i Si DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 210 Honderd zeren en twintigste Jaargang 1925 MAANDAG 14 SEPTEMBER Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesf dagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bev*summers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrujmte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOON, Voordam C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Adminisfratie ^3. Tek"--"t. PMnnffe 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. HET 650-JARIGE BESTMft DER STAD AMSTERDAM. Het 650 jarig bestaan van Amsterdam is heden door de burgerij met groote opgewekt- heid gevierd. Reeds om half negen vanmorgen is in het Vondelpark en Oosterpark, alsmede op het Beursplein, het Frederiksplein, het Katten- burgerplein en de Noordermarkt koraalmu- ziek ten gehoore gebracht. Een en ander droeg er veel toe bij, om reeds in de ochtend- uren de stad in feeststemming te brengen Overal in de stad wapperen uit tal van particuliere huizen en van alle openbare ge- bouwen en kerken de nationale vlag, terwijl van de beugels der tram k'leine vlaggetjes waaien. Hier en daar is naast het Nederlandsche dundoek de Amsterdamsche rood-zwarte vlag uitgestoken. De drukte in de stad. In het centrum der stad bevond zich in de ochtenduren een groot aantal wandelaars, waarvan vele zich naar den Dam, Damrak of Centraaistation begeven, om't Koninklijk gezin bij ziju aankomst in de feestvierende hoofdStad te begroeten. Tegen den tijd van aankomst is het zelfs opmerkelijk druk op het Damrak. Aankomst van de Koningin. Om 10.53 uur arriveerde de koninklijke trein, waarmefle H. M. de Koningin, Haar Gemaal en de Prinses naar Amsterdam zij® gekomen. De Koningin werd verwelkomd door Bur gemeester W. de Vlugt, die vervolgens aan H. M. voorstelce de drie aanwezige wethou- ders, in ainbtsgewaad gekleed, de heeren J. tei- Haar Jr., Dr. I. H. J.'Vos en J. H. von Frijtag Drabbe; Hierna reed de Koninklijke familie tus- schen een h.aag van wuivende menschen on- middtellijk langs Damrak, Dam, Roldn, Muntplein, VijzeTsfraat, Fleerengracht, Nieu- we Spiegelstraat en Spiegelgracht naar het Rijksmuseum. Koninklijk bezoek aan de Histbrische Ten- loonstelling. Daar hebben de.. Hooge Gasten de Histo rische Tentoonstelling bezichtigd. Door den Hoofddirecteur van het Rijksmuseum den heer Schmidt Degener en het Dagelijksch Bestuur van het Genootschap „Amsteloda- mum", dat de Tentoonstelling georganiseerd heeft, is H. M. aan den ingang van het Mu seum ontvangen. Op de tentoonstelling zijn de leden der tentoonstellingscommissie aan de koninklijke familie voorgesteld. Vergezeld van prof. H. Brugmans en Dr. Breen, resp vocrzitter en secretaris van het Genootschap, maakte onze laridsvrouwe een rondgang door de tentoonstelling. Na onge- veer drie kwartier in de tentoonstellingszalen vertoefd te hebben, verlieten de konirklijke bezoekers om twaa.f uur het museum, van- waar naar het Paleis op den Dam gereden werd. Cariltonbespeling op den Dam. Toen de koninklijke fami.ie zich in haar vertrekken had teruggetrokkeu, bleef een groot deel der menigte, die voor het Paids stond opgesteld om Ft. M toe te wuiven nog geruimen tijd op den Dam vertoeven tot het aanhooren van de Oud-Hollandsehe liederen, welke de heer j. Vincent op het carillon op het Kon.nklijk Paleis zoo meesteriijk uit- voerde en waarvan het voornaa e K c was, dat van Richard Hoi: „Waar eens de zee- meeuw vloog". Kinder eesten. De kinderen waren des morgens in de ge- legenheid gesteld prettig feest te vieren. Wandeltochten met muziek werden gehou den en nadat de vrooiijke kinderoptochten on- geveer alle wijken van de stad waren doorge- trokken, werd op 25 verschillende plaatsen in speeltuinen, sportfeesten en kinderfeesten gegeven. De leiding dezer feesten was toevertrouwd aan de respectievelijke besturen der Buurt- en SpecItuinvereenigingen In verschillende speeltuinen werden de kinderen van des morgens 9 tot des namid- dags 4 uur bezig gehouden. Op andere plaat sen hadden al feesten of in den morgen of in den middag plaats. Aan omgeveer 30000 kinderen was op deze wijze een vrooiijke dag verschaft, Feesten op het terrein der IJsclub. Te 2 ure's middags verzamelden zich vele groepen kinderen op het terrein van de Amsterdamsche IJsclub. Deze groepen be- stonden uit kinderen der weeshuizen van de verschillende gezindten en andere gestichten en de kinderen van de vereenigingen, die aangesloten zijn bij den Amsterdamschen Oranje Jeugdbond en van verschillende ande re vereenigingen. Door de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak, die alle feesten van Maandag had georganiseerd, was de regeling dezer kinderfeesten in han- den gesteld van de afdeeling Amsterdam van het Nederlandsche Meisjesgilde. Diverse spe- letn en wedstrijden hadden plaats en vele kin deren werden verblijd met mooie prijzen, welke zij gewonnen hadden o.a. bij het wed- loopen met hindernissen. De kinderen wer den onthaald op de grappige verrichtingen van muzikale clowns. Tusschen verschillen de vereenigingen werd! een slagbalwedstrijd gespeeld, waarvoor de winnaars een slag- hout en slag alien werden' toegekend. Jubileumspel op het Stadion De Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak heeft door het doen opvoeren van een jubileumspel, gewijd aan Amster dam's roemrijk verleden, het toch al mooi op- gezette programma der feestelijkheden ver- rij'kt met een nummer, dat in elk opzicht ge- slaagd mag heeten. Het jubileumspel, dat in tegenwoordigheid van vele belangstellenden in het Stadion werd opgevoerd1, was ver- deeld in drie tafereelen. De slotapotheose, waarin alle medewerken- den op den voorgrond kwamen, als burgers en burgeressen van Amsterdam, de Stads- wacht, de wacht van Gysbreght van Aemstel en de wacht van Floris V, was zeer indruk- wekkend. Het geheel stond onder leiding van Frank Lunz. Hare Majesteit deelt in de feestvreugde. Om twee uur is de Koninklijke Familie van het Paleis uitgereden om allereerst het twee- de gedeelte van de Historische Tentoonstel ling dat in het Stedelijk Museum is onderge- bracht, in oogenschouw te nemen. Aan het bezoek ging een rijtoer van ongeveer 5J4 Ki lometer vooraf, waarbij Hare Majesteit in de gelegenheid was het juist gereedgekomen Leidscheboschje, dat zoozeer verfraaid is, te aanschouwen. Te halfdrie was de Koninklijke Stoet bij het Stedelijk Museum aangekomen waar Hare Majesteit door den Directeur, den heer Baard werd verwelkomd. Evenals des morgens in het Rijksmuseum, werden de Koninklijke Gasten ook nu rond- geleid door de bestuursleden van het Genoot schap Amstelodamum. Een klein halfuur bracht de Koningin in de Tentoonstellingsza len door en na van de tentoonstellingscom missie onder het betuigen van Hare groote in- genomenheid met het geexposeerde afscheid genomen te hebben, begaf de Koninklijke Fa milie zich naar het IJsclubterrein, waar zooals hiervoren reeds vermeld, de Kin derfeesten plaats hidden door de deelnemen- de vereenigingen gebracht. Ook werden de hooge Bezoekers toegezongen door een koor- tje kinderen uit het Herv. Diac. en Burger- weeshuis onder leiding van mej. Annie Mid- deiraad. Gedurende 25 minuten vertoefden de Ko ningin met Haar Gemaal en Dochter temid- den van de feestvierende kinderen. Daarna vertrok de Koninklijke Familie naar het Sta dion tot bijwoning van een gedeelte van het Jubileum-Spel, waarover wij hiervoren reeds het een en ander vermeldden. Door den voor zitter van de vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak, den heer A. R. Ophorst, werd Hare Majesteit naar de Koninklijke Tri bune geleid, die met bloemen en planten was getooid. Op de gereserveerde tribune zaten tal van autoriteiten, o.w. de wethouders en de reaadsleden, die zich bij het verschijnen der Koninklijke Gasten, toen door het-orkest het „Wilhelmus" werd gespeeld, van hunne zetels verhieven. Te kwart over vier vertrok het Koninklijk Ge'zin langs een omweg naar het Station, uivgeleide gedaan door den Bur- pemeester en de Wethouders Vos, Ter Haar en Von I rijtag Drabbe, waarna de Koningin en de Prinses naar Den Haag reisden, na af scheid genomen te hebben van den Prins, die te Amsterdam bleef em deel te nemen aan het gastmaal, dat vanavond door het Ge- meentebestuui wordt aangericht. Over de recepue van het gcmeentcbestuur wordt nader gemeld De toegang tot het Prinsenhof aan den O. Z. Voorburgwal was met hoog opgaand groen getooid, cn over het oude voorplein schreden de talrijke bezoekers, een lange file, door een allee van palmen en laurieren naar de beneden-vestibule van het Admiraliteits- gebouw, waar eenerzijds de garderobes, an- derzijds de buffetten waren ingericht. Stadhuisboden in groot ornaat, den steek op het hoofd, in de hand de zwartroode staf met in den knop gesneden een leeuwtje met het wapen der stad, wezen den weg naar bo- ven, naar de hall, waarvan de banken met bloeiende planten bezet waren, en de muren behangen met schilderijen uit het bezit der stad, ter vervanging van de oude stukken, die nu op de historische tentoonstelling in het Rijksmuseum prijken. Het verzamelpunt van al'el Bezoekers was de antichambre van den burgemeester, welk vertrek tot berstens toe vol was. Alle categorieen van de bevolking van Amsterdam bleken er prijs op gesteld te hebben, vandaag hun opwachting te maken b. het gemeentebestuur, om haar gelukwen- schen aan te bieden.' Ook de raadszaal bood een feestelijken aan- blik. Talloos waren de groote en fraaie bloem- stukken, welke uit stad en lande waren ge- zonden als blijken van hulde ter begeleiding van de schriftelijek en mondelinge geluk- wenschen aan de hoofdstad des lands. Zoo waren'er blcemstukken van da Zaanlandsche gementen, van de gemeente Diemen en an dere omliggende gemeenten; voorts van Het Vereenigd Tooneel, directie Verkade en Ver- beek, en vele andere, te veel om ze alle af- zonderlijk te noemen. Ook was er een schoo- ne palmenversiering aangebracht. Tegen II uur nam de ontvangst door het gemeentebestuur, die den ganschen dag zou duren, een aanvang. Burgemeester W. de Vlugt en de zes wet houders, de heeren F. M. Wibaut, J. ter Haar, dr. I. H. J. Vos, J. H A. L. von Frytag Drabbe, S. R. de Miranda en Ed- Polak, met den gemeente-secretaris, mr. Ph. Falkenburg, hadden zich in een halven cirkel voor de schouw opgesteld; aanwezig waren ook de meeste raadsledenslechts van de communis- tische fractie werden de vertegenwoordigers gemist. Tal van vertegenwoordigers van allerlei organisaties en corporaties lewamen hun ge- lukwenschen aanbieden. Ook lewamen de Commissaris der Ko ningin met Ged. Staten en dp burgemeesters van groote gemeenten ter recentie, die diver se toespraken hielden waarop burgemeester De Vlugt antwoordde: Mr. Wijtema, burgemeester van Rotterdam bood voor het Amsterdamsche raadhuis na- mens die concente een gebrandschilderd raam aan, dat vervaardigd zal worden naar een ontwerp van prof. Roland Hoist. Een bekend ingezetene der gemeente, die verzocht heeft zijn naam niet te noemen, heeft den burgemeester als blijk van belangstelling in „de herdenking van het 650-jarige bestaan onzer geliefde stad", een bedrag van f 1000 ter hand gesteld, omo daarover naar welge- vallen te beschikken. Bij de vertegenwoordiging van de Kerkge- nootschappen trok het de aandacht dat de R, K. kerk daarbij ontbrak. Eerst om over half zes was de drukbezoch- te receptie, die, gelijk gemeld, te 11 uur 'smor- gens begonnen was, afgeloopen, en konden de leden van het gemeentebestuur burgemees ter de Vlugt hulde brengen voor de uitnemen- de wijze waarop hij de gevoelens van de hoofdstad vertolkt had. De burgemeester van Warschau zond een telegram. DE STRIJD IN MAROKKO. De Spanjaarden zijn door de tweede lan ding, ditmaal in den Oosthoek van de baai van Alhucemas vrijwel meester van de kust, gelegen tusschen die baai en Moro Nueva, waar de eerste landing geschiedde. De af- stand tusschen de beide punten dwrs over de baai is circa 20 K.M. In het Westelijk Cen trum ligt op korten afstand van de kust Aj- dir, Abd-el-Krim's hoofdkwartier. De beide landingen werden zeer voorspoedig uitge- voerd, onder dekking van hevig geschutvuur der vereenigde Spaansche en Fransche vlo- ten. De kanennen van de Riffi konden niet veel nadeel aanbrtngen, hoewel verscheidene oor- logsschepen werden geraakt. Het wekt te Tanger groote verbazing, dat de Spanjaarden hun geslaagde landingen en de daarop gevolgde successen niet beter heb ben weten te benutten, om op de inboorlingen indruk te maken, terwijl de Rif-propaganda te Tanger ijverig wordt voortgezet. De Dpjeballastammen gaan voort met hun aanvallen op de Spaansche linie bij Beni I<a rich. Fransche oorlogsschepen bombardeerer. opnieuw de Anjera-dorpen. De Fransche troepen konden na een hevig bombardement op de vijandelijke stellingen, iangs een front van circa 57 K.M., voortrukken. Dit bracht de Fransche legers terug tot de posten, die vroeger deels ontruimd moesten worden, an derdeels door de Riffi werden veroverd. De slagvelden van April, Mei en Juni wer den bereikt en zelfs gepasseerd. Een geweldi- ge macht, bijgestaan door srtillerie, tanks en vliegmachin.es, drong den vijand terug naar een uitgestrekt gebied, dat de grens" vormt tusschen het Rof en het Fransche protecto- raat. Een regen van granaten daalde neer op de Riffi en Djeballa-contingenten, die niel- temin krachtigen t'egenstand beden, waar dit mogelijk was. Bij den aftocht betwistten de Riffi den tegenstander elken duimbreed grend. Allerwegen wordt erkend, dat de Riffi zich moedig verdedigen. De Franschen hebben overal de gestelde doeleinden bereikt en zijn in sommige geval- len zelfs ncg verder'kunnen gaan. Ain Boe Aissa, Beni Terkoel en Astara zijn weer in handen der Franschen, die ook Amjoit bereikten, welke plaats de zetel is van den Sjerif van den stam. Deze is altijd een goed vriend van de Franschen geweest, het- geen verleden voorjaar Abd-el-Krim bewoog tot den aanval op de Fransche zone. De sjerif moest derhalve vluchten, maar werd weer in zijn religieuze positie hersteld. Na een bombardement dat meer dan 45 uur heeft geduurd, zijn de Franschen over een front van veertig mijl met 60 bataljons, gesteund door tanks, onder commando van maarschalk Petain opgerukt, zegt een bulle tin uit Parijs. Indien Petain niet binnen twee of drie weken de rivier Oergha over- steekt, zullen de wegen onbegaanbaar zijn en zal Petain zijn groote campagne tot het volgende voorjaar moeten uitstellen. De re- sultaten van Vrijdagmorgen waren belang- rijk en vier uur na het begin van den aanval hadden de Franschen alien stelljngen, die on der vuur waren genomen, bezet. Naar uit Madrid wordt gemeld zijft nieu we afdeelingen genie en infanterie grland, ter versterking van de Spaansche troepen in hun nieuwe stellingen. Uit Parijs wordt gemeld, dat thans 60 ba taljons den opmarsch in Marokko hebben ingezet en „een race met den regen houden. Tegenover persvertegenwoordigers heeft Painleve verklaard, dat, wanneer de tegen- standers in Marokko mochten meenen, dat de edelmoedigheid van Frankrijk, dat zijn uiter- ste best heeft gedaan, zonder bloedvergieten den vrede tot stand te brengen, een bewijs van zwakheid is, de komende dagen die dwa- ling zullen doen verdwijnen. Door de Fran sche kracht zullen alle hinderpalen wegge- vaagd warden. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Zaterdagochtend heeft de vergadering de algemeene bespreking van het werk van den gaan aan, ctoch moet volgen op het veilig- pansche gedelegeerden het woord gevoerd hadden betuigde Hymans (Belgie) opnieuw het vertrouwen, dat hij steeds gesteld heeft in de toekomst van den Volkenbond. Spr. verldaarde, dat de Belgen trouw blijven aan cle beginselcn van het protocol van 1924 Hymans meent, dat het stelsel van arbitrage de veiligheid slechts kan verzekeren, wan neer het berust op politieke. sancties en uit- voeringswaarborgen, die eerbied voor het recht afdwingen. Moreele sancties zijn niet voldoende. De onmogelijkheid om het protocol in werkipg te brengen, moet dev olkeren aan- zetten om in regionale overeenkomsten en bij- zondere regelingen het middel te zoeken om hun veiligheid te waarborgen en den vrede te verzekeren. Spr. komt op voor de onder- ;inge veiligheidsverdragen, waar thans over onderhandeld wordt en die defensieve combi- nafi' s zijn. De ontwapening kan niet vooraf- gaan aan, doch moetv olgen op het veilig- heidsregime. Quinones de Leon (Spanje) leest een ont werp voor van een motie, waarin wordt voorgesteld de kwestie van het protocol te b:vorderen door het sluiten van wederzijd- sche waarborgsverdragen in den geest van het pact. WAT CHINA AAN BELGIE BETALEN GAAT. In een officieel communique is medegc- deeld, dat de Belgische gezant te Peking een overeenkomst met de Chineesche, regeering heeft geteekend, waarin de betaling van de rest der sehadeloosstelling, in verband met den Bcxer-opstand aan Belgie wordt gere- geld China was met de betaling der annui- opgehouden en weigerde den dienst van deze schuld in goudfrancs te garandeeren. Bij de thans gesloten overeenkomst ver- plicht China zich van I September 1925 af de betaling der annuiteiten te hervatte'n en onmiddellijk in mindering van den achter- stand 29.053.611 francs in papier te voldoen. Het waardeverschil tussche de papier- en goudfrancs der verschuldigde bedragen en der annuifeiten in de toekomst zal aan Chl- neesch-Belgische instellingen van opvoeding en weldadigheid en aan werken van openbaaV nut worden besteed, waarbij werd overeenge- kemen, dat het benoodigde materaal in Bel gie zal worden aangeschaft. De betreffende werken en instellingen zul len ieder jaar worden aangewezen door een Belgisch-Chineesche commissie. DE FRANSCHE SPOORWEGEN. De door den Franschen minister van pu- biieke Werken, Laval, benoemde commissie van enderzoek naar de vele spoorwegonge- lukken, die in den laatsten tijd in Frankrijk hebben plaats gehad, heeft verschillende be- langwekkende voorstellen aan de hand ge daan, welke ten doel hebben, het reizend pu- bliek weder gerust te stellen. De „Daily Tele graph" meldt, dat allereerst de mededeeling wordt gedaan, dat het met de spoorwegonge- lukken in Frankrijk eigenlijk zoo erg niet is. De spcorwegen zijn dit jaar wel onfortuinlijk geweest, maar als men de zaak over een wat langere pericde beziet, zal men bemerken, al- dus de commissie, dat het aantal ongelukken van jaar tot jaar vermindert en dat de toe- stand in Frankrijk in dit opzicht gunstig moet werden geacht. De commissie heefr de machines up to date en in orde bevonden, maar zij stelt voor, een nieuwe vindng toe te oassen, waardoor de machinist in geval van dreigend gevaar de remmen onmiddellijk in werking kan stellen. Vooruitgang is te ccnstateeren' bij den aan- maak van rollend materieel, de gasverlichting is op de voornaamste lijnen afgeschaft en zal spoedig geheel zijn verdwenen. Het ver- nieuwen en versterken van de rails, na de wa- penstilstand begonnen, zal spoedig voltooid zijn. De sein-systemen worden bevredigend ge acht en de verschillende maatschappijen heb ben besloten, zoo spoedig mogelijk het half- automatisch en zelfs het heel-automatisch blok-signaal uit te breiden. Met betrekking tot de periodieke inspectie naar de gezondheid van de ver ant wo ordel ij ke spoorwegbeambten, zal de minister de medi- sche autoriteiten raadplegen en de maat schappijen van het resultaat in kennis stellen. OP WEG NAAR DEN VREDE. De Fransche minister van Onderwijs, De Monzie, die gister van Kopenhagen naar. Berlijn vertrok, liet zich in Denemarken's" hoofdstad als volgt uit: „Ik ben de eerste Fransche minister na den oorlog, die de Duitsche hoofdstad bezoekv., Dat dit kan plaats vinden, is een goed tee- ken. De goede wil is teruggekedrd en de in- ternationale samenwerking neemt een aan vang. Kort geleden is de voorzitter van den Rijksdag Lobe, ten behoeve van de demon- stratie voor den vrede in Parijs geweest. Zou dit voor twee jaar mogelijk zijn geweest? \JJ ziet, wij bevinden ons op weg naar den vrede!" CAILLAUX NIEUWE BEGROOTING. De ontwerpstaatsbegrooting voor 1926 voor Frankrijk is Zaterdagmiddag aan de, leden der financieele commissie van de Ka- mer toegezonden. In minder dan twee maan den is deze begrooting opgesteld, daar die van 1925 eerst op 13 Juli werd aangenomen. Om tot een snelle afwikkeling dezer staats- begrooting in het parlement te komen, heeft Caillaux het aantal artikelen tot een mini mum teruggebracht. Het ontwerp bevat slechts J58 artikelen, in plaats van 320 in het ontwerp staatsbegrooting van 1925. De belasting-voorstellen zijn vervat in slechts 20 artikelen in plaats van 150 in het ontwerp van verleden jaar. EEN SCANDINAVISCHE SCHEEPS- CONVENTIE. Van 27 Augustus tot 11 September is alhier een conference gehouden tusschen re- geeringsgedelegeerden uit Denemarken, iFn- land, Noorwegen en Zweden, waarop de kwestie van een wederzijdsche erkenning van elkaars wettelijke bepalingen omtrent de controle op de uitrusting en deugdelijkheid1 van schepen is besproken. De conferentie is geeindigd met de opstelling van een ontwerp- conventie, waarin de hoofdlijnen voor toe- komstige samenwerking der betrokken landen op dat gebied worden opgesteld. Andere sta ten kunnen desgewenscht tot de conventie toetreden. EEN MISPLAATSTE GRAP. Naar bekend is, was de Italiaansche ma rine na het vinden van een bericht in een flesch, op zoek gegaan naar den Canadees Smith, die met z'n cano een iocht over de Middellandsche Zee gemaakt had. Uit Rome wordt nu gemeld, dat het bericht in de flesch een misplaatste grap is geweest, daar Smith zich op het oogenblik in goeden welstand te Orbetelle bevindt. Dit is dus weer heel iets anders, dan een paar dagen geleden gemeld werd, n.l dat Smith en zijn vriend ontdekt zouden ziju op een eilandje bij Corsica. EEN PELIKAAN VERSLINDT EEN DUIF. In St. James Park te Londen zijn eendjes en zwanen en dus ook kinderen die ze komen voederen. Verder huist in dit park een peli- kaan, die er wel voor zorgt, tijdens deze maaltijden in de buurt te zijn, welke aanwe- zigheid haar doel dan ook niet mist. Zoo was het al dagen en weken en alles ging goed; nooit gebeurde er iets bijzonders. Tot een duif de verzoeking niet kon weer staan en zich verstoutte, den pelikaan een extra uitgezocht hapje voor den snavel weg te pikken. Tot nog toe had de pelikaan het duivenras in het algemeen, en dit exemplaar in het bijzonder, nooit iets kwaads toegewenscht, maar dit ging te ver. Op zijn beurt hapte de pelikaan toe en slokte de gevederde dievegge zonder vorm van proces op. Even had hij zichibaar moeite met de verwerking van hU ongewoon gerecht, doch spoedig was de spijsvertering weder in orde en de pelikaan, tevreden over de wijze waarop hij zich snel recht had weten te verschaffen, schreed wa- terwaarts en peddelde naar het eilandje, waar zijn familie huist. KORTE BERICHTEN. Tengevolge van het eten van vergiftige paddenstoelen is te Preisendorf (Ober-Beie- ren) een heel gezin, bestaande uit drie per- sonen overleden. De provinciale bond van het Centrum voor Groot-Berlijn, heeft zich acbter Dr. Wirth geschaard. De Turksche regeering heeft met de Junkersfabrieken in Dessau 'n overeenkomst gesloten betreffende de organisatie van het luchtverkeer in Turkije. - De vakvereenigingen van het Duitsche Spoorv/egpersoneel hebben cle arbitrale uit- spraak in de lconkwestie verworptsr ALKMAARSCHE f

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1