nieuwe typen van machines en foesfetlen fe beproeven. De terugkeer van Haig naar het luchtschip braclit angst teweeg. Hij vloog cvenwijdig aan het luchtschip en maakte zijn snelheid bijna gelijk aan die der R 33. Daar- na vloog hij naar de lange trapeze, die aan het luchtschip hing. De menigte op het ter- rein sloeg hem angstig gade. Zijne pogingen, om de trapeze te grijpen, geleken de sensatio- neele verrichtingen van een acrobaat. Ten laatste zag men, dat Haig geslaagd was, en dat de kop zijner machine was gegrepen. Er was echter een spannend oogenblik. De staart der machine schoot op angstwekkende wijze naar boven, en het scheen, alsof er een ern- sige val zou volgen. Onmiddellijk echter richtte de machine zich weer op. In plaats van bevest'igd te blijven, wcrd het vliegtuig losgelaten en gleed naar den grond. Daarna zag men, datde propeller was gebroken, en de bladen versplinterd waren. Deze scha- de was aangericht, doordat de propeller te- gen een van de stutten on der het luchtschip was gestagen, toen de machine de trapeze greep. EEN DOODE TOT DWANGARBEID VEROORDEELD. Naar uit Brussel gemeld wordt veroordeel- de de krijgsraad te Ant we: pen den reeds Ian- gen tijd overleden vroegeren Duitschen com mandant van Antwerpen, Beseler, tot 15 jaar -Jwangarbeid, omdat hij Weiler in brand heeft laten steken. ibleiiea egen keelpijn De burgemeester van St. Denis Laporte, is geschorst wegens zijn bouding tijdens de relletjes, veroorzaakt door bolsjewistische stakers op 1.1. Maandag. Gemengd Nieuws BEREIDEN VAN OPIUM. Wegens het bereiden van opium is te Rot terdam in bewaring gesteld de 31-jarige Chi nees L. A. L., een zeeman, tijdelijk verblijf houdende aan de Veerlaan. In beslag zijn ge- nomen een teiltje, een pannetje, eenig gereed- schap, benevens .een hoeveelheid opium. GENEZINVj DOOR UANDOPLEGGEN. Voor de rechtbank te Bordeaux heeft een jonge man, Ernest Coukm, terechtgestaan wegens onwettige uitoefening der genees- kuncl. Coulon gencest zieken eenvpudig door handopfegging en door het maken van het kruisteeken. Bij zijn veVhoor verklaarde hij, cUt hij een eenvoudig werkman was en even- als zijn, vacter de goddelijke gave had gekre- gen om menschen te genezen Hij stclde de rechtbank voor om in tegenworodigheid van medici door hen opgegeven zieken te genezen. De commissaris van politic verklaarde, dat Coulon verschillende menschen had genezen en dat geen patient slechte gevolgen van zijn bchandeling had ondervonden. Het' von- ni's zal over 14 dagen gewezen worden. v DE TERUGKEER VAN DEN PRINS VAN WALES. Hcden wordt de prins van Wales te Lon don terugverwacht van zijn in Maart van dit jaar begonnen reis van 25.000 mijlen maar W. en Z.-Afri'ka en Z.-Amerika. Meg maakt zich gereed hem een grootsch „welkom thuis!" toe te roepen. De „Repulse" wordt, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, heden even yoor 12 uur te Portsmouth ver- wacht, waar'voor de officiecle ontvangst zijn brooders de hertog van York en prins Henry Item aan boord zullen begroeten. De koning en de koningin an leden van de koninklijke familie zullen zich te Londen aan het station bcvinden om hem te begroeten, evenals de premier en anlexe leden van het kabinet. De prins heeft persoonlijke instructie gege- ven om de „Repulse" smeller te doen varen, zoodat het schip eerder dan het plan was te Spithead zal aankomen om den marconist van het schip, Bramley, in staat te stellen de begrafenis bij te wone'n van zijn vacser Fred. Bramley, den secretaris van den algemeenen raad van het Vakverbond. Op instructie van den prins zal er te Spithead een snelvarende stoomboot wachten om Bramley in staat te stellen tijdig te Portsmouth te zijn om den sneltrein naar Londen te halen. HET CONGRES DER RADICALEN Herriot, die gistermiddag te Nice het com- gres der radicnlen opende, legde in zijn rede madruk op de noodzakelijkheid, het kartel in ieder geval te handhaven, Hun tweede plicht is, duideiijk uit te spreken, dat de radicalen de nationale problemen met democratische methoden en opvattingen willen oplossen, maar dat zij het nationale belang boven alies stellen. Een derde plicht is de voortzetting van de sociale politiek, onder meer nationali- satie van het verzekeringswezen en hervor- ming van de school in de richting van de e c o 1 e unigue. Herriot werd luide toegejuicht. In zijn rede was geen enkel on- vriendelijk woord voor de tegenwoordige re- geering. Herriot verklaarde nog: wij steur.en de Marokkopolitiek na de ongerechtvaardigde aanvallen; zij is redelijk en in overeenstem- ming met de Internationale verdragen. Hij verzocht het. land zich door een amor- tisatie te bevrijden van zijn schulden, door vrijwillig toe te stemmen in de daartoe nood- zakelij'ke offers. KORTE BERICHTEN. Een zekere heer Edwin Reynolds te Fal mouth in Cornwall heeft dit jaar van een boom in zijn tuin 1400 appels geplukt, die sa- men 1 1/3 ton wogen. De boom is 70 jaar oud en 30 voet'hoog. in 1921 kreeg de eige- naar 16000 appels van dien boom. In den loop van September zijn in Parijs 758 processen-verbaal wegens te groote snel heid aan bestuurders van automobielen uit- gereikt. En daar hebben zij nog wel een auto- race-baan. Zou men nu ook nog de straten daarvoor gebruiken? Gister hedft het te Berlijn en in N W. Rusland erg gesneeuw. De arbitragecommissie voor Groot-Ber lijn heeft den eisch der Berlijnsche arbeiders bij de gasfabrieken en de waterleiding inza- ke loonsverhooging van de hand gewezen Het hoogverraadproces tegen het vol- kische lid van den Duitschen rijksdag v. Gra- fe, die verdracht werd van deeteeming aan de Hitler-Putsch, is op grond der amnestje- i wet gestaakt. De rechtbank van Breslau heeft Mayer die de stad voor ongeveer een half millioen mark heeft opgelicht tot 3 jaar gevangenis- straf en zijn minnares de zangeres Hahn tot een jaar gevangenisstraf veroorde-eld. De watervallen van de Zweedsche rivier Lagan in de provincie Halland voorzien een groot deel van het Duitsche eiland Secland van stroom en leveren ook de electrische kracht voor de tram te Kopcnhagen Op den nieuwen kabel over de Oeresund staat een stroom van SO.OOCvolt, de grootste spanning van alle zeekabels ter wereld. Een Grieksch millionnair is Zondag, toen hij van Parijs naar Londen terugkeer- de, een portefeuille met paarlen en edelge- steenten ontstolen, waarvan de waarde op 13,000 pond wordt gcschat. De bcstolene "heeft den diefstal pas bemerkt toen hij te Lon den aankwam. RIJKSCOMMISSIE-WERKVERRUI- MING. De Rijkscommissie-werkverruiming heeft dezer dagen te's Gravenhage vergaderd, on der voorzitterschap van prof. dr. W. H. No lens. Besproken werd de waterstaatsbegrooting voor 1926 voor zoover zij batrekking heeft op de uitvoering van werken, welke voor de werkverruiming van belang zijn, een en an- der in verband met de passage in de Millioe- nennota met betrekking tot de financieering van rijkswerken. Besloten werd, in een vol- gende vergadering hierop terug te komen. Inlichtingen worden verstrekt omtrent de plannen van het provinciaal bestuur van Noord-Holland met betrekking tot de verbe- tering van het wegennet. De aandacht der commissie is erop geves- tigd, dat in de toonzalen van gas- en electri- citeitsbedrijven de producten van de Neder- landsche nijverheid niet altijd voldoende zijn vertegenwoordigd. Stappen zullen worden ge- daan om hierin verbetering te verkrijgen. De commissie heeft weer in tal van geval- len bemiddeling verleend om te bevorderen, dat aan Nederlandsche fabrikaat zooveel mo- gelijk de voorkeur werd gegeven. Bij de ver- melding van deze gevallen bleek, dat nog tel- kens bestellingen aan het buitenland ten deel vallen, omdat de opdrachtgevers niet weten wat als binnenlandsch ei\ wat als buiten- landsch fabrikaat moet worden aangemerkt. Met de besturen van verschillende gemeen- ten en groote instellingen, welke grootere hoe- veelheden kolen en cokes moeten aankoopen, werd overleg gepleegd om te bevorderen, dat aan de producten der Nt^Jerlandsche nijver heid voldoende aandacht zou worden ge- schonken. Veel sleur, vooroordeel en onwe- tendheid kon uit den weg worden geruimd. Aan enkele ondernemingen, die van rijks- wege belemmeringen ondervonden bij een voorgenomen uitbreiding, verleende de com missie bemiddeling. I wijziging der Ziektewet zou'de ik gaarne van u inlichtingen ontvangen over die volgende aangelegenheden. In tal van collectieve arbeidscontracten komen bepalingen voor met betrekking tot ziekeflgelduitkeeringen, verschuldigd in ge val van ziekte van een onder het contract vallenden werknemer. Gaarne zoude ik ver- nemen wat u betreffende deze bepalingen be- kend is. In het bijzonder houd ik mij aanbevolen voor beantwoording van de volgende vra- gen: Zijn u klachten omtrent de nalevlng van bepalingen als hier bedoeld ter oore geko- men? Heeft over het algemeen in geval van ziek te een vlotte uitkeering van ziekengeld plaats of moet' door ziek geworden arbeiders dik- wijls op uitkeering worden aangedrongen? Op welke wijze worden geschillen omtrent ziekengelduitkeering beslist en komen zooda- nige geschillen Veel voor? EEN MERKWAARDIGE ERFENIS- ZAAK. In juli 1759 verliet zekere Jacob Armand Claesen zijn geboortedorp Winterhoven in Belgie, om zich in Ned.-Indie te gaan vesti- gen. Aan zijn familie heeft hij 70 millioen franc achtergelaten. Een Hollandsch schip draagt zelfs den naam van Claesen. In 1848 werd- der familie Gaesen te Luik, Tongeren en Cortessem een brief ajngeboden, die ech ter wegens de hooge porto's geweigerd werd Die brief moet het testament hebben bevat. 9 November 1906 heeft, op aamvraiag der fa milie, de minister in den Haag laten' weten, dat er in het Ministerie van Marine n'och in dat van Financien de naam van een zekeren J. Claesen te vinden was. E>e familie Claesen noemt dit een misplaatste grap en vraagt aan de Hol'landsche regeering de millioenen, die haar voorouders hebben nagelaten. Ze heeft zich nu tot den Belgischen minister van bui- tenlandsche zaken gewend, om de zaak voor haar te behartigen. f GESNAPT De politie te Rilland-Bath is er In geslaagid dfen dader te vinden van de in de laatste ja- ren in kerken en scholen op Zuid-Beveland gepleegde inbraken. Het is de 43-jarige A. M uit Nieuw-Hejvoet, die in Rotterdam gedeti- neerd is De man heeft bekend en in zijn wo- ning zijn verschillende voorwerpen, afkomsfig van de diefstallen, in beslag genomen. WEGVERBETERING. Uit Haarlem wordt gemeld, dat de voorbe- reidende werkzaamheden voor wegverbete- ring reeds begonnen zijn. Een plan, dat nog goedgekeurd moet wor den, betreft de verbreeding van den weg Haarlem-Velzen. DE EEMDIJK GESTRAND. Uit Londen werd gisteren aan de N. R Crt. gemeld: De positie van het stoomschip Eemdijk (dat bij de Race Rocks is gestrand) is ge vaarlijk. De voorpiek staat onder water. Een bergingsvaartuig ligt langszijde. KINDERDOODSLAG. De 4e kamer van de Amsterdamsche recht bank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de Duitsche dienstbcde te Bussum, die haar pasgeboren kind van het leven be roofd had. In overeenstemming met den eisch van het O.M. heeft de rechtbank haar oni- slagen van rechtsvervolging op grond hier- van dat zij blijkens de verklaringen van de psychiaters-deskundigen heeft gehandeld in een toestand van bewustzijnsstoornis. RIJKSPERSONEEL. De*N. R. Crt. ontvangt het volgende be- richt: Donderdag is de bespreking gehouden tusschen een commissie uit de R.-K. Kamer iractie en de R.-K. Centrale van burgerlijk overheidspersoneel. Aan de bespreking, die ruim anderhalf uur duurde, namen deel de Kamerleden mej. Meyer, Van Saose van Ysselt, Van Schaik, Kuiper en Suririg en voor de R.-K. Centrale de heeren von Fnjtag Drabbe,.Guit, Van den Broek en De Boer Breedvoerig werd aan de hand van offi- cieele stukken betoogd, dat de regeering zelf bij het personeel de verwachting heeft ge- wekt, dat in October van dit jaar een finan- cieele maatregel ten gunste van het rijks- personeel zou worden getroffen er dat bij de bepaling van het bedrag dief- voorziening een factor van overweging zou uitmaken zocwel het bgloop der middelen als het in dexcijfer op het oogenblik van de uitkeering. De aandacht wcrd gevce.ti.gd op het feit dat de regeering bij de lierziening van het Bezoidigingsbesluit d: centrale commissie voor georganiseerd overleg wenscht te bin- den aan het becirag van drie millioen, waar- door herziening feite'ijk onmogclijk wordt en het overleg niet tot resultant lean leiden. Resultaat der bespreking was, dai de com missie zich bereid verklaarde in de fractie een regeling >e bespreken. waarc'oor zoowel het standpunt der regeering als de wensch der organisatie tot hun recht zouden kunnen komen. Uit den aard der zaak kon de commissie geen bindende toezegging doen. De parlementaire redacteur van de Mor- gen seint aan zijn blad: Naar wij nader vernemen is het waar- schijnlijk, dat uit den boezem der R.-K. frac tie bij de behandeling van de begrooiing van Financien een kraclitige. poging zal worden aangewend om tegemoet te komen aan het bescheiden yerlatigen der ambtenaren door het totaal der korlingen met ten minste 5 pet. der oorspronkelijke salarissen te vermin- deren. Hiermede zou een bedrag van J.0K- millioen gulden gemoeid zijn, wat men zou willen vinden door de handhaving der Ver- dedigingsbelasting II. Wij kregfen den indruk, dat voor een der- gelijke regeling de steun van een aantal ka- tholieke Kamerleden alsmede van den verte- genwoordiger der R.-K. Volkspartij te ver- wachten is. x WIJZIGING Z1EKTEWET. Verseheiderle organisaties hebben van den minister van arbeic, handel en nijverheid den volgenden brief ter beantwoording ontvan gen: »n verband met de voorbereidins van een WILLEKEURIGE AMBTSUITOEFE- NING. Op een vraag van het Tweede Kamerlid Schaper: Is de minister bereid, zoo dit nog niet ge- schiedde, een onderzoek in te stellen naar het optreden van de politie (Rijksveldwacht en marechaussee) op 14 September 1925 na af- loop der' kermis te Schoonoord in Drenthe, waarbij, volgens mededeelingen van burgers, personen tot bloedens toe zijn verwond, ter- wijl daartoe door deze personen geenerlei aanleiding is gegeven, en van dit onderzoek de resultaten mede te deelen? heeft de minister van justitie geantwoord: Uit een ingesteld onderzoek is mij gebleken,, dat het parket te Assen reeds doende was een onderzoek in te stellen naar het optre den van de politie (Rijksveldwacht en mare chaussee) in den nacht van 14 op 15 Sep tember 1.1. na afloop der kermis te Schoon oord, als in de gesteldev vraag bedoeld. In zijn ambtsbericht deelt de officier van justi tie te Assen mede, dat het hem gewenscht voorkomt, dat tegen de betrokken politie-amb- tena'ren een instructie geopend wordt. Met dit oordeel kan ik mij, na van de resultaten van het tot nu toe ingestelde onderzoek kennis genomen te hebben, vereenigen. Het ligt in inijn voornemen, te bevorderen, dat het rech- terlijkvooronderzoek zal loopen over alle feiten, waarover blijkens de ontvangen be- richten geklaagd wordt. De resultaten van het rechterlijk onderzoek zullen derhalve dienen te worden afgewacnt DE lOO-JARIGE TE UTRECHT. De 100-jarige mej. de wed. Vos-Hillebrand te Utrecht heeft zich gisteren in veel belang- stelling mogen verheugen. 's Ochtends woon- de zij in haar parochiekerk, aan welke te barer eere een eenigszins feestelijk aanzien was gegeveg, de niis bij, en daarna maakte zij een autcrit door de stad. In den middag kwamen velen haar gelukwenschen. De feesi- ccmmissie bood haar een envelop met inhoud aan en de burgemeester, die ook nersoonlijk naar de jarige toekwam, zend blcemen en een kistje eau-de-cologne. 's Avonds heeft de buurt, die druk gevlagd had, haar een serenade gebracht. DE I<WEEKSCHOOL VOOR VROED- VROUWEN TE hEERLEN. Dr. R. J. Th. Meurtr, geneesheer-directeur der Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam, schrijft o.a. "aan de N. R Crt. dat de opzet van de kweekschool te Heerien veel te groot is. Zal de school i?ene goede cpleidin.g van vroedvrouwen waarborgen, dan is noodzake'ijk het aantal ieerlingen zeer be- langrijk in te krimpen. DE A.S. AFSCHAFFING VAN DE VERDEDIGINGSBELASTING II. Ingediend is thans een wetsonfwerp tot af- schafting der Verdedigingsbelasting II. Ter toelichting van dit ontwerp verwijst de minister van financien naar hetgeen ter zake in de millioenennota is opgemerkt. Hij voegt daar nog aan tee, dat hij eerlang cen berekening aan de Kamer zai doen tceko- men, nopens de baton van het Leeningsfonds ter vervanging van die ,opgencmcn in do Me- morie van Antwoord, in zake de Weeldever- teringsbelasting. Volgens het ontwerp zal de Verdedigings belasting II na 30 April 1926 niet meer gehe- ven worden MISLUKTE POGING TOT OPLICH- TING. Woensdagmorgen bood te Rotterdam de 26-jarige A. E. ten postkantore aldaar; aan de afdeeling kwitanties, een verrekening aan van een borderel, waarvan de aanbieder in het stuk heette te zijn gemachtigd om het geld te innen voor de lirma M. De ambte- naar aan het loket kende "de hahdteekenmg i van den directeur, welke hem niet echt voor- kwaim. Hij belde daarop de politie op, die den aanbieder arersteerde en overbracht naar het bureau aan de Pauwensteeg. Hij verklaarde werkloos te zijn en van de Arbcidsbeurs aan den Coolsingel gekomen, een hem onbekend persoon. te hebben ontmoet. Deze had hem aangesproken en na hem een sigaret te heb- hebben aangeboden, hem gevraagd pf hij een gulden wilde verdienen om het stuk te innen De man verklaarde niets van de valschheid van het stuk te hebben geweten. BEZUINIGING OP DE BURGER- WACHTEN. Naar wij vernemen, zegt de Telgheeft de minister van binnenlandsche zaken en land- bouw aan de burgemeesters medtgedeeld, dat de burgerwachten over het verde kwar- taal" 1925 aan oefenimgsgelden slechts aan- spraak kunnen maken op ten hogste 4/5 ge- deelte van het bedrag dat over hetzelfde kwartaal van 1924 in rekening is gebracht. DE ZILVERBONFABRIEK TE ROTTERDAM. In verband met de ontdekking der valsche zilverbonfabriek aan de Hudsonstraat kan worden medegedeeld, dat nog dagelijks door de politie valsche zilverbons in beslag wor den genomen. Er werden 700 valsche bons i£rvaardigd, terwijl ongeveer 200 bons in beslag werden genomen. Er zijn er dus nog 500 in omloop. EIEREN. Dinsdagmiddag is op het departement van binnenlandsche zaken en landbouw een bij- eenkomst gehouden van vertegenwoordigers der regeering met belanghebbenden bij den eierhandel, ter bespreking van wat moet wor den gedaan in verband met de plannen der Engelsche regeering inzake het stempelen van eieren. In totaal waren ongeveer 30 personen aan- wezig De vergadering werd geleid door den heer Kakebeeke. Mede waren aanwezig de heeren Mansholt van de afdeeling handel en een vertegenworodiger van den minister van ar- bei. Een algemeen debat over het al of niet wenschelijke van het stempelen, waarbij zoo wel voor- als tegenstanders het woord voer- den, kon de klove tusschen beide richtingen niet overbruggen. De regeering zal tenslotte moeten overwegen, wat ze, gehoord ded ebat- ten, zal doen Voor hetg eval de regeering tot de wederindiening van een stempeltje mocht overgaian, spraken enkele vertegenwoordigers zich uit voor zoo'n wet, onafhankelijik van wat Engeland in deze zou besluiten. De meer- derheid wenschte het verband met de Engel sche plannen echter niet tev erbreken en ver zocht een bepaling, dat de Nederlandsche wet in werking zou treden tegelijik met tde Engelsche bepalingen. De heer W. J. Kudde, te Deventer, ves- tigde de aandacht der regeering daarbij op een bericht, waarbij de verwachting werd uitgesproken, dat de Engelsche wet eerst ge- ruimen tijd na 1 Januari 1926 in werking zou treden, welk bericht hem bij informatie te Londen werd bevestigd. Nog werd breedvoerig gediscussieerd naar aanleiding van een verzoek van de Coop Eierveilingen te Roermontl, Leeuwarden en Erischede, om regeeringsmaatregelen1 tegen feit, dat koelhuiseieren voor versche werden verkocht. De eiefhandel nam tegen dit verzoek krach- tig stelling en gaf te kennen, dat de handel zonder overheidsinmenging tegen deze frau- de wel zou kunnen optreden. De heer Jansen (Amsterdam), secretaris van de Ned. Eierbeurs, verwees naar markt- berichten en wekoverzichten, waaruit bleek, dat de handel voor gespeculeerde eieren niet denzelfden prijs betaalde als voor versche eieren. Het'resultaat der discussie was, dat de ver- tegenwoordigde organisaties gezamenlk zul len srtven naar een bescehrming van den naam van het Nederlandsch ei, speciaal in't buitenland, op den grondslag als met het Iersche ei gescihedt en zonder inmenging van de overheid. Namens de regeering werd ver klaard, dat ten deze een afwachtende houding zal worden aangenomen. Echter werd de moreele steun der regeering bij dit streven toegezegd. Binnen weinige maanden kan een bijeen- komst tegemoet worden gezien, waarin re gels zullen worden vastgesteld om alle be dro gin ,den eierhandel tegen te gaan. De tctaal cntvangsten waren f 959 67, de totaal uitgaven 765.36 zoodat er een sal- do was van 194.31, waarvan echter afge- trokken moet worden de onbetaalde kwitan ties die eventueel terugkomen. De pennirigmeester coneludeerde datdit eerste jaar reeds gebleken is, dat de vereeni- ging in een bestaande behoefte voorziet ea de kesten van 2 cent per lid per week voor niemand een bezwaar behoeven te zijn. De vereeniging werd opgericht met 513 leden, telt thans 644 betalende en 55 niet- betalende leden. Voor het nazien van deze en de volgende jaarrekening werden aangewezen de heeren Bakhuys en A. B. Jansen met als plaats- KEURING VOOR DFN DIENSTPLICHT. De BURGEMEES ICR van ALKMAAR ijrengt het volgende ter kennis van belang hebbenden: In November en December a.s. houdt de derkeuringsraad in deze gemeente zitting. De Voorzitter van den Herkeuringsraad kan aSn voor den dienstplicht ingeschreven oersonen, die nog niet bij de land- of de zee- macht zijn ingelijfd, en aan gewone, zoowel als aan buitengewone dienstplichtigen, die nog niet in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een geneeskundig onderzoek naar hun ge* schiktheid voor den dienstplicht te onder- gaan. Behoudens bijzondere machtiging van den minister van Oorlog worden tot het onder zoek NIET toegelaten personen: die als vrijwilliger behooren tot de land- macht de vrijwillige landstorm hier- onder begrepen de zeemacht of de overzeesche weermacht; b. die in 1925 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard. Overigens wordt iemand tot het onder zoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt" gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt, dat zich een der volgende gevallen voordoet: a. dat hij vroeger door een der keuringsra- den voor den dienst geschikt werd ver klaard, doch na de uitspraak van dien raad ziekten of gebreken heeft gekregen. waardoor hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. dat hij vroeger bij het onderzoek door een der keuringsraden behept was met ziekten of gebreken, welke 'oen niet tot zijn ongeschiktverklaring voor den dien't hebben geleid, doch Welke na de uit spraak van dien raad in zulk een mate zijn verergerd, dat hii vermoed.lijk on geschikt voor den dienst is geworden; dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschijnen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keuringsraden uitspraak omtrent hem heeft gedaan en hij vermoedelijk on geschikt voor den dienst is. In de aanvraag moeten worden vermeld de geslachtsnaam en de voornameikvan den in- geschrevene, het jaar en de datum van zijn geboorte, de gemeente, waar'hij voor den dienstplicht is ingeschreven, de lichting voor welke hij is ingeschreven, het korps, korps- onderdeel of dienstvak, waartoe hij behoort of waaraan hij is toegewezen een en an- der voor zoover het hem bekend is en zijn nauwkeurig adres. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toege- zonden onder het volgende adres: ,,Aan dei Voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het Departement van Oorlog, Plein No. 5, 's-Gravenhage". De aa'nvraag behoeft niet op gezegeld pa pier te worden gesclneven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. Alkmaar, 16 October 1925. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. vervanger de heer Piersma. Het bestuur zal voortaan voor bestuursvergaderingen 50 cent presentiegeld ontvangen, de bode zal als egel door het bestuur worden benoemd, de vergoeding voor de bode is door het bestuur voorloopig op 4 cent per kwitantie bepaald en als bode 'is door het bestuur benoemd de heer A. Visser. Voor de federatie zullen de boeken op 31 December weer worden afgesloten waarop deze keer geen ledenvergadering zal volgen. Voortaan zal de jaarvergadering in Januari plaats hebben. Als de beschrijvingsbrief geen belangrijke punten bevat zal deze ditmaal door het be stuur behandeld worden. Nu ook niet leden van Hulp in Nood lid der vereeniging kunnen worden, zal opnieuw propaganda voor het aanwerven van leden gemaakt worden. De oude commissie werd weer teruggeroe- pen aangevuld door enkele nieuwe leden, die wederom op huisbezoek zullen gaan. Als afgevaardigden naar de federatiever- gadering werden benoemd de heeren C. Kuil- man en J. Keizer met als plaatsvervangers de heeren J. Ooyevaar, P. J. Kat en L. de Wit. Op de beschrijvingsbrief zal worden ge- plaatst le het toekennen van 1.50 presentie geld aan de leden van het federatiebestuui en 2e elke aangesloten vereeniging- is ver- plicht in het reglement de bepaling te hebben, dat de keuze van ziekenhuis vrij is. De .voorzitter deelde nog mede, dat voor hen die bezwaarlijk de omslagen kunnen vol- doen, de gelegenheid is om op afrekening 2 Yt cent per week per lid te bet&len, dat pasgebo- renen in een gezin van leden direct ingaande rechten hebben als ook de ouders recht op uit keering kunnen doen gelden, dat voortaan ook de vervoerkosten betaald worden als dit niet per extra vervoermiddel geschiedt. Daarna sluiting der vergadering, welke door 24 leden was bezocht. De quitantielooper: De baas heeft mij gezegcf dat ik niet zondei geld mag terugkomen. De artist: Dan ben ik er erg bang voor, dat je j* baantje kwijt raakt, Gerard. (Humorist) -.1.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 10