- k zl ir Gemengd Nieuws Buitenland DE WARMSTE PLEK OP AARDE. Telegrammen van heden. Marktberichten Bioseopea. Tooneel. Ns. 635, 4919, 9276 en 14016 400. Ns. 881, 3752, 14644, 15590 en 18789 200. Ns. 273, 951, 9701, 11189, 17667, 18762 en 19123 100- van 1 October 1925. Opgave van Noordhoilandsoh Landbonworedlet. Koers van heden te Verige Koers. p.lm. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 I Ifh - f - New.York I 2.f8V, ACHTER DE WAA6. TEL. 152. LEERAAR M.O. ACCOUNTANT. GEVONDEN'VOORWERPENV' - r f Aanwezig aan het -Bureau van politic, Langestraat en akiaar te bevragen op alle 'werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gtvondem gedcponeerdl sierkam; R. K. Kerkboekje; kindermuts (zwart); kindersokje; rozenkrans; lantasie- broche; portemonnaie met inhoud; kokertje met tabletien; portemonnaie met kihoud; uummerplaat van een auto G - 23942; por temonnaie met inhoud; zilveren broche met p or tret; ledige portemonnaie; blauwe wollen muts; paar nieuwe damesschoenen; zakkam- metje; diverse huissleutels, ceintuurs en man- telbanden. Aanwezig en te bevragen bij dte ravolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevooden aangegeven: R. K. Kerkboekje, M. Venneker, Laat'90; gebrand zilver doek- speld, G. Rademaker, Nieuwpoortslaan 53; tang, J. Dijkman, Lindelaan 97; broche met portret, W. de Frenne, St-eijnstraat 2; porte monnaie met inhoud, L. Out, Landstraat 55; speldje met R. K. medaille en kruisje, C. Ob- dam, Ruiterstraat 5; Gouden voornaald, G. »J. Genefaas, Verdronkenoord 57; dwergkees- je, Deun, Gem. veldwachter, Oterleekzwar te portemonnaie met inhoud, G. Hazes, Drui venlaan 55; zwart band, M. Zolling, Ach- terom 14; blauwe studenteninuts, Tli. Koop- man, Kennemersingel 16; portemonnaie met inhoud, B. Veer, Hekebtraat; zakmes, S. Schagen, Schermerweg 38; klokslot, klok- slot, S. Schagen, Schermerweg 38; bruine dames tasch met inhoud, Wed. J. de Vos, Kerklaan 365, Heiloo; mantelbaod, Beuge- ling, Zocherstraat 33; heeren parapluie, Beugeling, Zocherstraat 33; bankbiljet, C. B. Boeke, Schoorl; rijwielbelastingmerk, H. Leurink, Noord Scharwoude; hondenpen- niing 732, H. Schenk, Overdiestraat 37; rij wielbelastingmerk, j. Pool, Zeglis 84; sleu- teltje, C. Volger, Lindenlaan 17; eenig geld, J. Frankfort, Kinheimstraat 8; zwart kde- ren damestasch met inhoud, Jan Kooi, Lan- gereis gem. Hoogwoud; kinderparapluie, A. Broekstra, Scharloo 27; grijs kinderjasje, Houwing, Mient; gouden aamesringetje met rood steentje, A. Koreman, 'Luttik Oudorp 58a; vulpotlood, C. Savenije, Koorstraat; bruine portemonnaie met inhoud, K. v.. d. Valk, Bleekerskade 107; gouden voornaald, B. J. v. Zante, Ramen 15; dubbele streng blauwe koralep, C. v. d. Pol, Achterdam 13, Lamdbouwlot No. 10685, C. Krook, Overdie straat 36; broche met pOrtret, D. Mooij, Ged. Baansloot 12; ratine bsfje, P. de Wit, Stuartstraat 14; kinderportemonnaie, L. Smit, v. d. Woudestraat 33; fantasie-broche, R. Boom, Laat 219; zilveren armband, G. Braak, Ged. Baansloot 1jonge kip, J. Mak, Hofstraat 21; bruine portemonnaie met in houd, W. Tesselaar, Compagniestraat 20; witte leghorn; F. Abrahams, 2e - Landdw. straat 8; centimeter, M. Venneker, Laat 92; rijwielbelastingmerk, G. Bliekendaal, Nieuw poortslaan 148 I; stuk touw, Smit, Liefde- laan 10; damesschort, L. Beemsterboer, Hof straat 20; koperen sleutel, Smit, Bruinvis- straat 30; jonge hood, R. Bak, Nieuwlander singel 27; bruine portemonnaie, T. Visser, Dahliastraat 11; toschjp met inhoud, M. Smorenberg, Breedstraat 7; metalen kruis, A. de Visser, Schermerweg 28; taschje met inhoud, G. Schut, K. v. 't Veerstraat 4; rij wielbelastingmerk, G. Kroger, Luttik Oudorp 80; ceintuur, A, Stappers, Bruinvisstraat 24; dameshoed, C. Kager, Bergerweg 13, Bergen. Wanneer men weder in het bezif is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van- po litic. UIT STOMPETOR'EN. Mej. M. G. Vermeeren, sedert 16 Juni 1919 onderwijzcres alhi-er, nam wegens a.s. huwelijk Woensdag afscheid van hare leer- lingen. Reeds vele dagen geleden vatten de- zen het voornemen op haar op d'ien dag te huldigen en van hunue achting en waardee- ring te doen blijken. Behalve vele bloemen en eenige kkinere cadeaux van enkele leerlingen afzonderlijk was door alien samen geld bij- eengebracht, waarvoor een keurige ets, voor- stellende een stadsgezicht te Haarlem, werd gekocht. Met een korte toespraak van een der oudst-e meisjes werd dit aan mej. Vermeeren cverhandigd, die het, met hartelijken dank aan alien, gaarne aanvaardde. Nadat de kinderen nog enkele versnaperin- gen hadden geha-d, was het oogenbliic van scheiden aangebroken en namen alle kinderen hartelijk afscheid van hunne beminde onder- wijzeres. Ook de burgemeester bracht haar nog een bezoek om haar namens het ge- meentebestuur dank te zeggen voor de wijze, waaro-p zij bier onderwijs gaf. meTsfes zeer^veel 'voorkomf. E^Bevredfgende de verkiaring voor deze waarneming is, niet te geven; men weet trouwens toch betrekkelijk weinig van de oorzaken dez>" ziekte. Het feit, dat dienstmeisjes haar .na-altijden dik- wijls zeer ongeregeld gebruik-en, te snel eten en" niet voldoende kauwen, zal daarbij wel een rol spelen. Misschien houdt de ziekte ook verband met tegelijkertijd aanwezige bloedar- moede en veranderde levensomstandigheden. Een zeer kenmerkende ziekte, die zelfs tot de zoogenaamde beroepsziekten moet wor- den gerekend, is de slijmhuidontsteking aan de knie. Zij komt zeer veel voor en ontstaat door lang rondkruipen op de knieen bij het vegen van den vloer. Bij niet voldoende voor- zichtigheid en zindelijkheid ontstaat een drukkende wrijving van de slijmbuid. Komt er dan een huidwond bij en wordt die ver- ontreinigd, dan kan zich gemakkelijk een et- terachtige ontsteking ontwikkelen, die niet zonder gevaar is. Een onder^de knie gelegd kussen en voldoende zindelijkheid kunnen dergelijke onaangenaamheden gemakkelijk voorkomen, die trouwens snel afnemen, naar- mate de stofzuiger in het moderne huishou- d'en meer en meer een krachtig medewerker wordt. BROODPRIJSVERLAGING IN DE HOOFDSTAD. Naar de Telg. verneemt, hebben de brood- bakkerijen „Ceres" en Houtman te Amster dam, met ingang van gister de broodprijs met twee cent per 80C1 gram verlaagd Hoe- wel men in bakkerskringen de meening is toegedaan, dat, hoewel de ineelprijzen sinds korten tijd dalende zijn, de tijd nog niet rijp is om tot verlaging der brcodprijzen over te gaan, hebben debakkers, uit een concurren- tie-oogpunt eveneCns besloten, met ingang van gister de broodprijs met twee cent per 800 gram te verlagen. DIENSTMEISJESZIEKTEN. Er is een aantal ziekten en ziektever- schijnselen, die zoo dikwijis bij jonge 'dienst meisjes voorkomen, dat men ze dienstmeis- jesziekten zou kunnen noemen. Het betreft dan niet eigenlijke beroepsziekten, welke uit- sluitend worden veroorzaakt door ongun- stige omstandigheden van het beroep, maar verschijnselen, die ook overigens bij jonge meisjes menigvuldig voorkomen, maar bij dienstmeisjes bijzonder dikwijis worden waargenomen. Opmerkelijk is, dat bij meisjes, die van het platteland afkomstig zijn en naar de stad in betrekking gaan, soms maanden lang aller- lei storingen in het gestel optreden. De ver- andere levensomstandigheden misschien ook zenuw-invioeden, welke door de in dier. t- treding ontstaan, zijn dikwijis als oorzaken daarvan te beschouwen. Dikwijis beginnen dergelijke meisjes te lijden aan bloedarmoede, hoofdpijn en maagpijnen. De statistieken van groote ziekenhuizen in de Sweden- hebben aangetoond, dat de zoo genaamde ronde maagzweer, een zeer onaan- i gename en langdurige ziekte, juist bij dienst- HET SLACHTOFFER VAN EEN BAN- DIETENSTREEK. Een groote industrieele firnia te Berlijn is het slachtoffer geworden eener bandieten- streek, die niet gemakkelijk haar wedergade zal vinden. De firma had twee kasloopers naar de bank gezonden, ten einde daar het geld voor de uitbetaling der loonen te gaan halen. Toen de beide loopers het bankge- bouw verlieten, werden zij door twee mannen staande gehouden. Met nagemaakte docu- menten legitimeerden dezen zich als recher- cheurs van politie. Daarop lieten zij aan de loopers vervalschte arrestatiebevelen zien en dwongen hen mede te gaan naar het hoofd- bureau van politie. Op het ,hoofobureau werden zij naar een leege karher op de eerste verdieping ge- bracht, waar de twee ,rechercheurs" hun al het van de bank gehaalde geld, ten bedrage van verscheidene duizenden mark afnamen. Daarop begaven zij zich naar een aangren- zend vertrek, nadat zij den beiden loopers had den gelast, in de bewuste kamer op hen te blijven wach-ten. Nadat de twee kasloopers urenlang in de leege kamer hadden gewacht, kregen zij arg- waan. Zij wendden zich tot een beambte en bij het ingestelde onderzoek moesten zij tot hun grooten schrik constateeren, dat zij in het hoofdbureau van jooliiie in handen van misdadigers waren gevallen. De politie staat voor een raadsel, daar de bedrijvers dezer wandaad zeer goed den weg in het hoofdbureau moeten hebben geweten. VAN RENPAARDENHOUDER TOT DIEVENLEIDER. Dezer dagen stond in de Old Baily een een-en-zeventigjarige grijsaard terecht, met name James Roberts, die met het geld van zijn vader, een rijken veeboer in Australie zijn geluk op de renbaan beproefde en aan- vankelijk een groot kapitaal vergaarde, doch later, toen de fortuin hem den rug had toe- gekeerd en hij zijn vermogen verloren had, op introductie van een bekenden „vormer" van misdadigers, als Duncan BroWn terecht- kwaln in de onderwereld te Glasgow, waar hij een leidende rol vervulde. Te Glasgow echter liep hij ten slotte in deJuik en werd den; in Hongarije 473.310 Joden; in Cecho- wegens diefstal tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Nadat hij zijn straf had onder- gaan sloeg hij zijn tenten te Londen op, waar mhij jarenlang zijn slag sloeg, zonder dat de politie hem op het spoor kon komen. Hij maakte, behalve het vervalschen van bank- biljetten, ook gaarne werk van de hotels, waar hij het gemunt had op de juweelen der gasten. Hij had daartoe minstens drie gauw- dieven onder zijn beveleneen vrouw, die zich als kamermeisje in de hotels verhuurde, en twee mannen, die zich, zoodra het „kamer- meisje" de aankomst van een plukbaar slacht offer signaleerde, als gasten in hetzelfde ho tel lieten inschrijven om hun slag te slaan. Na eindelooze pogingen is Scotland Yard er in geslaagd „Brown" en zijn medeplichtigen te knippen. Roberts is thans tot tien jaar dwangarbeid veroordeeld; zijn drie helpers tot geringer straffen. Een der sterke staaltjes, van hetgeen men- schelijk vernuft tot stand kan brengen, is de veroveritjg van de Doodenvallei in Califor nia; een „verovering" niet op een vijandig volk,"maar op de natuurmachten. - De Dooderivallei is een ingezonken, dorre vlakte, aldus genoemd, toen er in 1849 een troep landverhuizers ellendig omkwam Zij is ongeveer 15 K.M. lang en omringd door hooge', kale rotsen; een woestijn, wellicht ver- raderfijker en gevaarlijker, dan eenige ande- de plek op den aardbodem. Meermalen is zij de warmste plek op aarde genoemd, want men heeft er temperaturen waargenomen tot een maximum van 160 graden Fahrenheit, een hitte, overal elders onbe,kend. In den zo- mer is 140 graden daar niets buitengewoons en te mlddernacht daalt de thermometer er niet beneden de 120 graden. Verder kunnen er plotseling zandstormen opsreken, waarin niemand ademen kan. Al- les bijeengenomen dus een plaats, even on- herbergzaam door de hitte, als de polen het door de koude zijn. Wat echter deze plaats van de polen gun- stig ojGerseheidt, is, dat zij onmetelijke rijk- dommen in den schoot der aarde bergt, want men neeft ontdekt, dat de grond rijk is aan borax en dat heeft de mannen van weten schap en techniek er toe gebracht te pogen, dit ongastvrij cord voor menschen bewoon- baar te maken en er de mijnen te ontginnen. Daarin zijn zij schitterend geslaagd. Een ander voordeel, dat de Doodenvallei op de poolstreken heeft, is, dat zij niet zoo ver van de bewoonde streken verwijderd ligt, en om haar toeganrelijk te maken, behoefde men slechts een weg te boren door de haar omringende rotsen waarop een spoorlijn werd aangelegd, die verbinding heeft met den grooten spoorweg van San Francisco naar Los Angelos, waar de Pacific "Coast Borax Company gevestigd is, die de ontginning der mijnen van de Doodenvallei ter hand nam. Toen de spoor bin was voltooid, moest men trachten, de plaats bewoonbaar te maken voor de arbeiders, noodig voor het ontginnen van e mijnen. "- Men bouwde daafioe een huis van gewa- pend beton, waarvan de muren bol zijn en onder het huis werd een kelder gemetsejtl, die met ijs gevuld werd en waarvan het ijs- water door een electrische instaliatie voort- durend tusschen de wanden werd gepompt. Zoodoende wist men te bereiken, dat de tem- peratuur in het gebouw op 80 a 90 graden kon gehouden worden. Thans zijn de borax-mijnen van de Dooden vallei in exploitatie en is er een dorp gesticht van 250 inwoners. In het afgeloopen jaar dolf ri^en hier circa 3 millioen K G. van het kostbare product, dat ter verdere bewerking per trein naar Los Angelos wordt vervoerd. De woningen der mijnwerkers worden op dezelfde wijze afgekoeld als het eerste huis, dat gebouwd is. In het hoofdgebouw heeft men, behalve de woonvertrekken voor de be- drijfsleiders en de administratiedokalen, ook les- en biljartzalen en een schouwburgzaal, waar tooneelstukken en films vertoond wor den. en gedurenHe,'drie jaar m den Tbbp van 3e tweede periode, met betaling van rente op de uitgestelde stortingen. Oedeeltelijk zecorriaeerd. DE IJSELSTROOM" YERGAAN.. AMSTERDAM, 1 Oct. Bij de Directie van de Holland West-Afrika Lijn is be- richt ingekomen, dat het stoomschip .,1 Jsel- stroom", dat op de kust van West-Afrika gestrand is, verloren is. De bemanning en de passagiers, die door dte Elisabethville" waren opgenomen, zijn geland te Grandassan (Ivoorkust). Zij zullen door het s. s. „Helder" worden af- gehaald en later met de stoomschepen „A!- bireo" en „Java" de reis voortzetten. DE BRANDSTICHTING TE HILVERSUM. AMSTERDAM, 1 Oct. De Vierde Kamer der Rechtbank deed neden uitspraak in de zaak tegen den 68-jarigen J. M. Molmans, van beroep stucadoor die, it zeer armoe- dige omstandigheden verkeerende, opzette- lijk brand had gesticht in een villa te Hil- versum. De rechtbank veroordeelde bekl. tot een gevangenisstraf van 3 maanden voorwaar- delijk met een proeftijd van 3 jaar onder voorwaarde dat M. zich onder toezicht stelt van de R.K. Reclasseerings Vereeniging te Utrecht. Het O. M. Mr. van thiel had 6 maanden onvoorwaardeliik geeischt. EEN JUBILe BIJ DE ALG. REKEN- KAMER. 's-GRAVENHAGE, 1 Oct. In de verga- dering van de Algemeene Rekenkamer w«rd heden herdacht dat het iid de heer G C. baron van Asbeck 40 jaar geleden bij dat college in dienst trad. De voorzit- ter, jhr. mr. J. H. van Reenen, deed bij deze gelegenheid de mededeeling van de benoeming van den heer van Asbeck tot Commandeur in de Orde van Oranje Nas sau. VISSCHERSBOOT GESTRAND. 's-GRAVENHAGE, 1 Oct. Tengevolge van mis-tig weder is in den afgeloopen nacht een Urker motorschokker op een der strekdam-men aan het Seheveniugsche strand geloopen. Getracht zal worden he-t vaartuig hedienmictdag bij lioog water vlot te krijgen. Voor de drie opvarenden dreigt geen gevaai". TWEE GEVAARLIJKE 1NDIVIDUEN GEARRESTEERD. CLINGE (Z.), 1 Oct. Met medewerking van den Belgischen recherchedienst zijn hier aangehouden en naar Middelburg overgebracht zekere Krombe en De Bak- ker, beide bij de Belgische politie beruchte brandstichters en moordenaars. Zij hadden zich ongeveer drie weken ge leden hier gevestigd en wekten het wan- trouwen der politie door hun geheimzm- nig optreden en het vele heen- en weerrei- zen naar Belgie. TREILER GESTRAND. LONDEN, 1 Oct. De treiler „Rig" uit Swansea is door de mist bij Ramsgate ge strand. Zeven leden der bemanning wisten zich te redden, de kapitein en twee zeelieden verdronken. DE- FRANSCHEN ONTRUIM'EN HET SOEWEIDA-DISTRICT. LONDEN, 1 Oct. Uit Damascus wordt aan de „Daily Mail" geseind, dat def orten van Soeweida in Fransch-Syrie, waar het gamizoen na een beleg van twee maanden werd ontzet, door de opstandige Drusen zijn verwoest. De Franschen ontruimden het district, daar de Drusen de water- voorziening hebben afgesneden. DISCONTO VERLAAGD. LONDEN, 1 Oct. Het disconto der Engelsche Bank is verlaagd tot 4 pet. DE FUNDEERING DER FRANSCHE SCHULDEN. WASHINGTON, 1 Oct. De in de beide sub-commissies tot stand gebrachte over- eenkomst io-zake de fundeering der Fran- sche schu-lden heeft in dte Amerikaansche comtnissie tot fundeering del" buitenland- sche schulden geen algemeene goedkeuring kunnen vinden. In verband daarm-ede is de voorgestelde overeenkomst voorgelegd aan President Coolidge, Coolidge zal heden zijn meening over Jiet accoord mededeelen en in goed ingelichte kringen verluidt, dat hij de overeenkomst zal goedkeuren. EEN ACCOORD BEREIKT TUSSCHEN AMERIKA EN FRANKR1JK. WASHINGTON, 1 Oct. De Fransche en Amerikaansche subcommissies hebben den tekst vastgesteld van de overeenkomst, die heden aan de beide commissies zal worden voorgelegd. Volgens deze overeenkomst zal Frankrijk betalen vijf annuiteiten van 40 millioen dollar, zeven annuiteiten van 60 millioen dollar en vijftig annuiteiten van 100 mil lioen dollar. Deze betalingen, die gebaseerd zijn op de huidige betalingscapaciteit van Frank rijk, zullen kunnen worden herzien door samenwerking van beide regeeringen, in- dien de stortingen de genoemde capSciteit van Frankrijk overschrijden. Een andere clausule bepaalt, dat indien de aankoopen van dollars door Frankrijk ten behoeve van de betalingen aan de Ver- eenigde Staten den koers van de franc te veel zouden doen dalen, Frankrijk de be talingen gedurende twee jaar mag op~ schorten in den loop van de eerste periode HOORNSCHE KAASMARKT. HOORN, 1 Oct. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 12 stapels kleine fabriekskaas 59, 17 stapels kleine boerenkaas 59, 14 sta pels boeren coinmissiekaas 63, totaal 43 stapels, wegende 26375 kilo. Handel goed AARDAPPELENMARKT. AMSTERDAM, 1 Oct. De Aardappei- prijzen waren heden onveranderd. Geen aanvoer. VICTORIA-THEATER. DE „ZEEHAVIK." Naar aanleiding van de vertooning van bovengeuoemel filmwerk vanaf morgen in het Victoria-Theater, melden wij nog het volgen- de: Dit is een Amerikaansch filmproduct, dat er zijn mag. Sakr-El-Bahr, zooals de Flolland- sche uitgave van The Sea Hawk getiteid is, heeft met alle Amerikaansche films dit ge- meen, dat de handeling van het begin tot het einde in romantiek baadt. Maar.... roman- tiek van de goede soort. De spanning, waar- mee de toeschouwer de evoluties van Sir O- liver Tressilian, later door allerlei iutriges zee roover geworden, gadeslaat, is niet die span ning die we ondervinden bij het zien van vele sensatiefilms. Hier is een gezond Ridder-Zee-Roover ver- haal, vertilmd tot een aileszins aanneembare rolprent. Het zou niet doenlijk zijn, om in dit korte bestek de avontuurlijke loopbaan van den Engelschen edelman te schilderen, die eerst een heele film moet beleven om z'n La dy Rosamund te krijgen, het recept is nog al trauitioneel, maar dc bereiding ervau is door meesterhand geschied. De groote verdienste van deze film is o.i. dan ook niet zoozeer de romantische hande ling als wel de cinematografische opzet. Zoo- wel qua fotografie als qua ensceneering is door Frank Lloyd iets bereikt dat groote be- wondering afdwingt. Wij hebben voora' het oog op de schitterende zee-scenes, die in het stuk voorkomen. Spaansche, Moorsche en Engelsche gaijoenen drijven als ctatige vogels over de watervlakte, en men wordt telkens weer getroffen door de fotografische schoon- fie'den 'die de film fot een der moofefc van den laatsten tijd maken. De ensceneering van de zeerooversTafree- len, als twee galeien elkaar enteren, is grootsch en ontzaglijk. En zij volgen elkaar op, zonder een oogenblik te verslappen. De exotisch Algerijnsche omgeving, waarin eeni ge uitstekende massa-handelmgen plaats vin den, is met de zee-scenes wel het beste var. de film. En tenslotte is het spcl van de ar- tisten, maar vooral van den hoofdpersoon, Milton Sills, uitstekend. Mevr. Gosta de Vos—Poolraan ia „Om het Kind". Gaarne wekken wij nogmaals de tooneel- liefhebbers op om morgenavond de jubileum- voorstelling van Mevr. Gusta de Vos bij te wonen. Allereerst als bewijs van belangstel- ling in het goede tooneelspel van de jubila- resse, maar tevens om het grootsche sympa- thieke doel: een verder gelukkig kunnen sa- menleven met haar echtgenoot Jan C. de Vos Sr., die in verband met zijn ziekte hare hulp zoo noodig heeft. Uit Haarlem vernamen wij, dat bij de ge nerale repetitie aldaar het spel van Mevr. de Vos en van de anderen grooten indruk maakte. MAGDA JANSSENS BIJ HETi 4 ,1 VEREENIGDE TOONEEL1. Zaterdag- en Zondagavond geeft het Ver eenigd Tooneel, directie Verkade en Verbeekj in den Stadsschouwburg de eerste voorstel- lingen van „De Pelikaan", tooneelspel in vier bedrijven van F. Tennyson en H. M. Har- wood. Regie Eduard Verkade. Mevrouw Magda Janssens zal in dit stuk voor het eerst optreden bij het Vereenigd Tooneel. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jacobus Pool en Maria Visscher. Petrus Jan de Wit en Margaretha Antonia Mooij. Christiaan Adriaan Wolzak en Maria Ursula Bos. Henri Jean van der Weide en Elist Wilhelmina Sophie Bosnian. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden Ns. 1983 en 17580 1000. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK4NSTELLINGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. lOOO INDUSTR. OND.RBlNNENL. Centr. Suiker Aand. F'jrness.Stokvis Aand. Idem 7 Oblie Jurgens Gew. Aand.. c A. tt B. G. Philips Gloeilampen n Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult Vorstenl. Dito actions I Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. IloE Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber - Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat Rubberf Serbadjadi SUau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart H Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij. Nederlr.nd Holl. Llovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENIv Marine coram. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembab Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 103s/t 101 i/s 1741/. 140 137V. 137 115s/« _1Vj H8V, 78 76s/. '79i/. 408 l/j 395s/. 87'Vi6 121 562M J13 1681/, 1301,, 142 73/. 105 349l/g 158 375*4 3388/, 161/, 280 2368/. 3181/, 1761/, 272 621/, 511/8 1461/, 152 40V, 50 185 688/. 17 938/. 9s/. 33jA« 419V, 5038/. 4168/, 295 1047/g 1451/, 10184 10314 1741/. 140 137 137 174*-* 141 136*-J 11514 120 77 SO 1187/g 791/, 77-1/. 808/. 408 395 118s/. 80 V. 11884 7784 87 1201/, 121 559 314 5581/, 314 557*.9* 314 557-1/. 1518/, 144 7'/, 1518/. 14314 1053/, 153 380 157-9 378-80* 378—9* 379*-* 34314 3431-5 34 48/. 16% 281-4 383-4 23614 238-9 315 147 146* 62 51 148 621JL 51 148* 152 184 681/, 69 69 184 69 10 331/. 338/. 423 500 418 4228/. 500 418*-9* 422 295 420 499 417*. 20 106 145 PROLONGAT1E vorige koers 3i pCt., heden 3| pCt WlhStLKOfiRSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn BrusseJ Bazel Weenen p. Sch. 100 {Copenhagen Stockholm Christinia I. t Verige koers 12.05 59.22 11.78 11.62 48.0214 35.10 60.30 66.80 50.1214 NIET OPFIC1EEL. Koers op heden. Off.noteering 12.05 59.23 11.78 11.16* 48.05 35.10 60.25 66.80 2,48*—9 Italie I 10.18*

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7