Gesneden Kloosterb&lsem Advertentien fDROSTESJ ^Caramel Mou heelt a//e won den medegcdcck is yerstrekt: cn 27 K.G. voort te zetten. Het doel van Ziekenhulp is: het verstrekken van versterkende middelen aan behoeftige zieken van alle gezindten. De aanvragen geschteden nagenoeg alle op me- discji advies, zoodat geholpen wordt daar, waar het inderdaad noodig is. Het, komt dik- wijls voor, dat in gezinnen, die nooit onder- stand ontvaqgen, Ziekenhulp een uitkpmst is gebleken,, wanneer in tijden van ziekte de bui- tengewone uitgaven niet konden worden be- streden. Hoewel er in den laatsten tijd reeds veel van de ingezetenen wordt gevraagd, wekt het bestuur een ieder toch gaarne op, om, waar het onze behoeftige zieke medeburgers be- treft, naar yermogen te steunen. Eenige dames hebben zich belangeloos be- reid .verklaard uit sympathie voor het goede doel, met het aanbieden der lijsten in de a.s. weken behulpzaam te zijn, wat door het b stuur dankbaar is aanvaard. Ten slotte kan nog worden dat in 1924 aan 95 personen 6170 Liter melk, 290 eieren vleesch. TOT OVERSTE BENOEMD. In aansluiting van ons bericht, dat de Eerw. zuster Oda uit het St. Elisabethge- sticht, Alkmaar heeft verlaten, kunnen wij tnededeelen, dat H. Ew. is benoemd tot Over- ste van „huize Nieuw Marienburg" te Soest- dijk. DE MOLLEBOONEN. 't Is gusteroavend mit't weer slim tegen- loopen. Tegen tied dat de menschen zok kloar moaken mozzen, om noar de vergoaderen van „De Molleboonen" in De Unie tou te goan regende't as piepstoalen en doar zel't wel mainst van doan komen wczen dat 'n hail nust luu wat loat kwammen. Sommigen' wazzen zoo veul over tied dat de vergoaderen al 'n zetje aan de gang was. Dei hebben dus't opcnswoord van de veurzitter, meneer R. T. Elemoa, mist en de notulen van de sik- ketoares ook. Moar't veurnoamste hebben ze toch alle- moal heuren kend, en dat was de lezen van meneer Germ Elst uut Utrecht. Lacht dat we hebben, slim man. 'n Haile nust stokkies het hai veurdroagen, 't aine nog al mooier as't aander. Hai liar hier nog nait eerder veur de Grcnnegers 'n lezen hollen, moar wie har- ren over zien menair van veurdroagen en zien stokken al hail veul geroup heurd en wie kennen wel zeggen dat dat niks overdreven west het- Elkenaine zel hom nog wel as groag weer heuren willen. Hai b-egunde mit te vertellen, dat hai pas in Soestdijk west har, woar hai proat hair mit Geert Teis, dc groode man van de Gronneger bewcgen, cn dou dei heurd har dat hai noar Alkmaor gong, bar hai hem vroa-gd zien grouten over te brengen aan de Molleboonen, omdat hai nog aalfied mit pelzaier terog dodit aan de oavend, dat hai hier sproken har. Dizze grouten wuiren mit applaus in ontvangst nomen. En dou draaide Germ Elsl of, eerst „De zegen doar niks boven gait", dou ,,De dood- groaver" d'ei gain gerechtighaid vinden kon in 'n mooie begraffenis van 'n rieke zeekaptain dei hai zeeroover nuimde, cn as daarde stokje „Wilko meneer", de schipper mit zien Belgische tempo, dat hai in't leste toch nog ofieerde. Doarnoa was't pauze, in welke tied koffie mit cchte Gronneger kouke bruukt wuir en 'n stok of wat luu zok nog1 as lid opgavven. - Germ Elst kwam clou nog weer op de plan-ken en luit de zoal doaveren van 't lachen om al de moppen „klain goud", nnimde hai't dei hai d-ou veurleesde. 't Slot was „Maijer zien stevels", 'n mooi stok uut 't soldoafenleven. Mou mooi dit alles mitnander wel was, is nait te zeggen, Wie zellen doarom volstoan mit te zeggen dat 't 'n aibals mooie oavend west het en~dat meneer Elemoa bi-e 't sloeten vast zee wat de mainsten dochten, „dat de spreker Geert Teis-noar de kroon stekt", Dat is veul, moar nait te veul. JAARVERSLAG 1 JULI 1924-GO JUNI 1925 VAN HET DEPARTEMENT JkLKMAAR j DER MAATSCHAPPIJ TOY NUT VAN 'T ALGEMEEN. Op 1 Juli 1924 bestond het Bestuur van het Departement Alkmaar der Maatschappij tot Nut van't Algemeen uit de heeren ds. H. Westra, voorzitter, G. Cloeck, onder-voorzit- ter, M. Alb. de Lange, secretaris, Dr. Jac. Degenaar, penningmeester, Dr. J. Maats, J. van Reijendam en D. H. Prins. In de vergadering van Mei 1925 werd de heer Dr. J. Maats, periodiek aftredend o^i 30 Juni d.a.vals beatuurslid herkozen. Het ledental bleef in het afgeloopen jaar station-hair en bedraagt thans 158 leden en 1 eerelid. Met betrekking tot den financieelen toestand kan worden medegedeeld, dat het batig saldo ad i 10, waarmede het jaar was aangevan- gen, thans is gestegen tot 74.56ys. Hoewel dit niet onbevredjgend is, hoopt het Bestuur waar nog veel Nutswerk onafgedaam ligt, toch op vermeerdering van ontvangsten ten efrfdfe"h"et cfoel der Maatschappij in meerdere 1 mate te kunnen nastreven. In het afgeloopen wi-n-terseizoen werden voor de leden 5 lezingen gehouden. In No vember droeg de heer Henri Dekking uit Rot terdam „Moederlegende" vtm Dr. Helmuth Unger voor, welke voordracht hij op buiten- gewone wijze hield. In Januari toon-de de heer W. C. v. d. Volkere uit Amsterdam zijn proeven over „Draadlooze Telegrafie en Draadloos Licht". De heer W. v. Cappellen uit 's-Gravcnhage kwam op de derde lezing met een programma van diverse stukken, ter- wijl de heer M. E. Gelpke uit Amsterdam in April een zeer interessanten avond gaf over japan en zijne beyvoners", en daarbij traai gekleurde lichtbeelden vertoonde. Behalve deze 4 gebruikelijke voordracht-avonden be- sloot het Bestuur als extra lezing Prof. Ph Kohnstamm uit Amsterdam uit te nood-igen tot het houden van een voordracht over „Het Dalt-on-stelsel op de Lagere Scholen", waar- bij in ruime mate gebruik werd gemaakt van de door het Bestuur opengestelde introductie. In- het afgeloopen jaar werd het Departe ment tweemaal aangezocht tot uitreiking van gen diploma wegens langdurigen trouwen lienst en wel bij de N-.V. Eerste Alkmaarsche Patrc-ons- Brood-, Koek- en Banketbakkerij en bij den heer Mr. C. van Lookeren Cam- pagne, bij welke gelegenheden de voorzitter van het Departement telkens het huldeblijk met een passende toespraak overh-andigde. De bij het reglemdnt voorgeschreven alge- meene vergaderingen werden regelmatig ge houden, terwijl het Bestuur bijeen kwam, wanneer zulks noodig was. Omtrent de Instellingen kan het volgende worden medegedeeld Spaarbank. Het Bestuur dezer Instelling bestond op 1 Januari 1924 uit de heeren Jan die Wit Dzn., voorzitter. H. G. Preijdr, secretaris, P. de Lange P.Bzn-, H. Holsmuller Hzn., G. G. Vonk, H W. Frese en G. H. Krak als Corn- miss-arissen en den heer H. J. Vonk als Di- recteur. Aan It einde van het boekjaar trad de heer H. G. Preij-er periodiek af, niet herkiesbaar en werd in diens vacature de heer C. Bos- man Gzn. benoemd. Als secretaris koos het college den heer P. de Lange P.Bzn. Voo-rts werd in het voorjaar van 1925 dc heer I. Schoorl, sedert 1919 aan de Instelling ver- bonden, tot Adjunct-Directeur benoemd. Het verslag maakt melding van een bevi'e- digenden gang van zaken. Het totaal aan inleggelden steeg met plan. 59.000, zoodat dit op 31 December 1924 tot het respectabele cijfer van ruim 1.134.000 was geklommen, verdeeld over 3384 spaarders. De reserve wees-, na bijboekin-g der be- drijfswinst, oen vermeerdering van J21000.- aan en is bijna f 75000 groot. Aan spaarbusjes zijn in omloop 356 s-tuks, door mia-del waarvan in het verslagjaar ruim 105-00.- werd gespaard. In het voorjaar van 1924 werd de Instel ling aangezocht tot ovemame van de Nuts- spaa rban-k te Eg-mond aan Zee, hetgeen ten- gevolg-e had dat d-aar ter plaatse een bijkan- toor werd o-pgericht, waarin het bedrijf der Egmondsche Instelling werd opgenomen. Dc i'csultaten waren niet on-bevredigend. In de ruim 8 maanden lange tijdsperiode steeg het tegoed aan inleggelden met pirn. 4000.—- en bedraagt dit thans ruim 26000. Aan bet verslag der Ins-telling is toege- voegd een tabel van het tegoed aan inleg gelden over d-e laatste 10 jar-en, dat, op 1 Ja nuari 1915 ten bedrage van f 479.0-00.—, op 1 Januari 1925 tot 1.134000.was ge stegen, hetgeen wel een bewijs is van het gestad-ig toenemend vertrouwen bij d-e spaar ders zoowel hier ter stede als uit de naaste 8.121.37 op 1 Juli 1924 tot 8.380.27 op Juli 1925. Af-befalingen hadden vrij regel-- matig plaats. Verliezem heeft de Bank niet geleden. Van de aanvragers behoorden 70 tot de-n R. K.; 42 tot den Ned-erd. Hervormden; 4 tot den T^ostolischen; 4 tot den Gerefor- meerden-; 3 tot den Doopsgezi-nden; 2 tot den Evangelisch Lutherschen Gods-dienst; 2 wa ren aangesloten bij het Leger des Heils, 1 was Israeliet, terwijl 17 zonder geloof wa ren. V olksbibliothe ek. Als Gedelegeerde van de Volksbibliotheek bij de Openbare Leeszaal en Boekerij, bij welke Ins-telling de Nutsboeken sediert 1923 in brui'kleen zijn gegeven, was het eerelid van het Departement, de Heer J. A. Verkuij'l, aan-g-ewezen. Wegens diens vertrek naar elders werd in de ledenvergadering van het Departement van Mei 192-5 de Heer D. H. Prins tot zijn opvolger in het loopende jaar en voor 1924/ '25 benoemd. Het sch-eiden-d1 lid zij hier dank gebracht voor de veeljari-ge belangrijke dien- s-ten, aan dit onderdeel van het Nut bewezen. Aan-koop van. n-ieuwe hoc ken vo-nd o-p be- scheiden sc-haal plaats. Het ligt in het voor- nemen dit in het vervolg krachti-ger ter hand te nemen-, hetgeen- de gunstige kaspositie, na de dri-ngende bezuinigin-g dter laastte jaren, thans wel veroorlooft. Met Secretaris en Bibliothecaresse en het verdere personeel der leeszaal werd op aan- gename wijze samengewerkt. Op 1 Juli 1925 telde de Volksbiblotheek 2-065 banden. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.40 uur licht op. Voor rij- en and-ere voertuigen een half uur later. Oemeng-cl nieuws om-geving. Werd de controle over de administra-tie se dert 1911 uitgeoe-fend door den Accountants- dienst der Nutsspaarban-ken, dit jaar is hier- in verandering gekomen. In den zo-mer van 1924 werd door den Nederlandschen Spaar- bankbond, na vooraf gepleegd overleg met het Hoofd-bestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, besloten tot o-prichting van een Ned-erlandsch Spaarbankibureau, welk bureau zich het uitoefenen van deskundi-g toezicht over en het geven van advies om trent administratie en beheer aan de aange sloten spaarban-ken ten doel stelt. Door de accountants Elks Hamelberg, die tot d-usverre voor den Accoontantsdienst der Nutsspaarbanken de controle uitoefenden werden thans voor dit spaarban-kbureau de administratie, balans en winst- en verliesreke- nin-g geco-ntroleerd en accoord bevon-den. Hulpbank. Het Bestuur bestond op 1 Juli 1924 uit de Heeren P. J. C. van Toom-enburgh, Voor zitter; V. S. Ohmstede JCzn., Secretaris; P. Claij, Penningmeester; P. de Lange PBzn., J. de Wit Dzn., P. Kool JPzn. en A. T. J Teelin-g. In de algem-eene vergadering van het Departement, gehoudem in Mei 1925, werd d-e Heer P. Claij, periodiek aftreden-d o-p 30, Juni d.o.v., als bestuurslid herkozen. Van de 1,50 aanvragen om voorschot kon den 145 worden ingewilligd tot een bedrag van 22.785.—. Wegens promote wekelijk- sche betaling werd een bedrag van f 77. aan de leen-ers gerestitueerd. Op de borgen moest een bed-rag van 693 80 worden ver- haald. Het kapitaal der Huilobank steeg van GEHEIMZINNIGE SCHOTEN. In den nacht is te Ruinen herhaaldelijk ge- schoten op de woning van D. Hut. Toen deze zich naar buiten begaf om de d-aders te ont- dekken, werd er ook op hem geschoten. Hij werd op twee plaatsen aan het hoofd en aan het beenverwond. De politie stelt een on-der- zoek in. DE NOODLANDING VAN HET FOKKERVLIEGTUIG BIJ WOUW. Het Fo'kkervliegtuig ACAU van de K. L. M.. dat op 3 October jl. op d-e Heerl-eschehei- de, nabij Wouw, een noodlanding moest ma- ken en daarbij eenige averij bekwam, is ter plaatse zoover hersteld, dat het vliegtui-g op eigen gdegenheid Zondagavo-n-d weer is kun nen vertrekken naar Schiphol, waar het ver- der gerestaureerd zal worden. Deze opstij- ging was voor h-et plattelan-dsplaatsje een evenement. Honderden nieuwsgierigen waren bij de'ops-tijging aan-wezig. Voor zijn ver trek dankt-e de vlieger voor de hulp, welke hij van de bevolkin-g in de afgeloopen week heeft ond-ervon-den. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Maandag vei-gaderde te Utrecht het Hoofd- bestuur van den R. K. bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" met de af- deelings-besturen, ter bespreking van het re sultant der onderhandelingen met de directie over de herziening der lo-onregeling, alsmede ter behandeling van de wijzigingsvoorstel- Ien op het R. D-. V.. De* heer van Leur gaf een uitvoerige uit- eenzetting ten aanzien van de loonregeling Na het debat, wa-araan veel afdeelingsbe- sturen deelnamen, gaf de vergadering, die het beleid1 van het Hcofdbes-tuur goedkeurde, met algemeene stemmen vrijheid voor verder han-delen. De heer van Oostveen verstrekte de door de Directie en door de samenwerkende orga- nisaties voorgestelde wijziging der R. D. V. ook ten dezen aanzien dat het met het beleic van het Ho-ofdbestuur goedgekcurd werd. iVriend: Je vrouw vertelde me dat ze besloten heeft dat jullie allemaal naar Zandvoort zouden gaan, van 't jaar. Kleine Burks: Ha, ha, ze denkt dat zij het deed Maar ik wilde dat ze Zandvoort koos, maar dat heb ik haar ttafiUflil4ik mat, la-tan merkext. hat arme schaap. .(Punch) liuitenland DE ST RIJ D IN MAROKKO. Het bombardemen-t van Tetoean door ar- tillerie van de Riffi in het gebergte tegen over de stad opgesteld; heeft te Tetoean is lende wissels van de trams waren onldaar gemaakt en slechts aan de voorzichtigheid der bestuurders is het te danken geweest, dat er geen ongelukken hebben plaats gehad Slechts een tramwagen is ontspoord. Een sa boteur werd gearresteerd op het oogenblik, dat hij bezig was een wissel in het ongereede te brengen. Men verwacht, dat vele stakers zullen worden antslagen. In den loop van den dag zijn opnieuw 450 van hen aan het werk gegaan. De arrestatie van den communist Doriot is gehandhaafd. Hij is in den tijd tusschen twee zittingsperioden van het parlement niet door de parlementaire immuniteit gedekt. Met uitzondering van de „Humanite" con- stateert de geheele pers met grootc voldoe- ning, dat de algemeene staking is mislukt. Evenwel waarschuwen de linksche bladen er voor, dat hieruit niet de conclusie mag wor den getrokken, dat het land tevreden is. De bladen sporen dan ook aan tot het voeren van een ernstigen strijd tegen de bestaande moei- lijkheden, met name tegen den steeds duurde- ren levensstandaard. Bij de relletjes van gis- teren zijn een staker gedood en 51 agenten gewond. Driehonderd betoogers zijn in bech- tenis genomen. Hiervan worden er 9^ da gevangenis gehouden, onder wie, zco?i= meld, de a-fgevaardigde Doriot, die n agen tegen den buik heeft geschopt. waardoor deze ernstig werd gewond. De „Humanite" heeft dan ook weer rijkelijk stof tot agitatie. DE BESTRIJDING DER WERKLOOS- HEID IN DENEMARKEN. De verleden jaar benoemde speciale com- missie voor het overwegen van maatregelen ter bestrijding der werkloosheid, heeft thans haar rapport uitgebracht. H'erin beveelt zij aan het doen verrichten van noodwerken tot een totaalbedrag van 41 millioen kronen (cir ca 241^ millioen gulden), waarvan al 11 mil lioen kronen zijn uitgegeven. De commissie beveelt aan om werken onderhanden te cunnen nemen, 8 millioen kronen (/4.800.000) als leeningen aan de gemeenten te verstrekken en drie millioen kronen (ca. f 1.800.000) als bijdragen aan de gemeenten enz. te verschaf- fen. De minister voor sociale aangelegenheden Borgbjerg verklaart, dat hij bij het „Folke- ting" een wei-ontwerp zal indienen, waarbij regeering wordt gemachtigd de leeningen tot een totaal van 8 millioen kronen toe te staan. Naar verluidt, zal het geld worden ver- kregen door de uitgifte van vijf procents staatsobligaties, aflosbaar in dertig jaar. EEN SERVISCHE PRINS IN EEN ARMHUIS GESTORVEN. In een Hongaarsch armhuis is dezer dagen, straatarm, overleden prins Milan Kristitsj, zoon van wijlen koning Milan van Servie. Met zijn dood is de oude Servische dynastie van de Obranovitsj-familie ten einde geko men. In een bericht uit Belgrado aan de „Sun- day Express" wordt het verhaal van 's prin- sen avontuurijjk leven verteld. z.ijc vader verspilde zijn leven en zijn fortuin in de Weensche danshuizen e.d. totflat hem de troon voor goed were ontnomen. De prins was reeds vroeg van zijn familie vervreemd; zijn vader zorgde echter voor hem zoolang hij leefde. Nadat koning Milan was gestorven en de moeder van den prins, een beroemde Griek- sche schoonheid, wac verdwenen, werd Kris titsj eerst stalknecht, daarna jockey, toen portier in een nachtclub en ten slotte concert- zanger. Hij eindigde zijn loopbaan als „schrijver", nadat hij nog een poosje bediende in de slaapwagens van de Orient Express was ge weest. Zijn literaire productie bepaalde zich tot slechts een novelle over het leven van zijn vader, waarvan de Servische regeering ech ter de publicatie verbood. De inhoud zal wel altijd onbekend blijven, want het manuscript is verloren gegaan en de schrijver thans dood. KORTE BERICHTEN. Een bericht van St. John (Nieuw Brunswijk) meldt, dat vijf vischschoeners in de baai van Fundy schipbreuk hebben gele den. schade aangericht. Een spoorwegstation verschillende malen door granaten getroffen, terwijl het kantoor van den stationsclief is verwoest. Er is ook nog andere schade aan gericht. In de stad zijn bevendien enkele sol- daten en inwoners het slachtoffer van het bombardement geworden. In de straten van Tetoean is een proclamatie in de Spaansche en Arabische talenaangeplalct, waarin het verlaten van de stad wordt verboden, op straffe niet meer te mogen terugkeeren. Ook mag in het openbaar niet over het bombar dment worden gesproken. Niettemin blijft het aanhoudend schi-eten de bevolking ze- nuwa-chtig maken. De onderwerpingen van opstandige stam men duren voort ,in het bijzonder in het centrum, waar 500 groote families om cc-n „aman" vi'oegen. DE PETROLEUMVOORRAAD IN AMERIKA. Doherty, de bekende petroleummagnaat, heeft het jongste optimistische rapport van het Amerikaansche petroleum-insrituut aan gevallen en zegt, dat de petroleumsituatie in Amerika „zorgwekkeud" zou zijn. Hij be strijdt de verklaring van het mstituut, dat wanneer de voorraderi natuurlijke petroleum uitgeput incchten raken, er voldoende petro leum uit leisteen en uit steenkool gewonnen kan worden. Ui-t alle steenkool, zegt Doherty die in het laatste jaar in de Ver. Staten ge produceerd was, zou nauwelijks 3 pet. van de behoefte aan motorbrandstof in de Ver Staten aan die kunnen worden geextraheerd DADEN VAN SABOTAGE TE PARIJS. Al is de algemeene demonstratiestaking van 24 uur met een vdkomen echec geein- digd, bij den dienst der transporimiddelen. gaat d-e staking nog vdorte echter meer in theorie dan in werkelijkheid. Er ontbraken gistermorgen bij het personeel van de buiten- diensten van autobussen en trams 786 man op een personnel van 5222, en in de werkplaa'- sen 961 man op'de 8814 man. Het percentage stakers bedraagt dus cngeveer 11 pet. De diensten functionneeren alle normaal, slechts weinig trams en auto's moesten uitvallen Merkt men in Parijs dus niet veel van de staking, toch is het te vreezen, dat er daden van sabotage zullen worden beireven. Dit is trouwens reeds het geval geweest. Verschil- capadteit van 30 P.K. Waar in sommige akkers door het jaar in, jaar uit op dezelfde ploegen, een z.g.n. ploeg- plaat is ontstaan, zal het zeer zeker aan de productieopbrengst ten goede komen, als der- gelijk bouwland met behulp van een tractor eens op flinke diepte wordt geploegd. Men is hier deze week begonnen met de eerste werkzaamheden, betreffende de aan sluiting bij het Prov. Waterleidingsbedrijf. Waar langs den hoofdweg de tocvoerbuis reeds was aangelegd, kon daar worden vol- staan met het aanbrengen van afsluitkranen, Het grondwerk, wat verricht moet worden, geschiedt meestal door losse arbeiders uit de gemeente, waarvan er ook eenige behulp zaam zijn bij het plaatsen van nieuwe palen voor het electrsch net. Hoewel nog maar en kele jaren staande, bleken toch reeds ver schillende zoodanig door de inwerking van het zand te zijn vermolmd, dat zij door ande re moesten worden vervangen, Een en ander brengt heel wat drukte en tevens ongerief t met zich mede. Tooneel. HET HOFSTAD-TOONEEL IN HET GULDEN VLIES. Na zeer veel moeite is de heer Mooij- er einr delijk in geslaagd hier een tooneelvoorstel- ling te krijgen van het Hofstad-Tooneel. Op- gevoerd zal worden een bijzonder succesvol blijspel uit het Engelsch, n.l. „De Korte Broek". En wanneer we even nagaan wie de voorna-amste rollen in dit blijspel vertolben, dan kan men verzekerd zijn van een uitmun- tende voors-telling, die af is. Het is te hopen, dat de lief hebbers in Alk maar zullen toonen dat zij een zeer goed ver- zorgde tooneelvoorstelling op prijs weten fe s-tellen. De hoofdrollen worden vertolkt door Lily Bouwmeester, Louis Gimberg, Louis van Gasteren, Theo Frenkel Jr. en Kitty Perin- Kluppell. Mevr. Alida Tartaud-Klein heeft de regie gevoerd. De echte Engelsche humor blij-kt uit de kiesche geestigheid waarmee de schrijver het geval van een als man verkleed en voor man doorgaand meisje drie bedrijven lang boeiend wist te maken. Het is te meer de moeite waard het stuk te gaan zien, wijl Lily Bouw meester in de travestirol verrukkelij-k is van gevatheid, parmantigheid en cha-rme. Moge het a.s Dinsdag een mooie tooneel- avond- worden met veel belangstelling. Provinciaal nieuws UIT ENKHUIZEN. Naar de Telegr. vern-eemt overweegt de minister van Finanden opheffing van het kantoor d-er registratie en do-mein-en te En-k- huizen. D-e gemeenten van dit kantoor zou den dan bij het kantoor te Hoom worden gevoegd. UIT DRIEHUIZEN. Maandagavond gaf dte tooneelvereeniging ,JJarmonie" van Oost-Graftdljk in de zaal vandenhr. Visser 'n uitvoering van „Broeders Vrijmetselaars". Het stuk werd door de speelsters en spelers op uitmu-ntende wijze vertolkt. Het talrijke publiek heeft gescha- terd van het lachen. Als deze kamer zoo voort gaat, is er veel goeds van haar te ver- wachten. UIT WINKEL. Ten behoeve van „Winkels Harmonie" is om deze vereeniging aan een haar passende muziektent te helpen door een commissie een Fancy-fair georganiseerd en gehouden op 10 en 11 October j.l. Begunstigd door mooi weer, is deze feestelijk opgezette Fancy-fair uitstekend geslaagd en niet minder dan 2273 entree's zijn er ontvangen. Zoodat wel te ver- wachten is, dat de uitkomst groot genoeg za! zijn om een muziektent daarvan te kunnen hebben. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De eerste Januari 1926 is het vijf-en-twir.- tig jaar geleden, dat de heer A. Kist, orga nist, en de heer C. Schoen, orgeltrapper der N. H. Kerk werden. Wij gelooven wel dat deze dag niet onop- gemerkt voorbij zal gaan, want vijf-en-twin- tig jaren iederen Zondag naar het kerkge- bouw te gaan om daar hun plichten te ver- vullen is we! een opoffering. UIT ST. PANCRAS. Dat ook in het kleinbedrijf de machine zich veld begint te veroveren, getuigt wel het feit, dat in deze streek meerdere tractors worden geplaatst. Zoo heeft ook thans onze plaatsgenoot, de heer Roos zich een dergelijke machine aange- scliaft. De door hem gekochte tractor, welke geleverd is door de firma Met te Alkmaar is van het rnerk .JFordson" en ontwikkelt een BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: fan Dik en Johanna Maria Mettes. GEBOREN Martha, d. van Cornells van Hooff efl Sijtje van Driel. OVERLEDEN: Grietje Plas, wed. van IJsbrand de Bak- ker, 70 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogstc barometerstand 770.0 te Isafjord. Laagste barometerstand 738.3 te Wisby. Verwachting (van den avond van 14 Oct. tot den avond van 15 Oct.): Matige tot krachtigen, later afnemende noordwestelijke tot westelijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk nog regen- of hagelbuien, zelfde temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt. hedenmorgen 8.12 uur, aan de posten van Hoek van Holland tot Cadzand: „Weest op uw hoede". Heden overleed onz6 ge- liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw GRIETJE PLAS, Wed. IJsbrand de Barker, in den ouderdom vanTOjpar. Uit aller naam, Jb. DE BARKER. Alkmaar, 13 October 1925. Sandersbuurt 8. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij het overlij- den mijner dierbare- echtgenoote Mej. J. R. MANHEIMde Leeuw, betuigt ondergeteekende, mede na- mens de familie, hartel-ijk dank. Uit aller naam, J. M. MANHEIM. Bij dezen betuigt ondergeteekende zijn hartelijkem dank voor de vele be- wijzen van belangstelling bij zijn 40-jarig jubileum ondervonden. J. VER MEER, Hoofd der School, Driehuizen. chocolade met foorn capamel Aan alien, die bij gelegeniheid van mij-n ko-peren jubileum mij blijken van belangstelling gaven, mijn zeer oprechten dank. JACOB BOELE.. rector. St. Elisabethgesticht. Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3