De verzachtende, heelende en genezende hgenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidsehilvering en a lie jeu- kende huidziekten. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Langestraat, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen, als gevonden gedepo- neerd op 7 tot en met 13 October 1925. Portemonnaie met inhoud; twee fantasie- armbandjes; twee sierspelden; ledige porte monnaie; groene tnuts; grijze pet; eenige sleutels en ceintuurs; een rnesje. Aanwezig en 'te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 7 tot en met 13 Oc tober 1925: Broche (vlinder), H. v- d. Berg, Tous&aint- straat 2; portemonnaie met inhoud, J. Fran- sen, Uitenboschstraat 34; mondharmonica, E. Adrichem, Zandersbuurt 3; cjamesschoen, S. Swearts, Uitenboschstraat 19; portemon naie, De Jong, Forestusstraat 22; blauwe jongenspet, Verberne, Stuartstraat 54; zwar- te dames-handschoen, J. de Jong, Stations- weg 37huissleutel, T. Pot, Oudegracht 190; gabardine regenjas (gevonden tusschen Schoorldam-Koedijk), p. A. Stroomer, Spoor- straat 63; kinder-armbandhorloge, J Wart, v d. Woudestraat 41grijze jasband, wijk, Appelsteeg 3; zijzeiltie van cen m K. lies Sz., Stuartstraat 22; kind* sihoen- tje. W. Bakkum, Koningsweg 26; nummer- plaat G 34858, Roodzand, Bergerweg 24; kindermuts, Goet, Nieuwpoortsiaan 46; da- mes-portemonnaie met inhoud, J. Oud, Stu artstraat 91; lorriewagen, mej. Kuiper, Baan- singel 45a; Fransch woordenboek, C. de Groot, Touwslagerssteeg 4; pakje inh. ko-usen en sajetd IJ. Qldenburg, Perronstraat 4 parapluie, van Ingen, brugwachter, JFrie- schebrug; wit krulbontje, C. Molenaar, Fo restusstraat 12; dames-parapluie, Lauwers, Paijglop 3; jongenspet, S. Kopjes. Noodwo- ning 13, Westerweg; bril in etui, P. J. Bron- string, Uitenboschstraat 3; signaalhoorn, H, J. Wansink, Stuartstraat 60; heerenrijwiel, firma Zaadnoordijk, Houttil 12; portemon naie met inhoud. J. Hoek, Zeglis 42; rijwiel- belastingmerk, H. Op den Weegh, Dijk 19; hondenpenning, J. Bakker, Grcenelaantje 3; vulpen, Mevr. Tielsma, Wilhelminalaan 27; rij wielbelastingmerk, Mej. Smit, Westerweg 50; blauwe muts, K. Hopman, Rochdale- straat 9; zilveren ringetje, mej. de Munk, Spoorstraat 59; zilveren kettinkje met me- daille, H. Maas, Spoorstraat 56; baret, A. Jonker, Snaarmanslaan 115; rijwielbelas- tingmerk, D. Beumer, Kinheimstraat 23paar bruine kinderhandschoenen, W. Buter, Bloem- straat 42; portemonnaie met inhoud, J. E. Erkaftip,, Lindelaan 40; broche met 2 por- tretten, Aafje Klaver. Oosterburgstraat 9; paar handschoenen, de Boer, Snaarmanslaan 86; geel hondje, J. Boerman, Uitenbosch straat 63. Warmeer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van Po litic. BUITENLANDSCHE INGENIEURS. 4 Vragen van het Eerste Kamerlid Polak: I. Kan de minister rnededeelen of het be richt juist is, dat dezer dagen in de dagbla- den verscheen, en luidde: ,,De Staatsspoor (Nederlandsch-Indie) verlengde, ter voorko- miftg van het tekort aan ingenieurs, de afge- loopen contracten met de buitenlandsche in genieurs met drie jaar"? II. Indien het bericht juist is, kan de mi nister dan rnededeelen, of de directie der Ne- ckrlandsch-Indische Staatsspoorwegen on- derzocht heeft, of er in Nedterland thans niet in voldoende aantailen ingenieurs beschik- baar zijn, zoo ja, welke uitkomsten dit onder- zoek heeft gehad dit in verband met het al- gemeen als feit beschouwde gevoelen, dat liier te lande ial van jonge civiel- en werk- tuigkunaig ingenieurs geeu betrekking kun nen vinden? III. Indien het laatste inderdaad het geval mocht zijn; acht de minister het verlengen van de in het aangehaalde bericht bedodde contracten dan niet overbodig en is zijn ex- cellentie bereid te bevorderen, dat aan Neder- landsche ingenieurs de voorkeur gegeven wordt dit o. a. in verband met het feit, dat Nedcrlanders thans in het algemeen zoo goed als nergens in den vreemde emplooi kunnen vinden, dikwijls daar zelfs niet toege- laten worden? heeft de minister van kolonien geant- woord Ad 1. Van verlenging door de Indische re- geerfng van de contracten der bij den dienst tier Staatsspoor- en Tramwegen in Neder- landsch-Indie geplaatste buitenlandsche inge nieurs in zoo aigemeenen zin als uit het in de eerste vraag. aanjgehaald bericht zou voi- gen, is bij mijn departement niets bekend. Wei lag het, blijkens uit Indie ontvangen berichten, in de bedoeling der regeei'ing te trachten de contracten van een zevsntal bui tenlandsche werktuigkundige ingenieurs, die bij genoemden dienst leidende functies beklee- den, en op wier aanbiijv«i, met het oog op de belangen van den dienst, veel prijs wordt gesteld, voor fen hoogste drie jaren te verlen gen. Luidens die berichten zou het, van een algemeen bedrijfsstandpunt beschouwd, be- paaldelijk een fout zijn, deze uitstekende, er- varen krachten na beeindiging van hun vijf- jarig contract te laten gaan, aangezien zij voor het oogenblik niet kunnen worden ver- vangen en zeker niet dcor jenge, niet gerou- tineerde ingenieurs. Nopens net resultaal van de hierbedoelde pogingen staan mij nog geen gegevens ten dienste. Ad II. Naar aanleiding van de tweede vraag kan worden med'egedeeld, dat, op ver- zoek van de Indische regeering, van de jonge werktuigkundige- ingenieurs, die van den £- dischen dienst worden opgeleid, doch na het behalen van hun ingenieursdiploma, wegens het destijds bestaand overcompleet, van hun verbintenis werden onthevfen, in den loop van dit jaar een negental voor den Indischen dienst is bestemd. Ad III. De derde vraag is bereids beant- woord door hetgeen onder I is m^egedeeld TOEN DE AFBETALING NIET VLOTTE. De Amsterd^mscht rechtbank behandel- de heden de zaak tegen een koetsier, die we gens diefstal van een accu terecht ston-1 Een oudachtig manneke; diep weggedoken m het beklaagclenbankje. Zijn levenlang was hij koetsier geweest, en hij had z'n beroep zien uitsterven. Slachtoffer van de vernieti- gende concurrentie van tram en auto, was hij zonder werk geraakt, en zoo trok hij van- uit het eene kamertje, dat hij met vrouw en vier kinderen bewoonde, dag in dag uit op zoek naar een emplooi. Voor chauffeur was hij te oud. Vakkennis ontbrak hem, en zoo was het al een uitkomst, dat hij in een auto- garage de wagens wasschen mocht. Vijf en twintig gulden loon in de.week. Daar kon een nieuw pak voor vader en zoon af, en kleeren voor z'n sehoolgaar.d dochtertje. Het kostte honderdtwintig gulden, maar het ging op afbetaling, en trouw droeg hij 't af; bij de eene firma een riiksdaalder, en ginds, bij de andere in de Kerkstraat nog een. Maar ze hadden hem gemaand de schuld werd te langzaam afgedaan. En toen kwam er een „reorganisatie" bij z'n baas: weer zonder werk. Niets dan. zorgen had hij nu. De af betaling vlotte niet meer, maar het aanma- nen bleef. Toen mocht-ie invallen voor een zieken arbeider, weer auto's wasschen, al was het dan maar vcor drie dagenen het was hem te machtig geworden. Een moertje los- draaien en hij had 'n „accu" van wel 75 waarde! Dat beteekende uitkomst in den nood, afbetaling van de schuld! En hij deed 't! Een collega be'.rapte 'm, en daar zat hij thans zielig, verslagen. Hij bekende. Drie maanden gevangenisstraf eischte het O.M De verdediger, mr. Worst, pleitte clementie. Snikkend vroeg bckl. een lichtere straf, ter- wille van vrouw en kinderren, die gebrek lij- den. Daarna ging hij, weggeleid door rijks- veldwach'ters, geboo-en heen. Slachtoffer van onzen modernen tijd. Over 14 dagen zal de Rechtbank uitspraak doen. HET KISTJE SIGAREN OP DEN HOEK. Gister had zich voor de rechtbank te Rot terdam te verantwoorden de 32-jarige agent van politie W. B., tevens buitengewoon ge- meenteveldwachier, thans gedetineerd. Mej. P. H. huisvrouw van V. d. B., merkte sedert Dec. 1924 dat de ontvangslen ir haar siga- renwinkeltje aan den Van Lennepweg niet klopten. Zij vatte eenige verdenking op tegen beklaagde, doch 'durfde nog niets er over uit te laten. Ten slotte nam zij. de proef op de som. en plaatste een kistje met sigaren op een hoek, waar beklaagde meestal bleef pra- ten, wanneer zij in de kamer acbter den win- kel den hond van den man overgebleven eten gaf. Toen zij terugkeercle, bemerkte zij dat het kistje verdwenen was en viel het haar op hoe gehaast en zenuwacbtig beklaagde den win- kel verliet. De rechtbank noemde het schen- ding van amhtsp'-cht, daar het bekl's. plicfrt is, eens'anders eigendom te beschermen. Bekl. ontkende en zeide de sigaren die bij hem thuis aangetroffen werden, te hebben gekocht. Toen juffr. H. eenige verdenking uit te, heeft beklaagde haar bovendien be- dreigd, zeggende: ,Als mijn vrouw mij er niet van teruggehouden had, had ik je ver- moord." De officier van justitie, mr. J. A. de Vis- ser, eischte vier maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Tj. Dorhout Mees, verzocht vrijspraak en onmiddel'ijke invrii- heidsstellibg, wat na beslissing in de raad- kamer door de rechtbank geweigerd werd. Uitspraak 20 October a.s. Provinciaal nienws DE WEGEN EN VAARTEN TUSSCHEN DE ZES NOORDHOLLANDSCHE STEDEN. De tot dusverre bestaande regeling om- trent het behi-er en onderhoud van de wegen en vaarten tusschen de Zes Noordholland- sche Steden Amsterdam, Purmerend, Monni- kendam, Edam, Hoorn en Enkhuizen is ver- ouderd. De zes in de kosten bijdragende ge- meenten zijn niet de eenige meer, die belang hebben bij dit complex van wegen en vaar ten, dat de communicatie tusschen de ver- schillende plaatsen in een omvangrijk en wel- varend deel der provincie onderling en mei Amsterdam vergemakkelijkt. Thans wordt aan de Staten vocrgesteld: I. Gedeputeerde Staten, onder voorbehoud, dat het rijk en de gemeente Amsterdam zich schriftelijk tegenover de provincie verbinden tot het doen van naar et oordeel van Gede puteerde Staten genoegzame jaarlijksche uit- keeringen in de kosten van beheer en onder houd van na te noemen wegen en vaarten, te machtigen, de wegen en vaarten, thans in on derhoud bij de Zes Nocrdhollandsche Ste den, met de daarbij behoorende kunstwerken, met ingang van 1 Januari 1926 in beheer en onderhoud voor de provincie Noord-Holland over te nemen en de door gecommitteerden tot de directie over genoemde wegen en vaarten met hun goedkeuring gesloten. en door de provincie gegarandeerde, leeningen ten laste van de provincie te brengen II. a. te aanvaarden de door den gemeente- raad van Enkhuizen bij zijn besluit van 13 October 1924 toegezegde jaarlijksche bijdra- ge van f 1500 in de onderhoudskosten van door de provincie over te nemen, sub I van dit besluit bedoelde, wegen en vaarten; b. de gemeenten Purmefend, Monnikendam, Edam en Hoorn te verplieHen, met ingahg van het jaar 1926, jaarlijks, voor oen eersten Mei, aan de provincie, ten behoeve van het onderhoud der sub I genoemde wegen en vaarten, uit te keeren het bedrag, dat vocr elke gemeente hieronder achter haren naam wordt vermeld: Purmerend f 1500, Monni kendam 120C, Edam f t500, Hoorn 3500. Deze uitkeering kan worden afgekocht te gen voldoening van het twintigvoud van haar jaarlijksch bedrag. UIT WARMENHU1ZEN. De raad vergaderde Dinsdagmorgen vol- tallig. Ingekomen waren de volgende sfukken: a. In verband met de sufcsidie voor de R.K. Bewaarschooi, deelen B. en W. mede, dat thans de rekening is overgeleg en werd opineuw voorgesteld 300, subsidie te ver- leenen. Werd goedgevonden. b. Een schrijven van Dr. van Hesteren in verband met het verhandelde in d£ Raads- vergadering van 27 Juni 1925. Voor kennis- geving aangenomen. c. Een schrijven van het hoo*d der school, de heer Donia, waann verzocht werd de huurprijs voor de woni^g te h r7ien Te be- handelen bij de gemeente-begrooting. d. Een verzoek van de gemeente-ambtena- ren om het besluit tot verhaal van pensioens- bijdragen in te trekken. Ter behandeling bij de gemeente-begrooting. e. Een verzoek van R. Pronk, gemeente- veldwachter om een jaarlijks vast bedrag aan kleedinggeld te mogen ontvangen. Als voren. f. Een schrijven van B. en W. van Alk- niaar om eene subsidie te verleenen ter dek- king van event ueele tekorten van een door de gemeente Aikmaar te stichten Centraal Ziekenhuis. In handen te stellen van B. en W. om advies. Mededeeling werd gectaan van verschil- lende ingekomen goedkeuringen op raads- besluiten door Ged. Staten een van een kasve- rificatie op 30 Sept. bij den gemeenteont- vanger, waaruit bleek, dat conform in kas was 42772 76. Voorts deelde de voorzitter mede, dat ter bevordering van de vervolgcursnssen aan de daarvoor in aanmerking komende ouders een circulaire was uitgereikt. Aan de orde was hierop het \aststellen van verschillen- den rekeningen. Voorgesteld werd de gemeente-rekening over het jaar 1924 vast te stellen, op een be drag van 121888.94 aan inkomsten en f 108059.9954 aan uitg., saldo f 13828.95 wat befreft den gewonen dienst en op een bedrag aan inkomsten van 38897,6254 en 43211.6254 -aan uitgaven nadeelig slot 4354 wat betreft den kapitaaldiensf. De rekening van het Armbestuur vast te stellen op een bedrag een uitgaven van 14397.22 54 en untv. van 13022.0254, nadeelig saldo 1375.20. De rekening van het Gasbecfrijf vast te stellen op een bedrag van f 76379.0054 in uitgaaf en 77857.97 in ontvangst batig saldo 1478.9554- Conform besloten. Aangeboden werd hieraan de gemeente- begrooting oyer 1926 op een bedrag van f 110643.32 in ontvangst en uitgaaf op den gewonen dienst om op een bedrag van 7154.11 in ontvangst en uitgaaf op den kapitaaldienst, tevens wordt aangeboden die begrooting van het Gasbedrijf en het alge meen Burgerlijk Armbestuur. Voorgesteld werd een commissie tot onderzoek te benoe- men. De ontvangsten en uitgaven voor het gas bedrijf waren geraamd op een ontvangst en uitgaaf van 70111.80. De gemeentelij- ke subsidie aan het B. A. was 25Q0, deze begrootingen werden in handen van die raadsleden buiten de wethouders ter onder zoek gesteld. Hiema stelden B. en W.: In verband met de aanvrage van gelden door het R.K. Schoolbestuur voor den bouw van de R.K. Meisjesschool voor eene kas- geldleening aan le gaan groot 2500, om voorloopige betalingen te kunnen doen. Conform dit voorstel werd besloten. Het volgende punt was een voorstel tot wijziging van de verordening op den Keu- ringsdienst van vee en vleesch. Voorgesteld werd de verordening op den Keuringsdienst van vee en vieesch aan te vul- len in dien zin, dat ook het ingevoerde vleesch komende buiten het keuringsdistrict, meer di rect onder het toezicht var den keuringsarts te brengen en stellen B. en W. voor in de ver ordening een nieuw artikel 7a toe te voegen Punt 6 der agenda. Voorgesteld werd de keurloonen voor noodslachtingen te wijzigen, omdat de prak- tijk heeft bewezen dat groepeering in de ru- briek meer gedetailleerd behoort te zijn. De voorzitter deed mededeeling van een van Schoorl ingekomen schrijven. Het is gebleken, dat hei voor Schoorl scha- delijk is, dat in de verordening van Warmen- huizen de bepaling niet is opgenomen, dat elders gekeurd vleesch bij invoer niet opnieuw gekeurd moet worden. Een slager te Schoorl slacht in Bergen, waardoor Schoorl de keurloonen mist. De dienst leverde reeds een nadeelig saldo van 164 en deze moet gedekt worden, Volgens de vleeschkeuringswet blijft de invoer van 5 K.G. vrij. B. en W. stellen dan ook voor om het ove- rige ingevoerde vleesch met 2 a 3 cent per K.G. te belasten, opdat in Koedijk en Schoorl die bepaling kan worden toegepast. Voorts wordt voorgesteld om de tarieven voor noodslachtingen zoo te wijzigen, dat voor runderen een slachtgeld verschuldigd is van 5, voor pinken van 3.50, voor gras- kalveren 2, nuchtere kalveren f 0.75, voor eenhoevige dieren f 5, dezelfde beneden het jaar f 3. Voor varkens j 2.50 en voor varkens beneden 50 K.G. f 1.50. De heer Slot wraakte de clausule in het vdorstel, waarin gezegd werd, dat de bedoe ling is, de dienst meei te perfectioneeren. De bedoeling toch is geen andere, dan om den dienst sluitende te maken. Spr. gevoelde niets voor het voorstel. Het doel van een keuringsdienst moet zijn, de menschen zekerheid van goed vleesch te ver- schaffen, maar mag het vlee-ch voor den consument niet noodeloos duurder maken. In het algemeen belang mag de concurrent'e niet worden uitgeschakeld. Spr. oordeelde voorts, dat het bedrijfsleven zooveel mogelijk vrij- heid moet worden gelaten. De heer Groot wees er op, dat in andere plaatsen ook gedaan wordt, wat hier wordt voorgesteld. Devoo r z i 11 e r gaf toe, dat het hoofd- inotief was de dienst sluitende te maken. Voor Warmenhuizen liet spv .de zaak vrijwel koud. In Schoorl heeft men er echter nadeel van. Doet men het niet, dan zullen de keurloonen verhoogd moeten worden. Na eenige besprexing werd het voorstel van B. en W. met de stem van den heer Slot tegen, aangenomen. Hierna kwam in behandeling de benoe- ming var: het personeel voor het voortgezet lager onderwijs. Voorgesteld wordt bij voldoende deelneme aan den cursus voor het voortgezet lager on derwijs te Warmenhuizen en te Schoorldam resp. tot hoofden te benoemen de heeren T. Donia en H. E. Dijken en tot onderwijzeres- sen mej. Posthuma—Wouds en A. Jonkers. Aldus werd besloten. Openbarn of onderhandsche LancLverhuring. B. en W. stelden den Raad voor om de ver- hurir.g der la-derijen evenals voorheen in het openbaar te doen geschieden, onder de inge- zrtenen .ckr gemeente, behoudens de bepa- !:ng, d."t het bouwland in den Grebpolder gehuurd mag worden door de tegenwoordigc huurders, die in Koedijk wonen. De verhu- ring der landerijen zal geschieden op Maan- dag 26 October 1925. De voorzitter zeide, dat B. en W. de zaak, naar aanleiding van de opmerking van den jieer Gutker, in de voorjaarsivergade- ring, onder de oogen hadden gczien, doch van meening zijn, dat geen ander standpunt dan het tot nog toe gevolgde moet worden ingenomen. De gemeente is in het bezit van 120 H-A. land en B. en W, oordeelen, dat alle ingeze- tenen de gelegenheid moeten hebben dit land te kunnen huren. De praktijk heeft bovendien geleerd, dat de onderhandsche huurders niet altijd de beste landgebruikers zijn. Een goec landgebruiker blijft ook als huurder een goed landgebruiker. Tot nog toe hidden de bur gers er wel rekening mede het burgerredn van icmand die reeds huurder is, niet te mis- kennen en spr. hoopte, dat men dit in de toekomst zal blijven doen en het geld niet uit elkanders zakken zullen jagen. Bij een onder handsche verhuring worden bovendien de raadsleden uitgesloten land te kunnen huren B. en W. oordeelen ook dit niet billijk. De heer Slot was steeds tegens tan der. ge weest van onderhandsche verhuring. Dit zou met zich brengen, dat wie eenmaal huurder is, zijn geheele leven over het land de be schikking houdt. Spr. erkende dat de' gebrui ker eenig recht heeft, maar ziet dit niet als de voorzitter als een burgerrecht Men moet nie mand uitsluiten en bij onderhandsche verhu ring worden de andere burgers uitgesloten en dit temeer oindat een groot deel van het beschikbare weiland in de gemeente in han den van corporaties is. Door de kunstmest zijn de bezwaren van de landgebruikers bo vendien ook verminderd. De heer Gutker was van meening, dat een publieke verhuring niet het gewensch- te systeem was. Bij nader onderzoek was hem echter gebleken, dat er niet direct iets is te vinden dat beter is. Spr. had het idee om on- derhandsch tegen taxatie te verhuren. In de gemeente erkent men echter wel de rechten van de gebruikers voldoende. Slechts bij het uitspelen van een fete komen er. excessen voor. Na het overwegen "van de voor- en nadeelen is hij tot de conclusie gekomen, dat het tot nog toe gevolgde systeem gehand- haafd moet blijven. Hij sloot zich dan ook aan bij het voorstel van B. en W. en uitte den wensch, dat de burgerij zooveel mogelijk de rechten van de tegenwoordige huurders zal blijven eerbiedigen. De heer Swan erkende, dat aan het systeem van openbare verhuring be zwaren kleefden. Bij onderhandsche verhu ring kemt men echter voor het geval te staan, dat een perceel dat vqj komt weer openbaar verhuurd moet worden. Alleen de kapitaal- krachtigen kunnen dan tegen elkander opbie- den. Zij kunnen't le jaar veel wel betalen, in de wetenschap, dat ze de volgende jaren te gen taxatie inhuren. De kleinen worden op deze wiize uitgesloten, waarom ook spr. de gevolgde me hode wilde handhaven. De heer M o I e n a a r onderschreef het geen de vorige spr.'s hadden betoogd. De datum van verhuring zou spfr. echter gaame vervroegd willen zien. De Voorzitter erkende tegenover den heer Slot, dat de burgerij vrij moet b'ij ven om een stuk land reeds bij een ander in huur tegen een hooger bedrag te huren. Hij had slechts willen betoogen dat bet gewensch is de tegenwoordige landgebruiker zooveel mogelijk in zijn positie te laten. Spr. betoogde nog, dat de datum niet ver vroegd kan worden. Het voorstel van B. en W. werd hierna z. h. s. aangenomen. Aangezien de rondvraag niets opleverde, werd hierna de openbare vergadering geslo ten. 1 UIT HOORN. De Kamer van Koophandd en Fabricken voor West-Friesland heeft een. circulaire ver- zonden, waarin zij wijst op de mogelijke in- krimping van de postbestelling, hetgeen een veriaging der posttarieven tengevolge zou kunnen hebben. De derde bestdling zal dan uitgesloten worden. Voor boxhouders zullen de poststukken evengoed worden gesorteerd, terwijl voor het afhalen der stukken gelegen heid blijft bestaan. Met het oog op het,uit te brengen advies verzoekt de Kamer van hare leden, mededee ling v elk belang zij bij de mstandhouding der derde bestelling hebben. De dames D. Postmus en F, G. Schollee behaalden het diploma vanwege de Vereeni- ging van*Pontschool-directeuren in Neder- land. UIT HEERHUGOWAARD. De bazar ten bate van „H.U.G.O.", ge- houden 10,, 11 en 12 dezer, heeft een zoo gunstig verloop gel: ad als wel niemand had durven denken. Deze uitslag is voor een goed deel te danken aan de medewerking en steun vani vele zijden ondervonden, doch voor een zeer groot deel ook aan de vele dames en heeren, die alle krachten hebben iugespannen om da zoo talrijke bezoekers in een aa'ngena- me, echt feestelijkc stemming te brengen en te houden. Al dadelijk werd die stemming er ii> gebracht door de veel kleine maar toch zeer alter aandacht ti'ekkende optocht Inderdaad ook we! aardig in elkaar gezet. Vooraf een flinke ruiter getlankeerd door politie, vervol-- gens „H.U.G.O." at en toe een vroolijke marsch blazen, en met vier paarden van den heer Wonder versierde platte wagen, waarop het gehoogehoede comite, een mede versierde boerenwagen van den heer Den Hartigh waarop gehulde en geboerehoede dames- comiteleden, een rijk versierde vrachtauto, waorop het gecostumeerde ons welbekende dubje „0. O." met piano en violen. Natuurlijk werd hier en daar van de onder- deelen een kiek genomen ongevee, te 3 uur werd de bazar geopend door den bescherm- heer van „H.U.G.O.", burgemeester Van Slooten, voorzitter van het comite. Hierbij werd met groote waardeering ge- waagd van de buitengewone medewerking en belangstelling, waaruit bleek, dat er iets ge- voeld werd voor het mooie doel, n.l. stijving der kas van „H.U.G.O." Met de beste wen- schen voor het welslagen van den bazar ver klaarde spreker deze voor geopend. Nadat door den heer Brugman in een kort besfek explicatie van den bazar was gegeven, kreeg het publiek gelegenheid de bazarzaal bmnen te gaan, welke in een minimum van tijd overvol was en velen nog een poosje dienden te wachten tot er wat plaats vrij kwam. De wachtenden vonden echter een HYGIeNE- Eli MESLiGHEIDSHOEOE STUCADOORS! Honderden kalk- s pat ten bedreigen dagelijks Uw oogen. Draag daarom een veiiig' heidsbril. Goede veiUgheidsbrillen zijn in het veiiig heidsmuseum te Amsterdam kostelcos te zien. hoogst aangenaam zitje in den beelderigen theetuin der firma Nelle om te profiteeren van een heerlijk kopje thee of koffie onder het genot van af en toe een strijkje, gegeven door „0. O." Voor de jongeren was nu en dan ge legenheid voor een dansje onder muziek van eenige leden van „H.U.G O." In de bazarzaal liep de verkoop uitstekend en waren de attractifs terstondin vollen gang. Over a 1 ontmoette men een echt feeste- lijke stemming. Een uitstekende maatregel bteek te zijn, de bazar om 6 uur tijdelijk te sluiten. Zaterdagavond was de kolfbaau (tevens danszaal en theetuin) eivol en werd heerlijk genoten van het concert gegeven door „H.U. G.O.", met als mede aangename afwisselmg van een O O.-strijkje. Wat ten gehoore werd gebracht werd; met een warm applaus be- loond. Daarna weer bazarbezoek. Maandagavond werd het publiek vergast op eenige goedgeslaagde en schitterend be- hchte tableaux gegeven door T.A.VEN.U., gevolgd door een zeer aardige voordracht va een paar dames en eenige zangnummers van een damesgroepje. Ook hier bleek uit het krachtig applaus. dat er genoten werd. Laat ons nog rnededeelen, dat Maandag werd ingezet met het Voorstel iets bij te dra- gen voor een tractatie aan dc verzorgden in net Tehuis voo-r ouden van dagen, welk voor stel warme instemming von-d en tot resuitaat had dat aan den vader en inoeder der stich- ting een taart en een stevige worst kon wor den overhandigd met nog een aardig bedrag voor verdere tractatie van onze oudjes. Maandagavond ongpveer elf uur waren alle bazarartikelen aan den man gebracht en kon de bazarzaal worden gesloten, zoodat ook nu de comiteleden, de verkoopsters en verdere helpster een poosje zich koncten over- geven aari het gezellig samenzijn. Ook hier aan moest echter een einde komen. Ongeveer 1 uur ging de burgemeester daartoe over, daarbij met groote waardeering sprekend over de medewerking tot het zoo schitterend doerf slagerr van den bazar, een v/arm woord van dank ook voor de aangename feestelijke stemming voor de zoo ruim betoonde bdang- stelling. Met een: „Leve „H.U.G.O." ver- klaarde spr. de bazar voor gesloten. waaraa de directeur en de besch :rmheer nog eefl warme ovatie in ontvangst hadden te nemen. Een mooi feest geweest voor Heer-Hugo- waard. een alleszins schitterend succes voor „H.U.G.O." Uit het Parlement 13 October. De ontworpen Bioscoopwet heeft heden1 vrijwel de geheele vergadering van de Twee de Kamer in beslag genomen. Alleen heeft de Kamer in den aanvar.g eenige oogenblikken gewijd aan een nieuw handelsverdrag met Hongarije. Ais de Tweede Kamer voor het eerst na eenigen tijd1 weder ojjeen komt, doet zij altijd denken aan een schoolklasse, die voor het eerst na de vacantie weder is opgekomen. Ge- lijk de schoolknapen van allerlei aan elkaar* te vertellen hebben en van geen uitscheiden weten, hoewel de meester al in de k;asse is, zoo blijven de Kamerleden met elkaar door- keuvelen, schoon de voorzitter onder hamer- geklop de op de agenda geplaatste punten van behandeling aan de orde stelt en, wat toch sprekend gelijkt op onbeleefdheid, niet tot zwijgen komt ook al heeft een hunner me- del-eden het*woord en is dat een der nieuwe leden die nog met de gewoonte heeft om in zoo'n milieu te spreker. In vroeger tijden was een maidenspeecn een soort van gebeurtenis, nu luisterde men amper naar het betoog van mr. Knottenbelt, die ettelijke bezwaren te berde bracht en enkele vragen opperde in verband met het tractaae En dat mr. Knot tenbelt ook nog niet de gewoonte heeft in dit college het woord te vocren, bewees hij door zijn stem niet meer uit te zetten dan hij ver- moedelijk gewoon is, wanneer hij een pleidooi houdt voor de Rotterdamsche rechtbank. Het gevolg bleef niet uit: op de perstribune was haast niets van hem te verstaan. Gelukkig hebben we uit het antwoord van den minister- van Buitenlandsche zaken begrepen, dat de heer Knottenbelt er in het bijzonder op had gewezen dat ondernemingen die met Hon garije zaken doen gevaar loopen niet enkel hier doch ook in Hongarije belasting te moeT ten betalen..De minister heeft echter toege- zegd die zaak nog met cle Hongaarsche "re geering te zuilen bespreleen. Er is bij dit voorstel nog een tweede mai- denspeech gehouden en wet door den heer De Visaer, den leider der communistische partij. Nadat de heer Van Rappard, in verband met de gedeprecieerde valuta van Hongarije, er op gewezen had dat er voor moetgewaakt worden dat de Nederlandsche beianghebben- den bij betaling daardoor niet benadeeld wor den, vond de heer De Visser den kans schoon om Rusland op het tapijt te brengen en te betoogen, dat het toch eigenlijk te dwaas was dat we geen verdrag slotrn met de Sovjetre- publiak en wel met de republiek Hongarije, die het tegenover de arbeiders zoo danig had verkorven. Hij dwaalde daarbij zoover weg dat de voorzitter hem er eens aan moest her inneren, dat het verdrag met Hongarije aan de orde was, maar als hij gewfld had, had hij den propagandist voor de Sovjet-republiek al veel eer den mond kunnen snoeren. Ver- moedelijk liet hij echter genadc voor recht gelden uit overweging dat het voor de eer ste maal was, dat de spreker het woord voer- de in deze vergadering. Van eenige verlegen- lieid gaf anders de heer De Visser geen blijk! Nadat minister van Karnebeek beloofd had verschilllende opmerkingen aan een nader onderzoek te zullen onderwerpen en den heer De Visser er aan herinnerd had dat het waar- lijk niet aan onze regeering ligi als we nog

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6