Alkmaarschc lewartiertje of half uurtje, doch precies op aangegeven tijd be ginnen. Voor de eerste uitvoering, waarschijnlijk in het laatst van November, zal in studie geno men worden de bekende compositie van R. Schufnann„Der Rose Pilgerfahrt", een werk, weliswaar van beperkten omvang, voor een half programma, doch met zeer veel scnoonheden en pakkende, melodieusc mu- ziek. De vertolking er van vereischt o. m. de medewerking van vier solisten; twee sopra- ncn, tenor en bas. Het S^eede gedeelte van het programma zai waarschijnlijk liedcren voor de verschil lende solisten bevatten; alzoo belooft deze uitvoering zeer afwissdend ie worden. Wat het programma der tweede uitvoering bctreft, zoo wordt overwogen, h.crvoor nog cens weer een opera in te studeeren, natuur- lijk uit te voeren in concertvorm. Nu is ech- ter de keuze op dit gebied zeer beperkt; er wordt gedacht aan de opera van Cornelius: ,,Der Barbier von Bagdad", die in de laatste jaren meermalen (eigenlijk als regel) in con certvorm en slechts een enkele maal in den oorspronkelijken vorm als opera uitgevoerd is geworden. Tenzij verschillende omstandigheden ds uitvoering der plannen mochten belemmeren, zal zeer Vaarschijniijk aan het uitgesproken verlangen van vele leden en belangstellenden tegemoet gekomen worden, door het organi- seeren van een soiree, in den geest van den vorigen winter, met dien verstande evenwel, dat aan de danslustigen dan wat meer gele genheid gegeven zal worden. aan hun on- schuldigc liefhebberij naar hartelust tc kun nen voldoen. Dames en heeren, die zich alsnog bij de vereeniging wcnschen aan te sluiten, of "even- tueel lid der afdeeling „Alkmaar en Omstre ken"' van de Maatschappij Toonkunst willen worden (het laatste tegen een jaarlijksche contributie van slechts f 5, geldendc voor twee personen), wordt in ovcrweging gege ven, hiervan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan den directeur of aan een der com- missicledcn van de zangveretfniging, en, wat^ het lidmaatschap der afdeeling bctreft, aarf den heer H. Eecen, Kenncmcrstraatweg al hier, FroTinciaal Nienws UIT HEILOO. Het aantal aangeslotenen en aanvragen voor aansluiting aan de gasleiding bedraagt 207. De dag van de opening bedroeg dit aan tal 140. Binnen enkele dagen zal het zuidelijk gedeelte van het dorp bij het G. E. B worden aangesloten. UIT DE R1JP. Zondag en Maandag werd alhier in het hotel Het Rijpej" Wapeii", van den heer J. Schoone, de jaarlijksche „Floralia"-ten- tccnstelling gehouden. De inzending was goed te nocmcn. doch de belangstelling van het publiek was volgens onze meening niet zco "groot als het vorig jaar. Dc collectieblcemen van de firma Tuin en Kroone, bloemisten alhier, welke ter opluistc- ring aanwezig waren, mochten in een woord ccn pracht genoemd worden. Aan deze tentoonstclling was mede verbon- den een inzending van „Huisvlijt". De prijzen werden als volgt toegekend: Afdeeling „rloralia''. Vcor volledige stel- len (voor volwassenen)le prijs P. Deklcer 2e pr. wed. P. Siekman; 3e pr. W. Hartog; 4e pr. mej. K. Ratter5c pr. H. Scheepbou- wer; 6e pr. E. van Otnen7c pr. H. van Oenen; 8e prijs G. Lub; 9c prijs A. Eisma; lOepnjs Alb. KoStcr; lie prijs G. Ruitcr !2e prijs M. van Aken; 13e prijs A. van Aken; 14e prijs C. van Petten; 15e prijs J. Maarse. Zaaiplanfen. (Voor volwassenen): le prijs J. Bout; 2e prijs T Met. Afzonderlijke planten. (Voor volwasenen): Mooiste Begonia: F. Visser. Mooiste Ge ranium: Wed. A. Visser. Mooiste Fuchsia: G. Slot. Mooiste Verbena: F. van Am- mers. Eervolle vermelding voor stellen. (Voor volwassenen): B. Visser, K. Olij en P. Hou- ter. Kinderplantenle prijs J. Hendriks; 2e prijs J. Dekker Pd.; 3e prijs D. Tuin "4e prijs Titia Kosfer; 5e prijs J. Zwart; 6e prijs A. Kuiper; 7e prijs C. Knegt; 8e prijs P. Kroo ne; 9e prijs S. Oortwijn; lOe prijs N. F. de Vries; lie prijs H Oterdoom; 12e prijs L. Slot; 13e prijs B. van Petten; 14e prijs G. Spaarman; 15e prijs G. Kroon. Veldbouquetten. le prijs G. Maarse; 2e prijs A. Spaarman; 3e prijs L. van Petten; 4e prijs C. •Hartog. Afdeeling ,,Huisvlijt". Meisjes beneaen 10 jaar. le prijs A. Bruin; 2e prijs A. Visser. Meisjes van 10 tot en met 13 jaar. le prijs A. N. Blaauw; 2e prijs G. Kroon. Meisjes van 14 tot en met 16 jaar. le prijs M. Potgieser; 2e prijs S. Oortwijn; 3e prijs G. Roemer. Dames boven 16 jaar. le prijs B. Visser; 2e prijs M. Bruntink-ten Woide; 3e prijs T. Marrees-Laan4e prijs J. Visser. Wedstrijd voor meisjes van 9 tot en met 12 jaar, in het vervaardigen van een nachtzak. le prijs A. N. Blaauw; 2e prijs A. Jongens; 3e prijs A, Heijnis. Wedstrijd voor meisjes van 13 tot en met 16 jaar, in het vervaardigen van een hand- taschje. le prijs S. Oortwijn; 2e prijs B. van Petten. Jcngens van 10 tot en met 13 jaar. le prijs H. Bruin; 2e prijs J. Brouwer. Jongens van 14 tot en met 16 jaar. le prijs F. van Ammers; 2e prijs P. Kalis; 3e prijs K. Ruiter. Heeren boven 16 jaar. le prijs K. Sas teekening enz. brongas-installatie). Jongens beneden 10 jaar. le prijs H;. Oterdoom. Wedstrijd jongens van 9 tot en met 12 jaar (drie teekenmgen). le prijs I<. van Houwelin- gen. Vaklieden van 14 tot en met 16 jaar. le pr. M. van Voorde (teekening machinerieen). Fotowedstrijd. le prijs Tr. Knegt; 2e prijs P. Visser. UIT GROOTSCHERMER. Wcensdagavond had in de Kolfbaan het concert plaats, dat als openluchtconcert aan-* gekondigd was en waarbij de dirigent, de heer C. Vink uit Midden Beemster en enkele vertrekkende leden gehuldigd zouden worden. De regen was oorzaak, dat er van „buiten spelen" niets kon komen. 't Waren uitsluitend Grootschermers die van hun belangstelling blijk gaven. De voorzitter van Christiaan de Wet opende de bijeenkornst met een enkel woord, waarna het concert geopend werd met: Amsterdamsche marsch, een korte, pit- tige marsch, die uitstekend gespeeld werd. Daarna volgden: Antigone en Salut a Ge- mona, die eveneens schitterend gespeeld wer den. Na afloop dezer nummers trad de voor zitter der vereeniging naar voren en overhan- digde den directeur als blijk van waardeering der leden van het corps, een zilveren couvert, er den wensch bij uitsprekende, dat de heer Vink bij 't gebruik ervan, steeds aan zijn Grootschermer muzikanten zou denken. Voor Mevr. Vink, die jammer genoeg met aanwezig kon zijn, was een keurig opgemaak- te bloemenmand, die nu maar aan den di recteur ter hand werd gesteld. Twee schei- dende leden ontvingen ieder een pracht bou quet bloemen. Daarna verscheen de oud-voorzitter, de heer C. Rus op't tooneel, om in enkele wel- gekozen woorden, den directeur en het corps hulde te brengen voor het schitterend suc- ces dit seizoen te Westzaan behaald. Vier jaar geleden werd begonnen met z.g.n. „con- coursen" en nu speelt't corps reeds in de afd. „Uitmuntcndheid", waarin meteen al een le prijs behaald werd. Dit succes is volgens sprcker te meer schitterend te nocmen, omdat Cristiaan de Wet maar zoo weinig leden telt en ver in 't niet zinkt, wat aantal leden be- treft, bij andere corpsen in de afd Uitmun- tendheid. Hulde dan ook voor den leider, die mocite noch tijd spaart om de vereeniging vooruit tc brengen. Jammer, vond spreker het, dat er nog menschen in 't dorp zijn, die zich smalend uitlaten over de vereeniging. Dat verdienen die stoere werkers niet. De directeur kon niet na laten met enkele hartelijke woorden te danken voor het hem aangeboden geschenk. Ook namens zijn vrcuw dankte hij de leden voor hun bloemen- hulde. Hij heeft steeds prettig met de Groot schermers samengewerkt. Yerwonderd heeft hij erover gestaan, dat er zoo uitstekend ge- oefend is, de weken v6or het concours, niet alleen maar het geheele jaar door. Hij, is dan ook met recht trotsch op zijn „Cristiaan de Wet". Steeds heeft spr. de samenwerking tus schen publiek en corps op hoogen prijs ge steld en hij herinnert aan den bazar 1924 en den laatstgehouden bazar Daar is wel degc- lijk gebleken, dat er voor dit corps gevoeld wordt. Hij spreekt dan ook de hoop uit, dai 't zoo mag blijven. Op den laatsten bazar is hem gebleken.' dat vele uitstekende_ blazers zijn, die nog geen lid van de vereeniging zijn Laten die zich opgeven, de vereeniging kan ze best gebruiken. Na de pauze volgden, onder ademlooze stilte door het publiek aangehoord, de con- coursnummers. Allereerst Rouget d'Isle, het verplichte nummer, zonder fouten, met pracht schakeeringen, werd dit moeilijke nummer gespeeld. Een donderend appiaus volgde er op. Niet minder mooi werd't vrije nummer uitgevoerd. Dit nummer ..Fantaisie dramatique" geh»- ten, werd op keurige wijze vertolkt en ook hartelijke toejuichingen volgden hierna. Een gezellig bal hield de aanwezigen .nog gerui- men tijd bijeen. UIT SCHERMERHORN. Dinsdagavond vergaderdc dc afdeeling „Schermerhorn en Mijzen" van de Noord- Holl. Ver. „Het Witte Kruis". De vergade ring was bezocht door 10 leden. Er werd besloten dat de afdeeling zal deelnemen aan het Bloemen-Corso, dat door haar zal ge- zorgd worden voor twee meisjes en hier-

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6