fBesebi^ ■a Voor de kmsvronw. hoe langer ho luider geroepen Beklaagde M.: Het gekerm, dat wij niet gehoord hebben, heeft getuige wel gehoord. Ik begrijp niet, dat hij ons geroep niet ge hoord heeft. Mr. Baars: Wanneer heeft getuige hocren roepen:; Daar zit er een. Voor of na het schieten. Getuige: Het schieten volgde onmiddellijk op dat geroep dat weer na het kraken volgde. De rechercheur Kits is bij het eerste onder- zoek geweest, nadat de fainilie Ambrosius om hulp had geroepen. De deur was gesloten van de Maalderij. Ambrosius lag te bed. Er lag op den grond een gordijn; of er cen win- kelhaak in was weet getuige niet. Drie hui- zen heeft getuige gevonden. Een van de hul- zen zou wel uit de passerelle door het deur- gat geschopt kunnen zijn. Een van de plan- ken lag binnen. vlak bij de deur. Getuige heeft's raorgens dean vadier van Ambrosius gesproken Die heeft hem gezegd mijn zoon is zenuwachtig van aard het kan best, dat hij ai die dingen stuk gestagen heeft. De vader van Ambrosius, als getuige noemde thans den verslagen hui'engewoon kalm. Getuige H. v. Duin, waker bij Peek en Cloppenburg heeft twee agenten en een ma joor's nachts doorgelaten om over te klim men naar het terrein van de Maalderij. Ge tuige heeft over de schutting gekeken, maar in het donker niet veel gezien. Hij weet zeker dat hij uit de richting van de Maalderij „poli tie" heeft hooren roepen. Daarna is er rumoer geweest en toen dat toenam heeft hij de scho fen gehoord. Het rumoer klonk, alsof er op hout geslagen werd. Het leek niet op schie ten. De serie schoten kwam later. De agent F. Hof heeft's avonds het ter rein helpen afzetten. Na hem is beklaagde S. op het terrein van Peek en Cloppenburg ge komen en overgeklommen. Getuige heeft een schot, gehuil van kinderen of zoo iets, en la ter nog meer schoten gehoord. Getuige H. v. d. Sys heeft de vrouwen G de J. en j. v. G. aangehouden; daarna is naar de souteneurs gezocht. Getuige is daarvoor het tuintje ingegaan en heeft gezien, dat de inspecteur en S. verder gingen over een hei ning, naar het terrein van Van der Meer en Schoep. Ook getuige heeft doffe slagen ge hoord en hooren roepen: Daar zijn ze! Daar op werd geschoten. Getuige heeft een gil gehoord na hetlaat ste schot en daarna een kermend geluid. Getuige P. de Haan, agent van politie le klasse, is bij het geval geweest. Hij is met de beklaagden naar binnen gegaan, de inspec teur en S. waren al binnen. Getuige heeft ge zocht in de werkplaats van de Maalderij. De twee anderen waren toen boven; van boven heeft getuige gedacht te hooren schieten, hij wist niet van welken kant. Hij is naar boven gegaan. De inspecteur heeft eenige schoten gelost, toen er een onderpaneel juist uit de dfeur getrapt was. Zeer duidelijk heeft getuige de sommatie gehoord van den inspecteur. Getuige heeft toen de inspecteur school, eveneens gescho ten. Getuige heeft een flauw lichtje door de on- derste reet van de deur gezien, geen persoon of schim. Hoe het bovenpaneel uit de deur is gekomen, weet getuige niet. Na het schot van S. heeft hij een gil gehoord. Hij dacht natuur- lijk nog altijd dat D. of B. zich achter de deur bevonden. Getuige: Er werd achter de deur nog ge slagen en ik dacht ook, dat er een uitval zou worden gedaan. Beklaagde M.Juist, dat dachten wij ook. Het O.M.: Hadden gelui de lantarens aan. Hoe kan je dan zeggen, dat je links boven hebt geschoten? Getuige: Ik zag een flauw schijnsel. Het O.M.Hoe kan het, dat het uitgetrapte onderpaneel zoc hoog vioog, dat het in het gangetje terecht kwam? Beklaagde M.Ik stond toen dichter bij de deur en ben later weer teruggegaan. De hoofdeommissaris en commissaris de heer Hanewinckel. De hoofdeommissaris van politie de heer A H. Sirks, werd als getuige gehoord a dechar- ge. Mr. Baars stelde de vraag oi deze getuige in het optrederi van de betrokken beklaagden een fout heeft gezien, of dat hij, na alles, wat hij in de stukken gelezen heeft, hum. optreden moet afkeuren. De hoofdeommissaris zeide de zaak bespro- ken te hebben met commissaris Hanewinckel, onmiddellijk na het feit. Hij heeft tegen den agent noch tegen den inspecteur eenigen maatregel genomen, omdat hij meende dat ze in de rechtmatige uitoefening van hun functie hadden gedaan wat ze mochten en moesten doen. Zij waren gereohtigd hun vuurwapenen te gebruiken in dit geval. S. is een zeer goed politieman, die niet bang is om op te treden. M. is jong, maar een cvenwich- tig rustig politieman. Commissaris van politie Hanewinckel was waarnemend commissaris van de 4e afdeeling toen her feit plaats had. Van M. heeft getuige nooit anders dan gunstige rapporten gehad. S. is een voortvarend man en niet gemak- zuchtig, van zelf heeft de voortvarende bij de politie altijd meer moeilijkheden dan de o'e- makzuchtige S. heeft dienst gedaan op den Schiedairrschen dijk en heeft daar leeren op- treden. Het vorige feit, waarvoor S. heeft te recht gestaan is geruimen tijd geledeu. Getuige heeft den indruk, dat niet vroeg is geschoten. Naar getuige's opvatting hadden de beklaagden niet anders kunnen handelen dan nu is gedaan. Te ruim 6 uur werd het onderzoek ge- schorst tot vandaag. EEN WASCH- EN STRIJKPRAATJE. Al grooter wordt het aantal huisvrouwen dat alles zelf moet gaan doen. En tot dat „alles behoort al gauw de wasch. Het was schen op zich zelf is zoo lastig nog niet: dat het drogen geeft al gauw moeilijkheden. Het prettigst is het natuurlijk om buitenshuis een "jn te spannen, doch wat staat dat niet onge- zelhg in uy tuin op alle dagen, dat er niets gedroogd behoeft te worden, en het is vaak ook een heel gedoe om de lijn goed gespannen te houden. Nu hoorde ik laatst van een En- gelsch meisje een mooie oplossing: zij hadden in de waschweek een paal in den grond en spanden dan tusschen paal en tuinmuur de hjn. Die paal kon weggenomen worden. Hij was zoo gemaakt, dat hij precies in een met gietijzer omrand gat paste, dat bij niet-ge- bruiic met een dekseltje afgesloten kon wor den. De paal moet natuurlijk heel stevig (staan; is de grond erg zacht, dan is het bc- ter een cementen holletje voor den paal te maken. Op den paal bevestigt u een katrol en ook is het wenschelijk aan den muur een katrol- letje te maken om de lijn langs te leiden. Het laatste kunt u op de volgende wijze zelf (of uw man) maken. Van vier plankjes timmert u een kastje, dat aan de voorzijde open is, tegen den muur; aan elken kant een plankje en twee schuin over elkander vallend als „dak", de katrol maakt u van een bodem- loos beschuitblik of iets dergelijks; u snijdt vier houten schijven, waarvan er twee in de bus passen en twee er buiten de bus af kun nen sluiten. Aan iedere zijde der bus beves tigt u twee schijven met een schroef aan elkander. Hierdoor kan de bus ronddraaien. Een handle aan de buitenzijde maakt, dat u de katrol kunt opwinden. Wanneer u nu nog de lijn aan de bus bevestigt, is de installatie klaar. Voor de lijn zelf kunt u vlas- of hennep- touw gebruiken of desnoods roestvrij ijzer- draad. Gevlochten touw is te verkiezen boven gedraaid dito, omdat het minder gauw nei- ging heeft tot knoopen en kronkelen. Als u touw koopt, moet u opletten, dat het overal even dik is, geen cnoopen of oneffenheden heeft en geen versleten of dunne plekken, want die zouden gauw doorslijten en dan brak uw lijn al bij de eerste wasch! De uit- einden moet u van te voren omwinden, om te voorkomen, dat zij uitrafelen. De lijnen van ijzerdraad zijn sterker na tuurlijk, maar zij zijn slechts bruikbaar zoo- lang de gegalvaniseerde laag, waarmee zij bedekt zijn, het uithoudt. Is die eenmaal af- gesleten, dan roest het ijzerdraad en u krijgt allerlei vlekjes op uw schoone wasch! Koperdraad of gephosphoriseerd brons, zooals voor de draadlooze gebruikt wordt, is niefvatbaar voor roesten, doch dit soort draad moet zeer zorgvuldig onderhouden worden, en dikwijls aan alle kanten schoon- gemaakt, om te voorkomen, dat het groen af gaat geven. Met het oog op al die mogelijk vlekken is gewoon henneptouw dus verreweg het ver- kieslijkst. Ten slotte ken ik een handig instrumentje om de drooglijnen schoon te maken, want natuurlijk moet dat altijd even gebeuren voor u er de schoone wasch over hangt. Van een ouden nagelschuier, zoo'n hard werkbor- steltje bedoel ik en twee plankjes, die u er aan weerszijden tegen aan timmert, maakt u een smal houten kastje. Boor in een der zij- plankjes een gat en haal daar een touw door heen. In het andere plankje schroeft u een oogje en daaraan bevestigt u een korter sterk touw, dat met een haakje in dat oog sluit en aan het andere uiteinde aan het eerste touw is vastgeknoopt. Sla het borsteltje nu over de lijn en u behoeft niet anders te doen dan het eenige malen heen en weer te trekken om uw lijn schoon te schuieren! En nu een paar opmerkingen over de z. g. kleine of fijne wasch, die van de kousen, handschoenen, zakdoeken, kleine kleedjes, vestjes, kanten kragen, dingen, welke u in uw slaapkamer even op kunt knappen. Daarvoor heeft u noodig: een pakje Lux, een stuk Sunlight zeep, een beetje "borax, een zacht schuiertje, een paar zachte doeken, een electrisch strijkijzer en een kleinen bekleeden plank (als strijkplank). Het is natuurlijk het pleizierigst indien u een ingebouwde wasch tafel heeft en u daarin kunt wasschen, want dan heeft u warm en koud stroomend water bij de hand. Maar indien dit niet het geval is, kunt ge u even goed redden met een kom koud en een kan heet water. Denk er om, dat het vooral bij deze fijne wasch er erg op aan komt, dat u goede zeep gebruikt van prima kwaliteit, en om een mooi schuimsopjje te ma ken, heeft u werkelijk vlokkenzeep (zooals Lux) noodig. Is het water te hard, voeg er dan een beetje borax aan toe. Het is veel beter om dat teere goedje over een lijn te drogen te hangen, dan op een handdoek't kan dan meer doorwaaien en is sneller en gelijker droog. U kunt uw droog- lijn (een gewoon sterk touwtje) tusschen twee meubelen spannen en met punaises vast hou den. Strijk nooit op een meubel dat gepolitoerd is; zelfs al ligt er een dikke deken tusschen, dan wordt toch het politoer door de doordrin- gende warmte bescbadigt. Bezit u geen om- kleed strijkplankje, bedek dan een kist of het marmeren waschtafelblad met een dik kleed en strijk daarop. Heeft u geen ijzer bij de hand en wilt u een enkel kleedje of zakdoekje netjes hebben, spreid het dan nat tegen het vensterglas uit; als het droog is, lijkt het ge- streken en uw raam krijgt er geen vieze vlek ken van. Zijden stukken wascht v een voor een in een even warm zeepsopje; dompel ze on der en haal ze er uit, herhaal die manoeuvre eenige malen; spoel ze dan totdat alle zeep verwijderd is; druk het water er uit niet wringen! Klop het gewasschen kleedingstuk uit en hang het over de lijn tot het half droog is, strijk het dan op met een vrij warm ijzer, maar leg eerst op de zijde een dun mousse- linen lapje. Als uw ijzer te heet is, wordt witte zijde geel. Aan onze tegenwoordige kleeren zitten veel lintjes. Die reinigt u het best door ze op den rand van uw kom of waschtafel nat uit te spreiden en er dan met een klein zacht borsteltje met zeep overheen te schuieren. Als het schoon is en.uitgespoeld, kunt u het ook op dien rand van uw waschtafel drogen; bet behoeft niet gestreken te worden. Kant wascht u in een warm zeepsopje, waar wat borax aan toe is gevoegd, als de xant erg vufi Is. Wees heel voorzichtig met dit wasschen. Natte kant scheurt gauw. Droog het tusschen een zacliten handdoek bovenkant op een zachte vilten of molion deken en strijk het voorzichtig op aan den verkeerden kant met een half warm ijzer. Hang het, als het klaar is, nog even ergens op om uit te luchten. De Teervlekken. Ik wist wel, dat ik niet voor niets eens om raad zou komen bij mijn lezeressen, en ik dank u alien, dte mij mid- deltjes zond tegen de gevreesde teervlekken, zeer voor uw moeite. Een lezeres geeft mij een recept uit 'n heel oud boek:100 gram benzol, 100 gram wijn- geest, 60 gram spiritus (96 pCt. of wel 20 gr. fijngesneden zeepwortel, 100 gram ae ther, 15 gr. geest van salmiak. 10 gr. alco hol 96 pCt. Men zij echter-op zijn hoede, want dit re cept is door de schrijfster niet beproefd. Een andere dame_gebruikt steeds met veel succes „tetraZoo schrijft zij het ten minste; ik weet niet of die puntjes beteeke- nen, dat er nog een paar letters achter ko men of dat het middel werkelijk zoo - heet. Het is een petroleumpreparaat, niet zoo sterk ruikend als benzine en niet ontvlambaar, doch zeer sterk van werking. Iedere drogist kan het leveren; het is wat duurder dan ben zine en wordt op dczelfde wijze toegepast: met een wollen lapje, bevochtigd met tetra de vlek deppen, steeds weer een schoone plek nen zonder een kring achter te laten. De van het lapje nemend. De vlekken verdwij meeste briefschrijfsters maken voor het ver- wijderen van teervlekken echfer gebruik van petroleum. Het beste is om de gevlekte ge- deelten in de petroleum te doopen totdat "de teer goed is opgelost; dat gaat vrij snel, als de vlek nog versch is. Is de teer verdwenen, dan kan men desnoods het kleedingstuk nog in wat koud zeepsop uitwasschen om de nare petroleumlucht te verwijderen. Een lezeres heeft op deze wijze een japon, zijden kousen en suede schoentjes gereinigd, dus het mid- del helpt op elk materiaal. De schoentjes legde zij niet in de petroleum, doch zij be- werkte ze voorzichtig met een lapje met pe troleum. Een andere dame giet petroleum over de vlek (bijv. op schortjes of katoenen kinder- jurkjes), bestrijkt ze dan met groene zeep, die zij er goed uitwrijft en stopt het dan in tauw water. Na even wasschen is de vlek (ook oude) direct Verdwenen. Deze methoden lijken mij veel verkieslijker dan die van de eierdooier, die ik voor veer- tien dagen opgai. „Nog schreef mij een dame uit Baden, dat zij eens teervlekken op de volgende wijze uit een flanellen rok verwijderde: Zij borstel- de en wreef er voorzichtig over met warm water waarin wat ammonia was- gegofen, en een soort flanelzeep. Zij legde een drogen handdoek onder de vlekken: wanneer het vuil daarin was getrokken, nam zij een schoo ne plek eronder. De vlekken verdwenen ge- heel. En zij voorkwam, dat er kringen ble- ven, door na de reiniging de ran. en der vlek ken met droog linnen uit te wrijven. Het is een bewerkelijke marier, vooral als er veel vlekken in zitten, maar het resultaat is prach- tig. Denk er om, dat u de ammoniak-oplos sing niet te sterk neemt, want dan brandt het gaten. Provinciaal nieuws Begrafeais slaehtofler ontplot- flng te Bergen. Het jeugdige slachtoffer van de ontploffing bij den brand van de tooneelzaal van „De Rustende Jager", de 16-jarige Simon Met, werd gisterniiddag op de algemeene be- gra a fplaats te Bergen vanuit het St. Elisa- bethgesticht ten grave gedragen. Ds. Verwaal leidde ten huize van de fami- lie te Alkmaar den rouwdienst. Kameraden van den overledene, jon-gelin- gen, weTkzaam aan de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij, daartoe door de directie in de gelegenheid gesteld, droegen de baar graf- waarts. De kist was met een 7-tai kransen bedekt, waaronder een van het personeel van de Alk- maarsche Ijzer- en Metaalgeterij, een van de Christelijke Gymnastiekvereeniging en een van de Christelijke Knapenvereeniging. Deputaties van deze organisaties volgden de baar. De leiding van de ter aarde bestelfing berustte bij de Associatie voor Lijkbezorging te Alk maar, die zich op keurige wijze van haar taak kweet. Een groote schare belangstellenden had zich op het mooi gelegen kerkhof vereenigd, om getuige van de droeve plechtigheid te zijn, Onder de belangstellenden merkten wij op den burgemeester met zijne eehtgenoote en dokter Blok, eveneens met zijne eehtgenoote. Toen de kist ten grave daalde, waren alle belangstellenden onder den indruk van het droevig versclieiden van dit jonge !even. De heer Ruisck, evangelist van M-aranatha te Bergen, voerde aan de groeve het woord, er op wijzende, dat het Woord des Heeren blijft in eeuwigheid, daarbij herinnerende aan het woord van Jesaja, dat wij alien als een blad afvallen. Op de plaats waar de dorre blaadjes af- vaLlen, zitten alweer de spruiten voor de nieuwe jonge blaadjes. Zooals het gaat in het rijk der natuur. „door den dood tot het le- ven", zoo gaat het met den mensch, die eerst met Christus moet leeren sterven, om straks met Christus te leeren leyen. Jezus toch zeide aan het graf van Lazarus: „wie in mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven". Zij, die Jezus niet kennen en nooit hun knieen heb ben gebogen, ook al staan ze hier springle- vend, staan in werkelijkheid als geestelijk dooden aan dit graf. Wij moeten alien ster ven en voor ieder is het de vraag: „hoe word ik rechtvaardig voor God". Van dit graf zal eenmaail klinken de bazuin: „Jezus Christus". Deze doode zal eenmaal als alle dooden, opstaan. Degenen die Woensdag- avond gespaard werden, waren misschien slechter dan de omgekomene. Zij loopen mis schien nog rond met een gestolen verlossing in hun hart. Dit is het geval met hen die nimmer binnenskamers hun knie buigen. De Heere beware hen voor een vreeselijk oordeel. Ons verblijdt, dat de overledene al- leen metgezel was van degenen, die Gods naam vreezen. Verkoop uw ziel niet ?an Sa tan en geef geen geboor aan pu Mica tics waar in jongclieden voor dansclubs gevraagd wor den. Verzoek God niet door het naiarren van wereldsche vermakerr. Moge de Heilige Geest van God de heer- lijke waarheid van de Opeubaring van Jo hannes openbaren en alle tranen zullen van u worden afgewischt. Want in de stad met de paarlen poor ten omhoog zal geen rouwkoets binnentreden. Daar zal de schijnbare hard- heid van God blijken geen hardheid te zijn Daar zal dit blijken te zijn de teederste liefde van onzen barmhartigen vriendelijken Vader. Spreker verzocht hierna den omstanders Psalm 103 te zingen. De heer H. O. Grosjean, leeraar aan den Technischen Cursus van de Ambachisschohl, richtte hierna het woord tot de ouders en bloedverwanten, er op wijzende, dat het heengaan van den oudsten zoon diep tragisch is, niet allcen om het plotsclinge van den slag, maar ook omdat hij aan het begin stond van zijn loopbaan door het leven. Het men- schelijk gevoel, aldus spr., is geneigd in op- stand te komen bij een dergelijken slag, maar dit moge niet zoo zijn, omdat andere gevoe- lens den boventoon moeten voeren. Spr herinnerde er aan hoe hij- Simon Met eenmaal liielp bij het oplossen van een vraagstuk en hoe deze na een kleine aanwijzing uitriep: „ik ben er". Spr. zeide hem toen te hopen, dat hij dit vaker kon zeggen, aangezien het beteekent: „ik ben waar ik wezen moet". Vader en moeder Met, laten wij hopen, dat uw zoon op dit oogenblik mag ervaren, dat hij er is, dat hij is bij: Flem, Die rouw en droefheid over ons brengt, maar tegelijkertijd ook tot ons komt met Zijn wonderbaarlijke vertroosting, Die beschikt over het leven van den mensch, maar ons tegelijkertijd voorbe- reidt den weg naar een nieuw en beter leven. Moge, wanneer het hevige van den slag voorbij is, gij in staat zijn uw hoofden weer omhoog te heffen en dan dankbaar gedenkon, dat hij 16 jaar lang deel uitmaakte van. uw huiselijk geluk. Daartoe sterke u God. En gij, mijn beste vriend Simon, moge gij op dit oogenblik daar zijn, waar het goed is, bij Dien Eene, die over u zal waken, opdat gij zult wa-ndelen in het eeuwige licht. Namens de gymnastiekvereeniging voerde hierna de heer W. van Dalen het woord, die er aan herinnerde, dat Simon Met een jaar iang lid van het bestuur was geweest en steeds zijn krachten voor de vereeniging had gegeven. In gedachten, zoo zeide spreker, blijft gij bij ons voortleven. Uw droevig heengaan heeft ons geroefd tot in het diepst van onze ziel en is voor velen onzer een waarschuwing geweest. Rust in vrede, Simon. God zij uwe ziel genadig. Namens zijn makkers aan de Ijzer- en Me taalgieterij sprak hierna de heer Kuiper een laatst vaarwel, kon het ook zijn een tot weer- ziens. Rust zacht, Simon, dat geve God. De heer Ruisck sprak hierna namens de fa- milie' een woord van dank. Speciaal bracht hij dank aan de doktoren van Dam, Blok en Poot en aan mevrouw Blok voor den verleen- den medischen bijstand. Dank bracht hij ook aan de verschillende sprekers, die het woord hadden gevoerd en aan de d-eputaties, die verschillende vereenigingen ver tegen woord ig- den. Woorden van dank richtte spr. ook tot den heer en mevrouw Verwaal en tot den heer de Heer Kloots, die door materieele offers getracht hadden het leed van de ou ders te verzachten. Spr. uitte herna een dankgebed. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gistermorgen 11 uur vond de verpachting der sluis plaats ten raadhuize alhier. Pachter werd de heer A. ten Bruggecate voor de somma van f 1510; de vorige pacht- som was 1640. Uit de mededeelingen van den secretaris bleek dat het ledental van de vereeniging „Ziekenhuisverpleging Broek op Langen- dijk" geklommen was tot 545 contribueeren- de, en 84 vrijgestelde; sinds de oprichting 1 April 1925, was er nog geen enkel geval van opneming in het ziekenhuis voorgekomen tot nu toe. Voorts heeft het bestuur goed gevon den dat kleine kaartjes gedrukt werden, als bewijs van lidmaatschap voor de leden, ver- meldende tevens dat de vereeniging zich ga- rant stelt voor de betaling der verblijfkosten in het ziekenhuis, tot een bedrag van ten hoogste drie gulden per dag, gedurende ten hoogste 42 dagen. Bij een elk der bestuursleden is een aan tal dier bewijzen gedeponeerd; bijaldien het mocht voorkomen, dat leden op advies van den arts zich naar een ziekenhuis moeten begeven ,dan kunnen zij, of een der familie- leden zich van een exemplaar voorzien, voor- dat ze heengaan. UIT LANGEREIS. Onder begunstiging van het schoonste herfstweder en onder groote belangstelling werden alhier, evenals andere jaren, ter ge legenheid van de kermis volksspelen gehou- den. Voor de jongste kinderen, die van 69 jaar, was er koekhappen. Van de jongens verwierf Hart Boot den len prijs, Klaas Olie dten 2en, P. Hoogland den 3en en C. de Mayer d'en 4en prijs, fer- wijl van de meisjes Corrie de Mayer met den len prijs, Mina Boots met den 2en, Nelie Berg met den 3en prijs en Marie Wiggers met den 4en prijs wegging. Oudere kinderen van-1013. jaar moesten beproeven een kruiwagen met een zak hooi erin, waarop een bos stroo, het eerst veilig naar het eind te rij- den. Hier waren de prijzen als volgt: Jon gens: le prijs Jo Koenis, 2e prijs G. Rernpt, 3e prijs J. Zwakman en 4e prijs G. Olie, Meisjes: le prijs Catrien Kei- zer, 2e prijs Ali Appel, "3e prijs Annie Kooy, 4e prijs Trien Kooy. Voor ouderen was een aardig spel bedacht: c.l. Kus Amalia. Hierbij verwierf den- len prijs A. die Vries ,f 4.50, 2en prijs R. Rempt, 3, 3en prijs A. Bakker 2.50, en 4en prijs 2 K. Silver, 's Avonds was er gemaskerd bal. Hiervoor was groote belangstelling. Er waren 19 deelnemers, waarvan velen een aardig en geestig bedacht costuum hadden, zoodat de commissie van beoordeeling, be- staande uit de heeren B. Verhoeven en J. Ham van Langereis en C. v. Twuiver te Veen- huizen geen gemakkelijke taak hadden om uit het beste het allerbeste te zoeken. Tenslot- te behaalden de volgende maskers een prijs: le prijs Mej. P. Stapel—Zwaan als Sneeuw- man, 2e prijs Mej. A. Blokker als Mis Blanchen, 3e prijs Dames B. Benit Lan- geries en J. Meurs Nieuwe Niedorp als dan- seresjes en de gezusters Bakker 4en prijs als Zomer en Winter. Een prettig bal sloot den avond. HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE VOORROMfNG van ongevalleji is in het belong van patroon en ar- beiders. Stelt daaront een „\feilig- heids commissie1uit personeel en bedrijfsleiding in Uw werkplaats in. Het Veiligheidsmuseum te Amster dam geejt kosteloos alle inlichlingen op veiligheidsgebied. HARENKARSPEL September. Geboren: Jacobus, zoon van Adrianus Biersteker en Catharina Bruijn. Maria, dochter van Johannis Albertus van der Fluit en Teetje Pater. Nicolaas Johannes, zoon van Wul-bert Kuijs en Petronella Maria Bal- tus. Hendrikus, zoon van Petrus Komen en Catharina Koomen. Alida Jacoba, d. van Petrus Molenaar en Eheuwera Hof. Pieter Arend, zoon van Arend Johannes Kla- ver en Maartje van der Oord. Elisabeth, dochter van Jacob Blokdijk en Cornelia de Wit. Jan, zoon van Simon Wit en Corne lia Zijdewind. Johannes, zoon van Jaco bus Kruijer en Cornelia Sinnige. Wilhel- mina Geertruida, dochter van Gerrit Bos en Wilhelmina Geertruida Boekel. Ondertrouwd: Pieter Dekker en Anl- je Bos. Jan Spaans en Elisabeth van Straaten. Hendrik Ligtenberg en Maartje Doekes. Klaas Bakker, weduwn. van Ma- rijtje Rempt en Maretje Lijnes. Getrouwd: Ernst Kasten en Trijntje Smit. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Jan Bakker en Daartje de Jong. Reehtszaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 5 October. - i Mishandeling van een onbezoldigd veldwachter. Ter zitting van Maandag werd verder be- handeld de geschorschte zaak tegen den be klaagde P. Buis, landhouwer te Texel, die terecht stond ter zake mishandeling van den onbez, veldwachter Bood. Behalve den ver- balisant Bood worden nog twee andere ge- tuigen gehoord. Een heeft gezien, dat be klaagde den veldwachter een klap op Boods arm gaf. Hij heeft later gezien, dat Boods arm een groene plek had. De politierechter be trapte dezen getuige op drie onwaarheden. De getuige G. Koorn heeft ook gezien, dat beklaagde de veldwachter heeft geslagen. Van een wonde aan Boods hoofd wist ge tuige niets. Ook deze getuige verklaarde min der gezien te hebben, dan voor de politie. De officier, aan wie na een langdurig ver- hoor van getuige het woord werd verleend, vroeg f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Von- nis 20 boete of 20 dagen. Beklaagde zag af van hooger beroep. De officier eveneens, waarop beklaagde contant betaalde. Zedenmisdrijt. De officier vroeg een persoon, die zich aan een zedenmisdrijf bad schuldig gemaakt, 3 maanden gevangenisstraf voorw. met 3 proef- jaren. Vonnis 3 maanden gevangenisstraf voorw. met 2 proefjaren. Beklaagde zag af van hooger beroepster- mijn. Mishandeling van een zwager. De niet verschenen beklaagde C. H. H. heeft op 8 Augustus zijn zwager Veltkamp tegen den grond geslagen, zoodat hij bewus- teloos bleef liggen. Beklaagde is later door den in de buurt wonenden agent Stor naar het bureau van politie gebracht. De levens- verzekeringagent de Moor heeft den slag zien toebrengen. Er is dikwerf ruzie, gevolgd door vechtpartijen tusschen deze menschen. De officier vorderde 1 maand gevangenis straf. Vonnis 30 boete of 30 dagen. Diefstal van schelpen. v De beklaagden Jan en Joh? R., vader en zoon, te Texei, hebben op 30 Juli een hoe- veelheid schelpen zich toegeeigend, welke schelpen toebehoorden aan den getuige Giles. De bekl. Joh. R. was niet verschenen. De heeren Giles, vader en zoon, werden als getuige gehoord. De zak met schelpen lag halfweg op den Dijk. Beklaagde hebben de schelpen op een auto gelegd en meegeno- men. Eisch tegen beklaagden, die goed be- kend staan, ieder f 25 boete of 25 dagen. Zij werden veroordeeld ieder tot f 10 boete of 10 dagen. Niet voldoen van een vordering. De beklaagde C. T. heeft in den nacht van 6 op 7 Augustus te Berkhout niet voldaan aan het bevel der politie om af te stappen, omdat hij zonder licht een rijwiel bereed. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis: 25 boete of 25 dagen. HONDENB ELASTING HOORN. Een aantal beklaagden uit Hoorn, die verzuimd hebben een beschrijvingsbiljet voor de hondenbelasting in te vullen en in te le veren, stond heden voor dit feit terecht. Eisch tegen T. B. 10 boete of 10 dagen, vonnis f 5 boete of 5 dagen., ook tegen vol gende beklaagde is de eisch 10 boete of 10 dagen. Jan B. werd veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen terzake een zelfde feit. Idem H. K., tot 7 boete of 7 dagen. Idem J. O., tot 7, boete of 7 dagen, voorts Arie Sp. en Petrus Sp. tot 7 boete of 7 dagen. De koopman Joh. v. d. Z., is in persoon verschenen. Hij heeft geen biljet ontvangen, maar geen aangifte gedaan, Iioewel hij daar op was gewezen. Hij verklaart thans dat hij den hond heeft opgeruimd. Het was zijn hond niet eens, zegt hij, vonnis f 7 boete of 7 dagen. Hendrik S., werd tot 5 boete of 5 dagen veroordeeld. MISHANDELING VAN DEN BURGE MEESTER VAN EGMO'ND AAN ZEE. i Corn D., te Egmond aan Zee, niet versche nen, heeft in den nacht de heer C. Eyman burgemeester van Egmond aan Zee, een schop toegebracht. Een- zekere Huib D., werd op grond van dronkenschap en ordeverstoring gearresteerd. De burgem. bevond zich bij' Jt oploopje dat deze arrestatie tengevolge had, Hij ontvin-g bij die gelegenheid van: achter 'n schop en het onderzoek bracht aa-n het licht dat de dader genoemde C. D. was. -TSC SPREEK UIT. _TSCHIESBRO" heeft sedert 1869 reeds velen millioenen Menschen groote diensten als „Eerste-hulp" bewezen. Weiger namaak en neem slechts origineele fleschjes aan, verpakt door:

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7