SBSC I %3as I a voor een be drag; van 4 wordt toegestaan. De beschrijvingsbrief voor de Algem. Verg. Nverd zonder bemerkingen behandeld. Tot afgevaardigde word gekozen de heer Th. J. Westerhof, tot plaatsvervangend de beer J. Koster. Werd besloten bij den aan- koop van nieuw materiaal het adviseerend !id, dr. van Leeuwen, te raadplegen. De ge- wijzigde statuten en Huishoitdelijk Regie- ment werden goedgekeurd. Verder werd gangenomen een bestuursvoorstel tot het bouwen van twee ligtenten, waarvoor aan- deelen zullen worden geplaatst van 2.50 en waarvan elk jaar 8 maanden zullen Worden uitgelast. 'I UIT WIERINGERWAARD. 4 Bij de rijksweekschool voor onderwijzeres- ,sen te Apeldoorn zijn o.a. tot kweekeling be- uoemd N. van Tricht en A.^C. JKTeringerwaard. 1 UIT EGMOND AAN ZEE. Het Bestuur der Nationale Stichting „Te- Suis voor alleenstaande blinden" (Wolfhe- zen) bericht ons,dat de opbrengst der coj- lecte in de geipeente Egmond aan Zee 42 bedroeg. r UIT HEERHUGOWAARD. P Inplaats van den heer Nijman die op zijn verzoek is overgeplaatst naar .Broek op Lan- fendijk is met ingang van 1 Oct. a.s. tot rievenbesteller aan het hulpkantoor te Heerhugowaard Nrd. benoemd de heer H. Schermer, adspirant-brievenbesteller te Alk- maar. Buiteniand DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. ••De zes groote commissies hebben hun werkzaamheden vastgesteld en hun organi- satie voltooid1 door de benoeming van de vice- presidenten. Deze zijn: 1. Fernandes (Chi li), 2. Veverka (Tsjecho-Slowakije), 3. Brou chere (Belgie), 4. Mac White (lerland), 5. Garay (Panama), 6. Nansen (Noorwegen). Gister kwam de Volkenbond bijeen onder voorzitterschap van Dandurand (Canada) en ving aan met de bespreking van het al- gemeen rapport van den' Volkenbondsraad over de werkzaamheden welke voltooid zijn in het afgeloopen jaar. Mello Franco (Brazilie) en eenige andere sprekers brachten hulde aan de nagedachte- nis van de groote werkers van 'den Volken bond, die in het afgeloopen jaar zijn overle- den. Zahle (Denemarken) bracht vervolgens 't rapport van den Volkenbondsraad ter spia- ke. rlij herinnerde aan het werk dat in het afgeloopen jaar werd voltooid en hij merkte op dat den Volkenbond, hoewel nog aan het begin van zijn carriere staande, het gebied der ficties heeft verlaten om dat van de wer- kelijkheid binnen te treden. Ook de jeugd, zeide spr., stelt belang in zijn werkzaamhe dem Denemarken heeft regelingen getroffen om in de seholen onderwijs te doen geven over doel en streven van den Volkenbond. Spr. betreurde het dat de op de verschillen de vorige Volkenbondsvergaaeringen aange nomen amendementen nog niet alle geratifi ceerd zijn, met name artikel 16 betreffende de sancties en artikel 4 betreffende de verkie- zimg van leden voor den raacl. Vervolgens ging spreker over tot de kwestie van de codi- ficatie van het internationaal recht en maak te de veronderstelling dat het misschien' mo- gelijk zou zijn de algemeen aangenomen re- gel te codificeeren. Spr. wijdde vervolgens eenige woorden aan het protocol. Hij constateerde dat dit protocol, dat verleden jaar werd aangeno men, een voortgang beteekent op het veilig- heidspact, dat in de vierde Volkenbondsver- gadering werd aangenomen, maar dat het nog wijzigingen meet ondergaan om een ba sis te vormen voor de daden, welke de Vol kenbond moet voltooien om bet doel te berei- ken dat de menschheid van hem verwacht. De Deensche regeering, aldus spr., betreurt het dat de ontwapeningsconferentie, waarin het Protocol voorziet, nog niet bijeen is kunnen komen en zij hoopt dat de voorbereiding voor deze conference spoedig zal beginnen. Spr. besloot zijn rede met te zeggen dat De nemarken, dat reeds verschillende arbitrage' verdragen gesloten heeft, bereid is zulks te doen met alle landen, die het verlangen daartoe te kenmen geven. De Volkenbondsraad heeft gisternamiddag vergaderd ter bestudeering van de kwesties op het gebied van de intellectueele samenwer- king, den opiumhande! em het verkeerswezen. COMMUNISTENPROCES IN EGYPTE. Het parket te Cairo voltooide de instruc- tie tegen de dertien vervolgde eommunisti- sche agitatoren, namelijk: vijf Egyptenaren, vier Russen, eero Syrier, een Griek, een Oos- tenrijker en een Pool. Zij worden beschul- digd van moordcomplotten, van het organi- seeren van opstand der Egyptische boerem te gen hun landheeren en van het verspreid >n van revolutionnaire denkbeelden tot onder- mijning van den Egyptischen Staat. EEN BRONZEN LEEUW VOL WHISKY. Poiitieagenten, die onlangs te Philadel phia een inva! deden in een clandestien cafe, konden tot hun groote verbazing nergens sporen van sterken drank ontdekken. Een der agenten werd zeer wrevelig en diende een bronzen leeuw, wiens glazen oogen hem steeds aanstaarden, een stomp in het oog toe. Het dier begon onmiddellijk te schtiim- bekken. Bij den tweeden vuistslag spuwde de leeuw een flinkc hoeveelheid whisky uit. Daarop stelde de politie een nauwkeurig p^dcrzoek in. waarbij..cen.ioodj:n niio werd onfdekf. die een whisky-reservoir, dat in het bovengedeelte van het "huis verborgen was, met den leeuwenkop verbond1. DE STAKING DER FRANSCHE BANK- BEDIENDEN. In talrijke provinciale steden is de bank- staking geeindigd. De staking in Parijs en andere groote steden zal ongetwijfeld spoe dig door arbitrage worden bijgelegd. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Gistermorgen is een militaire trein, die vol trcepen op weg naar de manoeuvres was, na- bij Donauworth in Beieren op een. aantal lee- ge gcederenwagens geloopen. Deieerste en tweede wagen van den trein werden in elkaar gedrukt. Twee soldaten werden,'volgens het Ibl. op slag gedood, vier zwaar en twaalf 'icht gewond. De materieele schade is vrij aanzienlijk. (Volgens een ander bericht zouden de icofdconducteur en een soldaat zijn gedood DE DUITSCHE MINDERHEDEN IN POLEN. Volgens een bericht uit Geneve ontving de Poolsche minister van buitenlandsche zaken Skrzynski, die aldaar vertoeft, een deputatie der Duitsche minderheden in Polen, die den Volkenbond een petifie overhand igde, volgens welke als resultaat der Poolsche agraristhe wetten reeds 000.000 Duitschers het land hadden moeten verlaten en de overigen, ten getale van 300.000 eveneens moesten emi- greeren, indien dedoestanden nietjbeter wer- EEN ZONDERL1NGE TOCHT. Destrebecq en Deleuriere, twee mannen uit Gembloux bij Namen, hebben een reis door Belgie gemaakt. met een fiets, waarop de een reed, terwijl de andere ernaast liep. Hun kort- ste etappe was 45 K.M., hun langste 85 K.M. hun gemiddelde snelheid 12% K.M. per uur. In alle steden waar zij doorkwamen, heb ben zij liefdadigheidsconcerten gegeven: zij zijn n.l. ook zangers. Na afloop van den tocht was een van de twee 9 kilo afgevallen. BEBOSSCHING IN ENGELAND. Met program, dat de Houtvesterij-com- missie ontworpen heeft voor het plantsei- zoen dat de volgende maand begint, voorziet in het planten van 39 millioeri nieuwe boo- men in Brittanje. In de laaiste vijf jaar is de commissie be- zig geweest met het herstel van de wouden in Engeland, Schotland en Wales en, sedert zij haar werk begon, heeft zij 52.500 acres laten beplanten en plaatselijke overheidsper- sonen en particuliere eigenaars geholpen met het bebosschen van nog 50.000 acres. Dit had ten gevolge dat 184 millioen nieuwe boomen geplant werden. Het program, dat over tien jaar verdeeld is, voorziet in het beplanten van 250.000 acres met 450 millioen boomen. De grootste aanplant is te Tbetford, in Norfolk, waar een woord van ongeveer 24.000 acres in wording is. IN ELF MINUTEN OVER DE NIAGARA GEZWOMMEN. De heer William Hill heeft over de Niaga- ra-rivier gezwommen, even beneden den wa- terval. Hij legde den afstand, die meer dan een halve Engelsche mij'l bedraagt, in elf mi- nuten af. Een dichte menigte aan beide zij- den van de rivier bewonderde de prestaties van den zwemmer. De heer Hill had, naar later gebleken is, ook eenige dagen tevoren over deze rivier ge zwommen, omstreeks middernacht. Hij is 40 jaar oud, was gedurende den oorlog in krijgs- dienst en is vader van zes kinderen. Vanaf zijn twaalfde jaar oefende hij zich in het zwemmen in de Niagara-rivier, ten einde op de hoogte te komen van de verschillende stroomingen in dit water. EEN ZWITSERSCHE VLIEGTUIG- MOTOR. Reeds geruimen tiid werden bij Thun proeven genomen met in de militaire construc- tiewerkplaatsen aldaar gemaakte vliegtuigen. De motoren kwamen echter nog steeds uit't buiteniand. Maar ook op dit gebied poogt Zwitserland zich onafhankelijk van het bui teniand te maken. Dezer dagen is n.l. door gedelegeerden van het Zwitsersche militaire departement een door de locomotieffabriek „Winterthur" ge- construcerde vliegtuigmotor goedgekeurd, waarvan alle cnderdeelen ook in Zwitseiiand vervaardigd zijn. Het is een 12-cyIinder-mo- tor, die een sterkte van 450 P.K. kan ontwik- kelen en gebouwd is voor de in Thun ver- vaardigde vliegtuigen. DE JONGE MOORDENAAR. Een New-Yorksche jonge man, student aan de Harvard-universiteit, zoon van een bekend advocaat en van een schrijfster van novelten, heeft een meisje van 6 jaar en een neger ver- moord. Een paar jaren geleden deed hij reeds een poging om zijn vader .e vermoorden. De fa- milie was ergens buiten'gaan kampeeren, de vader had zich rustig in het gras te slapen gelegd maar schrikte plotseling wakker en zag zijn zoon met een mes gewapend voor zich staan. De jongen bracht zijn vader nog een tamelijk ernstige wondc toe. Daarop be sloot de familie den blijkbaar half krankzin- nigen zoon naar een gesticht voor zenuwlij- ders te zenden. Daar verklaarden de artsen, dat de patient ziek was geworden tengevolge van het harde werken in. Harvard. De moe- der beweert echter, dat haar zoon reeds als kind aan vervolgfngswaanzin leed. In het gesticht heeft de moordenaar een aanval gedaan op een der oppassers. Dit ver- hinderde echter niet dat hij na korten tijd weer naar huis werd gezonden: men hield hem niet langer voor gevaarlijk. De ouders besloten dan hun zoon een tijd lang te laten varen. Op het schip heeft hij echter een poging gedaan om den kok te vei- mcorden. Ook dit verhinderde de ouders nic-t hun zoon onbewaakt te laten. Eenige dagen geleden heeft hij, zooals reeds .gemeld, het zesjarig dochtertje van een vriend van zijn vader ontvoerd, met een auto naar een bosch gebracht en het daar vermoord. Den chauf feur een neger heeft hij eveneens ver moord en later beschuldigd van den moord op het kind gepleegd te hebben. Na een ver- hoor van 23 uren het bekende Amerikaan- sche stelsel, waarbij de verdachte ..geroos- terd" wordt heeft hij eindelijk alles be kend. Thans beweert hij echter weet, dat hij slechts bekend heeft ten einde een oogenblik rust te genicten, TOENEMEND ALGOHOLISME\N FRANKRIJK Het „Jot:rnal des Debate" wljsi op het on- rustbarende verschijnsel, dat het aantal mis- daden, waarvan alcoholisme de oorzaak is, in sterke mate toeneemt., Het blad geeft daarvan voorbeelden en wijst op de onvOldoende toe- passing van de'jwet betreffende de dronken- schap. i% Tijdens den,oorlog en^onmid'dcllij): daarna was her drankgebruik afgenomen Absinth was verbpden, maar zij' is langzamerhand te- ruggekeerd in den vorm van surrogaten, die nog niet den naam maar wel de schadelijk- heid bezitten. De verhooging van de accijn- zen en de groote beperking van het voorrecht om thuis alcohol te mogen stoken hebben hun uitwerking niet gemist. Maar tegenwoordig stelt de verhooging van de salarissen de on- matige menschen in staat dure borrels te drinten. Bovendien zijn langzamerhand de beperkende bepalingen voor de thuis-stokers verslapt. Moeten wij, vraagt „de Debate", op deze helling verder afglijaen? Het blad ver- volgt: Daar cle alcoholisten, ook de allererg- ste, kiezers zijn en lastige kiezers, is men bang dezen van zich te vervreemden. Een burgemeester, een lid van den algemeenen raad, een Kameriid, een minister aarzelen1 om tegen het alcoholisme de maatregelen te ne- men of daarvoor te stemmen, die het alge meen welzijn eischt, uit vrees anders stemmen te verliezen, al zijn ze nog zoo weinig aanbe- velenswaardig. Iedereen is het eens over het beginsel van den strijd tegen het alcoholisme, maar alle bevoegde autoriteiten onttrekkeii zich zooclra het er om gaat iot dadcy ,over tegaan-^ 1 l- 'I EEN PSEUDO-GRAAF. Een zonderlinge zaak houdt thans de Berlijnsche politie bezig. Na den oorlog dook in verschillende declen van Duitschland, Ne- derland, Oostenrijk, Italie, een ongeveer 45- jarige man op, alleen of vergezeld van vrouw en doe kinderen, die zich Walges, ook wel von Walges en soms graaf v. Walges noem- de. Hij1 vertelde uit Lotharipgen gevlucht te zijn, met achterlating van alle have en goed, wegens doodslag: van een Marokkaansch soldaat. Hij wist het verhaa! van zijn levens- loop zoo waarschnijlijk te maken, dat hij in den loop der jaren door verschillende perso- nen, zelfs door de plaatselijke overheid, aan baantjes en geld werd geholpen. Zijn kinde ren vonden maandenlaug een onderkomen in een kasteel van een barones in Kountie en op de bezitting van een Oostenrijksch minister, die van tijd tot tijd „Seiner Hochgeboren" over het wel en wee van diens spruiten be richt zond en uit eigen zak en uit die van an dere Oostenrijksche ministers geld ter onder- sjeuning zond. Eenige maanden geleden kwam bij de Ber lijnsche politie de verdenking op, dat deze zich noemende graaf von Walges, die zich bij de autoriteiten in Friedrichsfdde om steun had aangemeld, een reeds lang door de poli tie gezochte persoon was. Er werd een nauw keurig onderzoek ingesteld en inderdaad bleek, dat deze graaf niemand anders was dan een zekere Janicke, die in 1900 bij de Teufels- see in Grunewald een naaister eerst vergif- tigd en toen beroofd had. Hij werd wegens dit misdrijf vervolgd en ter dOod veroordeeld. Echter vernietigde het Reichsgericht dit von- nis en Janicke werd als krankzinnige in een inrichting geplaatst, waaruit hij in 1918 ont- vluchtte. Toen volgden zijn zwcrftochten door tallooze landen, totdat hij b gin Sep tember in een dorpje op de Luneburger heide werd gearresteercl. HI I WIL NIET MET EEN COMMU NIST MEE. Kolonel H. C- Woodcock, conservatief lid van het Engelsche Lagerhuis, die naast het communistische Lagerhuislid Saklatvala be noemd werd tot afgevaardigde van Enge land1 naar de binnenkort te Washington te houden Interparlementaire Unie, heeft aan den seeretaris van deze Unie een brief ge- schreven, waarin hij meedeelt dat hij, toen hij zijn benoeming als gedelegeerde aanvaardde, niet op de hoogte was van het feit, dat ook Saklatvala lid was van de delegatie, en dat hij zich in verband met het optreden van Sa- klatvald genoopt ziet, zijn mandaat terug te geven. KORTE BERICHTEN. Naar uit Londen wordt gemeld heeft de Australische' premier Bruce verklaard dat hij vast besloten is in het belang van de welvaart van het land met de meeste be- slistheid op te reden tegen de bolsjewistische propaganda. Naar verluidt zal dc Iersche grens commissie deze week haai zittingen in Lon-' den hervatten, terwijl haar rappcrt in Octo' ber wordt verwacht. De auto van den Italiaanschen ambas- sadeur te Parijs is nabij Chartres in botsing gekomen met een ander voertuig. De ambas- sadcur werd licht gekwetst, de chauffeur crnstig. De metselaars en timmerlieden te Des sau, hebben den arbeid hervat. Het volledig rapport van de enquete- commissie uit den Pruisischen Landdag in de strafzaak tegen wijlen minister Hofle is thans gedistritueerd. Het rapport beslaat niet minder dan 900 groote bladzijden. Thans moet de plenaire Landdag zijn houding jc- gens de resultaten der enquete bepalen. Met het oog op een aanzienlijke in krimping van het geheele bedrijf zijn bij de Antonienhuette tegen ongeveer 1 October massa-ontslagen gegeven. Tot nu toe was hier dc crisis het mirist te bespeuren. Het Britsch-Indische parlement heeft een motie aangenomen, waarbij als eerste stap tot zelfbestuur algeheele ministerieele verantwoordelijkheid1 wordt geeischt. De Bulgaarsche regeering heeft den Ge zantenraad te Parijs verzocht om opheffing van (le militaire controle op Buigarije, aau- gezien alle bepalingen uit het verdrag van Neuilly zijn nagekomen Uit Reval wordt gemeld, dat de Japan sche delegatie. welke te Moskou met verte- genwoordigers der sovjet-regeering ender- handelingen voerde, plotseling Moskou heeft verlaten "en dat de besprekingen voor onbe- paalden tijd zijn geschorst tengevolge van onoverkomelijke moeilijfcheden omtrent de af- bakening der belangen van beide staten op Sacbalin. Gisternacht zijo er onbekenden bmnen- gedrongen in drie Berlijnsche synagogen. In een derlftrken slaagden zij er in, de deur met een valsche sleutel te openen. Van de tweede sveagoge sbege»i zij de ruiten in en van den derde verbrijzelden zij de deur om zicii de toegang te verschaffen. Zij ontvrcemd'den een aantal zilveren voorwerpen. Te Beuthen in Opper-Silezie hebben in de laatste dagen herhaaldeiijk botsingen plaats gehad tusschen politie en aanhangers (van volksche organisaties. ,Een Europeesche politieagenti is te Bom- baj'Jop straat aangevallen door een Inlander, die; hem. onder den kreet „weg met alle blan- ken; Indie voor de lndiers" met een mes in den rug staki" Doord'at het mes afbrak is de agent slechts licht gewond. De dader is on der hevig verzet van rasgenooten gearres- teerd. - Naar de Az Est meldt hebben er te Na- gy Szakaczi (Hongarije) bloedigc botsingen tusschen pelgrims en gendarmerie plaats ge had, waarbij een vrouw werd gedood en een ander ernstig gewond. Vier leden, die de me nigte opzweepten, zijn gearresteerd. Tfidsehriften. „Op din Uitkijk", tijdschrift voor het christelijk gezim, heeft ditmaal, behalve de gewone en vervolg-artikflera, bijdragen van prof. dr. A. van Veldhui'zen, Liesbeth van Doorn, G. Kremaat, dr. J. Waterink, R. Loos en dr. T. J. Boks. Naar gewoonte verluchten tal van foto's den teksti Ingezonden stukken (Bititen verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnanie in deze rubriek bewijd geens- zins dat de redactie er nude instemi Alkmaar, 9 September 1925. Geachte Redactie! Gelieve onderstaande regels in Uw blad te plaatsen, bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Het is naar aanleiding van het stuk in het stadsnieuws van 9 dezer inzake het Bloemen- corso. Daar de vereeniging het „Witte Kruis" op haar laatste ledenvergadering een zeker bedrag voteerde voor een nummer in het bloemencorso, lag het toch zcker niet in de bedoeling om dat tegen entree op het Sportpark te houden in combinatie met de Vereeniging van Vreemdelingenverkcer, daar de leden van V. V. V. op hun bewijs van lid- maatschap vrije toegang zullen hebben. Waar blijft het „Witte Kruis" dan met zijn bijna 4800 leden, die toch ook hun percen tage bijgedragen hebben. Welaan, „Witte Kruis" en V. V. V. organiseert een bloemen corso voor ieder cn sluit niet een deel van menschen uit. Hier is toch nog wel een an dere plaats voor de opstelling. Piersonstraat 36, Rochdale. J. PIJPER. (Het comite voor het bloemencorso zou niets liever willen clan den geheelen optocht gratis voor ieder belangstellende ..er bezich- tiging stellen. Alleen is het in dat geval waarschijnlijk... dat deze attractie van het jubileumfeest bij gebrek aan financien niet kan doorgaan. Wij hebben de begrooting gezien en gecon- stateerd, dat er, zelfs bij een zoo zuinig mo- gelijke raming der uitgaven, nog een aan zienlijk tekort zal zijn. Slechts door het Sportpark tegen entree open te stellen, zal het mogelijk blijken de plannen tot uitvoering te brengen. Wij kunnen inzender verzekeren, dat aan de zijde van de Zandersloot het entrtiegeld niet hooger dan 10 cent zal zijn. Voorkomt men hierdoor eenerzijds, dat een al te tal rijke straatjeugd de beste plaatsen inneemt, anderzijds zal de geringe entrecprijs voor vrijwel niemand een bezwaar zijn om zich den toegang tot.het Sportpark tc verzekeren. Wij zouden het billijk vinden wanneer ook de leden van Alcmaria V. V. V. van deze en tree niet vrijgesteld worden. Red. Alkm. Crt.) Marktberichteii UYOleNE- EN VEILJOHEIDS- HOEKJE. LE T OP, dat gij de metalen deden van een electrische lamp niet aan- raakt! Wees extra voorzlchtig in vochtige ketders en dergelQke ruim- ten, waar gij direct met de aarde in verbinding staat! Het VeUigheidsnwsctM, Amsterdam. f 7.10—/ 7.30, Drieliogen 6.506.90, Gele Nep 13—/ 13.80, 3250 K.G. Peen 5.105.20, 1000 K.G. Krotea 3.10, 77800 K G. Roode kool 0.704, 37800 K.G. Witte kool 0.80—/ 1.30, 28800 K.G.f Gele kool 0.90—/ 4.10, alles per 100 K.G. 4800 bos Boswortelen 7.70—/ 10 per 100 bos, 2150 stuks Bloemkool 3553.90, 2e soort 6.60—/ 8.50 per 100 st. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij-1 ker Groentenveiling), 9 Sept. 7700 stuks Bloemkool le soort 40—/ 55.40, 2e soort 12.60—./' 19 per TOO stuks, 1262 bos Wor- tlnee 6.90—/ 8.30 per 100 bos, 4150 K.G. Wortelen 3.60—/ 4.60, 120.000 K.G. Roode kool le soort 1.30—/ 4, 55400 K.G. Gele kool le soort 1.50—/ 4.70, 135000 K.G. Witte kool (vroege) 0.70—/, 1.50, 11900 K.G. Uien: Uien 6.30—/ 6.70, Drielingen 6.10—/ 6.50, Nep 11.80— 13.60, 1600 K.G. Slaboonen 8.8019, 5300 K.G. Bieten 1.60—/ 3, 4350 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.10— 3.40, SchoolmeesUrs 3, Blauwe 3.10, Kleine 1.50—/ 1.60 per 100 K.G. PUR'MEREND, 9 Sept. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 1.17—/ 1.27 per zak (25 K G.), Slaboonen 0.75—/ 3.55 per zak (15 K.G.), Snijboonen 1.05—/ 3.45 per zak (15 K.G.), Pruimen 0.71 per K G., Komkommers 3.305.60 per 100, Toma- ten f 0.21—/ 0.25 per K.G., 6445 mand Au- gurken: middel 0.59—/ 0.60, basterd 0.40—/ 0.45, grof fijn 1.251.30, i'ijn fijn 1.85—/ 2.30, stek 0.11 0.13, bommen 0.31 per mand (6 K.G), Bloem kool 24.90 per 100. Roode kool f 5 5.90 per 100, Spruitkool 2.65 per 15 1< G., Spinazie 0.70—1.10 per mand (5 K.G.j, S!a f 1.30 per ICO krop, Selderij 4 tot 8.50 per 100 bos, Rabarber 2.50 per 100 bos, Bieten 10—j 13.50 per 1000, Uien 1.50 per 25 K.G., Druiven 0.75 0.76 per K.G., Appds: Codlln Keswick 15 ct. per K.G., Pcren: Beurre de Merode 0.270.47, Beurre Hardy 0.40 f 0.72, Clapp's Favorite 0.41, Ducliess Williams 0.440.05, Louise Bonne 0.45 -./' 0.97, Maagurapeer 0.31—/ 0.40 Nouveau Poiteau 0.28, Seigneur d'Esperen 0.690.74, Soldat Laboureur 0.49, Triomphe de Vienue 0.56—/ 0.75 p. K.G. WARMENHUIZEN, 9 Sept. 1925. Schotsche Muizciv 5.30, Kriel 1.80, Eigenheimers 4.80. Bloemkool le soort f 34.10, 2e soort 5.70, Roode kool 1.10 tot 3 80, Gele kooi 14.20, Witte kool 0.80—1, Nep 1212.80, Uien 6.70, Uien drielingen 6.807.10, Sla boonen 9.80f 12.60. Aanvoer: 2SOO K.G Aardappelen, 4/'iX)0 K.G. Roode kool, 9200 K.G. Gele kool, 10500 K.G. Witte kool, 450 K.G. Nep, 450 K.G. Uien, 132 stuks Bloemkool, 225 K.G Slaboonen. Zeetijjdingen. ZAANDAM, 9 Sept. 1925 Veilingvereeni- ging „de Zaanstreek." Slaboonen 712 ct. p. j., Snijboonen 8—29 ct. p. p., Sla 76 84 ct. per kist, Andijvie 0.50—/ 1.35 per kist, Gr. kool 111415U.d. per stuk, Roo de kool 5—5 'A ct. per stuk, Selderie 2—5 ct. per bos, Pieterselie 2—5 ct. per bos, Prei 13—14K< ct. per bos, Peen 8—24 ct. p. bos, Postclein 1—/ 1.05 per kl. kist, Spinazie 11.35 per kl. kist, Aardappelen 3.70 tot 4.10 per 100 K.G., Druiven 24—38 ct. p. p., Rabarber 7 ct. per bos, Komkommers A—3 A ct. per stuk, Zure Appelen 5—11 U ct. p. p., Bieten 7—7 )4. ct. per bos, Zoete ap- pels 1—9 A ct. p. p. SCHAGEN, 10 Sept. Op de heden ge- houden veemarkt waren aangevoerd: 11 st. paarden 200—/ 500, 10 stierem 200— 350, 30 geldekoeien (mag.) 170—./' 325, 85 idem (vette) 200500, 50 kalfkoeien 255490, 26 nuchtere kalveren 14— 30, 54 schapen (magere) 38—/ 52, 315 schapen (vette) 4553, 233 iammeren 2540, 17 varkens (mag.) 2535, 118 idem (vette) p. K.G. 0.90—/ 0.94, 114 biggen 16—/ 22, 29 konijnen 0.50—/ 2, 429 kippen f 6.501.50, eendein 0.40 2 178 K.G. boter 2.352.50, 22206 st. kipeieren 8.7010, 1421 eendeieren 7.50I 8 per 100 stuks. ZWAAG, 9 Sept. Veiling Banged en Om streken. Bloemkool 2026, Snijboonen 18—/ 21, Slaboonen 7—/ 8.70 (dubbe- le), enkele slaboonen S12, Wortelen 10, Roode kool 24, Gele kool 8 f 10, Uien 2.9'0—3.20, Spinazie 4— 10, Komkommers f 1.60—./ 3, Augurken 49, Pieterselie 7, Tomaten 6—/ 10, Bon Louis 52, Appelen 6—/ 20, Drur- ven 3540. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 9 Sept. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 3550.10, II 1430, III 1.50—/ 5, Roode kool 1.40—/ 3.80, Witte kool 1—/ 1.30, Gele kool 1.80— f 2.80, Bietem 10.40—12.40, Uien 2.70, Drielingen 3.80, Nep 7.50, Enke le Slaboonen 2.403.30, Dubbele Sla boonen 1.20—/ 1.80, Schotsche muizen 2.10, Bonte 2.50, Blauwe 2.10—/ 2.25 Wilde Due 1.85. NOORDSCHARWOUDE, 9 Sept. 8000 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 2.504.70, Duken 3.70, Eigen- heimers 2.30, Bi. Aardappelen 4.30, Drielingen 6.10, 600 K.G. Spercieboonen 11.60—/j 19 50, 4900 K.G. Uien: Uien STOOM V A ARTLIJNEN. STOOMV. MI J. NEDERLAND Kambangan (uitr.) 5 Sept. v. Penang. Prins der Nederlanden 9 Sept v. Batavia a- Amst. Rondo (uitr.) 7 Sept. v. Belawan. Rocti (thuisr.) 8 Sept. te Suez. Kangean (uitr.) 8 Sept. te Port Said. KON. NED. STB. MIJ. Dido 9 Sept. v. Bordeaux te Amst. Nero 9 Sept. v. Stettin te Amst. Hercules 8 Sept. v. Tarragona ie Valencia. Nereus 7 Sept. v. Gyon n. Oporto. Pluto 9 Sept. v. Amst. n. Tarragona. Stella 8 Sept. v. Coustanza n. Constantino' pel. KON. HOLL. LLOYD. Gelria 9 Sept. v. Amst. n. Buenos-Ayres. 3 Drechteriand (uitr.) 9 Sept. te Antwerpea,\ KON. WEST 1ND. MAILD. 4s Almelo (uitr.) 9 Sept. v. Callao. Prins Freclerik Iiendrik 9 Sept. v. W -Indie tc Amst. HOLLAND AFRIKA LIJN. Jagersiontein (uitr.) 8 Sept. te Aniwerpen. Deli 9 Sept. v. Amst. n. O.-Afrika. Heemskerk 9 Sept. v. P.-Natal n. Delagoa- baai. 4 Meliskerk (thuisr.) 8 Sept. y. Ktlindini. Randfontein 9 Sept. v. Pt. Natal n. Easi London. s HOLLAND AMER1KA LIJN. Leerdam 9 Sept. v. Rott. n. N.-Orkans. Veendam 9 Sept. v. Rott. n. N.-York.i JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta 9 Sept. v. Calcutta op Java, f Ceylon 8 Sept. v. Java te Rangoon. ROTTERD. LLOYD. x Tjerimai (uitr.) 8 Sept. y. Southampton.^ Toba 7 Sept. v. Shanghai n. Mijke w STOOMV. MIJ. OCEAAN. Antenor v. Japan n. Rott., 9 Sept. xtjCo>\omr bo. dfifPfipii; Eumaeus 8 Sept. v. Dairen n. Rott. - V Laertes v. Batavia n. Amst. 9 Sept ie Suez Melampus v. Liverp. n. Bakasser, 8 Sept-t® Port Said. Phemius 6 Sept. v. Yokohama n. Rott. Theseus v. Batavia n. Amst. 8 Sept. te Gir braltar. Dardanus v. Japan n. Rott., 8 Sept. v. Sin gapore. Clf Telemachus 8 Sept. v. Amst. te Batavia. fry EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 8 Sept. v. Genua te Napelt. KON. PAKETV. MIJ. w: Ombilin 8 Sept v. Hongkong n. Batavia. f> ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJM. Poeldijk (thuisr.) 7 Sept. v. Rio Janeiro. HOLLAND BRirSCH INDIE LIJN.|. Bilderdiik (thuisr.) 9 Sept. te Antwerpen." Meerkerk 9 Sept. v. Bombay l.v. Amsf". t# Rott. HOLLAND AUSTRALIE LIJN.; Bawean (thuisr.) 8 Sept. v. Port Said/ HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Delfland 8 Sept. v. Sekondee n. Or. Bassam: Vlieland 9 Sept. v. Amst. n. Hamburg, t- 8» SPREEK UITi •.TSCHIESBRO" heeftsedert 1869 reeds velen millioenen Menschen groote diensten als „Eerste-hulp" bewezen. Welger namaak en neenu slechts origineele fleschjes aan, verpakt door: r ongine UUUI

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7