fe^wenifen om "de Tcleine'te b'etiouden. Nau- welijks waren de agenten binnen of zij wer- den door alle vijf ieden der familie, die met gereedschappen waren gewapend, gegrepen en zoo geslagen, adt zij de hulp der gendar- men moeste ninroepen. Deze kwamen toege- sneld, doch nu ontstond een algemeene en verwoede vechtpartij. Een gendarme trok zijn revolver, doch werd vastgegrepen door een der zonen, die hem wilde ontwapenen. In de worsteling ging een schot af. De 33-jarige dochter werd door een kogel in den buik ge- troffen en bleef schier op slag dood. Het ge- vecht duurde verwoed voort, en de agenten en de gendarmen gingen het onderspit del- ven. Om verdere ongelukken te vermijden, verlieten zij diet huis. De grootmoeder brak in het gevecht een arm en bekwam kneuzin- fen over gansch het lichaara. Het parket met den procureur des konings aan het hoofd en vergezeld door talrijke gen darmen, kwam terug naar het huis. Dezen keer bleef de overhand aan de openbare macht. A1 de leden van het gezin N., behalve de grootmoeder, zijn aangehouden. n DE FRANSCHE ONDERHANDE LINGEN MET RUSLAND. Bij zijn bezoek aan Berlijn op weg naar Kopenhagen zou, naar aan het Hbl. ge- meld wordt, de Fransche minister De Mon- zie een onderhoud gehad hebben met Kres- tinsky, waarbij de laatste uiting gaf aan den diepen indruk, dien de verwerping der Sov- jetvoorstellen te Moskou heefit gemaakt. De 'Monzie zou geantwoord hebben, dat hij alles zou doen om een ontmoeting tusschen Bri- and en Tsjitsjerin te bevorderen, maar dat de tegenwoordige regeering veel meer ge- reserveerd slaat tegenover de Russische (ifcwestie dan de vorige en dat het dben va 1 •yoorstellen als die, welke verworpen zijn, de onderhandelingen allerminst vergemak- dtelrjkte. Ge kunt alleen succes verwachten, zou De Monzie gezegd hebben, indien ge aankomt met welomschreven voorstellen van betaling in geld. Men acht het mogelijk, dat De Monzie thans op de terugreis opnieuw ^Krestinsky ontmoet, wien Moskou reeds op De Monzie's denkbeelden. geantwoord zou hebben. DE ZEELIEDENSTAKINGEN. worden thans zes mailbooten in Zuid- frikaansche havens opgehouden. Er be- ■vmden zich aan wal thans 420 stakers, op wfe de landverhuizingsdienst een waakzaam oogje houdt De hoofden der staking houden raad met tfien dienst. De processen tegen de J kers zijn gister begonnen. TterTingen "voor" cfe laagste" Masse .van de la- gere school plotseling geweldig is gedaald. Oorzaak is het verlies aan jonge mannen en het achterwege blijven van huwelijken in den oorlog. ~7 Te Regensburg zijn in een sanatorium 29 typhus-gevallen geconstateerd1. Vier pa tienten zijn overleden. Bij vliegwedstrijden te Munchen is de vheger Kroehl naar beneden gestont en dood opgenomen. Zijn toestel verbrandde. Ook het personeel van de Berlijnsche ti am, alsmede dat van den onderaardschen spoorweg heeft looneischen gesteld. Tot dus- ver is hierop door de betrokken directies nog met geantwoord. Zondagavond slipte op%en weg van Namen naar Vil St. Vincent een auto met 6 mzittenden en werd tegen een boom geslin- gerd. Het benzinereservoir vatte vlam en on- nuddellijk daarop stond1 de wagen geheel in brand. Drie van de inzittenden konden tijdig uit den auto springen; een vrouw, een jon- gen en een klein kindje kwamen echter in de vlammen om. Een deputatie van Tsjechoslowaoksche experts, die voor studie-doeleinden in En- geland heeft vertoefd, heeft verklaard, dat de Engelsche wegen de beste van heel Euro- pa zijn. Voor zoover zijn middelen zulks toe- laten, zal de Tsjechische staaf zijn wegen naar Engelsch model veranderen en evt aanleggen. Na jarenlange besprekingen is het aan het Duitsche Rijksverbond van Beroeps- chauffeurs gelukt een voor het geheele rijk geldende collectieve arbeidsovereenkomst tot stand te brengen. Gemeng-d nieuws t 160 schepelingen van de Europides zijn te Melbourne veroordeeld tot een week gevan genis en verbeurte van twee dagen loon, jjregens heit verlaten van hun schip zonder yergunning. Een andere staker kreeg 16 da gen gevangenis en twee dagen verbeurte van toon wegens het met gehoorzamen aan wet- tige orders. De schepelingen van de Arawa, die te Wei Rngton veroordeeld zijn tot zes weken ge- yangenisstraf, zijn in optocht, gevolgd door wel 500 zeevarenden, door de stad getrok- ken om zich bij de gevangenis aan te mel- den. Allen, tegen wien een bevel tot aanhou- ding was trrtgevaardigd, antwoordden op het 'afroepen van hun naam in het portaal der gevangenis en gingen daarop onder het ge- van hun makkers het gebouw binnen. KNOEIENDE RECHTERS. Omtrent het binnenkort te Charkhof aan- vangend proces tegen een groep rechterlijke ambtenaren en advocaten beklaagd van cor- ruptie, melden de bladen nader, dat, behalve 9 rechters en 8 advocaten, ook verschillende ondergeschikte ambtenaren, klerken enz. zullen terecht staan, in het geheel 92 perso nen. Bij het voorloopig onderzoek is aan het licht gekomen, op hoe buitengewoon groote schaal deze ambtenaren reeds geruimen tijd geknoeid hebben. Bij sommige arrondisse- mentsrechtbanken heeft letterlijk iedereen ge knoeid van den president af tot den jong- sten griffie-klerk toe. Van een rechter is ge- Vbleken, dat hij er een aantal agenten op na- hield die zich met de beschuldigden van ver schillende misdrijven (meestal vervolgingen wegens candestiene jeneverstokerij, maar ook wel andere misdrijven) in verbinding stelden eo dezen een matig, voorwaardelijk of wel Wijsprekend vonnis „verkochten". Verschil- i Iende andere rechters achtten het niet bene- jilen hun waardigheid zelf met de vervolgden tte onderhandelen! Van de aldus verkregen gelden gaven de heeren rechters en ambtena ren zich aan diverse buitensporigheden over. 'iToen de zaak ontdekt was en tot arrestaties werd overgegaan, werden drie rechters aan- getrooffen bij een zwelgpartij met bekende pisdadigers. Ook eenige Ieden der balie wa- sen daarbij tegenwoordig. KORTE BERICHTEN. Ten gevolge van het omslaan van een motor bus nabij Maidstone (Kent) zijn vier personen gedood en zeven gewond. President Coolidge heeft een speciale cpmmissie van negen leden ingesteld, ten einde een onderzoek in te stellen naar den toestand der Amerikaansche luchtvaart. De ze commissie zal beden met den president confereeren en in November rapport uitbren- Lgen. De meuwste Engelsche onderzeeboot, de XII, is van Chattam met onbekende be- stemming vertrokken. Het vaartuig meet 3500 fens en is 120 M. lang en de grootste onder- zeeer ter wereld. De bemanning bestaat uit 121 koppen. De boot kan 2% dag onder wa ter blijven en om zijn eigen as draaien. Het proces tegen den hoofdredacteur van het „Berl. Tageblatt" Theodor Wolff, wegens beleediging der rechters in het Maag- denburgsche proces-Rothardt, is op grond der Pruisische amnestieverordening gestaakt. Naar de „Frankf. Ztg." meldt, heeft de medische faculteit der universiteit te Frank fort am Main den Amerikaanschen generaal Allen benoemd tot doctor honoris causa, we gens zijn verdiensten voor de Duitsche volks- gezondheid, bestaande in de verzorging van Duitsche kinderen. Bij de bronzen poort van het Vaticaan kwam het Zondag tot een incident, doordat een, uit omtrent 100 personen bestaande de legate van het congres van geallieerde deel- nemers aan den wereldoorlog, bij den paus wilde worden toegelaten, zonder dat vooraf een audientie was verleend. Zij werden door de Zwitsersche Garde teruggewezen. In Hongarije doet zich, evenals in iiET 650-JARI6E BESTAAN DER STAD AMSTERDAM. Het Diner. Het Gemeentebestuur van Amsterdam heeft gisteravond ter eere vaa het 650-jarig bestaan van de stad een groot diner aange- richt. Dat diner is gehouden in de Burger1 zaal van het Koninklijk Paleis, het oude Amsterdamsche Raadhuis. Aan dit diner zaten aan 250 gasten. On- der d«en waren Z. K. H. Prins Hendrik, alle Ministers, met uitzondering van den heer Van Karnebeek, de vice-president van den Raad vain State Mr. W. F. van Xeeuwen leden van Eerste en Tweede Kamer, leden' van Gedeputeerde en Provinciale Staten van Noord-Holland, Burgemeesters van enkete groote steden, professoren vain de Amster damsche en Vrije Universiteit, leden van de Rechterlijke Macht, leden van de Kamer van Koophandel, oud-wethouders en verder het Dagelijksch Bestuur der Gemeente en biina alle Raadsleden. De gasten werden ontvangen in de anti- chambre van H. M. de Koningin-Moeder door Wethouder Von Frijtag Drabbe en den Gemeente Secretaris Mr. Ph. Falkenburg Burgemeester De Vlugt heette allereerst alle gasten welkom in deze oude Burgerzaal. Hij bracht daarvoor dank aan de Koningm dat deze maaltijd hier kan plaats hebben. Hij eindigde met een dronk in te stellen op de Landsvrouwe, die zooveel voelt voor Am sterdam. Staande zongem daarop alien het Wilhelmus. Prins Hendrik spreekt. Prins Hendrik legde daarop getuigenis af van de belangstelling der Koningin en hem- zelf in het wel en wee van de Hoofdstad. Wij zijn trotsch op Amsterdam, zoowel op zijn verleden als zijn heden. Z. K. H. eindigde met een dronk te wijden aan de bloei van Amsterdam. Minister Colijn aan het woord. Minister Colijn zeide, dat dit feest aller eerst een Amsterdamsch feest is, maar niet uitsluitend. De beteekenis van dezen dag gaat ook buiten de grenzan van de stad, om- dat Amsterdam in onze volkshistorie niet krachtens wetelijke of andere voorschriften, maa jure suo, krachtens zijn eigen recht, de plaats inneemt, die het inneemt. Spr. deed verder uitkomen, dat Amsterdam vaak een beslissende rol heeft gespeeld op beslissende oogenblikken en alsdan in ruime mate bijdroeg tot de welvaart van het ge heele land. Ook herinnerde de Minister er aan, dat naast perioden van welvaart de stad ook tijden van verval heeft gekend. Namens de regeering des lands uitte spr. de wensch, dat de hernieuwde energie, die sinds 50 ja- ren in deze stad werkzaam is, moge blijven voortgaan zich te ontplooien. Moge Amster dam blijven zoo besloot spr. cfe eerste in het land onzer zijns gelijken. Rede Mr. W. F. van Leeuwen. De vice-president van den Raad van State Mr. W. F. van Leeuwen legde getuigenis af van zijn groote liefde voor Amsterdam. De ze stad, gestieht op modder en veen, is tot bloei gebracht door taaie volharding; al- tijd nog een eigenschap der Amsterdammei"s. Spr. uit den wensch dat Amsterdam nog een sckoone toekomst tegemoet gaat. Wat Jhr. Roell zeide. Jhr. Mr. Dr. A. Roell, Commi6aris der Koningin in Noord-Holland, herinnerde er- aan, dat hij gedurende 15 jaren in nauwe betrekig heeft gkestaan tot Amsterdam. In tweeerlei hoedandgheid voegde spr. zijn ge- lukwenschen bij de vele andere, die het Stadsbestuur dezer dagen mocht ontvangen. Vooreerst als oud-burgemeester legt spr. getuigenis af van wat Amsterdam voor hem en de zijnen is geweest. En ik ben zeker de tolk te zijn vervolgde spr. vain hun al- ler gevoelens en in het bijzonder van die van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland als ik aan Mijnheer den Burgemeester en aan den Gemeenteraad van Amsterdam de ver- zekering herhaal, dat ook door het Provinci- aal Bestuur geen oprechter wensch wordt gevoed dan die voor de grootheid van eeuwenoud Amsterdam! De toespraak van den Haagschen burgemeester. De Burgemeester van Den Haag, de heer Patijn, het woord verkrijgende, sprak mede namens zijn ambtgenooten van Rotterdam, Utrecht en Haarlem. In algemeene trekken schetste spr. de plaats, die Amsterdam heeft ingenomen in dan loop onzer geschiedenis ten opzichte van de overige steden van ons land. Spr. stond daarbij stil bij de voomame plaats, die Amsterdam inam tijdens de Repu- bliek. In 1813 veranderde de toestand, maar Amsterdam is gebleven de hoofdstad. Ieder raag, het verschimsel voor dat het aantal I Nederlander gevoelt, dat haar die plaats als mr hoofs tad naar rechte toekomf. Spr. verfroawt te mogen zeggen uit aanm van de vier ge- meenten, als wier woordvoerder hij optrad, dat op menig gebied van Amsterdam leiding en voorlichting zijn uitgegaan. Spf- besloot met de verzekering te herha- len van de groote achting, welke onze ge- meenten koesteren voor het oude, roemrijke Amsterdam, en den vurigen wensch uit de spreken, dat wij in lengte van dagen trots mogen gaan op de ontwikkeling, op den bloei onzer hoofdstad. Wethouder F. M. Wibaut spreekt. Vervolgens voerde het woord Wethouder F. M. Wibaut. Spr. ging niet terug in de geschiedenis van Amsterdam, maar beperkte zich tot het besturen van Amsteidam van- daag, het karakter van dit bestuur morgen. Wat dat besturen morgen beteekent op ver- schillend gebied, legde spr. nader uit. En dan, vraagt spr. hoe is het vandaag? Wij zien, zegt spr., o.m. bij het besturen vandaag het groeiende besef van de wordende taak van het besturen van morgen. Wij zien wor dende de opvatting, dat de bevordering van welvaart voor zoover zij thans bestuurstaak kan zijn, moet liggen in het aanwenden der bestuursmacht om collectieve voorziening in erkende behoeften te stellen overal waar maatschappelijke doelmatigheid haar eiscbt. Zoo is er in het besturen vandaag verband met het besturen van morgen. Het besturen van Amsterdam in den overgangstijd tus schen vandaag en morgen stelt bijzondere eischen. Andere eischen dan die door onze ge- schiedschrijvers in Amsterdam's burgemees ters in, wat zij noemen: Amsterdam's bloei- tijd, worden geprezen, zware eischen, waar het geldt den uiterlijk slechts nu en dan be- wogen, maar innerlijk steeds sterk bewogen, tijd te verstaan. Ik vraag U, mijne heeren, zoo besloot spr. aan burgemeester De Vlugt hulde te brengen voor de groote toewijding, wa3rmede hij deze moeilijke bestuur taak volbrengt. Hulde en dank voor wat hij ermede bereikc. Het Koninklijk Bezoek aan het IJsclubterrein. Op het IJsclubterrein werd de Koninklijke Familie door de Voorzitster van het Nederl. Meisjesgilde, mevrouw De Balbian Verster- Bolderhey met bloemen ontvangen. Ook wer den er bloemen aangeboden door een ldnd van het Stadsbestedelingenhuis en een klein- tje van het Tehuis voor Onbehuisden. Mevr. De Bilbian-Verster leidde de Ko ningin, mevrouw Druijvendal, de Prinses en mevrouw Stokvis den Prins over het feest- teirein. Verder wandelde nog mee de heer Tjaarda, bestuurslid van de Vereeniging tot veredeling van het Volksvermaak en generaal A. R. Ophorst. De Koningin en de Prinses stelden veel belang in de spelende kinderen, die luid hoera riepen als" de Koninklijke fami lie voorbijging. Op uitdrukkelijk verzoek van de Koningin rooesten de kinderen met hun spelen door- gaan. De drukte in de stad. 's Avonds kreeg de drukte in de stad een geweldigen omvang. Duizenden en duizenden schuifelden langs het Damrak en door de straten tusschen Dam en Rembrandtplein. Jet was de drukte van een Koninginnedag. De terassen van de cafe's waren stampvol en binnen danste en juichte men. Vroeg in den avond begaf een groote menigte zich naar de Amsteloevers om het vuurwerk te aanschou- wen. Anderen schaarden zich om de muziek- tenten in het Vondelpark, op het Beursplein, op het Thorbeckeplein, in het Westerpark en op vele andere pleinen en luisterden daar naar de muziekuitvoeringen, die er gegeven werden. Vooral op het Beursplein was het druk, want daar voerden te tien uur de pij- >ers en tamboers van de Amsterdamsche Tramharmonie een taptoe uit. Ook verdron- gen velen zich voor de hekken van het nieuwe Damplantsoen, waar honderden vetpoties gloeiden. Tegen half elf had de drukte in *de stad haar hoogtepunt bereikt. Nog lang bleef def eeststemming en toen, ver na midder- nacht, de straten weer rustig werden, bleef men in de cafe's nog doorfuiven tot het aan- breken van den nieuwen dag. Het vuurwerk op deri Amstel. De feestelijkheden ter herdenking van het 650-jarig bestaan van's lands Hoofdstad zijn hedenavond beeindigd met het afstekeri van een grootsch en schitterend vuurwerk op den Amstel. hechtenis. De Kantonrechter zal Woensdag a.s. uitspraak doen. Als op Koninginnedag stroomden de be- volking naar de Weesperzijde en den Amstel- dijk, waar reeds lang voor den aanvang dui zenden en duizenden zich schaarden langs de Amsteloevers. De stemming zat erin; dat bewees de vroolijke drukte, die uitging van deze deiennde menschenzee. De Amstel bood reeds vroeg een feeereiken aanblik. Tiental- len booten en schuitjes, volgeladen met feest- vierenden bewogen zich op het stille water der rivier. Vanaf de Amstelbrug zag men slechts een geweldige wiemelende massa. De harmonica's en mondorgels werden lustig be- speeld en meermalen zongen de omstanders vroolijk de populaire wijsjes mede. Een lang- durig gejuich bewees, dat eindelijk met het afsteken van het vuurwerk een begin werd gemaakt. En achtereenvolgens werden niet minder waren prachtige stukken, geelverd door de dan zestien stukken vuurwerk afgestoken. Het Kon. Ned. Kunstvuurwerkfabriek te Leiden, die ontegenzeggelijk eer heeft ingelegd met haar werk. En dat ook de feestvierende toe- schouwers genoten en het waardeerden be- wezen wel de talrijke „he's" en het gejuich, dat vele keeren opsteeg uit de massa. Van de stukken, die afgestoken werden moeten wij in de eertse plaats noemen het groote vuur- front, voorstellende Graaf Floris V, in vol harnas, geflankeerd door de woorden: Floris V, waaronder het jaartal 1275; aan de ande re zijde „Amsterdam 1925". Prachtig was ook de slot-decoratie, bestaande uit het portret van H. M. de Koningin. Verder trok het me- chanische nummer „Ohfant met Dressuur" onze aandacht, terwijl ook de andere stukken prachtige lichteffecten opleverden. Het geheel mag uitstekend geslaagd genoemd worden. Dank zij Pluvius, die zic hter gelegenheid van dit groote feest bescheidenlijk afzijdig had gehouden, slaagde alels boven verwachting en was het vuurwerk over de geheele Amstel goed zichtbaar. In de stad bij avond. In den vooravond had zich de groote druk te, zooals gezegd, aan de beide Amstel-oevers afgeloopen, stroomaen Se menscfien naar cfe binnenstad. Te 11 uur nam vooral de drukte op het Rembrandtplein en in de Kalverstraat zienderoogen toe. In de meeste cafe's werd druk gedanst en heerschte een opgewekte stemming. In de danshuizen op den eZedijk, die alle met groen versierd waren, werd ou- dergewoonte bij harmonica en draaiorgel menige vroolijke dans uitgevoerd. In het algemeen kon geconstateerd wor den, dat het feest zonder wanklank en van erntsigen aard is verloopen. DE SPELERS VAN STAD EN LANDE NAAR OOST-INDIe. Men schrijft ons: Het gezelschap kwam Zaterdag j.l. op zijn doorreis naar Marseille te Brussel -om 1 uur aan het Gare du Midi aan. De tooneelspelers van Brussel en het bestuur van hun syndi- caat, enkele persvertegenwoordigers en auto- riteiten waren op het perron aanwezig om het gezelschap te begroeten. De voorzitter van het syndicaat, de heer Waterschoot, sprak hartelijke woorden en hoopte op veel succes en geluk. Een fraai bloemstuk met de Nederlandsche, de Belgische en Brusselsche kleuren werd het gezelschap aangeboden. De heer Anton Verheijen dankte in enkele woor- i? en h°°Pte °P voldoende toenadering tus schen de Vlaamsche en Hollandsche tooneel spelers. INLIJVING.' In het tijdvak van 1—5 October a.s. za' eene mlijving van dienstplichtigen der lich- ting 1925 (derde ploeg) plaats hebben voor- het wapen der infanterie; het regiment wiel- njders; de eompagnien hospitaalsoldaten; de compagnie intendancetroepende luchtvaart- afdeeling; de cavalerie; en de aangewezetien voor de officiersopleiding. KORTE BERICHTEN. Te Breskens is Zaterdag de driejaarlijk- sche tentoonstelling van de Mij. tot bevorde ring van ooft- en tuinbouw in Z.-Vlaande- ren geopend. Naast vele inzendingen op het gebied van ooft- en tuinbouw zijn ook vele in zendingen van werktuigen, van ziektebestrij- dingsmiddelen, enz. en een schat van bloemen van verschillende bloemenkweeke'rsin dit district van Zeeland. HISTORISCHE ANECDOTEN. De beroemde aclrice Sylvia ontv.ng eens een tooneelstuk ter lezing. Ze vond de hoofd- rol niet zoo schitterend. Vandaar, dat ze Ma- rivaux verzocht er haar iets van voor te le- zen. De auteur van het stuk was onbekend gebleven. Nauwelijks had de dichter een tiental bladzijden gelezen, of Sylvia riep uit: Nu voel ik pas de schoonheden van het stukJa, zoo moet ik spelenU moet de dui- vel zijn, of de sehrijver! Malherbe had een akelig^^eafecteerde ma- nier van spreken, en erger nog, als hij scms wat verzen voorlas, schraaptobij wel vijf keer in de vier regels. Gcen wonder, dat Marmi zei: Ik heb nooit een man gezien. die zoo verkcuden was of een dichter zoo droog! rente verged won&n van 5 pd. per jaar met rente op rente. TELE.GRAFISCH WEERBERfCHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 September. Medegededd door het Kcm. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.2 te Maag denburg. Laagste barometerstand 743.7 te Vestma- noer. Verwachting (van den avond van 15 Sept. tot den avond van 16 Sept): Zwakke tot matigen zuidelijiken tot oostelij- ken wmd, helder tot lichtbewolkt, droog weer, iets warmer. Sport MUZIEK. OP wzoek van het hoofdbestuur van het witte Kruis componeerde de heer H. A. Maas een coupletlied waarvan de woorden zijn geschreven door den heer Dr. H. v. d. Berg, medisch adviseur, lid van het hoofdbe- stuur, welk lied bestemd is tijdens de tentoon stelling door jonge dames te worden ver- j t waarc'00r men een flink bedrag voor de kas hoopt te verkrijgen. Het uiterlijk van dit lied ziet er zeer smaak- vol uit- De titel-pagina is wit met gouden rand, bovenaan de opdracht aan dr. v d. Berg, rechts daarvan een motto van den dich- ter Verder is deze pagina verlucht met af- oeeldingen van inrichtingen van het W'tte Kruis". Het lied zelf dat de naam der feestvierende vereeniging draagt is opgevvekt van toon en met mceilijk; het kan een bijdrage worden tot verhooging der feestvreugde in 'de komende dagen. De heer Maas verzorgde ook de uit- gave en deed alles belangeloos. Zooals reed® gezegd, de opbrengst van het lied komt de kas ten goede. Het van de hand doen van een groot aantal exemplaren moge dan het loon zijn voor de door den heer Maas betoonde naastehliefde. A K Het lied werd .gjedrukt op de inrichtmg der heeren Slinger en Co, alhier. IS ort Vorst Leopold von Dessau was niet alleen een dapper soldaat, maar hij was ook bij andere gelegenheden, waar het op moed en kracht aankwam, gaarne bij de hand. Toen hij eens in Berlijn vertoefde, brak er een belangrijke brand uit. Alles wat handen had om te helpen snelde toe, om aan het blusschingswerk deel te nemen of om den brandweerlieden het was in het hartje van den winter iets warms te geven. Daar wandelde naar de spuitgasten toe, lekkertjes in een pels gehuld, een def tig heer, door het vuur nel beschenen, met ernstige blikken naar het werk van de ijverig bezig zijnde menschen kijkend. Juist stapt hij een brandspuit voorbij, waaraan een man met rijlaarzen en in een kort rijjasje behulpzaam is. Meneer, asjeblieft, aanpakken! roept hij den kalm voorbijstappenden heer toe, hier zijn handen te kort. Weet u wel, antwoordde de aange- sprokene koel, dat ik staatsraad Farber ben? En ik, zei de ander, en hij drukte den aangesprokene met een vlugge beweging een emmer v/ater op het hoofd, ik ben de vorst van Dessau. Provniciaal nienws KORFBAL. Men schrijft ons: Zondag 1.1. werden door de A kmaarsche Korfbalvereen. K. V. K. V. senewedsiryden gehouaen, waann in de le.aidceling udkwa- men, Advendo i, Haariem i en K. V. K v 1 weike 3 twaalftailen een halve compeidie speelden, tevens stor.d een eerewedstrijd op net program, tusschen D 1 V. I (Amster dam) en Vitesse (Le:den) om de door siga- renmagazijn Hartiand- ungeioofde wias-.l- beker. Door het Gemeentebestuur en de V. V V. waren voor deze wedsirijden 2 iraak nitdaii- les beschikbaar geskid. De eerewedstujd D. T V.—Vitesse werd door den heer Sietsma, ajs vertegenwoordi- ger van het Gemeentebestuur geopend, het- geen door de spUers op zeer hoogen prijs ge steld werd. Door beter schot wist D. T. V. zich nog voor rust van een 4Q voorsprong te verze- keren, doch Vitesse hie'ld kranig stand, en wist kort voor 't einde zelfs geiijk te maken, zoodat de wedstrijd met 7 'A minuut verlengd moest worden. Met een goed schot wist D. T. V. echter het winnende punt te maken, waardoor zij tevtns definitief beslag op de wisseibeker legde. K. V. I speeiae's morgens tegen Haarlem en moest door een misverstand in haar -ver- dediging kort voor hc-t einde met 0—1 het onderspit delven. Direct hierna bond zij den strijd aan met Advendo, en ondanlcs dat de K. V.-ers reeds een wedstrijd gespeeld hadden, wisten zij tegen deze een Idas iiooger spelende tegen- stander, tot rust de stand op 0—1 te houden. Hierna kon A. met weinig moeite de standi tot 70 opvoeren. De wedstrijd HaarlemAdvendo om den len en 2en prijs werd door Advendo na een spartnenden strijd gewonnen met 32. MarktbericJiten UIT HOORN. Op den Hoornschen Jaagweg vloog giste- ren plotseling de autobus van den heer Koe- lemey, van Scharwoude, in brand. Alleen de eigenaar zat in de bus en kon er ongedeerd uit komen. De bus stond spoedig in lichte laaie en brandde geheel uit. Zij was niet ver- zekerd. DIJKSMAGAZIJNEN VAN NOORD- HOLLANDSCHE WATERSCHAPPEN. Het beheer van de Zuidei'zeedijken in het Nooi'delijk deel van Noord-Holland is, naar men weet, overgedragen aan het daarvoor opgerichte Hoogheemraadschap „Noord- Hollands Noorderkwartier". En nu wex-d het noodig geaclxt, dat de aan den zeedijk gele- gen dijksmagazijnen van verschillende wa- terschappen door genoemd Hoogheemraad schap werden overgenomen. In overeenstemming met Ged. Staten wilde het bestuur in deze de waarde der voor den watersnood 1916 bestaande dijksmagazijnent door schatting bepalen. Ged. Staten vonden het echter billijk, dat de nieuw,e uit de watex-snoodleening door de provincie bekostigde magazijnen kosteloos aan het Hoogheemraadschap zouden worden overgedragen. Hoogstens zou een vergoe- ding gegeven mogen worden voor de af- braakwaarde van de materialen der oude ge- bouwen, voor zoover deze bij den bouw der nieuwe magazijnen zijn gebruikt, alsmede van de waarde van den gi'ond, waarop die magazijnen staan. Met de besturen van alle betrokken water- schappen is ten opzichte van deze overne- nxing overeenstemming bereikt en op grond hiervan heeft de algemeene vergadering van het bestuur van het Hoogheemraadschap met algemeene stemmen besloten om 30 dijksmagazijnen /net hun inventarissen voor een totaal bedrag van f 109el24 van de wa- terschappen over te nemen. Bovendien zal aa nde betrokken waterschapsbesturen, te re kenen van 21 December 1921 PURMEREND, 15 Sept. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 15 st. kleine Fabriekskaas 6264, 41 st. klei- ne Boerenkaas 60.50, met merk 63, 3 st. Goudsche kaas met merk 65, 687 Runderen w.o. 380 vette 0.90—/ 1.25, 265 melk- en geldekoeien 1.75—/ 450, handel matig,- 42 stieren34 paarden 100—/ 200, haxxdel stug; 30 vette kalveren 1.40—/ 1.60, han del vlug; 227 nucht. kalv. v. d. slacht 15 lot 43, handel vlug; v. d. fok 16—/ 38, handel vlug; 650 vette varkens v. d. zout 0.76—/ 0.84, v. d. slacht 0.94—/ 0.98, handel vlug; 28 magere varkens f 2448, handel stug; 197 biggen 16-/ 26, han del stug; 1157 sclxapen 45—/ 56, handel matig; 9ii lammeren 23—/ 30, kippext- eieren 910, eendeieren 7.25. piepkui- kens 0.254, Eierenveiline: 8535 st. eendeieren a 7.70—/ 8, 14524 kippeneioren a 9—/ 10.40, 700 kippeneieren b 6.80— 7.30, 672 K.G. biter 2.60-/ 2.70. geconceatreerd, maar toen het vuurwerk was koopso mder magazijnen en inventarissen ee*» Geduldige eohtgenoot: Ik heb den heelen dag op de kans gewaeht, lieve. Ik zal je na tens preoi* zeggen, wat ik eigenljjk tan jg denk. (Gaiotj)

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 8