DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No! 236 Honderd zeren en twintigste Jaargang 1925 WOENSDAG 7 OCTOBER mm :if 5^Mn. Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uifgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbeialing per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bevvljsnummers 5 cents. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoornr. Redadie 33. Postgiro 37060. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. y'Wt Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland MUSSOLINI KRIJGT NOG MEER MACHT. Maandag zijn beide Kamers van het Ita- liaansche parlement weder bijeengekomen. Gedurende deze week zal de fascistische Groote Raad, onder voorzitterschap van Mussolini, in het Palazzo Vidoiii te Rome, waar de partij sedert kort haar hoofdkwar- tier heeft gevestigd, bijeengekon.en, ten ein- de de mogelijkheid te bestudeeren van ver- reikende binnenlandsche hervormingen, wel ke verder gaan dan het fascisme en zelfs het geheele staatsgestel raken. De belangrijkste hiervan is wel het wets- ontwerp tot uitbreiding van-de bevoegdheden van den premier. Voor -dat het fascisme aan het bewind kwam, zoo wordt gezegd, ver- schilde de machi van den premier slechts in zooverre van die der andere ministers, dat hij den kabinetsraad bijeenriep en presi- deerde. In de toekomst zal, tenzij het parle ment het desbetreffende bovengenoemde wets- ontwerp verwerpt hetgeen niet zeer waar- schijnlijk is de premier een eigen departe- ment hebben en een ambtswoning in het Pa lazzo Venezia. Zijn positie mag volgens het inzicht der commissie, welke deze interne bestuurswijzi- ging heeft voorbereid, niet langer afhanke- lijk zijn van de grillen van het parlement en behoudens eenige geringe uitzondering zal hij niet tot heengaan kunnen worden ge- dwongen, zoolang hij het vertrouwen blijft genieten van zijn vorst, die hem ook aan- stelt. Het kabinet zal, naar de „Times"-corres- pondent te Rome meldt, in de komende da- gen geregeld vergaderen; de door den Groo- ten Raad behandeld kwesties zullen dan na- der onder de oogen worden gezien. De wijzi- gingen, die bij goedkeuring er van zullen mo Sen volgen, zullen den naam krijgen van de wetten van Federzoni, naar den minister van binnenlandsche zaken, die ze heeft ont- worpen. Zij beoogen onder meer uitbreiding van de macht der prefecten als vertegenwoor- digers der regeering in de provincies en wij- ziging in het gemeentebestuur en regelen voorts den nieuwen status van de Italiaan- sche hoofdstad. Hoewel de tekst van deze nieuwe wetten nog niet gepubliceerd is, geeft de pers voor loopig wel voldoende bijzonderheden er over om zich een denkbeeld te kunnen vormen van de radicale hervorming, welke het publieke leven in Italie zal ondergaan. Als voorbeeld kan nog worden genoemd de instelling van de Podesta, welke met zich brengt de gedeeltelijke afschaffing van den sindaco (gekozen burgemeester), d.w.z. op een tot'aal van 9148 gemeenten zullen in 't vervolg 7306 of meer dan twee derden door een Podesta worden bestuurd. Wel worden de gemeenteraden niet afge- schaft, doch het passieve kiesrecht er voor wordt sterk beperkt, in zooverre, dat alien, die niet kunnen geacht worden de beginselen van het fascisme onvoorwaardelijk aan te hangen van de gemeentevertegenwoordiging verre kunnen worden gehouden. Ten slotte zal het kabinet een ontwerp van wet in overweging nemen, speciaal gericht tegen Italiaan^che politieke ballitfgen. Hier- in worden alien, die in het buitenland anti- I taliaansche-anti-fascistische propaganda voeren, bedreigd met verlies van hun burger- schap en hun bezittingen, en ook kan hun worden verboden handel te drijven op hun geboorteland. DUITSCHLANDS BELANGEN. De correspondent van de „Times", die de conferentie van Locarno bijwoont, somt en kele moeilijkheden op die door de conferentie voor haar welslagen zullen moeten worden opgelost. In de eerste plaats wijst hij er op, dat het in Duitschland slechts door weinigen zou worden betreurd, indien de conferentie zou mislukken, waardoor Duitschland de vrije hand zou behouden, om zijn eigen wegen tot redding te volgen. Derhalve zal de confe rentie een overeenkomst moeten treffen, die de Duitsche delegatie ook in haar eigen 'land kan goedgekeurd krijgen. Een der moeilijkste kwesties is het Oostelijk pact, dat reeds door de juristenconferentie van Londen is ontwor- pen. De correspondent is er van overtuigd dat Duitschland vastbesloten is, de twee verschillende pacten gescheiden te houden van zijn kant zal al het mogelijke worden gedaan, om de behandeling der Oostelijke pactkwestie uit te stellen, totdat het Westelijk pact vrijwel zal zijn afgedaan. De Fransche delegatie is natuurlijk een te- genovergestelde meening toegedaan. Zij meent, dat de Fransch-Poolsche overeen komst aan Frankrijk het recht geeft, het oor- deel van Polen in te roepen. Daarop ant- woordden de Duitschers, dat zij dan evenveel recht hebben, op grond van het verdrag van Rappallo tusschen Duitschland en Rusland, om Tsjitsjerin naar Locarno te ontbieden. Voorts is er de kwestie van de ontruiming van Keulen. Wel is deze aangelegenheid de- de Duitsche delegatie zal wellicht in verband met haar binnenlandsche politiek er toe wor den gedwongen, die zaak toch in den een ,of anderen vorm ter sprake" te brengen. De op lossing van deze kwestie behoeft echter geen bijzonder ernstige moeilijkheden op te leve- ren, omdat er zou kunnen worden overeenge- kome de onderteekening van het pact tot na de ontruiming van de Keulsche zone uit te stellen en daarin kan de Duitsche regee ring een aansporing vinden, om de vervul ling van de geallieerde eischen, nopens d Duitsche ontwapening, te bespoedigen. DE CONFERENTIE VAN LOCARNO. De medewerker van het Hbld. seinde gis teravond uit Locarno: Ofschoon de delegaties zich verplicht heb ben niets over de besprekingen te publicee ren, riep Vandervelde hedenavond de journa listen samen om een bericht van de „Popolo d' Italia" tegen te spreken, waarin het voor- gesteld werd, alsof Frankrijk door Belgie werd losgel-aten. Vandervelde (Belgie) verze- kerde in bedoelde plena-ire zitting, dat het door hem voorgestelde amendemenf op een paragraaf van het ontwerp-pact ingediend was in overleg met Briand. De Italianen toonen in Locamo wel heel duidelijk en onpolitiek hun hoop op, of vreugde over verzwakking van de positie van Frankrijk. Over de plenaire zitting van hedentniddag waaraan Stresemann deelnam, verluidt dat de Duitschers wederom voor de aannemelijk- heid van paragraaf elf van het-concept-pact, die de toetreding tot den Volkenbond tot een .conditia sine qua non van het pact maakt, eischen, dat de te Locarno contraeteerende mogendheden in den Volkenbond zorgen voor opheffing of amendeering van artikel zestien van -het Volkenbondspact, zoodat Duitsch land niet verplicht kan worden aan vreemde legers doortocht te verleenen. Behalve deze paragraaf elf is men ook hog doende over die, waarin een toespeling gemaakt wordt op de garantie van den status quo aan Duitsch- land's oostgrens. Duitschland weigert nog pertinent deze in dit pact te garandeeren en stelt voor deze kwestie te regelen door en in den Volkenbond, wanneer het daartoe is toe- getreden. Ondertusschen werken de juridi- sche deskundigen de negen paragrafen uit, waarover in principe overeenstemming is- be- reikt. De derde bijeenkomst is bepaald hedenmid- dag 4 uur. Benesj (Tsjecho-Slowakije) is gistermor- gen naar de conferentie van Locarno ver- trokken. De stemming der Parijsche bladen in hun commentaren op de conferentie is optimis- tisch. Algemeen wordt opgemerkt, dat de atmosfeer van de conferentie gunstig is, al ontveinst men zich niet dat het moeilijk zal zijn tot overeenstemming te komen over vraagstukken als de toetreding van Duitsch land tot den Volkenbond en de arbitrage-ver- dragen voor het Oosten van Europa. Men verwacht veel van onderlinge besprekingen tusschen de delegaties en ziet over het alge meen de zaken nogal hoopvol in. DE STRIJD IN MAROKKO. Een Havas-bericht maakt melding van vorderingen der Franschen in het centrum en van de snelle ontruiming van een streek door de vijand. In den oostelijken sector rukken de Franschen over het heele gevechtsfront op. Zij verdedigen zich stevig op een linie, die zich waariervormig op grooten afstand ten Noorden van Kiffane uitstrekt. De troepen te .Belgacem (ten Z. O. van Kiffane) vormen de verbinding van dit nieuwe front met de oostelijke elementen. Door de inneming van Syah door de Spanjaarden kan de verbinding met dezen (o.-a. troepen uit Melilla) verkre- gen worden. De Spanjaarden moeten voor- ne-mens zijn van Syah een sterk centrum van weerskanten te maicen. Volgens een B. T. A.-bericht uit Fez werd de verbinding tusschen de Spaansche en de Fransche troepen tot stand gebracht te Syah door officieren en vliegtuigen. Ten Noorden van Kiffane zijn de Fran schen opnieuw 10 K.M. voorwaarts gerulct en hebben zij nieuwe stellingen bezet. Het officieele communique deelt mede, dat de stammen zeer verstoord zijn tegenover Abd-el-Krim. Verscheidene hebben de berg- plaatsen van wapens en ammunitie, door Abd-el-Krim ingericht, geplunderd. DE FRANSCHEN IN SYRIe. Bij onlusten te Hama deden het gepeupel en Bedoeienen aanvallen met de wapenen op openbare gebouwen. Men zegt, dat het se- rail in brand gestoken is. Het schijnt dat de plaatselijke politie door de oproerlingen is ontwapend zonder langdurigen tegenstand te hebben geboden.'Een peloton cavalerie ver- dreef de oproerlingen en nam hun wapens af. Dadelijk afgezonden versterkingen moes- ten slag leveren waarbij 30 oproerlingen op de plaats bleven. De orde is hersteld. Zondagavond heeft om nog onbekende re- denen een inwoner van Damascus gepoogd een Fraasch officier-instructeur der militaire school te Damascus te slaan. Een onder-offi cier, die tusschenbeide kwam, velde den aan valler neer. DE FRANSCH-DUITSCHE HAN- DELSBESPREKINGEN. De „Petit Parisien" deelt mede, dat de Fransche minister van handel, Chaumec nieuwe voorstellen heeft ontvangen, opge- steld door Duitschland, met betrekking tot d!e hervatting der besprekingen over een han delsverdrag. Onmiddellijk is met de vertaling van het zeer omvangrijke document een aan- vang gemaakt. EEN COMMUNISTISCH COMPLOT IN BESSARABIe. Naar uit Boekarest wordt gemeld, is in Noord-Bessarabie een comumnistische orga- n-isa-tie ontdekt. Twaalf personen zijn gear resteerd en een groote hoeveelheid bommen, machinegeweren, mun-itie en correspondentie in beslag genomen. Uit de gevonden docu- menten blijkt, dat het voornemen bestond op 11 October een aanslag te plegen op het Roe- meensche koningspaar bij ee» bezoek te Jas- sy- COMMUNISTISCHE OPLEIDING VAN STUDENTEN. De „Manchester Guardian" meldt uit Mos kou, dat de derde Internationale een Chinee- sche universi-teit onder leiding van Radek heeft ingericht, die ter eere van den overle- den Chineeschen leider den naam „Soen-jat- sen" zal dragen. Aan genoemde universiteit zullen 300 Chineesche studenten volgens com- munistische richtlijnen hun politieke en eco- nomische opleiding ontvangen. Aan een verslaggever van de „Manchester Guardian" verMaarde Radek, dat de Chinee sche communisten niet de opdracht hebben. onmiddellijk een proletarische revolutie voor te bereiden, doch dat zij met de Chineesche massa der boeren zullen moeten samenwerken tot het verkrijgen van een eenheidsfront tegen het buitenlandsche imperialisme. HET ONDERZOEK NAAR DE SCHIETPARTIJ TE SJANGHAI. Volgens bericht uit Peking aan de „Times" heeft het Chineesche departement van buiten landsche zaken in een nota aan den heer Oudendijk, den Nederlandschen gezant, me- degedeeld, dat de Chineesche regeerin-g blijft bij haar verklaring van 21 September, dat een rechtskundig onderzoek naar de bekende ge beurtenissen te Sjanghai de kwestie slechts ingewikkeld-er zou maken en tot tijdverspil- ling zou leiden. De Algemeene Chineesche Kamer van Koophandel heeft in buitenlandsche bladen een advertentie doen opnemen, waarin wordt verklaard, dat geen Chineesch burger, onder welke omstandigiheden ook, deel zal nemen aan het voorgestelde gerechtelijk onderzoek voor de schietpartij te Shanghai op 30 Met j.I. Dat getui-gt niet van den wil om mede te werken aan opheldering van den toestand in Shanghai. EEN DOUANE-ENTENTE IN EUROPA De vergadering der Interparlementaire Unie te Washington heeft Maandag het Duitsche voorstel bespoken inzake een doua ne-entente .tusschen alle Europeesche volken, van welk voorstel Adolf Braun en Schneider de voornaamste verdedigers waren. Zij zien in het scheppen van een gemeenschappelijke gestandaardiseerde Europeesche markt het eenige middel, om Europa van zijn schulden te verlossen. De oppositie hiertegen werd geleid door Shirley "Benn, die het principe van het na- tionalisme a-ls een niet te loochenen feit er- kend wilde zien en daarmede de souvereine rechten van elken staat tot het heffen van belastingen en rechten en tot controleering van den invoer. EEN PERSGEBOUW TE WASHINGTON Te Washington wordt een groot gebouw opgetrokken voor de National Press Club waartoe de journalisten van alle Noord-Ame- rikaansche staten en ook de buitenlandsche correspondenten behooren. Het gebouw zal elf verdiepingen hebben, waarvan er twee geheel ter beschikking van de persvereeniging comen; het zal in het geheel 500 kantoren -bevatten en een schouwburg gelijkvloers. DE MOSOEL-KWESTIE. Volgens de Londensche bladen heerscht in den boezem der regeering groote oneenigheid over de kwestie van Mosoe-1. De „Evening Standard" weet te vertellen, dat de regeering, indien zij bij haar politiek ten aanzien van Mosoel volhardt, door haar eigen aanhangers ten vail zal worden ge bracht. DE ZAAK-BARMAT. Julius Barmat werd gister in zijn woning aan de Kurfurstendamm door den voorzit- ter der enquetecommissie, landdagafgevaar- digde Leidig, en den rapporteur afgevaardig- de dr. v. Waldthausen gehoord. Barmat verklaarde, in antwoord op de vragen, dat hij personen, met wie hij in nau we relatie stond, attenties had bewezen en hun o.a. goedkoope aandeelen had verschaft Elk bedrag, dat hij had uitgeleend, had zijn boekhouding weer moeten terugvorderen Heilmann ontving slechts de bedragen, wel licht ook een enkele maal een leening. Bauer kreeg verschillende provisies maar geen ge schenken. Wat de financieele ondersteuning van Bar mat aan de Tweede Internationale betreft verklaarde hij, dat hij wel eens een partij, b.v. de Tsjechische, als zij haar contributie wegens valuta-moeilijkheden niet geheel kon voldoen, het bedrag had voorgeschoten. De voorzitter kwam daarop tot de laatste vraag, n.l. betreffende ondersteuning der soc.-dem. partij in Duitschland. Barmat ver klaarde, dat deze, afgezien van 20.000 M voor verkiezingsdoeleinden, slechts kleine be dragen kon betreffen. WEER „BIERFEEST" IN MiiNCHEN. Het eeuwenoude Octoberfeest, een soort oogstfeest, is dit jaar voor het eerst sedert den oorlog weer in Miinchen gevierd-. Zeven tig speciale treinen moesten de boeren, die naar Miinchen gekomen waren, om het feest te vieren, gistermorgen weer naar hun woon plaatsen terug brengen. De straten van Miin chen waren versierd en overal zag men de Beiersche vrouwen in haar ouderwetsche cos tuums. DE ZE E'L I ED E N ST AKIN G. Hoewel de staking van Britsche zeelieden te Melbourne nog niet opgelost is, worden de vooruitziehten thans veel ^-unstiger geacht, doordien steed's meer zeelieden op de nieuwe loonvoorwaardlani aanmonsteren. Er wordt op gewezen, dat sediert het begin van dte sta king 45 Britsche booten met voiledige be- manning konden vertrekken, terwijil 11 booten wegens de staking werden opgeho-uden. Te Sydney ontstond een nieuwe moeilijk hei-d, doordat de Aus-tralisohe bemanning van een steenkool-boot weigerde deze boot Hangs zij te brengen van een boot, welker be manning het werk niet staakt, om bunker- steenkool over te laden. Uit Wellington wordt gemeld, dat de po ging, door den premier van Nieuw-Zeeland aangewend tot oplossing van de staking der Britsche zeelieden aldaar, mislukt is. De agenten der scheepseigenaars bode-n aan-;, alle vervolgingen in te trekken, uitbeta iling van het achterstallige loon, inaar aan- monstering op de nieuw-e loonvoorwaarden, allerwege in Engeland toegepast. De premier van Nieuw-Zeelamd verklaar de, dat de regeering van dat land thans ge noodzaakt is te voorzien in het v-ervoer van binnenlandsche voortbrengsel-en-, door de be manning van wachten-de booten met enkele niet-stakende zeelied'am -m-et vrij-willigers aan te vu'Men. PAPANASTASIOE WORDT NIET VERVOLGD. Het proces tegen den vroegeren premier Papanastasioe, tegen wien eenige dagen ge- leden een vervolging was ingesteld, naar aanleiding van een door hem uitgevaardigde proclamatie, die ernstige beschuldigingen te gen de huidige regeering-Pangalos bevatten en wiens arrestatie wij gister melden, is in- getrokken. Het verhoor was op gister bepaald en hac veel belangstelling gewekt, daar als getuigen a decharge meer dan honderd personen zou- den voorkomen, onder wie vroegere premiers, generaals en politieke leiders. DE DEURWAARDER KOMT OOK OP JERSEY EN GUERNSEY. Op de in de onmiddellijke nabijheid van de Fransche kust gelegen Kanaal-eilanden, waarvan Jersey en Guernsey de grootste zijn, heerscht eenige opwinding, omdat hun het oude voorrecht, geen belasting te behoeven te betalen, zal worden ontnomen. De Britsche regeering verlangt van Jersey 325.000 pond sterling per jaar en van Guernsey 275.000 pond per jaar, als bijdrage tot de staatsin- komsten. Een commissie onder leiding van den her- tog van Athol, zal de eilanden bezoeken, om de kwestie te onderzoeken, hetgeen men be- schouwt als een voorbereidenden stap om de eilanden tot beta ling der belasting te dwin- gen. LEVENSDUUR EN STERFTECIJFERS IN ENGELAND. In 1875 was het sterftecijfer voor Engeland en Wales per 1000 inwoners 22, gedurende het afgeloopen jaar bedroeg het 12. Wat de kindersterfte betreft gaf hij de volgende cij- fers: in 1875 beneden het jaar: 153 per 1000, in 1925: 75. Wat den vermoedelijken levensduur betreft, daarin is een toeneming waar te nemen sederi 1875. Het gemiddelde kind van thans zal vijf jaar langer leven dan zijn grootvader. EEN MOORDENAAR VRIJ- GESPROKEN. Otto Rothstock, beschuldigd van moord op den schrijver Hugo Bettauer, is vrijgespro- ken. Rothstock heeft, gelijk men zich zal herin- neren, als motief voor zijn daad opgegeven. dat hij de jeugd van Weenen wilde bescher- men tegen de z.i. zedekwetsende geschriften van Bettauer. Volgens anderen moest men in dezen aanslag een daad van antisemitisme zien. DREIGENDE VERKEERSSTAKING TE PARIJS. Er bestaat, naar het Hbl. meldt, veel kans dat het personeel der Parijsche bovengrond- sche openbare vervoermiddelen vannacht tot een staking zal besluiten, die dan waarschijn- lijk reeds morgenochtend zou ingaan. De ac- tie daartoe gaat uit van de communisten on der het personeel, die vrij talrijk zijn en staat waarschijnlijk in verband met de plannen der communistische partij van een 24-uurstaking als manifestatie tegen de regeering. De vraag is echter of de staking van conducteurs en be- stuurders z!ch tot 24 uur zou bepalen. Zij zelf hebben vroeger verklaard, dat zij zullen doorgaan totdat zij hun zin gekregen hebben. In een communique aan de bladen ver- klaart de Maatschappij-, dat er geen enkele reden voor staking is, omdat voor het perso neel steeds het mogelijke is gedaan. Het is gelijkgesteld in salaris met het personeel der ondergrondsche, dat veel ongezonder werk verricht. Een nieuwe verhooging hangt trou- wens niet af van de directie, maar van der. .Conseil General van het Seine-departement. De eisch van het mogen dragen van een com-munistisch insigne op de dienstuniform kan niet worden ingewilligd, zoomin als van een-ig ander insigne, anders dan officieele de- coraties. De directie verklaart overigens vol doende goedgezind- personeel te hebben om in ieder geval een beperkten dienst te kunnen verzekeren. EEN STADSWIJK AFGEBRAND. Gisternacht werd de wijk Tannenberg van de stad Labiau in Oost Pruisen door een ge- weldigen brand voor het grootste gedeeite verwoest. Eerst hedenmorgen tegen 9 uur kon het vuur worden gebluscht. Zestig ge- zinnen zijn dakloos. HET „BRABAN?ONNE-WETJE" De Belgische oud-minister Destree schrijft in de „Peuple" op licht-spottenden toon over 't z.g. „Braba9onnewetje", hetwelk beleedi- ging van het Belgische volkslied strafbaar stelt. Ik behoor niet tot-degenen, zoo zegt hij, die de beteekenis van incidenten als die van Nieuwpoort of Aalst tot een minimum her- leiden. Ik vind ze ernstig en betreurenswaar- dig. Veronderstellen wij een oogenblik dat dit wetsontwerp door booze luim zonder door- zicht ingegeven, wordt aangenomen. Wat zal er dan gebeuren? Men zal er zich van bedie- nen. Neemt men het slechts aan zooals de boeren op hun akker een oude jas op 'n stok hangen, dan was't niet noodig ons met zoo'n vogelverschrikker tijd te doen verliezen, dien men aan ernstiger dingen had kunnen beste- den. Bedient men zich ervan dan krijgen we het tendenz-proces, het politiek proces, het mee- nings-delict in al zijn leelijkheid. En dat proces zal alleen worden gevoerd op bevel van de regeering, en tegen de vijanden van de regeering; de onvermijdelijke willekeur in de vervolgingen; het opblazen van futieie gebeurtenissende ophitsing van de harts- toehten rondom het idee: Vaderland, en ten slotte vrijsprekende vonnissen of veroor- deelingen, die schandaal maken en betoogin- gen uitlokken. De veroordeelden zullen mar- telaars zijn. Destree wijst op alle herriemakers, die na geruchtmakende processen tot Kamerlid wer den gekozen en besluit: Wil een extremistisch flamingant volksvertegenwoordiger worden dan heeft hij- eenvoudig de ,,Braban?onne': maar uit te fluiten! j KORTE BERICHTEN. De Duitsche rijkspresident Hindenburg is gister van zijn kort verblijf buiten Berlijn teruggekeerd en heeft des middags Tsjitsjerin in audientie ontvangen. De Fransche minister van justitie, Steeg, is als opvolger van maarschalk Lyau- tep tot resident-generaal van Marokko be- noemd. Uit Madrid wordt gemeld, dat Primo de Rivera verklaard heeft dat in geen geval po- litici van het oude regime opnieuw aan de regeering zullen komen. Te Wiborg is een Finsch legervliegtuig neergestort. De inzittenden, twee officieren ei? de sergeant, werden gedood. Bij Gravesend in Kent is een autobus van een 100 meter hooge helling gestort; 22 personen werden min of meer zwaar gewond waarvan een intusschen is overleden. De muziekvereeniging „De Broeder- band" gaf in het Antwerp-Palace te Antwer- pen voor een stampvolle zaal een concert ten voordeele van de slachtoffers der ramp van Borculo. De Wurtembergsche"regeering heeft be- sloten dat twee loges in de staatsschouw- burg te Stuttgart, waarover de gewezen1 ko- ninklijke familie beschikte, voortaan niet meer zullen mgggn wordep verjiu urd oForei^uikt -1 i fl |-> .M .1 J4 t 1 4

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1