DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. HOTEL „T0ELAST". Donderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag S£2® Houderd zcren en twintisrste Jaarsransr 1925 DINSDAG 6 OCTOBER Deaee Weeb J. Dcze Conrant wordt ELKEN AVONt), behahZon- en Feesfdagennitgegeven. Abonnementsprijs blj vooruitbetaling pet 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.5Q. Alzonderlijke en bewljjsnummers 5 cents. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabaf. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTERS ZOON, Voordara C 9. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Bnitenland DE PACT-CONFERENTIE. De pactconferentie te Locarno is gisler- morgen geopend. Minister Chamberlain werd verzocht de eerste zitting te presideeren, als erkenning van het feit, dat de conferentie aan het Britsche initiatief te danken is. Uit een uitlating van dr. Luther kan men opmaken, dat de zittingen der conferentie waarschijnlijk afwisselend door de leiders der delegaties zullen worden gepresideerd. De Duitsche Rijkskanselier dr. Luther en de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, dr. Stresemann hebben Zondag voe- ling gezocht met de vertegenwoordigers der openbare meening, die zich in zeer grooten getale in Locarno hebben verzameld, ten ein- de hen omtrent het standpunt van Duitsch land in de kwesties, de conferentie rakende, in te lichten. In twee afzonderlijke besprekingen heeft de leider der Duitsche delegatie eerst de ver tegenwoordigers der Duitsche en daarna die der buitenlandsche pers ontvangen. Dr. Luther betoogde, dat Duitschland be- zield is met den allerbesten wil, om alles te doen, waardoor eindelijk de wereldvrede kan worden hersteld. Deze vrede is evtenwel alleen dan mogelijk, aldus de Rijkskanselier, in- dien wij hier op voet van gelijkgerechtigdheid cn wederzijdsche achting onderhandelen. Dr. Luther betoogde vervolgens, dat het verkrijgen van den werkelijken vrede voor alle landen en ook voor Duitschland, dat ten deele nog onder vreemde bezetting staat en dat onfwapend leeft, te midden van andere volken, die hun bewapeningen niet hebben verminderd, van zeer groote beteekenis is. Tegenover de buitenlandsche persvertegen- woordigers verklaarde de Rijkskanselier, er van overtuigd te zijn, dat ook de andere aan de conferentie deelnetrende landen, even- als Duitschland, den besten wil voor een be- vredigenden afloop hebben meegebracht. „De moeilijkheden zijn zeer groot, doch als de goede wil maar aanwezig is, mag men ho- pen, tot een resultaat te komen. dat niet al leen in ons belang is, doch in dat van ons alien." Van dezelfde strekking waren de iets meer gedetailleerde uiteenzettingen van dr. Stre semann, die er in de eerste plaats naar streefde, het door verschillende uitlatingen van den Russischen voikscommissaris van Buitenlandsche Zake, Tsjitsjerin, ontstane misverstand uit den weg te ruimen, als zou het Duitsch-Russische handelsverdrag zoo- iets als een handgranaat tegenover de confe rentie van Locarno zijn. Daarvan is absoluut geen sprake, te minder, waar bedoeld han delsverdrag het resultaat is van twee jaren lange moeilijke vooronderhandetingen. Het heeft geen politieke beteekenis. Stresemann wees er vervolgens op, dat het verschil van opvatting ten aanzien van Vol- kenbond en veiligheidspact tusschen Duitsch land en Rusland bekend is. Nadrukkelijk stel- de hij evenwel vast, dat het Duitschland noch om een Oostelijk, noch om een Weste- lijke orienteering te doen is. De minister betoogde voorts, dat het feit dat Rusland een groot economisch gebied met honderd millioen inwoners is, door geen land over het hoofd kan worden gezien en zeide daarop: ,,Wat wij willen is vrede in Europa, alsmede in de wereld, waarin geen invasie en geen sancties meer zullen bestaan, in *een woord, herstel van alles, wat de oorlog aan verliezen van economisehen. moreelen en cul- tureelen aard heeft gekost." In antwoord op een hem gestelde vraag omtrent het karakter der conferentie van Lon- den sprak Stresemann van een „derde confe rentie", waarop wellicht het veiligheidspact definitief zou kunnen worden afgesloten. Bij een ontvangst van Fransche persver- tegenwoordigers heeft Briand geantwoord op de verklaringen van Luther en Stresemann van heden voormiddag. Briand betoogde, dat aan den goeden wil van Frankrijk, om de onderhandelingen tot een goed einde te voe- ren, niet kan worden getwijfeld. Voorts gaf hij van zijn kant uiting aan het vertrouwen, dat deze goede wil eveneens bij alle andere delegaties bestaat. Chamberlain heeft tegenover Engelsche persvertegenwoordigers een uitvoerige uit- eenzetting gegeven van de voorgeschiedenis der conferentie. Hij betoogde, dat het fhans de taak der conferentie zal zijn, den eersten steen te leggen voor den bouw van een nieuw vredessysteem onder de anspiden van den Volfeenbond. De „Petft Parisretr" zegt dat <to verklarin gen van Luther en Stresemann eenige be- zordheid wekken, want er zijn eenige passa ges, die aantoonen dat voor de Duitsche mi- msfes de te besprefeen kwesties vandaag nog ate,*h4.maanden gete- j&riifefeireirtte I was kort ^gedelegeerden der overeen onmid- discussies over eteDagk an te vangen met bet te sfcrttm Rijn-VeiRgheidspact, daar ver- 'jHes^-JSiri^eo voorbereide Pact nadere uitlegging behoe- ven- De deskundigen hebben opdracht gekre- gen onmiddellijk met het onderzoek een am- vang te maken. E>e volgende zitting van de conferentie werd op hedenochtend 10 uur bepaald. De particuliere besprekingen tusschen de gedele- geerden zullen reeds in den loop van den na- middag beginnen. Een B. T. A.-telegram meldt nog, dat de Duitsche vertegenwoordigers hun goedkeu- ring rechtten aan het meerendeel der artike- len yan het door de juristen te Landen opge- stelde ontwerp-pact van het Rijnland, waar- van voorlezing werd, gedaan. Een aantal ar- tikelen, die in beginsel werden aanvaard, werden terugvesrwezen om er de redactie na- der van ie omlijnen. Eenige artikelen werden geheel en al voorbehouden. De indruk van het eerste contact is gunstig, meldt het B. T. A. Al even optimistisch is de Britsche draad- looze dienst, die meldt, dat er in de eerste zit ting meer vorderingen werden gemaakt dan algemeen verwacht was. In zijn verklarigen aan de pers voor den aanvang der conferentie heeft Chamberlain nog gezegd, dat ofschoon de conferentie zou beginnen met vijf naties rond de tafels, an dere (d-w.z. Polen en Tsjechoslowakije) zoo noodig er bij zouden worden geroepen. Volgens den Duitschen draadloozen dienst verluidt te Locarno, dat te Pallanza (even eens aan het Lago Maggiore gelegen, doch op Itailaansch gebied) een vertegenwoordiger der Sovjetregeering is aangekomen om de on derhandelingen der conferentie- te volgen. TURKIJE EN DE ZEEeNGTEN BIJ KONSTANTINOPEL. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" betoogt, dat de beweerde nrili taire toebereidselen van Turkije opnieuw de aandacht vestigen op de kweskie der zeeeog- ten nabij Konstantinopel. De verantwoorde- lijkheid voor de controle over de scheepvaart in deze zeeengten, en voor de vdiigheid der vrije passage werd overeenkomstig het ver- drag van Lausanne opgedragen aan een in- tcrnationale commissie. De door deze com- missie vertegenwoordigde geallieerde regee ringen ontvangen in gevallen van dringende ncodzakelijkheid voilmachten van den Raad van den Volkenbond. De Turksche regeering zou niet het recht hebben de zeeengten met mijnen te /ersperren zonder toestemming der commissie en zij heeft evenmin het recht op eigen initiatief artilleriestellingen langs deze zeeengten te bouwen. Wat het la-atste betreft zijn echter moeilijkheden gerezen, daar Tur kije zich verzet tegen de commissie, welke daarom haar taak in de gedemilitairiseerde zone nimmer heft kunnen vervullen. DE FRANSCHEN IN SYRIe. Hamad' bey el Atrasj, een der voomaamste leiders van den Droezen-opstand, heeft zich onvoorwaardelijk onderworpen. Te Hama zijn zuiver plaatselijke onlusten uitgebroken, welke schijnen te zijn aange- sticht door nomaden. Alle maatregelen zijn getroffen voor het herstel der orde. MASSA-UITSLUITING IN SILEZIe. E>e directies der steenkoolmijne nin Neder- Silezie hebben met ingang van heden alle arbeiders ,ten getale van circa dertigduizend, uitgesloten, als protest tegen het bindend verklaren door het rijksminsterie van Arbeid der arbitrate uitspraak, waarbij een loons- verhooging van zeven procent aan de arbei ders is toegekend. DE ZEELIEDEN-STAKING. Een of twee importeurs te Melbourne, die speciaal door de zeeliedenstaking zijn getrof fen, hebben aangeboden, fondsen te le- veren voor de betaling aan de stakers van een extra pond sterling. Dit voorstel wordt echter niet als ernstig beschouwd en de ree- ders wijzen er op, dat de meerderheid der zeelieden de loonregeling heeft aanvaard en dat het een groote onbillijkheid zou zijn, indien aan de stakers een extra-uitkeering zou worden uitgekeerd, die aan de trouw ge- bleken zeelieden wordt onthouden. Men gelooft te Melbourne, dat de staking in haar laatste stadium verkeert. De agitato- ren verliezen hun invloed op de stakers. Uit Adelaide wordt gemeld, dat een be- langrijke a an wij zing voor de verwachting, dat de staking spoedig ineen zal storten, ge- leverd wordt, door de mededeeling, omtrent de oppositie van een aantal vakvereenigingen tegen de heffing tot steun van stakende zee lieden. Een aantal zeelieden van twee sche- pen waaronder vele hofmeesters is naar de schepen terug:gekeerd. Voor zoover Kaapstad- betreft, is de sta king vrijwel afgeloopen, hoewel er, zoolang zij nog niet tot een definitieve oplossing over den geheelen staat is gekomen, altijd nog ka-ns bestaat, dat zij "opnieuw uitbreekt. De autoriteiten hebben in de afgeloopen week strenge maatregelen genomen om te voorko- men dat stakers in contact komen met binnen- nenkomende schepen. In weerwil van de staking is in de Tafel- baai in September een record-tonnage ver- wei'kt, namelijk 208.003 ton, hoewel de cx- oarfchandel van de Unie eroote scbade heeft geleden. Durban is thans nog de eenige ha ven van Zuid-Afrika, waar een aanmerkelijk aaatal schepen wordt opgehouden. HET ARCHIEF VAN KOSSUTH GEPU- BLICEERD. Na den dood van Lodewijk Kossuth, den aanvoerder der omwenteling van 1848, heeft de Hongaarsche regeering destijds zijn ge- heime archief gekocht, met de toezegging aan de familie, dat de inhoud er van eerst na dertig jaren gepubliceerd zou worden. Deze termijn is thans verstreken en het materiaal van Kossuth's geheim archief, waarbij zich belangrijke correspondenties bevinden, is ge opend. Verscheidene Hongaarsche geleerden zijn reeds met het bewerken van het rijke ma ternal begonnen, zoodat de publicatie eer- lang kan worden tegemoet gezien. DE BRITSCHE CONSERVATIEVEN VERGADEREN MORGEN. De jaiarlijksche conferentie van de natio- nale unie van conservatieve vereenigingen. die morgen te Brighton zal worden geopend, zal door tweeduizend tot drieduizend afge- vaardigden worden bijgewoond. Bijzondere waarde wordt gehecht aan de rede, welke de premier Baldwin tot de afgevaardigden zal rich ten, die volgens de pers een belang rijke uiteenzetting over den politieken toe- stand zal geven. RUSLANDS GRAANEXPORT IN GEVAAR. Sokolnikof, de sovjetcommissaris voor fi- nancien, die zijn budget gebaseerd heeft op den graanexport van het komende jaar, heeft een belangrijke verklaring afgelegd, waaruib blijkt, dat zijn berekeningen niet goed gefun- deerd waren. Hij zeide, dat de optimistische meeningen, welke men eenigen tijd geleden kcesterde, thans moeten wij ken voor het grootste pessimisme. De regeeringsambtena- ren voor den graanexport zijn er niet in ge- slaagd om het September-program ten uit- voer te brengen en voor October zijn de vooruitzichten nog ongunstiger. Niet alleen zijn de boeren weigerachtig, graan te ver- koopen, doch ook de hooge prijzen - maken den voorgenomen export onmogelijk. Sokolnikof verklaarde uitdrukkelijk, dat, indien de prijzen niet spoedig dalen, de export van graan volkomen zal moeten worden stop gezet, niettegenstaande het feit, dat er vol- doende graanvoorraden zijn. EEN TORPEDOBOOT GEZONKEN. 1 De Finsche kanonneerbooten Haeneennaa en twee torpedobooten zijn in den uacht op een tocht naar Wasa in de Botnische golf door een heviger. storm overvallen. Volgens de tot dusver ontvangen berichten is de tor- pedoboot S 2 gezonken. De commandant, een officier de ccheepsdokter en 50 man equipage zijn daarbij verdronken. De Haeneennaa" is te Wasa binnengeloo- pen, de tweede torpedoboot te Bjorneborg. Beide vaartuigen hadden slechts lichte averij opgeloopen. Militaire vliegtuigen zijn naar de plaats van de ramp gezonden. De ZweedSche regeering heeft schepen aangeboden voor het instellen van een on derzoek, de Italiaansche gezant twee aanwe- zige vliegtuigen. De verongelukte torpedoboot was in 1900 gebouwd. Zij had een waterverplaatsing van 260 ton, voerde twee kanonnen van 7lA c.m. kaliber en was van een torpedolanceerinrich- ting voorzien. EEN VLIEGBOOT. Een nieuwe vliegboot, geheel van metaal, van-het Domier-Wal-type volgens Duitsch ontwerp gemaakt, is uit Gothenburg over de Noordzee te Southampton aangekomen. Zij had allleen op Norderney halt gehouden. Men is nu van plan een groote Britsche vliegboot te bouwen, waarin 30 passagiers kunnen zitten voor een geregelden dienst op Denemarken en Zweden. EEN OOSTEN'RIJKSCH-ITALIAANSCH INCIDENT. Stefani meldt, dat tengevolge van een rede van den socialistischen afgevaardigde Ellen- bogen in het Oostenrijksche parlement de Ita liaansche gezant een protest heeft ingediend bij den minster van buitenlandsche zaken. Deze heeft onmiddellijk een vertegenwoordi ger naar de Italiaansche legatie gezonden om het kedwezen der Oostenrijksche regeering wegens de onbedachtzame woorden van deh Oostenrijksche afgevaardigde te betuigen. De Italiaansche regeering heeft zich echter niet voldaan verklaard en men kan derhalve verwachten, dat het incident verdere gevol- gen z?.l hebben. BELANGRIJKE DIEFSTAL. Mevr. Jessie Donahue, een dochter van wijlen den bazaarkoning en torenhuisbouv/er Wcolworih, een van de rijkste vrouwen van de V. St., is dezer dagen in het Plaza-holeDte New-York bestolen. terwijl zij een bad nam. Na he! bad miste zij haar juweel-kist, waarin zich de beroemcle collectie lijfsietaden, be kend als „the Woolworih jewels", bevonden. De waarde dier juweelen wordt geschat op 1.000.000 dollar. Er is 'n paarlsnoer bij van 500.000 dollar en een tweede paarl-collier van 250.000! dollar, verder diamanten oorbel- len, ringen, etc. NIEUWE OORLOGSSCHEPEN EN ONTWAPENINGSPLANNEN. Het tweede reusachtige moederschip voor vliegtuigen, 33.000 ton metend, is te Quincy (Massachusetts) te water gelaten. Het biedt plaats voor 72 vliegtuigen. De snelheid is 40 zeemijlen per uur; het is bewapend met ka nonnen van 8 inch, afweergeschut en mitrail- leurs. EEN ROODE FILM IN DEN BAN GEDAAN. Een DuitschLAmerikaan, zekere Herman Basler, had van de Sovjet-regeering vergun- ning gekregen een film te maken van de ver schillende fazen van het tegenwoordige leven in Rusland. De regeering te Moskou vogd zoo'n film, naar het schijnt, een goede propa ganda, maar men twijfelt thans," of de Sov- jetmannen wel goed begrcpen hebben, hoe ver de filmer zijn werkzaamheid zou uit- strekken. Zij die de film gezien hebben, zeg gen dat zij alles behalve een prettigen kijk op het Russisohe leven geeft, maar veeleer neer komt op een aanklacht tegen met bolsjewisme. Toen de film te Londen echter aan den censor vertoond werd, bleek deze bezwaar te maken tegen verschillende gedeelten ervan, die hij eruit wilde hebben, omdat bij hun vertooning bij den tegenwoordigeu toestand van de openbae meening niet gereden acht- te, m.a.w. hij was bang voor communistische opstootjes. Door de bioscoop die de film op haar program wilde zetten, niet gezind was de ta- fereelen te besnoeien, is zij ingetrokken. Men heeft echter besloten haar te herzien en dan nog tens aan censuur te onderwerpen. EEN OUD BEELD GEVONDEN. In de baai van Marathon werd eenige maanden geleden het beeld van een knaap gevonden die thans door den Griekschen ar- cheaoloog Alexander Philadelpheus als een werk van Praxiteles erkend is. Het prachtig bronzen beeld is na de reiniging een van de schoonste stukken uit de vierde eeuw gebleken en algemeen wordt het betreurd dat de Griek- sche regeering niet meer moeite heeft gedaan de baai verder te onderzoeken. Men verwacht dat er nog meer oude Grieksche plastiek te vinden is. ZIEKTE ONDER DE IEPEBOOMEN De ziekte onder de iepeboomen begint in Belgie een ontzaglijke uitbreiding aan te ne- men. Reeds moesten de eeuwenoude boomen langs de spoorlijn Brugge-Blankenberge wor den geveld terwijl nog duizenden iepen el ders in het land spoedig hetzelfde lot zullen ondergaan. Volgens een door het departe- ment van Landbouw ingesteld onderzoek zou de verspreiding der ziekte onder de iepeboo men yerband houden met de levering, inge- volge de bepalingen van het verdrag van Versailles, van een aantal dezer boomen door Duitschland. Onder de geleverde boomen zouden vele zieke exemplaren zijn geweest. WAAROM ONZE MOEDERS NIET KONDEN LACHEN. De artrices van den stadsschouwburg te Birmingham zijn dezer dagen, zoo verfellen de Londensche bladen, en bloc naar haar directeur getrokken en hebben dezen voor een al weer moeilijke keuze gesteld. Zij ver- klaarden n.l. dat als het stulc, hetwelk zij nu speelden en waarin zij verplicht waren "vol gens de vereischte mode een corset te dra- gen, nog langer dan een week zou worden opgevoerd, zij in staking zouden gaan, ten- zij haar werd to'egestaan het costuum te wii- zigen en soepekr te maken. Een van de acirices voegde aan deze ver klaring toe: „Wij begrijpen nu, waarom on- ze moeders nooit lacf.ten; de stakkers zouden het niet gekund hebben, zelfs al hadden zij gewild." KORTE BERICHTEN. Te Bochum is het bovenstuk van een in vclle-yaart rijdende vrachtauto met leden der organisatie Reichsbanner gebroken, tenge volge waarvan 10 personen werden gewond. De auto is door de politie in beslag genomen. De Poolsche politie arresteerde in Wolhynie nabij de sovjetgrens 80 ro&de spi- onnen, waaronder verscheidene Sovjetbeamb- ten. Tevens nam zij belangrijke documenten en paspoorfen in beslag. De Portugeesclie partij voor republi- keinsche actie heeft besloten" niet tot ontbin- ding van haar parlementaire groep over te ■aan. Dc socialisten hebben zich terugge- trokken uit het Comite ter Verdediging van de Repbliek. De beurs en de banken zijn ge- sloten- De moordenaar van den Zaterdag te Florence vermoorden fascist Lupini, die door dc wbcde'nde mcuigte werd mishandeld, is aan de bekemen -vonden overjeden. Ook de maximalist Consolo werd bii deze gelegen- heid gewond. De rust is thans volkomen her steld. Toen gisteravond 6.30 de personentrein uit Meinersdorf het centraalstation te Chem nitz binnenreed, kantelde tengevolge van een verkeerden wisselstand een personenwagen. Drie reizigers werden gedood, 12 lichige- wond. Naar%de Prawda meldt, zijn dit jaar in Siberie zeer gunstige resultaten bereikt met de teelt van appelen. Voorheen werd er in Siberie geen fruit geteeld. Bij wijze van proef; zijn evenwel eenige soorten Europeesche ap- pelboomen geimporteerd, die uitstekend geac- climatiseerd zijn. - In de cellusofebriek Ragnit te Tilsit (O.-Pruisen) ontplofte de ketel van een werk- locomotief. De stukken ijzer drongen door de muren van een gebouwtje, tengevolge waar van zes arbeiders werden gedood, drie zwaar en zestten licht gewond. Een Vlaamsch aalmoezenier, priester Pauwets, die zich tijdens een feest in den Bel- gischen Soldatenkring te Crefeld in bezet Rijnland tegen het zingen van de Marseil laise door Fransche soldaten had verzet, om dat dit lied niet op het feestprogramma voorkwam, is, na protest van Fransche zijde, door de Belgische militaire overheid gedemo- biliseerd. -- Emiliane Figueros eenig candidaat tot presidentschap der republiek Chili is gekozsa en heeft de verkiezing aanvaard. In het ge- hpele land heerscht rust. Te Oberursel, een voorstad van Frank fort a. d. M., is een groote papierfabriek af- gebrand. De schade is zeer aanzienlijk, daar ook alle onlangs aangeschafte nieuwe ma chines, ter waarde van meer dan een millioen mark, vemield zijn. - Het Belgische soc. dem. Kamerlid Louis Pierard Lai binnenkort naar Moskou vertrekken om daar, tezamen met de leiders der Int. Mijnwerkersfederatie, een onderzoek in te stellen naar den toestand der mijnwer- kers in Rusland en naar dien van de Russi- sche arbeidersklasse in het algemeen. Bij de haver; van Marseille is de plef- zierboot „Goliath" gezonken, na een lek te hebben bekomen. Vijf personen verdronken, doch het grootste deel van de bemanning en passagiers is gered. In Olmiitz (Dutschland) raakte een ar- beidrsvrouw, terwijl zij bezigheden ver- richtte, waarbij zij spiritus gebruikte, in band. Onmiddellijk was zij geheel in vlam- men gehuld. Om haar vier kleine kinderen. die zich in dezelfde kamer bevonden, niet hi gevaar te brengen, sprong zij uit het venster van haar op de derde etage gelegen wonittg. Zij was terstond dood. Niettegenstaande de toekenning van het regeeringssubsidie voor de steenkolenindu- strie is in de mijnen van Zuid-Wales en Motn- mouthshire gedurende de maand Augustus een verlies geleden van 287.067 pond sterling (circa 3.445.000), zijnde 2/2% 1.32 >4) per ton. Uit Cairo wordt gemeld, dat aldaar bi| de viering van den geboortedag van den Profeet betoogingen tegen de vreemdelingen en christenen zijn gehouden, welke aanleiding -tot onlusten hebben gegeven. Verscheidene personen werden daarbij gewond. Gemengd Nieiiws ONDERSCHEIDING MR. R. J. H PATIJN. De Koning van Italie heeft mr. R. J. H. Patijmi, buitengewoon gezant en gevolmach- tigd minister, benoemd tot groot-officier in de Kroonorde van Italie. De Britsche gezant heeft namens zijn re geering aan mr. Patijmi een fraai bewerkt zilveren kunstvoorwerp met inschrift ten ge- schenke aangeboden. VOOR DEN POLITIERECHTER. Een ontslagen huisknecht had zich Maan- dag te Amsterdam voor den politiereehter wegens oplichting te verantwoorden. Voorge- vend, dat hij nog in functie was, had hij van een schoenmaker geld geleend, zoogenaamd voor het zenden van een telegram aan zijn patroon, dien hij rnoest waarschuwen wegens de onverwachte komst van een buitenland- schen loge. Ook later had hij van denzelfden schoenmaker verschillende geldbedragen ter teen ontvangen, totdat bleek, dat bekl. geen huisknecht en zijn verhaal verzonnen was, Het O. M. vorderde ter zake van oplichting een gevangenisstraf van drie maanden. Uit spraak over veertien dagen. COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1