Wekelijksch Overzlobt Han'del°sbesr>reldtigen vernemffte^rvoora!s^f mentfrden ,,OSer}«sftefat" Rieck, voor'eenige nog geen Sprake van directe handelsverdrag- onderhandelingen. In hoofdzaak wordt thans geconfereerd over wederzijdsche kleinere wenschen. Naar het blad verder verneemt, zal over het sluiten van een nieuwe overeen- komst in den loop van den winter, worden ge confereerd. DE CONFERENTIE VAN LOCARNO. Na afloop van een persgesprek van Scia- loja, dat blijkbaar een antwoord was op de door de Engelschen verbreide klacht, dat de Italidnen niet slechts niet medewerken aan het bereiken van een. accoord, maar nog steeds, zij het thans minder plomp, voort- <*aan tegen te werken, sprak graaf Skrzynski (Polen) de journalisten toe. Hij ontkende aldus de medewerker van het Hbld. dat er te Locarno een conferentie plaats vond, daar er slechts conversaties tusschen de ministers waren, waarvan het onverschillig was hoeve- len er telkens van gedachten wilden wisselen. Skrzynski dacht er niet aan de conversatie tusschen enkelen dezer door zijn aanwezig- heid-te bemoeilijken, maar verklaarde ook, dat het onzin was de veiligheid te localisee- - ren tot den Rijn, daar de veiligheid voor de wereld slechts waarde had wanneer zij alge- meen was. Polen verwacht te Locarno een faire behandeling op den voet van bestaande verdragen. Met Stresemann heeft Skrzynski nog geen contact gezocht. De kans, dat Stresemann*«en aannemelijk geachte oplossing der moeiljjjc- heid van paragraaf zestien verkrijgen zal, <s i ledert zijn onderhoud met Briand vergroot. Vandervelde sprak van negentig procent kans, dat de conferentie goed afloopen zal ®n dat vertrouwen schijnt ineens weer alge- raeen geworden. Wat Polen betreft heeft de uiting van Skrzynski, dat Polen er niet op staat, dat Frankrijk eventueel door Duitsch- land heen Polen tegen Rusland helpt, daar Frankrijk dit toch niet zou doen, de verwach- tingen op een algemeen accoord verhoogd. Een B. T. A. telegram omtrent de verkla- ringen van Scialoja gisteren aan de pers meldt nog, dat deze zijn indruk aldus formu- ieerde: „Alles is hangende, niets is verkre- gen, niets is verloren." Italie is, zoo verklaarde hij verder, bereid het pact onder precies dezclfde omstandighe- den als Engeland en binnen dezelfde grenzen te teekenen. De waarborg van Italie zal alleen betrekking hebben op de westelijke grens, de eenige grens, genoenjd in het Rijnpact, dat thans door de conferentie van Locarno wordt besproken. Stresemann, die den wensch te kennen gaf, zich met Briand te onderhouden, werd gis- terochtend om elf uur door dezen ontvangett. Chamberlain verklaarde tegenover de Engel- sche journalisten, dat hij nog steeds een ge- rechtvaardigd optimisme koesterde wat be treft het resultaat der conferentie. Er beston- den nog enkele moeilijkheden, doch hij wei- gerde te gelooven, dat men niet tot oplos sing daarvan zou komen. Ik leg de gelofte af, aldus Chamberlain, dat tiet definitieve verdrag niet geheim gehouden zal worden en hier niets zal worden aange- nomen zonder volledige instemming en goed- keuring van de Britsche regeering Ik beloof »ok, dat er gen geheime overeenkomst zal zijn ter aanvulling van het openbare verdrag, zoo vervolgdc Chamberlain. Gemeld wordt, dat de Grieksche gezant te Bern, Dendranis, als toehoorder aan de con ferentie deelneemt. Briand heeft Skrzynski aan den lunch ge noodigd. Naar een Wolfibericht meldt, heeft Skrzynski ook besprekingen gehad met Cham berlain en Vandervelde. ZONDAGSRUST IN BELGIe. De Belgische schippers rnaken zich bezorgd over een maatregel, die eerlang door den mi nister van Openbare Werken, Laboulle, zou worden genomen en waartegen zij zich bij voorbaat verzetten. Er zou namelijk sprake zijn van op Zon- en feestdagen de binnen- scheepvaart te verbieden. Deze maatregel zou worden genomen om den sluiswachters en inder staatspersoneel de Zondagsrust te ver- eenen, zonder dat in hun vervanging behoeft le worden voorzien. betrekkelijk weinig beteekenende voorwerpen kleeden, boeken, linnengoed, enz., alles ter waarde van een duizend Mark- Heeft zij wer- kelijk gestolen? Het O. M. zegt van ja, de bestolene -ontkent het, zij zelf bestrijdt het. Haar beide advocaten zijn overtuigd van haar onschuld. De vriendschappelij'ke betrekkingen tusschen beide families zijn niet verbrokcn. Een volkomen raadsel. Het feit, dat de gra vin dingen weggenomen hjeeft, kan zoo maar niet ontkend worden. Er zijn vele aanwijzin- gen tegen haar Maar ook spreekt veel .voor haar. Volgens haar eigen zeggen en ook vol- gens haar bekenden, heeft zij vele vijanden in de Potsdammer kringen. Zij is republikeinsch, verkecrt in republikeinsche kringen. Zij neemt tegenover de Potsdamsche „hofkringen" een gereserveerde houding aanx koopt haar gar- derobe in Berlijn, bestuurt zelf haar auto er. past niet goed met .haar temperament in de atmosfeer der Potsdamsche toonaangcvende families. Sinds geruimen tijdl heeft zij aan- stoot gegeven door haar vriendschap met den Schupo-kapitein Hefter, die evenmin als zij zijn republikeinsche overtuiging onder stoelen en banken steekt en geregeld- in den huize Bothmer verkeerde. Het a.s. proces wordt met spanning tege- moet gezien. DE LONDENSCHE DOKWERKERS. De Londensche dokwerkers, die als verte- lwoordigers van de Engelsche havenarbei- X'rs, op hun reis langs de voornaamste Eu- ropeesche havensteden thans te Amsterdam vertoeven, hebben gistermiddag een bezoek ;ebracht aan het etablissement van de Ko- ninklijke Nederlandsche Stoomboot-M.aat- schappij aan de Levantkade en de Suriname- ksdc KORTE BERICHTEN. - Bij de ontploffing in een gasfabriek te St. Louis (Missouri) zijn niet 35 personen gedood, maar 5 gedood en 30 gewond. In het Ruhrgebied hebben eenige mijn- bouwondernemingen in verband met de cri sis in den afzet het bedrijf opnieuw beperkt. De mijn Graf Schwerin heeft o.a. 165 man ontslagen. Er is een regeling getroffen voor de fundeering der Tsjecho-Slowaaksche schuld aan de Vereenigde Staten. De Italiaansche schuldencommissie onder leiding van den minister van financien Volpi zal eerst 22 October naar New York vertrekken. Bij Leipzig zijn vijf arbeiders, die werk- zaamheden aan een spoorlijn verrichtten, overreden en gedood door een personentrein, dien zij tengevolge van den dikken mist niet hadden zien aankomen. Een 'Zesde werd. zwaar gekwetst. Bij Ilmenau (Pruisen) is in een nieuw gebouwd ged-eelte van een porceleinfabriek de zoldering inges'tort, waardoor verscheidene arbeiders onder het puin werden bedolven- Er zijn tot nu toe drie dooden geborgen. Op advies van den adyocaat-generaal zijn verscheidene beklaagden in verband met de militaire reactionnaire bewegmg in Por tugal op 12 Juli, in vrijheid gesteld. Alleen 12 offieieren en 7 cnderofficieren zullen veroor- deeld worden. Voor den irigang der haven van New- haven is een Fransche stoomboot met het Zweedsche zeilsehip „Gull') in aanvaring ge- komen. Het Zweedsche schlp liep ernstige averij op, en zonk. Van de zeven leden der bemanning zijn slechts drie gered. Een synode van bisschoppen dter protes- tantsche kerken in de Vereenigde Staten heeft met 94 tegen 11 stem-men uitgemaakt dat een hunner, hiss-chop Wiihe'lm Montague feraun, een godslasteraar is. In verband met de groote schade, -die den laatsten tijd het landbouwbedrijf, vooral het Nocrden van Rusland heeft te lijden I UteSr^B^grijpm^ Glorfa Swansmrde voor haar zoo bijzonder geschikre rol van Carmelita vertolkt. Het bijprogramma be- vat een boeiend journaal, een prachtige een- acte van een groot aantal zwemmende meis- jes bij een der Amerikaansche meren (fraaie zwemopname) en een komische tweeacter van Ben Turpin. De films geven het orkest alle gelegenheid tot mooie musikale illustratie. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Een kreet in den nachi. „De mensch is goed," is de vaste overtui ging van den bankier Hendricks, en hij brengt die in toepassing door een man, op heeter- daad op een poging tot inbraak betrapt, vrij te laten gaan. Deze is echter minder dank- baar dan de menschenvriend verwacht had, en hij- breekt terstond in bij diens vriend May- nard, die ziek te bed ligt en bij de ontdekking van de inbraak poogt op te staan, maar dood neervalt. Zijn dochter Jeanne beschuldigt nu Hendriks van moord en weet de menigte daarvan zoo te doordringe. dat men hem uit zij huis doet komen en doodt. Jeanne ziet het resultaat van hare haatprediking, voelt de font ei"van en krijgt zooveel eerbied voor de ideeen van den vermoorde, dat zij haar verder leven wijdt aan menschlievendheid. De film geeft daarvan tal van bewijzen en doet zien wat goedhartigheid en ware naas- tenliefde vermogen tegen laster en verdacht- makingen. Zeer zeker een belangwekkende film (Gold- win van de Tuschinsky-collectie). Aan het hoofdnummer gaan vooraf een film, die het leven in het veelbesproken stads- deel Montmartre in beeld brengt; een komisch nummer „Een partijtje poker", dat zeemans- latijn geeft, valsch kaartspel, massa-achter- volging en een prachtig gedresseerden hond; een rolprent „Moeder Aarde", die er aan herinnert, dat alle menschen broeders en zusters zijn en ten slotte de zeer goed ver- zorgde rubiek Hollands Nieuws. 'n Ongewone film werd bovendien nog ver- toond, een film n.l„ die in herinnering brengt dat Dinsdag a.s. in de Tweede Kamer he. ontwerp bioscoopwet in behandeling komt waardoor, als het wet wordt, een censuur op de filmvertooning wordt geschapen, ook voor volwassenen. De film haalt een uitlating aan van minister Colijn op 28 Oct. 1924, waar- bij hij zei, het verdwijnen der bioscopen te zullen toejuichen, en spreekt de vrees uit, dat het straks inderdaad tot die verdwijning zal komen niet alleen, maar dat ook een scherpe Zondagswet en een censuur op de pers de vrijheid aan knellende banden zullen leggen. Om deze bedreigingen te ontgaan wordt tot een ernstig protest opgewekt. „De bioscoopwet moet weg" is de leus. y Victoria Theater. 0, Weezen der Zee. ,Weezen der Zee" is een film met bijzon der goed spel van erkende kunstenaars als Madge Bellamy, Jack Richardson en Anna Q. Nillson. Het verhaal verplaatst ons aanvankelijk op de schoener „Martha Lee", die in een storm vergaat. De kapitein John Ferguson, zijn vrouw, zijn zoontje en een lid der beman ning zijn de eenige overlevenden. Zij worden opgepikt door een kaperschip. De kapitein daarvan Butch Anderson, een bruut, laatde mannen en het jongetje weer over boord zetten: de vrouw moet blijven. Een hevige vechtpartij tusschen Ferguson en Anderson heeft plaats, doch eerstgenoemde moet zwich- ten en wordt weer naar zijn roeiboot terug- gebracht. De vrouw, alleen aan boord achter- gebleven, overgelaten aan het ruwe geweld van een schurk pleegt zelfmoord. Ferguson en zijn zoontje Colin worden ge red en liefdevol verpleegd door twee weezen, dag. Tientallen wandelaars en wielrijders houd ik dan ook elken Zondag aan, welke niet blij- ken voorzien te zijn van een kaart. De mees- ten wonen in Alkmaar, Heiloo of omgeving en weten zoogenaamd? van geene toe- gangskaarten af. Het duidelijke bord, han gende bij den ingang, hebben zij niet gezien of zij hebben het wel gezien maar storen er zich niet aan. De paden rondom den koepel zijn afgezet door bordjes „Verboden toegang" doch ook dit schijnt menig Hollander niet te begrijpen. Wanneer wij's zomers binnen dat te vergeefs afgesloten gedeelte in de vrije natuur onzen lunch gebruiken, worden wij als wilde beesten aangegaapt. Wielrijders en wielrijdsters rijden ons op ons eigen terrein met de grootste onverschilligheid bijna onder- steboven. Banken worden totaal vernield, om van de beplantingen maar niet te spreken. Zouden dergelijke natuurgenieters in hun eigen tuin den boel ook zoo vernielen? Maar hier is het eigendom van een ander en dan komt het er niet op aan. En dan de papierer. en de schillen: het terrein is toch niet van hen die ze achterlaten, dus smijt ze maar neer. Enfin, mijnheer de Redacteur, het is het oude en' welbekende klaaglied en ik zou zoo nog eenigen tijd door kunnen gaan; maar ik kan U wel zeggen, dat wij op deze manier en genoeg van krijgen. Inderdaad is dan ook de wenschelijkheid en mogelijkheid van slut ting onder de oogen gezien. De goeden spreek ik natuurlijk niet te na; dit zijn juist meestal wel houders van kaar- ten en hun gunnen wij van ganscher harte eene wandeling op Ter Coulster, waarbij de bescheidenheid betracht wordt. Maar die goeden blijken helaas nog de minderheid uit te maken; komt hierin verbetering, dan blijft Ter Coulster open; zoo niet, dan is de con- clusie gemakkelijk te trekken. U, Mijnheer de Redacteur, kunt ons hierin de b'ehulpzame hand bieden door den inhoud van dit schrijven op eenigerlei wijze te publi- ceeren. U bij voorbaat daarvoor dank zeg- gend verblijf ik Hoogachtend, Uw dw. dr. G. C. B. VAN DER FEEN DE LILLE. (Natuurlijk willen wij dit schrijven gaame publiceeren. Het is een ernstige en volko men begrijpelijke waarschuwing wat er ge- beuren zal als het publiek den vrijen toe- gang op particulier terrein niet bcter leert waardeeren. Dan mo-eten de goeden mede de straf van de nalatigen dragen, want het is begrijpelijk dat hier moeilijk een scheidingslijn valt te trekken. Het komt ons voor, dat zoo nu en dan een proces-verbaal tegen wat al te lastige bezoe- kers, die ,geen toegangskaart kunnen toonen, toch wel een heilzame invloed zal kunnen hebben. Red. Alkm. Crt.) DE STRIjD IN MAROKKO. 4 De dmsingeling van het Rif is verzekerd door de Fransch-Spaaneche- verbinding., Abd- :1-Krim verzamelt 15.0'OO^man troepen in de omgeving van Aiekamara, 13 K.M. ten Zui- den van Aj-dir. De Spanjaarden hebben twee Duitsche medewerkers van Krim gearres- teerd. De Spaansche cavalerie heeft de verbinding met de Fransche cavalerie tot stand gebracht te Soeksebt de Ainemer bij Metalsa. De ko- ning heeft zijn gelukwenschen met dit succes uitgesproken.^ Naar uit Fez bericht wordt, trekt Abd-el- Krim zijn troepen van het oostelijk front te- rug, om in het westcn een massa-aanval te ondernemen. De Spaansch-Fransche opmarsch in het oosten wordt verder door hevige regens be- lemmerd. Naar uit Tanger bericht wordt, moeten de verwanten en onderhoorigen van den voor ?enige da gen terechtgestelden vroegeren mi- lister van buitenlandsche zaken van Abd-el- Krim tegen dezen zijn cpgestaan; het zou reeds tot gevechten gekomen zijn. DE REVOLUTIONNAIRE BEWEGING IN PORTUGAL. Draadloos wordt uit Lissabon gemeld dat op advies van den advocaat-generaal ver scheidene beklaagden, die bij de conservative militaire beweging van 12 Juli betrokken zijn geweest, in vrijheid zijn gesteld, uitgezon- derd 12 offieieren en 7 onderofficieren, die terecht zullen staan. DE AANKLACHT TEGEN GRAVIN BOTHMER. Donderdag is de dagvaarding beteekend aan gravin Bothmer te Potsdam, beschuldigd van diefstal. Het O. M. heeft 22 getuigen gedagvaard, o. w. haar echtgenoot en een kapitein van de Schupo, Hefter. Het proces zal met een week of drie behandeld worden. De affaire van gravin Bothmer wordt meer en meer een geval, dat meer thuis is in de bi- oscoopwereld dan in de werkelijke. Zag men haar faits et gestes op het doek, dan zou men zeggen: Prachtig, maar erg onmogelijk, zoo constateert het „Berl. Tag." De gravin, een jonge, mooie, levenslustige vrouw, uitstekend autorijdster, elegante dan- seres, iernand, die het zich aan niets behoeft te laten onrtbrctoj .l^*^U doi iniiemen huis- tengevolge van invallen van wolven, heeft het volkscommissariaat van landbouw een bed-rag van 100.000 dollar beschikbaar steld, ten einde premies te verkenen voor het dooden van wolven. In het groote warenhiiis van Wainmama- ker, te New-York is een afdieeling ingericht voor den verkoop van Ford-vliegtuigen. Dit zelfde warenhuis was het eerste in de Ver. Staten, dat zich ging bezig houden met den verkoop van Ford-auto's. De nieuwe Ford- vliegtuigen kosten 25.000, wegen 2 ton en hebben een Liberty-motor van 400 P.K. De maritieme en militaire commissie uit fifk'fdgemoer.-v-wv De film wordt, wij zeiden 'Ket reeds, bij zonder goed gespeeld. Eenige sensationeele vechtpartijen en een brand van een oceaan« stoomer maken het verhaal nn en dan zeer spannend. Het bijprogramma heeft o.rn. een leiike tee- kenfilm met de reeds bekende Humpy en Dumpy. Zeetijdingen. CORRESPONDENTIE. Een lezer schrijft ons: Mag ik Uw abonnee, die last heeft van vreemdsoortig ongedierte, vei"wijzen naar S. Leefmans Kijkjes in het Natuurleven, bldz. 53 „Een invasie". Uitgave W. B. en N. B. 153—154. Vermoedelijk is Uw abonnee er met zeer bij gebaat, doch eenige inlicht.ngcn die een nieuwe invazie kunnen voorkomen zijn wel licht gewenscht. w. Sport STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Bintang (uitr.) 8 Oct. v. Suez. KON. NED. STB. MIJ. Dido 9 Oct. v. A'dam n. Bordeaux. Erato 9 Oct. v. A'dam n. Damzig. Euterpe 9 Oct. v. A'dam n. Kopenhagen. Hercules 9 Oct. v. A'dam te Gibraltar. Nero 9 Oct. v. A'dam n. Stettin. Perseus 9 Oct. y. Barcelona te Tarragons. Strabo 9 Oct. v. A'dam n. Gothenburg. Achilles 8 Oct. v. Nauplia n. Candia. (v Bacchus 8 Oct. v. Malta te Patras. Ceres 8 Oct. v. Smyrna te Konstantinopel. Hermes 8 Oct. v. Konstantinopel n. Malta. Orpheus 9 Oct. v. Kopenhagen te Aarhuus Perseus 8 Oct. v. Barcelona n. Tarragona. Stella 7 Oct. v. Samos n: Algiers. Tellus 7 Oct. v. Algiers te Portimao. Vesta 9 Oct. v. A'dam te Rott. Vulcanus 8 Oct. v. Argostoli n. Patras. Oberon 9 Oct. v. Algiers te A'dam. KON. WEST. iND. MAILD. Jason 9 Oct. v. A'dam n. W. Indie. Amor 9 Oct. v. A'dam n. W.-Indie. Crynssen 9 Oct. v. A'dam n. W.-Indie. Delft (thuisr.) 7 Oct. v. Guaquil. Ganymedes 9 Oct. v. Hamb. te IJmuiden. Agamemnon 9 Oct. v. A'dam te Hamb. Prins Der Nederlanden 7 Oct. y.: Curasao a, Puerto Caballo. HOLLAND-A MERIKA L1JN. Binnendijk 7 Oct. v. R'dam te Philad. 1# Eemdijk 7 Oct. v. R'dam te Vancouver. Spaarndam, v. R'dam n. N.-Orleans, 8 0d, V, Vigo. Rijndarn, v. R'dam n. N.-York, 8 0ct. y< Halifax. r Lochmonar, v. Tacoma n. L'on'den/Rott. 2 Oct. te Portland (Ore). Montgomeyshire 9 Oct. v. R'dam n. 'Antw, t HOLLAND-AFRIKA LIJN. Meli-kerk 9 Oct. v. Rott. n. Antw. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN., Zosma (thuisr.) 9 Oct. n. Manilla. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjibesar 8 Oct. v. Yokohama te Bat. Tjikembang 9 Oct. v. Bat. te Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. -* Gorontalo 9 Oct. v. Bat. n. R'dam. i" Kawi (thuisr.) 8 Oct. v. Colombo. 7 Tjerimai 9 Oct. v. Rott. te Bat. Sitoebondo (uitr.) 8 Oct. te Belawan: Tapanoeli 8 Oct. v. Hamb. te Bremen. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN.' Poeldijk 8 Oct. v. Rott. te Hamb. i KON. HOLL. LLOYD. Eemland 8 Oct. v. A'dam te Hamb.1 Gelria (thuisr.) 9 Oct. v. Montevideo. Salland 8 Oct. v. Hamb. te Antw. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Delfland 9 Oct. v. W.-Afrika te A'dam. Rijnland 9 Oct. v. Hamb. te A'dam. EMZETCO LIJN. W -. Jonge Anthonie 9 Oct. v. R'dam n. (Torreyicja Jonge Jacobus 9 Oct. v. Rott. n. Piombino, STV. MIJ. OCEAAN. Eryades 9 Oct. v. Bat. te Amst. 1 Hector, v. Japan n. Rott., 8 Oct. v. Tsingtao, Hyson, v. Liverp. n. Bat., 8 Oct. te K. Said. VOETBAL. Alcmaria—K. F. C. We zullen maar rekenen dat het de vorige maal het keerpunt is geweest. Toen toch kwam I wier vader'stierf bij het vervuller na vier nederlagen de eerste overwinning en van z-'n ajs i;d van de Amerikaansche morgen moet op denzelfden weg^ worden gran(iweer reddingsbrigade. voortgegaan. Het gepromoveerde K. F. C. heeft nog wel niet zoo veel gepresteerd, maar j maar of het morgen een gewillig slachtoffer zal blijken, meenen wij te mogen betwijfelen. De stevige ploeg zal Alcmaria heel wat werk geven en vermoedelijk zal een kleine over- winning voor Alcmaria het eindresultaat zijn. Alcmaria komt met hetzelfde elftal uit, dat de vorige week van Bloemendaal won. Van de andere wedstrijden noemen wij nog W. F. C.D. E. C., ZandvoortBloe- fmendaal, HollandiaD. W S. en West- bet Belgische parkment heeft na een betoog I Frisia—Schoten. van generaal Maglinse, den chef van den I Alcmaria II zal aan den Schoterweg te wed- generakn sfaf, met 25 tegeim twee stemmen besloten de oorlogsmarine te handhaven. Te Reval verluidt, dat een Russische duvkboot tengevolge yan den storm in de Fir-sihe Golf in de Estlandsche terruoriaie wateren zou zijn gezomken. Prof. dr. Hugo Preuss, de ontwerper der grondwet van Weimar, is overfed en Ingezouden stukken. (Baiten verantwootdelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de -edadie er mede instemt.) Alkmaar, 10 Oct. 1925. Mijnheer de Redacteur! In Uw blad het laatste raadsverslag van de gemeente Heiloo lezend, zie ik dat in die raadsverg. ter sprake is gebracht 'n eventuee- le sluiting van Ter Coulster. Ik deel u heirom- trent mede dat het bericht daarvan, indertijd in enkele bladen opgenomen, juist was. Per- soonlijk heb ik in den afgeloopen zomer aan eeh medewerker van een in deze omgeving verschijnend blad de vrijheid gegeven een bericht in dien geest te lanceeren. Ik moge hier dadelijk aan toevoegen dat de Burge1 meesfer volkomen te goeder trouw was waar hij zeide van den eigenaar vernomen te heb ben, dat aan sluiting niet was gedacht. Z. E A. had dit vernomen van mijne zuster, die toen nog niet op de hoogte was van mijn ge- dei nalist. gen Haarlem II uitkomen. Een zware strijd. In de derde klas A. ontvangt Header Zaan landia, en moet H. R. C. naar E. V. C. Bioscopen. Colin groeit op tot een knappen jongeling, die liefde gevoelt voor de jongste der weezen Molly. De oudste, Emma, koestert eveneens een stille liefde voor den jongen man. Zij weet hem ten slotte zoover te brengen, dat hij haar in de amen drukt Een trouwbelofte van Colin aan Emma is het gevolg. Dan verschijnt de schurk Anderson weer op het tapijt en tracht Molly in zijn macht te krijgen. De oude Ferguson, blind geworden, wantrouwt hem op zijn stem, doch is niet bij machte het bewijs, het lidteeken in Anderson's hals te vinden. Later vindt hij dit wel-en worgt den schurk, die zijn vrouw in den dood joeg. Emma stent door een schot, dat voor den ouden Ferguson bedoeld was. Molly en Colin gaan een gelukkig huwe- Marktberichtea ZAANDAM, 9 Oct. Veiling „IDe Zaan- streek". Peen 12—20 ct. per bos, Selderie 29 ct. per bos, Pieterselie 25 d. p. bosi,' Prei 810 ct. per bos, Andijvie 5098 ct' per List, Zoete appele® 67 d. p. p., handy peren 1632 d. p. pDruiven I 4550 d.j p. pSpinazie 86105 ct. p. kl. kist, Poste-., lein 5070 d. p. kl. kist, Stoofperen 12—i 1414 ct. p. p., Handappelen 1215 d. p. p.J;- Raapstel'en 1.502 per 100 bos, Sllla 15' tot 40 d. p. kl kist, Bieten 24 ct iper bos, Uicn 22V2 d. p. p., Gr. kool 61134j ct2 per stuk. y BOVE'NK ARSPEL „De Tuinbouw", 9 October 1925. Heden besteedde men voor: ,4 Bloemkool I 6.70—/ 15.20, II Z 5.60-^' 8.20, III 2—f 5.20, Roode tool 7j 1— 2.10, Witte kool 0.30—/ 0.80, Gele kool, 1.20—/ 2.20, Uien groot 2.10—/ 2.40/ grof 1.80—/ 2, Drielingen 2.752.8Q Nep 3.90—/ 4.10, Difcke Silaboonen f 140 tot 2.40, Dunine slabooneni 1.40—/ 3.60/ Bieten 5.70—/ 14.50, Kleine Biefeni f 3—; 3.80, Blauwe aardaippelen 2.05f 2.15' sprek met den in dit schrijven bedoelden jour- Men moet hierin evenwel niet zien een be- dekt verwijt aan de politie; dit toch is geens zins mijne bedoeling geweest, integendeel, meei'malen heb ik zelf aan den te Heiloo ge- stationneerden Majoor van de Rijksveldwacht verklaard, dat m.i. het in het algemeen de taak van Rijks- noch gemeentepolitie is par ticulier terrein geregeld te besurveilleereri wil een particulier onbevoegden niet op zijn terrein .hebben, dan moet hij daarvoor in c.e eerste plaats zelf zorgen, speciaal in dit ge val. waar door Ter Coulster geen openbare wegen leiden. Wel wordt er des Zondags Cinema Americain. De dochter van het Legioen. Deze Paramountfilm is opnieuw een triomf voor de buitengewone filmactrice Gloria Swanson. Zij toch doet door haar tempera- men tvolle spel, de geheele film leven. Bij voortduring blijft men geboeid en dat komt alleen door deze vrouw, die zonder bepaald mooi te zijn, alle oogen tot zich trekt. De jeugdige filmspeler Ben Lyon, die zeker nog een mooie carriere voor zich heeft is Gloria's partner en op een wijze, die hem aller sym- pathie doet winnen. Voor den krachtmen«ch Luigi heeft de regisseur een zeer geschikt type uitgezocht en van de overigen mag ze ker de vertolker genoemd worden van de rol van den soldaat Boule, die in het lot van Carmelita en Marvin zooveel belang stelt. De eerste acte speelt in Napels, waa Luigi een meisje uit het water rtdt, dat al leenstaande op de wereld, zich van 't leven wil berooven. Dat meisje is Carmelita en Luigi houdt haar bij zich. in de tweede acte Vinden we beiden terug in Algiers, waar zij een nieuwe drinkgelegenheid openen voor de soldaten van het vreemdenlegioen der Franschen. Ook een jeugdige Amerikaan is er onder de soldaten, Marvin genaamd. En tusschen hem en Carmelita ontwikkelt zich een idylle, zeer zeker voor beide niet zonder gevaren. Marvin dreigt al spoedig zware r straf, maar Carmelita is de reddende engel. Hall. Am 'mn. Deze gevoelt Tnog steeds>_dankbaarheid_ voor j J|va China Jap^^ van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt deor Noordhollandsch Landbouwerediet. haar redder Luigi. Maar als dyze kracht- mensch haar tegenover de cantiniere verne- deft, rekent zij alles vereffend. Zij mag nu Marvin liefhebben. Doch Luigi wil zich wre- ken. Een gevecht tusschen hem en Margin dreigt voor den laatsten slecht te eindigen als Luigi plotseling neervalt door een dolk steek getroffen. Niemand zal echter verra- door de politie gesurveilleerd. maar uit den 1 den, dat Carmelita hier haar geliefde redde. Exdividend. Uf/. 7 Oct. 8 Ocp 9 Oct. - s - 1 lins J ..1 A n. am dn At rnt-il'.' itltoitl Of Dtl 1 1 1 A - n t. F O N D S E N. 15 obi. N.W.S. I'D If 5 4b> 414 A 4 6 5 5 5 Deli Batavi Tab. 3 Oct. 5 Oct. idem 1000 '18 idem 1000 '16 idem 1000 '17 idem 1000 '16 O.Ind. 1000 '19 idem 1000 '15 idem 1000 '16 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank iNOVl. Handel Maatij. Philips Gloeilamp Comm. Studebaker 1 Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeara Enira A'dam Rubber Serbadjadi A Deli Maatij Senembah 514 obi. Holl. Spoor 1922 514 obi. Staatsspoor 1922 South. Pacific Union Pacific R pro1'a tie 1063/16 l01s/4 995/8 99 Ol'Vis 1003/4 1003/4 1003/4 1003/, 139 1367/, 420 1231/, 7'/is 152 555 3141/, 356 1591/, 386 356 3471/j 318 601/2 101 1478/, 421 4251/, 5061/2 1005/g 1441/s 3lA 106s/ie 1013/, 99i/s 99 931/4 101 1003/, 1003/, 1003/, 1741/, 1393/, 137»/„ 4213/, 1221/2 79/16 152s/, 5571,, 320 361 1601/2 3837/, 3571/2 3598/s 3361/2 60 148 4248/, 4271', 501 1009/16 1009/16 1445/8 3 6 Oct. IO61/1. IOUI/16 998/, 99 953/g 1007/8 1007/8 1007/8 1007/8 1751/3 140 1391/s 417»/, 122* 7i/i 1521/4 5591/j 319 352 160 3781/4 356 3703/, 364 l/s 631/2 101 149 4243;, 4313/, 498 1007/is 1007/ie. 1411/3 23/4 1063/i6 101 5/g 991/4 983/, 958/, 101 101 101 101 1761/s 1411/2 140i/, 416l/, 1213/8 719/16 1511/, 5571/, 315 355 1621/, 383 b/, 359 3725/8 35S 66 1051/, 15U/, 4051/, 4391/, 4981/, 1003/, 981/,* 1401/3 3 106 1017/g 995/8 983/, 96 101 101 IOI1/4 1011/4 1773/, 1417/8 1407/8 416 1203,, 8 1511/s 5591/, 3151/, 357 1621/, 382 355 3723/, 360 67 1071/, 1543/8 4037/s 437 500 1007/15 1007/,6 1441/, 3 1057/, 101 is/i« 998/, 988/, 95s/, 1013/, 100; 100 100 1 1751/, 14U/, 1417/, 415 1505/, 555i/4« 3131h 3591A 1633/, 387l/g 362 376%' 360s/, 69 110% 160 399% 436s/, 4981/, 1003/u 98% 141 3

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 11