Webeiykscb OverzlcM i 2'" I Gevatte Koude Sanapiria Kios- en Aar.gezichtspjjn, Influenza Rheumatiek, verdrjjft men door de genezende, pijnstillende werking van Buisje 75 ct. (Mijnhardt VERDUISTERING. De 40-jarige reiziger E. F K. te Hoorn, stond na de pauze terecht terzake verschil lende verduisteringen, samen uitmakend cen bedrag van 508,05. Zulks ten nadeele van den sigarenfabrikant Beekman te Groofce- broek. Beklaagde was firmant van genoemden Beekman, als reiziger gencot beklaagde 10 procent van den verkoop. Tusschen Beekman en beklaagde bestond een geschreven onder- handsch contract. Toen Beekman 17 crecliteuren bezocht, bleek het hem, dat beklaagde al die posten reeds had gei'nd. Beklaagde bekende dit, doch weet het tekort aan zijn uitgaven voor zijn reizen. Voorts wees beklaagde er op, dat het fabricaat niet deugde. Het' niet verantwoorde geld heeft beklaagde voor de zaak gebruikt. Mr. Zeijlemaker stelde getuige Beekman onderscheidene vragen, betrekking hebbende op de provisie die beklaagde verdiend zou hebben. Dit bedrag is ruim 775. Hij heeft maar f 490 ontvangen. Volgens den officier staat vast, dat bekl zooal geen 500, dan een zekcr bedrag heeft verduisterd. In ieder geval een paar honderd gulden. Beklaagde staat gunstig bekend. Van misdadigen aard is geen sprake. Hij komt in aanmerking voor een voorwaardelijke v.eroordeeling. De officier vorderde ten slotte 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Mr. Zeijlemaker, wien daarna het woord word verleend, meende. dat het opzet tot we- depochtclijke, toeeigening niet is gebleken. Voor 1 Maart was van verduistering geen sprake. Daarna werd de situatie moeilijker Dan kwam pleiter aan de civiele kwestie, die in d-eze zaak ligt opgesloten, zooals door plei ter nader werd cntwikkeld. Pleiter eindigde met zich aan te sluiten bij het requisitoir van den officier, indien de rechtbank geen ter- men vond beklaagde vrij te spreken. APPeL VONNIS KANTOWGERECHT ALKMAAR. P. N. B., cafehouder alhier, is door den kantonrechter te Alkmaar veroordeeld ter zake het plaatsen van eenige voorwerpen op den openbaren weg, zonder vergunning van B. en W. De zaak is door den Hoogeri Raad naar de Arr. Rechtbank verwcztn. Gehcord werd A Wijnberg, agent van po litic, als getuige. Hij voihardde bij den in houd van zijn proccs-verbaal, luidende dat op 3 April op den Achterweg voorwerpen, in het verbaal nader aangeduid, waren gezet op den openbaren weg. Beklaagde is van meening,' dat zijn stoep geen openbaren weg is. Voorts dat hij zelf die goederen daar niet iieeft neergezct. Agent Wijnberg gaf een uitvoerige uitleg- ging van het ontstaan van art. 1 der betref- feride verordening. De officier vorderde 4 boete of 4 dagcn hechtenis. BLOEDIGE MISHANDELING. De 32:jarige landbouwer Klaas S. te Kce- dijk stond in persoon terecht op grond van't feifT dat hij in den nacht van 8 op'9 Augus tus te Bergen den 25-iarigen landbouwer A. P- Pronk te Warmenhuizen met een mes in de linkerzijde heeft gestokeii en bloedend \ter- wond. Getuige Pronk stelde zich civieie partij voor een bedrag van 80 voor kosten voor - geneeskundige behandeiing en 2 weken ar- beidsverzuim. Pronk reed met getuige de Wit op den Helderschenweg, daarop hebben zij eenige Koedijker jongens cntmoet, waarvan een tegen getuige zeide: „Geef mij cens een slag tegen mijn madelo!" Pronk deed dit uit gekhcid en ontving daarop onmiddellijk een stomp in de linkerzijde, we Ike hem pijn ver- oorzaakte en heel spoedig een bloedende ver- wonding bleek to zijn. Pronk is daarop v.oor- loopig bchandeld door dokter Iiartogh, welke behandeiing later door dokter van -Hesteren is vcortgezet. De officier vorderde tegen beklaagde, die nog niet is vercorcEeld, f 100 boete of 50 da- gen hechtenis. Beklaagde braclit nog in het midden, dat hij aanvankelijk de zaak met Pronk in der minne heeft gesehikt Later is Pronk daarop terug gekomen. Uitspraak over 14 dagen. Hierop Hutting der zitting. De moord op den Overtoom in 1915. Gister is liet verhoor van beklaagde voort- gezet. Bij de vraag naar het bestelen van den dobde werd het volgende gesprek rrevoerd Pres.U hebt eerst erkend dat u den doode bestolcn hebt. Hoe verklaart ge nu, dat bij wat u deedt, toen u de bezittingen van Busch naamt, met de bedoeling van diefstal voor- zat? Hoe verklaart ge deze wijziging? Bekl.: Den eenen tijd staan mij mijn her- inneringen zoo, en den anderen tijd weer an- ders voor den geest. Het is niet mijn bedoe- ling om op eenig punt iets te vergoeilijken. President: Voor den rechter-commissaris Beklaagde: Ja, er kwamen booze planner, bij mij op, dat was de strijd tusschen het hart en de ziel. Het hart is bij den mer.sch wat de cylinders President: Daarin kan ik u niet volgen Een andere vraag. Waarom hebt ge zoo'n haat tegen sommigen, die ge als uw verra- ders beschouwt? Die haat is bij u zoo sterk, dat ze uw heele aandacht voor het gruwelijke van het gepleegde feit zelf bij u verdringt. Beklaagde: Het spijt me dat ik hier harde woorden heb gebruikt. Neem me het niet kwalijk. Ook voor de harde woorden die ik tegen u gebruikt heb, heb ik u vergeving ge vraagd President: O, dat ben ik allang vergeten Beklaagde: Wat ik niet verkroppen kan is dat de menschen hier staan te liegen. Ik ben overtuigd, dat de Kort de anonyme brief- sehrijver is, terwijl ik 10 jaar goed voor hem ben geweest. De Kort of Eeltjes most den brief geschreven hebben. President: In een der door u in de ge- vangenis saamgestelde geschriften staar: Ik zou het ieder willen toegillen, die een mis- d-rijf begaan heeft: Beken het, dan gevoel ie 1 }e een ander mensch. En nu dank" je aan de schrijvers van dien ancnymen brief, dat je in den toestand ben gekouicn dat je bekennen moest. Vanwaar dan die haat? Beklaagde: Ze hebben me niet verraden, ze hebben me verkocht; en als zij hier dan weer staan te liegen, dan kan ik het niet hclpen, maar dan haat ik hen! Getuige Pateer, commissaris der centrale recherche. Vervolgens werd gehoord de commissaris der centrale recherche, de heer Pateer. Deze verhaalde opnieuw de arrestatie van bekl. in Purmerend en diens overbrenging naar Am sterdam. Bovendien werd het verbaal voor gelezen van het verhoor, dat get. aan bekl afnam na zijn aanhouding. President: Was bekl. kalm bij dat ver hoor? Getuige: Vrij kalm. Pres.: Uw onderzoek naar den schrijver van de anonyme brieven, welke de politic be reikten in zake den moord, zijn zonder re sultaat gebleven, nietwaar? Getuige antwoordt bevestigend. Pres.: Uw dienst heeft Q.a. ook den metse- laar de Kort gehoord nietwaar? Heeft u te gen werking van hem ondervonden? Get. Pateer: In zooverre, dat hij ons on- juiste verklaringen heeft gedaan omtrent het muurtje, dat hij zelf op de kist gemetseld heeft. Dat muurtje sloot onmiddellijk aan op de kist en toen tvij die ontdekking deden riep ik dan ook aanstonds uit: Den metselaar, die dat gedaan heeft, moeten we hebben. Bekl. verduidelijkte hierna dat hij de eer ate laag stcenen op de kist heeft gelegd, niet gemetseld; de steenen lagen dus los. Toen heeft hij de Kort opgedragen daarop verder te metselen. President: Moet de Kort toen de kist niet gezien hebben? Get. Pateer: Het is mogelijk, dat hij haar niet gezien heeft, maar mij dunkt onder het metselen moet de klank hem vreemd zijn voor- gekomen. Daarna wordt voorgeroepen als getuige de heer Van Slobbe inspecteur van de centrale recherche. Alvorens tot het verhoor van dezen getui ge over te gaan, vraagt de president aan be klaagde, waarom hij aan den rechter-commis saris heeft opgegeven, dat hij op de eerste trede van de trap stond, toen hij Busch aan- greep, terwijl hij later altijd heeft gezegd, dat het in de garage is gebeurd, toen Busch weg- ging- Bekl.: Ik herinner me nu, dat er een ver hooginkje van eenige planken was, waar ik op stond. Getuige Van Slobbe verklaart dan, dat hij na de verklaringen van beklaagde omtrent de chantage, welke De Kort gepleegd zou heb ben, daarnaar een onderzoek heeft ingesteld. Beklaagde had meegedeeld, dat hij den brief met de teekening bewaard had in een geheim laatje in een kleine brandkast, welke hij op zijn kantoor had. Dit brandkastje was in den loop der jaren echter, overgegaan in handen van den makelaar Schopman, die de percee- len aan den Overtoom had gekocht. Een brief als bedoeld, noch eenige andere ter zake dienende brief is bij Schopman gevonden. Bekl. Deze brief heb ik met eenige andere briefjes van mej. De Kort in het geheime laatje geborgen. Toen Schopman eigenaar van het gebouw was geworden en het kan toor naar de 5de verdieping was verpiaatst, mcest beklaagde deze lokaliteiten ontruimen;- den volgenden dag heeft hij er niet meer aan gedacht, en toen met de andere meubelen ook het brandkastje in het bezit van Schopman was gekomen, heeft h.ij er niet meer naar dur- ven vragen. Volgens beklaagde moet Schop man de brieven echter hebben gevonden. Be klaagde leidt dit af uit het feit, dat kort na- dat in 1922 de vechtpartij tusschen beklaagde en Schopman had plaats gehad, door diens tcedoen jn de pers een verhaal is gepubli- ceerd, waarbij ook de verdwijning van Busch werd opgerakeld. Getuige Van Slobbe verklaart nog, dat hij, toen op de eerste openbare terechtzitting deze week beklaagde aan hem gedemonstreerd heeft, hoe hij Busch had aangevat, zich weer- loos gehouden heeft. Beklaagde heeft hem niet stevig beetgepakt; getuige heeft alle bewegin- gen meegemaakt, welke b-eklaagde met hem maakte. Toen beklaagde hem van zich af- duwde, heeft hij dit zeer zachtjes gedaan; Dat getuige gevallen is, is alleen het gevolg geweest van struikelen over het trapje. De veidediger: Ieder, die op de terechtzit ting de demonstratie heeft meegemaakt, moei een heel anderen indruk hebben gekregen. Eerst na herhaalde aandringeri van den pre sident is hij er toe overgegaan, den inspecteur aan te grijpen. De herinnering aan het voor beklaagde vreeselijke oogenblik, welke hierdodr werd opgewekt, ontroercle hem 'blijkbaar heftig We zagen zijn aderen op het voorhoofd zwel- len; het was verschrikkelijk om aan te zien. De beklaagde heeft toen wel degelijk groote kracht aangewend. Beklaagde: Toen ik Busch aa,npakte, ge- voelde ik plctseling, dat hij slap en een wei- nigje in elkaar zakte. Getuige Van Slcbbe verklaart nog, dat hij enkele jaren geleden-een bezoek ontving van de weduwe van Busch. Deze had een brief ontvangen van een juffrouw uit Breda, waar .in gezegd werd, dat, indien zij een bewijs wilde teekenen, zij f 20.000 zou krijgen. De volgende getuige is ingenieur Kuiper, die de kist met het geraamte van Busch heeft °PSegrsven. Hij heeft beklaagde na diens aanhouding meermalen gehoord over den jongen, die hem zou hebben geholpen met het overbrengen van de kist met het lijk erin van den kelder naar de garage. Eenige malen achtereen heeft beklaagde M. een anderen persoon daarvoor aangewezen. Telkens bleek de aanwijzing onjuist. Hij verontschuldigde dit door te zeggen, dat het bijna 10 jaar ge- leden was, waarop getuige antwoordde: u meet alles vooi" den geest staan, alsof het gisteren gebeurd was. Getuige verklaart nog, dat de kist zoo netjes in deri kuil stond, dat het leek, of wel 10 menschen haar erin had- den geplaalst. Onder de hceken lagen stee nen, bij wijze van fundament. President: Is dat zoo met die steenen? Bekl. antwoordt, dat de steenen onder de kist waren gelegd. President: Vrceger hebt u dat nooit mede- gedeeld. Bekl.: Neen, die kleinigheden heb ik ver- waarloosd. Eerst heb ik de kist in den kuil gezet, haar daarna met een lat opgelicht eri de steenen eronder geschoven. den moord op mr. Wiisman'is"aSrrgen<r.i<}en, T De oorzaak van Buschdood niet meer maar hij ontkende pertinent, dat dit de per- vast te stellen soon was, dien hij in Maroklo ontmoet had Hij beschreef deze als een langen man van middclbaren leeftijd en kon een vraag en on- volledig signalement opgeven, waarvan som- mige punten eenige overeenkojnst vertoonen met de indertijd door de politie ontvangen inlichtingen. Men onderzoekt thans, of een persoon on der den opgegeven naam bij den burgelijken stand te 's-Gravenhage of Utrecht inge- schreven staat. Het napluizen van deze inlichtingen wordt, echter zeer bemoeilijkt door het feit, dat vele soldaten in het Afrikaansche vreemdelingen- legioen onder een anderen naam dienst ne- men. De politie heeft echter een spoor; of het van veel waarde zal zijn moet de toe- komst leeren. Na de pauze hoorde de rechtbank opnieuw den getuige Blaser, vroeger boekhoudler van Lichtle. Hij zegt dat hij na op den bewusten avond met Claassen, Lichtle, Lorette en Busch in de American Lunchroom te zijmi geweest, naar huis is gegaan, toen Busch per taxi ver- trokken was. Daarna is hij naar Lichtle ge gaan, waar hij toen Lorette of Claassen weer gezien heeft. Wien van de twee weet hij niet meer. President: Was er zulk eem belang bij voor om die heererj na hun aankomst uit Rotter dam direct aan het station te spreken, dtat u tv/ee uur op hen gewacht hebt? Getuige: Dat weet ik niet meer. President: Het lijkt me toch heel vreemd. Getuige: Dat verwijt u me nu, maar President: Ik verwijt u niets. Dat -ligt niet op mijn weg. Getuige: U verwijt mij wel. Ik wil hier als kerel van 38 jaar en fatsoeniijk koopman niet voor kwajcwigen staan of me door u ldten be- 'ledigen. Als er iets verweten moet worden, verwijt u dan de politic, die indertijd de heele zaak heeft verknoeid. President: U moet u kalm houden. Ik heb u niet de minste reden gegeven om u zoo op te winden. Toen u des avonds weer bij Licht le op het kantoor waart, hebt u het kantoor vara beklaagde opgebeld? Getuige: Lichtle of ik. President: Is er toen niet gezegd of Claas sen daar was? Getuige: Neen. President: Hoe weet u d!at, als het ook mogelijk is dat Lichtle opgebeld heeft? Getuige: We hebben niet naar Claassen gevraagd, omdat we daarbij geen belang hadden. Getuige Claasen, opnieuw voorgeroepen, blijft omtkennen dat hij den bewusten avond in de American Lunchroom geweest is. B-eklaagde, hiernaar opnieuw gevraagd, kan ^.ich, ofschoon hij er over heeft nage- dacht, niet herkraer-en dat dien avond per telefooira naar Claassen gevraagd is, al heeft hij dit in 1915 bij de politie opgegeven. Na het gesprek te kwart voor negen, waar- in naar Busch werd gevraagd, heeft hij de telefoon afgezet. D-e verdediger, mr. Levy, verzo-ekt den pre sident aan getuige Blaser dezelfde vragen te mogen stellen,-welke de president reeds ge- ste'ld heeft. De president: Dezelfde vragen? Neen me- neer! Als u 'andlere vragen wi-lt do-en is het goed. Mr. LevyMissehiera komen we verder, als ik de vragen met een andere intonatie stel, dan u gedaan hebt. President: O zoo! Mr. Levy: Het is mij er om te do en om licht te verkrijgen in die zaak, -maar ik in- sisteer niet meer. De kleermaker v. Pinxterer verklaart kort voor de verdwijning van Busch voor dezen een pak te hebbani gemaakt, hetzelfde -dia-t ge vonden is om het geraamte. Enkele malen heeft get. afbetaling voor dit costuum ge had, slechts kleine bedragen. Daarna is de post als oninbaar afgeschreven. Get. heeft nog de maat van Busch; het was een flinke, bre-ede, kraehtige figuur. Als getuige-deskundig-e wordt inu gehoord de politie-scheikundige dte heer v. Ledden Hulsebosch. Deze is onmiddellijk na de vondst van de kist door commissaris Pater erbij geroepen. Toen hij kwam steunde het muurtje nog op de kist en lag de cementplaat er nog over- heen. Een gemaakte opening maakte het mo gelijk om een arm in de kist te krijgen. Get. heeft op den tast, en later met behulp van een electrische lantaarn, vastgesteld dat in de kist menschelijke resten lagen. Merkwaar- dig was, dat men met den vulpenhouder, die gevonden werd, onmiddellijk kon schrijven. Overigens was ook het skelet in een gevor- derd stadium van vergaanheid. Het lag op zijn zijde opgerold in de kist. Om het lijk zoo in de betrekkelijk kleine kist te krijgen, is vast te stellen. Dr. Hammer, die met mej. dr. Scholten de - eSten van het lijk geschouwd heeft, verklaart dat de doodsoorzaak niet meer was vast te stellen Aan den schedel zijn afwijkingen gevonden. Deskundige dr. Hammer verklaart verder op desbetreffende vragen dat hij het moge lijk acht, dat iemand die om de keel wordt gegrepen op de wijze waarop beklaagde zegt het Busch gedaan te hebben, onmiddellijk weerloos wordt eenvoudig door het onmid dellijk intreden van bewusteloosh'id. President: Maar volgens den beklaagde heeft het slachtoffer nog geroepen: Laat me los. Kan dat ermcde samengaan? Deskundigen: Het is mogelijk, dat hij on middellijk voor het optreden van de bewus teloosheid nog een kreet heeft geslaakt. President: Wat kan beklaagde bedoeld hebben met de woorden: Hij bruiste nog? Kan hij daarmede bedoeld hebben dat het slachtoffer nog een gcluid heeft gegeven? Kan het zijn geweest het ontsnappen van de laatste lucht u;t de longen? Deskundige: Dat kan het. Het kan ook nog geweest zijn het laatste stervensgereutel. President: De kans is niet groot, maar «n de litteratuur bestaan dergelijke voorbeelden. Dergelijke gevallen zijn uitzonderingen. Als beklaagde inderdaad op het gelaat van Busch een vaalgele kleur heeft gezien, wijst dit op bewustzijns-stoornis, terwijl bij strangulatie, tengevolge van het dichtknijpen van de hals- slagader en het stagneeren van den bloed«- omloop eerst een paarse, en dan een blau- we gezichtskleur bestaat Mr. Levy doet vervolgens voorlezing van een pas door hem ontvangen brief van een medicus te 's-Gravenhage, waarin deze schrijft: men doodt geen krachtigen man op de wij ze, waarop de beklaagde zegt Busch te heb ben aangegrepen, tenzij de nervus vagus is gedrukt, waardoor het hart plotseling uit- geschakeld kan zijn. De schrijver deelt een ervaring mede, welke hij zelf gehad heeft. Een vriend, eveneens medicus, die hem in, lang niet gezien had, begroette hem schert- senderwijze met een slag in den nek, waar door hij even het bewustzijn verloor. „Ik her inner me nog", aldus de schrijver van den brief, „toen ik weer compos mentis werd, de vaalgele kleur van mijn vriend gezien te heb ben, die dachit dat hij me onwillens van het leven had beroofd. De -officier, mr. Reiling: Als de zaak zich zoo heeft toegedragen, was het toch onver- antwoordelijk van den beklaagde,- om door de te gaan met sell u did en toen hij gevoelde dat Busch „slap werd." Mej. dr. Scholten legt in hoofdzaak dezelf de verldarngen af als dri Hammer. Alleen acht zij het nog minder waarschijnlijk dan deze, dat hier de voorwaarden aanwezig zijn geweest voor inhibitie-dood. De zitting is daarna verdaagd tot heden. D R A N K W E T.'- 'x BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat bij hen is ingekomcn cen verzoek van D. VISSER, wonende te Egmond aan Zee, om verlof tot den (Loop vah alcoholhou- dende dranken, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatsc van verkoop in per- ceel BREEDSTRAAT 30. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen hei verlccnen van dit verlof bij hen indienen. Alkmaar, 25 September 1925. Burgemecster en Wefhouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. dat het de boot, die met een motor van 13 P.K. werkte, tot stilstand bracht. EEN VERRADER. De nieuwste verrader is... minister Van der Vyvere. Hij heeft n.l. in de redevoering, welke hij de vorige week in het congres van de in Walenland gevestigde Vlamingen heeft ge houden voortdurend gesproken van de Vlaamsche broeders, die naar Wallonie zijr „uitgeweken". Alsof het Walenland het bui- tenland is. De minister zelf werkt de gedachte van een verdeeld Belgie in de hand, zoo wordt hem verweten. DE STRIJD IN MAROKKO. Uit Fez (dus van Fransche zijde) wordf gemeld, dat de Riffi volkomen werden verrast door een handige eri vermeteie manoeuvre van de Fransche troepen, die Djebel Boeks- joen, Kerfel en Koansoen uamen. De vijand vluchtte in allerijl zegt het bericht, twee kanonnen en veel munitie achterlatend. Een tegenaanval van den vijand brak op ons ar- tillerievuur, terwijl onze vlieger den vijand krachtig aanviel, die in wanorde zich terug- trok. Spaansche vliegers wierpen een proclama- tie uit in het niet-onderworpen gebied der Beni Said, waarin den rebellen drie dagen wordt gegeven om zich te onderwerpen. In dien zij daaraan geen gehoor geven, zullen de Spaansche troepen hun gebied binnenruk- ken. CAILLAUX' VOORSTEL IN WASH- INGHTON. Het eerste voorste! door Caillaux gedaan was zoo onvoldoende, dat het terstond door de Amerikaansche schuldfundeeringscommis- sie is afgewezen. Er wordt niets omtrent den inhoud van het voorstel uitgelaren, maar sommige Amerikaansche commissieleden verklaren, dat het Fransche voorstel hun hoop op een overeenkomst heeft verzwakt. Deze meening wordt gedeeld door Senator Smooth en het congreslid Burton, op wier meening omtrent hetgeen het congres zal kunnen aanvaarden, de commissie zich hoofd- zakelijk ver laat. Stadnieuws. Kuitenland groote krachtsinspanning noodig geweest. Zoo eenvoud g en gemakkelijk als. beklaagde het voorgeeft kan het niet gebeurd zijn. Het komt getuige ook voor, dat het voor een per soon haast ondoenlijk is, om de kist, een der- gelijken last inhoudende, alleen met behulp van een hijschtouw in den kuil te krijgen. Vootal de wijze waarop bekl. het voorstelt met een hand zoude hij het hengsel van de kist hebben vastgehouden en dus het halve gewicht hebben gedragen, en met de andere hand zoude hij het over een raamspijl ge- worpen touw, dat met een lus over de kist was geslagen, hebben opgeheschen lijkt aan getuige vrijwel onmogelijk. President: Jammer, dat er geen proeven genomen zijn. Getuige verklaart verder, dat hij de kist zoo nauwlettend heeft onderzocht, dat het onmogelijk is, dat eenig voorwerp, al dan niet tot het lijk behoorende, verloren is ge gaan. Mr. Levy vraagt vervolgens, of desjkundige de „dokter-' is geweest, die den beklaagde, die toen zelfs nog niet verdacht was, den pols heeft gevoeld. Getuige zegt, dat hij dri gedaan heeft. De polsslag was tamelijk gejaagd, maar get. stelt zich voor, dat dit het geval moet zijn geweest ook bij volkomen onschuldigen die daar tegenwoordig waren. Het was hem er alleen om te doen vast te stellen of de pols slag ook sneller zoude worden bij een of an dere vraag van den rechter commissaris, waarvan wel bij een schuldige, maar niet bij een onschuldige schrik te verwachten zoude zijn, DE GEHEIMZINNIGE BRANDEN IN BERL.IJN. Ondanks alle maatregelen van de politie slagen de brandstichters er telkens weer in nieuw onheil te stichten. Gister hebben er weer twee zolderbranden plaats gehad, beide in het Westen van Berlijn, waarvan er een, naar het zelcerheid is vastgesteld, op het con- to van de brandstichters komt. De tweede is misschien door onvoorzichtigheid ontstaan, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook hier de geheimzinnige misdaders de hand in het spel hebben gehad. De politie heeft aan alle reclamezuilen een oproep aan de.bevolking laten aanplakken, waarin nogmaals met Idem wordt aangedron- gen op wat meer activiteit van de zijde van het publiek bij de bestrijding van de brand stichters. Wie de politie aanwijzingen kan verstrekk^n, die tot arrestatie van een der da- ders leidt, krijgt een belooning van 15.000 mark. Een van de Berlijnsche bladen heeft eenigen tijd geleden uit eigen beweging reeds een belooning van 10.000 mark uitge- loofd. In een maand tijd hebben er nu te Ber lijn reeds 21 zolderbranden plaats gehad. EEN VERRASSENDE VANGST. Twee visschers uit Brighton zijn aldaar uit het Kanaal teruggekeerd met een reus- achtigffn levenden rog, die in het aquarium te Brighton is ondergebra:ht. Twee uur lang zijn de visschers in hun kleine motorboot be- zig geweest, den visch, die in hun netten was geraakt en deze stuk scheurde, meester te worden. Het dier, dat 7 voet lang en 5 voet breed is en dat 300 pond bleek te vvegen, ont- wikkelde bij deze worsteling zulk een kracht, REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1925. Op 27 September zal geopend zijn de apo- theek van den heer H. J. F. Wanna, Ritse- voorl' 5. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- 'gi-aden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BEKENDMAKING. De Directeur van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar- beidsbemiddeling maakt bekend, dat op heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschre- ven: 2 boerenarbeiders, 1 bakker, 1 bouwk. opzichter, 2 chauffeurs, lelectricien,lfundee- ring-werker, 13 grondwerkers, 6 kantoorbe- dienden, 1 kleermaker. 1 klinker, 1 koetsier, I kok, 2 loopknechts, 2 mach.-houtbewerkers, 1 magazijnbedieode, 3 metselaars, 1 meubel- maker, 9 opperlieden. 4 pakhuisknechts, 1 reiziger, 5 schilders, 1 schipper, 1 schoenma- ker, 14 sigarenmakers, 2 sig.-sorteerders, 1! sig.-kistenplakker, 2 smeden, 2 steenbikkers, 1 stukadoor, 12 timmerlieden, 2 tuinlieden, 2 voegers, 1 voernlan, I wagenmaker, 1 winkel- bediende (confectie), 1 ijzerboorder, 1 zadel- maker en 61 losse arbeiders. Plaatsingen gedurende de afgeloopen week: 1 electricien, 1 kok, 1 letterzetter, 1 metse laar, 1 opperman, 2 pakhuisknechts en 8 losse arbeiders. Alkmaar, 26 September 1925. De Directeur, P. KIKKERT. van ter Arasterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrebt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. ion/a 9Ss/* 9Ss/4 941/4 101 s/s lC0l/s 1001/4 100i/s 1781/* 1421/4 1388/4 41 Si/* KM FONDSEN. 19 Sept 21 Sept. 22 Sept. 5 obi. N.W.S. IE 1000 '18 f 1000 '16 1000 '17 1000 '16 1000 '19 1000 '15 1000 *16 '1000 '17 I Bank i 5 idem 4Is idem 454 ,o idem 4 idem 6 O.Ind. 5 idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand .nho. Handel Maatij. Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Companin M. Arg. Cirit. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke f 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn i Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli BataviTab. Deli Maatij. Senembah 5% obi. Holl. Spoor 1922 5J4 obi. Staatsspoor 1922 South. Pacific Union Pacific j ProlonfTtie Tf l063/j8 124 8 1543/4 573 322 3481/2 1601/s 3745/g 345 3297/, 3127/g 66i<4 1493/4 3871/1 4103-4 5071/, 101 l/j 1011/, 145 21h I06i/X« I0iu/I6 983/4 933/4 941/4 1011/4 lOOy, 100 i/a lOOy, 1771/g 142l/s 138 420 1248/4 8 153 569 322 3571/, 1601/, 36H/4 351 333 s/g 315 65 148 387 4163/, 511 lOtl/s 101 1451/4 2% 106 IOI1/2 988/4 985/g 941/4 101 1001/, IOO1/2 IOO1/2 1745/8 1428/4 1361/. 4131/i 1231/3 7s/4 151* 55? 3148/4 3531/4 I6II/2 3778/4 354 3297/B 308i/, 631/4 148 387 4161/, 503 101 1011/8 1457;8 21/, 23 Sept. 106 1015/g 99 967/8 941/, 1011/4 1005/, 1007/8 1006/8 1741/4 1411/, 1371/, 410 123 8 1521/4 5513/4 316 353 1603/4 3751/s 355 3277/g 3061/, 62 1471/4 3913/4 413 5003/, 1 00'3/j6 10013/1S 145 ?si. 24 Sept. 25 Sept. 106 1011/, 933/4 985/, 941/, 1011/4 1001/, 1001/2 1001/2 1771/, 142 1391/4 410 8 1543/4 56S 322 Vi 356 1615/, 3791, 353 3321/g 3131/, 63 1471/, 3971/, 4143/4 5031/4 IOO3/4 1461/s 106s>/i6 101 1/2 987/8 983/* 945/, 101 3/, 1001/a IOO1/2 100iA 1761,4 142 138 408% 1228/, 78/4 1531/4 5621/. 321 350 159 374l„ 352 328% 309 63% 148 397% 409i/s 495% 101 101 1093/x, 145% 28/4

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 9