r HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE Leert Uw kinderen met GESLOTEN morid en DIEP ademhalen. Raad- pleeg den dokter, indien zij steeds den mond open houden. Ned. Centr. Vereen. t. bestr. der Tuberculose. Toen ten slotte de heer Hart ontdekte, dat de voorzitter vooral het recht van den Raad voorop stelde oni ten alien tijde te ko men met voorstellen om op een besluit terug te komen, om den beer Kramer, die de beslis- sende stem had, in de gelegenheid te stellen zijn stem voor handhaving van e'en post uit te brengen, haastte hij zich ook otn net den heer Kramer duidelijk te maken, dat lnj, wanneer hij de beslissing tot April wilde ver- «chuiven, voor het voorstel van de meerder- eid van het college moest stemmen. De heer Kramer deed ten slotte aldus, waardoor met 4 tegen 3 stemmen het besluit viel om de 5e leerkracht te handhaven. Tegen stemden de heer en de Geus, Oud en v. d. Woude. De heer Hart had nog de verzekering ontvangen, dat de 900, die meer voor de leermiddelen werden uitgetrokken, direct be schikbaar komen voor nieuwe leermiddelen. Na de beslissing verklaarde de voorzit ter zich te verheugen, dat het besluit niet onverhoopt genbmen was. De heeren hebben nu nog gelegenheid nad-ci* de meening van de burgerij te hooren De leden hebben ten alien tijde overigens het recht met voorstellen te komen. Dat de adressen zoo scherp geformu- leerd waren, speet spr. overigens wel. De heer V i s s e r De zaak is dus tot 1 Anril van de baan. De heer M u 11 e r Neen, neen. De heer Kramer zal dan met voorstellen moeten ko men. Doet hij dat niet, dan blijft de 5e leer kracht het geheele jaar. De vaststelling van de begrooting in haai geheel was hierop aan de orde. De ontvangsten en uitgaven voor den wonen dienst bedroegen 37.870,30 'A en uie ■voor den kapidltiansaet2 voor den kapitaaldienst 15000. De heer d e G e u s verklaarde, nu den post voor de 5e leerkracht in zijn geheel gehand- haafd was ook tegen de begrooting te moe ten stemmen. De heeren O u d en v. d. W o u d e deden hetzelfde, zoodat ook de begrooting in haar geheel met 4 tegen 3 stemmen werd goedge keurd. De voorzitter constateerdfe, dat de Raad een hoogst be'.angrijke agenda had af- gehandeld Sommige punten hadden in^ de gemeente nogal wat stof doen opwaaien. Spr. hoopte niet, dat de besprekingen tot vermin- derde samenwerking zou leiden Verschil van gevoelens blijft bestaan, doch dit neemt niet weg, dat de minderheid de beslissing van de meerderheid heeft te eerbiedigen Spr uitte den wensch, dat men zal voortgaan naar beste weten de belangen van de gemeente te behartigen. UIT BERGEN. Door den heer O. F. Noorderveen is aan het Gepieentebestuur vergunning verzocht voor den verkoop van sterken drank in het klein voor zijn perceel aan de Breelaan. Aangezien het maximum aantal vergunnin- gen is bereikt, zal het verzoek niet kunnen worden ingewilligd.' B. S. V. speelde Zondagmiddag op het terrein aan den Kerkedijk tegen D. T. S. I uit Oudkarspel gelijk spel n.l. 2—2. B. S. V. II speelde te Sehoorl tegen S. V. V. L. L. en kon het eveneens niet tot een overwinning brengen. Met 11 eindigde de- ze wedstrijd. Geel Zwart I speelde op eigen terrein te gen V. V. Z. II uit Zaandam en verloor met 4—2. Ingekomen personen. N. Delis, R.K., opperman, Achterweg 9, van Wijk aan Zee en Duin. S. Bernnard, N.I., zonder beroep, Jan Oldenburglaan 22, van Enschede. M. Plozer, E.L., d.b., Euwi ge laan 18, van Hoorn. R. de Boer, N.H. z. b., Bergerweg 39, van Akersloot. J. Ko ning, geenz. b., Kogendijk 19, van Helder. Jn. Hillenius, D.G., reiziger, St. Antoniestr. 35, van Sehoorl. R. de Heer Kloots, N.H z.b., Komlaan 2, van Apeldoorn. A. R. A. Louwe, wed. A. Blad, N.H., z. b., Kruisweg 28, van Harenkarspel. Mr. C. H. Bosman, geen, advocaat-procureur, Kruisweg 6. van Makassar N. O. I. G. C. van Dorrestein, R.K. dienstbode, Heerenweg 9, van Ave- reest. G. Ruijter, R.K., d.b., Bergerweg 67. van Ursem. N. M. Groen, R.K., landbou- wer, Groeneweg 32s, van Egmond-Binnen C. van Dam, echtgen. N. M. Groen, R.K., z. b., Groeneweg 32s, van Ursem. J. J. Louwe, R.K., bakkersknecht, Dorpsstraat 80, van Aikmaar. J. Kreijger, slagersknecht, Dorps straat 52, van Beemster. j. A. Quist, N.H., ambtenaar B. B. (N. O. I.), Hoflaan 7, van Bussum. A. Mooij, R.K., z. b., Stroomer- laan 10, van Heiloo. S. Kreijger, slagers knecht, Stationstraat 9, van Wieringen. Voorts heeft zich gevestigd in het St. Jo- sephgesticht, Loudelsweg, een 26-tal perso nen, alien R.-K. Vertrokken personen. M. H. van't Hof, N.H., d.b., van Russen plein naar St. Pancras, p. a. Lokhorst. Jb de Boer, N.H., bakker, naar Steenwijk, Weem- straat 12. G. M. Meerloo, d.b., naar Zaan dam, Bloemgracht 4-6. M. Schroder, R.K., d.b., naar Amsterdam, Koninginneweg 60. A. G. Wehran, E.L., d.b., naar Amsterdam, Weteringschans 92. J. Th. M. A- Sieg- mund, echtgen. van A. H. W. J. Andriessen R.K., z. b., N. Hi(versum, Veerstraat. A Modder, echtgen. C. J. Hoeben, N.H., z.b. naar Aikmaar, van Leeuwenhoekstraat 3a. C. de Ruijter, R.K., landbouwer, naar Aker sloot, p. a. A. Kaptein. H. A. Kalberg, R.K. gepens. luitenant, naar Aikmaar, Leegwater- straat 7. C. E. Donkersloot, wed. Jonker N.H., z. v., naar Zuid- en Noord-Schermer, p a. H. Visser. B. Leek, R.K., geestelijk zus- ter naar Venhuizen. T. van der Gaast kapper, naar Harlingen, Bosboom Toussain- straat 44. A. M. Morhen, R.K,, dienstbode, naar Duitschland. J. P. Leering, R.K., bak kersknecht, naar Medemblik, Nieuwstraat 35. D. Greeuw, N.H., arbeiders, naar Eg mond-Binnen, Egmond aan den Hoef. C. H. Quant, N.H., z.b., naar Amsterdam, Zeebur- gerdijk 62 huis. L. W gner, R.K., chauf feur, naar Duitschland. M. Prins, N.H z b., naar Amsterdam, Reguliersgracht 108. M. K. Iautz., R.K., dienstbode, naar Heem- stede, Heerenweg 79. A. Hekket, papierfa- brikant naar Aikmaar, Emmastraat 40. A. Doves, N.H., d.b., naar Aikmaar, Emmastr. 40. P. Hekket, papierfabrikant, naar Aik maar, Kennemerstraatweg 109. D. Henne- man, R.K., dienstbode, naar Aikmaar, Oude- gracht 209. H. A. Boom, R.K., spoorweg- arbeiders, naar Roosendaal, station. C. J. Nap, N.H., kantoorbediende, naar 's-Graven- hage, van Galenstraat 15. Jn. Wever, R.K., slager, naar Berkhout, Spierdijk C 29. H. Oud—Lammers, N.H., d.b., naar Amsterdam, Berkelstraat 3 III. M. van Stam, N.H., verpleegster, naar Middelburg, Korte Noord- straat 8. M. A. 1 h. Graadt van Roggen, muziekleerares, naar A'dam, Koninginne weg. J. J. Vreeker, R.K., kellner, naar Aik maar, Lindenlaan 83. M. A. Gijzen, R.K., ass. huPhouding, naar Aikmaar, Snaarmans- laan 23. I. Groot, R.K., d.b., naar Berk hout, Spierdijk, p.a. j. Groot. D. Jong, kind, N.H., telegrafist N. S., naar Ferwerde- rhdeel Ferwerd (station). E. Wokke, R.K. dienstbode, naar Aikmaar, Westdijk 9. B. Essen, N.H., koopman, naar Amsterdam, Amstelveld 11, huis. H. D. van Rheden, wed. Blanche Koelensmid, N.H., z.b., van Stationstraat naar 's-Gravenhage, Maretak- straat 111. W. Veldstra, N.H., z.b., naar Aikmaar, Stationsweg 33. A. Claus, E.L., dienstbode, naar Amsterdam, Lomanstraat 63. H. Lodder, N.H., reiziger, naar Aik maar, Hoogstraat 7a. W. j. Bouman, R.K., warmoezier, naar Aalsmeer (Oort) p.a. H. Kreike. J. M. Graadt van Roggen, N.H., stuurmans leerling, naar N. O. Indie. J. de Vries, N.H., dienstbode, naar H.-Hugowaard, Middenweg C 15. A. van Dijk, N.H., bak kersknecht, naar Harenkarspel, (Dirkshorn) pa. Hagenaar M. K. Kroon, boerenknecht, naar Sehoorl, cafe Duinzicht. N. Akker- man, N.H., d.b., naar 's-Gravenhage, Wete- ringkade 51. C. Schuil, Rem., z.b.; Guur tjeslaan 2, naar Amsterdam, Palestrinastraat 21 huis. M. G. van Wonderen, R.K., Groenweg 12, naar ;s Gravenhage, Maria- straat 2a. C. W. Hagen, z.b., naar Am sterdam, 3e Oosterparkstraat 146 II. J. J Brands, N.H. stationsbeambte, naar Velsen, Snelliusstraat 51. A. Fischer, R.K., dienst bode, naar Duitschland. Th. Wiese, R.K., .b., naar Amsteradm, Rijntsraat 38 III. gn .b., naar Amsterdam, Weteringschans 115. R. Jongman, N.H., kunstschilder, naar Amsterdam, Rijnstraat 38 III. J. Konijn, R.K., naar Beverwijk, Rustoord St. Joseph K. Wildeman, R.K., d.b., naar Duitschland, UIT WINKEL. Door onbekende oorzaak is in den nacht van Zondag op Maandag, finaal afgebrand, de vanouds bekende dorpsherberg „Het Wa- en van Winkel" bewoond door den heer Marissen Met moeite zijn de de naastbij- staande perceeien behouden gebleven. Het gezin in de slaap wakker geschrokken kon het perceel niet dan met achterlating van alles, en slechfs ten deele gekleed, ver- laten. Alles was verzekerd. UIT HEEMSKERK. Ondertrouwd: J. No-nnekes en J. Jongkind. M. Nuster en Quinira Schou- ten. G e t r o u w d M. A. F. KuilmanGroot d. N. Q. de RuyterLodewijks z. H. BleekerBeentjes d. C. Molenaarvan Lieshout z. A. S. GreenlandDuin z. C. Dam—Butei d. Over leden: C. de Bie 61 jaren. UIT NOORDSCHARWOUDE Zondagavond heeft onder groote belang- stelling in „Concordia" de eerste tooneeluit- voering van den Nationalen Tooneelwedstrijd plaats gevonden De jury bestaat uit de hee ren Holzmuller en Trempet van Hoorn, met den heer van Gulik van Aikmaar. De heer H. Slikker opende dezen avond als voorzitter van „Het Kleine Tooneel" met een kort woord van welkom. Hierna trad de tooneelvereendging „Orme- nio" van Anna-Paulowna op met „De Gr'ond", spel van boeren-leven in drie bedrij- ven door Geert Teis Pz. Het stuk speelt in een Groninger Veenkolo-nie aan den zijkant van het huis van den boer Jobk Dost. Jobk Dost is doer hard werken vooruitgegaan. De onvruchtbare grond is in vruchtbaar land veranderd. Het nabij gelegen kerkhof moet vergroot worden- Het land van Jobk Dost, als het dichtst nabij gelegen, wordt door den dominee getracht te koopen voor de som van 12000. De boer wil hier niets van weten, hij wil geen afstand doen van den grond welke hem lief is geworden. Zijne dcchter Stiene heeft zich verloofd met Hinne Kcol, gemeente-ontvanger Het noodlot wil, dat na de kasopname het kistje met geld ge- stolen wordt. De gemeente-ontvanger zit hier zeer mede, want zijn toekomst is er mee ge- moeid. Voordat er 3 maanden verder zijn moet er 4000 zijn. De bezoeken van den do minee worden herhaald en ten slotte stemt de boer toe ter wille van zijn kinderen het land te verkoopen. Terwijl de dominee onderweg is, komt't gestolen geldkistje terecht en als't op teekenen aankomt, blijft Jobk Dost op zijn stuk staan. In het stuk werd medegespeeld door zes personen. Leider was de heer»P. Visser. Resumeerende kan niet anders gezegd worden, dan dat dezen avond een succes is geweest VAN TEXEL. De burgemeester heeft aan het slot van de jongste raadsvergadering meegedeeld, dat de zeewering aan de Noordpunt der ge meente in emstigen toestand verkeert. De commissaris der koningin in Noord-Holland is voornemens, een bezoek aan het eiland te brengen en dan den toestand aldaar in oo- genschouw te nemen. UIT ST PANCRAS. De Raad vergaderde Maandagmiddag vol- tallig. 1 Vacature. De voorzitter sprak in verband met't overlijden van den heer Zeegers eenige waar- deerende wo-orden en dankte voor hetgeen de heer Zeegers in het belang van de gemeente gedaan heef t Behalve enkele goedkeuringen was van Ged. Staten de mededeeling ingekomen, dat van de zittingen geen officieel verslag ge- maakt wordt. In verband met ingekomen klachten bettef- fende venten langs de huizen door vreemde- lingen stelde de voorzitter voor een bord te plaatsen met aankondiging, dat het verboden is langs de huizen te venten zonder toestemming van B. en W Aldus werd be sloten. Ged. Staten berichtten de goedkeuring op het besluit tot ontslag van mej. Dekker. Van mej. Dekker was het verzoek ingeko men om alsnog al het mogelijke te doen het ontslag ingetrokken te krijgen. Zij deelde me de absoluut onschuldig te zijn en als het gc- recht zijn gewone beloop had gehad, zou er geen beschuldiging gekomen zijn. De heer Lek merkte op, dat het ontsUg gegeven is en daaraan is niets te doen Wat zij°verder doet is haar recht. Ik zal, zei spr., haar helpen. Op het voorstel-Lek tot w-eer invoeren van de rondvraag werd afwijzend beschikt. De heer Kloosterboer zou aan de lichtcommissie willen verzoeken de palen van het electrisch te verplaatsen en dan het snoeien der boomen voor eigen rekening te nemen. Devoorzitter deelde mede, het snoeien van de boomen in het bestuur besproken te hebben. Zij gingen aecoord met de idee om het snoeien voortaan door de gemeente Sint Pancras te doen uitvoeren voor rekening van het bedrijf. Het voorstel-Kloosterboer zal echter naar voren gebracht worden. Ook werd in het bestuur de bijzonder slechte verlichting van den Twuiverweg ter sprake gebracht. De directeur deelde mede, dat door het zware vervoer dagelijks de kousjes breken Het beste zal zijn dat de lantaarn's door elec- trische worden vervangen en dan zouden er drie bijgeplaatst kunnen worden voor reke ning van de gemeente St. Pancras. De Raad1 keurde goed het die richting uit te sturen. De heer Lek wilde ook nog een lantaarn bij de brug van het Koedijker Pad geplaatst zien. B. en W. zullen den toestand daar opne- men Van Aikmaar was een brief ingekomen, dat de kosten van plaatselijke controle door het abattoir te Aikmaar verlaagd worden van 10 cent op 7'A cent per inwoner, waar niemand bezwaar tegen had. Besproken werd de mogelijikheid om de ge legenheid open te stellen voor slachten in de gemeente. Dit naar aanleiding van een inge komen verzoek. De verordening verbiedt het en de slagers komen er tegen in verzet, omdat ook zij in Aikmaar moeten slachten. De heer S1 ij k e r vreesde smokkelslach- ting, wanneer aan de gewone burgers gele genheid gegeven wordt, De voorzitter opperde de mogelijk- heid om het met den directeur te bespreken. Met 3 tegen 2 stemmen werd hierna beslo- ten den toestand te laten zooals die thans is. Op een adres van de commissie inzake ma- lariabestrijding om 1 cent per inwoner voor deze bestrijding, werd gunstig beschikt. Ingevolge ingekomen schrijyen werd beslo- ten tot aansluiting bij de district arbeidsbeurs te Aikmaar, wat de gemeente jaarlijks onge- veer 12 zal kosten. De gemeente was tot .heden bij Amsterdam aamgesloten, waarvan de kosten 5 waren. Op het verzoek inzake steun aan het Cen traa-1 Neutraal Ziekenhuis werd na bespre- icing met 5 tegen 1 stem afwijzend beschikt. Daarna kwamen ter tafel de teekening en bescheiden inzak-e de waterleiding. De Ach terweg komt niet op de teekening voor, wel het Koedijker Pad en het Venisje. Ook niet do Kerkelaan, doch dat komt vrij zeker wel. Devoorzitter heeft bij den ingenieur krachtig voor den Achterweg gepleit, doch wist niet of dit succes zal hebben. De heer van Kampen merkte op, dat het besluit tot aansluiting genomen is met inbegrip van den Achterweg. Ook de men- schen daar hebben er om gevraagd. G-oedgevonden werd het nogmaals met grooten aandrang te verzoeken. De aangegeven brandkranen zullen aan den Bovenweg 130 moeten kosten en vooi den Benedenweg 80. Dit omdat ze aan den Bovenweg opnieuw uitgehakt moeten wor den. De heer S 1 ij k e r begreep niet waarom de geemeente dit uithakken betalen moet, waar op de v o o r z i 11 e r antwoordde, dat de ge meente dan toen had moeten aansluiten. B en W. wenschen echter die bijkomende 50 niet te betalen, waarmede de Raad a-ccoord ging. Na verdere bespreking werd besloten aan den Bovenweg 5 brandkranen te plaatsen en aan den Benedenweg met Noordeinde en Twuiverweg ongeveer 10, zoodat ze onge- veer 200 Meter uit elkaar komen. Eerst zal echter een proef worden genomen met de eigen brandslangen, alvorens. het besluit wordt uitgevoerd. Daarna sluiting der vergadering. 1 UIT SCHAGEN De Pluimveevereeniging West-Friesland alhier zal op 23 en 24 Januari haar 5-jarig bestaan met eene Nationale Tentoonstelling herdenken. Rec^tszaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 19 October. WEDERSPANNIGHEID. De jeugdige timmerman Jan S. uit Lim- men, die zich de weelde permitteerde op lo- tingsdag dronken te zijn en derhalve te Aik maar door den politie-agent Volbeda werd aangehouden om in het arrestantenlokaal te worden opgeborgen, heeft zich met kracht te gen zijn arrestatie verzet op de van ouds be kende manieren, tegenrukken, trekken, enzoo- voort. Eerst met behulp van een militair po- litieman gelukte de overbrenging. Beklaagde erkende. Eisch 40 boete of 40 dagen. Von- nis 30 boete of 30 dagen. BELEEDIGING VAN POLITIE- BEAMBTEN. De niet verschenen Corn. B. te Enkhuizen aeeft op 20 Aug. toen hij door de politie we- gens rijwielwetovertreding was aangehouden den ambtenaar grovelijk beleedigd door hem toe te roepen: Laat ze doodvallen, die rotkerels. De agent Ubbels heeft procesver- baal opgemaakt. De officier eischte 15 boe te of 15 dagen. Vonnis conform. RIJWIELDIEFSTAL EN LAND- LOOPERIJ. De 29-jarige bloemist J- A. B., laatstelijk te Amsterdam, thans gedetineerd, heeft zich te Midwoud schuldig gemaakt aan diefstal van een aan den weg onbeheerd staand da- mesrijwiel, toebehoorend aan den getuige K Metzelaar, veehouder te Opperdoes. Voorts heeft hij in het arrondissement Aik maar zonder miadelen van bestaan rondge- zworven en zich te Bergen bij de politie uit eigen beweging aangemeld. Beklaagde is in 1923 wegens landlooperij voorw. veroordeeld en daarna nog eens defi- nitief veroordeeld, ook ter zake landlooperij Eisch tegen dezen schipbreukeling der maatschappij 2 maanden, gev., 3 dagen hechtenis en 5 maanden opzending naar een rijkswerkinrichting. Verdediger mr. Langeveld achtte het niet doelmatig den man naar de Rijkswerkinrich ting te zenden. Misschien dat een korte ge- vangenisstraf hier van meer nut kan zijn. Beklaagde werd ter zake landlooperij tot 12 dagen hechtenis veroordeeld en terzalce den diefstal tot 5 maanden gev. HUISVREDEBREUK. De niet aanwezige beklaagde Hessel v. d. Z. te Enkhuizen heeft zich aldaar op 26 Augustus niet op de eerste vordering verwij- derd van het erf van zijn 70-jarige buur- vrouw, de wed. Snel. De aanwezigheid van beklaagde op de plaats van mej. Snel was het gevoig van een ourenongenoegen. Bekl. had 'n zoon van de wed. te pakken en gaf geen gehoor aan de uitnoodiging van de \ved. om te vertrekken en riep: voor jou, oud kreng, nooitEisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. AANNEMEN VAN EEN VALSCHE HOEDANIGHEID. De niet verschenen Jan K. heeft op 9 Augustus aan den chauffeur Veken te Lei den, die op gemelden datum door de Zijpe met zijn auto reed, zich valschelijk voorge- daan als ambtenaar van de verkeersoolitie en dezen gevraagd naar zijn rij- en nummerbe- wijs en zulks terwijl hij geen enkele bevoegd- leid als opsporingsambtenaar had. Ook heeft beklaagde een voorwerp, vermoedelijk een revolver uit den zak gehaald en weer wegge stoken. Beklaagde heeft geen aanstelling ot ambtspenning getoond. Beklaagde heeft aan den rijksveldwachter Visser erkend en aan dezen een revolver afgegeven. Eisch 5u boete of 50 dagen. Vonnis 75 boete of 50 dagen. MISHANDELING. D. de B., niet verschenen, heeft zich in den nacht van 1 op 2 September te Heer-Hugo- waard schuldig gemaakt aan mishandeling van den 18-jarigen slagersknecht Dirk van Duin. De heeren kwamen omstreeks half een uit een cafe. Van Duin heeft eenige slagen in •het gelaat gekregen en bloedde aan zijn oor. Getuige verlangde nog schadevergceding, doch is te laat met zijn vordering. Geeischt werd tegen bekl., reeds eenmaal veroordeelde een geldboete 30 boete of 30 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. EENVOUDIGE BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. De buitengew. gem. veldw. en agent van politie S. Agricola te Aikmaar is pp 30 Au gustus op de Laat, alwaar de agent het ver- keer regelde, door Alida B. beleedigd met de woorden: stuk schorum. De reden, waarom de juffrouw zoo boos werd, is niemand be- kend. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht Vonnis 20 boete of 20 dagen. MISHANDELING. De 30-jarige stueadoor Mier H. te Aik maar heeft in den nacht van 5 op 6 Septeni ber den getuige Nic. Tesselaar uit H. H Waard, een kopstoot toegebracht. Beklaagde zeide, dat het een klap was en geen kopstoot Eisch tegen bekl., die reeds eenige malen werd veroordeeld 50 boete of 50 dagen Vonnis 30 boete of 30 dagen. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De in 1874 te Sint Pancras geboren en te Grootebroek woonachtige groentenhandelaar Jacob B. heeft op 5 September op de Bree- straat te Enkhuizen zijn vroegere huishoud ster eenige beleedigende woorden toegevoegd De beleedigde, Trijntje Kalis, huisvrouw G, v. d. Veer verklaarde, dat bekl. haar een smeerlap en vuilpoets heeft genoemd. Zij kreeg den indruk, dat beklaagde niet nuchter was. Beklaagde zeide alleen gezegd te heb ben: denk om je geloof! Als hij bij zijn klan ten rondgaat, drinkt hij geen bier, wel 'T paar kommetjes koffie. Een juffrouw die in gezelsehap van juf frouw v. d. Veer was, heeft gehoord dat be klaagde haar heeft beleedigd. Beklaagde staat vrij gunstig bij de Enkhuizer politie bekend. Eisch 30 boete of 30 dagen. nis 7 25 boete of 25 dagen. BELEEDIGING. De 40-jarige kastelein Albert L. te Enkhui zen stond terecht wegens beleedig.ng van den getuige H. v. d. Sand, .machinist aldaar in de Westerstraat op 3 Sept. Beklaagde er kende. Hij gaf dezen getuige de schuild dat de vrouw van beklaagde bij hem is wegge- loopen. De machinist ontkende zulks. De vrouw was al een paar maal weggeloopen voor getuige in Enkhuizen was. Een tweede machinist heeft de beleediging ook gehoord Bekl. is driftig, maar staat gunstig bekend. Eisch 20 boete of 20 dagen. Vonnis 5 boete of 5 dagen. MISHANDELING. De 35-jarige besteller der posterijen G. J. V. te Broek op Langendijk heeft op 9 Sept. den 59-jarigen landbouwer Willem Gouds- blom te H. H. Waard 6en slag toegebracht Goudsblom rolde tegen den grond. Volgens meening van beklaagde zou Goudsblom den zwager van beklaagde hebben belasterd. Eisch en vonnis 1 boete of 1 dag. 0.602.40, KropsTa per 1O0 stuks f 030 tot f 2.8, Pieterselie per 100 bos 1.20 2.40, Prei per 100 bos 7 3.40—7 10, Pos- telein per bakje 7 0.30—7 0.43, Spruiten par 100 K.G. 7 13—7 25, Spioazie per bakje 7 0.327 0.53, Selderie per 100 bos 7 1.50 tot 7 4.80, Tomaten per 100 K.G. 7 15 7 42, Appelen per 100 K.G. 7 57 25, Drui- ven per 100 K.G. 7 567 78. PURMEREND, 19 Oct. „Afslagvereeni. ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 7 0.607 0.99 per zak (25 K.G.), Siaboonen 7 1.45—7 5.70 per zak (15 K.G.), Komkommers 7 7 per 100, Bloem- kool 7 4.307 16.90 per 100, Roode kool 7 47 6.70 per 100, Witte kool 7 5 30 per 100, Savoye kool 7 57 5.90 per 100, Spruitkool 7 1-457 3 per 15 K.G., Spinazie 7 0.80—7 0.90 per man-d (5 K G.), Postelein 7 0.21 per K.G. Sla 7 0.70—7 0.90 per 100 krop, Andijvie 7 0.507 3.50 per 100 krop, Sel-derij 7 1-50—7 5.20 per 100 bos, Rapen 7 5.10 per 100, Bieten 7 10.507 12.50 per 1000, Wortelen 7 18.50 per 100 bos, Uien 7 1.20—7 1-40 per 25 K.G., Nep 7 1.45 7 1 75 per 25 K.G., Drielingen 7 0 85 7 1.10 per 25 K.G., Druiven 7 0.74—7 0 85 per K.G., Appels: Brabantsche Bellefleur 7 0.077 0.12, Bismarck-appel 7 0.06 7 0.13, Notaris-appel 7 0.15, Present van Engeland 7 0.13—7 0.33, Reinette, goud 7 0.11—7 0.24 per K.G. Peren: Beurre Clairgeau 7 0.157 0.30, Boerengroen 7 0.217 0.24, Calabasse de Tirlemont 7 0.257 0.27, Comtesse de Paris 7 0.20 7 0.21, St. Germain peer 7 0.21, Nouveau Poitea-u f 0.20—7 0.24, St. Nicolaaspeer 7 0.24—7 0.27, Winterjan 7 0.18—7 0.28 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Greentenveiiling), 19 Oct. 15300 stuks Bloemkool le soort 7 11.507 23.20, 2e soort 7 3.30—7 10.50 per 100 st., 5600 K.G. Wortelen 7 3.40—7 3.80, 410000 K.G. Roo de kool le soort 7 1.20—7 3.60, 26000 K G. Gel-e kool le soort 7 1.40—7 4, 30.000 K.G. Witte kool (vroege) 7 0.807 1-10, 8125 K.G. Uien: Uien 7 490—7 5.60, Drielingen 7 3.80, 6000 K.G. Bieten 7 2—7 2 80, 1000 K.G. Rammenas 7 3.60, per 100 K G. WIJDENES, 19 Oct Veiling Tuindersbe- lang. Peren 7 87 18, Appel'en 7 9 7 18.60, Druiven 7 327 34, Siaboonen 7 8 tot 7 16, Snijboonen 7 107 19.40, Bloem kool 7 10—7 25.40, Gele kool 7 3—7 4, Roode kool 7 27 3, Uien 7 3. NOORDSCHARWOUDE, 19 Oct. 125 K.G. Aardappeen: Drielingen 7 4, Kriel 7 1.20, 775 K.G. Uien 7 5.60, Grove Uien 7 5.70, 1225 K.G. Peen 7 3.80, 58600 K.G. Roode kool 7 1—7 3.90, 7000 K G. Gele kool 7 1 20—7 2.30, 50.400 K.G. Witte kool 7 0.60—7 1.40, alles p. 100 K.G., 1500 stuks Bloemkool 7 9 807 12.60 per 100 st., 2e soort 7 1.70—7 3. WARMENHUIZEN, 19 Oct. 1925. Roode kool le soort 7 0.807 2, Witte kool le soort 7 0.85—7 1. Aanvoer 7800 K.G. Roode kool, 14900 K.G Witte kool. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 19 Oct. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 7 227 36.40, II 7 13.50 7 23, III 7 5—7 7.50, Roode kool 7 1.20— 7 2.10, Witte kool 7 0.90—7 1, Gele kool 7 1.402.20, Uien (grof) 7 2.60—7 2 70, groot 7 2.30—7 2.40, Drielingen 7 2.20, Nep 7 3.50, Enkele siaboonen 7 1.40—7 4.15, Dubbele siaboonen 7 1 507 3, Bieten 7 7 7 9, Kleine Bieten 7 37 4.50. Von- AFLOOP VAN VERKOOPINGEN Uitslag veiling gehouden bij opbod te Alk maar op Maandag 19 October 1925, ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, van de Kapitale Boerenplaats, ge- naamd „Kranenbroek" aan den Westerweg te Heiloo in huur bij den heer S. Ligthart en behoorende tot de nalatenschap van wijien den heer P. J. de Sonnaville, te den Haag 1. huis, boet, erf enz. 2.58.02 H.A. 7 5200 2. Weiland 2.36.70 H.A. 4010 2.99.20 H.A. 4200 2.42.20 H.A. 2900 2.14 40 H.A 2410 2.79 60 H.A. 3200 4.23.20 H.A. 7120 3.48.70 H.A. 5860 2.25.20 H.A. 1900 2.67 80 H.A. 2010 4.84 95 H.A. 3750 0.56.80 H.A. 1160 0.59.60 H.A. 1350 0.92.70 H.A. 2410 2.99.80 H.A. 2660 1.10.20 H.A. 2710 1.12.70 H.A 1790 0.90.60 H.A. 1430 0.94.70 H.A. 1520 3. 4. 5. 6. 7. 8. id. id. id. id. id. 9. Bouwland 10. id. 11. Bosch 12. Weiland 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. id. id. id. id. id. id. id. MarktberieHten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 19 Oct. In de heden gehou den veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 7 127 17 20, 2e soort 7 67 10, Roode kool per 100 K.G. 7 2 7 5, Gele kool per 100 K G. 7 1 80—7 4.20, Worte'.en per 100 bos 7 3 80—7 7 80, Uien per 100 K G 7 5.20—7 6 30, S^boonen per 100 K.G 7 8f 44, Andijvie per 100 stuks Totaal 39.97.07 H.A 7 57590 De afslag en combinatien blijven bepaald op Maandag 26 October 1925, des morgens 10 uur, in het koffiehuis „Het Gulden Vlies" aan de Koorstraat van den heer W. Mooij te Aikmaar. Oemengd Nieuws. MAGNETISEEREN. De Voorzitter der Vereeniging voor psy- chisch onderzoek en toegepast magnetisme heeft Zaterdag in Ons Huis te Rotterdam een lezing gehouden over: Wat is magneti- seeren. Hij behandelde het onderwerp van verschil- lende kanten, namelijk historisch, praktisch, technisch, juridisch en experimented. Hij merkte op, dat de wet op de genees- kunde van 1865 noodig een verandering diende te ondergaan, daar het toch niet in de bedoeling van den wetgever gelegen kan hebben, dat iemand, die door de medische we- tenschap als opgegeven beschouwd is, nog niet eens een ander middel zou mogen pro- beeren, en degene, die hem dan tracht te ge- nezen, strafbaar is. Tevens zette hij uiteen, hoe door het ge- ven van cursussen, ook te Rotterdam, de ver eeniging zich tot taak stelt de kwakzalverij op dit terrein tegen te gaan. Aan het eind gaf hij nog eenige voorbeel- den van personen, die door de juiste toepas- sing van het magnetisme, volgens spr. gene- zen waren. UIT HET BOUWBEDRIJF. De R.K. Bouwvakarbeidersbond heeft thans ook besloten, het collectieve contract te aanvaarden. Di* is nu door alle partijen aangenomen. Het geldt tot 1 Maart 1927,,

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7