Een treurige foestaad in den tuinbouw, Advertentien. Creme Caraque Crevraagd nette Dienst- bode of Rloodhulp, den Nationalen Raad van de Nat. Federate voor de Vakopleiding is eene regeUng ont- worpen omtrent de wijze waarop de exames zullen gehouden worden. Na eene op -6 Sep tember j.l. op het Ministerie gehouden con- ferentie van de Heeren Mr. van Hehepberg Hubar en F. Hessels, resp. Voorzitter en Se- cretaris van de Nat. Federate voor de vak opleiding, is een dezer dag en van den Minis- ter van Onderwijs bericht ontvangen, dat Z. E. zich met de ontworpen regeling. kan veree- nigen en eene voordracht inzake de samen- stelling der examen commissie's tegemoet Dientengevolge is aan den Minister de hiervoor op de laatst gehcuden vergadering van de Federatie gedane voordracht ingezon- den waarin voor het N. W. departement woidt voorgesteld de heer A. Struyk schoenmaker te Alkmaar. Den Minister is verzocht als Regeerings- gedeligeerde voor alle examen commissies te benoemen den Heer Fred. H. Hoek, Leer- aar aan de Rijks Vakschool te Waalwijk. Het ligt in de bedoeling van de Federatie in eerste instantie het examen te houden te Groningen, Deventer, 's Gravenhage en Am sterdam. Inmiddels zal het Dag Bestuur der Fede ratie zich in verbinding stellen met de be- sturen der vak of ambachtsschool in boven- genoemde p laat ten, betreffende de data waar- sop de examens kunnen worden gehouden. Nationale Federatie voor de Vakopleidin- gen. LICHT OP! Hcdeoavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te ".32 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. DE PADDENSTOELENTENTOON- STELLING. Deze tentoonstelling, welke naar men weet Zaterdag en Zondagmiddag in' de tuinzaal van de Harmonic gehouden is, is een groot succes geworden. De heer Masschhsupt, die gistermiddag om 5 uur een kort slotwoord sprak kon dit dan ook met groote voldoening constateeren. Hij dankte alien, die tot het welslagen van de tentoonstelling hadden medegewerkt, o.a. mej. Cool, de familie Pot, den heer Floek en de pers. 's Middags reikte mej. v. d. Berg de prij- zen uit, behaald voor het opmaken van mand: jes met paddenstoden, de eerste prijs werd behaald door Jo de Jong, de tweede door Alie Bergsma, de derde door Gerlof en Kees Harteveld, terwijl Atie Bruins met den kin- derprijs ging strij'ken Het totaal aantal bezoekers bedroeg 640, bestaande uit 369 kinderen, 221 scholieren en 50 cursisten. Een m6oi resultaat! Vermel den we nag dat de firma Span jaar a een graphonola en een gramofoon beschik- baar gesteld had? welke de gezelligheid nog verhoogden. VEREENIGING VOOR GESCHIEDENIS DER GENEES-, NATUUR- EN WIS- KUNDE. De Vereeniging voor Geschiedenis der Ge- nees-, Nauur- en Wiskunde heeft Zaterdag- avond haar gewone jaarlijksche vergadering gehcuden te Gorincliem in de raadszaal ten stadhuize. De heer Gaarlandt, burgemeester, spra* daar de aanwezigen toe. Deze her.nnerde er- aan, dat deZe vereeniging telkenjare in dc Octobermaand hare schreden naar Gorin chem richi, waar de deuren van de raaaszaa. voor haar tweedaagsche. besprekingen o'pen- staan, en heette de aanwezigen als vaste be zoekers welkcm. Uw tias.porir.gen in de ouaheid vallen, al- dus spr., samen met een felle belangstelhng van het putriek irr het heden van de medi- sche wetenschap, alleen overtrcffen door de oretigheid, waarmede wordt uitgezien naar wat mcrgen „haar vorderingen zullen zijn Vaste "iiibrieken in onze dagbladen houden die b '.ar.gsNell ng gaande! Voor den leek is er geen wetenschap, die sterker tot heir, spreekt hij raoet het maar verwerken, als hit 's avonds leest, dat de verwekker van den kanker is ontdekt, en den volgenden dag het ochtendblad de mededeeling bevat, dat het geneesmiddel tegen de suikerziekte is gevon- den. De bedacrdzame leek, ook al gaat het hem niet persoonlijk aan stelt zich nog eens on de hoogte hij zijn vriend en raadsman, ik bedoel zijn huisarts. Hij verneemt, dat die allernieuwste ontdekkingen met een korreltje zout moeten worden genoten. Dan is hij nog even ver. Gij ziet, hoe moeiliik uw beroep ook mogc zijn, dat de leek het evenmin gemajckehjk heeft. Maar vandaag en morgen laat de^ leek u met rust. Gij betreedt uw onbetwistbaar eigen terrein, waar ook de leek voluit leek ts Na deze met applaus begroete toeSpraak en een kort woord van den voorzitter hield dr M A. van Andel, arts te Rorinchem, een le- zing over „Onze collega de beul". RECTIFICATIE. In onze mededeelingen betreffende den le- vensarbeid van Mr. K A. Cohen Stuart is o a. gemeld dat deze voorzitter van de Veree niging Volkshuisvesting was. Dit is niet juist. De heer Cohen Stuart was geen voor zitter maar secretaris dezer Vereeniging. VRIJDENKERSVEREENIGING „DE DAGERAAD". Woensdag 21 Oct. des avonds 8 uur spreekt in de societeitszaal de „Harmonie" de heer A. L. Constandse op uitnoodiging van de aid. Alkmaar van „De Dageraad" over het onderwerp „0>nder Roomsche tyran nic". Tot debat zijn naar aan leiding van de muziektuinkwestie uitgenoodigd de ex- ploitatie-commissie van den Muziektuin en de heer Mr. A. J M. Leesberg. leril.Thdsche zaken), J. M Heringa (Min van Flandel), R. P. Bonthuis (Min. van Landbouw en J. Ries (Min. van Financien) naar Berlijn zijn vertrokken om te onderhan- delen over het sluiten van een meuw handels- verdrag met Duitschland, over eene verlaging der Duitsche invoerrechten op tuinbouwpro- ducten en andere kwesties van handel, die zich kunnen voordoen. In een bespreking waarbij van Nederland- scne zijde de gezant Baron Gevers en van Duitschland de legatieraad Dr. Markwald het voorzitterschap bekleeden, werden de wenschen van beide partijen voorgedragen en de onderhandelingen zullen wel eenige dagen duren. Tusschen Nederland en Duitschland be- staat een vedrag dateerend van 1850, waarbij ons dezelfde voorrechten werden toegekend als Belgie. Volgens contract geniet Nederland dus de zelfde voorrechten als Belgie (meest begun- stigde) voor zoover tariefverlaging worden toegekend In 1924 heeft de Duitsche Regeering aan Nederland het volledigstc meesibegunstiging verleend, geheel onafhankelijk van Belgie, welke bij Regeeringsbesluit van 1924 door de Rijksdag is erkent en het ligt voor de hand dat de groote belangen die Nederland bij den uitvoer heeft, deze volledigste meest- begunstiging kan worden ingetrokken daar I ze volgens Belgie en daar valt weinig te gen in te brengen eenzijdig is opgesteld. Dat deze voorrechten van Nederland op een vaste basis worden geplaatst, is wel een van de voornaamste werkzaamheden van de commissie. Uit de meest betrouwbare bron kan worden medegedeeld dat tot 31 October de tomaten en uien vrij kunnen worden inge- voerd, terwijl voor druiven slechts 4 mark (oude tariefin plaats van 45 Mark zai worden geheven en onmiddellijk na deze of- ficieuse mededeeling die intusschen tele-, grafisch was bevestigd ging de prijs van deze artikelen omhoog. Sinds het in werking treden van de invoer rechten is de Central Markthalle te Berlijn bijna verlaten en de Flollandsche handel staat vrijwel stil omdat de prijzen bijna niet zijn te betalen, bijv. bloemkool brengt 9 a 10 Mark per 15 stuks op, tomaten 2.50 M ner kistje (10 pond), spruitkool 3 M. per pond, druiven 70 a 80 M. per pond, jpode en gele kool 3.50 a 4.50 M. per 50 K.G., koo. rapen 3.50 a 4 M. per 50 K.G. Zooals men ziet, aan dt eene zijde mets waard en aan de andere zijde met te betalen „De Duitsche vruchten-groothandel offi- cieel orgaan van het Rijksverbond van Duit sche groothandelaren in groenten, fruit ei? aardappelen, wijst in een scherp gesteld ai tikel de Duitsche Regeering aan inzake de geweldige duurte der levensmiddeien. Het orgaan zegt dat de handel zich bij iedere g< legenheid tegen een te hoog opvoeren d< Duitsche tarieven heeft verzet, doch overal werd geantwoord dat het slechts om maxi mum-tarieven ging, welke den grondslap, moesten vormen voor handelsverdragen en dus in werkelijkheid niet geheven zou werden. Door deze mededeeling heeft de Duitsche handel zich in slaap laten wiegen, aangezien men niet kon gelooven, dat die economische waanzinnigheid zcu plaats hebben. Men heeft echter misleidend gehandeld, want de invoerechten worden werkelijk gehe ven terwijl de Duiische Regeering dit a's uitgesloten had verklaard. In een scherp gesteld verweer, wat gedaan zou worden van de zijd; der gedupeerde con- sumenten besloot het blad, dat de Duitsche regeering op grond van hare verleende mach- tigingswet terstond de autonome invoerrech ten" zal verlagen. Gebeurt dit niet, dan zijn de gevolgen voor de Duitsche Regeering die niet heeft willen luisteren naar den handel en stelt zij hun veraniwoorctelijk voor de binnen- landsche onlusten die hiervan het gevolg kun nen zijn. Met belangstelling worden de resultaten van de beepreking voor de verlaging tegemoet gezien, want dat deze tarieven niet gehand- haafd kunen blijven staat vast. Dit geldt uiei alleen voor Nederland, doch ook voor ander: landen en niet het minst voor Duitschland zelf. siWk rra veel meer bij de ouders in detf smaaic zal vallen. Door deze verandering heeft het mets aan guitigheid verloren. De kinderen hebben uitbundig gelachen en't is aar dig om te zien hoe die peuters met Pietje Bell meeleven in vreugde en iegenslag. Pietje is niet alleen een guit die steeds kat- tekwaad bedenkt, maar ook een eerlij'ke en hulpvaardige jotngen. Het is een geluikkige gedadite van den heer Hesse het stuk zoo te veranderen. Werd bij de voorlaatste opvoe- ring de deugd van Jozief Geelman bespot en weirden brutaie guitenstreken van Pietje al- leraardigst gevonden, nu werd meer de stumperige, hoovaardige Jozef Geelman tot een bespotting gemaakt en Pietjes oprechte eerlijkheid en hulpvaardigheid geprezen. Wij hopen daarom dat deze kinderklucht een volgende maal meer belangstelling moge on- dervinden. Het stuk werd door alle medewerkenden bijzonder goed gespeeld. Tante CaTo was heel aardig, maar vooral ook voldeed ons het spel van Walther Smit. Theo v. Vink speelde eveneens zijn rol uitstekend. Pietje (Mej. Ti ne v. d. Werb en z'n vriendje Jan hebben den kinderen een reeht vroolijken middag bezorgd. ENSEMBLE SOLSER EN HESSE. 7 Vischcollege „De Vierkante Pod'. Gerard van Arkel en Johan Lemaire, die dit 4-deelige stuk schreven, hebben daarin deni juisten toon weer weten te pakken: n.l. den onvervalschten, ongedwongen Jordaan-toon, die in het geheele stuk overheerschend is. De titel wekt verwachtingen, die niet ge heel bewaarheid worden, want niet't Visch college „De vierkante pot" en deszelfs erva- ringen zijn de hoofdzaak in het verhaal. Wel zijn het leden van dit college, wier lief en leed men te zien krijgt. En dit lief en leed zijn veel. De inhoud is, in't kort, aldus: Joop Veer- kamp, werkzaam in een fabriek waar zijn va- der Klaas Veerkamp portier is, wordt opzet- telijk valschelijk beschuldigd van diefstal. Dit is zoo geensceneerd door den fabrieks- directeur Stokman, die op die wijze in het be- zit wenscht te komen van teekeningen eener uitvinding door Joop Veerkamp gedaan. Dit gelukt echter niet, omdat een zekere Neeltje „Bleekpoeder", die stille sympathieen voor Joop koestert, het spelletje doorziet en de tee keningen op het laatste moment weet te red den om die te bewaren tot Joop uit de gevan- genis ontslagen wordt. Als dit plaats heeft, is het groot feest voor 't vischcollege. Joop wordt feestelijk inge- haald. Met den zoon van van den fabrieks- directeur Stokman, wien het geknoei van zijn vader tegen de borst staat, richt hij een fa briek op. Voor de financien moest een oom, Jaap Knobbel, bijspringen. Het dan Sport Gemengd Nieuws. Men schrijft ons: De intreurige toestand voor de handel- en tuinbouwproducten op Duitschland, is een toestand die nftt langer bestendigd kan blij ven, niet alleen voor het tuinbouwende en handeldrijver.de Nederland, doch in Duitsch land klaagt men eveneens steen en been en verwijt men den Rijksdag dat men den con- sument om den tuin heeft geleid. Van Ncderlandsche z'jde zit men niet stil en het mag een Voldoening zijn dat .een in- terdepartementale commissie, bestaande uit de heeren dr A. I Nederbracht (Min. Bui- VOETBAL. Alcmaria speelde gisteren een uitstekenden wedstrijd tegen D. E. C. in Amsterdam en op zeer onfortuiniijke wijze werd op't laatste oogenblik met 32 verioren. Voor de rust nam Alcmaria de leiding. D. E. C. maakte gelijk, maar nog juist voor half-time werd het 21 voor Alcmaria. En zoo bleef de stand tot 5 min. voor 't einde. Toen beland- de een vrijen schop op ongelukkige wijze in 't doel en vlak voor tijd bezorgde een goal van D. E. C. zoo waar aan Alcmaria nog de nederlaag. Zeer jammer. De indruk die ge maakt werd, was uitstekend. De piaatselijke ontmoeting hier tusschen Go Ahead en V. A. F C. werd met 4—3 door de thuisclub gewonnen. Naar de Courant verneemt is Lefevre, de intern, rechtshalf gisteren in den wedstrijd voor zijn club, ernstig geblesseerd, zoodat hij de eerste weken niet zal kunnen spelen. Voor a.s. Zondag tegen Denemarken moet hij dus vervangen worden. Verdere uitslagen: W. F. C.—West Frisia 1—1, K F. C Zandvoort 22, BloemendaalHollandia 3—4, D. W. S.—Schoten 0—1. Unitas—V. O. C. 1—1, Stormvogels— R. C. H. 3—0, D. F. C.-H. V. V. 2-2, Bl. WitH. F. C. 1—2, Sparta—'t Gooi 5—2. ExcelsiorSpartaan 12, Haarlem U. V. V. 2—0, H. B. S.—Z. F. C. 3—1, Edo Ajax 1—2, A. S. C.—Feijenoord 0—4. et traditioneele „blijde slot" volgt spoedig. Het is een stuk met vele grappige situaties, die de spelers uitstekend wisten uit te beelden. Piet Urban was als Klaas Veerkamp bij zonder goed. Naast hem dient met eere ge- noemd Anna Hesse—SJauderof, een goede >ude bekende, een een graag geziene ver- schijning. Piet Hesse vertolkte vermakelijk den ron- den royalen Jaap Knobbel, den voorzitter van „de Vierkante pot." Een eenig type was A. Arnoldi als „Moos van de zuurkar", de man van de „gebbetjes en gijntjes" maar een man met een gouden hart. Dit Jiddische karakter wist Arnoldi geestig en fijntjes uit te beelden.. Walter Smith speelde goed Joop Veerkamp, Guus van Gelder was een aaruige Neeltje Petro Beukman was aannemelijk als de fa brieksdirecteur. ?ijn zoon Gerard werd ver dienstelijk gespeeld door Nol Nabarro. Cor Kremer was een aardige verschijning als Anna de verloofde van Joop, die later den s'echten weg opgaat. E. Berkhout leverde als Giis goed werk. 'Tine Beukman was de typiste. Zie daar alle namen der artisten, die, zoo voortreffelijk he Jordaansche milieu weten uit te beelden. De liedjes van Chef van Dijk op muziek van Martin Clou, deden het goed. Er werd druk geapplaudiseerd door het publiek, dat in een flink, zij het den. niet bijzonder groot aantal was opgekomen. Open-doek-bijval was er nu en dan als er zetten werden gedaan, waarop door men- sehen van een bepaa'de richting onwillekeu rig wordt gereageerd. Het was summa summarum een ge noeglijke avona. Jhrigezsoiulen stukken. Batten verantwoo: dilijkheid van de Re- dactit. De opname in deze rabrtek bewt/st. Qcenszins dat cte 'edact'u er mede instemt.) Alkmaar, 19 October 1925. St.-NICOLAASFEEST van den BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. De commissie voor't St. Nicolaasfeest van den Bond van Ned. onderwijzers heeft haar werkzaamheden weder aangevangen, tenein- cotmnissie willen helpen bij de geldinzame-1 ling, worden beleefd verzocht zich zoo spoe dig mogelijk, in ieder geval voor a.s. Donder- dagavond, bij den der onderstaande commis- sieleden aan te melden. Het ligt in de bedoe ling der commissie op Maandag 26 October een vergadering te beleggen, waarop de wijkverdeeling zal plaats vinden in overleg met de collectanten, die dus uitgenoodigd zullen worden deze vergadering bij te wo- nen- Evenals vorige jaren hoopt de goede Sint weer per extra-boot uit Spanje te arriveeren. Vergezeld van Piet, zijn zwarten knecH, en gevolgd door de kleinen, hoopt de nog altijd krasse, grijze Heilige te paard zijn intocht te houden, zoodat ook de nog-niet-schoolgaande jeugd den „echten" Sint in levenden lijve zal kunnen aanschouwen. De commissie spreekt ten slotte den wensch uit, dat ook dit 18de St. Nicolaasfeest van den B. v. N. O. nog lang in de herinnering van de Alkmaarsche jeugd zal blijven! Namens de commissie: J. J. T. KOOIJ, voorzitter, Eikelenbergstraat 1 J. E. SCHWANTJE, secretaris, Staringstraat 2a. J. BLOKKER, penningmeester. Lamcraalstraat 2. Alkmaar, 19 October 1925 De Redactie van de Alkmaarsche Cou rant, Alkmaar. Mijnheer de Redacteur. Als „eerste aandeelhouder" verantwoor- ding durft dragen voor zijn dwaze uitlatin- gen, zou hij zijn laatste artikeltje wel met vollen naam onderteekend hebben. Het verbaast mij, dat deze man, die be- weert de bewuste vergadering te hebben bij- gewoond, zoo kort van memorie is, dat hij niet meer zou weten, dat, voordat de heer Loesch een woord gezegd had, een der aan- deelhouders met een geluid, dat ik ternau- wernood met behulp van een scheepsroeper zou kunnen voortbrengen, brulde. „Directie en kantoorpersoneel moeten geschorst wor den en tnogen geen p o o t weer in de fabriek zetten". Deze aandeelhouder was, als ik mij goed herinner, mijnheer G. Grondsma, die „eers!e aandeelhouder" door den heer Loesch onder hoogstaande menschen laat rangschikken Of een dergelijke wijze van optreden met „hoogstaan" te vereenigen is, zal dan zeker wel een kwestie van smaak zijn. Wat de bewuste vergadering betreft, wil ik „eerste aandeelhouder" even in herinne ring brengen, dat mijnheer Loesch en ik ver trokken zijn, nadat wij beiden geschorst wa- ren. Naderhand decide een der aanwezige aandeelhouders mij mede, dat hij niet had kunnen nalaten zijn compliment te maken voor de uitmuntende wijze, waarop de „enge- lenbak" gelnstrueerd geworden was, waar- door een ordelijke bespreking onmogeiijk ge maakt werd. Acht „le aandeelhouder" het niet schaap- achtig den heer Loesch tot een vergadering uit te noodigen om hem te kunnen mededec- len, dat hij niets van de leerfabricatie zou af- weten? Of was voor deze comcdie de „enge- lenbak" weer geengageerd, zoodat men ver- zekerd was het gewenschte effect te zullen bereiken? In dat geval spijt het mij voor de heeren, dat hun toeleg mislukt is. De aanval op den heer Loesch's capacitei- ten heeft werkelijk mijn lachlust opgewekt. Weet u, geachte „le aandeelhouder", dan niet, dat in het ledervak vergriisdc menschen niets dan lof hebben voor de organisatiever- mogens van den heer Loesch cn dat het juist de heer Loesch is geweest, die aanhoudend op opname van vakmenschen in den Raad van Commissarissen heeft aangedrongen? Bezit u dan niet zooveel begrip, dat u kunt inzien, dat vooral het laatste den heer Loesch's zekerheid op z ij n terrein demon- streert? Maar u zoudt verstandig gehandeld heb ben door, alvorens uw onzin uit te kramen, het .door den heer Kool in November 1924 opgesteld prospectus nog eens te lezen, waaruit ik de volgende zinsnede citeer: „Niet alleen bleek bij dat onderzoek, dat de technische zoowel als de administratieve leiding in bekwame handen berusten, doch tevens werd vastgesteld en door onpartijdige deskundigen bevestigd, dat ten eerste alle tot dusverre vervaardigde ledersoorten aan de hoogste eischen voldeden, dat er_ bij nor- inale productie op een flinken winst kan worden gerekend en dat de buiteniandsche concurrentie toen en in de toekomst niet be- hoefde te worden gevreesd". Het moet wel een onnoozele Hans zijn, die ten ander menschen op een voelstuk laat plaatsen, die hij er zelf afstoot. ..le aandeelhouder" dient toch te beseffen, dat de heer' Loesch door de Comm. is aange- steld en dat hij met zijn aanval op de capaci- teiten van den heer Loesch ook den heer Kcol een geweldigen vuistslag in het gezicht geeft. Als hij ook dit niet snappen kan, is het al- leszins begrijpe'ijk, dat hij zich zooveel ncn- TELEGRAnSCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 October Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 764.8 te Tou louse. Laagste barometerstand 751.9 te Breslau. Verwachting (van den avond van 19 Octo ber to den avond van 20 October): Zwakke to matigen oostelijken tot zuidelij- ken wind, licht of half bewolkt, later toene- mende bewolking, aanvankelijk droog weer, later kans op neerslag, iets warmer de ook dit jaar den kleinen en grooten leer- t j lingen der openbare scholen een onvergetelij- sens cp den mcuw heeft laten spelden en zal Uoezeer hij in de bewuste vergadering wel niet met Tooneel. PIETJE BELL Zondagmiddag werd in de Harmonie een kinderklucht opgevoercl die meer belangsteh ling had verdiend. Pietje Bell is enkele jaren geleden reeds voor de Alkmaarsche jeugd gegeven. Toen was de zaal geheel gevuld Nu was er heel weinig belangstelling. Eertijds voldeed Pietje Bell ons niet. Paedagogie zat er in die klucht weinig of eigenlijk heelemaal niet. Wij herinneren ons Pietje als een bru taie rakker en meer niets. Nu viel't ons Zondagmiddag al gauw op dat't stuk veranderd was. De ruwe kar.ties waren weggenomen en daarvoor in de plaats was veel liefs en goeds bijgevoegd zoodat 't ken vreugdedag te kunnen bereiden. H deze dag een onuitwischbaren indruk op het kindergemoed maakt, wordt misschien 't best ge'illustreerd door de opmerking van een dame, dat de kleine cadeauijes, in de Harmo nie uit de handen van den Ivinderheilige ont vangen, voor haar kinderen van oneindig grooter waarde waren, dan het duurste speei- goed dat zij zelve kocht. Om het feest aan aller verwachtingen te doen beantwoorden is echter geld noodig, veel geld zelfs, want er zijn veel kinderen en de commissie zou gaarne, dit jaar aan de leerlingen der hoogste klassen eens iets an- ders bieden. Wat, dat kan ze nog niet ver- klappen, 't hangt echter van de financien af. Daarom doet ze een ernstig beroep op de be kende Alkmaarsche kinder'vrienden om zoo ruim mogelijk in den buidel te tasten, wan- neer eerstdaags de lijsten weer ter teekening worden aangeboden. Het spreekt van zelf, dat de penningmeester ook gaarne op andere wij- I zen gelden in ontvangst zal nemen, zijn adres is: Lamoraalstraat 2. Het aantal collega's, die de lijsten zullen aanbieden, is evenwel te gering om onze, zich voortdurend uitbreidende stad voldoende te kunnen „bewerken". Gelukkig dat zich ieder jaar welwillende stadgenooten hebben aangeboden om der commissie in dezen hulp te bieden en daarom doet ze weer vol hoop cen vriendeJiik verzoek om medewprking. Dames en heeren, boven de 16 jaar, die de zijn geest aanwezig ziin geweest, waardoor hii niet weet, hoe het daar is toegegaan. Enkele dagen na deze vergadering moest ik ver nan en, dat het niet in de bedoeling ge- legen had mij te schorsen en bleek he mij ook, dat de Comm. A- tern nog niet wist, wa* Comm B gedaan had. En dan wil .,le aan deelhouder" nog van geduldig aanhooren spreken. Hoe durft hij, maar och, hij is wel -oo heldhaftig zich achter zijn pseudonoem te verschuilen. Ik had verwachh dat ..le aandeelhouder mcdedeeiing ging doen, dat hij er zich wi'd voorspannen een onderzoek te bewerkstelli- o-en en daartoe ging voorstellen een commis sie uit de aandeelhouders, de crediteuren __en het personeel (dat toch op zoo droeve wiize van zijn brocdwinning werd beroofd) te be noemen. Daarmede had hij het bdang der betrokke- nen be ter gediend dan met zi;n zotteklap. Er behoeven voor ..le aandeelhouder" toch ocen redenen te bestaan dit onderzoek t? schuwen of vragen de pl.m. 48 (van de 60 landce'hcuders, die niet aanwezig waren Mip.ns verantwoording en zoelct men zich te 1---1 d"or den h"er Loesch's capaciteiten J-nbet sliik te h?1en? Tn t^-ent onder dankzegging oor de "1o"Hr"imte, Hoogachtend. A. HEERTJES. Heden overleed te Hilver- sum onze lieve Man, Stief- vader en Broeder, Mr. KAREL ANTHONIE COHEN STUART, Agent van de Nederland- sche Bank te Alkmaar, in den ouderdom van 60 jaar. Alkmaar, M. COHEN STUART— C. P. E.J.L.HANEGRAAFF. Amsterdam, P. W. COHEN STUART. Alkmaar, J. M. COHEN STUART. Alkmaar, 16 October 1925. Bezoeken kunnen uiet worden afgewacht. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. De begrafenis /.al plaats hebben te Alkmaar, op Woens dag 21 Oct. a.s., ten 12.15 uur, vanaf het woonhuis. Heden overleed te Hilver- sum onze lieve Broeder, Mr. KAREL ANTHONIE COHEN STUART, Agent van De Nederlandscho Bank te Alkmaar, in don ouderdom van 60 jaar. Amsterdam P. W. COHEN STUART. Alkmaar: J. M. COHEN STUART. Alkmaar, 16 Oct. 1925. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te Haarlem onze beste vader, behuwd-, groot-' en overgrootvader HKNDK1K KRIJNS, wedn.. van MARIA THERESIA WINK EL in den ouderdom van bijna 85 jaar. Oudtshoorn Kaap-JColonie. Zuid-AfrikaH. KRIJNS. Alkmaar J. J. KRIJNS. A. KRIJNS— Hogetoorn en kleinkinderen. Alkmaar, 17 Oct. '25. Steijnstraat 3. Eenige en algemeene kennis geving. Geen bezoeken. Bij vonnis der Arrondissemenls* Rechtbank te Alkmaar, d.d. 15 October 1925, is verklaard in sta&t van faiilissement SIMON WIT, Autoverhuurder, wonende te Dirkr. born, met benoeming van den Edel- achtbaren Heer Mr. A. M. LEDE- BOER, Rechter bij gemelde Recht bank tot Rechter Commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. A. J. M. LEESBERG, Curator. Alkmaar, den 17 October 1925. Kennemerstraatweg 17. de gevuld met vloeibar-epoom- chocolade l/"erloren. Zondagavond is in den omtrek van het Waagplein een kleine huissleutel, waaraan koordjo met veiligheidsspeldje, verloren. Beleefd verzocht terug te bezor- gen aan het bureau van dit blad. 1 November. Aanmelding BRE1&- LAAN 68, Bergen. WlCHERS. 0

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3