wordt en herinner'de aan het onderzoek aan f den Westerweg. De voorzitter meende, dat er bij het P. W. B. geen bezwaar bestond om den Kerkeweg in het buizennet op te nemen. Voorts zou spr. zoo gunstig mogelijke bepalingen voor- stellen. Wethouder Valkering wilde ook de bepa- ling gemaakt hebben, dat het P. W. B. de straten goed in orde brengt. Verschillende heeren vroegen nog inlich- tjngen over brandkranen, meters, waterver- bruik, kosten enz., welke werden beant- woord. Na uitvoerige beraadslaging besloot de Raad zonder hoofdelijke stemming tot aan- sluiting. De voorzitter feliciteerde den Raad 1 met dit besluit. Voorstel tot uitbreidtng bovengrondsch hoogspannigsnet G. E. B. langs de Nesse tot de hoeve van den heer Jac. Adrichem. De yoorzitter deelde mede, dat de belang- hbbbenden garant zijn voor het tekort op de exploitatie beneden het stroomverbruik, zoo- \dat het G. E. B. geen verlies lijdt. De kosten worden gedekt, als voor 200 stroom wordt afgenomen. Zonder hoofdelijke stemming tot de uitbreiding besloten. Daarna werd een adres van andere bewo- ners behandeld voor de aansluiting aan het ^electrische net aan den Uitgeesterweg, daar ;de heeren Kluft en Docter ook electrische energie voor hun bedrijf wenschen. B. en W. stelden voor hun te machtigen om te onder- handelen met de aanvragers en daarna even- stueel uitbreiding te doen geschieden tot C. Groot, mits.de bclanghebbfnden het te kort op de exploitatie voor hunne rekening nemen. Deze machtiging werd verleend. Voorstel om den termijn van ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen met 6 maanden te verlengen (behoudens goedkeu- ring der Gezondheidscommissie en Ged. Sta- 4en). Goedgekeurd. Een wijziging van de begrooting 1024 werd eveneens goedgekeurd. I Aanbieding gemeente-begrooting 1924. Deze sloot met een voordeelig saldo van 3333. Op voorstel van wethouder Valke ring werd besloten geen commissie van on- derzoek te benoemen, doch den geheelen Raad met dat onderzoek te belasten. x Na rondvraag; waarbij verschillende hee ren wezen op onderhoud van paden (voor \werkverschaffing) en waarvoor de voorzitter onderzoek toezegde, ging de Raad in comite ,tot behandeling van reclames tegen de plaat- selijkc^belasting. Gemeirigd Nieuws t i. UIT VEENHUIZEN. In het lokaal „De Zwaan" had in het open- baar de aanbesteding plaats van het kroezen der polderslooten in Veenhuizen. Het werk .werd door drie verschillende personen aan- genomen en wel door de heeren J. Bakker; P. Pduw en K. Bartes, te zamen voor 128.50, hetgeen minder is dan het vorige jaar. UIT LANGEREIS. Na vergelijkend onderzoek is tot den cur- sus tot opleiding voor melkcontroleur te Hoorn toegelaten de heer Joh. Visser alhier, iwerkzaam aan de kaasfabriek. UIT HOORN. Het Comite, dat zich uit de landbouwver eenigingen in Noord-Holland heeft gevormd ter huldiging van dr. L. T. C. Schey bij ge legenheid van diens 25-jarig ambtsjubileum als zuivelconsulent, ervan overtuigd zijnde dat het zeer velen een behoefte zal zijn om den jubilaris en diens echtgenoote daarmede persoonlijk geluk te wenschen, verzoekt ons te willen mededeelen, dat hiertoe voor een ieder, die dat wenscht, gelegenheid zal be staan op Donderdag 1 October a.s., op wet ken dag des namiddags van half twee tot vier uur voor dit doel eene receptie zal worden gehouden in Hotel „de Doelen" te Hoorn UIT HEILOQ. Mej. B. stapte Vrijdagmiddag uit den trein vdfer deze stilstond en kwam te vallen. Daar men niet wist of zij zich ernstig bezeerd had. werd zij per baar naar huis vervoerd. Bij het »nderzoek Week, dat zij' gelukkig slechts licht gewond was. PRED1KBEURTEN. Herv. Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, atiet ontvangen. Geref. kerk, 9.30 uur, Leesdienst6.30 uur Ds. van An del van St. Pancras. DwjPsgoz. kerk, 9.30 uur, Ds. A. de Jong OUD'E, geen dienst. niet ontvangen BOVENKARSPEL, 10.30 uur, Ds. Biin- kennk. ffeen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. Hoorwoim' 10 uur' D,r' van Beek' vnFnnv geen dienst, vacature. KOhDIJK, geen dienst. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch ^NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, Ds. OBDAM, geen dienst, OTERLEEK, geen die vacature. PETTEN, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, Ds. Oierdoom. SCHOORL, nm. 7 uur, Ds. Hornstra SPANBROEK, 10 uur, Ds. Goedhart. URSEM, 10.30 uur, Ds. Kruizinga. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, Ds Hornstra. Zang van de oudste leerlingen der Z.-School WIN'KEL, nm. 3 uur, Ds. Staal. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. i Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Ds. Kuipers. GRAFT NOORDEIND, 10 uur, Ds. van Giessen. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, Ds. Kenning. (Gedeeltelijk ontleend aan Kerk en Volk.) UIT EGMOND AAN ZEE. Tegen K. W. is proces-verbaal opgemaakt wegens vernieling van een anders jas en bo- vendien wegens mishandeling van weer een derde. Dat al te goed buurmans gek nog altijd is, ondervond de heer P. J. de V., die proces- verbaal tegen zich zag opgemaakt wegens het verkoopen van versch brood voor tien itur yoormiddag. DE MOORD OP DEN OVERWEGWACH- TER.HALTE-CHEF JACOB DE JONG TE GIESSEN-NIEUWKERK. Men zal zich den geruchtmakenden moord herinneren, in den nacht van 3 op 4 Augus tus 1923 gepleegd op den overwegwachter Jacob de Jong, chef van de spoorweghalte Giessen-Nieuwkerk, waarheen hij kort te vo- ren uit Berkhout was overgeplaatst. Nabij de genoemde halte vond men zijn lijk en in de nabijheid den hamer, waarmede hem de doo- delijke slag op het hoofd was toegebracht. Uit zijn woning werd een bedrag van onge- veer vijf gulden vermist. Een marskramer, die aanvankelijk als vermoedelijke dader was ge- arresteerd, werd echter spoedig weer op vrije voeten gesteld. Andere arrestaties volgden. Ten slotte heeft het uitgebreide en langdurige onderzoek der jpstitie er toe geleid, dat de in- structie werd geopend tegen: lo. Jan Christiaan K., oud 38 jaar, van beroep timmerman, wonende te Deventer; 2o. Jan T., oud 35 jaar, van beroep uit- voerder, wonende te Sluis, beiden thans gedetineerd in het huis van bewaring te Dordrecht. De behandeling van deze strafzaak is gis- terochtend voor de arrondissements-rechtbank te Dordrecht aangevangen. Van de zijde van het publiek bestond groote belangstelling. Lang voor den aanvang van de zitting verdrong zich voor het gerechtsge- bouw een talrijke schare nieuwsgierigen, te veel voor de tribune. Deze stroomde vol, zoo- dra de zitting geopend was verklaard. Nadat de dagvaarding is voorgelezen, ver- zocht een der verdedigers, Mr. J. Salomonson Jr., behandeling van de zaak met gesloten deuren op grond van artikel 20 van de Wet op de wettelijke organisatie. De president zegt toe, dat bepaalde getui- gen, indien de wenschelijkheid daartoe blijkt, in zitting met gesloten deuren zullen worden gehoord. Ook mr. Van Tricht wil een vraag stellen, doch dit wordt hem door den president ge- weigerd. Allereerst werd voorgeleid getuige A. Koe- ten, weduwe van Jakob de Jong, wonende te Winkel. Zij verklaart, de beklaagden nimmer te hebben gezien. In den avond, toen de moord op haar man zou geschieden, is zij te elf uur naar bed gegaan. Toen zij te vijf uur in den morgen wakker werd en zij haar man miste, is zij naar den wegwerker T. Kras gegaan; hij is gaan zoeken met behulp van anderen en toen is het lijk gevonden. De voordeur was gesloten, zij is de achterdeur uitgegaan. Het bakje met wisselgeld nabij de voordeur was nooit gesloten; er had een be drag aan klein geld in gelegen; gewoonlijk was er vijf gulden. Elken avond moesten de seinlichten worden ontstoken voor den laatsten trein in de rich- ting Dordrecht. Ook dien avond was de Jong opgebleven om daarvoor te zorgen. Wanneer hij naar buiten ging, deed hij de deur op slot en stak den sleutel in zijn zak. Er was maar een dienstsleutel. Hij had een portemonnaie en een knipmes op zak, die.beiden werden ver mist. Naar aanleiding van een vraag van den verdedfger, mr. Van Tricht, verklaart getuige, dat haar man en Kras vijf minuten voor elf naar buiten zijn gegaan. Haar man heeft niet tevoren gezegd, dat hij bang was. Het wisselgeld wasvan buiten af niet zichtbaar. Huishoudgeld is niet gestolen. Dr. J. A. A. Stru'cker, geneesheer te Dord recht, als deskundige gedagvaard, legt ver- klaringen af omtrent de sectie, op het lijk ver- richt. De dood moet worden toegeschreven aan een hersenschudding, gepaard gaande met kneuzingen van de hersenvliezen en her- senvaten. De ijzeren hamer is op de wonden aan de rechterwang gepast en inderdaad kwa- men vorm en afmeting overeen. Ten aanzien van de wond boven op het hoofd viel dit niet uit te malcen. Getuige vermoedt, dat vier sla- gen zijn toegebracht en dat na den eersten slag bewusteloosheid is ingetreden. De wond rechts op het hoofd was het ernstigst. Vervolgens wordt gehoord Dr. G. J. van Meurs, directeur van den Keuringsdienst te Dordrecht. Hij heeft den hamer onderzocht en er verscheidene bloedvlekken op geconsta- teerd; de daartoe gebezigde scheikundige me- thode licht hij nader toe. Verschillende getuigen verklaren in welken toestand het lijk is gevonden. De koopman C. Kroon uit Sliedrecht had 11. Vermeer als kostganger. Den avond voor den moord zijn de twee beklaagden bij Ver meer gekomen. Getuige herkent den hamer als zijn bezit. Om elf uur zijn K. en T vertrokken. K. vroeg om den hamer en kreeg dien mee. T. vcrzocht om een lantaarn, die de vrouw van getuige uit het schuurtje heeft meegegeven. K. riep: „Ik heb den hamer al!" Getuige is thuis. Omstreeks een uur kwamen I<. en T. terug. Getuige's vrouw vroeg, waar ze zoo laat vaii- daan kwamen. ,,Je moet niet zooveel vragen!" was het antwoord. Getuige vroeg naar den hamer. „Daar hebben we op GiesenNieuw- kerk een vent mee kapot geslagen", zei T. Tegen half dric zijn K. en T. weggegaan Getuige heeft altijd ontkend, dat de hamer van hem was, om niet in moeilijkheden te ,re- raken. Getuige's vrouw heeft het eerst gezegd, dat de hamer van haar man was en toen heeft getuige dit bevestigd. Tot half drie heeft getuige met' beklaagden „gezellig zitten praten"; er was wat gedron- ZDRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. Wij wijzen gaarne nog eens op de belang- rijke draverijen, die morgen op ons sportter- rein worden gehouden. De Kenn. SportclubN heeft een zeer goed programma samenge- steld. Het vermeldt een vierdeklas-draverij, een heat 2e en 3e klas, een le klas draverij en een kortebaan-course. Het weer belooft alle goeds voor het wel- slagen van deze hippische meeting. naar ben, mag ik hier blind op de stoel blij- ven bitten. Getuige Kroon bevestigt nogmaals, dat de hamer zijn eigendom was en dat hij er om- Museum georganiseerd ter eere van het gou- heen gedraaid heeft om er buiten te blijven. ^en 'jubileum van „Het Witte Kruis", beoogt DE HISTORISCHE TENTOONSTELLING IN HET STEDELIJK MUSEUM. De Historische Tentoonstelling door onzen archivaris, den heer Dresch, in het Stedelijk Op een vraag van den verdediger van het O. M. antwoordt getuige, dat K. een week voor den moord ook al eens uit zijn huis is gehaald. T. en Fleddermarf waren er bij. Mr. van Tricht herinnert aan vroegere ver- klaringen van Kroon en verwondert er zich over, dat deze getuige thans onder eede ver klaart, gelijk hij gedaan heeft. Getuige verzekert te hebben hooren roe- pen: „Ik heb den hamer al!" Getuige was niet geheel nuchter, zijn vrouw echter wel en daarom weef deze beter de toedracht. Toen bekl. was binnengekomen is gezegd: „Wij hebben den hamer vergeten". Eenige dagen tevoren had getuige den hamer nog gebruikt in het kolenhok.,„De buit is niet groot, onge- veer zeven gulden", is er gezegd. K. en T. waren niet bepaald „gek", maar wel onder den invloed. Mr. van Tricht constateert dat deze getui ge, die in voorloopige hechtenis heeft gezeten, twee jaar met deze verklaringen heeft ge- wacht. Getuige is op het oogenblik tot het inzicht ^gekomen, dat hij niet langer moest zwijgen De president: En weet je nu niet meer? Rechter mr. van Aken: Is er niet over ge- sproken, den hamer, die vergeten was, terug te gaan halen? etuige: Neen. een overzicht te geven van hetgeen ons voor- geslacht op het gebied van de behandeling en verpleging van zieken heeft gepresteerd. Wij concludeerden na het bezoek aan deze tentoonstelling, dat men in het bereiken van dat doel uitstekend is geslaagd. Naast de werken op medisch gebied, die tot de 17e eeuw de bronnen van gezag vorm- den voor geneesheer en apotheker, vindt men er tal van teekeningen, gravures en schilde- rijen van onze beste oud-Hollandsche schil- ders, teekenaars en graveurs, waarin menig treffend tafereel op dit gebied is vastgelegd. Een keurcollectie schilderijen en teekenin gen, w.o. van voorname 17de en 18de eeuw- sche Hollandsche meesters, zijn in het Museum tijdelijk bijeengebracht, dank zij de medewerking van andere musea en bezitters van kunstverzamelingen. Onder deze kunstwerken zijn er die voor 30 en f 50000 zijn verzekerd. Dat de heer Dresch geen moeite ontzag, om iets heel belangrijks te brengen, blijkt wel uit het feit, dat hij in twee dagen en nachten heen en weer van Berlijn reisde om een schilderijtje van hooge waarde uit het v.m. Koninklijke Museum te Berlijn te halen. De afdeeling portretten van medici, chirur- gijns, hoogleeraren en anderen, die zich op het gebied der volksgezondhe'd hebben on- Verder verklaart gefuige nog, dat de hamer derscheiden,. bestaat uit een zeer belangrijke wel gebruikt werd om ijs te kloppen voor roomijs. Er kloppen ook wel eens jongens mee. De hamer is indertijd opgebaggerd en getuige heeft er een steel aan gemaakt. Ge tuige ontkent nu den hamer van zijn zwager Mees Visser te hebben gekregen. T. heeft de geleende lantaarn langen tijd gehouden. Hij is niet of weinig meer bij ge tuige aan huis geweest. Mr. van Tricht verzoekt op grond van arti kel 174 wetboek van strafrecht dezen getuige te vervolgen als verdacht van meineed, en de zitting te schorsten. verzameling. Deze tentoonstelling bevat niet minder dan een 190 nummers. Wie eenig belang stelt in het doel van deze tentoonstelling, verzuime niet, die te bezoe- ken. Ook uit een kunstoogpunt is zij hoogst btlangrijk. In het museum is thans een verzameling bijeengebracht, die men niet licht elders bij- een zal vinden. Ons museum wordt tfi weinig bezocht. De heer Dresch, die in het bijeenbrengen van deze verzameling een groote werkkracht ont- De vertegenwoordiger van het O. M. acht wikkelde, verdient, dat blijk wordt gegeven, geen termen aanwezig, Kroon van Meineed te dat het Publiek dit op prijs stelt. a i-:t1 In den jubileumsgids vindt men oofcde cate- logus van de tentoonstelling opgenomen. Ook daaruit blijkt, hce belangrijk zij is. Dat men hier werken van Ostade, Dou, Jan Steen, Hoogstraten, Buyteweek, Quast, verdenken. Aanvankelijk verzwijging is plau- sibel. De rechtbank trekt zich in raadkamer te rug. Zij acht geen termen aanwezig om aan het verzoek van mr. van Tricht te voldoen. Wederom stond in de middagzitting voor Verspronk, Romein, de Hooghe e.a. kan be- het gerechtsgebouw een groote schare nieuws- wonderen, moet voor de kunstliefhebbers gierigen, hunkerend om zich een plaatjs op de r?eds voldoende zijn om een en ander te gaan publieke tribune te verzekeren. De politie z'en' hield de massa nu in bedwang. De tentoonstelling doet echter ook zien Gistermorgen is het gedrang zoo hevb ge- dat ons voorgeslacht en niet het minst de weest, dat de rijksveldwacht van de sabels Noord-Hollanders, veel goeds tot heil van gebruik heeft moeten maken, waarbij een man ,1ct zieke menschdom in den loop der eeuwen bloedig aan het hoofd werd gewond. hebben tot stand gebracht. Te ruim 3 uur wordt de zitting heropend. ,/0ok daai'°m bezoeke men de tentoonstel Verschillende getuigen legden nog verzwa- rende verklaringen af. Het O. M. eischt tpgen beide beklaagden levenslange gevangenisstraf. Beiden hebben zelf meermalen gezegd, dat zij dat hadden verdiend, indien ze den moord hadden ge- hng- Bioseopen. Mr. G. J. W. van pleegd en daarvan is spr. ten voile overtuigd. Tricht Jr., gekozen ver- e K. vroeg vrijspi onmiddellijke invrijheidstelling van beklaag- Cinema Americain. Koenigsmark. De meesterlijke verfilming van een mees- terlijken roman! Grootsch van opzet, boeiend1 vain inhoud1, dediger van beklaagde K. vroeg vrijspraak en overweldigend door schoonheid. Een afwisseiende samenhang van s'chitte- rendte tafreelen, groteske natuuropnamen, kinap spel, sensationeele moinenten een en al actie, leven en levendigheid. En over dit alles het geheimzinnige waas van het geheim van Koenigsmark. De vondst van d;e eerste aanwijzing: het de K, Daarna was het woord aan mr. J. Salo monson Jr., gekozen verdediger van bekl. T. Deze verzocht onmiddellijke invrijheidstel ling. )e rechtbank trok zich in raadkamer terug. annecr zij is teruggekeerd verklaarde de L>riefje vani den moordenaar; de ontdekking president, dat het verzoek om in vrijheidstel- ,van dte verborgen deur in den schoorsteen- ling van beklaagde T. is geweigerd. aet vinden van het geraamte van den ver- De uitspraak werd voorloopig bepaald op moord«i grootheitog; de tragische dood van heden over 14 dageh. Zij zal wellicht vroeger d'e yalsche vriendin, gravin Melusine; de plaats hebben. Te ruim 12 uur werd de zitting gesloten. ontmaskering van den medeplichtige; de oorlogsverklaring en het mobilisatiebevel; de sensationeele vlucht naar cte Fransche grens; ten slotte: het graf van d'en „poilu im- connu den „onbekenden soldaat", alleseven knap gespeeld door Fransche artisten, alles Alcmaria Victrix zal morgen in Schoten den wen boeiend en pakkend, al'les van een over- stnjd aanbinden met de club van dien naam. weldigende romantiek Sport VOETBAL. .Een uitwedstrijd, d e lang niet gemakkelijk is. Als backs zullen Nol en Hartland spelen, terwijl de voorhoede van rechts naar links is lring'-Bos' SchuiJ't' Daman en Mulders. 1U1 Men is algemeen benieuwd, of deze combi- een wijze, die bewondering afdwingt. natic beter resultaat zal behalen, dan die der Gok voor het voor-programma imiets btide eerste wedstrijden. 1 '-r- 1 Andere ontmoetingen voor 2 A vastgesteld zijn: De film voor iedereen! Zelden is men in de gelegenheid een der- gelijk groot en grootsch werk te aanschou- wen: Pierre Benoit's roman is verfilmd op 1 of dan De president noemt dit eigetiaardige „ge- zelhgheid Kroon wist, dat zijn gasten een moord haden bedreven! Getuige verklaart aan de rechter broekspijo van K. een bloedvlek te hebben gezien. K. en ilieten zieh uit over den kleinen buit, die niet was meegevallen. Depresideiit wijst getuige op het belang van zijn verklanng. Kioon verzekert de voile waarheid te zc-y- gen. Getuige weet niet of T. „wij" of „ik". heeft gezegd. T. voerde het woord. K. was stilletjes. Beklaagde K.: Wij hebben bij Kroon niet over een hamer, nog minder over een mis- da.ad gesproken! Ik heb nooit zoo'n hamer gezien en ben nooit in Kroon's schuurtje ge- fes.I*ad ze'f een zak met gereedschap, bieekijzers en al en had geen hamer van een ander noodig. Ik heb van mijn leven nog nooit gestolen. Beklaagde IVreemd, dat Kroon zijn ha mer nooit heeft herkend! Als ik een moorde- K. F. C.—WesFFrisia, Bloemcndaal—D E C., D. W. S.—W. F. C. en Hollandia—Zand voort. Belangrijke wedstrijden in 3 A zijn: ZaanlandiaPurmersteijn, H. R. C.--0 S V., de Kennemers—Helder, V. S. V.E. V. C. /ooi de N. H. V. B. staan o.m. morgen op het porgramma AlkmaarQ. g. c II en V A. F. CMeervogels, verder Alkmaar ii tegen Alcm. V. IV. Zondag a.s. vangt ook voor de A V V Alkmaar (Go-Ahead) de competitie aan, en wel met den wedstrijd tegen Q. S. C. 2 Alk maar is met de volgende clubs in de ie klasse a,&€Plaatst- t, w. Rood Wit I, V. A. F. C. 1 Alcmaria-Victrix 3, Q S. C 2 Meervogels 2, Hollandia 3, W. F. C. 3, Uit- geest I, dus niet minder dan 3 plaatselijke ontmoetingen, en zal het in deze afdeeling dan ook niet aan de ncodige spanning* onfc- breken. Het elfta! is voor dezen eersten wed strijd als. volgt samengesteld. G. Souge. L Paulisse. D. Souge. C. Sieuwerts., G. Ploeger. J. v. d.^Meulen. Jb. de Jonge. J. Telleman. C. Janson. J. Booij. J. Knip. Gceft dit elftal zich dezen wedstrijd ge heel, dan vertrouwen wij, dat de overwinning in Alkmaar zal blijven, waarmede Alkmaar I dan de traditie zou breken om steeds de eer ste competitiewedstrijd te verliezen. He,t twee- de elftal speelt om 10 uur haar eerste derby en wel tegen Alcmaria-Victrix 4. ook dat is up-to-date. Alkmaarsch Bioscoop Theater. - De apostel der armcn. Na op filmgebied verschillende schitterende successen te hebben behaald, was Nazimova, de bekende Russische actrice, een poos van het tooneel verdwenen. Maar zij is weer te ruggekeerd en de eerste film, na dien terug- keer gemaakt, was Madonna of the Streets, die in- ons land werd uitgebracht ondft- den titel De apostel der armen (naar deh manne- lijken hoofdpersoon). Als partner kreeg Nazi mova in deze film de zeer gewaardeerde film- acteur Milton Sills en beiden kan men thans zien in het hoofdnummer, dat deze week in het A. B T. wordt vertoond. John. Morton is een predikant vol idealen in het armste gedeelte van Londen. Een. oom van hem in Amerika sterft en laat een groot vermogen aan Morton achter. Een nicht Mary Carlson, die reeds veel geld van oom verkwist had, wordt onterfd. Om echter toch van de groote erfenis te kunnen profiteeren gaat Mary naar Londen om John in haar netten te vangen, wat haar tegenover dezen edelen menschenvriend gemakkelijk gelukt John knjgt haar lief en trouwt met haar. Als John echter na 't ontvangen der erfenis zijn geld op de meest royale wijze weggeeft om het leed der armen te verzachten, is db niet naar den zin van Mary. Zij waagt een uit- stapje met een anderen man. John redt echter de situatie. Maar als dan weldra uitkonit dat zij de onterfde Mary is, doorziet- John haar spel en jaagt haar weg. Maar als hij weldra spijt heeft, kost "net hem heel wat moeite om Mary te te vinden. Doodziek konrt HTNDERWET. BURGE ME ESTER en WETHOUDERS1 van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat: zij bij: hun. besluit van heden verguim- ning hebben verleend aan den heer E. Th. VAN DER STOK, alhier, tot het itttbreiden van een fabriek van suikerwerken, door het bTjtplafrisen vam 3 ekctromotoren, respectie- veil'ijk van 7K, 6 en ly, P.K., dienendte tot het in bewegiog brengen van enkele werk- tuigea, in het perceel LUTTIK OUDORP nr. 34. -Vdr bs Alkmaar, 17 September 1925. Burgemeester en Wefhoudters voornoemd/. WENDELAAR, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. 1 zij weer tot hem. En alleen de groote liefde van John redt haar, die thans ook oprecht van den edelen Morton houdt. Het bijzondere spel van Nazimova ver dient ook thans weer alle aandacht en Milton Sills is een partner, die met haar het geheel maakt tot een boeiende speelfilm. Het hoofdnummer wordt voorafgegaan door een komische tweeacter met Louise Fazenda in de hoofdrol en door een natuur- opname en Holl. Nieuws. Dit laatste geeft kieken van het Kon. bezoek aan Friesland, van de Canisiusfeesten te Nijmegen en van de klompenmakerij. Als geheel een interessant programma. Victoria Theater. Kamermuziek. i j Een film met vaak fijn en weldoordachl spel, dat Henny Porten weer op voordeelige wijze doet kunnen als een uitstekende actrice. Zij vervult de rol van de vrouw van den te- norzanger yon Niemeijer, die meent heel goed te kunnen zingen, maar van wien zij beweert, dat hij een knoop in zijn stem heeft. Hij meent dat zijn stem verloren zal gaan onder het klein-burgerlijk gedoe. Als hij ongetrouwd was zou hij wel tot roem komen. Zij haalt hem, terwijl hij te bed ligt, den trouwring van den vinger en telefoneert aan een impressario, dat de tenorzanger gescheiden is, waarop de-: ze de ui'tnoodiging krijgt om aan het hof der hertogin te komen, die alleen een ongetrouw- den zanger wenscht. Hij zingt daar de Lohengrin zoo dat velen meendn, dat hij di rect zijn conge zal krijgen maar hij is on getrouwd en maakt indruk op de hertogin.' Zijn vrouw is hem nagereisd en hoort zijn zang vanuit de loge van den prins, waar zij is verzeild geraakt. En dan beginnen voor beiden de avonturen, meest ongewenschtep maar waarin zij zich moeten schikken, omdat zij immers ongetrouwd zijn. De prins en de intendant Prillewitz maken haar om het hardst het hof, terwijl de herto gin tracht hem te bekoren. Een en ander geeft tot allerlei vermakelijke voor de be- trokken personen dikwijls moeilijke situa- ties aanleiding, maar telkens weten zij hua geheim te bewaren. Dan echter komt hun zoontje, dat door grootvader wegens gevaar voor mazelen uit huis wordt gestuhrd, en nu loopt na vele verwikkelingen alles in de war. De hertogin vindt het „shocking", dat de „danseres" (in welke kwaliteit Hilda von Niemeijer aan het hof is gekomen) moedei is, de prins is vreeselijk teleurgesteld en bei den eischen 'n huwelijk tusschen den zanger en de danseres. Dolvermakelijke gevallen doen zich zoo nu en dan voor, die ongetwijfeld elken bezoeker zullen doen schudden van het lachen. Aan het hoofdnummer gaat een journaal vooraf, dat de viering van koninginnedag in Den Haag weergeeft, de Grotius-herdenking, Groningen's ontzetfeest, de onthulling van het monument voor M. v. d. Thijnen te Coe- vorden, enz. Verder komt nog een natuur- film „Aan de kust van Californie", een tee- kenfilm „De groote onbekende" en een komi sche twee-acter „Een patent-geneesmiddel," die aller lachlust opwekt. Marktberichten WARMENHUIZEN, 18 Sept. 1925. Peen 2.903, Bloemkool le soort 32.70, 2e soort 7.90, Roodte kopl L103.6(5, Gele kool 1.702.40, Witte kool 1.10—/ 1.30, Nep f 8.50— 9.50, Uien 55.40, Uien drielingeni J 6.60—/ 7, Grove Uien 4.60. Aanvoer: 2300 K.G. Peen, 16400' K..G. Roode kool, 2500 K.G. Gele kool, 10700 K.G. Witte kool 900 K.G. Nep, 3800 K.G. Uien. 210 stuks Bloemkool. WIJDENES, 18 Sept. Veiling" „Tuinders- belang". Peren 8—/ 36, Appelen o— 26, Druiven 1530, Slaboonen 6— 10, Snijboonen 20—/ 26, Bloemkool 16-/ 28, Augurken 15—/ 17, SeMerij /~3 5Pei" b°S' Pre' ?~8 Ct b°Sl Ukn BOVENKARSPEL „de Tuinbouw"/'18 Sept. 1925. Heden bestcedde mem voor: Bloemkool I 34—/ 46.50, II f, 18— 24, III 24.50, Roode kool i.10 J 3, Wife kool 11.30, Gele kool 2 Dien 2.15—/ 2.50, Drielingen r j r?jr Nep 3.904.35, Bieter? J 14.50, Enkele Slaboonen 2.30 tot 3, Dubele slaboonen 1.30f, 2, Blauwe aardappelen 2.50, Kriel 6 85, Augurken 32, 22, 11, 5, 2 ct. per-K.G'. NOQRDSCHARWOUDE, 18 Sept. 12800 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui- zen 4805.70, Duken f 3.603.70 Bravo's 2.80, Kleine 1.70, 625 I< G' Spcrcieboonen 12.50—./' 15.70, 20400 K G Uien: Grove uien I 4.70— 5.10, Uien 4.40—5.30, Drielingen 6.50—/ 7, Gele Nep 8.20—/ 9 60, 20600 K.G. Peen f 22.60, 2900 K.G. Kroten 0.90 2.40, 49800 K.G. Roode kool1 f 1 3.70 28000 K.G. Witte kool 1—/ 1.20, 20000* K.G. Gele kool f 0.90—/ 3.20, alles per 100 K.G., 1900 bos Boswortelen 5 30 8.80 per 100 bos, 3600 stuks Bloemkool 18.90—/ 37.90, 2e soort 4.90—/ 6.60, per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK (Langedii- ker Groentenveiling), 1 8Sept. 21400 stuks Bloemkool le soort 24—/ 36.30, 2e soort 9.30—/ 20 per 100 st„ 600 bos Wortelen 5.30 per 100 bos, 9700 K.G. Wortelen 2.40-/ 2.90, 98000 K.G. Roode kool le soort 1.30—/ 3.90, 29000 K.G. Gele kool le soort 1.40—/ 3.30, 99500 K.G. Witte kool (vroege) 1 1.70, 26900 K.G. Uien Uien 4.60—,/' 5.10, Drielingen f 6.50- 6.60, Nep 8.7<W 9.90, 555 K.G. Sla boonen f 11 18.80, 4350 K.G. Bdeteni 1.802.80, 6400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 430—/ 6, Graafjes 6.20, Due of York J 3.60, Drielingen 5,60, Kleine 1.80.per 100 K.fL t 1 i; I UIVELBANK ALKMAAR KANTOOR lAMOBOUWHUIS KfcRKPLMN H!« rvrtft Al A I_ f -1 •1i3,Vua II- J V 1/1 mi. 1 1 *4 4 nliorc nnKKnM I -—4—- J 1* t 1-

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7