DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Antogarage A. DAM Go. Fiat-Autolabrieken. O Ij. „Het Mandwerkhuis", N0 227 m Ee®-aa! 113 3 Raacs- HoUderd zcTcn en twintigste Jaargang 925. Snaarmanslaan hook Scharloo Het Centraal Ziekenhuis en de buitengemeenten. Abonnementsprijs bij voornitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brie vein franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. ZATERDAG Directeuf: G. H KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 26 SEPTEMBER. Er wordt den laatsten tijd van verschil- lende zijden beweerd, dat het met de finan- cieele medewerkng voor het neuwe centrale zekenhuis zoo slecht zou gaan, dat het plan gevaar loopt te mislukken Wie dit "geloofwaardig trachten te maken, zijn natuurlijk de pessimisten en, last not least, degenen wien het aflerminst zou spijten Ills de krachten van hen die zich beijveren Alkmaar tot een centrum van neutrale zieken- verzorging te maken, .te kort 7r "''n schie- ten. Zij vergeten daarbij, dat de zich uitbrei- deride stad voor dit deel van Noord-Holland van steeds grooter beteekenis wordt, en dat uitstel geenszins afstel zou beteekenen, om- dat de behoefte aan moderne ^erplegings- ruimte van jaar tot jaar sterker gevoeld wordt en een neutraal, centraal ziekenhuis binnen afzienbaren tijd ongetwijfeld het thans bestaande zal moeten vervangeri. Het is misschien mogelijk dat daarmede nog een of twee jaar gewacht zou kunnen wor den, maar het is zeker, dat dit onverstandig zou zijn, nu de gemeente, door de medewer- king van den -Minister van financial, over een bij uitstek geschikt'gebouw als de voor- malige Cadettenschool op bijzonder voordee- lige voorwaarden de beschikking heeft gekre- £en- Het verheugt ens dan ook te kunnen me- dedeelen, dat er van uitstel van beteekenis der voorgenomen plannen geen sprake be- hoeft te zijn. Dat aan den geleitielijken voortgang der werkzaamhederf weinig publiciteit wordt ge geven, moge vele passimisten een vervulling van hun sombere voorgevoelens toeschijnen, in werkelijkheid ontwikkelt zich het voorge nomen program van werkzaamheden lang- zaam maar geleidelijk en behoeft de gehesm- zinnigheid die er ten opzichie aer thans reeds binnengekemen gelden betracht wordt, niet tot minder gunstige ccnclusies te leiclen. Ziekenhuisbouw van eenigszins grooten omvang is kostbaar en wan nee v deze in hoofdzaak dcor de belanghebbende gemeen- ten zeive bekostigd moot worden, is het be; grijpelijk. dat ook de burgerij zal moeten toonen, dat het goede deel ten vrijv/illig offer waard is. De hier tcr stede- en in de omUgg'ende ge meenten gehouden inzameling is ongetwijfeld een succes geweest, maar 150.000 aan vrij wjllige bijdragc-n is een zoo groot bedrag, dat ieder kan begrijppn, "dat voor het bijeen brengen daarvan eenigen tijd meet worden gelaten. Datzelfde is van to.gpassing op de verlo- ting Ook hier is het aantal te distribueeren loten zoo grcot, dat de verspreiding daarvan wat rulmer tijd eischt dan in verband met het reeds vastgestelde tijdstip der trekking mogelijk geacht werd: Vandaar een verschuiving der beslissing tdt 15 December, wanneer hek comite terechi kan verwachten, dat alle beschikbare prij- zen haar ware bestemming zullen vinden. Men heeft er ons opmei'kzaam op gemaakt, dat ook de thans verkochte loten nog 2 Sep tember als trekkingsdag vermelden, en iemand uit het Zuiden van ons land, die tij- dens de Witte Kruis-feesten te Alkmaar een lot kocht en daarop, thuis gekomcn, als trekkingsdag 2 September vermeld zag, schreef ons een brief, waarin hij niet ondui- delijk liet doorschemeren dat hij was beetge- nomen. Het lijkt ons, om teleurstelling en wellichi vernietiging van loten te voorkomen, zeker gewenscht, dat de veranderde trekkingsdatum op de nog te verkoopen loten wordt aangetee- kend en in alien gevalle de koopers daarop attent worden gemaakt. Het is, naar wij vernemen, absolunt zekei", dat de trekking niet na 15 December zal plaats vinden. Mogelijk reeds eerder, want het verloop van den iotertverkoop is tot dusverre zeer be- vredigend te noemen. Zooals bekend, hebben Burg en Weth. van Alkmaar van den Raad geen machtiging tot gunning van den verbouw der Cadetten school tot centraal ziekenhuis over te gaan, wanneer niet blijkt, dat ook op voldoenden financieelen steun der buitengemeenten kan .worden gerekend. Het is begrijpelijk, dat zij die dit ziekenhuis niet wenschen, en dit reeds hier ter stede de- monstreerden, ook hun invloed zullen aan- wenden om de buitengemeenten tot weigering der door Alkmaar gevraagde subsidies te doen besluiten. Blokker en Egmond-Binnen hebben te ken- nen gegeven zich afzijdig te willen houden en dat deze beslissingen reeds zoo spoedig na het inkomen van de subsidie-aanvrage zijn genomen, bewijst wel, dat hier niets anders gebeurd is dan iedereen had kunnen ver wachten. En waarmede het Comite der vereeniging van burgemeesters en secretarissen bij.' liare verdeeling der kosten over diverse gemeenten 'dan. ook w^l rekening ^al hfbbea gehouden. Het Comite der veieeniging van burge- meestcrs en secretarissen voor de kantons Alkmaar, Hoom, Purmerend en Schagen, destijds opgericht om gezamenlijke belangen te behartigen, heeft reeds meermalen getoond doeltreffend werk te kunnen verrichten en was inderdaad het aangewezen lichaam om ook thans in de groote groep der buitenge meenten tot eenheid Van besluiten en uitvoe- ring te kunnen kotnen. Zijn conclusie en dit is een waardevolle erkenning van de levensvatbaarheid der zie- kenhuisplannen is, dat deze niet mogen stranden op onvoldoende medeVerking van buiten. Het Comite heeft er in een algemeen rond- schrijven aan de diverse gemeen tebesturen nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat pa- tienten van allerlei godsdienstige gezindten en politieke richtingen zich in een neutrale inrichting op hun plaats kunnen gevoelen. Het heeft nog eens laten uitkomen, dat het voortaan indet meer noodig zal zijn voor ver- pleging naar Amsterdam of elders te gaan en dat men steeds op de hulp der vele be- kwame specialisten en chirurgen hier ter ste de za'l kunnen rekenen. Het comite acht de totstandlkoming van het centrale ziekenhuis niet alleen voor Alkmaar en omgeviug maar ook voor een groot deel van het overige Noord-Holland wenschelijk. Alkmaar zal, na liquidatie van het be staande stadsziekenhuis, een evengroot be drag hebben te subsidieeren als de gezamen- lijke buitengemeenten, maar draagt bij een grooter tekort dan verwacht wordt, het ge- heele risico. Het tdt een 27000 tal inwoners tegen 156688 in de betrokken buaengemeenten, zoodat het comite adviseert geen minderen steun dan den thans gevraagden toe te ken- nen. Temeer niet cmdat dan met recht aan- spraak kan worden gemaakt op gelijkgerech- tigdheid en inwilliging van voor de buiten gemeenten van beteekenis geoordeelde ver- iangens. Met wordt dan ook billijk geoordeeld', dat in de commissie van advies over de exploita- tie en het bestuur van het ziekenhuis twee vertegenwoordigers der bijdragande buiten gemeenten zitfing zullen nemen. Het comite acht het billijk, dat de buiten gemeenten 3/13 van een eveiitueei tekort tot een gezamenlijk maximum, van 15000 ga- ranaeeren. Hiervan uitgaainde, heelt het een kosten- verdeeling gemaakt, die langdurige over- -weging vereischte omdat daaibij o.a. reke- ning werd gehouden met verschillende facto- ren als aistand'tot Alkmaar, nabijheid van andere ziekenhuizen, voorkeur van een be- paald deel der inwoners voor het Sint E'lisa- beth-gesticht enz. Zoo is men voor alle gemeenten tot een zoo billijk mogelijk verhoudingscijfer geko- men en het is te hopen dat de diverse ge- meentebesturen zullen toonen het werk van het comite te waardeeren door het toegezon- den concept-raadsbesluit zonder meer goed ,te keuren. Oterleek heeft daartoe thans het voorbefld gegeven en, na ampeie discussie, met zes te gen een stem "besloten het door het comite tcegewezen verhoudingscijfer te aanvaarden. Hier heeft men het raadsbesluit genomen als in concept voor alle buitetrgemeenten eensluidend vastgesteid is en wij verwachten dat vele andere weldra dit goede voorbeeld zullen vo'lgen. Want geen enkele andere gemeente in Noord-Holland boven net IJ zal aan moder ne verpleging, aan specialisten- en chirurgen- hulp kunnen geven wat bij voldoende mede- werking binnen afzienbaren tijd in Alkmaar kan worden geboden. De groote plannen nemen langzaam maar geleidelijk vasteren vorm aan. Wie bedenkt, dat bet hier om vele tiendui- zenden gaat, begrijipt tevens dat deze niet uit den grond' getooverd kunnen worden en dat er tijd noodig is. om het benoodigide bij elkaar te brengen. Men hoort hier en daar, uit het feit dat men tot dusver het totaalbedrag der ingeko- men gelden niet publiceerde, maar al te graag de conclusie trekken, dat het geheel geen goed verloop ineemt. Het ligt niet op onzen weg den arbeid der diverse comite's ook maar eenigszins te be- moeilijken, ook al zijn wij van meenifflg, dat openlijke publiceering van den stand vami za- ken thans het meest wenschelijk kan genoemd worden. Het is volkomen begrijpelijk dat er bij ka- pitalen als hier bijeen gebracht moeten wor den nog een tekort is, het spreekt vanzelf dat 'de diverse plaatselijke comite's nog steeds el'ke vrijwillige bijdrage gaarfre in ontvangst zullen nemen. Eindigen wij1 met de mededeeling, dat het verloop der algemeene inzameling tot dusver zeer bevredigend kan genoemd worden en dat bij welslagen der plannen nog be- langrijke financieele steun toegezegd is, dan kunnen wij daarnaast niet anders doen dan inogrnaals opwekken voor een spoedige verwe- zen'lijking der voorgenomen plannen zoo nuim movp.liik finainrieelen steun te verleenen. Laat inen-bedeniken, dat, al is er de laatste maamden geen sprake meer van een openlijke inzameling, die in Alkmaar en omgeving op- geriehte plaatselijke comite's geenszins ont- bonden zijn en dat alles wat op feestelijke bijeenkomsten od door partiouliere vrijwillige bijdrageri bijeengebracht kan worden, met dankbaadieid in omtvaogst zal worden ge nomen. Al is de verwezenlijking der thans be- staandte plannen slechts een kwestie van tijd,.het zal Alkmaar en omgeving zeker ten goede komen als het stadium van voorberei- ding zoo spoedig mogelijk door dat vara uit- voering kan worden vervamgen. Zoo juist ontvangen een groote party Praehtsbrteering. Lage prijzen. Langestraat 93. Telefoon 744. Buitenland DUITSCHLAND VERWACHT EEN LANGDURIGE CONFERENTIE. In Duitsche politieke kringen wordt reke- ning gehouden met een langen duur der be- sprekingen op de pact-conferentie, daar in den loop daarvan van Duitsche zijde wel alle aangelegenheden zullen worden te berde ge bracht, die op eenigerlei wijze met de veilig- heidskwestie samenhangen. Daarom .heeft men ook twee gedelegeerden benoemd, daar het voor een persoon ondoenlijk is, het te ver wachten werk te verrichten. De Berlijnsche bladen, met uitzondering van die der uiterst-radicale partijen, geven hun instemming te kennen met de aanneming van de uitnoodiging voor de conferentie. De rechtsche bfaden toonen daarbij zekere gere- serveerdheid en scepticisme; zij willen, al- vorens definitief hun houding te bepalen, eerst de resultaten der conferentie afwachten. De „Deutsche Tageszeitung" wijst daarbij op het feit, dat de Duitsch-Nationalen voor en na bereid blijven, mede te werken aan een op- lossing van het veiligheidsprobleem, die de Duitsche belangen waarborgt. De „Lokal-Anzeigpr" spreekt van een zwa- ren tochi en herinnert aan de ongehoord- groote moreele offers van Duitschland, dat daardoor recht heeft op een bijzonderen prijs. De „Vorwarts" wijst erop, dat na afslui- ting van het veiligheidspact het systeem van sancties, bezettingen van het Rijnlandregime en verlenging van de bezettingstermijnen, kortom de politiek van openlijke of verholen Fransche aspiraties op het Duitsch-gebleven deel van den Rijn niet meer voortgezet kan worden. De „Vossische Zeitung" verlangt van de a.s. conferentie, dat zij tracht niet slechts uiterlijke vredeswaarborgen, maar ook de moreele basis voor een werkelijken vrede in het leven te roeoen. Het „Berliner Tageblatt" herinnert aan de honderd boeien van het Verdrag van Versail les, die aan het wondelichaam van Duitsch land hangen, en zegt, dat de geallieerden daarvan dadelijk eenige los moeten maken, wil Duitschland de begeerde onderteekening onder het Westelijk pact kunnen zetten en tot den Volkenbond toetreden. JAPAN'S WANTRQUWEN TEGEN RUSLAND. Het Sovjetgezantschap te Tokio verzocht Donderdag de Japansche regeering om ver- z'achting van de vrijheidsbeperking, die door de politie is opgelegd aan vier Russische ar- beidersgedelegeerden, die op 22 September te Tokio waren aangekomen. Vernomen wordt, dat het Japansche minis- terie van bimienlandsche zaken eenige con- cesises heeft gedaan, maar reeds staat vast, dat de gedelegeerden op grond van het feit dat de politie hen voortdurend bewaakt en zij daardoor onmogelijk hun aanvankelijk program kunnen uityperen, reeds lieden in plaats, gelijk in het vooniemen lag, 28 dezer naar Osaka vertrekken. WEER EEN ENGELSCH SMO'KKEL- SCHIP IN AMERIKA AANGEHOUDEN Patrouillevaartuigen uit Mobile (Alabama) hcbbeiT zich meester gemaakt van den kleinen Britschen schoener „Hazel Herman", met 3900 kisten sterkedrank aan boord. De kapi- tein en de zeven leden der bemanning zijn in de gevangeijis opgesloten, daar zij geen borgtocht hebben gestort. NIEUWE HONGERRELLETJES TE TEHERAN. De relletjes te Teheran als protest tegen de slechte kwahteit en de schaarschte van brood, die Woensdag de stad in opschudding brachten, zijn den volgenden morgen her- haald. Toen de politie de betoogers, die op weg waren naar het parlementsgebouw, te gen hield, werd zij bijna gesteenigd. De po litie schoot daarop op de menigte, echter zon der iemand te treffen. Vele betoogers Zochten hun toevlucht in het legatiegebouw van Sov- jet-Rusland. Naar verluidt zit achter de opstootjes ook een beweging tegen den sjah, die uit Europa zou willen terugkeeren, waar hij ereds sedert zeer langen tijd vertoeft. Velen zijn onderda- nig en zouden hem liever niet in Perzie te- rug zien en men neemt nu aan, dat zij door het aansporen. tot onlusten hun doel zullen trachten te bereiken. DE FRANSCHEN IN SYRIe. Het garnizoen ..van Soewelda zal zoo spoe dig mogelijk naar Damascus worden ge bracht. De Drusen zijn in alle richtingen ver- spreid. Generaal Sarrail heeft te Damascus het religieuze hoofd der Muzelmannen ont vangen, die hem trouw jegens Frankrijk kwam betuigen. Het ontzet van Soeweida, dat twee maan- den lang door de Drusen werd belegerd, schijnt dus wel indruk op de bevolking te hebben gemaakt. GEEN TWEE CON'FERENTIES. De „Petit Parisien" verklaart, dat Frank rijk, evenals zijn. geallieerden, vastbesloten blijft, het stanapunt te handhaven, dat over de arbitrageverdragen terzelfder tijd als over het Westelijk pact moet worden onderhan- deld. Eveneens houden de geallieerden er aan vast, dat de conferentie der ministers van buitcnlandsche zaken het pact zoover moet voorbereiden, dat alleen nog de ratificaties door de parlementen zullen zijn vereischt. Van een tweede conferentie, waarop het pact definitief zal worden afgesloten, is, naar nadrukkelijk wordt verzekerd, bij' de gealli eerden nimmer sprake geweest. DE FRANSCH AMERIKAANSCHE SCHULDENREGELING. Caillaux heeft in zijn rede bij de openings- bijeenkomst der beide commissie onder meer verklaard, te hopen, dat men niet slechts een oplossing zou weten te vinden, welke voor zoo ver materieele belangen betreft, practisch uitvoerbaar is, doch ook het verleden der beide groote naties waardig. Wij vergeten niet, vervolgde Caillaux, wat wij aan Amerika verschuldigd zijn voor de edelmoedige hulp, welke het aan ons volk in tijden van nood heeft verleend. Geen lichaam kan met succes wbrden ge- reorganiseerd zoolang bepaalde vorderingen en verbintenissen ongefundeerd zijn. Wij zijn hier als goede zakenlieden bijeengekomen, ten einde een afdoende regeling te treffen voor de aangelegenheid tusschen onze beide landen. Wij verbloemen noch den last, waaronder Frankrijk gebukt gaat, noch de moeilijkheden welke in invloed zijn op zijn toekomst, doch deze toestand is niet blijvend. Wij zijn er ons van bewust, dat onze conferentie van grooten invloed kan zijn op den wereldvrede en voe- len dan ook ten voile de groote verantwoor- delijkheid, welke op ons rust. Onze plicht is het, in samenwerking met u, leden der Ame- rikaansche commissie tot een resultaat te ko men, dat in de waardeering van beide vol- ken billijk is en op den duur uitvoerbaar blijkt. Aan de „Echo de Paris" wordt m't Wash ington gemeld, dat de openingsrede van den Amerikaanschen staatssecretaris van finan- cien. Mellon, van een verzoenenden geest ge- tuigt. Volgens Mellan zal het eerste werk zijn tot overeenstemming te komen over de annui- teiten, welke Frankrijk kan betalen. Vervol- gens zullen de Amerikaansche experts een amortisatie-formule trachten te vinden, die het best met de publieke opinie overeenstemt. De „onverzoenlijke" politici handhaven nog wel hun standpunt, maar toch beschouwen zij het tot stand komen van een overeenkomst als waarschijnlijk. De indruk der Fransche voorstellen (gister onder de telegrainmen reeds kort weergege- ven) is niet ongunstig, maar toch verwacht men, dat de Amerikanen zullen beproeven hoogere jaarlijksche betalingen te krijgen. Volgens Reuter zijn er aanwijzingen, dat de meerderheid der Amerikaansche schulden- commissie bereid is de voorstellen van Cail laux als uitgangspunt voor verdere onder- handelingen te benutten. De correspondenten van de New-Yorksche bladen te Washington zijn het er alien over eens, dat het Fransche aanbod onaanneme- lijk is. Volgens een nog niet nader bevestigd V.D.-bericht zou de fundeeringscommissie Caillaux' voorstel reeds voor onaannemelijk hebben verklaard en zou staatssecretaris Mel lon heden een tegenvoorstel doen. Gemengd Nieuws HET VOORTBESTAAN DER H. O. V. De heeren W. A. J. v. Kamp en H. Stinis, hebben een oproep verzonden, waarin zij al ien muziekvrienden in den lande dringend verzoeken hun steun te verleenen aan de Haarlemsche Orkest-Vereeniging, nu de Ge meente dien steun niet blijkt te willen geven. Het bestaan van 45 musici staat hier op het spel en Haarlem zal zijn orkest niet kunnen en willen missen. Nu valt Maandag a.s. de beslissing, er moet dus wel worden gehan- deld, voor dien dag moet 10.000 bijeen zijn. Men wordt verzocht zijn steun te zenden aan de administratie van een der plaatselijke bladen: Haarlemsche Courant, Haarlemsch Dagbiad of Nieuwe Haarlemsche Courant. Komt het bedrag niet bijeen en wordt dus de H. O. V. ontbonden, dan worden de bijdragen gerestitueerd. WEER EEN KIND IN SCHOOL ACHTERGEBLEVEN. De beer C. de Bruijn, hoofd van de lagere school, die deel uitmaakt van de Oranje Nassau-scholen op den hoek van den Beu- k-Isdijk en de Velsenluststradf te Rotterdam, heeft, naar aanltiriing van het achterblijven van een jongen in die school het volgende meegedeeld: TELEFOON 490. Eenig agent van de beroemde Italiaansobe De FIAT-AUTO is de souplesso, snelheki en rustige gang zonder weerga. DEMONSTRATIEWAGEN DISPQNIIBL. Donderdagmiddag 5 uur hadden de kia- deren de school verlaten, en een kwartier later vertrok het onderwijzend personeel. De heer De Bruijn bleef in de school, waar met hem nog aanwezig waren vijf jongens, on der wie de 9-jarige D. M., die schoolwerk moesten makea Na het verfrek van het onderwijzend per soneel is de heer De Biuijn naar die jongens gegaan en heeft hun gezegd, dat zij naar huis konden gaan. Hij zag de jongens rich voor vertrek gereed maken en heeft het lo- kaal verlaten. Vermoedelijk heeft de 9-jarige D. M. hem niet begrepen of verstaan; hij h alleen blijven zitten. Om halfzes heeft ook de heer De Bruijn de school verlaten, in de stellige meening, dat de jongens waren weggegaan. De heer De Bruijn zeide verder, ifet D. M., indien hij even nagedacht had, makke- lijk de school had kunnen verlaten door de gymnastiekschool, waarvan, zooals alle jon gens weten, de deur na halfzes nog niet ge- sloten wordt. Ook meent hij, dait in iecfer ge- val de concierge, die iederen avond na het sluiten van de school een ronde doet, den jongen aangetroffen zou hebben. Intusschen verheugt het hem, dat politie- agenten den achtergebleven jongen hebben hooren schreeuwen. Diens wegblijven was thuis nog niet opgemerkt. De heer De Bruijn heeft een bezoetr aan de ouders van den jongen gebracht om hun de toedracht van het geval uiteen te zetten. MR. VAN GIJN EN DE OOSTENRIJK- SCHE NATIONALE BANK. In verband me1 de mededeeling dat de Oostenrijksche regeering pogingen in het werk stelt om mr. A. van Gijn over te halen tot voortzetting van zijn ambt van adviseur van de Oostenrijksche Nationale Bank, ver nemen wij dat de heer Van Gijn te dezer zake nog geen beslissing heeft genomen, doch dat hij voornemens is in het begin van Oc tober zich naar Weenen te begeven ten einde deze aangelegenheid nader met de Oosten rijksche regeering te bespreken. DE MOORD OP MR. WIJSMAN IN EEN TREIN. Woensdagavond heeft zooals wij reeds in hejt kort gemeld hebben de Belgische politie over de Nederiandsche grens gezet een Hol lander, die eenige tijd gediend had bij het vreemdelingenlegioen, dat onder FranscK commando in Marokko vocht. Toen de man aan de marchaussee overge- geven was, en deze zijn papieren onderzecb- ten, bleek, dat hij nog een gevangenisstraf tegoed had wegens verduritering, in 1921' te Haarlem gepleegd. Men besloot toen, den man naar Haarlem over te brengen. Onderweg verzocht hij aan den hem bege- leidenden marechaussee, hem even in Den Haag te brengen bij de politie-autoriteit, die de geruchtmakende zaak behandeld heeft van den moord op den Amsterdamschen ad- vocaat mr. J. Wijsman, gepleegd op een ou- dejaarsavond in een trein tusschen Amster dam en 's-Gravenhage. De marechaussee gaf aan dezen wensch gehoor en geleidde zijn arrestant voor den commissaris van politie, die de genoemdf zaak inderijd behandeld heeft. Daar verklaarde de man, dat eenigen tijd geledfri een Nederlander dienst had geno men bij het vreemdelingenregiment in Ma rokko; hij stond in Marokko bekend onder den naam Kr. Deze Kr. had de aandacht getrokken van zijn landgenoot door de eigen- aardige wijze waarop hij zich over den "per soon van mr. Wijsman en over de duistere moordgeschiedenis uitliet. Ook bleek, dat Kr. in Amsterdam en Den Haag goed bekend was. Er was echter geen gelegenheid ge weest, met hem nader over de zaak te spre- ken, maar het kwam den Hollander voor, dat Kr. meer over de zaak kon meedeelen, dan hij deed. De eigenaardige houding, die Kr.'tegenover zijn landgenoot aannam, ver- sterkie dezen in zijn vermoedens, en nr. hij in Holland was, wou hij niet nalaten, de po litie van het hierboven vermelde in kennis te stellen. Hoewel de politie aan het vage verhaal weinig houvast heeft, acht zij de aanwijzin gen toch belangrijk genoeg om een nauwwge- zet oncferzoek in te stellen. ALKMAARSGHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1