r /A 4VAspirin-y vijf-en-twtninglpaar zij den hanctschoeneri 6nz. 'en ten slotte een benen mah-jong-spel voor 600 dollars. De gedupeerde echtgenoot snelt naar de slaapkamer zijner vrouwdie hem ten slotte in haar liefkozingen weet te van- gen en hem voorrekent, dat ze hem eigenlijk nog een voordeeltje van 1900 dollars bezorgd heeft, omdat ze evengced een der duurdere mah-jong-spelen van 2500 dollars had kun- nen koopen. Het blijft bij kibbelpartij tjes, totdat mr. Rankin andermaal tusschen man en vrouw 'feourt. Door een afspraak van zijn chauffeur met die van de mooie mevrouw Marsch, blijkt op een eenzamen landweg plotseling haar auto niet verder te widen. Heel toeval- tlig natuurlijk komt op dat oogmblik mr. Rankin in zijn mooien wagen vooibij en biedt zijn hulp aan. De kennis is gemaakt en hij brengt haar thuis, maar mevrouw Marsch bekent haar echtgenoot het gebeurde en hij verbiedt haar ooit weer met dien schurk in contact te komen. De eene scene volgt de andere en het resul- taat is natuurlijk, dat mevr. Marsch in een kwade bui besluit een avondfeest ten huize van mr. Rankin bij te wonen. 's Nachts half drie brengt hij' haar thuis, maar haar man weigert haar den toegang tot de kinderkamer. Zij verlaat woedend het huis en gaat naar mr. Rankin terug, die haar voor zich tracht te winnen en de geschiedenis van David en Bethseba vertelt om haar te toonen wat voor de liefde geofferd moet worden. Dit gecleelte der bijbelsche geschiedenis wordt zeer fraai in een kleurenfilm weergegeven. Als Rankin vertelt hoe David's kind, als straf voor diens zonde stierf, houdt mevr. Marsch het niet langer uit. Zij snelt naar huis terug en vindt er haar man met hun Kind in den arm op een divan ingeslapen. Berouwvol kust zij beide slapenden, waar- mede de geschiedenis wordt beeindigd. Steak spcl en fraaie tooneeltjes maken deze film tot een lust voor de oogen. Sport. VOETBAL. Alcniaria's tweede overwirming. K. F. C. met 5—2 gestagen. Begunstigd door prachtig voetbalweer speelde AUemaria gisterem ten aanschouwe van veel publiek tegen K. F. C. Het emdre- sultaat bracht een flinke en welverdiende over winning. Het lijkt ons wenschelij'k de ploeg in deze combmatie te handhaven. Er zal dan zeker nog wel meer succes behaald .worden. L Even twee uur floot scheidsrechter Geur Is, die den heer E-lzinga, verving, beginnen. Het eerste kwartier was het een zeer middelmati- o-e vertooning, die niets van tweedeklas spel had. Alcmaria kwam er eehter langzamer- hand wat meer in en de aanvallen. op het k. F. C. doel werden talrijker. De K. F. C. ver dediging moest alle krachten inspannen. Ein- ddijk na een half uur kwam het eerste suc ces. Bos zette een corner mooi voor en Sdiu.it ikopte onhoud'baar in (10). Geen minuut later was de stand eehter weer gelijk, want een misverstand in de Alcmariaverdediging had een dcelpunt voor K. F. C. tengevolge. Mulders wist eehter na goed combinatiespel met Schuit Alcmaria opnieuw de leiding te geven met een hard onhoudbaar schot. Rust 2—1. In de tweede helft was Alcmaria be- sdst de sterkste partij en er hadden met wat meer geluk zeker meer dan drie goals bijge- komen Na zes minuteim bracht Homan den stand op 3—1, terwijl een kwartier later Mulders voor nummer vier zorgde, toen de bal na een corner doorrolde en hij met een schuin schot den bul in 7t net zond. Hiernu. kwam even een iinzinking, waarvan K. F. C. profiteerde. Twee vrije schoppen werden te gen Alcmaria gegeven en uit den tweeden doelpuutte K. F. C. heel mooi (4-2). Vlak voor 't einde rende de xechTsbuiten Bos de verdediging voorbij en wist nog joist de vijfde o-oal in't doel te schuiven. Direct daar- na was het tijd en had Alcmaria met 5—2 gewonnen. K F. G. leek ons, te oordealen naar het spel van gisteren, een der zwakste tweede klas elftallen. Weinig spelbegrip. Sleeht plaatsen en spelen zander eemg systeem. De soelers werkten fanatiek maar onaoordacht ens maken nog veel gebruik van hun handen. De keeper was goed. Het Alcmaria-elftal leek ons lndlerdaad vooruit gegaan. Wel zullen enkelen' zich nog wat op hun plaatsen in moeten s'pelen, doch wij o-elooven niet, dat er een sterker eerste elftal op de been is te brengen uit de be- srhikbare spelers. De keeper is nog steeds niet volkomen betrouwbaar en wisselt bril- laute momenten met zwakke af. De backs wa xen wisteren goed, voorai Nol. In de midden- iinie wordt Kalman beter. Porssius vexdedig- de uitstekend, doch zijn plaatsen, voorai naar de vleugels was nog voor veel verbetering vatbaar. Roozend'aal heeft nog steeds zijn besteo vorm niet te pakken. In de voorhoede zullen Bos en Elfring op de vleugels vermoe- delij'k elken wedstrijd beter worden. Mulders was gisteren uitstekend. Hij werkte heel hard en zijn schieten was zeer goed. Homan be- o-jnt zich ierts meer aan te passen. Hij speel de gisteren beter dan in een van zijn vorige wedstrijden. Ook Schuit moet nog wat aan zijn plaats wennen, doch hij deed af en toe heel aardige dingen. Het nemen van corners kan door de vleugelspekrs beter geschieden De scheidsrechter leidde den wedtetnjd vrij goed. Enkele O'vertredingen ontsnapten hem en eemige mallen bevo9rdeelde hij door fluiten de overtreriende partij. A s Zondag heeft Alcmaria een zwaren uitwedstrijd tegen D. E. C. Opnieuw moet eehter getracht worden een zoo guustig mo- gelijk resultant te bereikem Alcmaria II deed gisteren uitstekend werk door van Haarlem II met 2—1. In een uit wedstrijd dit toch goede elftal te kloppen is een mooie prestatie. Alcmaria II staat nu bovenaan. Alcmaria III hakte er stevig op in en sloeg Hollandia III met 9—1. Het biinnen- trio weerde zich geducht en nam alle doel- punten voor zijn rekening. De strijd in de eerste kals N. H. V. B. wordt spannend. Ook Alkmaar I won met 7—1 van A. F. C. Ill terwijl V. A. F. C. een punt ver- speelde (22). Daar ook Alcmaria II en de beide adspi- ranten elftallen wonnen was het voor Alcma ria Victrix ecu bijzonder geslaagde dag. Van de verdvreuitslagen Vermel den wij nog: W. F. C*— D. E. C. 1—4, Zandvoort— Bloemendaal 00, HollandiaD. W. S. 30, West-FrisiaSchoten 6—2. Aid. I. Unitas—Stormvogels 0—6, R. C. H.D. F. C. 4-6, H. V. V.-Bl. Wit 2-1, H. F. C.—Sparta 0—2, V. O. C.— 't Gooi 3—2. Ffd. II. ExcelsiorHaarlem 22, U. V. V—H. B. S. 2—2, Z. F. C.—Edo 1-1, Ajax—A. S. C. 3—0, Spartaan— Feijen- oord 23. Afd. III. HeraclesQuick 70, E. Boys Vitesse 2—4, Z. A. C—Enschede 24, Wa- geningen)—Cio Ahead 22, DotoHenge- lo 4—5. Afd. IV. RoermondWilhelmima 41, BredaniaEindhoven 62, De ValkN. A. C. 0—3, B. V. V.—Willem II 2r-3, Noad— M. V. V. 1—1. Afd. V. G. V. V.—H. S C. 2—0, Leeu- wardenFrisia 1—2, VeendamBe Quick 12, VelodtasFriesland 31, W. V. V. Achilles 2 ~~3 3e klas A. Helder— Zaanlandia 4—2, E. V. C.—H. R. C. 2—5. KORFBAL. K. V. K. V.K. Z. Ill (Koog a d Zaan2—3. Het tweede 12-tal van K. V. speelde giste ren haar eerste comp. wedstrijd tegen K. Z. III. Het was een zeer middelmatige vertoo ning. Snelbeid, mooi opbrengen van de bal was bij beide partijen verre te zoeken, terwijl de groote afmetingen van het veld niet al- leen de gasten maar zelfs de thuisclub steeds van de wijs brachten. Het gevolg was een zeer onoordeelkundig plaatsen, enkele ma len een onbesuisd wegslingeren der bal. Direct na de uvtworp deponeert K. Z„ dank zij groote fouten der K. V. verdediging, twee- maal de bal in de korf. Ook het derde punt werd spoedig door K. Z. gemaakt. K. V. kwam nu iets meer opzetten en met een handier ingeschoten bal werd de achter- stand verkleind. Het spel bleef op en neer gaan zonder dat een der partijen de mand kon vinden, hoe- wel iets meer succes met schieten K. V. zeker een punt had kuunen opleveren. Even voor het einde maakte K. V. met een goed schot haar tweede doelpunt. Wij veronderstellen dat de 12 tal Commis- sie van K. V. wel zal hebben bemerkt, dat er in haar reserve 12-tal, voorai on der de heerenspelers, enkele krachten zijn, die nog niet tegen hun taak zijn opgewassen. Naar wij vertieffien, zal'als gm deze besprekingen hoogst waarschijnlijk de mvoervergunning van Nederlandsche kolen naar Duitschland uigebreid worden. Een be- langrijk grooter kwantum zal vermoedelijk toegestaan worden De mogelijkheid bestaat, dat er een over- eenkomst zal worden gesloten, waardoor de voer van kolen uit Duitschland naar Neder- land een zekere limiet niet zal overschrijden. yBf tabl«Aen pfm. Buivjc m»»20rabl*Hen^«-^ t DE BIJ INBREKERSVISITE „OOME JAN". In den nacht van vier op vijf October ver- schaften inbrekers zich toegang tot de bank van leening in de Gerard Doustraat te Am sterdam. Eerst later bleek, dat zij via een uit- gang in de Albert Cuijpstraat waren binnen- gedrongen. Nadat de inventaris was opge- maakt en hiermede waren eenige dagen gemoeid kwam aan het licht, dat slechts enkele voorwerpen vermist werden. Hieronder waren b.v. vier verrekijkers, een fototoestel, eenige costumes en andere kleine zaken. Bij het goud en zilver konden zij niet komen, daar dit in de brandkast was. Zaterdagmiddag kreeg de politie van't bu reau Stadhouderskade aanwijzmgen om- trent de daders. Deze werden beide in hun woningen aangehouden. Eenige voorwerpen werden bij hen aangetroffen. BRAND IN EEN MAN'UFACTUREN- ZAAK TE LEEUWARDEN. Zaterdagmiddag om ongeveer twee uur werd te Leeuwarden brand ontdekt op de bo- venverdieping van het huis van den winkelier in manufacturen en bontartikelen, Schweig- mann, aan den Wirdummerdijk. Vermoedelijk door een gebrek aan de rook- leiding, moeten de dicht bij den schoorsteen liggende goederen vlam hebben gevat. In den winkel werd een slag gehoord en toen naar boven werd geloopen, vond men alles in vlammen. De omwonenden snelden te hulp om he. noodige in veiligheid te brengen. De brand- weer, die spoedig verscheen, had in een uur tijds het vuur bedwongen. De eerste en tweede verdieping zijn vnjwei uitgebrand, waarbij heel wat goederen, zoo- wel door het vuur als door het water verloren gin gen. Verzekering dekt de scha.de. wacht kijken en ontdekte vijftien pc-rsonen, die in het kaartspel verdiept waren. Dit vijftien- tal werd, zooals gebruikelijk is, naar het bureau geleid, waar proces-verbaal werd op- gemaakt. Daarria werden zij op vrije voeten gesteld. Overtreding van de drankwet werd niet geconstateerd. KORTE BERICHTEN. - De onderhandelingen in de mijnindus- trie naderen hun voltooiing. Er zijn eenige coincessies der werkgevers. Een welwillendie houding wordt door de per- soneelsbonden; aangenomen. Te Maastricht is Vrijdagnamiddag uit de Jeker opgehaald het 14 dagen geleden verdwenen meisje de G., dat uitgegaan was om een boodschap te doen en niet was terug- gekeerd. Te Nijmegen is gisteren een knaapje van 20 maanden terwij'; de moedier een bood schap deed, voorover in een rioleerin'gsputje achter de woning gevallen. Toen de moeder thuis kwam was het kind overleden. Eecktszaken Gemeng-d nieuws DROE'VIG ON GELUK BIJ MOTOR- WEDSTRIJDEN. De Vereeniging van Voiksvermaken te Sapperneer is niet gelukkig met haair motor- wedstrijden, zegt de Crt. werden vorige ma- len de wedstrijden afgelast wegens stechtie weers- omstandigheden, dit maal mocst zulks geschieden om veel droeviger redenen. Er waren vier series van het zooveel be- lovende programma verredten, toen Van Riessen, Raangs en Rubingh startten in klas se B., inhoud 500 c.M3. Van Riessen was door motoxdefect direct bui ten den stnjd, zoodat alleen Rubbingh en Raangs overble- ven. Ook tusschen deze twee was van strrjd j op feitelijik geen sprake, daar Rubipgh onbe- drei^d de leiding had. De rijders waren al dtiemaal rondgekomen, toen bij het ingaan van be Noorderbocht Raangs met veel gas hoog opliep, slipte, van zijn motor afgleed en de Royal Enfield de boschjes inschoot van het afgezette bochtgedeelte. Helaas hadden toch enkele jongens het ver- bod van wachters en politie oversclrreden en zich daar geposteerd. Aanvankdlijik vermoed- de mem nog niet, dat er een ongeluk van der gelijken omvang had plaats gehad. Spoedig bleek eehter dat een tweetal knapen van der- tien jaren een sched'elbreuk had bekomen. De een, G. Bakker, bleek op slag gedood; de an- der G. Elsus, gaf nog eenige teekenen van leven. Zonder evenwel tot bewustzijn te zijn gekomen, is ook dit knaapje gestorven. De dokters Ph. Tak en G. Groenveld, due als medici op het terrein aanwezig waren, benevens de Eerste Hulp bij Omgelukken, wa ren direct ter plaatse. Er waren nog drie lichtgewonde jongens, die eenige been-bles- sures hadden opgeloopen. Gelukkig kornden deze na van den schrik te zijn bekomen, alien loopende het terrein, verlaten, ,,Aan wien de schuld?" is men m zulk ge- val direct geneigd te vragen. Is hier wel van schuld sprake? Is Itet rniet veeleer jeugdige onbezonnenheid, die die jongens er toe dreef het verbod te overtreden. Het bestuur van dte Ver. voor Voiksvermaken treft geen blaam, daar het de bochten voldoCTde had afgezet, terwijl het bovendlen voor de noodige bewa- king had zorg gedragen. Het bestuur lastte na dit ongeval ommid- delijk de wedstrijden af- De machine van Raangs werd door de politic in beslag ge- nomen. HET LAATSTE WODRD DER M1JN- DIRECTJES. Gister had te Heerlen een druk-bezocht huishoUdelijk congres plaats van den Alg Ned. Mijnwerkersbond over de concessies, die door de werkgevers zijn gedaan in zake de arbeids- en loonsvoorwaarden van het mijn- bedrijf. L Het congres was van oordeel, gezien heL gebrek aan overeenstemming tusschen de or- ganisaties over daadwerkelijk verzet, de thans getroffen regelmg te moeten aanvaar- den, met dien verstanae, dat de verlengde werktijd op Zaterdag wordt beschouwd als van tijdelijken aard. Zaterdag zal, na verloop van nog nader vast te stellen termijnen, in de contact-commissie moeten worden nage gaan of de verlenging nog noodzakelijk is. Met algemeene stemmen werd besloten, dat de vertegenwoordigers in de contactcom- missie, deze uitspraak van het congres zal mededeelen. *Wij meldden, zegt de Crt., dat de- minister van Waterstaat de vorige week bij zijn onder- houd met de voorzitters der mijnwerkersorga- nisaties mededeelde, dat Z.-Exc. doende was in Duitsche kringen besprekingen te voeren, ten einde te trachten voor de Lim- burgsche mijnindustrie eenige stabilisatie te verkrijgen, waardoor de rust in de mijnstreek terug zou keeren. De minister had veel hoop, in zijn pogingen te zullen slagen, maar waar- ,n deze pogingen bestonden, kon Z.Exc. toen nog niet mededeelen. MOEILIJKE ARRESTATIE. Terzake van overtreding van art. 299 der politieverordening is te 's Gravenhage aan gehouden een juffrouw uit de Van Limburg Stirumstraat. De rechercheur, die tegelijk met de juffrouw een man terzake van opruiing aanhield, ondervond van dezen hevig verzet. De man schopte en sloeg den rechercheur, zoodat deze den man slechts met moeite naar het politiebureau aan den Rijswijkscheweg kon overbrengen. Tegen het opdringende pu bliek moest van den gummistok gebruik wor den gemaakt EEN KLOPPARTIJ TUSSCHEN STUDENTEN. Vrijdag was het te Amsterdam de laatste dag van de ontgroening der studenten. Die is aanleiding geweest voor een vechtpartij tusschen de leden van twee studenten-vereem- i gin gen gedurende den nacht. De feest- vierende studenten ontmoetten elkander op het Leidscheplein en na een woorden- wisseling kwam het tot een vechtpartij. Deze was van dien aard, dat de politie moest m- grijpen. Twee studenten werden naar het bureau overgebracht. DE RIJDENDE DOOD" MAAKT VIJF, SLACHTOFFERS. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is m de Prins Hendrikstraat te Eindhoven een ern- stig ongeluk gebeurd, waarbij vijf kinderen bijna te pletter waren gereden tusschen auto en een muur. w De winkelier-koopman E. M. h%p zijn auto, welke hij nog slechts een week in zijn bezit had, uit de, garage gehaald aan de Prins Hen drikstraat. Op straat gekomen, zou hij gaan rijden, en blijkbaar niet voldoende op de hoogte van het mechanisme van den wagen, startte hi] zoo- danig, dat de auto met flinke vaart het trot- toir opreed, tegen een vijftal kinderen, die het uitrijden van den wagen hadden gadegesla- gen. Zij werden door den' stoot met een vaart tegen den muur van een woning ged'rongen. Een hunner, het achtjarige zoontje van den heer Kleerekoper, bekwam een ernstige wond aan het onderiijf. Het kino werd naar het zie- kenhuis gebracht. Men vreest voor het leven. Een ander jongetje, het eenige zoontje van den heer De Jong, kreeg zeer ernstige been- fracturen, welke, naar men ons m net zieken- huis mededeelde, waarnaar ook dit knaapje werd vervoerd, de amputatie van een der beentjes hoogstwaarschijnlijk maken. Ook de drie aindere kinderen, waaronder het zoontje van den heer Grunfeld, bekwamen verwondingen, welke zich eehter gelukkig minder ernstig lieten aanzien. Zij werden door verschillende doktoren be- handeld. De muur, waartegen de auto reed, is gedeeltelijk ingedeukt, de veer van den wa gen is aan de eene zijde geheel ontzet. Op last van de politie hebben twee deskun- digen den wagen ter plaatse onderzocht. Hieruit bleek, dat de auto, wat het mechanis me betreft, geheel in orde was, zoodat het on geluk vermoedelijk geheel moet worden toe- geschreven aan onkunde van den bestuurder. Naar een ooggetuige verzekerde, moet de bestuurder op de groote versnelling ge start hebben, iets wat men nooit doet, en hij reed onmiddellijk met groote vaart tegen den muur op. De kinderen werden er tusschen ge- drongen. Hem werd, na het gebeurde door de poll- he op het bureau een verhoor afgenomen, waarbij hij zeer onder den indruk van het- ongeval was. De kinderen konden, toen zij tegen den muur gedrukt werden, slechts na eenigen tijd door een zekeren H. uit hun benarde positie verlost worden. Een en ander verwekte in de anders zoo stifle straat groote opschudding, terwijl men algemeen diep onder den indruk van het ge beurde is. DE POLITIE ONTDEKT EEN SPEELHOL. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie van het bureau Singel te Am sterdam een speelhol ontdekt. Het was eeni gen beambten opgevallen, dat des nachts vrij veel personen een huis in de Reguliersdwars straat binnengingen. De politie ging onver KANTONGERECFIT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 9 October. Th. F. de B., Amsterdam, loopen over ver- boden grond, f 3 boete of 1 week tucht- school. W. J. S. en S. D. te Alkmaar, overtreding Loterijwet, de le 6 boete of 3 dagen hecht., de 2e 4 boete of 2 dagen hecht. H. J. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 108 X 1 boete of 108 X 1 dag hecht. H. V. te Egmond aan 'Zee, E. v. W. en M. E. v. W. te Amsterdam, overtreding Jacht- en Visscherijwet, de le 30 boete of 15 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 6 boete of 3 dagen hecht. A. W. en A. G. te Egmond aan Zee, C. de W. en J. B. te Schoorl, overtreding IJkwet de le, 2e en 4e ieder f 2 boete of 1 dag hecht., de 3e 2 X 2 boete of 2 X 1 dag hecht. W. G. te Broek op Langendijk, overtreding Veiligheidswet, 25 en 20 boete of 12 en 10 dagen hecht. C. R. te Heiloo, P. T. te Harenkarspel, N. P. te Alkmaar, dronkenschap, de le 2 boete of 1 dag hecht., de 2e 6 bcete of 3 dagen hecht., de 3e 3 X 3 dagen hecht. en 3X9 maanden opzending. H. A. te Velseroord, M. D- te Wijkeroog, T. de V. te Bergen, P. A. D. te Limmen, J. V en T. de W. te Castricum, N. de F. te Alk maar, P. K, te Herhugowaard, S. S. te Zijde wind, D. N. te Oudkarspel, G- S. te Oudorp. I overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 8e, 9e en lOe ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 5e 3 boete of 3 dagen hecht., de 1 le 2 boete of 2 dagen hecht. H. J. V. te Bloemendaal, J. de V. te Heem- stede, F E. en C. H. S. te Alkmaar, H. J R. te Zaandam, A. N. te Heerhugowaard, C. S. en J. K. te Broek op Langendijk, J. F en C. S. te Amsterdam, overtreding Politieveror dening, de le en 9e ieder f 201 boete oi 10 da gen hecht., de 2e 16 boete of 8 dagen hecht., de 3e 2 boete of 2 dagen hecht., de 4e, 7e, 8e en lOe ieder 3 boete of 3 dagen hecht de 5e 14 boete of 7 dagen hecht., de 6e 4 boete of 4 dagen hecht. J. S. te Apeldoom, J J. K te Schijndel, J. G. M., J. B., A. C J., G. K., A. D de M., j. A. P, J. S., G. H. W, C. W„ J. M. P., C. N„ J. C. v. d. M., T. T., W. H. en A. J. M te Alkmaar, overtreding Kieswet, ieder 0 50 boete oi 1 dag hecht. leust, 5 Oct. v. San 'J-osd. I.eerdam, v. Rott. n. New-Orleans, 9 Oct. te Vera Cruz. Maasdam 10 Oct. v. New Orleans te Rott Rijndam 10 Oct. v. Rott. te New-York. HOLLANDOGST-AZIe LIJN. Ouderkerk (uitr.) 10 Oct. v. Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bnitenzorg (thuisr.) 9 Oct. v. Marseille. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Meerkerk (uitr.) 10 Oct. te Colombo. Sommelsdijk 10 Oct. v. Britsch-Indie te Rott. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma (thuisr.) 10 Oct. te Marseilel. MOLLAND—AFRIKA LIJN. Salawati 9 Oct. v. Amst. n. Rotterdam. HOLLAND—WESTAFRIKA LfJN. Albireo 9 Oct. v. Lome n>. Accra. Helder 8 Oct. v. Port Harcourt n. Burutu Lombok 9 Oct. v. Amst. n. Hamburg. Vlieland 7 Oct. v. Freetown ti. Seccondee. JAVA—NEW-YORK LIJN- Veendijk, v. Java an. New-York. 9 Oct. v, Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuisr.) 9 Oct. v. Marseille. Garoet 10 Oct. v. Rott. n- Hamburg. Insulinde (thuisr.) 1Q Oct. te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 9 Oct. v. Rio laneiro. STOOMVAART-MIJ. „OCE AAN". Astyanax, v. Japan n. Rott., 10 Oct. v. Han- kouw. Peisander, v. Liverpool n. Rataavia, 10 Oct v. Padang. Stentor v. Batavia n. Amst., 10 Oct te Ne- gapatam. Marktberichten Zeetij dingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Enggano 8 Oct. v. Hongkong te Miike. Grotius 10 Oct. v. Amst. n. Batavia. Kambangan 8 Oct. v. Java te Hongkong. Prins der Nederlanden (thuisr.) 10 Oct. v. Southampon. Kcmingin der Nederlanden (uitr.) 9 Oct. Colombo. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Clio 9 Oct. v. Bona n. Algiers. Nereus 9 Oct. v. Aviles te Oporto. Orpheus 9 Oct. v. Aarhuus n. Amsterdam. Perseus 9 Oct. v. Tarragona n. Valencia. Venus 10 Oct. v. d. Middell. Zee te Amst. Vulcanus 9 Oct. v. Patras n. Algiers. Minerva 9 Oct. v. Calimataa te Patras. Vesta 10 Oct. v. Rott. n. Vigo. KON. HOLL. LLOYD. Orania (uitr. 10 Oct. v. Vigo. Rijnland 9 Oct. v. Amst. n. Buenos-Ayres. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Oranje Nassau 9 Oct v. Amst. n. Hamburg. Van Rensselaer (uitr.) 9 Oct. te Barbados. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisr.) 10 Oct. v. Rott. te Ant- werpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Montgomeryshire 9 Oct. v. Rott. te Antwer- pen, Glaworganshire, v. Antwerpen n. d. Pacific- Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen Markten van Maandag 5 Oct. tot en met 10 October. Kippen per stuk 0.60—/ 1.75, Kuikens per stuk 0.252.25, Eenden per stuk 0.60—/ 2.50, Komijnen per stidt 0.604, kippen-eieren (grooth.) per 100 st. 10—/ 11.30, idem (kleinh.) 10.50— 11.50, boter (le soort) per 3d K.G. 1.25 tot 1.35, 2e soort 1.10—/ 1.20, Slacht- duiven 0.12V20.15, Jonge kippen 2 tot 4. 1 BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oct (Langedijker Groentenveiling). 19600 stuiks Bloemkool le soort 8—/ 15.80, 2e sooirt 2.507.40 per 100 st., 1000 K.G. Wor- telen 2.20, 60.000 K G. Roode kool le soort 1.104.90, 23000 K.G. Gele kool le soort f 1.10—/ 3.80, 116000 K.G. Witte kool (vroege) /0.40/0.80, 16862 K.G. Uien 4.505.30, Drie'.ingen 3.90— 4.20, Nep 7.40—/7.70. 173 K.G. Sla- boonen f 22.90f 24.10, 9500 K.G. Bieten 1—/ 3, 1600 K.G. Rapen 0.70-/ 1, al les per 100 K.G. BOVEN'KARSPEL „De Tuinbouw", 10 October 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool 1 9.50—/ 18.20, II 5.50— 9.20, Roode kool 1.20—/ 2.40, Witte kool 0.60—/ 0.80, Gele kool 1.30— 2.50, Uien (grof) f 2.252.50, Drielin- geh 2.60—/ 2.85, Nep 3.75—/ 4, Dun ne slaboonen 1.40f 4.30, Dikke slaboo- nen 0.70f 3.40, Blauwe aardappelea 2.052.15. ZWAAG, 9 Oct. Veiling Bangert en Om- streken. Druiven 3240, Notem 17, Tomaten 3 7.10, Uien 2.30—/ 2.60, Spruiten 5—/ 8, Present v. Engeland 7.5011.20, Goudreinetten 7.40— 8.80, Kacdy 10, Nouveau polteau -11 tot 15, Maagdeperen 14.10, Kleermat- kers 8.80—/ 11, Boerengroen 6.70— 10.60, Wintexjan 7.30—/ 13, Germain 5f 9, Soldat de Laboureur 18, Bloem kool f 9 15, Roode kool 2.40—/ 3, Gele kool 3-/ 4.40, Wortelen 5.707, Komkommers 3.204.S0, Slaboonen 5—/ 15, Snijboonen 14—/ 27. ALKMAAR, 12 October 1925. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 24 vette koeiem 240470, 3 vette kalve- ren 70150, p. ned. pond f 1.301.50 25 nuchtere kalveren slacht 1430, 4 vette schapen, 585 varkens: vette zware p. ned. pond 93—100 ct., zouters 8284 ctr, Londensche varkens 86—90 ct. WARMENHUIZEN, 10 Oct. 1925. Roode kool le soort f 1.20f 2.30, Gele kool le soort 1.40—./' 2, Witte kool le soort 0.40—/ 0.55, Bloemkool 10, 2e soort 22.70, Uien 5.20, Grove uien 4.10. Aanvoer: 23000 K.G. Roode kool, 1700 K.G. Gele kool, 108300 K.G. Witte kool, 300 K.G. Uien, 420 st. Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 10 Oct. 3200 K.G. Aardappelen: Blauwe aardap- pelen 45.90, 8800 K.G. Uien: Uien 4.30—/ 5.30, Drieiingen 4.50—/ 4.70, Nep 7.407.60, Grove uien 4.30 5.30, 6000 K.G. Peen 1.80—/ 2.20, 68000 K.G. Roode kool 1—/ 3.70, 17500 K.G. Gele kool 1.30—/ 380, 53600 K.G. Witte kool f 0.50—/ 1.20, 2900 K.G. Kro- ten 1.602.30, 100 K.G. Spercieboonen 18, 425 bos Boswortelen 2.10 per 100 bos. 4600 stuks Bloemkool 5.50—/ 11.80, 2e soort 1—/ 2.70 per 100 stuks. H(j "(neerslachtig): It wil nooit van m'n leven meer e«n tennisbal zien. Zij (nog neerslachtiger): Nee, ik geloof dat *t ook niet hoeft, je schjjnt net zoo goed zonder ze te knnnen spelem {HampiistV

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 8