NajaarsmarRten Alkmaar. Groote Najaars-Veemarkt PAARDENMARKT ACCOUiHTAKTSBIiREAUX VAS SiELTE! E WOESfSDAG 28 OCTOBER a.s. op DINSDAG 3 en W0ENS- BAG 4 NOVEMBER a.s. De H. 0. V. blijft bestaan. van 5 October 1925. Opgave van Noordhoilandsch Landbouworedlet. BEZWaASSczairt- u DE REVOLUTIE IN BRAZILIe. Volgens een bericht uit Buenos Ayres zijn 3000 man Braziliaansche troepen naar het zuiden gezonden, om de uit Urguay in de provincie Rio Grande do Sul binnengedron- gen revolutionnairen te verdrijven. DE DIEFACHTIGE GRAVIN. In de affaire-Bothmer is een nieuw sensa- iioneel feit bekend geworden. De gravin die zelf protestant is, liet een katholiek priester bij zich komen. Toen deze in haar villa was aangekomen, stelde zij hem een brief ter hand, z.g. geschreven door een vrouw, die op sterven lag, welke vrouw ech- ter nergens te vinden is. In dien brief wordt gezegd, dat bedoelde vrouw voor haar dood haar geweten wilde ontlasten en wenschte te pxotesteeren tegen de verdachtmakingen je- gens de gravin. Haar zoon zou alles hebben gestolen en bij het „Marmorpalast" zou men lets begraven vinden. Onmiddellijk begaf. men zich met de gravin en Geheimrat Rieck naar bedoeld paleis en haalde daar index- daad een pakje met zflverwerk, eetlepels en tnessen uit het water. Aan dit verhaal wordt echter door nie- mand geloof gehecht, want men vraagt zich af, hoe een stervende vrouw, die nergens te yinden is, op haar doodsbed iets van deze verdachtmakingen kan hebben gehoord. Voorts heeft de gravin, die zeer spilziek was, bij talrijke leveranciers grootere en klei- nere sehulden gemaakt, waarvan zij nim- mer betaling lconden erlangen. Deze leve ranciers komen zich th; ns aanmelden. Het onderzoek is den geheelen dag voort- gezet. De gravin beweerde plotseling, dat zij griep had en verlangde te worden opge- nomen in hetzelfde ziekenhuis, als waarin haar man vertoeft. Door den directeur van dat ziekenhuis werd dit verzqek evenwel ge- weigerd, onder voorwendsel, dat er in net ziekenhuis geen plaats meer was. Daarna vilde zij zich tegen den avond naar een in de nabijh id gelegen sanatorium begeven, doch in dit voornemen werd zij in het laat- ste oogenblik door de autoriteiten verhinderd. Wat betreft het begraver: van de kristallen vaas in den tuin der Katholieke kerk op Woensdngavond, beweert de gravin, deze vaas voor haar dour te hebben gevonden. Men neemt aan. dat de gravin nog mede- plichtigen heeft gehad en' het onderzoek vovdt dan ook in deze. richting voortgezet. lnmiducis is de gravin door het O. M. van ted am, in staat van b°schuldigin,g gesteld. Het pieces z'al zoo spo.edig mogelijk begin- ne'n. Gementnl Nienvvs MLRKWAARDIO iNCiDEN'I BIJ DE G1STIJG»NG VAN EEN LUCHT- BALLON. Zaterdagmiddag 1 uur zou de luchtvaar- der Win Itettum op het terrein aan de Lain- mcrruarkt te Leiden in verband met de vie- ring van de 3 October-feesten, opstijgen met zijn ballon. Op het oogenblik dat liij op- steeg geraaje ten 12-jarige jongen, die zich onder de toeschouwers bevond, hoewel het T rrein geheel door een'houten heining was afgcsloten, in een lus van liet ankertouw, dat op net afgesloten gedeelte lag. De jongen gipg meC de. hoogte in. doch liield zich ste- vig vast en ging met de ballon ontzaglijk sue! naar boven in Noord-Oost'dijke richting Verschilleude vrtp-wen onder het publiek vie- len flauw. Op het oogenbiik dat wij dit telefoneeren heeft Van Po.ttum vermoedekik het geval fce- merkt; hij is' althans daiende. Hoe het ge val zal afloopen is cp het oogenblik nog niet te zeggen. Nader werd gar,eld:. Ir.derdaad heeft Van Pottuin spoedig het voorgevallene pntdeld, Hij nam dadelijk -Daatreg' le.n om te dalcn, wat echter, aange- zien hij zich hover- een met huizen dicht bezet siadskwarticr bevond, niet oogenblikkelijk kon geschiec'en Achter het station van den Heerensingel is.hij echter gelatid, De jongen bleek ongedee.rd -te -zijn; hij had alleen een cpoezv. ollen an tengevolge van de omstren- gelteg van liet fouw en 'was nat doordat hij dcor een slcc- cetrckken. DE PACTCONFERENTIE. LOCARNO, 5 Oct. Vandervelde, de Bel gische minister van buitenlandsdhe zaken, is hier aangekomen en heeft een bezoek ge- bracht aan Briancl en Scialoja. De confc- rentie wordt heden om 11 uur geopend. Chamberlain zal het voorzitterschap waar- nemen. Er heerscht een beste indruk onder de afgevaardigden en alien zijn bezield met het verlangen om positieve res ul tat en to bereiken. Gisteren heeft een kerkdienst plaats gehad, waar de beste wenschen voor het welslagen der conference zijn geuit. EEN KUNSTSCHAT VERNIELD. NAPELS, 5 Oct. Een van de meesf waardevolle kunstschatten der wereld, de „Tazza Tarnese", een Alexandrijnsch werk uit de Grieksche periode, is door een wraak- zuchtigen opzichter van het National Museum, die een reprimande had gekre- gen, vernield. De man is gearresteerd, Men zal trachten het kunshverk te herstellen MR. VAN GIJN NEEMT ONTSLAG. WEENEN, 5 Oct. Woensdag a.s. zal de adviseur van de Nationale Bank, Mr. van Gijn aftreden. Zijn opvolger zal waar- schijnlijk een beambte van de Eqgelsche Bank zijn. Boeken. Doordat ter zetterij een correctie-regel is uitgevallen is de eerste alinea van de boekbe- spreking in ons vorig nummer onleesbaar geworden. We laten ze hier nog eens volgen zooals ze zijn moet: Het wazige land door Alie Smeding. Uitgave Nijgh Van Ditmar's Uitgevers- Mij., Rotterdam- Wet is nog maar weinige jaren geleden, dai Alie Smeding in Menschen uit een klein stad- je een talentvolle beschrijving van het klein- burgerlijk milieu uit een antiek plaatsje heeft gegeven. Ingezonden stukken. B uit en verantwoordelij/theid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijsi geenszins dat de "edaciie er mede instemt.) Mijnheer de.Recjactcur. Mag ik voor het laatst pog even antwoor- den op het artikeltje van den heer Lcesch 'in uw veelgelezen blad van Zaterdag j.l.? Mijnheer Loesch is m. i. aan het doorslaanv Als dit zijn geste ook als beheerder der leerfabriek is geweest, geeft dit al wat te den- ken. Verder heeft mijnheer Loesch niets te verzoeken, maar.eenvoudig zijn woord in te ruilen, n.l. D e aandcelhouders verantwoor- ding te doen in eene vergadering, waarop men tevens de crcditeuren dient te vragen. le AANDEELHOUDER. Stadsniettws. Teh'i.'! amnion van lieden. (ttic geccrrigcerd. DE MoORD IN DE- WORMERVEERS1RAAT. AMSTERDAM, 5 Oct. De rechtoank ver- oordcelde hedeniiiorgen tot twaali jaren gevangenisstrai van Dam, die in de Wor- merverstraat zijn vrouw en twee Kiudercn om act leven bracht. De eisch w-s levenslange gevangestraf. in haar vonnis ovcrwoog de rechtbjnk, dat hi] haat onderzoek ter gerechtzitting nitt de indtuk gekregen was met een diep verdorven persoou te doen te hebben en dat ook niet gebleken was dat beklaagde te tor en een misdautg feit gepleega had. Zijn invrijheidstejiing achtte de recht- bauk dan ook niet een gevaar voor de maatschappij en zoodoende had zij geen bezwaar tegen een tijdelijke gevangenis strai. Verder overwoog de rechtbank dat de voorbedachte rade bij het dooden van dt vrouw niet was bewezen en dat het doo den van de twee kinderen als een voortge zet inisdrijf beschouwd moesi worden. De rechtbank veroordeeldc Van Dam daarom wegens doodslag tot 2 jaar gevau- genisstraf. VERDRONKEN. TIEL', 5 Oct. Mej. van Cothen, onder- wijzeres te Zoelen, is gisteravona, komen- de van haar moeder te Wijk bij Duurstede, in den Riju gereden en verdronken. Haar lijk is nog niet gevonden. Rijwiel en kolfer zijn opgehaald. DE STRIJD IN MAROKKO. FEZ, 5 Oct. De rebellen vluchten voor de Fransche troepen. De Franschen zijn 4 K.M. vooruit gerukt ten noorden van Bab- taza en bereikten de hooge vallei van Oue- douizert 26 K.M. ten noorden van Kiifane, zonder ernstigen tegenstand. Talrijke stam- men hebben ondci-werping aangeboden. Twee Fransche vliegeniers moesten een noodlanding maken in het kamp der Riffen. Zij weigerden zich over te geven en werden gcdood. Abd-el-Krim heeft zes rebellen ter dood laten brcngen, omdat hij de Fran sche vliegeniers icvcnd in haiiden had wil- leu kvijgen. GESLOTEN. Men verzoekt ons er de aandacht van de ingczetenen op te vestigen dat de gemeente- lijke bureaux, op Bonder dag 8 October a.s. gesloten zullen zijn. Tot het doen van aangiften voor den Bur- gerlijkeu Stand zal ciien dag echter' ter Se- cretarie de gelegenheid bestaan van 11 tot 12 uur. TE WATER. Een zoontje van den heer R. uit de Keizer- straat, geraakte Zaterdagmiddag in het Ver- dronkenoord. De 20-jarige Anton Beemster- boer sprong te water en had de voldoening het jongetje, dat reeds oegon te zinken, be- houden op het droge te brengen. WIER1NGERWAARD VOLGT HET VOORBEELD. De gemeenteraad van Wieringerwaard lietft biijkens het in dit nummer gcplaatste versiag besloten eveneens bij te dragen voor het Centrale Neutrale Ziekenhuis. JUBILEUM RECTOR BOELE. Rector J. J. M. Boeie, herdacht heden dei: dag, waarop hij voor 12Va jaar door den Bis schop van Haarlem tot Rector aan het St. Eii- sabahsgestichi 'werd benoemd. Voor den Rector is deze dag door de tal rijke vereerders tot een onvergeteiijke ge niaakt. Om half negen droeg de Rector in de ka- pel een piechtige mis van dankbaarheid op. waarbij tegenwoordig wareu de directeur van de congregatie Rector Dankelman, eeni- ge famiiieleden en belangstellenden. Onder de mis braciiien de zusters de zan- gen prachtig ten uEvoer. De kapei was rijk versierd. Om half elf was er een bijeenkomst van de zus.ers in,den refter en werd Rector Boeie door den clirectcur van de congregatie harte- lijk toegesproken. Zijn speech getuigde van groote waardeering voor hetgeen Rector Bceie voor het'St. EiisabWhsgesticht deed. De Rector bracht dank voor deze waardee ring en huidigde de zusters voor de toewij ding, die zij gedureude de 12 54 jaar van zijn recioraat voor het St. Elisabethsgesticht hadden betoond. Tusschen half twee en half drie was er re- ceptie van doktoren, waarbij nagenoeg aile Alteaarsche geneesheeren, behalve enkelen die bericht van verhindering hadden gezon den, verschenen. Dokter van Dam wenschte den Rector na- mens de doktoren geluk met zijn jubileum en herinnerde aan de plezierige samenwerking tusschen de doktoren en de directie. Na half drie was er receptie van particu- lieren, waaraan door ruim een honderdtal personen werd deelgenomen. Om half vier gaf het muziekcorps „Sint Louis" in den tuin cen muziekuitvoering, ter Wiji tot slot om.6 uur in de kapel een plech tig Lof met Te Deum gehouden werd, waarbij Rector Boeie geassisteerd werd door Rector Dankelman, directeur van de congregatie Als blijk van waardeering ontving de jubi laris tal van cadeaux, waaronder een 26 bloemstukken. Vdn deze vermelden wij die van.de doktoren, die geregeld in het zieken huis werken, van de directie van het Noord- Hollandsch Dagblad, van de moeder en zus ters van het gesticht, de tooneelvereeniging .Jnlernos" en van den heei; en mevrouw Vas Dias, voorzitter van den Raad van Arbeid. FEESTPROGRAMMA 8 OCTOBER. Bij deTirma "W. Appel Jr. is een fraai uit- gevoerd feestprogramma van.de 8-October- viering verschenen. Het bevat in een voor- woorri cen opv/c-kking van den voorzitter der 8-October-vereeuiging, den heer A. H. P. Er waren 4 heeren, die in hun groep 100 pCt. winstpunten behaalden, n.l. de hee ren Obdam, Fraij, Teljeur en Ligtvoet. Na loting ontving de heer Obdam de medaille, uitgeloofd door de Ver. voor Vreemdelingen- verkeer en de heer Fraij die uitgeloofd door de Comm. voor den Muziektuin. De heele wedstiijd had een gezellig ver- loop en stond onder de leidng van den heer J. G. van Burken, voorzitter van de schaak- club V.V.V. V.V.V. kau met trots op dezen wedstrijd terug zien. Immers bijna nergens in den lande trekt een nationaie schaakwedstrijd zooveel speleis als V.V.V. Blaauw, waarin deze tot eenheid en alge- meene feestviering opwekt. Verder geeft het programma een overzicht van de feestelijkhe- den en de daarvoor ingestelde comite's, bene- vens den tekst der diverse dien dag te zingen volksliederen. VOOR DE H. O. V. De exploitatie-commissie van den Stedelij- ken Muziektuin schrijft ons: Onder beleefden dank aan de milde geef- sters en gevers vermelden wij de nog inge- komen giften voor de H. O. V.: N. N. f 10; mej. M. N. 1F. R. 1H. J. Z. te B. o. L. 2; mevr. R. I. 2; mej. N. 2,50; van A. 1 ;mej. D. 1mej. S. 1 C. G. D. v. d. K. te Heiloo 2; W. K. f 1; mevr. K. 1J. N. S. 2,50; J. A. H. /2; P. C. 2; A. F. v. d. B. f 2; K.J.N. /2; fam. V./2; J. K. f 1. (Het Zaterdag nog na het verschijneq van de courant door ons ontvangene is aan den heer Moeskops overgedragen. Red. Alktn. Crt.) Naar wij hedenmiddag uit Haarlem ver- namen, is in een vanmorgen gehouden ver gadering van de Commissie van Vijf en de orkestleden besloten de H. O. V. te laten voortbestaan. In totaal is er voor het orkest 10211.0654 bijeengebracht i LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 6.01 uur licht op. Voor rij- en anefcre voertuigen een half uur later. GESLAAGD. Bij de examens in stenografie en machine- schrijven, gehouden te Amsterdam, op 2 Oc tober, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaagden Voor stenografie de heer N. W. Waal te Oudkarspel met een snelheid van 165 letter- grepen per minuut; de heer P. Portegijs te Allonaar met een snelheid van 130 lettergre- pen per minuut. Voor machineschrijven slaagdende heeren J. van Leeuwen te Schermerhorn met 60 let- tergrepen per minuut; N- C. Waal te Oud karspel met 601 lettergrepen per minuutKo- ning te Alkmaar met 55 lettergrepen per mi nuut. Allen werden opgeleid door het Instituut „The Typewriter", Langestraat 83. DRIEeRLEI CRISIS IN HET JEUGDLEVEN. Over bovenstaand onderwerp spreekt Woensdagavond a.s. in de Gereformeerde Kerk, aan de Oudegraeht, dr. J. Waterink, van Amsterdam, op uitnoodiging van de Icngelingsvereeniging op Gcreformeerden -Tondslag „Paulus". Men leze de advertentie in dit nummer. NATIONALE SCHAAKWEDSTRIJD. Op den gister gehouden naticnalen schaak wedstrijd was de uitslag als volgt: Hoofciklasse A. 1. J. J. v. Weering, Amsterdam, 254 p., 2e prijs, na loting; 2. L. Ruijgrok, Hoorn, 1 p.;- 3 S. v. Hindeno, Amsterdam, 0 punien; 4. K. Geus, Den Helder, 254 p., le prijs na loting. Hoofdklasse B: I. P. Feenstra-Kuiper, Helder, 254 p., le prijs; 2. J. Weering, Heemstede, 2 punten, 2e prijs; 3. W. Waleveld, Helder, 54 punt; 4. P. Ooijkaas, Alkmaar, 1 punt. lstc klctssc Ai 1. J. Houtkocper, Alkmaar, 154 punt, 2e jjrijs; 2. C. J. Pooriman, Helder, 1 punt; 3. P. Deugd, Alkmaar, 254 punt, le pr.; 4. P. L. Prins, Haarlem, 1 punt. lste kla'-se B; 1. K. de Vos, Hoorn, 2 punten, le pr. na loting; 2. P Hartog, Alkmaar, 154 punt; 3. T. C. Laas, Alkmaar 54 punt, 4. Ph. Th. Stol, IJmuiden, 2 punten, 2e pr. na loting. le ldasse C: 1. G. van Nieuwkuijk, Alkmaar, 0 punten; 3. P. Velzeboer, Hoorn, 154 ount, le pr. na loting; 4. Gcrt, IJmuiden, 154 punt, 2e pr. 2de klasse A: 1. H. Onderstal, Alkmaar, 2 punten, le pr. na loting; 2. Dr. Stehr, Alkmaar, 0 punten; 3. A. Vader, Alkmaar, 2 punten, 2e pr. na lo ting 4. R. W. T. Bosman, Alkmaar, 2 punten. 2d klasse B: 1. Heideman, Hocrn, 154 punt; 2. C. Terra. Wormarveer, 254 punt, le pr.; 3. H. L. Spaan, Wormerveer, 2 punten, 2e pr.; 4. J. B. Jansen, Aikmaar, 0 punten.1 2de klasse C 1. K. Oostarhuis, Wormerveer, 2 punten, 2e pr.; 2. A.-de Graaf, Alkmaar, 0 punten; 3. J. A. Fraij. Alkmaar, 3 punten, le pr.; 4. Haring, Hoorn, 1 punt. 2de klasse D: 1. N. Termaat, Alkmaar 2 punten, 2e pr. na loting; 2. J. A. Netten. Alkmaar. 1 punt; 3. J. Greenland, Alkmaar, 2 punten, le pr.; 4: J. Kramer, Hoorn, 1 punt. 1. A. W. Tegel, Alkmaar, 54 punt; 2. A. v. Vliet, Alkmaar 1 punt; 3. J. Kamp, Heer- Hugowaard, 2 punten, 2e pr,; 4. P. Beers K2v Heer-Hugowaard, 254 punt»le pr. 3de klasse A: 1. P. Pallemaus, Alkmaar, 0 punten; 2. C. J. Muiders, Amsterdam, 1 punt; 3. Kes, Alk maar, 2 punten. 2e pr.4. A. Teljeur, Alk maar, 3 punten, le pr. 3de klasse B: 1. J. Holwedel. Amsterdam, 1 punt2. J. Helder, Alkmaar, 2 punten, 2e pr.; 3. A. Pallemans, Alkmaar, 0 punten; 4. Obdam, Alkmaar, 3 punten, le pr. 3de klasse C: 1. P. Bcoij, Alkmaar, 1 punt, 2e pr. na lo ting; 2. Betlem, Alkmaar, 1 punt; 3. K. Beth, Alkmaar, 1 punt; 4. Ligtvoet, Zaandijk, 3 p., le prijs. 3de klasse D: 1. D Diss.;, Hoorn, 2 punten, le pr.; 2. S. v. Berg, Aikmaar, 1 punt. Kunsis. CONCERT 8 OCTOBER. Als gewootnlijk heeft de heer Slinger voor den avond van acht October een concert in de Groote kerk georganiseerd en waaraan hij bizonderen zoxg heeft besteed. Als solisten zulletn dien avond optreden mevr. Langeveld (sopraan, uit Schoorl), mej - Jo Immink (mezzo-sopraan) en mej. Frieda Roeske (violiste) beideui uit Amsterdam be- nevens mej. Samuels, harpiste der Arahem- sche orkestvereeniging en den heer Bernard Samuels (fluitist). De combinatie harp en fluit is hier op een kerkconcert nog nooit gehoord en zal daar om wel belangstelling wekken. De bespelers dezer instrumenten staan als uitstekend'e so listen bekend, van den heer Samuels wordt o m. gezegd dat hij een zeldzaam fiuitist is en tot de groote kustenaars op dit instrument behoort. Jarenlang was hij eerste fluitist aan het hoftheater in Schwerin. Door den oorlog keerde hij naar Holland terug en kreeg een plaats bij de H. O. V. Als eerste fluitist werk- te hij mede bij de Festspiele te Bagreuth en tot zelfs in Amerika is zijn naam bekend. Hoofdzakelijik om zijn doch ter, de harpiste in haqr carriere te steuuen kwam hij naar Holland. lets bijzonders staat de bezoekers dus a.s. Donderdagavond te wachten, waartoe ook de andere solisten zeer zeker het hunne zul len bijdragen. A. K. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 256, 509, 4008, 9045 en 14916 1000. Ns. 6328, 7174, 11599, 13654 en 14149 400. Ns. 87, 3424, S215, 10057, 13534 en 17210 200. Ns. 960, 2909, 3191, 2249, 6195, 7757, 9134, 10630, 11684, 12224, 12504, 12740, 14328, 16605 en 17788 f 100. BURGERLIJKL STAND. GEBOREN: Adriaan Maria, z. van Bartholomeus "Jan sen en Theodora van der Linden. Jan Ja cob, z. van Jacob Dekker en Antje Feito Eve line Oostenveld, Antoinette, d. van Din- genis Louwerse en' Helena Johanna Sloos. Wilhelmina Johanna, d. van Pieter Johannes van der Bil en Louisa Emilie Stcute. Emke Woutrina, d. van Gerben de Hoop en Ettjen Bussink. OVERLEDEN Simon Met, 16 jaar. Anthonij Hoekma, 75 jaar. Gerrit Kleijtneer, 81 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 October. Medegedeeld door het Ken. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.5 te Maas tricht. Lragste barometerstand 742.0 te Ingoe. Verwacliting (van den avond van 5 Octo ber tot den avond van 6 October):' Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Marktberiehten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 5 Oct. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 488 vette koeien le kw. 1.20—/ 1.30, 2e kw. 1.05—/ 1.15, 3e kw. 0.901.02, 120 melk- en kalfkoeien 275—/ 525 per stuk, 99 vette kalveren 2^kw. 0.951.05, 3e kw. 0.850.94 per K.G., 60 ouchtere kalveren 14—/ 26 per stuk, 196 schapen 4055 per stuk, 671 vette en vleeschvar- kens Holl. 1.131.14, mindere soort 1.101.12 per K G, Overz. en Geld 1.131.14 per K.G., 23 paarden 175 tot 300 per stuk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Friesche Borgers 2.75—/ 2.95, Drent- sche Eigenheimers 2.50—/ 2.80 Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 5 ladingen. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te c. Vorige Koers. IT' p.im. i,30 pl.m. 1.45 p|,in. 2.- pl.m. 2.15 1601-2 384—5$ 357-61 393-4 ADVIE EN AAMGU'TEN STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK4NSTELL1NGEN." Kol. Bank Indi=che Bank Handel Mpij. Cert. v. 100 *t Reso. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. F'irness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand.s n A. a M B. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Bodjong Cult Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. I loll. Olio Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber i Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau T Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij. Nederlr.nc Holl. Llovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev, Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKXEN. Oude Deli Seneinbah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Eig. 1033/ls 1013/4 174 139 1367/s 1361/4 116V, 1221/g 77 806/, 420 4098/4 891/4 123 M 555 314iA lb7 152 142 7%s 107 356 158 386 347 V, 15s/4 2871/, 238 318 1791k 280 601/, 501/, 1476/, 1531/s 41 50 1851/, 70 I6S/4 9H/4 10 339/16 4251/4 5061/, 42 i 295 1047/g 1441/, 174!/, 139s/t 136 l/s 122|-3i 80iA 81 1221/, 558 316 152 ik 141 7»/4 164 386 356 148 187 711/b 97/8 33 4271/, 5051/, 423 1071 k 1441/, 102 1741-i 139 136J7 1368/4 123 8O1/4 79 81 420 410 89 560-574 316 1521/, 1401/, 106 163|— 385^—7 16 60 50 72^-31 427|-7 505 422 560 it 318 162-% 385J7 354$—7 295-8 239 339-40 190—3 295 60 48 122—% 81% 562 318 427$. 8$ 505f—8 422-4 240—5 334-5 193-4 148 189% 72% 17iA 10 33% 504-5 424-5 PROLONGATIE vorige koers 3$ pCt., heden 3 pCt WlaSLLKOERSEN AMSrERDAM. Londen Borlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch Kopenhagen Stockholm Christinia N'e w« York Italic 10c Vorige koers 12.041/, 59.25 11.55 11.14 -48,02 35.10 -60.10 65.80 50.20 NiET OFFlClthL, I 2-4^78 1 012fv« Koers op heden. Jff.noteering 12.04%. 59.24 11 54% 11.15 48.— 35.12 i/s 60.— 66.82 V, 49.SU 2 4f- 9 TEliBP. 1010 LANGESTRAAT 96a ALKMAAR TV

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2