WinKoljuffrouw. Steno-typ.iste een net Dapeisje, Leerling Drukksrij Schildsrszaak. puik beste Bravo's bekwaam Smidsknecht. Colporteur De Nederlandsche Bank, 262 I 392 Dagmeisje vast Werkman Jh. C. PDIF, St. Pancras. Netgemeubileerde Kamers SOSTHDIS, YRIJ HUISJE. Amsterdam ker samen te werken Met do R K is moeilijk, omclat hun tcrrtin beperkt is. Hierna werd door don secretaris, den heer A F Zeegers (Alkmaar) het jaarverslag uitgebracht, dat oncer applaus werd goed- gekeurd. c Door den penningmeester, den heer W. r. LeFebre h: slag 1924- (Schoten), werd het -1925 uitgebracht, jaarver- waaruit bleek, dat ontvangen was 1079 63 k. en uitge^even ,1 723.99; a.cius ven batig sal do van'/ 353.64Zonder bespreking werd ook dit verslag goedgekeurd, waarna door crenoemden functionnaris de begrootmg ^9251926 werd ir.gediend, in ontvangsien en uitgaven een bedrag aangevende van 1303.64%. Zonder bespreking volgde vast- stelling hiervan. De controle-commissie zal worden sanien gesteld nit 3 leden van de afdeeling Sehotea Op voorstel van den Voorzitter werd besloten om het cestuuf uit te breiden tot 7 bestuursleden. De aftredende bfistivursleden de heeren J. Westerhof, voorzitter (Alk maar), A. F. Zeegers, secretaris (Alkmaar), W L. Le Febre, penningmeester (bchoten) en C Couwenhoven commissaris (Uitgeest), werden bij acclamatie herkozen Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren: M. Krom (Wormerveer), P. Hart (Woedijk) A L- van Groningen (Beverwijk). (Wordt vervolgd.) en tieiiiengrt flieuws NATIONAAL PERSINSTITUUT. Men verzoekt aan de N. R. Crt. opneming van het volgende: Nu openbaarheid is gegeven aan de op richting van het z.g. Nationaal Persinstituut en dit zijn arbeid reeds is begonnen, wenscht het dagelijksch bestuur van den Nederland- schen Journalisten-Kring, eveneens in het openbaar, mede te deelen, dat het tegen de wijze, waarop dit instituut is opgezet en zijn taak zal vervullen, zeer ernstige bezwaren koestert. Het ziet daarm, ideeel en materieel, een gevaar voor de beroeps-journalisten, dat des te grooter zal worden, naarmate de ar beid van de nieuwe instelling tot ontwikkeling komt. t T> Het dagelijksch bestuur van den Kring meent geen vrijheid te mogen vinden ten- zij het daartoe van het instituut vergunn ng krijgt de bijzonderheden te publiceeren, waarop dit cordeel is gegrond. Het deelt ech- ter mede, dat dadelijk toen het plan vertrou- welijk bekend werd, uit den kring der beroeps- journalisten bovenbedoelde bezwaren aan de oprichters zijn kenbaar gemaakt. Nu het in stituut niettemin zonder verder overleg zijn taak is begonnen, meent het dagelijksch be stuur, zonder daarmede overigens te kort te willen doen aan de goede beaoeling der op richters, het bovenstaande te moeten publi ceeren, en de zaak verder te moeten voorleg- gen aan het Kringbestuur, dat a.s. Zaterdag bijeenkomt. De klerk G. B. N. van gemeentewerken te Hengelo is gisteren ter beschikking van den otficier van justitie gesteld, verdacht van ver- duistering van 1300 gulden. EEN TEGENVALLER. E>e gemeente Batavia verheugt zich in een belangrijk grondbezit, dat voor een zeer hoo- ge waarde te boek stond. Kort geleden heeft de eerste taxatie der werkelijke waarde van deze gronden plaats gehad, waarbij men tot de ontstellende uitkomst kwam, dat de boek- waarde minstens 1.2 milboen te hoog was gesteld. OPVOEDENDE WAARDE VAN SPORT Te Batavia had een voetbalwedstrijd plaais tusschen een Maleisch en een Bataksch eli- tal, waarbij de gemoederen zoo verhit raak- ten, dat de aanvoerder der Sumatranen zijn menschen aanried om de tegenstanders maar „dood te trappen". Dit wekte de sporti- viteit der massa toeschouwers zoo op, dat de ze elkaar met ijzeren tuinstoelen en ten slotte met messen begonnen te bewerken. Deze match eindigde met etteliike gewonden, waar- onder een levensgevaariijk- RIJKSPERSONEEL. Vanwege de Centrale van vereenigingen van personeel in's Rijks dienst is gisteravond een vergadering gehouden te Amsterdam, waarin de heeren P A. Ravelli, voorzitter van den Bond van Ambtenaren bij departementen enz., en F. Perdok, voorzitter van de Centrale het woord hebben gevoerd. Met algemeene stemmen heeft de vergadering de volgende motie aangenomen: Het RijKspcrsoneel enz., gehoord de bespre kingenverklaart. dat de in het Bezoldigings besliut 1920 vastgestelde salarissen ook naar het oordeel der regeering niet te hoog waren dat deze desondanks herhaaldelijk aantner- kelijk zijn verlaagd; dat de regeering verbetering van de bezol- diging heeft toegezegd, wanneer bepaalde fei- ten in vervuiling gingen; dat deze feiten (betering van die staatsfi nancien, verhooging van het dienstcijfcr) in- derdaaa in vervull ng zijn gegaan; dat de regeering zich deze verbetering blijkens verklaringen van baar vertegenwoor- digers in de centrale commissie voor georga- niseerd overleg heeft gedacht in den vorm van een uitkeering in eens, in het najaar van 1925 uit te betalen; dat toen de ambtenaren mochten verwacb ten, dat de uitbetaling van deze uitkeering aanstaande was, de regeering plotselin'g van koers veranderde en de voorkeur gaf aan een regeling, die de zoo noodzakelijke uitkeering voor onbepaalden tijd opschort; spreekt zijn ernstige afkeuring uit tegen deze noodlottige koersveranderingen en ver- langt alsnog aat een bevredigende regeling getroffen wordt, welke de ambtenaren op het oogenblik hulp verschaft; spreekt uit, dat de door de regeering voor salarisverbetering beschikbaar gestelde drie millioen, beteekenende een gemiddelde ver. hooging van het salarispeil met ongeveer 1 Vi pet., niet toereikend zijn; verzoekt de volksvertegenwoordiging dat bedrag te verhoogen, zoodat het peil van het Bezoldigingsbesluit 1920 zoo dicht mogelijk benaderd wordt. INWENDIGE ZENDING IN NOORD-HOLLAND. Zondag is te Amsterdam de jaaflijksche ver gadering gehouden,van de Vereeniging voor Inwendige Zending te Amsterdam. Na de gebruikelijke opening en het lezen van een Schriftgedeelte door den Voorzitter dat jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogeianden te Velsen, sprak de voorzitter een openings- woord. Spr. zeide zich te verheugen over de grootere belangstelling voor het werk der Vereeniging. Wei haa spr. gehoopt, dat er wat meer resultaat zou zijn, inzake het omzet- ten van plaatsen of verkrijging van orthodoxe prediking, maar er zijn toch verblijdende din- gen. In verschillende plaatsen zijn Zondags- scholen geopend, en de vereeniging heeft een auto gekregen, waarmede de inspecteur verschillende plaatsen in de provincie bezoekt Wat spr. betreurt, is, dat nog steeds niet de samenwerking is bereikt. Spr. zou zoo gaarne zien dat de vereeniging voor inwen dige zending het centrum was van alle orga- nisaties in Noord-Holland. Hij ho'opt, dat al ien daartoe zullen blijven medewerken. De secretaris, ds. G. B. Westenburg, bracht het jaarverslag uit. Spr. zegt dat goede din- gen kunnen worden vermeld. Zondagsscholen werden opgericht te Schermerhorn, Groot- Schermer, Stompetoren, Winkei en Koedijk. Veel tegenwerking werd daarbij ondervon- den zoodat sommige scholen gehuisvest wer den in boerderijen en schuren. Spr. wees er op, dat in 90 dorpen van N. Holland het evangelie des kruises niet wordt verkoncligd. Vele gemeenten zijn reeds jaren vacant en de onkunde en onverschilligheid is er groot. Duizenden Christenen in Noord- Iiulland weten niet hoe het op het platteland gesteld is, men kent de plaatsen niet, daar men er nooit komt. Een reizende bibliotneek werd opgericht, die veel nut verspreidt. In het versiag worden verder mededeelin- gen gedaan over de verschillende posten. De evangelisatie te Koog-Zaandijk sloot zich bij de vereeniging aan. Te Breezand en Bergen gaat het werk uitnemend; de evangelisatie te Edam heeft een predikant als voorganger en daar ondervindt de arbeid waardeering ook bij den kerkeraad der Herv. Kerk. Te Wor- mer, Wormerveer en Krommenie bloeit het werk zeer. De afdeeling Alkmaar doet prach- tig colportagewerk in de omstreken. Het orgaan der vereeniging, de Zondags- bode, bleef geregeld verschijnen en behield hetzelfde aantal abonne's. Het Noord-Hol- landsche zendingsfeest te Bennebroek was minder goed bezocht. Naar aanleiding van het jaarverslag werd een discussie gevoerd, waarbij sterk aange- drongen werd op samenwerking met de N.- Hollandsche tentzending. Het hoofdbestuur zeide, dezen wenk ter harte te zullen nemen. Het financieel verslag van den penning meester, jhr. mr. A. A. van Doorn van Koude- kerke, vermeldt aan ontvangsten f 10,080.63. Er is een batig saldo van f 427.60. De begrooting voor het komende jaar werd vastgesteld op f 8400. Als leden van het hoofdbe«tuur werden her kozen ds. G.' B. Westenburg te Beverwijk en de heer J. Vonk te Wormerveer. In twee vacaturen, ontstaan door het be- danken van ds. D E. Boeke te Haarlem en den heer H. L. van Eeghen te Amsterdam werden gekozen de heeren C. Dun te Alk maar en S. SchuyJ te Zaandam. Ds. Westenburg bracht verslag uit over het orgaan De Zondagsbode. Aangedrongen werd op reoiganisatie van het blad, waartoe een commissie werd benoemd, bestaande uit ds. H. J. Heynes te Landsmeer, ds. A. G. Boeser te Ilpendam, G. Voet te IJmuiden en den redacteur. ds. Westenburg. De voorgargers de rverschillende evangeli- saties deden mededeetingen over deze pos ten, waarbij ook de arbeid onder de arbeiders bij de Zuiderzeewerken ter sprake kwam. waarna de vergadering door ds. W. S. van Leeuwen te Velsen werd gesloten., EEN HUIS INGESTORT. Gistermorgen te onrtreek- elf uur is in de Hertogs*raat te Nijmegen het perceel van de fa. H. Kuyck ingestort, naar gister reeds in het kort gemeld is. Het gebouw zou ver- bouwd worden en daarvoor was het onder- gedeelte afgebroken.' Het bovengedeelte van het huis was gestut. Dit is echter gistermor gen bezweken en met groot geraas kwam dit naar beneden. Het geheel is thans een groote rulne. De aannemer en de werklieden, die aan de verbouwing bezig waren. kregen geen letsel. UIT HET MIJNBEDRIJF. Gisteren heeft het hoofdlbestuur van den Chr. Mijnwerkersbond vergaderd en zijn standpuint bepaald in verband met de op- dracht, naar eigen meening te handelen. Het hoofdbestuur heeft een brief gezonden aan de contracteommissie; het zegt claarin, dat de vergadering principieel en practisch vast wilde houden aan den 6-urigen werkdag op Zaterdag. Echter was deze wijziging reeds bekend gemaakt in de mijnen en was hier- aan dus niets meer te veranderen. Het hoofd bestuur deelt thans mee ook het contract te zuken teekenen. Het vraagt echtejr de direc- ties, aan twee der op de vergadering sterk naar voren gebrachte wenschen thans tege- moet te komtn Deze zijn, dat de directies zorg dragen, dat er onmidderlijk na afloop van den Zaterdagnachtdienst in de onmid- deMijke omgeving van de mijnen gelegenhcid bestaat voor de arbeiders om hun kerkelijke plichten waar te nemen en in de tweede plaats den b-urendienst, zooals die tot nu toe was, te hand'haven op hooge feestdagen, Pa- schen, Pinksteren, Ailerheiligen en Kerst- mis. Aan het slot der vergadering werd de ak tie besproken voor de verkiezing van drie le den, die op de aanbeveling zullen komen voor benoeming tot lid van de commissie van bijstand voor het pensioenfonds. gii V; krooo en Van Wei. De vergadering ging accoord met de can didate^ de heeren Van Braambeek, Lands- DE SALARIEERING VAN HET RIJKSPERSONEEL. De Centrale van vereenigingen van perso neel in's rijks dienst heeft aan de Tweede Kamer een uitveerig adres gericht, over de salarieering van het Rijkspersoneel. Het Comite van neutraal overheidsperso- neel heeft aan de Tweede Kamer een open brief gericht. KORTE BERICHTEN. De 70ste algemeene vergadering van de Maatschappij voor Dierengeneeskunde is Zondag te Utrecht voortgezet. Zaterdagmiddag heeft rabbijn I. Maar- sen, de nieuwbenoemde opperrabbijn van het Synagogaal Ressort's Gravenhage, afscheid genomen van de joodsche gemeente te Am sterdam. froYinciaal nieuws UIT HOORN. In het Wilson-theater heeft Mej. Wesse- mius een matinee gegeven door hare leerlin gen. Het vocale- en instrumentale gedeelte was uitstekend verzorgd. De leerares zorgde voor de begeleiding. Op bijzonder boeiende wijze vertelde Mej. T. Klaassen het klaviersprookje „Het Heide- koninginnetje". Het trainerfonds van de bekende H. V V. „Hollandia" heeft in de Parkzalen een groote bazar geopend. De voorzitter, de heer Groot dankte alle medewerkenden, in het bij zonder de talrijke winkeliers, welke talrijke artikelen voor het goede doel hebben afge- staan. Ongetwijfeld zal deze bazar zich in druk bezoek mogen verheugen. diensten bewijst. Moge het Centraal Genootschap, aldus be- sluit de heer Ketelaar, nog langen tijd veel voor het zwakke kind blijven doen, ten voor- deele van onze volkskracht. Het personeel der kolonies had gemeend, dat deze dag in't bijzonder voor den heer Bos niet onopgemerkt mocht voorbijgaan, daarom had men in alle stilte voorbereidin- gen getroffen, die het mogelijk moesten ma- ken, dat de heer Bos aan dezen dag aangena- me herinneringen blijft bewareu. Hedenmorgen half 10 kwam de jubuaris want dat is de heer Bos toch eigenlijk in het koloniehuis aan, waar hem door de lunderen een aubade werd gebracht. Men bleef toen bijeen om gezellig koffie te drin- ken in een feestelijke stemming. De geheele dag heeft zich trouwens door een prettigen geest gekenmerkt. M or gen zullen wij omtrent een en ander nader berichten UIT KOEDIJK. Bij gelegenheid van de Gemeentevergade- ring Woensdagavond a.s. in de Kerkekamer alhier, waar o.a. Ds. Boeke van Schoorl, zal spreken over „Kerk en Radio", zal de de monstrate worden verzorgd door de firma Sti'kkel te Alkmaar, vertegenwoordigers der Ned. Seintoestellenfabriek te Hilversum. P. DE GRDTTER ZODN vraagt flinke, nette Niet beneden 18 jaar. Persoon- Hike aanmelding Woensdag 21 Oct. a.s. tusschen 6—8 nurn.m. in winkei Langestraat, Alkmaar. TERSTOND GEVRAAGD een bij P. DE GOEDE, Dirkshorn. GEVRAAGD voor Adve»tentien in wedstrijdgids. Inlichtingen geeft P. SLOT, Oterleek. MarktbericSiten ZAANDAM, 19 Oct. 1925. Veiling „De Zaanstreek". Peen 10—22 ct. per bos, Andij- vie 35—64 ct. per kist, Sla 10—20 ct. per kl. kist, Sdderie 2—5 ct. p. bos, Pieterselie 4— 5 ct. p: bos, Prei 8—10 ct per boso, Zoete Appelen 5—6 ct. p. pood, Druiven 30—32 ct. p. p., Boerekool 70100 ct. p. kist, Stoof- peren 13— 15H ct. p. p., Sterappelen 14—15 ct. p. p., Boeregioenen 14% ct. p. p., Toma- ten 7%—14 ct. p. p., Handperen 16—24 ct. p. p., Gr. kool 8% 10 ct. per stuk, Gele kool ct. per stuk, Roode kool 6% ct. p. stuk, Goudr. I 10%—11% ct. p p., Belief 1. 6%— 10 ct. p. p., Zoete Jaape Dirk 6—6% ct p. pond, Raapstelen 100 ct. per 100 bos, Spina- zie 70—94 ct. p. kl. kist. Gevraagd op kantoor alhier een geroutineerde in de moderne talen. Brieven met volledige inlichtingen ondfer letter T 499 Bur. v.d. Blad. DE LOONREGELING VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Maandag heeft 'te Utrecht een buitengewo- n-e algemeene vergadering plaats gehad van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneei teneinde te bespreken de resultaten der onderhandelingen die met de directie over de loonregeling, die 1 Janu- ari 1926 zal ingaan, werden verkregen. Zooals bekend hebben deze onderhandelin gen er toe geleidt, dat de loonregeiing vrij- wel ongewijzigd zal worden gehandhaafd. Er heeft wat afronding in de bedragen plaats gehad, die voor de eene groep een gulden of wat verlaging voor een andere een paar gul den verhooging tengevolge heeft. Daarbij is komen vast te staan dat memand tengevolge dezer nieuwe loonregeling in inkomsten zal achteruitgaan, bij de invoering ervan. Na zeer uitvoerige besprekingen waarbij voor een aantal groepen geoordeeld werd, dat zij te laag worden bezoldigd, werd toch beslist, met overgroote meerderheid van stemmen, dat het hoofdbestuur de voorge- legde regeling zou aanvaarden. 25-jarig bestaan Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies te Egmond aan Zee. Heden bestaat het Centraal genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies te Egmond aan Zee 25 jaar. Reeds werd op dit feit de aandacht gevestigd in „Hgt Hoef ijzer", het maandelijksche correspondentie- blad van het genootschap. Daarin schrijft het Tweede Kamerlid, de heer Th. M. Ketelaar een artikel, waaraan wij het volgende ont- leenen De 20ste October a.s. is voor ons Centraal Genootschap een belangrijke herdenkings- dag. Dan toch is het 25 jaar geleden, dat de grondslag voor onze vereeniging gelegd is. Op dien dag waren door de Commissie voor Kinderherstellings- en Vacantie-oorden uit den Bond van Nederlandsche Onderwij- zers tal van vereenigingen en personen opge- roepen tot een vergadering in het Gebouw voor Kunsten en Wetensclfappen te Utrecht. De Commissie bestond uit de heeren J. C. ten Geuzendam en Ph. van der Vos, leden van het Hoofdbestuur van den B. v. N. O., en den heer A. C. Bos als secretaris der Com- nnssie. Dat de onderwijzer Bos van Egmond aan Zee in de Commissie van voorbereiding was opgenomen, sprak van zelf. Hij toch had in 1A99 eerst in de afdeeling Alkmaar van den B. v. N. O. en later als afgevaardigde van die afdeeling ter Algemeene vergadering van 29 December 1899 een voorstel verde- digd; strekkende tot krachtige medewerking tot het oprichten van een Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie kolonies. Reeds in den zomer van hetzelfde jaar was van de hand van den heer A. C. Bos als uitgave van het Hoofdbestuur van den B v. NPO. een uitvoerige brochure van 106 blad zijden verschenen, getiteld: „Gezondheidsko- lonies. Eene bijdrage tot de verbreiding van de kennis dezer instellingen van maatschap- pelijk werk". En nog vroeger had onze genwoordige admrnistrateur er reeds op gc wezen, toen het nieuwe gebouw van de Prins Hendrik-stichting geopend was, dat het oude huis de tegenwoordig nog bestaande Hen- drika-stichting zulk een uitnemende gele genheid zou zijn, om zwakke en herstellende kinderen te verplegen. In deze dagen werd de heer Bos vooral ook aangemoedigd en gesteund door den heer G. L. Zwartendijk Jr., secretaris van de Rotterdamsche Vereeniging. Het voorstel-Alkmaar in de Algemeene Vergadering na een korte verdedigiug door Bos zonder hoofdelijke stemming aangeno men; het daarna gehouden referendum be- vestigde het besluit met 1505 tegen 200 stem- men. In de vergadering van 14 April 1900 be- noemde het Hoofdbestuur bovenvermelde Commissie van voorbereiding, die dadelijk haar taak met ijver en goeden moed aanpak- te en reeds 20 October van dat jaar had de oprichtingsvergadering plaats, waarbij. als sprekers optraden de heeren Prof. Mr. M W. F. Treub, Dr. W. Kouwenhoven en de heer A. C. Bps. Veel debat was er niet en toen de voorzitter Van der Vos de vraag stelde, of men nu tot stichting der Vereeniging zou overgaan, werd hiertoe onder applaus het besluit genomen Het voorloopig bestuur zou uit vijf perso nen bestaan, waartoe ter vergadering werden aangewezen de heeren Bos en Zwartendijk, terwijl de Hoofdbesturen van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, het Neder landsch Onderwijzers-Genootschap en de Maatschappij ter bevordering der Genees- kunde zouden worden uitgenoodigd, later een lid aan te wijzen. De heer Zwartendijk be- dankte en bet voorloopig bestuur bestond daarop uit J. C. ten Geuzendam (B. v. N. O.), Mevr. M. SchoutePekelharing (Gro- ninger Vacantiekolonies), Dr. A. Sikkel Azn. (Ned. Mij. tot bev, der Geneeskunst), J. J. Dikker (N. O. G.) en A. C. Bos. Den 24sten December 1900 werd op een vergadering, onder leiding van Mr. A. Ker- dijk gehouden, tot de definitieve oprichting besloten en werden de statuten opgesteld. Nu slechts een woord van dank aan hen, die de oprichting hebben mogelijk gemaakt en waarvan de initiatiefnemer A. C. Bos aan Genootschap nog steeds zulke uitstekende TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 769.5 te Dresden. Laagste barometerstand 745.6 te Ingoe. Verwachting (van den avond van 20 Octo ber tot den avond van 21 October): Meest krachtige zuid-oostdijken tot zuide- lijken of zuid-westelijken wind., betrokken of zwaarbewolkt, regenbuien, sterke stijging van temperatuur. STORMWAARSCHUW1NGSDIENST. Geseind hedenmorgen 7 uur 55 min. van De Bildt aan de posten van IJmuiden tot Cadzand. en 9 05 uur aan de posten van Dclf- zijl tot IJmuiden: „WEEST OP UW HOEDE". Adverteitlen. Net persoon zoekt geen beroepskosthuis. Brieven met prijsopgaaf onder letter R 497, bur. van dit blad. Het Agentschap Alkmaar van De Nederlandsche Bank zal op WCIEKISDAG 21 OCTOBER na 11.30 nur GESLOTEN ZIJN. Heden overleed te Hilver sum onze lieve Man en Stief- vader, Mr. KAREL ANTHONIE COHEN STUART, Agent van De Nederlandsche Bank te Alkmaar, in den ouderdom van 60 jaar. Alkmaar M.COHEN STUART— C. P. E. J. L. HANEGRAAPF. Alkmaar, 16 October 1925. Bezoeken kunnen nief worden afgewacht. Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben te Alkmaar, op Woens dag 21 Oct. a.s., ten 12.15 uur, a.s., ten vanaf het woonhuis. Den 4 November a.s. hopen onze geliefde Ouders, Jh. STUBEN1TSKY en T. STUBEN1TSKY—de Ruiter, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun iief- hebbende Kinderen C. J. STUBENITSKY. J. STUBENITSKY—Sfan. G. STUBENITSKY. Heemskerk, Rijksstraatweg 104. Gehuwd: MARIUS •s Avon ds tot d u &J u GEOPEND. TOT 1© SJSJR DE FOUW en MARGARET GRACE STIRES. Chicago (Illinois). Wordt gevraagd, spoedig bjj Mevrouw KEUSS, Laat 125. gevraagd voor heele of halve dagen niet beneden 15. jaar. DIJK 1, Alkmaar. GEVRAAGD. Handel sdrukkerij NEDERKOORN, Schoutenstraat. WORDT GEVRAAGD goed kunnende melken, woning be schikbaar. Adres W. HOPMAN, Kanaaldijk 214, Alkmaar. Nieuwemdijk 225-229 Va Dam TE KOOP c!q g u n s t i g bekend staande Scliilderszaak met Woon huis en Werkplaats, voorz. van brongas en electr., van Mej. de Wed. J. SPAANS te Berkbout, P.G. Te bevr. bij J. BREEBAART, schilder te Schellinkhout. TE KOOP: a f 2.25 per zak en een partij BLAUWE a f 1.75 per zak, bij aangeboden met degelijk pension voor twee Heeren of Dames, ook afzonderlijk, op eersten stand van Alkmaar. Brieven letter W., Boekhandel SCHOLTEN, Scharloo. TE KOOP GEVRAAGD op zonni- ge plaats te HEILO, 600 a 700 M* grond, al of niet met Br. met uitv. ink betr. prijs, lig- I ging en inrichting onder No. 968. MAX. R. NUNES, A'dam. WlCHEKS. tlGerda" Paletot van prima VeIour-nioulin6 m. Biberette bontkraag en dito garneering aan de mouwen. Kiokmodel, „Herta- Dames-manicl va* prima geribt Veiour* moulin6 met diverse moderne bontgarn. Kiokmodel, voorr.in de moderne kleuren,

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3