P RIJS -VERL AG IN G Het drama in de Schiestraat. Wetenschap en Organisatie A rdztuyt.' KORTE BERICHTEN. Prof. Max Huber is benoemd tot arbi ter in het geschil omtrent de souvereiniteit over het eiland Miangas. Maandagmiddag is de S-jarige v. M. op den grintweg tusschen Scherpenhoeve en Terveen door een uit Amsterdam gekomen vrachtauto overreden; 's avonds is de knaap overfed en. De heer Groot Bruinderink te Groen- lo, die eenige dagen geleden op de steenfa- briek onder een zwaar beiaden wagen is ge raakt, is aan de bekomen wonden overleden. Maandagmiddag is tnsschen Dicpen- hrim en Keede een motorfiets, waarop de •winkefier Mandersloot en zijn vrouw uit Hengelo zaten, in botsing gekomen met een wielrijder. M. en zijn vrouw zijn, ernstig aan het hoofd gewond, in het ziekenhuis te Hengelo opgenomen. De wielrijder brak bei- de beenen. De Predikantenvereeniging in de pro- vinrie Groningen heeft gister te Groningen haar jaarlijksche vergadering gehouden. In de voormiddagzitting hield prof. dr. F. M. Th. Bohl een rede over: Palestina, het Zionisme en de Hebreeuwsche universitrit. Gistermiddag heeft de rector magnifi- cus der T. H. prof. dr. ir. G. van Itersen Jr. bij gelegenheid van de promotie van <fr. F. G. Waller in de aula van de Technische iHoogeschool een toespraak gehouden, waar- in hij, na de aanwezigen te hebben welkom geheeten, het woord meer speciaal richtte tot den heer Waller. Prof. J. G. C. Volmar, buitengewoon hoog- feeraar aan de Technische Hoogeschool hield, als promoter, eveneens een rede. De politie te Leidlen heeft op verzoek van den burgemeester van Noordwijk te Leiden gearresteerd, als verdacht van heling van bloembollen van den gepleegden bloem- bollendiefstal te Noordwijkerhout, J. P. K. Hij is ter beschikking van den burgemeester van NoordKvijk gesteld. Rechtzaken. ARRONDiSSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van 6 October. Willem Van E., Texel, oplichting, 5 maan- den gev. met last tot gevangenneming. Willem v. E., Texel, oplichting, 1 maamd gevaojgenisstraf Willem v. E., Texel, verduistering, 1 maad gevangenisstraf. Antoon G., Schoorldam, diiefstal van melik, vrijgesproken. L. F. K., Hoorn, verduistering, 2 maanden voorw. met 2 proefjaren. P. N. B., Alkmaar, hooger beroepzaak, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. K. S., Koedijk, mishandeling, 100 boete of 50 dagen met sehadevergoeding tot een bedrag van 80. Petr. Anna V., Medrinblik, gedetineerd, en L. P. v. E., Amersfoort, ged., rijwielverduis- tering, ieder 2 maanden gev. le vo-orwaaxde- lijk met 3 proef jaren en 2e met aftrek voor- arrest. Hener H., Helder, hooger beroep vonnis Kantangerecht, oproeping nietig verklaard. E. M., Anna Paulowna, als voren, Ar- beidswet, 9 X 3 boete of 9 X 3 dagen hechtenis. E. M., Anna Paulowna, als voren, Ar- bridswet, 9 X 3 boete of 9 X 3 dagen hechtenis. N. B., Alkmaar, als voren, dronkenschap, nader onderzoek op 23 Maart '26. •Jan L., Alkmaar, oplichting, 4 maanden gevangenisstraf NIEUWE ZAAK. OPLICHTING. De 35-jarige groentenventer Petrus V. te Wervershoof, die zich te Hoorn had schuldig gemaakt aan oplichting van een groenten- hjndriaar aldaar van 20, doordat hij dezen nrinderwaardige en niet bcstelde aardappelen had geleverd en deswege was veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, is tegen dit von nis in verzet gekomen en stond heden terecht. Van de drie gedagvaarde getuigen was er slechts een. De getuige W. Lampe wap niet in de mogelijkheid te verschijnen. De verkla- ringen van de niet verschenen getuigen wer- den alsnog voorgelezen. Getuige P. Meester, landbouwer te Wervershoof, verklaarde evenals in de vorige zitting, dat hij aan Lam pe aardappelen had geleverd a 3 per baal, 10 baal aardappelen. Beklaagde zou die aard- appdlen vervoeren. De .aardappelen zijn niet door beklaagde afgehaald, doch deze heeft andere minderwaardige soort aan Lampe ge leverd. Bekl. is er de vorige maal wel geweest, doch kon niet wachten tot de zaak aan de beurt kwam. Hij bekende het feit niet, zooals het hem ten laste is gelegd. Lampe heeft gezegd dat hij de aardappelen kon mee- krjjgen voor 2,50 per baal. Beklaagde heeft voor den rechter-commissaris anders ver klaard. Daar heeft hij gezegd, dat hij de aard appelen voor 3 per baal kon medencmen. Zijn verklaringen werden hem voorgelezen en thans bekende beklaagde. Hij heeft blauwe aardappelen van minder kwalitrit geleverd. Hij heeft 8 rijksdaalders ontvangen van juf- frouw Lampe en hij heeft haar in strijd met de waarheid gezegd, dat Lampe hem toe- stemming had gegeven dat grid te ontvan gen. Hem zijn 2 briefjes van 10 ter hand gesteld De offirier deride mede, dat een rapport omtrent beklaagde is verschenen, doch het had spreker niet versterkt in ziin srunsti? oordee! over een voorwaardeijlke veroordee- ling. Beklaagde is in 1909 veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en in 1914 tot 5 maanden gevangenisstraf. Dit heeft hem weerhouden tot 1925 om opnieuw een mis- drijf te plegen. Spreker was na lezing van dit rapport niet overtuigd, dat beklaagde op het goede pad zal blijven. De officier achtte het rapport niet sterk. Echter wide spreker in deze zaak met het Genootschap, dat zeer veel webk van deze zaak heeft gemaakt, medewer- ken en op dien grond alleen wenschte spreker te requireeren 8 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 proefjaren. De president onderhield daarover beklaag de nog eens uitvoerig en sloot daarop het on derzoek en bepaalde de uitspraak op heden over 14 dagen. Beklaagde zeide nog, dat hij de aardappe len had weggehaald bij Lampe en hem het geld, 20, had terugbetaald. Gistermiddag hebben voor de rechtbank te Rotterdam ter xht gestaam de 23-jarige in- specteur van politie 2e klasse E. M. en de agent van politie le klase A. S., 36 jaar, bei- den aldaar, de eerste beklaagd vain poging tot doodslag, subs, zware mishandeling den doqd tengevolge hebbende, de tweede van doodslag, subs, zware mishandriing den dood tengevolge hebbende, de tweede van De dagvaarding tegen den inspecteur luidde: als zoude hij te Roterdam, in of omstreeks den nacht van 13 op 14 Juni 1925, terwijl hij als dienstdoend lns.pecteur van politie eenige verdachte personen achtervolgde, al- thans trachtte op te sporen tea~ uitvoering van zijn voarmemen om een persoon, die zich ophield acbter een dleur, althans achter een gedeeltolijik verniride deur, welke zich bevond Maalderij van van der Meer en Schoep, door aan het einde van eene passerelle in de een schot uit het em, door zijn ambt geschon- ken pistool, van het leven te berooven, al thans hem zwaar lichamelijk letsel toe te hrengen, opzetklijk gewidlddadig daartoe bo- venibedoeld met scherp geladen vuuiwapen recht voor zich uit in horizontale richfing op korten afstand op bovengenoemde deur', waarachter, zoo hij wist zich een persoon, welke later bleek te zijn Gerit Ambrosrus, be vond, hebben afgeschoten, tengevolge waai"- van de afgeschoten kogel die deur doorboor- de, zijnde zijn voorgenomen misdrijf niet voltooid alleen tengevolge van de van zijn will; afbankelijke omstandigheid, dat Ambro- sius niet door bet schot werd getroffen al thans niet zoodanig, dat de dood of zwaar lichamelijk letsel er het gevolg van was. De dagvaardingen. Aan A. S. wordt ten last gelegd1: als zoude hij te Rotterdam, in of omstreeks den nacht van 13 op 14 Juni 1925, terwijl bij als dienstdoend agent van politic eenige verdachte personen achtervolgde, althans trachtte op te sporen, opzettelijk een persoon, die latex bleek te zijn Gerrit Ambrosius, en die zich ophield achter een deur, waarvan eenige stukken uit de paneelen waren verwij- derd, en welke deur zich bevond aan het ein de van een passerelle in de maalderij van Van ddr Meer en Schoep, van het leven heb ben bexoofd, althans hem opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht, tenge volge waarvan hij is overleden, door opzette lijk gewelddadig een door zijn ambt hem geschonken, met scherp geladen pistool, op korten afstand van den zich achter die deur bevindenden Ambrosius op dezen af te schie- ten, tengevolge waarvan Ambrosius door een kogel uit dat vuurwapen in zijn borst werd geraakt, zoodat bride longen doarboord werden, dfe linkerboezem, van het hart en de aorta werden geraakt en hij kort daarua ten gevolge van de daardoor ontstane bloeding is overleden. De getuigen. Als getuige a charge in de beide zaken zijn gedagvaard: E. W. Beekman, inspecteur van politie; M. Hans, weduwe van G. Am brosius; B. Huizer, havenarbeidier; H. van Duin, waker; F. Hof, agen tvan politie; H. van der Sijs, agent van politie; W. Amhro sius, magazijnmeesterP. de Haan, agent van politie; C. Lagestee, agent van politie; E. C. van Rijssel, arts-prosector; J. Emmen, civiel ingenieur; C. L. N. J. de Swart, wa- penhandelaar, alien te Rotterdam. In de zaak van den inspecteur bovendien nog de teeke- naax C. Visser. De laatste vier getuigen zijn deskuodigen. Als getuigen a decharge waren gedag vaard ae heeren A. H. Sirks, hoofdcomrnissa ris van politie, C. H. Hanewinckel, commis- saris van politie, de agent van politie L. Kits, de cafehouder v. d. Bos uit Den Haag, en de patholoog-anatoom dr. Hulst uijt Leiden. Het O. M. werd waargenomen door mr. J. A. de Visser. Voor den agent treedt als verdediger op mr. W. F. C. Baars, voor den inspecteur mx H. P. Marchant Mr. Baars had voor de banken der advo- katen een atellage laten timmeren, de situatie in de paserele aan de Schiestraat weerge- vende. Er was buitengewone b slangs telling, voor- al van de zijdc der politie. Wethouder de Zeeuw en verschillende raadsleden onder wie mej. S. Groeneweg en de heeren mr van Aalten, J. Verheul Dz., dr. Kleipool en L- G. Coremans woonden de zitting bij. De twee zaken werden gevoegd. Het verhoor der beklaagden. Beklaagde M. werd het eerst gehoord. Hij verklaarde, dat in den nacht van 13 op 14 Juni om 2 uur aan het bureau Witte de Withstraat, waar hij dienst deed, aangifte door een kapitein van een sleepboot werd ge- daan van berooving van 2250 Beklaagde was. de bekende vrouwen G. d. J. en J. v. G. verdenkende, naar de Schiestraat gegaan. Aan pand 15 in die straat komende had hij vermoeden, dat, zooals gewoonlijk bij beroo- vingen geschiedt, het geroofde geld reeds door de souteneurs der vrouwen zou zijn in veilligheid gebracht. Een onderzoek instellen- de, had hij achteruit pand 15 verlaten, en zag daar in een hearing van het tuintje een deur openstaan. Hij ging die deur door en nog twee tuintjes verder, stuitte op een punt tusschen twee muren, die doodliep en moest dus veronderstellen, dat de souteneurs, die hij achtervolgde door een huis zich hadden verwijderd. Beklaagde was toen gekomen op een open terrein achter v. d. Meer Schoep. Beklaagde S. onderschreef deze verklarin gen. Hij kende de souteneurs D. en B., die WETEJ950WP ORGAN I5ATIE bekend stond'en als gewelddaders. Zijn over- tuiging was, dat D. niet aarzelen zou hem uit den weg te ruimen als hij tegenover hem kwam te staan. Hij had hem dat zrifs wel eens beloof d'. Beklaagde M. gaf dan verder een omschrij- ving van het terrein achter de maalderij. Beklaagde S. was bij de achtervolging, die hij lamgs een andieren kant had voortgezet, den inspecteur weer tegengekomen, die hem had gezegd te denken, dat in de maalderij de souteneurs waarschijnlijk zich venstoken had den. Dat er een waning boven de maalderij was wisten ze niet. De maalderij was eerst doorzocht, daarna waren bekl. M. S. de trap opgegaan, terwijl ze de agent de Haan beneden achterlieten De inspecteur had boven een deur ont- dekt, zag daar een gangetje voor zich en had op dat moment nog geen gerucht vernomen. Beiden waten van electrische lanitaams voorzien. Beklaagde^ M. was tot vlak bij de deur ge gaan en hoorde toen een geluid, dat hem deed denken aan een schot. Tegelijk hoorde hij een gebrul. Hij ging terug en had S. ge- waarechuwd. Achteraf is geblekeo, dat dat geluid een klap tegen de dear moet zijn ge weest met een stoel. 'Natuurlijk verkeerden ze in de meening, dat de souteneurs nog daar waren. Beklaag de S. had twee a drie Happen gehoord, die hij ook voor schoten hoorde. De geluiden be- schreef de inspecteur als die van menschen, die in angst zaten en in hun angst schoten. Het gebrul en de venneende schoten bleven aanhouden. De inspecteur en de agent zijn samen de gang ingegaan, jde geluiden bleven aanhoy- den. S. had toen zijn vuurwapen in de hand, de inspecteur nog niet. Wel twee of drie keer zijn beklaagden heen en weer geloopen. De Haan, de derde agent kwam er toen bij. De inspecteur heeft het eerst gesehoten en dit naar aanleiding van een voorwerp, dat voor zijn voeten viel. Herhaaldelijk was er geroepen: politie" en „je bent ontdekt". Op een afstand van 3 a 4 M. heeft de in specteur gesehoten, dirie keer. Dat is hem achteraf gebleken. Toen hij den eersten keer schoot kreeg hij door het gat van die deur een vage impressie Van een man. Hij schoot toen in den linkerbovemhoek van die deur. S. weet niet precies meer, wanneer hij heeft gesehoten. Maar nadat de Haan het eerste had griost. Twee of drie schoten heeft hij gelost. De president: Er zijn 9 a 10 schoten ge lost. De inspecteur heeft 4 keer gesehoten. Gij hebt dus samen met de Haan 5 a 6 schoten gelost. Agent S. had eveneens een schim van een man gezien. Hij schoot om een einde te ma- ken aan wat hij aan de andere zijde voor schieten hield. De president: Niet om den man te raken! Beklaagde: Neen. De president: Hebt gij dat vroeger ook niet gezegd. Beklaagde S.: Neen. De inspecteur had gesehoten om den man buiten gevecht te striken. Na het schieten werd net plotseling stil. De jnspecteur heeft toen gezegd:, S., ga maar door, ze schieten niet meer. Tot verduidelijking van wat hij vroeger gezegd heeft, zeide S. gesehoten te hebben om de rnannen, die hij aan de andere zijde van de deur dacht, buiten gevecht te stellen, daarmede bedoelde hij hem bang te maken. „Ik schiet niet op menschen om ze dood te schieten, ik zou je danken!" aidus S. De president las uit de si. Isr S. verklaring voor. Als er wat andere staat, dan hij nu ver- klaart, heeft hij zich vergist. Beklaagde S. is, nadat het stir geworden was, door de deur gesprongen. S. ging eerst, toen de inspecteur. Ze vonden in de slaapka- mer Ambrosius liggen, vail wien ze eerst dachten, dat hij een zenuwtoeval had. S. zag toen een klrin wondje en riep den inspecteur toe: O, God, mijnheer, bel de Geneeskundige Dienst op, de man is ernstig gewond. Dit is geschied en Ambrosius is zoo gauw mogelijk naar het ziekenhuis gebracht. Dat e r eiectrisch licht in het gangetje was, hebben beide beklaagden niet gezien. De revolvers, als stukken van overtuiging aanwezig, werden door de beklaagden her- kend. Beklaagden gaven vervolgens een omschrij- ving van de situatie in de woning van Am brosius. De kamers lagen om de open plaats. 1 Beklaagde M. had bij het binnenkomen licht gezien; in de tweede kamer, die ze binnen traden. Beklaagden zeiden nogmaals de souteneurs te kennen als misdadigers; dat ze al meer van vuurwapenen hadden gebruik gemaakt tegen de politie, was hun niet bekend. S. er- kende ep een waag van den president 6 jaar geleden wegens mishandeling te zijn veroor deeld door de rechtbank. Hij is toen in hoo ger beroep voor het Hof vrijgesproken. Mr. Canes: U hoorde angstgebrul, zegt u. Was het. dan noodig om op angstige men schen te schieten? Beklaagde S.: We dach ten, dat de souteneurs in het nauw waren ge- dreven en in hun angst op ons zouden schie ten. Dat het in hun bedoeling lag een uitval te doen. Daarom schoten we. Mr. Warren: Wanneer is het 'i'awaai ach ter de deur opgehouden? Beklaagden: Na ons laatste schot. Beklaagden weten niet of het groote gat in de dleur is ontstaan voor of na het laatste schot. Mr. Canes tot S.: De inspecteur heeft u niet opgedragen om te schieten! Beklaagde S.: Neen. Beklaagde S. had de revolver overgenomen van den agent, de Haan, die mede in de passerelle was. De president: Waarom hebt ge de Haan niet voor laten gaan? Beklaagde S.: De passerelle was zoo small, dat ik hem niet kon laten voorbij gaan. Mr. Canes: Hebt u niet geroepen: Pas op, ik schiet! toen dat stuik uit de deur voor u vloog. De inspecteur: Er was geen tijd meer om veel na te denken of te zeggen. Het O. M.: U hebt eigenlijk dus gesehoten omdat u angstkreten achter de deur hoorde. Beklaagde M.: De deur had toch openge- daan kunnen worden, toen ik de schim zag. De inspecteur en de agent verkiaaruen nogmaals licht te hebben gezien, nadat de deur stuk was. Het O. M. tot dfen inspecteur: Toen u de schutting bent overgeklommen, hebt u gezien twee gebouwen. Hebt u a* zieh van overtuigd of de deuren daarvan gesloten waren? Beklaagde M.: Ze waren dicht. Het O. M.: Blijft u bij uw ontkenienis, dat u aan de knap van de deur hebt geram- meld? Inspecteur M.: Ja. Het O. M.Ik begrijp niet, dat u niet be- grepen hebt, dat er een trapje moest zijn voor de deur, toen u de beenen zag. Mr.- Baars: Hebben de beklaagden eenig idee van dep tijd die -verloopen is tusschen het eerste en laatste schot? Dat is zeer be- langrijk. De inspecteur: Hoogstens een minuut. De agent: ik heb altijd gezegd, een halve minuut. Het getuigenverhoor. Dr. E. C. van Rijssel heeft voor den rechter-commissaris mr. Halbertsma de lijfc- schouw verricht. De verwondingen waren als in die dag vaarding omschreven. Een andere mogeiijke doodsoorzaak dan door het schot heeft getui ge niet geconstateerd. Ambrosius was een normaal gezond menscli. Het schot is naar reohts achter beneden door het lichaam ge gaan. Mr. Maars: Kan een schot dat dit kanaal in het lichaam heeft gemaakt, van dichtbij gelost zijn, en door iemand, die recht voor zich uit schoot? Dr. van Rijssel: De kogel is 1 d.M. hoog stens lager uitgekomen, dan ingetreden. Het O. M.: Mag ik opfnerken, dat de des- kundige, die de deur heeft onderzocht, heeft verklaard, dat een schot vlak bij de deur moet gelost zijn. Dr. van'Rijssel: Het schot is in het lichaam eenigszins van richting veranderd. Beklaagde S.: Ik heb recht voor me uitge- schoten met geh.even arm. Het O. M.: Dan moest je boven de deur uitgekomen zijn. Dr. van Rijssel: Dat Ambrosius nog op een deur gestagen heeft, is niet waarschijn lijk. Gewoonlijk zakt een getroffene na zoo'n schot in elkaar. Dr. Hulst, getuige a decharge, dan ge hoord, verklaarde, het er niet mee eens te zijn, dat een gewon-de als Ambrosius niet meer tegen de deur zou hebben kunnen trap- pen. Dr. van RijsselHet was geen zuiver hart- schot, er waren meer edele deelen geraakt. Dr. Hulst: Drie van de vier gewon-den in het hart leven ma een schot als dit no? 10 minuteo, Het O. M.: Maar deze man was oomid- dellijik dood. De beklaagden en verdedigers: Neen. Hij heeft nog enkele minuten geleefd, toen de agent en de inspecteur al binnen waren. Getuige Beekman heeft de zaak onder zocht. Hij heeft 5 buizem in de gang, 1 bij het trapje, 1 in de alcoof achter de kamer ge- vonden. Het gangetje is 6.15 M. lang, de onder kant van de deur was 95 c.M. lager dan de gang. Getuige verklaarde verder waar de schoten hadden geraakt in muren en deur. De kamer is 4 M. breed en diep een paar meter. Van de kinderen heeft getuige gehoord, dat er een kogel van den zolder was gevallen. De waschtafel stond tusschen de tafel en het bed, de getroffene moet van de deur naar het ledikant zijn geloopen. Van die kogelga- ten waren.er 5 in de deur, 1 links boven de deur, 1 links en 1 rechts van de deur. De twee souteneurs D. en B. zijn, naar getuige Beekman weet, zeer berucht. Naar hij gehoord heeft zijn de souteneurs in den bewusteo nacht door pand 15 aan de Schie straat gevlucht, maai* in andere richting dan waar de inspecteur heeft gezocht. Getuige Beekman zeide op een waag van mr. Canes de souteneurs als gevaariijke mis dadigers te neschouwen. Mr. Baars: Mag ik er aanteekeqing van, dat een paar hulzen niet ziin vonden? De getuige weet natuurlijk niet ui dc k, ;c!gaten in de gang niet van dezelfde kogels afkom- stig zijn a'is die in de deunpaneelen. De wapenhandelaar C- L. N. J. de Swart heeft de revolvers onderzocht. De kogel (de doodelijke) is van kaliber 7.65, uit den Mau ser (de bewapening van de agenten). De re volvers werkten behooriijk. De bij de advocatenbank opgestelde deur wordt in elkaar gezet, waarna de getuige Swart de schoten moet aanwijzen. Inmiddels wordt de getuige deskundige Emmen even eens gehoord. Deze laatste heeft in liet mid- delste paneel van de bovendeur gevonden 5 schoten. Get. de Swart zegt op een vraagd van mr. Baars niet te kunnen zeggen, of een door de zen afgeschoten kogel geriehocheteerd heeft. Beklaagde M. en S. ontkennen, dat de mo gelijkheid bestaat, dat ze op een x/z M. van de deur gesehoten hebben. Het O. M. brengt eenige foto's ter tafel, gemaakt op last van den broer van Ambro sius, waarop te zien zou zijn, dat er splin ters in het bovenpaneel ziin, gekeerd1 naar de kamerdeur, waaruit een conclusie te treklcen zou zijn omtrent de vraag van welken kant de paneelen zouden zijn ingeslagen. Verhoor van de wcduw.e van den verslagene. De weduwe Ambrosius-Hans verklaarde, dat haar man concierge in de maalderij was. Met een trap kon zij uit haar woning in het pakbuis komen. Alle iusschendeuren waren in den bewusten nacht gesloten. Alle ka-mers hadden zij licht o.p de open plaats. En brand- de een petroleumkacheitje in de woonkanr.r, de deur naar de slaapkamer was open. Het licht is later aangestoken. Zij hoorde plotse ling rnannen over de heini-ng op de plaats springen. Daarna hoorde ze menschen naar de gang komen en daaxin gaan, ze heeft daarop haar man wakker gemaakt. Pertinent verklaart getuige, dat er aan den deun.uup gedraaid is. Een keer*. Haar man was naar de deur gegaan, rammelde aan den deurknop en sloeg met de vuist op de deur. Hij ging toen om te telefoneeren naar- beneden, kwam weer gauw terug en ging door de slaapka mer naar de kamer van de kinderen. mj \vas gekleed in wit nachtgo^d. Wapens had hij niet bij zich. Getuige heeft icen ten leven gehoord of er iets zwaars tegen de deur gegooid werd. Aan schieten heeft ze niet gedacht. Ze heeft niet gehoord, dat er politie is-geroepen. Men- scheiijke stemmen heeft ze niet vernomen. Ze heeft haar man ook niets hoore-n roepen, ge- gild of gebruld heeft hij ev-enmin. Op een gegeven oogenblik hoorde ze ge- kraa-k, zag een lichtstraai, hoorde een schot door de deur en daarop een pijnlijken gil van haar man. Getuige begreep, dat haar man gewond was, is naar beneden gegaan om politie te roepen; toen ze boven kwam lag haar man op bed. Waarschijnlijk heeft hi; het tafelkleed nog meegesleept en is zoo het waschgerei gevallen. Na den gil heeft getuige geen schot meer gehoord. Gekraak heeft ze na het roepen van haar man gehoord. Er is een gordijn gevallen van het raam in de voorste kamer vlak bij het raam. Dit is gebeurd dadelijk na het gillen van Ambro sius. Beklaagden S. en M. verklaarden dat van het vallani van het gordijn hun niets bekend was. Getuige Ambrosius-Hans had" later een winkeihaak in het gordijn gevonden. In haar verdere verklaring vertelde de vrouw, dat het gordijn wel meer valt. Haar man kan het niet in zijn val gegrepen heb ben, hij is den anderen kant uitgevallcn, ben, hij is den andieren kant uitgevallen. Den tweeden keer, dat haar man voor deur stond heeft getuige wel den indiruk gekregen, dat hij met een zwaar voorwerp tegen de deur sloeg. Mr. Marchant: Waarom heeft getuige of haar man niet op de plaats gekeken, wat daar aan dc hand was? Getuige: Ik had drie angstige kinderen bij me. Een waker, een buurman en agenten ge tuigen verder. B. Huijzer, havenarbeider, woont in de Poorfstraat, hij heeft uitkijk van zijn slaap kamer op liet gangetje. Getuige woont op de eerste verdieping, dus op dezelfde hoogte als het gezin Ambrosius. Hij heeft het loo- pen op de binnenplaats des nachts gehoord. Eerst klonken slagen en kloppen en daarop werd geroepen: Open maken. Daarna een krakend geluid. Toen: Daar zit er een! En vervolgens werd er gesehoten. Direct na het laatste schot klonk er een verder zwakker wordend gekerm. Doffe stompen die Ambro sius tegen de deur zou gegeven hebben, zijn niet tot beklaagde doorgedrongen Dat er po litie geroepen is herinnert getuige zich met, Het komt hem voor dat hij dat gehoord zou moeten hebben. Na het gebeurde heeft getui ge den inspecteur in verbouwereerden toe- stand zien staan praten. Beklaagde S.: Het woord „politie" ligt in onzen mond bestorven. Zouden we het dan hier niet geroepen hebben? Het is integendeel £€n.coeaBCa£s gebrnlkers Inmuea over een gratis abooae* ment opDe Wereldpost, Pano-. rama. Het Amnsante Weekblad. pie Nietwre Berne. Sport in %eel± Jong Nederland. Buiteit'. Eigerj Haard. De Aat.dc en Haar. VoDcen en De Gratiense. GeiUu- streerd Stuwersblad en Jieti Schoxamenster. ,Bi| een verbrullc van' 1$ pond. Etveek is reeds een abonne-.' it op bet Amnsante Weekblad1. erkrijgen. Schrijf ons een briefo jfcaart om uitvoerige. nadere iiv lichtingen. RISERS CREAMERIES ltd. ^ISrSiSHf. »»V«LA»ISTWtf>AM ZIJN OE PfjLERS, WAAROP ^LOOKER'S DAALDERS CACAO SUST. KILO POND POND ONS

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6