S door W. Jimmink Hz., H. Kooij, Harericar- spel; 2e A. Francis, Schagen; 3e G. Rader- maker, Burgervlotbrug. Idem (niet geregistreerd). le pnjs H. Re- zelman, Schagerbrug; 2e D. Kuiper. Schager- brug. Twinters, gekalfd tusscben 1 Jan, en 31 Mei 1925. le prijs Jb. Eriks Kz., Schager brug; 2e A. Francis, Schagen; 3e C. van der Oord, Barsingerhorn. Melkvaarzen gekalfd idem, le prijs C. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e Jb. Eriks Kz., Schagerbrug; 3e D. Kuiper, Schagerbrug. Pinken geb. in 1924. le prijs W. Jimmink, Schagerbrug; 2e dezelfde; 3e j. Schoorl, Barsingerhorn. Stieren geboren in 1924. le prijs C. van d. Oord, Barsingerhorn; 2e W. jimmink, Scha gerbrug. Stierkalveren geb. in 1925, geregistreerd. le prijs N. D. Kaan, Wieringerwaard; 2e W. Jimmink, 't Zand. Stierkalveren, graskalveren. le prijs S. Wardenaar, Barsingerhorn; 2e C. Marees, Schagerbrug. Kuikalveren, graskalveren, geregistreerd, geboren in 1925. le prijs W. Jimmink Hz., t Zand. Kuikalveren, niet geregistreerd, geb. in 1925. le prijs S. Wardenaar, Barsingerhorn; 2e D. Sleutel Jz., idem; 3e C. Marees, Scha gerbrug. 4 Fokschapen, type Tesselsch, mgeschreven. le prijs K. Winkel, Schagerbrug; 2e G. Ap- pel, Burgerbrug; 3e P. v. d. Oord, Barsinger horn. 4 Ooilammeren, ingeschreven, type Tes selsch. le prijs W. Jimmink Hz., 't Zand; 2e K. Winkel, Schagerbrug; 3e Jb. de Wit, Bur gerbrug. Ram, geboren in 1923 of eerder type Tes selsch, geregistreerd. le prijs G. Radermaker, Burgervlotbrug; 2e H. van Hoorn, Wierin gerwaard; 3e Jb. de Wit, Burgerbrug. Ram, geboren in 1924, type Tesselsch, in geschreven. le prijs zilveren medaille van de Zijper Crt., P. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e J. Koopman, Schagerbrug; 3e N. D. Kaan, Wieringerwaard. Ooi met lammeren geb. in 1925. le prijs G. Appel, Burgerbrug; 2e K. Winkel, Scha gerbrug; 3e P. v. d. Oord, Barsingerhorn. Tien overhouders van leden der afdeeling. le prijs C. de Moor, Schagerbrug; 2e G.. Blaauboer, St. Maartensbrug; 3e A. Kaan, Oudesluis. Vier Fokschapen, zichtbaar geworpen. le prijs D. Stammes, Anna Paulowna; 2e A. Francis, Schagen; 3e M. Besteman, Burger brug. Vier Ooilammeren. le prijs D. Stammes, Anna Paulowna; 2e K. Kant, Schagerbrug; 3e D. Stammes a.b. Ram geb. in. 1925. le prijs D. de Graaf, St. Maarten; 2e P. Baken, Nieuwe Niedorp. K a a s. le prijs Fabriek Eendracht, Stolpen; 2e Fabriek Eensgezindheid, St. Maartensbrug; 3e Fabriek Dageraad, Burgerbrug. B o t e r. le prijs Fabriek Eensgezindheid, St. Maar tensbrug; 2e C. Marees, Schagerbrug; 3e Fa briek Dageraad, Burgerbrug; 4e Gebr. Hille, Schagerbrug. Keurmeesters waren No. 1, 2, 3 5 en 6. A. Bakker, Wieringerwaard, K. Hoog, Schagen; en P. de Boer, Schagen. Hoornveee rubrieken 8, 9, 10, 11 en 16. P. Sevenhuizen, Warmenhuizen; P. Schenk, Wieringerwaard. Arbiter E. Koster, Berk- hout. Hoornvee rubrieken 8. 9. 10, 11 en 16. P F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Jm. Blaauboer, Barsingerhorn. Arbiter: E. Kos ter, Berkhout. Wolvee 17 t. m. 25. E. Govers Dz., Alk- maar; Jac. Keijzer, Texel. Arbiter: J. Sijp, Alkmaar. Klein vee en pluimveegedierte Jb. Koster en A. Schenk Dz., Schagerbrug. Bloemen, planten en vruchten. Ch. Speets, Schagen; Alb. Kaan, Oudesluis. Kaas en Boter. H. Deutekom, Schagen; Jn. Jimmink Lz., Alkmaar. De uitslag van het Concours Hippique is als volgt: le afdeeling 11 paarden: le prijs G. W. Wpiboer, Anna Paulowna; 2e J. de Graaf, Burgerbrug; 3e H. de Graaf, Schagerbrug; 2e Afdeeling. 12 paarden le prijs A. Scha- ger, Aartswoud; 2e P. Wonder, Heerhugo- waard; 3e G. W. Waiboer, Anna Paulowna. Eervolle vermelding: K. Kostelijk, Zuidschar- woude. UIT EGMONDBrNNEN. - In verband met het voorstel der commissie van onderzoek uit het college van Ged. Sta- ten, om bij opening der aangevraagde R K. school op Egmondbinnen de overblijvende openbare school onder te brengen in het vierde lokaal der bestaande, waarvan dan dne lokalen ter beschikking zouden staan van het R. K schoolbestuur, heeft het gemeente- bestuur een schrijven gericht aan Ged. Sta- ten, waarin medegedeeld wordt, dat het R. K. schoolbestuur bezwaar maakt tegen het jfstaan van het vierde lokaal. Als motieven worden opgegeven: lo dat het twijfelachtig is, of het R. K. schoolbestuur rechten kan doen gelden op dat lokaal; 2o. dat het alles behalve paedagogisch is, als in twee aan el- kaar grenzende lokalen de uitoefening van het onderwijs, met alles wat daarmee samen- gaat, zoozeer uiteenloopt, dat het voor beide partijen hinderlijk kan geacht worden. Voorts meent het gemeentebestuur het voorstel der commissie te moeten ontraden, omdat het geen zuiver beeld zou geven van de financieele gevolgen van de handhaving der openbare school. Om dit aan te toonen wijst het gemeentebestuur er op: lo. dat onder de verbouwing der openbare school ten behoeve van het R K schoolbestuur ook begrepen zijn die van het vierde lokaal, zoodat de kos- ten van instandhouding de eerste jaren zeer miniem zullen zijn; 2o. dat ook de leermidde- len overgaan, zoodat de resteerende scliool nog geruimen tijd zonder aanvulfog van den aanwezigen voorraad partij kan trekken. Ten slotte meldt het gemeentebestuur naar aanleiding van een vraag van den heer Bo- mans: lo. leerlingen, die van Egmond; aan den Hoef naar Egmond aan Zee op school gaan2o. kinderen uit den polder achter Rin- negom, die dagelijks het grootste gedeelte van den weg volgen, die de niet-Katholieke kin deren moeten gaan, indien de openbare school van Egmondbinnen wordt opgeheven 3o. Idnderen uit Wimmenum. die de R K. school" op EgmonZT aan den Hoef bezoeken 4o. kinderen uit den polder, die op 3 a 4 K M. afstand wonen. Hierbij is gevoegd een ver- klaring van het hoofd der R. K school van Egmond aan den Hoef, waruit blijken moet, dat het voor kinderen van buiten niet het minste bezwaar heeft om het onderwijs te volgen Het gemeentebestuur voegt hierbij, dat de bezwaren der ouders, die zich verzet- ten tegen de opheffing der openbare school, dus zeer overdeven zijn UIT VEENHUIZEN. Wij vernemen, dat plannen bestaan, om Veenhuizen kerkelijk te combineeren met Heer-Hugowaard, terwijl Oude Niedorp dan met Nieuwe Niedorp samen zou werken. Evenals nu, zouden de kerkbesturen ieder ,hunne zelfstandigheid behouden. De voorbe- reidingen t6t die vereeniging maken goede vorderingen. UIT LIMMEN. Door de Afdeeling Bloembolleneultuur al- hier zal dezen winter bij voldoende deelna- me een Cursus worden georganiseerd in Be- mestingsleer. Voor nadere bijzonderheden ver- wijzen wij naar een in dit nummer voorko- mende advertentie. UIT HEILOO. Wij verwijzen naar een advertentie in het nummer van gister, waarin belangstellenden worden1 opgeroepen voor het organiseeren van een cursus in glascultuur. Buitenland DE VOLKENBONDSVERGADERING. Gister heeft de Assembled de beraadsla- ging over het verslag van 'de werkzaamheid van den Raad voortgezet. De oude Hongaar- sche staatsman Apponyi beklom, ondanks zijn 84 jaar, het spreekgestoelte, om den Vol kenbond voor de groote hulp tot financieele gezondmaking van Hongarije dank te zeg- gen. Hij kreeg een ovatie. Hij drong erop aan dat de klachten van verschillende minderheden door' den Raad of zijn commissie steeds aangehoord moesten worden. De mogelijkheid dient geschapen, dat beide partijen of een ervan het advies van het permanente internationale hof van justitie kunnen inwinnen. Apponyi is'het eens met de opvatting van Benesj dat ondanks de afwijzing van het pro tocol betreffende minnelijke regeling van in ternationale conflicten voortgegaan dient te worden op den weg naar verwezenlijking van arbitrage en van de gedachte van ontwa- pening. Ten slotte stelde de leider van de Hon- gaarsche delegatie voor, aan de motie van Quir.ones de Leon (Spanje)1 een zin toe te voegen, voorstellende dat de Raad van den Volkenbond de voorbereiding van een ont- wapeningconferentie onverwijld ter hand zal nemen. De eenzijdige ontwapening van de over- wonnen naties was voor hen een vernedering. Zoo'n vrede is enkel een wapenstilstand. Namens Urughay heeft Buero vertrouwen in den Volkenbond uitgesproken en een mo tie ingediend om den Volkenbondsraad te verzoeken een grondige studie te maken van de regelen betreffnd het permannte hof van internationale justitie, daarbij rekening hou- dend met denarbeid en de ervaring van dit hof en van de meeningen geuit in parlemen- taire, wetenschappelijke en andere kringen, teneinde te komen tot meer universeele toe- passing vand e rcchtspraak van dit hof. Bulgarije heeft zich voorstander verklaard van een algemeen verdrag ter instelling van verplichte arbitrage. Galvanauskas (Lithausen) behandelde het vraagstuk der minderheden en verzocht den Volkenbond cen internationale overeenkomst inzake de minderheden uit te werken, welke alien landen gelijke plichten op zal leggen ten aanzien der minderheden. Voorts sprak hij de hoop uit, dat de Volkenbond een voor beide partijen aannemelijke oplossing moge vinden voor de Grieksch-Bulgaarsche betrekkingen. Gistermiddag hebben verschillende commis- sies hun werk hervat; in de zesde commissie zou burggraaf Cecil een uiteenzetting geven van het ontwerp tot afschaffing van elken vorm van slavernij. Mr. Zimmerman heeft waarschijnlijk gister zijn laatste redevoering als commissaris-ge- neraal van Oostenrijk in de Volkenbondsver- gadering uitgesproken. De tweede commissie behandelde onder voorzitterschap van prof, van Eysinga het Oostenrijksche vraagstuk, waarbij mr. Zimmerman een overzicht van de geschiedenis van de volkenbondsbemoeii'n- gen tot redding van Oostenrijk gaf. Hij ver- klaarde daarbij zich geheel met de beslissin- gen van den Volkenbondsraad te vereenigen en met vreugde het oogenblik te zien nade- ren, waarop Oostenrijk weder geheel vrij zal kunnen zijn. De commissie nam onder applaus een reso- lutie aan met een aan mr. Zimmerman gerich- te dankbetuiging, terwijl tenslotte voorzitter van Eysinga nog het voorrecht had zijn land- genoot in naam van de geheele commissie te huldigen. De juridische commissie heeft een Neder- landsch voorstel aangenomen tot het in ver- dere studie nemen van het rapport der speci- ale juristencommissie inzake het conflict over Korfoe in 1923. Er was verzet in de eerste commissie tegen het Deensche voorstel om aan het Haagsche Hof een bemiddelingscommissie te verbinden. Rechtspraak en arbitrage moesten gescheiden blijven. HET CONGRES DER DUITSOHE SOC.-DEM. PARTIJ. Te Heidelberg is Zondag het congres der Duitsche sociaal-democratische partij aange- vangen, welks voornaamste taak zal bestaan in het opstellen van een nieuw partijpro- gram. De openingsziting was gewijd aan de nage- dachtenis van den te Heidelberg geboren en begraven eersten president der Duitsche re- publiek, Ebert. Zijn weduwe was op verzoek van het partijbestuur ter zitting aanwezig Door talrijke afgevaardigden is een groote krans met een rood lint op Ebert's graf neer- gelegd en de oude Molckenbuhr, die tiental- len jaren door politieke en persoonlijke vriendschap met Ebert verbonden is geweest, herdacht zijn verdiensten voor vaderland en partij. Ook de voorzitter Wele herdacht in zijn openingsrede den eersten Rijksoresid nt Ove- rigens was zijn begroetingsrede als gewoon- lijk minder tot de afnevaardigden, dan wel tot de aanhangers in den lande gericht. Wels noemde den toestand ondragelijk, dat, ondanks den goeden oogst, het brood niet goedkooper docb infegendeel duurder is ge- worden en beschreef met talrijke treffende staaltjes wat tot dusverre door president Hindenburg, die door zijn kiezers als ^red der" werd aangezien, en diens regeering is verricht. De houding der partij ten opzichte der communisten heeft voor de sociaal-democra- tie nog slechts secundaire beteekenis, daar de communistische partij is gekomen in een ver gevorderd stadium van ontbinding In zeer felle bewoordingen keerde Wels zich vervolgens tegen het kabinet-Luther. Toen voor zeven jaar, aldus Wels, een ieder het hoofd verloren had, was de sociaal-de mocratische partij, onder leiding van Ebert, zeer sterk. Thans is zij van een partij met de hoogste regeeringsverantwoordelijkhei^, op- positiepartij geworden. Doch deze draagt de kiem voor de komende overwinning in zich. Een half jaar regeering door rechts heeft aan dfe massa getoond, dat ook de bevrij dingsstrijd der Junkers tegen Frankrijk niet met geweld kan worden gevoerd en dit halve jaar heeft aan de massa verder duidelijk ge- maakt, dat voor de Junkers en hun handlan- ers winst en kapitaal hoogste wensch zijn "e massa's stroomen weder naar de sociaal- democratie toe en het uur zal kcm?n, waarop deze weder om de politieke macht zal verove ren. Tot voorzitters van het congres werd en Otto Wels en de afgevaardigde Maier (Ba den) gekozen. De opkomst der gedelegeerden uit het Rijk is' zeer groot Daarentegen stelt de zwakke opkomst uit het buitenland teleur. De voor zitter der socialistische partij in Londen heeft een verontschuldigingsschrijven gezonden. Uit Frankrijk is allien een begroetingstele gram gekomen, doch geen gedelegeerden. ENGELSCHE BEZITTINGEN IN DUITSCHLAND. Na een proces dat eenige jaren heeft ge- duurd, is aan den hertog van Albany, een kleinzoon van wijlen deE ngelsche koningin Victoria, die bezittingen in Duitschland had, weer zijn eigendom teruggegeven. Het ging om eenige kasteelen, jachthuizen, een biblio- theek en landgoederen, die een waarde van eenige millioenen marken hebben. FRANSCHE MINISTER NAAR BERLIJN. De Fransche minister van onderwijs, De Monzie, die dezer dagen te Berlijn vertoefde, zal nogmaals een bezoek brengen aan de Duitsche hoofdstad, ten einde, naar de offi- cieele Pruisische persdienst meldt, een onder- houd te hebben met den Pruisischen minis ter van wetenschap, kuust en volksontwikke- ling, betreffende vraagstukken op het gebie.i van wetenschap en kunst DE SCHULD VAN FRANKRIJK AAN DE VEREENIGDE STATEN. De Amerikaansche schuldencommissie is er ingenomen mee, dat Caillaux naar de Ver. Staten komt met volledige machtiging om eeri regeling tot stand te brengen, alleen afhanke- lijk van ratificatie door het Fransche parle- ment. Geen lid der commissie kan er aan twijfelen, dat Frankrijk zaken wil doen. DE FRANSCHEN IN SYRIg. Uit Damascus wordt gemeld, dat de Fran- schen aan de vier Hauran-dorpen, die betrok- ken zijn geweest bij de aanvallen, boeten hebben opgelegd en dat de gouverneur van Ezra uit zijn ambt is ontzet. Uit Syrie wordt bericht, dat generaal Ga- melin met de laatste versterkingen te Beiroet is aangekomen en terstond het initiatief zal nemen tot een actie, bestemd om den post Soeweida te ontzetten. ONTSLAG VAN DUITSCHE LEER- AREN IN POLEN. Volgens een bericht uit Danzig heeft de hoogste Poolsche commissie van toezicht op het onderwijs in Posen zonder opgave van redenen aan den directeur en 5 leeraren, waaronder 3 protestantsche geestelijken, van het Duitsche particuliere gymnasium te Bromberg, en aan den directeur en 4 leer- aressen van het lyceum aldaar, de vergun- ning tot net geven van onderwijs ontnomen. De genoemde inrichtingen moesten dienten- gevolge gesloten worden. WISSELVERVALSCHERS GEARRES- TEERD. De Berlijnsche politie arresteerde een uit drie personen bestaande bende van wissel- vervalschers, in wier bezit vervalschte reeds gegireerde wissels ter waarde van ca. 14 mil- lioen mark werden gevonden, alsmede met scherp geleden revolvers. Hoeveel zij reeds hebben buit gemaakt staat nog niet vast. EEN MERKWAARDIGE AUTOIOCHT. Uit Simla wordt gemeld dat sir Frances Humphrys, de Britsche gezant in Afghanis tan, vergezeld van majoor Thortron, 'de eer ste reis met een auto heeft gedaan van Ka- boel over Gazni, Chalatigibzai en Kandahar, in Afghanistan, naar Chaman, in Punjab (En|f.-Indie). Deze afstand bedraagt 615 De tocht duurde vier dagen. De reizigers werden overal hartelijk ontvangen. DE TYPHUS IN DUITSCHLAND. De typhus-epidemie schijnt in Midden- Westfalen toe te nemen. Te Rhcine zijn twee nieuwe gevallen geconstateerd, te Nieder- Marsberg drie, te Plettenberg twee en te Werl een. Te Rheine zijn tot dusver tien personen aan typhus overleden. DE PARIJSCHE BANKEN HEROPEND. Gisterochtend zijn de Parijsche banken, die gedurende meer dan een maand gedeeltelijk gesloten waren of met een heel kleinen staf den arbeid zoo goed en zoo kwaad als het ging op gang hielden, heropend. De stakers hebben hun plaatsen achter de loketten en lessenaars weer ingenomen en zich moeteri schikken in het onvermijdelijke. De bankdirec- teuren zijn op hun stuk blijven staan en heb ben hun aanbod, dat den 31en Aug. j.l. door de stakers werd afgewezen, gehandhaafd. Het hield een herziening in van alle salaris- sen aan het einde van '-et jaar, een onmidde- lijken bijslag van 200 francs en de betaling van de overuren, die noodig zijn geworden. om den bij de staking verloren geganen tijd in te halen; voorts een bijslag van 200 frcs voor kolen gedurende den winter en geen ontslagen wegens deelneming aan de staking Thans zijn de stakende employees genoopt het te aanvaarden. Toch zijn er nog eenige honderden slacht- offers gevallen, daar een aantal kleine ban- ken gedurende het conflict nieuw personeel heeft aangeworven, dat bezwaarlijk thans zou kunnen worden ontslagen om de stakers weer in dienst te nemen. Deze zijn hun baan- tje fewijt en worden door het stakingscomite gesteund. DE TOESTAND IN CHINA VERBETERT. Volgens de Times is de toestand in China in zooverre verbeterd, dat de agitatie tegen vreemdelingen vermindert, terwijl handel en scheepvaart allengs hervat worden. De kentering ten goede is in de eerste plaats te dan ken aan het krachtig optreden van den militairtn gouverneur van Tientsin tegen wanordeiijkheaen, ten tweede aan de uitputting van de bolsjewistische propagan da, maer vooral aan het feit, dat iedere Chi nees, die wat bezit, de aanhoudende herrie moede is geworden en naar normale toestan- den terug verlangt. Hoe zwaar de verliezen in de laatste drie maanden ook voor de vreemdelingen geweest zijn, China zelf heeft een oneindig veel grootere schade geleden. In het binnenland! duurt de oude strijd voort. Een treurig teeken des tijds is, dat Jeng-Hsishan, de modelgouverneur van Sjansi, wiens goed bestuur gedurende 14 jaren overal werd geroemd, thans met ver- drijving wordt bedreigd1 door zijn roode na- buren van Honan en Sjensi. Jeng-FIsi-shan heeft onlangs zijn leger belangrijk versterkt, maar door een overmacht kan hij tot onder- werping worden ged'wongen, in welk geval de eenige Chineesche provincie, die tot dus verre vrij was van euvelen zooals opium, etc. fen prooi zal vallen aan militairen, die geld noodig hebben voor de betaling van hun troepen tot versterking der pro-bolsj ewistis- sche macht van den christen generaal Feng. SPEELWOEDE IN BERLIJN. In den laatsten tijd heeft het spelen in Ber iijn een aanvang aangenomen, welke ver dien van vroegere jaren overtreft en zelfs een era- stig gevaar begint op te leveren voor het eco- nomisch leven. Zoo is althans het oqrdeel van de Voss. Ztg.". In de afgeloopen week heeft de politie te Berlijn weer eenige „wilde Partien" die ver- boden spelen beoefenen en geen politie-ver gunning hebben, overvallen. Dit resultaat te bereiken, is Iang nietg emakkelijk. Maanden- lang geduld en arbeid worden van de politie geeiacht om" de spelers op heeterdaad te be- trappen. De clubs, die zich met het geluksspel bezighouden, wisselen n.l. elken nacht van lokaliteit. Aan de politie is thans nog het bestaan van vijf „Bae-Partien" bekend, die zij echter door de dagelijksche wisseling van adres niet in haar macht kan krijgen.. Het aantal regelmatige speelclubs, waar n.l. geen „Gliickspiel" maar een ,,Geschicklichkeit- spiel" gespeeld wordt, groeit ook voortdu- rend. Bij de politie zijn ruim 80 clubs inge schreven waarin ecarte wordt gespeeld. De politie staat hiertegenover machteloos, hoe- wel de Pruisische rechtbank ecarte een ge luksspel acht, maar het Reichsgericht is van een andere opvatting en kwalificeert het als een „Geschicklichtkeitsspiel". Verboden spe len zijn o.a.: roulette, bac, Schlesische Lottt- rie. Behalve uit de beroepsspelers komt een groot contingent der spelers voort uit den arbeidersstand; voor den oorlog trof men onder die klasse heel weinig spelers. DE CHINEEZEN-OORLOG TE NEW YORK. Wegens de aanhoudende onlusten, die in verschillende Amerikaansche steden tusschen vijandige groepen van Chineezen zijn voor- gevallen, heeft de politie te New York Zater- dagmorgen- een inval gedaan in de plaatselij- ke Chineezenwijk, waar zij meer dan 200 in- woners arresteerde. Ongeveer honderd van deze Chineezen bleken in de laatste drie jaar te New York te zijn aangekomen. Menver- moedt, dat zij opzetelijk werden geimpor- teerd door vijandelijke groepen met het oog op een herhaling der gevechten. 68 Chinee zen werden vooi ondervraging naar het Ellis-Island vervoerd. De federale autoriteiten hebben, gelijk be kend, besloten tot deporatatoe van alle Chi neezen, die niet kunnen aantoonen op wettige wijze in Amerika te zijn aangekomen. Te Boston is een Chinees doodgeschoten, die door zijn landgenooten werd verdacht, verraad te hebben gepleegd. DE NON-STOP-VLUCHT NAAR HONOLULU. De gezonciheidstoestand van commandant John Rodgers en zijn vier medepassagiers van de verongelukte Amerikaansche vlieg- machine P. N. 9 No. 1, di, te Honolulu in het ziekenhuis verpleegd worden, is redelijk goed. Niettemin achten de geneesheeren het nog raadzaam, dat de bemanning, na haar doorgestane ontberingen, nog eenigen tijd het bed blijft houden. Het voorgevallene heeft de autoriteiten in- tusschen niet afgeschrikt den tocht op te ge ven. Den 21sten November a.s. denkt men met de P. N. 9 No. 3 en wellicht ook met de P. N. I, het vliegtuig dat in verband met het zoekraken van eei'stgenoemd toestel op hoog bevel niet mocht vertrekken, de non stop- vlucht San FranciscoHawai alsnog te volbrengen. EEN SLORDIG BEWAARD VERMOGEN. In een armoedig huisje in Gravesend is een dezer dagen een 70-jarige vrouw, Agnes Rumnay Clarke, gestorven. In het huis heeft men, alom verspreid, bankbiljetten en oude munten ontdekt, die tezamen een waarde van 80.000 gulden hebben. De moeder van de overledene, die met een kapitein van het In- dische leger gehuwd is geweest, is, naar men zegt, vroeger gouvernante van den ex-keizer geweest. Het gevonden geld is om welke reden is nog niet bekend aan den Earl of Dalhou- sie en zijn broeder vermaakt. DE AANSLAG OP DEN JAPANSCHEN GEZANT TE MOSKOU. De Moskousche politieautoriteitein zijn cfe bedrijvers van den aanelag op den Japan- schen gezant op het spoor gekomen. Men heeft hier te doen met een tamelijk breed op- ezet complot, waarbij talrijke leden der hineesehe kolonie, klaarblijkelijk uit natio- nalistisch fanatisme, zijn betrokken. Een aan tal personen, onder wie twee Chineesche stu- denten en Chineesche handelaren, is gear- resteerd HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Leert Uw kinderen met GESLO TEN mond en D1EP in te ademen. Raadpleeg den dokter, indien zij steeds den mond open houden. Ned. Certtr. Vereen. t. Bestrijd. d. T uberculose. GROOTE ZIJDESMOKKELARIJ i IN ENGELAND. Ofschoon de Britsche invoerrechten 0® zijde nu twee maanden van kracht zijn, heeft de smokkelarij in zijde opmerkelijke afmettn- gen aangenomen. Een agent van een felee- ding-firma is Zaterdag te Dover voor 102 p.st. beboet, omdat hij twaalf zijden c'os- tuums trachtte binnen te smokkelen. Dage lijks wordeft vrouwen betrapt, die zijden goed' willen smokkelen, dat zij onder haar gewone kleeren hebben aangetrokken. Naar verluidt heeft de douane een onder zoek gelast tegen den: eersten officier van een bekende Kanaalboot; men verwacht daarbij. wanneer de beschuldigingen juist blijien. sensationeele onthullingen. EEN VERTOONINO VAN SP1RI- TISTISCHE LICHTBEELDEN DOOR CONAN DOYLE. Sir Arthur Conan Doyle, de bekende schrijvcr van de Sherlock Holmesverhaleh, is, naar men weet, een overtuigd spiritist. Op het oogenblik is te Parijs een spiritistisch congres bijeen en de Engelsche schrijver neemt er aan deel. Doch hij doet meer, hij tracht het spiritisme ook ingang te laten vinden bij het publiek, dat er nog niet van overtuigd is. Tot dat doel-heeft hij Vrijdag- avond in de salle Wagram eenige lichtbeel- den van geestenfoto's vertoond en toege- licht. De toeloop van het publiek was zoo groot, dat ten slotte de deuren gesloten moes ten worden. Men schat, dat er toen wel 5000 menschen in d'e zaal waren. Tot de vertoon- de beelden behoorde o.a. een foto van de ver- schijning van den geest van sir Arthur's zoon, twee na diens dood, aan de zijde van zijn vader, en een foto van een plechtigheid voor de cenoiaaf op wapenstilstandsdag, waarop men gematerialiseerde geesten van gesneuvelden zich in groepjes boven de Lon- densche menigfe ziet bewegen. Sir Arthur gaf zijn toelichting in het Engelsch, dat door een folk werd vertaald. De vertooning duur de slechts kort en het publiek bewaarde een passende stilte. Alleen aan het einde klon- ken toejuichingen, die gelijk een Parijsch blad zegt uitdrukking gaven van de sym- pathie van het Fransche publiek voor een schrijver, die het heeft weten te veroveren. DE VERDWENEN EGYPTISCHE PRINS. De Egyptische prins Seif-ed-din, die, zooals men weet, jarenlang in een krankzinnigenge- sticht in Engeland verblijf heeft gehoudeu en voor kcrtcn tijd daariiityvist te ontsnappen, heeft, naar de Tel mededeelt, eenige dagen in een plaatsje bij Parijs in een klein hotel ver- tcefd. Op 3 September kwamen daar vier mannen en een chauffeur met een auto aan. Drie van hen bleven er en maakten wandelin- gen in de naburige bosschen Toen de wan- trouwige hotelhouder, die eerst meendc met internationale bandicten tc doen te hebben, de dagbladen had gelezen, ging hem een licht op omtrent de identiteit zijner gasten. Een der mannen leek, ofschoon hij zijn baard had afgcschoren, sprekend op den ontsnapten prins. Hij had als zijn naam Sarim opgege ven. Toen ck hotelhouder hem vroeg, of hij in- derdaad de ontsnapte prins was, antwoordde hij bevestigend, en verzocht hem, het ge- heim te bewaren. De hotelhouder verklaart nog, dat dc prins een bijzonder verstandigen iudruk maakte en volstrekt niet leek op een ontsnap ten krankzinnige. Hij vermoeat, dat het ge- zelschap op Turkschc visa voor de paspoor- ten heeft gewacht Vrijdag zijn de prins en zijn gevolg met on- bekendd bestemming vertrokken. De "Fransche politie schijnt van een en ander op de hoogte te zijn geweest, maar zou niet hebben inge- grepen, daar den prins niets ten laste kan worden gelegd, dat hem in de termen voor uitlevering kan doen vallen. AANGEVALLEN DOOR EEN STRUISVOGEL. Een van de oppassers van den Londen- schen dierentuin heeft Vrijdag een opwin- dend gevecht met een struisvogel geleverd. Dick, een pasaangekomen mannetjesstruis, had een oogje geslagen op Sophie, het wijfje van Bert. De beide rivalen waren slaags ge- raakt en Bert zou het onderspit geaolven hebben als Blore, de oppasser, niet tusschen- beide gekomen was. Dat liet Dirk niet op zich zitten en toen Blore den volgenden dag weer in het struisenpark was, viel Dick hem aan. Aan wegloopen viel niet te denken, want voor Blore het hek bereikt had, zou de snelvoetige vogel hem reeds hebben inge- haald. De oppasser riep zijn hulp om een bezem en vluchtte achter een boom. Door de bezem achtereenvolgens den verwoeden vo gel naar den kop te werpen dekte hii zijn af- tocht en bereikte hij veilig den uitgang. OM EEN KIND. De 75-jarige weduwe N., die in het gehucht Oud-Hoesselt in Belgie met vier kinderen, twee zonen en twee dochters woont, voedde daarbij nog op het zoontje van een derde dochter, gehuwd met B. te Looz. Dit kind is nu 13 jaar oud en de grootmoeder was zoo aan het knaapje gehecht, dat zij het niet meer wilde afstaan. Zijn ouders wilden hun kind terug hebben, doch niet alleen de grootmoe der, maar ook de tantes en ooms verzetten er zich zoo hardnekkig tegen, dat men proce- deerde. Het vonins luidde dat de grootmoeder het kind aan zijn ouders moest afstaan. Maar het gezin stoorde zich niet aan het vonnis en weigerde den knaap af te staan. Een nieuwe klacht werd door B. ingediend en twee agenten der rechterlijke brigade van Tongeren', vergezeld van twee gendarmen. begaven zich naar het huis van de grootmoe der om het knaapje te gaan halen. De familie was vast besloten geweid

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7