HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE v*labletien> fegen hoest ZOEKJ NOOIT met lucifer of open vlam naar een gaslek! De KLEINE vlam kan leiden tot een GROOTE ONTPLOEEING. Veiligheidsmuseum, Amsterdam. Maar tevens kan bekl., naar pi. verder be- toogde, er oak een iberoep op doen, dat hij in het algemeen belang handelde. Bekl. stelde in het licht, waarvan de commissie hem de opdracht heeft gegeven en hoe de gang van zaken is geweest. Het mag toch in het alge meen belang geacht worden, dat het publiek weet hoe het bi) een dergelijke prijsvraag toe- gaat. Pleiters conclusie is dan ook, dat hier geen veroordeeling zal kunnen volgen. In het in- gezonden stuk zijn de grenzen van het beta- melijke niet overschreden. Buitendien was bekl. volkomen te goedertrouw overtuigd, dat hier wel degelijk plagiaat was gepleegd. Ten slotte maakte pi. nog eenige opmerkin- gen voor het geval de rechtbank van oordee. zou zijn,_dat hier geen smaadschmt, maar wel eenvoudige beleediging is ten laste ge- legd. Hij meende, dat dan een zeer lage moete zou moeten wprden opgelegd, een zoo gering bedrag, dat het voor iedereen duidefijk is. wat het oordeel van de rechtbank in deze zaak is. De rechtbank zal 3 November uitspraak doen in deze zaak. EEN DIERENBEUL. Er wordt wel eens geklaagd, dat dieren- beschermers van justitieele ambtenaren bij hun arbeid weinig steun ondervinden. Dat dit niet voor Amsterdam geldt blijkt wel uit de volgende zaak, die zich voor den politierech- ter afspeelde. Op 15 Juli j.l. keerde een 53-jarige visch- venter te Huizen van den vischafslag huis- waarts. Naast zijn volgeladen kruiwagen wandelde zijn taks-hondje met hem mede. Aangezien onder honden inimer een sbort van collegialiteit pleegt te bestaan, was het dus niet verwonderlijk, dat een viertal honden het diertje achternaliep om een gesprek met hem te beginnen. De venter vond dit maar half goed, trok een klomp uit en smeet ermee naar de honden, die snel diet hazenpad ko- zen. Een klein- hondje, dat uit louter nieuws- gierigheid was komen aanloopen en zich bij den stoet had aangesloten, moest het gelag betalen, daar het zich niet zoo snel uit de voeten kon maken. De venter, woedend, greep zijn mes. Geen gewoon mes, maar zoo'n scherpek ling, waarmee men visch schrapt. Hiermee gaf hij het beest een steek in het achterjijf, waardoor een gapende wonde ont- stond. De eigenaar, een jongetje, dat het ge val op een afstand had gezien, nam het mee naar het Politiebureau en deed aangiite. La-, ter is het hondje weer genezen. Ter zake van ernstige dierenmishandeling stond de man gistermiddag voor den Politie rechter terecht. Hij beweerde, dat hij vreedzaam naar huis loopende, was „lastig gevallen" door vier „groote honden", die zouden zijn ..opgehitst" door een paar jongens Ook had hij niet met het mes gestoken maar geworpen! Van dit alles kon uit hetg etuigenverhoor niets, maar dan cok niets, ftlijken. Mr. dr. Van Thiel, achtte het feit wettig en overtuigend bcwezen en was van meening „dat er geen cent van bekl.'s verhaal waar is". Het geldt hier niets meer of minder dan een „gemeene streek" en uit alles blijkt, dat de man zijn gemoed eens h'eeft willen koelen". Eisch drie weken gevangenisstraf. Mr. S.: Nou! U behoeft mij anders niet te met den Officier eens doch wilde, aangezien bekl. in geheel zijn 53-jarig leven nog nim- mer met den Strafrechter heeft kennis ge- maakt, de zaak nog even aanhouden om te Huizen bekl.'s doopceel te laten lichten. Bekl.: Dan wordt U wel bedankt! Mr. S.: Nou! U behoeftm ij anders niet te bedanken. Wellieht zijn er termen om U een nog zwaardere straf op te leggen! Bekl. mcmpelde iets, wenschte de aanwezi- gen „goeiemiddag" en drentelt het zaaltje uit Gemen^d Nienws Provinciaal itibiiws UIT BEEMSTER. De Raad heeft de gemeentefcegrooting voor 1926 vastgesteld op 198.838 voor den ge- wonen en 164 499 voor den kapitaaldienst. Een Voorstel om de jaarwedde van den di- recteur van het electrieit-eitsbedrijf van /2000 tot 2500 te verhoogen, werd afgewezen DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE. De Besturen van de Hollandsche Maat- schappij van Landbouw, de R.K Diocesane Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haar lem en de Vereen tot bevordering v. d. Land bouw in Holl. Noorderkwartier, hebben een adres aan de Tweede Kamer gericht naar aanleiding van het ontwerp van wet tot af- sluiting van de Zuiderzee. Adressanten stellen het zeer op prijs, dat de Regeerng, in aansluiting aan het "advies van de Commissie Lovink, voorstelt de indij- king en droogmaking van den N. W. polder reeds te doen geschieden tijdens de werk- zaamheden, aan de afsluiting der Zuiderzee verbonden, ofschoon met deze spoedige droog legging een financieel offer van f TA milli- oen gepaard gaat. Zij wijzen er op, dat alleen de N. W. pol der (Wieringermeer) in aanmerking komt voor drooglegg.ng, terv/ijl aan de afsluitdijk wordt gewerkt en wel doordat voor deze polder slechts een dijkslengte wordt gevor- derd, die binnen een beperkt aantal "jaren kan worden voltooid, en op het tijdstip dat alle hulpmaterialen voor de afsluiting be- schikbaar moeten worden gehouden, gereed kan zijn. Een uifstel van indijking beteekent een ver- schuiving van drooglegging van 20000 H.A. over den geheelen tijdsduur van de afsluiting en drooglegging der Zuiderzee, zijnde onge- veer 30 jaren, hetgeen met het nog op de dringende behoefte aan cultuurgrond, in het bijzonder aan goeden cultuur grond, met ruim opgezette bedrijven, zeer ongewenscht mag worden geacht. Ook in ander opzicht is de N. W. polder het meest aangewezen om het eerst te wor den ingedijkt, en wel omdat de oppervlakte ten aanzien van die der andere polders ver- reweg het kleinste is. Deze oppervlakte bedraagt 20000 H.A., liuitenland

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7