DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Alkmaar en zyn gasten, No. 221 Honderd zeren en twintigste Jaargang 925. 19 SEPTEMBER. Dff mmvt Sestaal oil 3 Steam. Abonnementsprijs bij yoormtbetaling per 3 maanflen f2.-, fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regal, grootcre letters naar plaatsrnlmte. Brieyen franco N.V. Boek- en Handelsdr. y.h. Hcrms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. ZATERBAG Directeur: G. H KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit artikel zou oorspronkelijk een gelieei anderen inhoud en strekking hebben gekre- gen, want wij hadden een aanvang willen maken met een bespreking van de begroo- ting der inkomsten en uitgaven van de ge» meente Alkmaar voor het dienstjaar 1926. Maar die begrooting is ditmaal h'eel vroe; verschenen en er is, voordat het nieuwe dienstjaar aanbreekt, nog volop gelegenheiu ons in de overigens hcogst interessantc cijfer reeksen te verdiepen. Dus hebben wij de milhoenen-nota we werken ook in Alkmaar al met millioenen nog maar eens opgeborgen tot de algemeene feeststemming een beetje geluwd zal zijn en er oyer het algemeen een wat grooter belang- stelling voor financieele vraagstukken kan verwacht worden. Toch heeft ons, bjj het vluchtig doorschou- wen dier begrooting, een opmerking getrof- fen die, juist nu Alkmaar met zijn tentoon- stelling en feestelijkheden weer duizenden vreemdelingen tot zich trekt, in dit artikel zeer zeker op haar plaats is. De Memorie van Toelichting vermeldt na- melijk, dat er voor 1926 geen gelden meer zijn uitgetrokken om een plan voor een stads gehoorzaal te maken, aangezien van particu- ilere zijde voldoende in de behoefte aan schouwburgruimte voorzien wordt. Wij gelooven, dat dit thans inderdaad ge- constateerd mag worden, want de toestand bij vroeger vergeleken is zeer veel verbeterd Allereerst doordat de beschikking is ver- kregen over onzen Stedelijken Muziektuin, die zich in den zomer buitengewoon goed leent voor de uitvoering van concerten en daarnaast voor het houden van openbare sa- menkomsten van verschillende vereenigingen en organisaties. Men zit bij mooi zomerweer liever buiten dan binnen en ook dit jaar hebben diverse bevolkingsgroepen voor haar vergaderingen, congressen en landdagen van dezen fraaien tuin geprofiteerd. De exploitatie-commissie heeft gelukkig be- grepen, dat het met op haar weg ligt, doel en streven van diverse vereenigingen te con- troleererg zij erkent het recht der vrije mee- ningsuiting van elke willekeurige volksgroep en eischt slechts dat de vergaderingen een rustig en kalm verloop zullen hebben. Daarmede wordt niet alleen het algemeen belang, maar bovendien het financieel belang der exploitatie-commissie gediend. Artikel 188 der gemeentewet kent uitdruk- kelijk slechts den burgemeester, als hoofd der politie, de controle toe over alle voor het publiek openstaande gebouwen en samen- komsten, opdat geen met de openbare orde of zedelijkheid strijdige vertooningen worden gegeven. De Harmonie, van ouds de Alkmaarsche Schouwburgzaal, heeft een grcote verande- ring en verbetering ondergaan, De vestibule is met de eischen van dezen tijd in overeenstemming gebracht, er is een directe verbinding met de sccieteitszaal ver- kregen en de vroegere primitieve toestand bij de garderobe behoort tot het verleden. Er is een breed front voor het afgevJn Van kleedingstukken en voldccnde ruimte om ge- drang bij den uitgang te voorkomcn. Inderdaad bezit de gemeente in de Harmo- nie een schbuwburgzaal van bijzondere be- teekenis, niet alleen omdat door het in ge- bruik nemen van naastgelegen zalen voldocn- de gelegenheid voor vergaderingen wordt verkregen, maar ook doordat deze schouw- burg grenst aan het Doelenveld en men zooals thans door bebcuwing daarvan in totaal over een expositie-ruimte'kan beschik- ken die voor dezen tijd mcer dan voldoende mag genoemd worden. Daarnaast is het tooneellievend publiek een alleszins moderne schouwburgzaal rijker ge- worden door de verbouwing van het Gulden Vlies. Doordat hier geheele nieuwbouw plaats had kon in zooverre de plaatseliike om- In Alkmaar, zegt de Memorie van Toelich ting op onze nieuwe gemeente-begrooting, wordt thans van particuliere zijde voldoende in de behoefte aan schouwburgruimte voor zien. Dat desniettegenstaande wvijwel alle zalen vteeds weer een belangstellend publiek bevat- en, en dat in de kermisweek toen diverse houten schouwburgtenten ook elken avond yrijwel waren uitverkocht de tooneelzalen en bioscoop-theaters geheel gevuld waren, bewijst wel, dat onze gemeente bij bijzondere gelegenheden inderdaad aan de thans be- schikbare ruimte.voor publieke vermakelijkhe- den nog niets te veel heeft. Waar het zielental van stnd en omgeving geregeld grooter wordt, waar Alkmaar voor deze streek het aangewezen centrum voor uit- spanning en vermaak is, zal in de toekomst herhaaldelijk blijken, dat van de thans tot stand gekomen verbetering en verruiming van schouwburgzalen en bioscopen ten voile een dankbaar gebruik wordt gemaakt. In verband met het bovenstaande moet ons iets anders van het hart, dat al veel eerder bespreking verdiende en dat juist bij belang- rijke jubilea als er thans een in onze gemeen te gevierd wordt, zoo op den voorgrond treedt dat wij er niet langer over zwijgen willen. Het is dit, dat er in onze gemeente over het algemeen een tekort aan comfortabele hotel- ruimte bestaat. Er ziin hier ongetwijfeld talrijke hotels voor gasten van verschillend gehalte, maar herhaaldelijk wordt weer geconstateerd, dat men in Alkmaar toch niet datgene vindt wat men in een stad van zijne beteekenis mag verwachten. Hier is inderdaad een tekort dat sterker ge- voeld wordt dan het gebrek aan schouwburg ruimte. Wij hebben diverse gasten en werkelijk niet de eerste de.besten naar hun indruk- ken over Alkmaar gevraagd en hun logies was telkens weer iets wat blijkbaar zoozeer verschilde met wat zij in andere steden ge- woon zijn, dat zij er met eenige verwondering over spraken. die op een mooi punt der stad een ruim en gezellig buitenzitje bood van het weinige wat wij op dit gebied hadden een belangrijk deel verloren doen gaan. Er is nog iets anders dat de attractie van Alkmaar voor stad en omgeving in groote mate kan verhoogen en den naam onzer stad in geheel ons land en daarbuiten van nog grooter bekendheid kan doen worden. Maar de verwezenlijking daarvan is vrij kostbaar, en waar een voorloopig plan dien- aangaande reeds de attentie van belangheb- benaen heeft gefrokken, willen wij gaarne eerst even den loop der gebeurtenissen af- wachten. Blijkt het plan door voldoenden financiee- len en moreelen steun voor verwezenlijking vatbaar, dan zullen wij zeker niet nalaten er te gelegener tijd de noodige belangstelling voor te vragen. Buitenland de Sc re en standigheden dit toeiieten geheel "met eischen van dezen tijd worden rekening houden. De zaal is hoog, ruim en frisch, heeft makkclijke zitplaatsen, een goed tooneel een uitstekende verlichting. Dat men er gaarne van gebruik maakt is zeker tijdens de kermisweek gebleken, toen zij meermalen geheel uitverkocht geweest is. Het aantal bioscopen is met een vermeer- derd en ook hier is een streven merkbaar, het publiek aangenaam te zijn door ingang en gebouw met alle hulpmiddelen der moderne decoratie-, verlichtings- en versieringskunst tot een lust voor de oogen te maken. Het spreekt vanzelf, dat bioscopen, die wat het filmprogramma betreft, vrijwel ge- lijkwaardige voorstellingen kunnen bieden, in hoofdzaak door het cachet harer gebouwen met elkander concurreeren kunnen. Dat geeft de zekerheid, dat alles wat op dit gebied hier ter stede nog tot stand kan ko- men, uit een oogpunt van architectuur en aesthetiea aan hooge eischen,voldoen zal Gebrek aan voldoende hotelruimte nood- zaakt velen van het eene hotel naar het an dere te treken en niet altijd terecht te komen in de omgeving die zij verkiezen. Men spreekt met verwondering over zooge- naamd betere hotels zonder closet-inrichting en een dame die dezer dagen hier ter stede legeerde gaf een amusante beschrijving van de verbazing in haar hotel toen zij een twee- den handdoek op haar waschtafel verlangde Dat geeft een indruk van plattelands-ge- moedelijkheid, die niet meer bij het Alkmaar van onzen tijd past. Wat verbetering en verruiming van hotel- gelegenheid betreft is er in de laatste jaren in onze gemeente geen vooruitgang te bespeu- ren. 1 Eerder een achteruitgang, want het zoo prachtig gelegen hotel De Nachtegaal, een der bekendste hier ter stede, werd aan zijn bestemming onttrokken en in een gesloten magazijn van huishoudelijk? artikelen veran- derd. Men heeft ons al eens gevraagd of de ge meente te dezen opzichte niets doen kan, maar hoewel wij ons een stadsgehoorzaal kunnen indenken, is het o. i. toch niet de taak der °-e- meente om hotelruimte te exploiteeren. Eerder nog lijkt ons dit vraagstuk bij de vereeniging Alcmaria V.V.V. thuis te hooren De vereeniging die alles in het werk stelt vieeindelingen in zoo groot mogelijken getale naar onze gemeente te trekken, kan zeker krachtig medewerken den goeden indruk van Alkmaar bij zijne gasten te versterken door er aan mede te werken, dat zij hier voldoende notehuimte vinden, waarbij met de eischen van dezen tijd zoo veel mogelijk rekenin°" wordt gehouden. In verband daarmede willen wij er nog even de aandacht op vestigen dat men hier zoo goed als geen cafe's met terras vindt. Het gezellige van het cafebezoek bij zo meravonden is zeker dat men buiten kan zit ten en wij behoeven slechts naar Bergen te verwijzen om te doen zien hoe algemeen daarvan geprofiteerd wordt. Dat is in Alkmaar met uitzondering van den muziektuin haast niet mogelijk en het zal op zomeravonden ongetwijfeld velen naar buiten doen trekken, die anders een rustig zitplaatsje voor een der cafe's hier ter stede zouden kiezen. Het gezellige avondleven in Amsterdam en ook in zeer vele gemeenten van de beteeke nis en omvang van Alkmaar ontstaat voor een groot deel door het cafebezoek op de ter- rassen. Wie thans de betegelde ruimte voor het hulpgebouw van Vroom en Dreesmann ziet waarop meermalen witgelakte tuinmeubelen geetaleerd staan, denkt onwillekeurig welk een aanwinst voor Alkmaar het zijn zou als dergelijke ruime en rustige zitjes zomer- avonds voor onze ingezetenen beschikbaar ge: steld konden worden. Ook hier heeft de verdwijning van de Nachtegaal een der weinige gelegenheden HINDENBURG'S REIS DOOR HET RUHRGEBIED. Na aankomst van den rijkspresident te Essen had Donderdagavond in den Kai serhof aldaar een politieke parlementaire bieravond plaats, waarop o.a. de rijkskan- selier en de Oberbiirgermeister Bracht het woord hebben gevoerd. De rijkskanselier, dr. Luther, zeide, dat de vraag kan worden gesteld, of het uur zich thans voor deze feesten leent, doch hij meen- de deze vraag bevestigend te kunnen beant- woorden, na de groote beslissingen, die ge- vallen zijn. Het bezoek van het hoofd van den staat is hiervoor een belangrijk bewijs De rijkskanselier legde vervolgens nadruk op de veranderingen die hebben plaats gevon- den, sinds hij als Oberbiirgermeister onder den druk der bezetting onder de bevolking moest optreden. De bevrijding van het Ruhr- gebied houdt nauw verband met het pact, waaraan Marx, Stresemann en hijzelf hun medewerking hebben verleend. Thans moeten wij ons de vraag stellen, wat nu moet ge- schieden. Kunnen wij verder nog den last der bezetting dragen, nadat wij ons verbon- den hebben? Alle nationale vraagstukken kunnen alleen met medewerking der geallieerden tot oplos- sing worden gebracht. NAAR EEN DECIMAAL MUNT- STELSEL IN ENGELAND. In de te Londen gehouden bestuursverga- dering van de federatie van Britsche industri- eelen bracht de vice-president, een bekend in- dustrieel van Manchester, een belangrijke resolutie te berde, die aandringt op de in- voering hier te lande van het decimaal munf- stelsel. De resolutie stelt voor, de regeering te be- wegen, om de waarde van de penny, het En- gelsche muntstuk van 1 stuiver, 20 pet. te ver hoogen, ten einde daardoor te verkrijgen: 1. dat de kosten van het levensonderhoud worden verminderd door de koopwaarde van de penny weer gelijk te maken aan die van voor den oorlog; 2. de weldaden van het decimale munt- stelsel, gebaseerd op het bestaande pond ster ling, dat daardoor zou worden verdeeld in 200 pence van hoogere waarde in plaais van zooals thans 240 pence van lagere waarde. De shilling zou verdeeld worden in 10 pence in plaats van 12 pence. Dit voorstel wordt door de federatie in stu- die genomen. DE BRAND IN HET JAPANSCHE PARLE ME NT. Met gebouwencomplex, waarin het Japan- sche parlement is gevestigd en waarin blij- kens een telegram in ons nommer van gis- ter, brand uitbrad, is geheel van hout De rechtervleugel bevat het Hoogerhuis, de linker het Lagerhuis. Elke vleugel heeft een oppervlakte van ongeveer 5040 vierk voet. Reeds vroeger, in 1892, is het geheele ge bouw een prooi der vlammen geworden. Een laatst ontvangen bericht meldt dat d° brandweer het vuur meester is. De be'ide par- ementsgebouwen zijn bijna geheel verwoes' terwijl verschillende andcre gebouwen b<5- langrijke schade bekwamen. De schade bedraagt 3 millioen yen Zeer belangrijke parlements-arehieven zijn vermeld. ARMBESTUUR CONTRAREGEE- RING. Talrijke werkloozen hebben te Westham met roode vlaggen een betooging gehouden voor het gebouw van het plaatselijk armbe- stuur, terwijl daarbinnen opnieuw werd be- raadslaagd over het voorstel van den minis ter van Openbare Welvaart, om het armbe- stuur een nieuwe leening van 300.000 pond sterling voor het geven van onderstaand te verstrekken, op voorwaarde, dat de wekelijk- sche uitkeeringen worden verminderd van 50 shilling 35.40^) tot 55 shilling 33.—). Deze voorwaarde is wederom verworpen door de socialistische meerderheid van het armbestuur, dat nu over een week geen gel den voor de uitkeeringen meer zal hebben. De minister verklaarde, dan zelf voor de uit keeringen te zullen zorgen op de verminde'r- de schaal, doo* de ambfenaren van het arm bestuur, met de uitkeeringen belast, bons te geven, waarop de bedeelden bij de vaste le- veranciers van het armbestuur de noodige levensmiddelen. brandstoffen, etc kunnen verkrijgen. Het ministerie zal aan de leve- ranciers de betaling van een en ander ga- randeeren. DE MOSOEL-KWESTIE. De Turken hebben geantwoord op de nota van Lord Amery, waarin de Turken beschul- digd werden van vervolging der Christenen in het betwiste gebied van Mosoel. De door de Turken bij den Raad van den Volkenbond ingediende nota bevat tegen-be- schuldigingen. De Turksche regeering ver- klaart, dat de Engelschen den status quo hebben geschonden en vestigen de aandacht op wat zij noemen den zeer ernstigen toe stand, geschapen door de militaire operaties aan de Mesopotamische zijde van de grens. In tegenspraak met deze tegenspraak meldt de Britsche draadlooze dienst, dat vol- gens te Londen uit Bagdad ontvangen be- richten nog 80 chris'ten-vluchtelingen, alien in berooiden toestand, te Zakho zijn aangeko- men uit het district Goya. Naar raming zijn 8000 christenen uit Goya met geweld uit hun woningen gezet. Den Britschen autoriteiten te Zakho is instructie^ gegeven de vluchtelin- gen zooveel mogelijk te helpen. Volgens de vluchtelingen worden de christenen met ge weld gedeporteerd en zijn er door de behan- deling van de zijde der Turken velen gestor- ven. HET PASPOORT INGETROKKEN. Het besluit om het reeds aan het Engelsche Lagerhuislid Saklatvala verstrekte visum tot bijwoning van de interparlementaire confe rence in Amerika in te treken, werd genomen onmiddellijk na een bespreking tusschen Coo- lidge en Kellogg. Als reden voor de intrek- king wordt verklaard, dat de Amerikaansche president aanvankelijk last had gegeven aan alle gedelegeerden een visum te verstrekken en dat eerst later de aandacht der regeering werd gevestigd op de onlangs door Saklatva la gehouden redevoeringen, waarin hij o.a. verklaarde verantwoordelijk te zijn voor de revolutionnaire propaganda in Engeland en Indie en het voeren van communistische pro paganda in het buitenland als zijn taak te be- schouwen. President Coolidge acht het nu in strijd met de immigratie-wetten personen, die openlijk als communistische propagandisten bekend staan, in Amerika toe te laten. De Amerikaansche leden der Interparle mentaire Unie oordeelen zeer verschillend over dit besluit. Een deel van de Amerikaan sche pers verlangt, dat de regeering conse quent zal zijn en ook van de andere commu nistische gedelegeerden, m.n, de Fransche en de Duitsche, het visum zal intrekken. HET CONGRES DER CHRISTELIJKE VAKVEREENIGINGS-INTERNA- TIONALE. Te Luzern is het derde congres van de in ternational van Christelijke vakvereenigin- gen geopend. De Nederlandsche afgevaar- digde Serrarens heeft rapport uitgebracht over hetgeen sedert het vorige congres is ver- richt. Vervolgens ontspon zich tusschen de af- gevaardigden der twaalf deelnemende lan- den een belangrijk debat over de kwestie van den achturendag en de ratificatie van de conventie van Washington. GEEN HARTELIJKE ONTVANGST. Een menigte Iersche republiekeinen heeft den afgevaardigde voor Dublin naar het Iersche parlement, Richara Mulcahy, bij aan komst te Hobokon (New Yersey) een verre van pleizierige ontvangst bereid. Hij werd o.a. onthaald op een regen bedorven eieren. Zelf kwam hij er nog al goed af, doch een van zijn vrienden kreeg een leelijken klap on het hoofd met .een stuk hout. Onder bescher- ming van de politie is Mulcahy en zijn ge- zelschap naar New-York vertrokken. DE ZEELIEDENSTAKINGEN- Ruim honderd stakende Britsche zeelieden zijn Donderdag te Sydney wegens het weige- ren om de bevelen van hun gezagvoerders op te volgen, tot zeven dagen gevangenis- straf veroordeeld. De voormalige federate Australische pre mier Hughes verklaarde zich tegen depor- tatie. Hij zeide een krachtig tegenstander van het bolsjewisme te zijn. Nu de geheele wereld wordt beroerd door den Idassestrijd, vend hij, dat het deporteeren van personen wegens hun overtuiging iedere verzoening onmogelijk zou maken tusschen de twee klas- sen, die samen de maatschappij vormen en van wier samenwerking de toekomstige wel vaart van Austraiie afhangt. De Union Castle Company te Kaapsfad heeft bekend gemaakt, dat zich te Kaapstad en Durban jonge mannen kunnen aanmelden, die bereid zijn als stokers en tremmers naar Engeland te gaan De „TLLEWRITER De Telewriter" is een toestel, dat thans in Engeland hoe larger hoe meer in gebruik komt. Het apparaat is aan elk gewoon telefoon- toestel te bevestigen. Het is iuge"iclivoor verzenden en ont vangen van schirfteliike mededeelingen. Men belt bijvoorbeeid iemand op en vraagt schriftelijk antwoord. De opgeschelde per- soon "schrijft het antwoord op een velletje papier, wat op een bepaalde plaats op het ver-schrijUoeste! is bevestigd. Gelijktijdig komt dan het antwoord automatisch geschre- ven op een rolletje papier bevestigd op het opgesck Ide toestel. De ontvangenmededee- ling is, wat handcehrift en duidelijkheid be- treft, precies gelijk aan het origineel op het verzend-toestel. Voor banken en andere instellingen, waar secuur gewerkt moet worden, dus een ide- aal toestel. Afluisteren of verkeerd verstaan van gesprekken is uitgesloten. Het toestel, dat voor een termijn van drie jadr te huur is tegen een prijs van 250 per jaar, blijft eigendom der maajschappij. KORTE BERICHTEN. De prins van Wales zit nog steeds in Valparaiso. Op den spoorweg over den Andes ligt de sneeuw voeten hoog, zoodat een terugkeer naar Buenos Aires op het oo- genblik onmogelijk is. De prins blijft zijn incognito bewaren. De Fransche regeering heeft besloien, den M ontpensier-vleugel van het Palais Royal te Parijs, te bestemmen voor de in- richting van het Instituut voor Intellectueele Samenwerking, tot welks stichting het be sluit is genomen. Naar verluidt, heeft Citroen nabij Windsor een fabriek gekocht, waar hij hon derd auto's per dag wil laten vervaardigen, die tegen 150 pond verkocht zouden worden. Het Britsche communistische Lager- huislid Saklatvala wil, nu hem de toegang tot de Ver. Staten ontzegd is, een propagan- da-reis door Canada gaan maken. Hij hoopt daar toch een flink aantal hoorders uit de V.S. te zullen krijgen. Gemengcl nieuws BEDORVEN VLEESCH. Voor het kantongerecht te Middelburg heeft een slager uit die gemeente terecht ge- staan bij wien ambtenaren in de ijskast een schaal met vleeschsnippeis, in den kelder worst, een vat vleeschsnippers, een vat zwoerd, een schaal gehakt en een stuk van een varkensnek hadden aangetroffen, die vol gens den verbalisant een onooglijk aanzien hadden. De worst was zwart en beschim- meld, het vleesch lag in stinkenden pekel en het geheel verspreidde een ondragelijken stank. De ambtenaar van het O.M. eischte tegen bekl. f 100 boete of 90 dagen hechtenis. De verdediger zeide, evenals bekl. reeds had gedaan, dat het vleesch enz. werd opge- zameld om met een hoeveelheid van 100 ICG, te worden verkocht aan een maatschappij voor technische doeleinden. Hij pleitte Cle men tie. De kantonrechter achtte het gewenscht nog een getuige te hooren en stelde de ver- dere behandeling van de zaak 14 dagen uit. BOTSING TUSSCHEN EEN AUTO EN EEN AUTOBUS. Donderdag heeft het gerechtshof te Arn- hem in hooger beroep behandeld de zaak te gen den heer J. A. de G., aldaar, die door de rechtbank aldaar was vrijgesproken van schuld aan de aanrijding op den Dam aldaar in Feb. 1.1., waarbij bij een botsing tusschen beklaagde s auto en een autobus een passa- gier der laatste werd gedood. Als deskundigen werden gehoord de hee- ren H. D. E. Zoetelief Norman, W. A. Kruis- dijk en Henri Meyer. Deze getuigen behan- delden voornamelijk de vraag, of onder alle omstandigheden bij een kruising van wegen een auto die van links komt, kan doorrijden als een van rechts komende auto nog meer dan een wagenlengte van de kruising af is. De getuige Henri Meyer wees nog op de bochten in de wielen van den autobus. Mevr. Brevee, een der passagiers van bekl.'s auto, verklaarde dat de autobus vlak voor de bot sing van richting was veranderd en bij rijden in dezelfde richting een botsing niet zou heb ben plaats gehad. De advoeaat-generaal wees op de verschil lende zienswijzen over de schuld aan deze aanrijding, gevolg van het feit, dat het ge bruik om aan de rechts komende voertui°'en den voorrang te geven niet altijd is te hand- haven. Een auto, die bij een kruising rechts een boer met een koe ziet, zal toch zeker niet behoeven te wachten tot deze passeert. Van grove schuld, waarvan de dagvaardin" spreekt, is volgens spr. geen sprake. Ook het tweede deel der dagvaarding kan niet tot veroordeeling leiden en spr. vraagt daarom bevestiging van het vrijsprekend vonnis voor zooveel betreft de roekeloosheid en terug- wijzing naar de rechtbank voor een nader onderzoek. De verdediger mr. B. H. Everts pleitte vrij- spraak en gewaagde van verschillende om standigheden, die beklaagde's onschuld aan- toonen. Uitspraak over 7 dagen. i DE STORM RAMP. Naar gemeldt wordt, heeft de burgemees ter van Borculo dezer dagen bezoeken gehad van dr. Schmits, Oberbiirgermeister van Bocholt, die namens zijn gemeente uitdruk- king kwam geven van de oprechte deelneming aan gene zijde van de grens met de s!ach; - offers van de stormramp. Uit naam van zijn burgerij heeft dr. Schmitz den burgemeester een bedrag van duizend mark overhandigd, bestemd voor het gefeisterde stadje. PROF. Mr. J C. NABER. De huldiging van prof. mr. J. C. Naber ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum, zal plaats hebben 24 dezer ten 3 uur nam., in het Universiteitsgebouw. Hii zal gevolgd worden door een receptie. ALRMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1