was met een rtefboof, iffefde noodTge Btflp bee ft verleend om den jongen te redden. De jongen is toen verdronken. De officier van justitie, mr. baron Van der Felfz, meende, dat de kantonrechter een ver- gissing in het vonais heeft gemaakt, en dit dan ook moet worden vernietigd, maar dat dezelfde straf moet worden opgelegd. Uifspraak 16 dezer. EEN VIEGTUIG OP SCHIP1IOL OMLAAG GESTORT. Op bet vliegveld1 Schiphol bij Amsterdam heeft gistermiddag omstreeks 2 uur een ern- stig ongeluk plaats gevonden, waarbij de 29- jarige vliegtuigbestiiurder B. Hess, Duitscher van nationaliteit, om het leven is gekomen. Deze was als piloot in dienst van de Nederl. Vliegtuigenafbriek Fokker en demonstreerde voor eenige offideren een nieuwen eenper- soons miiitairen eendekker, die door hem zelf en door den heer Grase reeds ingevlogen was. Even voor 2 uur was hij opgestegentoen bij op ongeveer 250 M. hoogte vloog, geraak- te hij, al dan niet opzettelijk, in een „vrille". Door de betrekkelijk geringe hoogte is hij er niet meer in geslaagd, de machine weer tij- dig in normalen stand te krijgen, al voerde hij de pogingen daartoe volgens deskundigen volkomen correct uit. Het viiegtuig is dus van een hoogte van 250 M. op den grond gestort en geheel vernield. Den vlieger haalde men niet zonder moeite uit het wrak te voor- schijnzijn beide beenen waren verbrijzeld en hij had een diep gat in het hoofd. Hij had het bewustzijn niet verloren, maar heeft nog slechts korten tijd geleefd; tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij bezweken. De verongelukte vlieger was verloofd. „De Courant" meldt nader: Het eerste wat gedaan werd, was het uitzagen van den pi- loot. Door den scbok was hij naar voren te- gen de achterzijde van den motor geslagen Zijn onderlichaam was deerlijk verminkt; bo- vendien was hij met den slaap tegen den toe- renteller gekomen. Flauw gaf hij, nadat hij uit de debris was gezaagd, nog teekenen van leven. Gelukkig is steeds verbandmateriaal en personnel op Schiphol aanwezig. De ser- geant-verpleger Scheffer was dadelijk ter plaatse en legde het eerste verband. Per au- tobrancard werd de ongelukkige naar den gereedstaanden ambulancc-auto van den Miii tairen Geneeskundigen Dienst gedragen en vervolgens naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. De verpleger diende hem oncterweg nog een injectie toe, doch juist toen de wagen den Overtoom bereikt had, gaf Hess, die voortdurend bewusteloos was geweest, den geest. Het lijk werd aan het gasthuis afgege- ven- Het toestel was ernstig beschadigd. Een gedeelte van de houtbekleeding en vooral het gedeelte op zij en achter de zitplaats van Hess was versplinterdde staart en de vleugels verkeerden nog in vrij goeden, toestand. De 350 paards Hispano-moior was schuin in den weeken grond geslagen, waardoor de schroef bij het begin der bladen totaal vermorselc was. De zitplaats verteonde een wir-war van staalbuizen. Met behulp van een bok werd de motor dadelijk na het ongeluk uit den grond ge- trokken en vervolgens per vrachtauto naar de werkplaatsen gebracht. Daarheen volgden ook de vleugels en het staartstuk. Namens de directie der Ned. Vliegtuigen- fabriek werd ons medegedeeld, dat de jager in goeden toestand gestart was. Het toestel was reeds verschillende keeren gevlogen en steeds waren de vluchten naar wensch ge- slaagd. Het is althans zoo verklaarde men ons, zeker, dat het viiegtuig niet gevallen is ten gevolge van een constructiefout, maar ten gevolge van het feit, dat de piloot meende een acrobatischcn toer op deze, hoogte te mceten maken. De looping begon op 400 M. hoogte en toen zij gemaakt was bevond het toestel zich op circa 250 meter. Men heeft over't algemeen liever niet, dat dergelijke „stunts"' worden volbracht op zulk een hoogte. Indien Hess nog 50 meter meer ruimte had gehad, was hij vermoedelijk, dank zij den vol-gas-draaienden motor, uit de vrille geraalft en was er niets gebeurd- Tot zoover de mededeeling der directie be- treffende het treurige ongeval, dat verslagen- heid in het vliegkamp heeft doen ontstaan. EEN HAAGSCHE REVOLVER-HELDIN. Een paar heeren, die in de residentie met een tweetai dames den Zaterdagavond vroo' lijk hadden doorgebracht. wilden naar de Ct. meldt, na sluiting der cafe's de kennismaking verder voortzetten. Op voorstel der dames begaf het gezel schap zich daarop naar de woning van een harer aan den Z. O. Buitensingel, alwaar- een ilesch champagne de vroolijkheid ten top deed stijgen. Toen de heeren ethter wilden vertrekken eischten de dames betaling der flesch cham- pagne, waarvoor zij 30 vroegen. De be- zoekers hadden hier weinig zin in en beweer- den, dat de champagne boogstens een daal- der waard was geweest. Zij waren bereid 10 vergoeding te geven wat zij welletjes vonden. Er ontstond een heftige woordenwisseling waarbij ten slotte een der dames een revol ver trok onder de bedreiging: „Betalen of...." Waarop de heeren het benauwd kregen en de f 30 betaalden. Zij deden hun beklag bij het politiebureau, met het gevolg, dat de beide dames werden fearresteerd en opgesloten op het hoofd- ureau van politie. De revolver werd in beslag genomen en bleek... ongeladen. De dames hadden, naar zij beweerden, er slechts gebruik van gemaakt om schrik aan te jagen. Het z,g. sterke geslacht had zich door de zwakke sexe leelijk laten overtroeven. BIJ EEN VECHTPARTIJ GEWOND. Zondagavond is de 35-jarige S. v. d W te Groningen bij een vechtpartij in de Sledemen- /nerstraat gestoken. Hij kreeg een steekwond onder het linker schouderblad, waardoor een slagader werd- geraakt en verder nog een steek in den rug. Op last van de politie is hij naar het Academisch Ziekenhuis overge- bracht. De dader is bekend. EEN NOODLOTTIGE VERGISSING. Uit's Gravenhage wordt aan de Telg n-e meld; Een Haagsche vrachtauto die uit Leiden een aantal feestgangers van de 3-October- feesten vervoerde, passeerde Zaterdagnacht omstreeks twee uur het .Vaill^ntDlein. Een aan la! passagiers -was reeds uitgestapt en een drietal moest nog naar huis gebracht worden. Bij het inzwenken van de bocht naar de Vaillantlaan kreeg de vrachtauto plotseling een zoodanige snelheid, dat hij door het snel- le zwenken op de twee rechterwielen kwam te rijden. Door de botsing met een trottoirband kantelde de wagen. Een der passagiers, zekere J.L'. uit de E- landstraat, die naast den chauffeur was geze- ten, raakte onder den auto en werd op slag gedood. De bestuurder J.N. brak een viertal vingerS en kreeg nog meerder niet emstige verwon- dingen. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgcbracht. De derde inzittende, S. D. J. de K. uit de Sirtenjastraat, die achterop den auto zat, kwam er met enkele lichte verwondingen nog het beste af De auto was totaal vernield. Volgens de verklaringen van den chauffeur had de gedoode bij het nemen van de bocht uit nieuwsgierigheid aan een handeltje getrok- ken, niet wetende, dat hij daardoor volgas gaf. De auto kwam hierdoor plotseling op voile snelheid en vloog met ijzingwekkende vaart op een boom toe. Door het stuur om te gooien, kon de chauffeur een botsing voorko- men maar hierdoor zwenkte de wagen zoo, daf deze kantelde met het noodlottige gevolg. De auto is in beslag genomen. GEDENKTEEKEN FRANSCHE VLUCHTELINGEN Onder voorzitterschap van den. heer Muller Nico heeft te 's-Gravenhage een vergadering plaats gehad van de comimssie, die, onder beschermheerkchap van den Prins der Neder- landen, tot doel heeft de oprichting van een gedenkteeken voor de .tijdens den oorlog in Nederland overleden Fransche vluchtehngen In die vergadering is het door den heer Huib Luns uit Amsterdam voorgestelde ont' werp goedgekeurd en is verder vastgesteld dat de onthulling van Jiet gedenkteeken za! geschieden te Maastricht, in de tweede helft der maand Mei 1926. De gemeente Maastricht had reeds eerder de beschikking gegeven over de plaats, waar het gedenkteeken zal kornen te staan. EEN ZONDERLINGE POLITIEAGENT. In besloten zitting is Zaterdag voor de rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen H. R. uit Souburg, die zich tegenover een vriiend paartje uitgaf voor politieman en zeide, dat hij geen proces-verbaal zou op- maken, als het meisje hem beloonde door zich met hem af te zonderen- De eisch luidde maanden gevangenisstraf. Uitspraak 16 de zer. GEEN VERLOF VOOR EEN STUDIE- REIS NAAR RUSLAND. De Amsterdamsche Federatie van perso- neel in overheidsdienst heeft eenigen tijd gele den aan B. en W. gevraagd, of, indien dit te zijner tijd gevraagd werd, B. en W. aan een vijftiental ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente, verlof gedurende ongeveer twee maanden wilden verleenen voor een studiereis naar Rusland. B. en W. hebben daarop thans, naar „Het Volk" meldt, aan de Federatie een weigerenc antwoord gezonden. De Federatie zal zich nu te dezer zake met een adres tot den raad wenden. DE NEDERLANDSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL TE PARIJS. De correspondent te Parijs van de N. Rott Crt. meldt: Het bestuur van de Nederlandsche Kamer van Koophandel alhier heeft vandaag een banket aangericht ter eere van de Nederland sche leden van het congres der steden. Van hen zaten aan de burgemeesters van Amster dam, Rotterdam, Arnhem, Zutphen en Hilver- sum; de heer Wibaut, als voorzitter van den Internationalen Stedenbond; de secretarissen van Den Haag en Alkmaar; de heer mr. Jon ker, als directeur van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeentenvoorts jhr. De Vos van Steenwijk, zaakgelastigdede heeren Droogleever Fortuyn, consul-generaalGla- ser, handelfsattache van de Fransche Iegatie in Den Haag; Rozendaal, onze consul te Rij sel; en Keuls, vice-consul te Bordeaux. De heer Josef Asscher, voorzitter van de Kamer van Koophandel,'opende den maaltijd met een dronk uit te brengen op de Koningin en den President der Fransche republiek en huldigde later den heer Glaser. Deze zeide in zijn antwoord, steeds er naar te streven, de handelsbetrekkingen tusschen beide landen te bevorderen, welke nu zoo gunstig mogelijk zijn, omdat in- en uitvoer vrijwel gelijk staan. Hij bracht een dronk uit op den bloei van de Kamer van Koopdel. Later huldigde de heer Asscher de Neder- iandsche regeering voor haar politieke" en fi- nancieele beleid tijdens en na aen oorlog, en verder het stedencongres voor wat het doet om oorlog te voorkomen. Hij schetste voorts de groote taak van de Nederlandsche Kamers van Koophandel in het buitenland voor de handelspolitiek, in samenwerking met de con suls, die echter zijns inziens te veel verplaatst worden. De heer De Vlugt huldigde de hier woon- achtige landgenooten, die goede Nederlan- ders bleven, en wensch te aan de Kamer van Koophandel hier verderen bloei toe, ten bate van het vaderland. Ten slotte stelde de heer Wibaut het nut van onderling begrijpen van de groote steddn in alle landen in het licht. ALS KINDEREN MET VUUR SPELEN. Nader vernomen wordt uit Purmerend, om- trent den brand in het stroopakhuis van den heer Jo.nk, dat er ongeveer 35.000 K G. stroo 180 balen turfstrooisel, 800 pond hooi, 1000 L. petroleum in vaten en 400 L. in bussen, een meetapparaat en een wagen van „de Automaat" zijn verloren gegaan. Dit alles was in tegenstelling van ons vorig bericht, niet verzekerd. SPOORWEGONGELUK BIJ WOERDEN. Bij het station Woerden heeft, naar het „Utr. Dagblad" meldt, een spoorwegonge- val plaats gehad, dat vrij ernstige gevolgen had kunnen hebben, en door een toeval geen menschenlevens kostte. Trein 1268, die 9.20 nam. uit Utrecht naar Gouda vertrekt, moet 9.45 te Woerden arriveeren. Even voor de aankomst van dien trein vertrekt van het station Woerden om 9.43 een personentrein naar Utrecht (no. 1217). De machinist van trein 1268 moet, bij vroegtijdige aankomst voor het onveilig sein wachten tot de trein van 9.43 het station is uitgereden. De ma chinist is echter, ondanks dit onveilig teeken, doorgereden, zoodat de locomotief den laat- sten wagen van trein 1217 in de flank greep. Deze, een bagagewagen, derailleerde. en na het einde van het perron te hebben vernield en zware spoorbiclsen in zijn vaart te heb ben meegesleept, xwam hij dwars over de rails tot staan. De wand is aan een zijde ge heel ingedrukt. In den op een na achtersten wagen, een personenrijtuig, welke ook een ernstigen duw kreeg en die eenigszins werd beschadigd, zaten toevallig geen passagiers en ook de bagagewagen bevatte geen leven- de have. De materieele schade is vrij aan- zienlijk. ROODVONK IN HET KINDER- KAMP TE D1DAM. In den loop van deze week is in het be- kende kinderkamp te Didam, de inrichting van de Ver. tot uitzending van kinderen naar buiten een roodvonk-epidemie uitgebroken, welke zich in twee dagen tijds sterk uitge- breid heeft. In het kamp zijn geregeld ongeveer negen- tig kinderen ondergebracht Een aantal kin deren is naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl een 35-tal gezondc kinderen onderdak heb ben gekregen in de Prot. Kerk te Didam. Dank zij de hulp van Het Roode Kruis zijn in het kerkgebouw kribben opgesfeld. De ove- rige der in het kamp vertoevende kinderen zijn in observatie genomen. "Ter gerusfetelling zij medegedeeld, dat de ziekte niet van kwaadaardigen aard is. Stadnienws. ARCHIEF ALKMAAR. Aan het verslag, betreffende archief, mu seum en bibliotheek der gemeente Alkmaar over 1924, is het volgende ontleend: Het inventariseeren van de oude rechterlijke en notarieele archieven is dit jaar reeds zeer ver gevorderd. De inventaris van de kerkc- lijke doop- trouw-, begraaf- (dooden-) boeken kwamen gereed. Als deel II van de inventa- rissen der bij het stadsarchief bewaarde ar chieven is in voorbereiding de inventaris van het Hofje Paling en Van Foreest. Het ligt in de bedoeling zooveel mogelijk de ontbre- kende archivalia der oudere instellingen van weldadigheid te Alkmaar, die meest bij par tial lieren schijnen te berusten, op te sporen en .voor het archief te verwerven. Aldus kun nen die instellingen verzekerd zijn van een goede bewaarplaats en deskundig beheer van hare archieven. Een en ander kan niet anders dan ten goede komen aan de belangen dier fundaties, terwijl anderzijds de kennis van de historische ontwikkeling dier instellingen er door wordt verruimd. E>e archivaris heeft met het bestuur van de Vereeniging tot uitgave van de bronnen van het oude Vaderlandsche recht overleg ge- pleegd over de publicatie van de rechtbron- nen van Alkmaar. Bij de ordening en be- schrijving van de oude rechterlijke archieven van Alkmaar kwamen vele interessante stuk- ken voor den dag, die ongetwijfeld voor een uitgave in aanmerking komen. De archivaris zal een nauwkeurige bewerking van het bij- eengebrachte materiaal voor de rechtsbron- nen echter eerst ter hand kunnen nemen, wanneer de voornaamste archiefinventaris- sen, welke voor den druk grootendeels gereed liggen, zullen zijn verschenen. Onder de aanwinsten vallen te vermeldeu eenige hoogst merkwaardige archiefstukken behoorende tot de archieven van het Hofje van Paling en Van .Foreest te A kmaar. Het belangrijkste hiervan is wel een groot pak door EHrck van Foreest (notaris te Alk maar 15571584) geautentificeerde af- schriften van eenige honderden akten van al- lerlei aard, waarin Pietef Claesz. Paling en Andries Willem van Oudshoorn (beiden rentmeester van de abdij van Egmond) het- zij individueel hetzij in vereeniging met an- deren, als partij verrneld staan. De akten zijn in extenso afgeschreven op vellen van 42 c. M. hoog en 29 c.M. breed. De onroeren- de goederen, waarop deze stukken be trekking hebben, lagen in rechtsgebieden van Noord- Hollands Noorderkwartier. De bezittingen waren zeer omvangrijk Zulk een enorm bezit zal men hoogst zelden in partiailiere handen aantreffen. De groote belangrijkheid dezer archivalia springt vooral in het oog, als men weet, dat archivalia van dezen aard, uit de eerste helft der 16e eeuw, in NoordHoi- land benoorden het IJ, schaarsch zijn. Het overgroote deel def locale archieven in deze streken bevat zelfs hoegenaamd geen archi valia uit genoemde perioden. Daar de oud- ste der verworven stukken teruggaan tot 1513, kan men zich een denkbeeld vormen van het groote belang van deze verzameling voor de geschiedenis van Alkmaar en van het Noorderkwartier (topografie, waterstaat, rechtsgeschiedenis, rechterlijke- en adminis- tratieve rechtsgebieden enz.) Het archief werd in 1924 door 340 per- sonen bezocht; het museum door 1000 beta- lenden onder wie vele vreemdelingen; het ver slag vermeldt verschillende aanwinsten, ook wat de prentenverzameling en de bibliotheek betreft. DE NAJAARS-AANVRAGE VAN HET LEGER DES HEILS. Van 10 tot 25 October aanstaandte houdt het Leger des Heils zijn groote Najaarsaan vrage. De opbrengst dezer Aanvrage komt uitsluitend den arbeid in Nederland ten goede. In hoofdzaak wordt het beroep op het pu- bliek in deze gedaan door middel van ge- drukte circulaires De collectanten zijn voorzien van volmachten, geteekend door den heer A. T. King, den Chef-Secretaris, en voor het oogenblik waarnemend Komman- dant voor Nederland. Het Leger heeft den steun, waarom het vraagt, dringend noodig, daar het ook in niet geringe mate den terugslag van de hui- dige moeilijke malaise-tijden ondervindt Het bestuur van het Leger verzoekt den begunstigers, den collectanten vooral naar hun volmacht te vragen. Tooneel. HET ALKMAARSCH TOONEEL. Deze dilettantenvereeniging alhier bestaat nu bijna een jaar en gaf gisteravond haar eerste uitvoering in dit seizoen in de groote zaal der Harmonic die uitstekend bezet was. De aanwezigen werden voor den aanvang van het op te voeren stuk, welkom geheeten door den voorzitter, den heer G. J. Smits. Onder leiding van den heer Rossenbaeker wordt er door de leden van het A. T. wel serieus gewerkt. Natuurlijk is er voor alien nog zeer veel te leeren, doch als de wer- ,kendc leden daarvan maar ernstig overtuigd zijn is er veel gewonnen. Opgevoerd werd ditmaal: „Kleine Men- schen" het overbekende tooneelspel in vier bedrijven van A. v. Waasdijk. Bepaald ge lukkig konden wij de keuze van dit wel wat veranderde stuk niet noemen. 't Is alles zoo dof en saai en somber. Alles gaat verloren in benepen kleinzieligheid en schijnheiligheid en men zou gaarne zien, dat daartegen nog feller door de daarvoor bedoelde personen werd opgetreden. Van den Gracf en zijn z.g. vrienden zijn wel echt de kleine benepen menschjes. Daar tegenover staan Willem de zoon van van der Graef en Domine Raat- gers en zijn nichtje Suze, die gelukkig af en toe wel eens iets van vroolijke klank doen hooren. Het zwakgebouwde stuk maakt het voor de spelers niet gemakkelijk hun rollen aanne- melijk te maken. Mej. Kramer had de on- dankbare taak de onmogelijke moederfiguur voor te stellen. 'Haar spel was vlak, zonder eenige schakeering. De zoon Willem had in de scenes tegen zijn vader van grooter kracht kunnen zijn. De „kleine menschen" werden door de heeren de Leeuw, v. Petten, Jonker en Voorhaar goed getypeerd. Vooral de laatste trachtte door spelen en zeggen iete aparts van zijn rol te maken. Rossenbaeker was een goede dominee Raatgers en mej. v. Alphen 'n aardig nichtje; haar spel en spre- ken konden echter natuurl ijker. Trouwens na- tuurlijkheid rniste't spel der meesten. 't Was alles te opzettelijk. Aan spreken werd wel zorg besteed. Het tempo was te langzaam en maakte stuk en spel niet sterker. De toonee- len waren goed verzorgd. Wij gelooven dat de verschillende krachten in een sterker, opgewekter stuk beter tot hun recht zouden komen. De spelers dienen ook aan hun rollen wat houvast te hebben. Dat misschien een' volgende maal. Het publiek voigde de voorstelling gister avond met aandacht. Tjjdsehriften. Noord-HoIIand in Woord en Beeld bevat deze week bijzonder veel foto's van Alkmaarsche gebeurtenissen van de laatste dagen, zooals van de landbouwtentoonstel- ling, de Witte Kruisfeesten met hei bloemen- corso, het A. J. C. feest. De frontpagina word ingenomen door een portrH van den Alk- maarschen musicus, den heer J. Henri Ous- hoorn, in verband met diens 25-jarig jubi- leum als directeur van de afdeeling Alkmaar der Maatschappij tot bevordering der Toon- kunst. Sport. KORFBAL. K.V.K.V. 1 SPORTIEF 1. A'DAM) Onder de strakke leiding van scheidsrechter Velzeboer stellen beide 12-tallen zich op. Bij de rood-w'tten merken we eenige wijzigin- gen op. Tuyn en Koppen zijn vervangen door Jongebloed en C- J- van Beek, terwijl de plaatsen van de dames Hartog, de Witte en Visser worden ingenomen door de dames van der Liet, Helleman en Groenewcudt. Pirn van Beek is bove;.dien definitief in hei eerste 12- tal gekozen. De geheele combinatie lijkt ons niet minder dan die van verleden jaar, de da mes zelfs iets sterker. Direct na den uitgooi ontwikkelt zich een vlug aantrekkdijk spel. De aanval weet zich goede l ansen te scheppen, en met een handi- gen bal neemt K.V. de leiding. Het 2e doel- punt laat niet lang op zich wachten. De twee de aanval laat zich evenmin onbetuigd en heel goed gaan no. 3 en 4 door de mand. De der de aanval heeft geen succes meer voor de rust Na rust komt een kleine verslapping van K.V. Haar verdediging heeft een zware taak en het doel verkeerde dan ook dikwijls in ge- vaar. Een tegenpunt der gasten was nu zeker verdiend geweest. Ondertusschen zit de K.V. aanval niet stil en na eenige mislukkingen weet deze nog tweemaal te doelpunten. De wisseliug brengt nu weer den eersten aanval in het veld. Hoewel het werk uitstekend was, liet de groote afmeting van het veld zich gelden, en was duidelijk te zien dat vermoeid heid intrad. Meerdere doelpunten werden dan ook niet meer gemaakt. Sportief was een sterke tegenstander. We hadden een dergelijke overwinning dan ook niet verwacht. Een 52 uitslag was o.i. de juiste verhouding geweest. POSTDUIVENVEREENIGING Joh. Huiberts 12.29.25 14223. C- Noome 12.31.35 14022 H. Struijs 12.32.22 11643 Joh Huiberts 12.33.38 14221 F. Feijen 12.33.44 14086 W. Godschalk 12.36. 9 15518 C. Huiberts 12-37.14 9887 G. J. Meijer 12.37. 1 11683 H Struijs 12.37.50 14105 J. B. de Looze 12.37.30 39649 N 9 25 J. Kroone 1238.11 11606 IX 3 25A' T. de Wit 12.41.15 11658 J. Huiberts 12.42.29 9912 F. Feijen 12.42.53 21139 N 1 25A" B. Termaat 12.43.12 11623 X 3 25A T. de Wit 12.42.47 11642 H. Caarls 12.44.16 11663 C. de Moel 12.44.21 14235 F. Feijen 12.45.13 14082 J. B. de Looze 12.46.24 39635 N 9 25 J. Kroone 12.47.37 11605 X 3 25A! C. Wanner 12.48.58 14041 B. Termaat 12.49 21 13976 C W. Godschalk 12.50.55 14268 F. Feijen 1251.45 14085 M o n s 248 K M- (Gelost 9.40 uur. Wind Zuid). C. Huiberts 12.49.24 9889 H 3 25A A. J. de Wit n 12.5026 14055 C. Huiberts 12.50.34 9892 G. J. Meijer 12.50.38 11687 F Feijen 12.52 0 14085 H. Struijs 12.51.57 11646 Dezelfde 12.52.19 14106 Joh. Huiberts 12.52.42 9861 B. Termaat 12.53 2 11627 W. Godschalk 12.53.30 7013 Dezelfde 12.53.56 14264 Dezelfde 12.53.56 39636 N 925 T. de Wit 12.54.17 11658 H 3 25A" H. Caarls 11 55.13 11662 T. de Wit 12.54.58 11638 H. Caarls 12.55.44 11664 C. Huiberts 12.55.51 9895 Dezelfde 12.55.51 14274 L. van Vuure 12 56.23 14207 K. Jansen 12.57.46 14103 B. Termaat 12.57.51 11630 Dezelfde 12.57.5J 13976 J. B. de Looze 12.57.46 39635 N 925 W Godschalk 12.58. 9 11650 F. Feijen H 3 25A 12.58.44 21130 P. Zentveld N 125 12.58.17 11681 H. Cagrls H 3 25A 12.58.48 11665 G. J. Meijer 12.59.47 14232 W. Godschalk 12.59.37 14256 F. Feijen 12.59.52 14082 C h i m a y. 289 K.M. Vil voorde 290 K.M. (Gelost 8 uur. Wind Z.-W.l W. Godschalk 10.46.48 7613 F Feijen 3 25A 10.48.27 14082 C. Huiberts 3 25A 10.48.24 9892 J. B. de Looze 10.49.14 39641 B. Termaat N. 9 25 10.49.29 11631 T. de Wit 3 25A 10.50.59 11642 F. Feijen 10.53.28 14085 Joh. Huiberts 10.55.10 14228 T. de Wit 10.55.25 11659 J. Huiberts 1056.24 9904 T. de Wit 10.57.49 11638 W. Godschalk 10.57.54 14265 Th. Buissink 10.59.37 45907 C. Huiberts N 9 25 11. 0.27 9887 H. Caarls 3 25A 11. 3.44 14329 T. de Wit 11. 4.10 11636 H. Caarls 11. 5.44 11660 W. Godschalk 11. 5.21 14266 F. Feijen 11. 7. 0 14091 C. Wanner 11. 7.14 14041 H. Struijs 11. 7.31 11644 C. Huiberts 11. 8,48 9880 B. Termaat 11. 8.42 13973 F. Feijen 11. 949 14087 Joh. Huibetrs 11.10.13 14221 J. Kroone 11.10.39 11606 W. Godschalk 11. 9.46 11653 H. Caarls 11.1042 11661 H. Struijs 11.14.32 11647 Dezelfde 11.14.32 14106 A. de Wit 11.14.39 14050 S oigni es 233 K.M. (Gelost 8 uur. - - Wind West) F. Feijen 12.24.30 14092 X 3 25A (Gelost 7.05 uur. Wind Noord-West). J. B. de Looze 12. 5.53 39635 Dezelfde N 925 12 9.59 39648 G. J. Meijer 12.10.39 14262 H 3 25A Dezelfde 12.11.10 11687 C. Huiberts 12.14. 3 9887 H. Struijs 12.16.42 11643 Dezelfde 12.16 42 14103 G. J. Meijer 12.20.26 11683 C. Huiberts 12.19.18 9889 G. J. Meijer 1.20.26 11683 J. Huiberts W. Godschalk 12 22.40 9910 12.22.54 14267 A. J. de Wit 12.24.34 11673 W Godschalk 12.24.17 7013 T. de Wit 12.24.53 14126 F. Feijen 12.25.37 14092 B. Termaat 12.25.34 11627 T, de Wit 12.2626 11659 C. de Moel 12.27.10 14009 C. Huiberts 12.28. 5 9886 J. B. de Looze 12.27 54 29639 F. Feijen N 925 12.28.28 14085 AV. Godschalk H 3 25A 12.28.14 39646 T. de Wit N 925 12.58 59 14121 Joh. Huiberts H 3 25A 12.30. 5 14228 T. de Wit 12.29.38 11637 Sport ALKMAAR, 5 October 1925. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aangevoerd 33 vette koeien 240—/ 520, 7 vette kalve- ren SO—/ 190, p. ned. pond 1.30—/ 1 SC 28 nuchtere kalveren slacht 14f 32, 547 varkens: vette zware p ned. pond 93—100 ct., zouters SOS3 ct., Londensche varkens 8286 cent. Opgave van den marktmeester der kleine trarkten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen> van sommige artikefen. Markten van Maandag 28 September tot en met Zaterdag 3 October. pppem per stuk 0.50—/ 1.40, Kuikens per stuk 0.15—/ 2.75, Eenden per stuk 0.50—/ 2.25, Konijnen per stuk 0.50— J 3.50, Eenden-eieren per 100 st. 7.90. kip- pen-eieren (grooth.) per 100 st. 9.'75— 10.75, idem (kleinh.) per 100 st. 9.50 tot /ll, boter (le soort) per K.G. 1.20 tot 1.3214 boter (2e soort) 1.051.15 Slaohtdmven 0.10—/ 0.15, Jonge kfppen BRGEK OP LAN'GENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 3 Oct. 30300 sfuks Bloemkool le soort 7.50—/ 13 60 2e soort 2.90—/ 6.40 per 100 st, 5000 K G Worteleo. 1.80—/ 2.40, 11400 K.G. Roode kool le soort 1.20—/ 3.60, 17000 K.G Gele kool le soort 1.70—/ 3.80, 77000 K.G. Witte kool (vroege) 0.60—/ 0.90. 10400 K.G. Uien: Uien 4.30—/ 5.20. Drie- lingen 5.40—/ 5.70, Nep 7.70—/ 8.30, 630 K.G. Slaboonen 5.10—/ 18.80, 11300 K.G. bieten 1—/ 3.20, 1250 K.G. Aard- appelenBlauwe 4.50—/ 4.80 p. 100 K G. PURMEREND, 3 Oct. „Afslagveneeni. gang Beemster, Purmerend en Gmstreken 555 mand Augurken: middel f 0.25, bas terd 0.32, grof fijn 0.65. stek 0.20 bommen 0.08 per^ma^d1 (6

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7