:l s Provmciaal Nicnws UIT NOORDSCH ARWO UDE De raad vergaderde Dinsdagavond vol- tallig. Dc notulen vverden goedgekeurd. Bij gedane kasopname bij den gemeente- ontvanger waren de ontvangsten 63200.07, de uitgaven 43099.0534 alzoo een kasgclcj van 20101.0134 overeenkomstig de boeken. De heer Kooy maakte aanmerking op dit hooge kasgeld doch de voorzitter deelde als hoofdoorzaak mee, het groote saldo van den dienst 1924. Het besluit betreffende steun aan de ge- teisterde Borculo en andere gemeenten is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Op een verzoek van het bestuur van de school met d enbijbel om de benoodigde gel- den voor noodzakelijke vernieuwing van de kachels werd toegestaan. Ter tafel kwan. hierna het verzoek van het gemeentebestuur van Alkmaar om een bijcirage in het vermoedelijk tekort voor het ite stichten centraal neutraal ziekenhuis al- daar, welk tekort werd geraamd cp 65000 waarvan volgens de berekening door de ge meenten 15000 zal behooren te worden bijgedragen. Voorzitter vcrmoedde dat niet veel behoeft te worden toegOvoegd aan het rapport dat verschenen is van de vereeniging van Bur- gemeesters en secretarissen, in verband met de vraag hoe men tot de plannen gekomen was. Allen zullen er mee bekend zijn en die he! niet mocht zijn, heeft uit de stukken voldoen- de de belangstelling kunnen lezen. Noordscharwoude heeft "zedr veel baat bij deze stichting en B. en W. sluiten zich vol- komen aan bij de eindconclusie in het rap port neergelegd, temeer waar dit rapport door personen - van verschillende politieke richting geteekend is. Het 'is feitelijk niet noodig dit laatste te noemen, doch helaas wordl de zaak in dit opzicht zoo verbazend vertroebeld. B. en W. achten de stichting van dit zie kenhuis te Alkmaar naast het bestaande St Elisabethgesticht voor de gemeente van veel belang en de meerderheid van B. en W. meent als maximum vergoeding 15 cent per inwo- ner te moeten voorstellen. Met dit voorstel is gerekend op een aantal van 100000 inwoners in de gemeenten voor welke de stichting van belang kan worden geacht, met welk aantal tegenover het ge- vraagde bedrag 15 cent per inwoner vol doende is. Om een eventueel verkeerde gedachte weg te nemen dient meegedeeld te worden, dat B. en W. unaniem voor het verUen<m van sub sidie zijn, doch de minderheid van B. en W. kon zich met net voorgestelde bedrag niet vereenig'en. De meerderheid wilde de subsidie niet op die wijze, zooals dat door de comite's is voor- gesteld. De heer de Geus vroeg hoe de minderheid over het bedrag dacht en wie de minderheid was. De-voorzitter: de meerderheiu is de heer Barten en ondcrgeteekende. Wethouder Ootjers. De minderheid kon zich niet met het bedrag van 15 cent per in woner vereenigen, ten eerste omdat de gun- stige gezindheid in ae gemeente volkomen blijkt en ten tweede dat de ingezetenen vol- doende uiting gegeven hebben voor deze stichting veel te gevoelen. Ik acht daarom het voorgestelde te laag en zou er 350 van willen maken. De heer Duyves was van oordeel, dat deze zaak in Alkmaar tbuis hoorde en het geen gemeentebelang is. De genuente kan er geen voordeel, doch wel een schadepost van heb ben. Het kan een schadepost van 4000 wor den waar geen voordeel tegenover staat. Men kan zich laten verplegen waar men wil We moeten het geld niet naar andere gemeenten sfuren. Ik kan er niet in meegaan. De heer de Geus. Ik bekijk de zaak an- ders. Als alles goed behandeld werd en de verpleging punctueel geschiedt is er alles voor te zeggen, het woord winstmaken be- staat bij deze inrichting niet. De heer Zut. Ik heb niets tegen een neu traal ziekenhuii, doch laten ze het zelf be- talen. Bij het St. Elisabethgesticht wordt ,voor een kapitaal aangebouwd en zij vragen ook niet om subsidie. Alkmaar.moet nier zelf betalen. Ik ben niet voor het voorstel van B. en W. De Voorzitter. In het algemeen is het zoo, als het particulier initiatief voldoende is behoeft een gerneente niet bij te springen, doch als de gemeente er direkt mee gebaat is kan er voor te zeggen zijn. Dat de gemeente er mee gebaat zal zijn is voldoende uit de houding der ingezetenen ge- bleken., We verkeeren bovendien in goed gezel schap, daar o.m. Ged. Staten voor diverse in' richtingen subsidie op hunne begrooting hebben. Er is gebleken dat deze zaak in de gemeen te de overgroote belangstelling heeft. De heer Kooy. Waar Alkmaar bouwt en wij blijk geven van dien bouw te willen profi- teeren is't niet consekwent dat er ook aan bij gedragen wordt. Ik ga volkomen mee. De heer Jes. .Er zijn andere gemeenten die er waarschijnlijk minder belang bij hebben Als die niet steunen zou het ziekenhuis er niet komen. Ik ga daarom volkomen met het voorstel Ootjers mee om iets hoogere bijdra- ge te geven. Wethouder Barten zegt volkomen van het nut dezer instelling overtuigd te zijn. Voor tnij, zegt spreker, is't geen principieele, geen beginselzaak, doch niet iedereen wil van de bestaande inrichting gebruik maken. Het particulier initiatief blijkt hier niet voldoende te zijn en als dit onvoldoende blijkt is er geen bezwaar subsidie te verleenen. Wij hebben er niet mee te maken of an<je- ren wel of geen subsidie geven en daarom ben ik voor 15 cent. De heer Duyves. Hoe wordt over de ver pleging van armlastigen gedacht. De voorzitter: Ik weet er gelukkig weinig van, doch als patie< ten opgenomen wjllen worden, zal dit zijn in een inrichting die ze zelve verkiezen en dat zal ook vcor de arm lastigen dienen te gelden. Een andere hou ding zal absoluut niebde bedoeling zijn. Vrij- heid, bliiheicl, vooral bij ziekenverpleging. Ik ben het, aldus de voorzitter, niet met den wethouder Ootiers eens. dat de vernoe- ding van 15 op 20 cent bepaald moet worden Dit is geen blijk van minder sympathie, doch als we het groote belang zien, dat de gemeente er bij heeft dienen we ook de ge- meentekas te zien. Het blijkt wel dat deze op het oogenblik goed gevuld is, doch ik meen, dat we ons reeds niet onbetuigd laten als we 15 cent geven. Ik acht voor deze gemeente 20 cent te hoog. We hebben al meer bij subsidien stil ge- staan en dan werd steeds 5 cent per iiiwoner al een stevige greep in de gemeentekas ge acht. Hoe komt de heer Ootjers aan f 350? De heer Ootjers: Ik zou hetzelfde aan den voorzitter kunnen vragen, hoe deze aan 15 cent per inwoner komt. De voorzitter: Dat heb ik gemotiveerd. De heer Ootjers: We kunnen gerekend worden onder de gemeenten, die er het meeste belang bij hebben en onze gemeente gaf vol doende blijk er veel voor te gevoelen. Dan moeten wij ook al het mogeiijk doen dat de zaak tot stand komt. 350 blijft ook nog te laag in vergelijking tot ae verdeeling, die men gemaakt i.eeft. De heer De Geus vraagt of f 350 gelijk staat aan 20 cent per inwoner. De voorzitter: 15 cent is f 267 en. 20 cent 356. Wethouder Ootjers: Bij mij zit niet voor om roekeloos met de gemeentegelden om te springen, doch in dit geval kan ik geen an- der voorstel doen. De heer Duijves: Misschien zal slechts de deinste helft deelnemen aan het neutraal zie kenhuis en dan is het voorstel-Ootjers wel wat heel hoog. Dat grootste deel heeft dan ponds ponds gewijze heel wat te betalen". De heer Ootjers wil het alleen uit neutraal standpunt bezien. Voor het St. Elisabeth gesticht heeft spreker alien eerbied, doch de gemeente gal in groote mate blijk, dat ze prijs stelt "op de komst van het neutraal zie kenhuis. Het is neutraal en alien kunnen er dus aan deelnemen. Hoe de verhoUding zal zijn, zal later wel blijken. Het gaat niet aan om hier de partijen te scheiden. v De heer Duijves: Het is toch wel te zien, dat er scheiding zal komen. De heer Ootjers: We moeten elks inzicht billijken. De voorzitter wil tot stemming van het voorstel-Ootjers overgaan, doch de heer Duijves wil eerst stemmen of subsidie ver- leend zal worden. De voorzitter: Dat is de bedoeling niet. De voorstellen komen in stemming. De heer Barten: De heer Duijves zal het voorstel bedoelen te doen om geen subsidie te verleenen. De voorzitter: Dat zou volkomen een for- maliteit, zijn. Wil de raad dien kant uit, mij goed. Mij wordt echter wel eens verweten, dat ik ai te veel op de letter der wet ben, maar dit gaat zelfs mij te ver. De heer de Geus: De opmerking van den heer Duijves iijkt me nog zoo kwaad niet. De voorzitter: Als we het met dit pum doen, moeten^ we het ook met andere punten doen. De heer Duijves verlangi stemming over zijn voorstel dat door den heer Zut gesteund wordt. Met 52 stemmen wordt het voorstel- Duijves verworpen. Het voorstel-Ootjers, dat door den heer Jes gesteund is, komt in stemming en wordt met 43 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Duijves, Zut en Barten. (Wordt vervolgd.) UIT HEILOO. Bij den heer Helsland staat een pyramide van het soort goudreinet in bloei. Dit is dit jaar de tweede maal. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 4315, 4778, 12307 en 18913 1000. Ns. 1591, 3364, 7945, 13231 en 19238 400. Ns. 1274, 2105, 2218, 7322, 14493, 15707 en 19325 200. Ns. 3276, 5118, 7970, 8837, 9705, 12976, 139S4 en 1 1089 I 100. Telegram men van heden. Oedeelttlijk gecorrigeerd. 50-1 arig bestaan der Prins Heiidrik-Stichtmg te Egm. a. Zee. (Van onzen eigen verslaggever.) EGMOND AAN ZEE, 7 Oct. Ter vie- ring van het 50-jarig bestaan van de Prins Hendrik-Stichtuig alhier is Egmond in feesttooi. Om half twaalf arriveerde Prins Hendrik met zijn adjudant per auto aan de stichting, waar hij door de regen- ten werd ontvangen. In de hal stond een prachtig bloemstuk van de oude zeelieden met het opschrift „uit dankbaarheid aan de stichtingslieden", en een van de gemeen te Egmond aan Zee, een van het Burger- lijk Armbestuur, van het Oud-R. K. Kerk- bestuur,en van de handelsvennootschap v. h. I. de Vries. Na een korte vergadering, werd een rondgang door het gebouw gemaakt, waar- na de oudjes zich in de eetzaal aan een lunch vereenigden. Bij het binnenkomen van Prins Hendrik zongen zij het Wil- helmus, dat door een krachtig „Hiep, hiep hoera" werd gevolgd. De president-regent, de heer W. G. Wendelaar, schetste in een toespraak de geschiedenis van de stichting, daarbij hui- digende al degenen, die tot de stichting veel hadden bijgedragen. Hier komen wij morgen nader op terug. Hierna voerde Prins Hendrik het woord die namens de regeerin-. aan den secreta- ris-penningmeester, den heer Jonas van 's Heer Arendskerke, het officierskruis in de orde van Oranje-Nassau aanbood. De burgemeester, de heer Eijma, sprak namens de gemeente, terwijl de pastooi van de Oud-R. K. Kerk namens het Bur- gerlijk Armbestuur het woord voerde. In de gezelligheidszaal vereenigde zich een dertigtal personen aan een noenmaal, waabij aanzaten: Prins Hendrik, de regen- ten, de burgemeester en secretaris van Eg mond aan Zee, Dr. Schipper en diens echt- genoote, de pastoor van de Oud-R.K. Ge meente (beide laatstgenoemden als leden van het BurgerliikArmbestuur) de oud- directeur de 84-jarige heer van Hall, de directeur en verscnillende persvertegen- woordigers. Aan de lunch deed de secre taris mededeeling van de ingekomen tele- grammen, waaronder een uit Port Said, van het stoomschip „Slamat", mededeelen- de dat voor de stichting aan boord 1100 was ingezameld, benevens een schrijven waarin rookmaterialen voor de verpleeg- den werd aangeboden. DE BRUSSELSCHE BANK. AMSTERDAM, 7 October. De verdedi- ger van H. N. de Jong, gewezen directeur van de Brusselsche Bank heeft bij de recht- bank een request kigediend, met het ver zoek de Jong onmiddellijk in vrijheid te stellen, vooral omdat geen zekerheid be- staat dat ooit een verwijzing der zaak naar de openbare terechtszitting zal plaats hebben. KINDERTRANSPORT. ZEVENAAR, 7 Oct. Hedenochtend kwarn alhier een extra-trein uit Boedapest aan met een groot transport Hcngaarsche kinderen. De kleinen waren sedert Maan- dagochtend onderweg. TEGEN DE VR1JMETSELARIJ. ROME, 6 Oct..De regeering moet krach- tige maatregelen nemen ter bescherming van de vrijmetselaars en hun gebouwen te gen aanvalien van fascisten. In verschil lende plaatsen zijn fascisten de huizen van vrijmetselaars binnengedrongen. In Flo- repce werd een persoon gedood. Hargout, uitgever van het socialistisch blad ,,Avan- ti'- te Milaan, werd levensgevaarlijk gc- wond, evenais de vroegere socialistische af- gevaardigde Pilatti. HOE ABD-EL-KR1MHOOGVERRAAD STRAFT." PARIJS, 7 Oct. Uit Tanger wordt ge- meld, dat Abd-el-Krim zijn minister van buitenlandsche zaken, "die beschuldigd werd van hoogverraad, heeft doen vastbin- den voor den loop van een kanon en daar- na dit wapen heeft laten afschieten. Het lichaam van den minister werd uiteengere- ten. Andere vooraanstaande persoonlijkhe- clen zijn op een dergelijke wijze geexecu- teerd. DE INTERGEALLIEERDE SCHULDEN, LONDEN, 7 Oct. De diplomatieke me- dewerker van de „Daily Telegraph" meldt, dat in Engelsche politieke kringen de mee- ning veld wint, dat een nieuwe Engelsch- Amerikaansche conference inzake de schulden noodzakelijk is. Men meent, dat het niet aangaat, dat twee crediteuren-sta ten den toestand beheerschen ten koste van de debiteuren. De voornaamste kwestie, die opgelost zou moeten worden, is die betref fende het verschil tusschen de oorlogs- schulden en de handelsschulden. TEGEN HET COMMUNISME. LONDEN, 7 Oct. De poljtieke medewer- ker van de „Daily Mail" meldt, dat een wijziging wordt overwogen van de Brit- sche strafwet, waardoor de minister van binnenlandsche zaken in staat zal worden gesteld krachtiger op te treden tegen de communis ten. In goed ingelichte kringen verluidt,' dat een nieuwe bepaling in de wet zal worden opgenomen, welke ongeveer zal luiden „po- gingen tot het brengen van wijziging in de constitute door revolutionnaire maatrege len" of iets van dien aard. DE NIEUWE „WODKA" IN GEBRUIK GENOMEN. MOSKOU, 7 Oct. De gevangenissen zijn overvol, de ambulances en stations voor eerste hulp bij ongelukken werken met overtijden, terwijl extra politiekrachten zijn aangesteld teneinde degenen in be- dwang te houden die een te groot gebruik gemaakt hebben van de nieuwe 40 pet. wodka. Voor de drankwinkels maken lange menschenrijen, queue, teneinde zich meester te maken van een hoeveelheid drank, Gis terenavond was de geheele voorraad over- al uitverkocht. DUITSCHLAND EN DE VOLKENBOND. PARIJS, 7 Oct. De „Quodidien" meldt uit Locarno, dat aldaar de overheerschendc indruk is, dat de toetreding van Duitsch land tot den Volkenbond verzekerd is. Het blad beweert, dat Duitschland niet voornemens is de kwesties van het Saarge "bied en Danzig in de discussies te betrek- ken, daar het de ontruming van de Keui- sche zone verwacht. De onderteekenig van het Pact zou plaats hebben op de basis, dat Duitschland te voren in kennis- gesteld wordt van den datum, waarop de Keulsche zone zal worden ontruimd. EEN AUTO-ONGEVAL? PARIJS, 7 Oct. De „Matin" meldt, dat Tsjitsjerin getracht zou hebben naar Lo carno te gaan. De Zwitsersche regeering zou hem evenwel een pasvisum geweigerd hebben. DE TEKST VAN HET PACT GESTOLEN? PARIJS, 7 Oct. De „Matin" meldt, dat Briand, Stresemann en de andere gedele- geerden in den nacht zijn bijeengeroepen, daar deg eheime tekst van Het Veiligheids pact in handen van een Italiaanschen jour nalist zou zijn gevallea. Men vermoedt diefstal. Volgens de „Matin" zouden de leiders der delegaties onmiddellijk een telegram gezonden hebben aan de regeering te Rome om publicatie van het document te voor komen, daar hierdoor de conferentie in ge- vaar zou kunnen worden gebracht. LOCARNO, 7 October. In verschillende deleraties heerscht ontstemming over het feit, dat eenige buitenlandsche bladen in het bezit zijn gekomen van het ontwerp „Veiilgheidspact". Het tot nu toe gepubli- ceerde artikel van het pact is intusschen onjuist en voor het gorotste deel valsch weergegeven. De beraadslagingen hierover zijn nog niet geeindigd. De commissie van deskundigen heeft hedenmorgen de be sprekingen over het atrikel van het vei ligheidspact voortgezet. DE JOODSCHE BONDEN BIJ TSJITSJERIN. BERLIJN, 7 Oct. Tsjitsjerin ontvmg tslrijke Joodsche deputaties waarmede hij het vraagstuk van de Joodsche kolonisatie in Rusland besprak. DE COMMUNISTEN IN MONGER STAKING. BERLIJN, 7 Oct. De gearresteerde communisten zijn volgens de bladen in hon gerstaking gegaau- Stadnieiiws. SUBSIDIE AAN HET CENTRALE NEUTRALE ZIEKENHUIS. B. en W. van Noordscharwoude hadden den Raad voorgesteld een subsidie van 15 cent per inwoner tot een bedrag van 267 voor het neutrale ziekenhuis te geven. De Raad besloot, met 4 tegen 3 stemmen, de subsidie tot 20s cent per inwoner te ver- hoogen tot een bedrag van 356. ONGEVAL. Omtrent de aanrijding bij de Vierstaten, waarvan wij gisteren melding maakten, wordt ons door de dame, die wij ten onrechte van verkeerd uitwijken beschuldigden, mede- gedeeld, dat zij rechts van het fietspad reed, doch vermoedelijk door te gering uitwijken van bedoelden heer te dicht langs den trat- toirband geraakte, waqrdcor zij omgeslagen is. Gelukkig is de dame, naar ons thans blijkt, er goed afgekomen. WINKELSI.UITING S OCTOBER. Te laat om nog aan de advertentie te kun nen worden toegevoegd, bereikte ons de me dedeeling, dat ook de firma's Wisbrun en Liffmann en Heeger morgenmiddag hunne zaken zullen sluiten met het oog op de 8 October-herdenking. SLUITING POSTKANTOOR. De fung. Directeur van het Postkantoor brengt ter kennis van het publiek, dat zijn kantoor op 8 October om 2 uur gesloten wordt. Busrechthouders kunnen hunne corres- pondentie echter als gewoon afhalen. INCIDENT BIJ EEN TROUWPARTJJ. Hedenmorgen half tien zou een trouwrij- tuig van de Rijtuigmaatschappij de Kooltuin inrijden van de zijde van de Heerenstraat, toen een paard op de hoogte uitgleed. Het dief viel op zij en kwam in de glazen deuren van den winkel van den heer Bullooper te- echt, die vernield werden. Het paard kwam er goed af. De leidsels waren gebroken. IN BRAND. Gisteravond geraakte de kleeren van een voerman, welke doordien hij een lantaarn on der zijn arm hield, in brand. Een der omstan- ders was, met behulp van zijn jas, spoedig het vuur meester, zoodat erger voorkomen werd. DE 8-OCTOBER-FEESTEN. De feestcommissie voor de 8-October-fees- ten verzoekt de jongens en meisjes, die deel pe rn en aan den kinderoptocht, vooral precies 9 uur op het Doelenveld te zijn en de meisjes der gymnastiekvereeniging „Kracht en Vlug- heid", die zich daarvoor opgegeven h?pben, om 11 uur precies in het gcbouv. „de L'aic" te zijn. Voorts wordt opmerkzaam gemaakt op een fout in den feestgids. Niet ilet Stedelijk Mu- ziekcorps, maar de Muziekvereeniging „Cae- cilia" begeleidt de taptoe. Reclamc-optocht. Men verzoekt ons te willen melden, dat No. 16 van de gister gepubliceerde lijst (G. de Wit, Magdalenenstraat) komt te vervallen en vervangen moet worden door M. Beem- sterboer, Hofstraat (co>Ilectie slachtpaarden). No. 10 (Hamburger, Kegelspori) moet worden: Alkmaarsche Kegelbond. In plaats van No. 12 (firma Holsmuller, die zich terug getrokken heeft) zal uitkomen de firma A- J. Stikkel en Zonen, vertegenwoor- digers der Nederlandsche Seintoestellenfa- briek. No. 23 (F. Ferwerda, tabakshandel) moet worden: Het Friesche tabakshuis, Laat 177, F. Kriensma. 26. Boersen, bloemist, Lindelaan, fiets. INTERESSANTE DEMONSTRATIE. De heer G. van Schaagen, lood- en zink- werker etc., heeft zijn winkel, Hekelstraat 28, zoodanig ingericht, dat hij zich leent voor het demonstreeren met vaste waschtafels en baden met warm en koud water. Enkele bijzonder fraaie waschtafels en meer luxueuse en gewone soorten zijn ge- plaatst en met behulp van een bijbehoorenden geijser is in tijd van een ommezien warm wa ter daarin te verkrijgen. Ook het bad is voor- zien van een grooten geijser, die prachtig werkt. Niet alleen met behulp van een ge wone kraan, doch ook met 'n douche kan van een dusdanig bad gebruik gemaakt worden. Een bijzonder pradisch en ook mooi bad Voorts zijn de gascomforen van het be- keqde fabrikaat Junker en Ruh op de gaslei- ding aangesloten, zoodat adspirant-koopers zich voor het koopen van de deugdelijkheid en de capaciteit kunnen overtuigen. Ook andere artikelen zijn er te bewonderen, die bewijs afleggen van solide en accurate bewerking. AANRIJDING. Een motorrijder en een fietsrijder kwamen gistermiddag op den hoek van de Hoogstraat en de Langestraat met elkaar in botsing. Bei- den maakten een tuimeling, doch bezeerden zich weinig of niet. NIEUWE GROENTENZAAK. De heer A Nijmeijer opent hedenavond blijkens de in dit nummer geplaatste adver tentie een nieuwe zaak in aardappelen, groenten en fruit in het perceel Koorstraat 5. TURNKRING ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Tumkring Alkmaar en Omstreken or- van 1 October 1925. Opgave van Noordhoilandsch Landbouwcrediet. Vorige 1 Koers van heden te 1 pi.m., 2, Koers. p.lm. 1,30 pl.ni. 1.45 plain. 2a- - - 140J--J J - 83 I ice. STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK4NSTELLINGEN. Kol. Bank IndWche Bank Handel Mpij. Cert v. i000 Reso. 1NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Fumess'Stokvis Aand. Idem 7 Oblic Jurgens Gew. Aand. A. H B. a C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. R V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions a Compania Poerworedjo 2. - PETROLEUM. Orion a a Dordtsche Petr. a Gee. IIoil. Olie Kon. Petr. v RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber a a Koloniale Rubber a Deli Bat. Rubber. Serhadjadi a a Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij. Nederlf.nd Holl. Uovd afgest. Idem 7 afgest Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEP VAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKXEN. Oude Deli Senemhah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails 1 Union Pacific 1033/i6 C - 1011%, 1751/, 17g 1754-6 j 175i/j 140 141 142 1391/, 1401/, 1393/, ei 140 1161/, 117 is/. 121S/, 121 121 j 121V8 82 82% 80% 83s/, 4173/, 416 j 4043/, 403 89% 122* 122 —a 559% 559 557-9 558 5571/, 319 318 318 168 1521/, 152 152 141 141 141% 71h 108 108 •M. aw 352 160 160 161% 1601/2 3781/, 1 0 380-3 333s/4 333i/t 370s/, 372 369-74^ 167/j, 296 288-93 251 364i/, 350-70 198 197-200 319 631/, 64 52s/, 54 149 149 149|-51 1551/, 157 38% 50 190 195 75 78 78 Vs 175/, 95 10 10 337/,. 337/| 4318', 434 432-4 432-3 498 500 4971/g 496—7 4248/, 400* 400 404-5 295 1047/, 141V, mmm PROLONQATIE vorige koers 2J pCt., heden 3 pCt WlbSLLKOERSEN AMSTERDAM. Exdividen'di Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weeneri p. Sch. Kopenhagen Stockholm Christinia New.York Italic Vorige koers 12.05 59.25 11.491/2 11.15 48.- 66.80 49.10 NIET OFF1C1LEL. 2.487/, 10.011/, Koers op heden. Off.noteering 12.047/, 59.24 11.49 11.14 48.— 35.121A 60.10 66.85 49.35 2.48?-9

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2