Vronven aefijke gevolgen heeft gefiaer. Verder werd er op gewezen, dat hier voor volkshuisvesting niets gedaan wordt, hoewel meermalen een gebrek aan woningruimte ge- constateerd kon worden en er woningen zijn, die beter niet bewoond kunnen worden. De gemeentereiniging vraagt slechts 10, zoodat dit niets kan zijn, de kosten van de Spoorstraat zijn op 300 geraamd, hoewel daar dringend verbetering voor waterafvoer een eisch is. Geklaagd wordt over te hooge i schoolgeldregeling, waartegen niets gedaan wordt. Het armbestuur vraagt steeds meer, wat wijst op verarming der gemeente, mede als gevolg van het lager wordendc woning- peil, tenwijl nog al te weinig voor de armen gedaan wordt. Met het gasbedrijf is het zoo gesteld, dat het verbruik sinds 1919 met een derde ver- laagd is, terwijl het schuldbedrag flink wat hooger geworden is als gevolg van nieuw- bouw. Voor de rechten van het personeel wordt weinig aandacht geschonken. Nadat er ten slotte nog op gewezen is, dat f 74 aan rechtskundige adviezen is uit- gegeven, om 30 binnen te krijgen, wordt tot behandeling van de begrooting overge- gaan. De post salaris ontvanger is geraamd overeenkomstig het Kon. Besluit, doch de meerderheid van den raad bleef bij de destijds uitgesproken wensch om dit bedrag lager te hebben en bepaalde dit inplaats van op 840 op 717.50. Een post van f 25 voor offieieele om vangst ten raadhuize bleef gehanihaafd met twee stemmen tegen. Een verzoek van de gemeenteveldwachter Van der MeUlen om300 verhooging van salaris werd aangehouden, omdat hij sollici- teerende is. Met meerderheid van stemmen werd be- sloten een voorstel van den heer Paariberg in de gascommissie te brengen om de kosten van straatverlichting ten voll? tie gemeenten in rekening te brengen en niet f 10 per lan- taarn zooals tot heden bepaald is. De gezondheidscommissie werkte naar het oordeel van enkele heeren al te zuinig, daar ze volkomen den indruk geven niets te doen. Gedurende twee jaar is reeds geen bedrag van de gemiente gevraagd. Een verzoek van den gemeentecpzicbter om zijn salaris te brengen van 259 op f 490, omdat hij dit jaar 617 uren gemaakt heeft en dus slechts 40K cent per uur verdi mde, werd aangehouden om af te wachten wat het komende jaar oplevert. Dit jaar is het bui- tengewoon druk geweest. De heer Paariberg stelde voor om het be drag voor de Spoorstraat hooger te bepa- len, doch de voorzitter merkte op, dat een leening noodig zal zijn, als afdoende verbe tering gebracht moet worden. Naar Noord-Seharwoude hier de eerste zeggingschap heeft, werd goedgevonden,- hierover een conferentie met N.-Scharwoude aan te vragen. De heer-Paariberg stelde verder voor om de gemeentereiniging weer in te voeren, doch dan beter dan die vroeger uitgevoerd is. De menschen mogen hun vuil niet in de sloot werpen, doch weten er moeilijk een an- deren uitweg mee. De wethouder deelde mee, dat het ge bracht kan worden op het vrouwenlandje en ook bij Wagenaar en Kalf die er een sloot mee dempen. De heer Paariberg zou desnoods tevreden zijn met het hebben van een zestal* opslag- plaatsen, waar het af en toe door een arbei- der vandaan gehaald wordt. B. en W. zullen nader onder oogen zien of in deze iets gedaan kan worden. Voor schoolgymnast-'ek wordt steeds de kolfbaan gehuurd voor 100 per jaar, ter wijl er schoollokalen leeg staan. Vroeger is dit ook al besproken, doch toen afgewacht in verband met de wenschelijkheid een be- waarschool te stichten als gevolg van de ver hooging van den schoolplichtigen leeftijd. Daar dit gevaar bezworen is, k^n nu de school we! dienstbaar gemaakt worden. B. en W. vpelden bezwaar de muren in de school weg te breken, ook voor het geval de lokalen later weer noodig zouden blijken. In overweging is nu het gebruiken van twee andere lokalen door wegnemen van een houten schot, doch gevreesd wordt, dat het onderwijs daar onder zal leiden. Ee., bespreking moet nog met het hoofd der school piaais hebben. (Wordt vervolgd.) UIT BERGEN. Ingekomen en vertrokken personen Ingekomen: I. en J. Peen, N.H., dienst bode, Heerenweg 85, van Hooui. A. van der Veen, geen, dienstbode, Breelaan 39, van Assen. G. M. Krom, z.b., R K., Pensionaat Loudelsweg 20, van Warmenhuizen A. M. D. Glerum, N.H., civiel ingenieur, Wil- helyminalaan 3, van Delft. C. Popken, N H., dienstbode, Breelaan 80, van Gronin- Ip1- PBreek, geen, machinist koopvaar- dij, Prinsesselaan 26, van Helder. C. D. Buis, echtgen van P. Breek, Rem., zonder be- roep, Prinsesselaan 26, van Alkmaar. J- Sliggers, N.H.,. dienstbode, Groeneweg 32s, van Beemster. H Buziek, E.L., dienst bode, Russenweg 6, uit Duitschland —JP Torenvhed, N.H-, chocoladewerker, Dorps- straat 69, van Rotterdam C. C. Busker, R.K., zonder beroep, Pensionaat Loudelsweg 20, van Rotterdam. W. Verkroost, N.H., zonder beroep, Breelaan 110, van Haarlem! I. Groot, R.K-, dienstbode, Russenweg 3, van Berkhout. M. Wierda, wed. van A. C. Mooij, Geref., huishoudster, Spaanschepad 4, van Almelo. Th. Leijen, R.K., zonder be roep, Kerkedijk 30, van St. Oedenrcde. V. L. Havermans, R.K., dienstbode, Raad- huisstraat 2, van Amsterdam. M. A. A. Sluijter, R.K., zonder beroep, Breelaan 75, van Rijswijk. D. Winters, N.H., fabrieks- arbeider, Kogendijk 15, van Nieuwer Am- stel. E. de Frenne, echtgen. van C. H. Bosman, N.H., zonder beroep, Kruisweg 6, uit Ned. Oost-Indie. E. M. D. Wandel, E.L., dienstbode, Eeuwige Laan 18, van Bus- sum. D. Raas, R.K.," geestelijk zuster, Loudelsweg 20, van Warmenhuizen. J. Konijn, zonder beroep, Oosterweg 26, van Egmondbinnen. J. A. Koster, echtgen. van. A. Pascha, N.H., zonder beroep, Rus senweg 4, van Alkmaar. A. C. Dekker, R.K., zonder beroep,- Pensionaat LoudelsWSg 20, van Alkmaar. M. J. Dekker, R.K., zonder beroep, Pensionaat Loudelsweg 20, van Castricum. M. Bankras, R.K., zonder beroep, Pensionaat Londelsdexr 20. van Ven. en Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrij-gen en be- houden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 cent. PUROL huizen. Th. S. van Wonderen, R.K., sla- ger, Lijtweg 35. van Alkmaar. Vertrokken: K. Keizer, R.K., schilder, van Oosterweg 7 naar Medemblik, Bagijnenhof 191. C. P. Dekker, R.K., zonder beroep, van Filarskiweg 19 naar Medemblik, Bagij nenhof 191. P. Winter, R.K., winkelbe- diende, van K. de Grootelaan naar Haarlem, Koningstraat p.a. familie Beekman. M. Dekker, R.K., zonder beroep, van Zake- dijkje naar Noordwijkerhout, Gesticht „de Voorzienigheid". J. Dekker, R.K., zonder beroep, van Zakedijkje naar Heijihuizen, ge- sdcht „de Heibloem". A. Doves, N.H., barbier,. van Kanaaldijk naar 's-Gravenhage, G. Deynotweg 61. J. A. Beekman, R.K., onderwijzer, van Loudelsweg naar Limmen, Rijksstraatweg 53. M. H. P. Kamperdijk, R.K., onderwijzeres, van Loudelsweg naar Hazerswoude, Groendijk. B. Woestenburg, R.K., zonder beroep, van Loudelsweg naar Beesel (LR.K. Kweekschool. J. W. de Vries, N.H,. zonder beroep, Groeneweg naar Rotterdam Marinierskazerne. G. Schutte, N H., dienstbode, van Breelaan naar Alk- naar, Nassauplein 11. M. F. W. Reeder, N.H., zonder beroep, van Russenweg naar Amsterdam, le Jan Sthenstraat 981- G. M. M. de Wit, R.K., zonder beroep, Loudels weg 20 naar Oudorp, 'Zusters Ursulinen. W. Beck, N.H., Inspecteur Verz.-Mij, van Prinsesselaan naar Ginneken, Werfstraat 11. K. Knijn en C. J. v- d. Stok, R.K., ver- Loudelsweg naar Hoedekenskerke, Kwaden- damma, St. Ludwinagesticht. M. J. Klijn, en M. Rodenburg, R.K., van Loudelsweg naar Monnikendam, p.a. Zust. Ursulinen. J. Pepping en A. C. Solle, RK., van Loudels weg naar Warmenhuizen, p.a. zusters Ursu linen. D. E. Ran, RK., zonder beroep, van Loudelsweg 20 naar Amsterdam, Nach- tegaalstraat 5 huis. Joh. Staadegaard, R.K., zonder beroep, van Oosterweg naar Heijthuizen, „de Heibloem". A. Schermer, R K., zonder beroep, van Pensionaat naar Hazerswoude, p.a. Zusters Ursulinen. A. R. M. Appelman, R.K., zonder beroep, van Loudelsweg 20 naar Westwoud, p.a. 6. Appelman. M. H. M. A. Sengers, R.K., zonder beroep, van Pensionaat Loudelsweg naar Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 304. C. Schavemaker, R K., zonder beroep, van Loudelsweg naar Warmond, p.a. J, Sdha- vemaker. J. M. W en J. C. C. van Rooijen, R.K., zonder beroep, van Loudelsweg naar Delft, Fr. Hendrikstraat 2. A. M. L. Goes, R.K., zonder beroep, van Loudelsweg 20 naar 's-Gravenhage, Weimarstraat 91. A. W. Mooij, R.K., zonder beroep, van Pen sionaat naar Alkmaar, Koorstraat 24. G. Denneman. R.K., zonder beroep, van Loudels weg 20 naar Oudorp, p.a. zusters Ursulinen. J. C. Bleijs, R.K., tuinder, naar Amster dam, van Speijkstraat 106. G. H. van As- peren, E.L., employe K. P. M., van Studler van Surcklaan naar Batavia. J. C. Frede- riks, N.H., gep., van Dorpsstraat naar Schoorl, Laanweg, p.a. J. Blanket. A. H. A. Koenders, R.K., zonder beroep, van Kerke dijk naar Oudenbosch, Santa Maria, Bosch- dijk 1. C. J. Hoogervorst. R.K-, huishoud ster, Dorpsstraat 18 naar Alkmaar, R.K. pas- torie. Breedstraat. J. G. Groot, N.H., ma chinist, van Loudelsweg naar Bussum, Bat- terijlaan 13. UIT ENKHUIZEN. Te Amsterdam slaagde voor het examen politie-diploma van to Alg. Nederl. Politie- bond de heer N. v. d. Wooning, alhier. Oemenyd nieuws 'DE TOEKOMST VAN NEDERLAND- SCHE INGENIEURS IN HET BUITEN- LAND. De Centrale commissie tot behartiging van de studiebelangen der ingeschrevenen aan de Technische Hoogeschool besloot in Februari yan dit jaar een enquete in te stellen aan- gaande de wenschelijkheid zoowel als naar de mogelijkheid van een bureau, dat tot taak zou hebben de plaatsingsmogelijkheden voor de Delftsche ingenieurs in het buitenland te verruimen. Een speciale commissie werd hier- toe in het leven geroepen. Deze commiss'e zond een omzendbrief aan al degene'n, wier oordeel van waarde kon worden geacht. Van de 230 aan in het buitenland werkza- me ingenieurs (uitgezonderd Ned. Oost-In die) verzonden vragenlijsten kwamen er 40 beantwoord terug. Uit de antwoorden op de vraag: Biedt uwe omgeving gelegenheid tot plaatsing van jon- ge Delftsche ingenieurs en zoo ja van welke faculteit, werden de volgende gegevens ver- zameld: 1. De plaatsingsmogelijkheid van Delft sche ingenieurs in het buitenland is op het oogenblik over het algemeen niet groot. Een speciaal hiermee belast lichaam zal moeilijk in den bestaanden toestand verbetering kun-, nen brengen. 2. Vele van de Delftsche ingenieurs in het buitenland werkzaam, zijn in dienst van Ne- derlandsche maatschappijen aldaar. Voor het verkrijgen van dergelijke betrekkingen is de tusschenkomst van een speciale organisati? overbodig. De subcommissie is daarom van meening dat slechts een belangrijke stap gedaan kon worden, door te trachten eene uitbreiding te bewerkstelligen van het bestaande „Bureau tot plaatsing van ingenieurs in Nederland en Ko'lonien" van de vereeniging van Delftsche ingenieurs in dien zin, dat het tevens op uit- gebreide schaal inlichtingen verstrekt voor de plaatsingsmogelijkheden van ingenieurs in het buitenland. De commissie is desgewenscht bereid aan dit bureau alle inlichtingen te ver- strekken en de ontvangen correspondentie over te leggen, ARBEIDSKOLONIES VOOR TUBER- CULO^E-LIJDERS. Dezer dagen is in het bureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis te's Gravenhage de constitueerende vergadering gehouden van de vereeniging Zonnestraal, Nederl. vereeni ging tot het oprichten van arbeidskolonies voqr tuberculoselijders in Nederland. Vertegenwoordigd waren velen organisa- ties. De vergadering werd gepresideerd door den beer Jan A", van Zutpfi«i, als vS-fegfn- woordiger van het Koperen Stalenfonds, dat aan de nieuwe vereeniging ten gebruike zal afstaan het landgoed Zonnestraal te Hilver- sum. Na vaststelling der statuten werden in het voorloopig bestuur gekozen de heeren Jan A. van Zutphen, dr. L. Heijermans, E. Kupers, jhr. A. W. G. van Riemsdijk, mr. L. N. Roo- denburg, G. H. Sanders en dr. B. H. Vos. De vergadering besloot het protectoraat der vereeniging aan te bieden aan het Ne- derlandsche Roode Kruis. Na afloop der vergadering wees het voor loopig bestuur als voorzitter aan den heer Jan A. van Zutphen, als secretaris mr. L. N Roodenburg, 's Gravenhage Banstraat 9 en als penningmeester jhr. A. W. G. van Riems dijk, Huize Rijnegom, Aerdenhout bij Haar lem. HET NIEUWE STAATSPRACTIJKDI- PLOMA VOOR HANDEL EN ADMINISTRATIS. Verschenen is het verslag van de commis sie, die de instelling van het diploma heeft voorbereid (Bijvoegsel Ned. Stcr. van 22 Juli 1925, No. 140). De commissie is eenstemmig tot deze ,con- clusie gekomen: lo. dat het ongewenscht zou zijn, infien van Staatswege iets werd ondernomen, dat aan de bestaandle pradijkdiploma's hinder of schade zou kunnen toebrengen; 2o. dat het gew.enscht is een Staatsprac- tijkdiploma voor handel en administratie in het leven te roepen, dat, voor zooveel de prac- tijk aangaat, dienen kan ter vervanging van de minder bereikbaar geworden akte boek- houden M. O. De commissie stelt er prijs op, de aan dacht van Uwe Excellence er op te vestigen, dat zij alle voorzitters van vereenigingen, die of de oude practijkdiploma's of wel hoo- gere diploma's uitreiken, onder haar leden telt, en dat ook deze voorzitters met deze beide conclusies geheel instemmen. Uit het bovenstaande moet volgan, dat het examen, hetwelk de commissie zich voorstelt, in aard moet verschillen van het examen voor de akte K XII, maar in beteekenis voor de practijk bij dat examen niet mag achter- staan. De commissie heeft getracht dat tot uitdrukking te brengen in een examenpro- gramma met toelichting, dat bij haar rapport wordt gevoegd. NATION ALE BOND VAN DRAGERS POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te Middelburg heeft gister- middag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 33-jarigen werkman A. F. I. aldaar, te gen wien op 4 September was gevorderd 10 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige heghtenis wegens het plegen van on- tucht met een 9-jarig meisje te Souburg, schennis der eerbaarheid en poging tot dood- slag op dat kind. De rechtbank veroordeelde den man, die reeds meer vonnissen achter den rug heeft en zeer slecht bekend staat, ovefeenkomstig den eisch. ZIJN DOCHTERTJE LEVEND BEGRAVEN. De veldpolitie van Sleman (Ned. Indie) heeft in samenwerking met den regent aldaar licht kunnen brengen in' een misdaad, zoo gruwelijk, dat die a-lle grenzen van de men- schelijke verbeelding overschrijdt, schrijft „Ma-t". In Karanggedeh woont namelijk en inlan der, dien men er van verdacht eenige dagen geleden zijn tweejarig dochtertje levend be- graven te hebben. Nader aan den tand gevoeld door het be- .sturu en politie, erkende de man zijn gru- weldaad gepleegd te hebben en wees zelfs de plants aan, waar hij het ongelukkige kind onder de'n grond gestopt had. Men toog naar de aangeduide plek en vend inderdaad in een plantgeul van een der riettuinen onder een dun laagje aarde het stofA-lijk overschot van het meisje. De ontaarde vader deelde op de hem ge- stelde vraag, welke motieven hem gedreven zouden kunnen hebben om zich zoo beestach- tig te gedragen, mede, dat hij wraak wilde nemen op zijne vrouw, van wie hij gescheiden leefde. Commentaar op een dergelijke mentaliteit behoeft waarlijk niet geleverd te worden. VERD'UISTERING Bij de politie te Amsterdam is door een tiental filiaalhouders een klacht ingediend tegen een der directeuren van een stoomver- vetij, die volgens beweren van de aanklagers een bedrag van circa 13000 zou hebben ver- duisterd. Toen de filiaalhouders een contract sloten met den aangeklaagden directeur, moesten zij een waarborgsom storten, welke varieerde van 'f 500 tot 2000. De gestorte bedragen zouden nu, naar zij aan de politie mededeelden, verdwenen zijn. De filiaalhouders drongen er bij de politie op aan, den aangeklaagden directeur te doen arresteeren, maar de'politie achtte daartoe geen termen aanwezig. Wel heeft zij de klacht, nadat zij beide par- tijen aan een verhoor heeft onderworpen, naar de justitie doorgezonden. HET WEGENVRAAGSTUK. Het P. C. W., propaganda-coniite voor we- genverbetering, schrijft naar aanleiding van de Troonrede en de staatsbegrooting voor 1926 het volgende: De zorg voor de groote verkeerswegen te land vordert bijzondere aandacht.Ook hier- omtrent zijn voorzieningen in overweging genomen. Met deze korte, maar veelzeggende verkla- ring in de Troonrede spreekt thans ook cite regeering uit, wat tal van bevoegden reeds vroeger met aandrang over het bij utstek ur- gente vraagstuk der wegenverbetering heb ben gezegd en uit den treure hebben hex-- haald. Nadruk wordt gelegd op de verkeerswegen te land. Over de waterw^gen, die in ons waterrijk land van gi'oot belang zijn en die van ouds- her de bijzondere belangstellng hadden van de overheid, hebben we niet te klagen. Ons kanalennet geniet een wereldvermaardheid onze wegen te land daarentegen zijn in bin nen- en buitenland min of meer berucht. De zorg daarvoor vordert bijzondere aan dacht. Vooral voor de groote verkeerswegen. Ook 4fcaarop legt de Troonrede den nadruk. En tjrrecht. Er was helaas alle reden toe. dat een groote groep verscftillende wegge- bruikers pi-opaganda moest gaan maken voor wegenverbetering, ten einde het besef te wek- ken en wakker te houden, dat de toestand van de meeste onzer groote verkeerswegen onmiddellijke voorziening eischt. Verbetering van de groote verkeerswegen is in de eerste plaats noodig. De belangrijke verkeersaderen, waarin de polsslag van het jachttendc moderne verkeer steeds onstuimi- ger klopt, zijn voor een groot gedeelte in een toestand geraakt, die juist tengevolgc van het toegenomen en nog steeds tocnemende verkeer onhoudbaar wordt. En dat in steeds sneller tempo, omdat bij den aanleg, of de vernieuwing dier wegen niet voldoende rekening gehouden is met den aard van het moderne verkeer. Do mees te wegen die onze steden onderling moesten verbinden, maar ze veeleer scheicfen, of die de verbnding moeten vormen met het buiten land, zijn in een deplorabelen staat. Verbe tering dier wegen is dringend noodig. De veiligheid eischt het, omdat alleen op goede en breede wegen het verkeer veilig kan zijn. De belangen van handel en Industrie ei- schen het, omdat goede en voor het verkeer geschikte wegen onmisbaar zijn voor een ge- zonde ontwikkeling van het economisch le ven. Dat de regeering zich den droeven en,be- schamenden staat dier groote verkeerswegen aantrekt; dat zij daaromtrent, zooals het in de Troonrede heet, „voorzieningen in over weging heeft genomen," mag stemmen tot blijdscliap en voldoening bij alien die over- tuigd zijn dat met goede wegen alien gebaat zijn; dat de aanleg ervan niet aan een be- trekkelijk kleine groep belanghebbenden ten goede komt, maar aan de geheele gemeen- schap. De welvaart van heel het Iahd is er mee gemoeid. Daarom zijn die achttien woorden, welke de Troonrede wijdt aan het moderne ver- keersprobleem, van zooveel beteekenis, om dat ze een erkenning inhouden, waarop met ongeduld gewacht werd en een toezegging die iets goeds belooft. Alleen, men denke niet dat we er nu al zijn. Het is pas een begin. Maar dat blijkens de staatsbegrooting 1926, de regeering de middelen ten deele vinden wil uit een te stichten wegenfouds, moet wel de instemming hebben van de weg- gebruikers die in hun pi-opaganda voor be- tere wegen sluitzegels helpen verspreiden met de leuze: laat er een wegenfonds komen. Wat in dat fonds komt, kome er alleen uit ten bate van de wegen. DE MOORD OP MINA BOSGOED TE OOSTERHOUT. Nog steeds is de geheimzinnige moord op Mina Bosgoed te Oosterhout niet opgehel- derd. De rechtercommissaris te Bi-eda heeft thans hbt volgende meegedeeld: Op een Zondagnamiddag in April 1925 omstreeks kwart voor vier uur zijn ten huize van Mina Bosgoed te Oosterhout welk meisje op 9 Augustus j.l. haar woning ver- liet en 16 Augustus d.a.v in een greppel bij de leemputten onder Oosterhout dood werd teruggevonden twee jonge mannen geweest, terwijl Mina alleen thuis was. 'Zij kwamen met ae licts uit de richting van het Wilhel- minakanaal en hadden een pet op. Mina Bosgoed zou vei'der op Zondag 19 Juli 1925 bij de Oosterhoutsche processie aan de Meerselsche Dreef kennis gemaakt hebben met een jongen, die zich, zooals bij onderzoek is gebleken, ten onrechte noemde .Jacobs, koperslager, Ginneken" en zei een eigen zaak te hebben. Bovendien heeft Mina Bosgoed op Zondag 2 Augustus 1925 des avonds omstreeks 7 uur te Oosterhout op den openbaren weg tus- schen haa-r woning en de boerdtrij van cten landbouwer Evers gesproken met een jon gen, die een- rijwiel1 bij zich had en gekleed was in donker colbert costuum met een lig- gemd boordje en een pet op. De rechter-commissaris, belast met de in- structie van strafzaken, verzoekt een ieder, die nadere inlichtingen omtrent bedoelde personen kan geven, mondeling of schrifte- Iijk mededeelingen te doen aan het gerechts- gebouw te Breda. HET 10,000ste SCHIP. Zaterdag is het 10,000ste schip in 1925 den Nieuwen Waterweg binnengekomen, n.l. het Engelsche tankstoomschip „Vanduara". Het voer in ballast en zal, na aan de Von- delingenplaat gebunkerd te hebben, naar Rotterdam opvaren. Cargadoor is de\Jirma Worms Cie. te Rotterdam. KORTE BERICHTEN. De l'l-jarige Engel de Voogd te Beerta, die daar de vorige week onder dc stoomtram is geraakt, is Dondcrdagavond overleden. Twee hoofdpersonen uit beruchte pro- cessen in Belgie, mevr. Steinman, beschuldigd tezamen met haar minnaar Vanderwouwere haar echtgenoot te hebben vermoord, en Mo- xessee, de eigenaar van het tijdens de bezet- ting door de Duitschers verschenen Brussel- sche dagblad „La Belgique", zijn in voorloo- pige vrijheid gesteld. Het hoofdbestuur van het Nederland- Roode Kruis een bedrag, groot 1000, ten Roode Krius een bedrag, groot f 1000, ten bate van de slachtoffeis der stormramp. Een dezer dagen te verschijnen leger- order bevat het Kon. Besluit van 22 Augus tus betreffende hot dragen van burgerklee- ding. Zaterdagmorgen is het 5-jarige zoontje van den veehouder De Jong te Oosterzee bij de ouderlijke woning in eeri sloot geraakt ?n verdronken. Het antwoord van B. en W. van 's-Gra venhage is verschenen op het Voorloopig ver slag in zake de belasting op waardevermin- dering van particuliere eigendommen ten ge- volge van door de gemeente uitgevoerde werken. Sport DR AVER I JEN KE-NN'EMER SPORTCLUB. 't Waren gisteren interessante draverijen en zij verdie-nden zeker dezelfde belangstel- ling als de vorige maal. Zooveel toeschou- wers waren er thans echter niet maar toch was er tamelijk veel publiek. Het weer hield zich goed en de courses leverden wel verras- sende uitslagen. In de vierdeklasdraverij behaalde Minne- <Josa een moote overwmoxng^ uft een veT<L van zeven paarden. (Jckhorst wist met Oracle ten slotte als tweede door de finish te gaan, doch wegens zeer onregelmatig draven werd de vicrjarige zoon van Captain 1 lenry gechs- kwalificeerd en kwam Mignon op de tweede plaats. Max Medium kwam on ook nog in de prijzen en won de f 25. Het tweede nummer was een 2e en 3e kla6 heatdraverij. De tien opgekomen paarden lie- pen in drie series (een van 4 en twee van 3 paarden) waarna de drie winnaars benevens de twee paarden, die den snelsten tijd hadden getoond buiten de winnaars, in de finale He- pen. Nap won onbedreigd de eerste heat. De andere drie paarden galoppeerden er lustig, op los en werden dan ook alle drie gedis- kwalificeerd. De tweede heat scheen reeds ge- wonnen voor Mail'ie B. toen de gang van 't paard verminderde naar 't scheen door een gebrek aan de sulkey. Odell Axworthy kreegi toen een prachtige kans, die hij intstekend benutte. Oscar werd tweede. De derde heat bracht de overwinning aan Catrien R. Oscar en Marie V kwamen met de drie winnaars in de finale. Maar ook, thans bleek, dat de drie seriewinnaars ook werkelijk de sterksten waren want zij bezet- ten in.de finale de eerste, tweede en derd#» plaats. Odell Axworthy bewees een paard te zijn van uitmimtende kwaliteit. Hij kwam vooral1 in de laatste ronde schitterend naar voren en won kranig den eersten prijs met Nap atls tweede en Catrien R als nummer drie. De eersteklasdraverij over 2400 M. bracbt alle zes iin-geschreven paarden aan to start. Een vertrok op 2400 M. vier op 2450 M. en Ida S. op 2525 M. Nobilissimus, die aan den kop vertrok, wist de leiding tot het einde toe te behouden. Maar wat in deze course vooral opviel was de kraoige prestatie van Dumas. Deze oude bekende heeft prachtig geloopen. zeker en regelmatig en hi] won welverdxend den tweeden prijs. Ida S. verdiendte voor haar. moedig strijden zeker den derden prijs. De Kortebaandraverij bracht veertien paarden aan den start. De winnaars van de vier series waren Noblesse, Maggy Henry, Lord D en Meteor, de tweede na cliskwelifi- ceer-eni van Clara C. In Noblesse en Mlaiggy Henry stelde men voor de finale 't meeste vertrouwen. Noblesse kreeg de leiding -doch sprong even weg, waarvan M. Henry profi- teerde om de leiding over te nemen. Zij scheen reeds de zekere winnares, toen zij voor de tribune plotseling geheel er uit raakte er Noblesse zoowaar nog gelegenheid kreeg; oir- te wininen. Wat natuurlijk gebeurde. Lopd1 D liep nog de plaats. De gedetailleerde uitslagen volgen 'hier- onder. i I. Septemberprijs. Prijzendraverijl 4e klasse. Afstand 2000 M. Ingeschreven 12 paarden. Niet opgekomem Pijlsnel 195*0 M.., Nella Schoon 1950 M., Oeke S. 1950 M., Or donna nee 1950 M., Marie P. 2045 M. 1. Minnedosa 2015 M. van B. Perreyit te Hazerswoude, ruder B. ten Hagen/ tijd 3.27V, (1-42). 2. Mignon 201-0 M. van K. Korwer te Schermeer-Oterleek, rijder J. Vergaak tijd 3.273/r, (1.43). 3. Max Medium, 2010 M., van Jr«c. van Kuyk te Purmerend', rijder eigenaar tijd 3.28'/ (1.43). Gediskwalificeerd wegens zeer onn^gelma- tig draven de tweede aankomende Oracle, 2045 M., rijder Ockhcrst. Niet gepl'aatst: Nellie 1950 M., O. Marie 1950 M., Neerlandia 2015 M. II. Nijenburgprijs. Heatdraverij handicap 2e en 3e klasse. Afstand 1600 M. Te koopen in series. De winners van elke serie 'loopen in de beslissing met de twee paarden, die den snelsten tijd hebben getoond. Ingeschreven 16 paarden. Niet opgdkomen Niagara 1600 M., Perrigan B11610 M., No bel 1610 M., Nicolai 1620 M., Mairie P 1620 M. en Maggy Henry 1620 M. le heat, 4 deelnemers: Noblesse, Otelha, Markies en Nap. 1. Nap 1610 M. van A. J. D. Anema te Klooster Lidlum, rijder B. ten Hagen, tijd 2 42'/s (1.40). Markies 1620 M. in 2.444/5, Otelha 1610 M. in 2.54Vs en No-blesse 1620 M. in 2.57*/*, affle drie gediskwalificeerdi wegens te veel-' galoppeeren. 2& heat, 3 deelnemers. Ma-lie B, Odell Ax worthy en Oscar. 1. Odell Axworthy 1680 M. van Sfal B., rijder L. Easing, tijd 2.351/., (1.32), Oscar 1620 M. in 2.36'A, Ma-lie Ei. 1670 M. in 2.37'L. 3e heat, 3 deelnemers. Marie V., Clara C.' en Catrien R. 1. Catito R. 1650 M. van !J. M. Schoon te Medemblik, rijder J. v. Leeuwen, trjd 2.37'/, (1.35). Marie V. 1670 M. in 2.37V6. Clara C. 1610 M. in 2.40. Oscar en Marie V. hadden buiten de win naars de snelste tijden gemaakt en kwamen dus met Nap, Odell Axworthy en Catrien; Ri in de finale. Finale heatdraverij, 5 deelnemers. 1. Odell Axworthy 1680 M. in 2.37V,- 4 2. Nap 1610 M. in 2.38'A J\ 3. Catrien R. 1650 M. in 2.42*/5. Niet geplaatst: Oscar tijd 2.45Vs en- Marie V. tijd 2.48. III. Heilooerprijs. Handfcapdraverij le klasse. Afstand 2400 M. Alle 6 ingeschreven paardeni kwamen op. r 1. Nobilissimus 2400 M. van C. F. Ock- horst te den Haag, rijder eigenaar, tijd 3.56'/5 (1.38). J 2. Dumas 2450 M. van G. Scboorf te Harenkarspel, rijder J. Witteveen, tijd 3.59s/* (1.37). 3. Ida S. 2525 M. van K. G. v. d Veen te Hardegarijp, rijder M Siderius, tijid 4.00'/, (1.35). Niet geplaatst Gerania, Wahnfried en Marie V. IV. Kortebaanprijs. DraveTij kortebaan. Handicap Max. 800 M. Ingeschreven 23 paardeni. Niet opgekomen Nicolai 740 M., Niagara 710 M., Nobeli 735 M., Wahnfried 765 M., Frederika B. 745 M., Lad(y Chimes 800 M., Senator 780 M., Catrien R. 780 M., Oeke S. 700 M. Geloopen in vier series. Twee van 4 en twee van 3 paarden. le serie: O. Marie 700 M., Nap 745 M.» Leitstern 760 M., Noblesse 740 M. 1. Noblesse. V 2e serie: Klara C. 710 M., Magy IJem-y. 745 M., Rautenkranz 770 M.. Lmthnii^,

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7