AlKmaarsche Csurant Be Eeisgenoote. Vwjdag 16 October. tfemeiircl nleiro< iteclitszaken FEU1LLETON. Provinciaal nieuws No, 244 1925 Honderj Zeven en Twintigste Jaargang. JE GELD OF JE LEVEN! Gister heelt voor de Rotterdamsche recht bank terecht gestaan de 24-jarige J. H. v. H., geboren te Viersen, thans gedetineerd, zonder vasie woonplaats, wien ten laste wordt ge legd, dat hij op 24 Augustus Maaike Com mijs, dienstbode bij den boer Willem Groene- boom aan den Dordtschen Straatweg, had bedreigd met een mes, ten einde haar te dwin- gen geld af te geven. Het meisje lag te bed en beklaagde was haar slaapkamer ingegaa», was voor het bed gaan staan, en had ge- zegd: Je geld of je leven. Zij had gezegd, dat er geen geld was, niaar beklaagde had fedreigd: Er is wel, want ik heb een mes. Hij ad haar't mes op de pols gezet, haar,geweld- dadig om het miadel gepakt, en naar beneden getroleken, dreigend het mes voor haar opge- heven houdende. Beklaagde had zijn plan tot diefstal niet kunnen uitvoeren, tengevolge van ck omstandig'heid, dat het meisje zich losrukte, de woning uitvluchte en buiten: hulp, moord, riep, zoodat beklaagde moest yluchten. Subsidiair werd beklaagde poging tot diefstal met geweldpleging ten laste gelegd. Beklaagde bekende. Hij had vroeger bij Groe- neboom gewerkt en wist er dus den weg. Om zes uur 's morgens was hij binnen gegaan om om kleeren te vragen. Een mes had hij uit de kast beneden, eke open stond, wegge- haald. Beneden wist het meisje zich los te rukken, zij was toen de deur uitgevlucht en had om hulp geroepen. Beklaagde zeide daar met het mes voor het meisje te hebben gestaan, hij ist niet, wat hij zeggen moest en had wel eens in een boek gelezen, dat iemand in dergelijke om standigheden zeiJe geld of je leven. Na net geroep van het meisje was hij ge- vlucht, en later aangehouden door de politie. De bedreiging met het mes, dat hij op den pols van het meisje zou hebben gezet en dat hij voor haar gezicht zou hebben gehouden ontkende hij. Beklaagde was nog niaar een enkelen dag ontslagen uit de gevangenis. Zijn uitgaans- kas beweerdS hij te hebben gebruikt om schulden te betalen. De agent H. Wander had beklaagde aan gehouden in de buurt van het Tuindorp. Getuige H. Commijs verklaarde, dat be klaagde haar wel degelijk had bedreigd met het mes, terwijl hij haar naar beneden trok. De apothekersassistente T. Groenenboom lag te Jiapen in dezelfde learner als getuige Commijs. Ze was ook wakker geworden door beklaagdes komst. Hij had haar bedreigdJij blijft in bed, want ik heb een mes. Ook deze getuige had de bedreiging tegen At Commijs gehoord en gezien. Getuige W. Groenenboom, landfoouwer, was na'hc-t feit t'huis gekomen en had be klaagde den stal zien uiikomen. Beklaagde is ruirn een jaar gelcc'-en een korten tijd in zijn dienst geweesr. Getuige C. v. Blankevoort had den man nagezeten, toen hij vluchtte. Beklaagde zat eerst getuige Commijs met een mes na. Het O. M. merkte op, dat de beide vrou- welijke getuigen eenskndend zijn in haar ver klaringen omtrent de bedreigingen. Er i; geen enkele term aanwezig om beklaagde dement te behandelen. Sedert 1920 is lvij reeds vier keei veroordeeld. Eisch 2 jaar ge- vangenisstraf wegens afpersing. De verdediger mr P. A. N. Houwing zei de, dat de beklaagde. teen hij vrij kwam, in zeer nioeilijke omstandigheden verkeerde. Hij werd rhuis niet toegelaten en uit zijn koste huis, nadat hij" zijr, achterstallige schuld had aangezuiverd, was hij weer weggestuurd. Pleiter bestreed voorts de dagvaarding. Stel len de vrouwen de zaak niet ernstiger voor, dan ze werkelijk is? Het bdangrijfcste is ech- ter. wat.er met dezen man gebeuren moet, als hij weer op vrije voeten komt. VRI JOES P ROK EN De Almelosche rechtbank heeft Woensdag bij vervroeging vonnis gewezen in de zaak tegen J. N., 52 jaar, chauffeur te Alme'o, die aldaar op IS Juni, toen hij met zijn auto op den Oostmarsumschen weg reed, mej. Geertje Smit heeft aangereden, waardoor de ze werd verwond en de 8-jarige L. van Weerd heeft aangereden. waardoor deze zoo- danig letsel kreeg, dat de dood onmiddellijk intrad. De ambtenaar van het O. M. had Dinsdag 6 weken gevangenisstraf geeischt De rechtbank spra-k bekl gisteren vrij. Roman. (Uit het Fransch van Guy Chantepleure). Geautoriseerde vertaling van W. H. C. 62) Ik lag op mijn knieen, naast zijn fauteuil en het duurde vrij iang, alvorens iiij bemerk- te, dat ik die houding, die me zoo eigen is en die tk zoo gemakkeiijk vind, had aangeno- men. O, prinsesje! riep hij uit. Jij op je knie- en? Nu heb je de roilen omgekeerdstel je voor! Vroolijk sprong ik overeind. De roilen omgekeerd? Reuzen-Bizuth, wat zeg je nu? Zou jij je dan zoo'n onwaar- scliijulijk iets kunnen voorstellen: een groot man als jij, op zijn knieen voor ten poppet je als ik? Hij schudde, glimlachende, zijn hoofd. Vind je dat zoo iets onwaar«chijnlijks? Er zijn wel grootere mannen geweestal- than- van veel meer beteekenis dan ik, die men zeer nederig heeft zien knielen voor heel kl me poppetjes En als zoo'n poppet je dan lief is en medelijden toont, als het ge- duldig en vriendelijk luistert naar de klaag- liederen van den grooten, armen drommel, dan is het dubbel en dwars waard dat er voor wordt geknieldEn nu ga ik aan mijn werk! Ik ttet hem echier nog niet gaan en eisch- MEFR EENHEID IN HE i EKEN- FONDSWEZEN. Verschenen is het rapport van de commis- sie tot onderzoek van de mogelijkheid, meer eenheid te brengen in het ziekenfondswezen in ons land, welke commissie indertijd is sa- mengesteld uit de navolgende organisaties Ned. Maatschappij tot bevordering der Ge- neeskunst, Maatschappij ter bevordering dler Pharmacie, Ned. Mij. tot bevordering der Tandheelkunde, Landelijke Federatie ter be- hartiging van bet Ziekenfondswezen, Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen, R.K.,Kerkliedenverbond, Christelijk Nationaal Vakverbond en Algemeen Nederlandsch Vak- verbond. De samenvatting der conclussies van de commissie luidt aldus: De commissie is van meening, dat het wenschelijk is, dat in iedere plaats van be teekenis als regel slechts een ziekenfonds bestaat. In kleinere gemeenten en op het platteland zullen de ziekenfondsen zich over meerdere plaatsen dienen uit te strekken. STEEDS BLOEMEN EN PLANTEN IN UW WONING Wij ontvingen van den Kring Bloemist Winkeliers van de Vereeniging Groep Bloe- misterij uit den Ned. Tuinbouwraad het werkje „Steeds bloemen en planten in uwe woning", welk boekje uitsluitend verkrijg- baar zal zijn bij de leden van den Kring Bloemist Winkeliers. De groote kosten aan deze uitgave verbon- den, maken het onmogelijk het werkje geheel gratis verkrijgbaar te stellen Nochthans zullen vele leden wel besluiten de kosten voor hunne rekening te nemen, en bereid zijn dit werkje aan hunne clienten gratis aan te bieden. Het Bestuur heeft gemeend de leden daar- in te moeten vrijlateri. In dit fraai geillustreerde werkje wordt het publiek op zoo ruim mogelijke schaatl voor- gelicht hoe bloemen en kamerplanten behan- deld moeten worden, om daarvan het meest mogelijke genoegen te hebben. Het propagandawerkje heeft ten doel de belangen van afnemers en leveranciers te die- nen en de band tusschen beid'en hechter te maken. SAMENWERKING BIJ DE VASTSTEL- LING VAN UITBREIDINGS- PLANNEN. in een communique wordt thans het vol- pende meegedeeld: Ter provinciale griffie te Haarleffi is cen bijeenkomst gehouden van een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland met verschillende autoriteiten en afgevaar- digden van in deze provincie werkzame li chamen, ter bespreking van het denkbeeld, een vaste commissie in te stellen, welke Ge- deputeerde Staten van voorlichting en advies zal hebben te dienen bij de vervulling van de taak, hun opgedragen in de artikelen 31 en 32 der Woningwet. Deze artikelen handelen over gemeentelijke uitbreidingsplannen. Het vraagstuk, hoe de aansluiting van de plan- nen der onderscheidene gemeenten moet wor den verkregen, en de samenvoeging van die plannen tot een geheel voor bepaalde stre ken moet worden bevoegd, trekt sedert eeni gen tijd algemeen de aandacht. De overwe ging van de vraag, op welke wijze dit otre- ven zou kunnen worden verwezenlijkt en de gemeenschappelijke belangen van alle bij stadsuitbreiding betrokken elementen het best zouden kunnen worden bevorderd, leidde Ged. Staten tot de slotsom, dat het aanbeve- ling verdient, een vaste commissie als boven- becoeld in het leven te roepen, samengesteld uit beproefde, met de uiteenloopende eischen van plaatselijken aard bekende, deskundigen op het gebied zoowel van stedenbouw als van verkeerswezen. Het zou de bedoeling zijn, aan deze com missie niet alleen de ter goedkeuring inge komen uitbreidingsplannen, nadat zij den officieelen weg hebben doorloopen, ter be- oordeeling toe te zenden of haar advies te vragen nopens door Gedeputeerde Staten vast te stellen uitbreidingsplannen, maar bo- venal haar preventieven arbeid te doen ver- richten in dien zin, dat zij bij den opzet, de inrichting en de' uitwerking van uitbreidings plannen de vraagbaak en voorlichtster werd van de gemeentebesturen (en van hun des- kundige raadslieden), die, uit wat ogrzaak dan ook, tot het ontwerpen van zoodanig plan overgingen, opdat, practisch gesproken, geen oniwerp werd ter visie gelegd, respec- tievelijk ter vaststelling aan een gemeente- raad werd aangeboden, dat niet deskundig zou ziin getoetst aan de eischen, zoowel van stedenbouw, als van behoud van natuur- schoon en van verkeer, die zijn te stellen niet alleen in de betreffende gemeente zelve, maar te dat hij een kopje thee zou blijven drinken Niets dat een mensch, die zich wat mis- troostig voelt, zoo opfleurten mijn Cey^ lonthee is verrukkelijk; ik vind dat ze riekt naar bloemen, mooie, welriekende bloemen, die ik wel nooit zal leeren kennen. 't Is won- derlijkals men er van gedronken heeft, krijgt men helderder, lichtere gedachten, waarvan meer leven uitgaat, iets ja, ik weet zelf niet watJe gedachien krijgen iets frisch, het worden wonderlijk gevletigel- de gedachten.. juist wat jij noodig hebt Ga nu even zitten; 't is dadelijk klaar. Ik kan heel goed thee schenken't is bepaald een kunst! Dus moet ik me door jou laten bedie- nen? Natuurlijkvind je het vervelend? In tegendeel; ik vrees dat ik het zoo prettig vind, dat ik onverdraaglijk zal wor den. Terwijl hij van mijn heerlijke thee en de van ouds beroemde koekjes van "Anai'k zat te genieten, begon Willem over den Patain-mo- tor te praten en mij dien te verklaren, ten minste, voor zoo ver ik't zou Kunnen begrij- pen, want mijn onwetendheid op dat gebied is grenzeloos. Nu is alles weer verward in mijn herineringik zou niet meer volledig alles wat ik gehoord heb, kunren herhalen Maar toen legde hij het me zoo helder en met zulke duidelijke woorden uit, dat ik, ter wijl ik naar hem luisterde. den indruk kreeg alles te begrijpen. Ik verwonderde die schep- ping van zijn vindingriiken geest. die machi ne, die nog niet bestaat en welke hij me trachtte te verklaren- ook m de omKggende gemeenten, kortom in de geheele omgeving, waarin dat plan bin nen korteren of langeren tijd tot uitvoering zou moeten komen Gedeputeerde Staten gingen bij de ontwik- keling van hun denkbeeld uit van de mee ning, dat op de medewerking der gemeentebe sturen ten deze zou mogen worden gerekend, en dat door de werkzaamheid der commissie, in afwachting van eventueele nadere wette- lijke regeling al thans een voorloopige op- lossing zou worden verkregen van een vraag stuk, waaromtrent naar het algemeen gevoe- len van ter zake deskundigen, bij de Woning wet geen bevredigende voorziening is ge- troffen. De bovenvermelde bijeenkomst was door Gedeputeerde Staten belegd met het doel, over de vorming en samenstelling van de commissie van gedachten te wisselen met personen en lichamen, die geacht konden worden door studie of ervaring met't vraag stuk in meer dan gewone mate vertrouwd te zijn en hetzij ambtelijk geroepen of door be- ilangstelling gedrongen worden tot de oplos- sing daarvan bij te dragen. De bijeenkomst werd geleid door den com- missaris der Koningin; zij werd voorts van- wege het provinciaal bestuur bijgewoond door twee leden van Gedeputeerde Staten, de heeren J. N. Hendrix en A. W. Michels; door den hoofdingenieur-directeur en den hoofdingenieur van den provincialen water- staat en door een hoofdambtenaar, ter pro vinciale grifffe. Verder waren aanwezig bet lid der Provin ciale Staten dr. Th. van der Waerden en vertegenwoordigers van de volgende colleges en lichamen: B. en W. van Amsterdam, B. en W. van Haarlem, de commissie belast met het ontwerpen van een schema voor een uitbreidingsplan voor groot-Amsterdam, de Tuinstadcommissie Amsterdam, de belangen- commissie voor het Gooi, het bestuur van de afdeeling Noord-Holland van de Vereeni ging van Nederlandsche gemeenten, het be-' stuur van Stad en Lande van Gooiland, het bestuur van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw. De regee- ring had zich doen vertegenwoordigen door den directeur-generaal der volksgezondheid, mr. L. Lietaert Peerbolte. Algemeen werd het door Gedeputeerde Staten genomen initiatief toegejuicht en de meenirtg uitgesproken, dat tot de instelling van een commissie naar het denkbeeld van dat college, in afwachting van een mogelij ke wettelijke regeelirig van de ma'terie, dien- de te worden overgegaan. Ook de vertegen- woordiger van de regeering bleek van oor- deel, dat van zoodanige commissie een werk zaamheid in de goede rich ting was te ver- wachten. Omtrent de samenstelling en de werkwijze van de commissie en de omlijning van haar taak werden verschillende wenschen naar voren gebracht. De commissie der Koningin, aan het einde der bijeenkomst de besprekingen samenvat- tende, zegde ernstige overweging van de ge- uite wensche toe en gaf overigens zijn vol- doening te kennen over de instemming, wel ke het denkbeeld van Gedeputeerde Staten had gevonden, aan welje denkbeeld thans zoo spoedig mogelijk uitvoering zal worden gegeven. VALSCHE ZILVERBONS. Gister zijn de door de recherche te Rotter dam aangehouden acht mannen, die verdacht worden van het maken of uitgeven van val- sche zilverbons van een rijksdaalder, ter be- schikking van de justitie naar het huis van bewaring overgebracht. De vier valsche zilverbons, die een van de aangehoudenen tijdens zijn vervoer per cel- wagen heeft opgegeten, zijn teruggevonden Na het inslikken van de zilverbons was hij onwelgeworden. VEREENIGING VAN ONOER- OFFICIEREN „ONS BELAN'G". In verband met het voorrtemen der Regee ring om aan de Rijksambtenaren, inclusief de militaire ambtenaren over het jaar 1925 eene nooduiikeering toe te willen kennen^ waar- voor zij een bedrag van drie millioen gulden fcesehikbaar stelde, heeft het Hoofdbestuur dei- Vereeniging van Onderofficieren van „Ons Belang" een request ingediend bij den Minister van Oorlog, waarin wordt betoogd, dat een bedrag van drie millioen gulden on- voldoende wordt geaeht, om tot een eenigs- zins aan het d'oel bean'twoordende uitkeering te komen en dat vooral voor de militairen eene uitkeering van 1% a 2 niet in den ontstaanden achterstand zal kunnen voor- zien; daar zij sedert 1 Juli 1923 bij de in- viering der militaire weduwenwet in salaris 5 zijn achtergesteld bij de overige ambte naren en bet tekort bij hen dientengevolge nog grooter is dati' bij het overige Rijksperso- neel. Met leedwezen zeggen requestranten kenuis te hebben genomen vain de gewijzigde O, klein metalen ding, zoo fijn, kostbaar en machtig, even als die wonderbare klei- nodien, die tooverkrachtige voorwerpen, waar- over ik me vroeger, toen ik mijn verhaaltjes las, zoo verbaasde, omdat .hun magische kracht de uitverkorenen der feeen, ridders en pnnsessen, van de eene plaats van het heel- al naar het andere konden vervoeren, dwars door onbekende gebieden van de lichtende ruimte; klein, wonderbaarlijk ding, dat zoo dicht moet zijn om sneller en verder te kun nen vliegen door wind en storm dat alle on- zichtbare en gevaarlijke moeilijkheden, die de luchtlagen biecen, moet kunnen trotseeren en dat zoo betrouwbaar moet zijn, omdat er mensch enlevens aan worden toevertrouwd omdat kleine wonder te doen overgaan van iets, dat nog niet bestaat, tot iets tastbaars. was nog slechts een gelukkige gedachte noo dig van dien grooten geest, van dat buiten- gewone wezen, d t reeds zoo veel onbekend gebleven heldendaden had verricht en dat eens door een klein meisje den naam werd ge geven van Reuzen-Bizuth! Al sprekende, herwon Willem zijn zelfver- trouwen; wat hij zeide om mij te overtuigen, overtuigde hem zelf en wond hem op Zijn gelaat straalde van intelligentie en vertrou- wenen het was gedurende eenigen tijd. het knapste, di t ik ooit had gezien O, riep ik uit, hoe kan e nog twijfelen, WillemZoeken, zooals jij doet, staat ge fijk diet viriden! Hij zuchtte. Bijna, kindlief, bijna Vergeet je dat wreede woordif, dai d?de'i<k mijn ^ntiiousi asme doet bekoelen, dat kleine technische salarisregeling die op 1 Januari ,1925 zal ingaan, en zij zijn van oordeel dat een ge heel irieuwe salarisregeling, opgebouwd naar de grondslagen en het stelsd aangegeven door de Commi^sie-Idenburg, noodig is. Ten slotte drii\en zij bij den Minister op aan te willen bevorderen, dat de Onderoffi cieren thans als nooduitkeering over 1925 wordt toegekend een bedrag overeenkomende met een maand salaris tot een minimum van f 100. DE EEMDIJK GESTRAND. Volgens een telegram uit Seattle, is het Nederlandsche stoomsehip Eemdijk, van de Holland-Amerikalijn, op weg van de Pacific- kust naar Roterdam, bij de Race Rocks ge- strand. In de voorpiek staat zes voet water Het verlangt sleepboot-assistentie. KAASCONTRoLE IN ZWEDEN. Bij de Zweedsche regeering is, naar de Molkerei-Zeitung meldt, een wetsontwerp in voorbereiding, ^trekking hebbende op de kaascontrole en het merken der kaas voor den handel. Volgens het ontwerp mag alleen dan kaas als volvet worden aangeduid, wan- neer het vetgehalte in die droge stof ten minste 45 pet. bedraagt en wanneer de kaas in het midden random met een rooden band van ten minste 2 c.M. breedte is voorzien. Halfvette kaas moet ten minste 30 pet. vet in de droge stof bevatten en voorzien zijn van een dergelijken band, echter van blauwe kleurstof. Kaas, welke deze kenteekenen niet draagt, mag niet verkocht worden onder een naam, welke op de waarde der kaas naar haar vetgehalte wijst. Overtreding kan met boete van 100 kr. gestraft worden. VAN TEXEL. In de gister gehouden raadsvergadering stelden vijf der raadsleden voor om een be drag vast te stellen voor vergoeding aan per sonen uit den middenstand, die op last van een geneesheer in een Ziekenhuis moeten wor den opgenomen. .Thans kost het aan sommi- gen zooveel, dat ze er bijna door geruineera worden. De voorzitter vond het beter, dat het ini tiatief hiervan uitging van particulieren of van een vereeniging en dat dan de Gemeente steun verleent. Men zou daartoe pogingen doen. Ingekcmen was een verzoek van de Ge meente Alkmaar. om deel te nemen in het Neutraal Ziekennuis voor een bedrag van f 582, dat gesteld werd in handen van B. en W. om prae-advies. De Gemeente-begrooting en de begrooting voor het Electriciteitsbedrijf voor 1926 wer den in handen gesteld eener commissie en zullen tevens ter visie liggen. Aan den voorzitter van het Algemjen Armbestuur werd een jaarwedde verleend van 150. De begrooting voor het Algemeen Armbe stuur wordt^vastgesteld op een bedrag van 11399.77% en een subsidie verleend van 5800. Tot Boekhouder van het Algemeen Wees- huis en tot Secretaris-Penningmeester van het Algemeen Armbestuur werd benoemd de heer A. Broekman. De verodeningen op de heffin'g en- invorde- ring van haven- en liggelden werden inge- trokken, daar de haven in beheer en onder- houd aan het Rijk is overgegaan. De reeds ontvangen gelden zullen aan de schippers teruggegeven worden. Een verzoek tot het aanleggen van een kor teren weg tusschen Den Burg en den Prins Hendrikpolder wordt afgewezen, daar dit de Gemeente zou kosten 20.000. Dit is veel te duur en de weg is niet noodzakelijk. Voor het bouwen van een nieuwe school voor het Christelijk onderwijs te Oosterend werden de gelden tot een bedrag van 13000 in bouw gevoteerd. Men had kunnen vol- staan met het herstellen van het in gebruik zijnde gebouw, doch men had dan noodig een stukje grond van den heer L. Koning. Hier- voor werd evenwel zoo'n fabelachtig hooge prijs gevraagd, dat men evengoed een nieuw gebouw op een andere plaats kan zetten, wat nu zal gebeuren. Aan Regenten van het Algemeen Wees- huis werd machtiging verleend om een reeds 15-jarigen op te nemen in het huis. Ook zal onderzocht worden of dispensatie verleend kan worden tot het opnemen van nog twee .ouderen. Aan het slot van de zitting decide de voor zitter mede, dat hij bezichtigd heeft den toe- stand van de zeewering aan de Noordpunt dei- Gemeente en is er van overtuigd, dat de ze ernstig is. Als straks de Commissaris der Koningin het eiland bezoekt, zal ook deze de zaak in oogenschouw nemen. UIT EGMOND AAN ZEE. Naar aanleiding van het protest der raads leden Snoeks en Ruigewaard tegen de stem- moeilijkheidje, dat met me schijnt te spelen en me misleidt door zinsbegoochelingen of wel, dat me qnoplosbaar lijkt? Je zult alle moeilijkheden te boven ko men, bevestigde ikHoe? dat weet ik niet. Plotseling, denk ik, terwijl jc het niet ver- wachtte. Misschien Hij glimlachte, alsof hij weer moed had gekregen. Nu ga ik heusch aan mijn werk.. 't moet! Wil ik bij j° komen zitten? O neen, dank je wel!.. Ja, maar ik zou me niet met je werk bemoeien Dat geloof ik graag, maar ik zou me met jou bemoeienik zou verstrooid zijn Denk je niet dat ik eens je secretaresse zou kunnen worden om je te helpen? Ik verzeker je, Phyleke, dat ik werke lijk niet zou weten wat ik met een secreta resse zou moeten doen. Twijfel je aan mijn kundigheden? Vroe ger heb je me zoc dikwijls voorgepreekt welk een voorrecht het toch is, om in de weten- schap te zijn doorkneed, berinner je je nog wel? en als je me dan emstig mijn luiheid had verweten, maakte je mijn rekensommen en mijn werk voor den cathechismus, terwijl ik voor het vuur, op de groote ijsberenvacht, lag te rusten. Ja, zei Kerjean, ik zie je daar nog liggen, op die witie vacht, terwijl je zonder iets te zeggen, naar de vlammen keek. Je badt de houding en den glimlach van een kleine sphinxWaaraan dacht je dan WEET GIJ DIT WEL? ADVERTEERT IN DE ALKMRflRSCHE COURflNTI ming ter benoeming van den gemeente-secre- taris, bij welke stemming het lid mevr. Visser- Visser volgens opposanten niet gerechtigo was mede te stemmen, is door H. H. Ged. Staten gemeld, dat dit college zich niet be voegd acht hieromtrent een uitspraak te doen, door het deze kwestie een zuivere aangelegeh- heid van den gemeenteraad zelve beschouwd. Door een niet geheel normaal persoon zipt Donderdag zoowel in de R K. zusterko lonie aan de Voorstraat als in de woning van den pastoor der R.-K. gemeente eenige rniten ingeworpen. Bij navraag Icon men geen bijzondere redenen vinden de dader is zelf ook R.K., die aanleiding tot deze baldidigheid zouden kunnen zijn. Geboren Jacoba, d. van W. Prins en A. van. Pel. Dirkje, d. van J. Groen en P. v. d Berg. Lena Clasina, d. van C. Buis en J. Stam. Corrie, d. van A. Visser en N>. Broek. Cornelia Johanna, d. van E. Zwart en T. Blok. Pieter, a van C. Blok en J.' Zwart. Mariuus, z. van G. Blaauboer en G. Konijn Jobje, d. van J. de Groot en M. Kok. Overleden: Margina W. Veenhui- zen, 82 jaar, echtgen. van Jan Emmelkamp Johannes Gerardus Melting, S8 jaar we- cwwnaar van A. Jesmet. Cornelia, d1. van P. de Jong en A. Groen, 2 jaar. Gehuwd: (Oct): E. Visser en G. Wij- laa- Kl. Hollenbcrg en C. Zwaan. UIT HOORN. Bij Kon'inklijk Besluit is met ingang van 1 November 1925 benoemd tot Rijkstuinbouw- consulent. de heer C. Rietsema alhier, thans adjcnct-Rijkstuinbouwconsulent en Directeiu van de Rijkstuinbouwwinterschool Naar we vernemen wordt door den Mi nister van Financien de opheffing van het kantoor der Registratie en domeinen te Enk- huizen overwogen, waardoor de gemeenten van dat kantoor bij Hoorn zouden worden ge- voegd. Door B. en W. is een schrijven gericht aan den Gemeenteraad betreffende eene wij- ziging van de verordening op de heffing eenei be! as ting op vermakelijkheden. .eierujd werd door de heeren Gebr. Veer. Joh. Wilson en L. Bakker een verzoekschrift ingediend om de onderwerpelijke belasting a? te schaffen of de heffing daarvan terug te brengen op 10 percent en deze dan slechts toe te passen op den netto-entreeprijs. Door B en W is berekend, dat eene ver- laging tot 10 pet, behalve tijdens de kermis, in 1924 de iotale opbengst zou hebben ver- minderd met 4863.35 In verband met den financieelen toesaand der Gemeente kunnen B en W. dan ook niet tot een verlaging met 50 pet van de huidige belasting komen. Mede ten aanzien van een adres van den Nederlandschen Bioscoopbond meenen B. en W. zich te moeten be per ken tot een verlaging van het percentage van andere vermakelijkhe den daar tooneel, muziek- en zanguitvoerin- gen of voordrachten- en gymnastiekuitvoe- ringen met 5 pet. zoodat van alle vermake lijkheden volgens het voorstel in het vervolg. 15 pet. belasting zal worden berekend. Ten gevolge van dit voorstel is een mindere op- brengst te verwachten van rond 2500. UIT SINT PANCRAS. (Zuideinde.) Donderdag had in cafe „Spoorzicht'' van den heer Beers een bil lard-seance olaats, ge geven door prof. Van der Laan. De belang- stelling was, tengevolge van het slechte weer, zeer gering. Hierdoor had ook het ma- toch? i Dat herinner ik me niet meerIk lag er zeker over te denken hoe goed het tocb was voor een prinsesje, dat niets wist, om een grooten, heel geleerden siaaf te hebben Wie weet ot ik het misschien nog nut denk. En ga nu aan je werk, Willem, ik zal je niet storen. Hij sloot zich in zijn eel op en bleef er tot half achtToen hij er uit kwam, was ik nog in het salon. Betj je hier al dien tijd gebleven?, Ja zeker, ik bleef borduren Je bent zoo stil geweest als een muis- je; ik heb je niet gehoord.. Mooi, wat je daar maakt Nietwaar? Een herinnering aan het Pa lais Gruuthuuse. Heb je naar je zin ge werkt? N een of eigenlijk ik weet *t niet; 't scheen me dat ik opnieuw het zwakke schijnsel in de duisternis zag. O, wat ben ik daar blii om! Mijn vreugdekreet was zoo spontaan, (fat hij de innige oprechtheid er van wel bemerkt zal hebben. Heel vriendelijk iegde hij zijn hand op mijn haar. Je bent lief geweest en je hebt me goed geholpert, Phyleke. Ik wist niet dat een wildc als ik, 't zoo heer'ijk zou vinden om wat te worden beklaagd en zelfs een beetje vertroe- teld Phyleke, het heeft me goed gedaan. Je wilde me helpenwelnu, je hebt "me irit- stekend geholpen. Ik gevoelde me zeer trotsch. (Word* ve<-voWai>'Y Een zaak, die geregeld adverteert, tM meer bekend raken en meer nleuvt klanten krijgen, dan cen zaak, die niet adverteert en al- Seen. maar steunt op vroegere connec- ttesen oiKteo Witt ge in Alkmaar tn omstreken steeds meer bekend worden, meer de aandacht trekken, dan kunnen we 0 slechts dien eenen goeden raad geven:

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5