Wekelijksck Overzicbt Zeetijdingen. colJectanteflT festettingetu p'ableFfabHek der flrma Van Gelder stictetingen, vereenigingen en dergelijke, voor- aldaar een groote partij electri sub bedoelde zoover deze gegevens niet uit bestaande ar- chieven zijn te verkrijgen; c. het verstrekken van inheritingen aan aangeslotenen en eventueel aan anderen. d. het in ontvangst nemen van inlichtin- gen en waarschuwingen van armenraden, gemeentebesturen en anderen omtrent de ges- Itie van collecteerende instellingen e. het distribueeren van de sub. a be- ,doelde inlichtingen en eventueele waarschu- .wingen onder de aangeslotenen en eventueel odk aan anderen. f. verdere werkzaamheden, welke in het belang van het maatschappelijk hulpbetoon, yolgens besluit van het bestuur kunnen wor sen ondernomen. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. De afdeeling Rotterdam der Communisti- sche Partij heeft Donderdagavond vergaderd ter bespreking van de afzetting van het afdee- lingsbestuur door het presidium van de partu en de schorsing van de bestuursleden als lid der Communistische Partij Holland. Naar men ons meldt, was het tweederde deel van het aantal leden der afdeeling afwe- zig, en verklaarden de aanwezige leden zich solidair met het geschorste afdeelingsbestuur ,en weigerden zij de afzetting te bekrachtigen. De door het presidium gegeven motieven, wel ke tot de afzetting hebben geleid, heeft de yergadering teruggewezen. I DE STAKING BIJ P.' SMIT Jr. I De directie van de Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. bericht, dat er gister weer 66 man meer aan het werk zijn gegaan dan Donderdag, wat het totaal der werkwilligen op 638 brengt (van de pl.m. ■1700 man). Nog steeds zijn onder de werk willigen geen zgn. modernen van den soc. »Alg. Neck Metaalbewerkersbond. De directie heeft ernstige klachten gekre- gen over zaakbeschadiging en bedreiging van ae vrouwen der werkwilligen, hetgeen velen heeft weerhouden zich weer aan te melden. DE ZAAK-GEELKERKEN. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Crt. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Amsterdam Zuid is voornemens zich met een adres te wenden tot de te houden Generale Synode en ook weder een adres te zenden aan de Classis Amsterdam in verband met de gs- nomen beslissing. In de gisteravodd gehouden vergadering van dien kerkeraad is behandeld een concept van het laatstgenoemde adres, welk concept door een commissie uit den kerkeraad was op- gesteld. Besloten werd den tekst van dit adres nog niet vast te stellen, doch het concept eerst nog weer aan de commissie, die het heeft' samengesteld, terug te zenden. DE OPHEFFING VAN DE RIJKSBE- TAALMEESTERSKANTOREN. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de Gedep. Staten der provincies een brief gericht naar aanleiding van het feit, dat de opheffing van de betaal- meesterskantoren tot •verschillende vragen met betrekking tot het provinciaal comptabel beheer aanleiding heeft gegeven. Aangezien tot dusver tie rijksbetaalmees- ters, gevestigd in de hoofdplaatsen der pro vincies (voor Noord-Holland de rijksbetaal- meester te Amsterdam), belast zijn met het beheer van de provinciale fondsen, en zij der- halve zijn aan te merken als de rekenplichti- gt provinciale ambtenaren, bedoeld in art. 11S der Provinciale" Wet,Jwijst de minister erop, dat de opheffing van het ambt van Zonen groote partij electrische onderdee- len heeft gestolen. .Gisternacht is uit een weide van den veehouder M. te Zoeterwoude een koe gesto len. De politie te Leiden ontdekte deze koe gistermorgen op de veemarkt aldaar, waar ze werd verkocht door J. v. G. uit Leiden. De koe is in beslag genomen, en v. G. opgesloten. Het Vereenigd Rotterdamsch-flofstad- Tooneel heeft Donderdagavond met een ver- tooning te Brussel veel succes gehad. De heer gchlingemann,- hoofdingenieur van den rijkswaterstaat te Roermond, wordt Rijnvaart-commissaris. Het Stedelijk Museum te Amsterdam zal worden uitgebreid met een uitbouw in den tuin voor tijdelijke tentoonstellingen. De Waag op de Nieuwmarkt wordt ingericht tot historisch museum der stad Amsterdam. Buitenland. DE Huisgezm gefomen Vooral B^veeS/dat D^enfer en Tilhurg ook drle Be- stellingen hebben, deel ik U mede, dat, ten aanzien van eerstgenoemde plaatts een kleine verbetering noodzakelijk is. Deventer bezit thans nog wel degelijk 4 bestellingen t. w. 7 en 11 uur v.m., en 3 uur n.m./ en 9 uur 's avonds, hoewel in overweging is genomen de 2e of 3e bestelling te laten vervallen. U, geachte Redactie, nogmaals dankend, heb ik de eer te zijn, M. F. v. SPIEGEL'. rijksbetaalmeester meebrengt, dat door Ged Staten krachtens art. 156 der Provinciale Wet een andere functionaris wordt aangewezen als rekenplichtig ambtenaar in den zin van ger.oemd art. 118. VERBETERING VAN KIESSTELSEL. De Nederlandsche Vereeniging tot verbete ring van Kiesstelsel heeft naar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Aan het bestuur werd opgedragen, binnen de tot nu toe vastgestelde hoofdlijnen, 'n stel- sel uit te werken in den vorm van een wets- or.twerp. De voorzitter heeft op verzoek van de aanwezige bestuursleden op zich genomen, nog voor het einde van October zulk een ont- werp samen te stellen, dat dan onverwijld door het bestuur in behandeling zal worden genomen, en vermoedelijk nog voor het einde van dit jaar zal worden openbaar gemaakt. DE DUITSCH-NEDERLANDSCHE ON DER HANDE LI NGEN. Wolff seint uit Berlijn: De Duitsch-Nederiandsche onderhandelin- gen zijn de laatste dagen goed opgeschoien. Aangezien intusschen de machtiging der Ne derlandsche delegatie niet voldoende was, om een overeenkomst te teekenen, die ook aan de Duitsche wenschen voldoet, zijn de onder- handfelingen voor korten tijd geschorst. De Nederlandsche onderhandelaars zijn gister naar Den Haag teruggekeerd om hun regee- ring rapport uit te brengen en nieuwe in- structies te vragen. In het begin van'de volgende week worden de onderhandelingen hervat. EERSTE KAMER. Het ligt in het voornemen van den voor zitter der Ererste Kamer, aan de centrale af deeling voor te stellen, in de afdeelingen te doen onderzoeken de bij de Kamer ingekomen wetsontwerpen, waaronder dat tot bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke geva- ren van de bioscoop en dat onderzoek te doen plaats hebben Woensdag 11 Novem ber, des voormiddags 11 uur, en in de eerst- volgende bijeenkomst in openbare beraadsla- ging te doen brengen de ontwerpen van wet Herziening van de Faillissementswet en Wij- ziging van art. 30 van het Burgelijk Wet- boek. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen is te Haarlem de 21-jari- ge schippersknecht J. Both verdronken. Hij was in dienst bij de Bus' Stoombootmaat- schappij, en men vermoedt, dat hij's morgens bij het aan boord gaan tusschen de boot en den wal is geraakt. Om 8 uur zag men bij de boot klompen en een pet in het water drijven. Het lijk werd spoedig opgehaald. B.'was af- komstig van Vlieland en woonde op de boot van de stoombootmaatschappij. Donderdagavond is bij de ouderlijke woning te Aalsmeer een 5-jarig zoontje van J B. verdronken. De politie te Velsen heeft aangehouden den arbeider J. B. te Velseroordt die on de ONTWAPENING VAN DUITSCH- LAND. Volgens de „Temps" heeft de Duitsche ge- zant hedenochtend de nota zijner regeering overhandigd, waarin hij de door het Duitsche kabinet genomen maatregelen kenbaar maakt ter uitvoering van de door den R a ad van Ge- zanten op 4 Juni voorgeschreven ontwape- ningsbepalingen. De nota is aan de vertegenwoordigers der geallieerden overhandigd. HET GRIEKSCH-BULGAARSCH GRENSGESCHIL. Het bericht van de „Daily Express", vol gens hetwelk Bulgarije het ultimatum van Griekeniland! zou hebben aangenomen, wordt tegengesprok-en. Grieksche troepen hebben een gedeelte van net Bulgaarsche gebied bezet en zijn, volgens een Exchange-bericht, voornemens daar te blijven tot Griekenland! voldoening zal heb ben gekregen. Te London is men er volstrekt niet van overtuigd dat ado Griekenland zal worden toegestaan deze pressie te blijven uitoefenen tot Bulgarije aan de in het ultimatum ge- stelde voorwaarden zail hebben voldaan. De Manchester Guardian" verklaart van be- voegde zijdfe te hebben vernomen dat de Britscbe regeering weinig beteekenis aan het incident hecht. Men wist reeds dat de ver- houding gespannen was sediert Griekenland geweigerd had het protocol te aanvaarden, volgens hetwelk groote vrijheden aan de Bul- garen in Macedonie zouden worden toege- stsan Een officieuze Grieksche nota meldt: Met den opmarsch der Grieken tot Petritri kun nen de Grieksche militaire operaties als ge- eindigd worden beschouwd, daar het beoog- de doel is bereikt. Het Grieksch-Bulgaarsche incident treedt thans in een zuiver diplomatiek stadium, waarin Griekenland moet staan op voldoe ning aan zijn eischen. Volgens de bladen zouden de door de Grie ken geleden verliezen bedragen vier dooden en acht gewonden. De secretaris-generaal van den Volkenbond ontving een tweede telegram van den Bul- gaarschen minister van buitenl. zaken, waar in wordt verklaard, dat de Grieksche troepen Donderdagmiddag en den daarop volgenden nacht hue operaties hebben- voortgezet en over een front van 32 K.M. en een diepte van 10 K.M. op Bulgaarsch gebied zijn dborge- drongen. De Bulgaarsche verliezen bedragen tot dusver: 3 soldatun gedood, 6 soldaten en een officier gewond, 7 soldaten vermist, een technicus dlrnstig gewond. Bij de beschieting van Petritri werden 7 personen gewond. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De militaire autoriteitcn hebben Woe pei foe tot opperbevelhebber der „Chineesche ge- allieerde strijd'krachten" gekozen. Het dip'omatiekc corps heeft besloten niet te antwoorden op een van Woe pei foe ont- vangen manifest. Niet-officieel wordt gemeld dat het mani fest zich keert tegen elke munitie-leening, die aan de centrale regeering wordt toegestaan en tegen het houden der tariefconferentie zoo- lang de huidige regeering aan het bew,ind is DE VERVOLGING DER COMMUNIS- TEN IN ENGELAND. Door den politierechter te Londen begon gister de zaak tegen de twaalf gearrcsteerde communisten. De vertegenwoordiger van het Q. M. verklaarde, dat ieder, die door woord of geschriit het communisme propageert, kan worden gestraft wegens „opruiing tot klas- senstrijd?' Voor het gebouw demonstreerden ongeveer duizend aanhangers der communisten. Het kwam evenwel niet tot ernstige incidenten. Een demqnstrant, die weigerde een commu- nistenvlag, die hij had ontplooid, op te rol- len, werd gearresteerd. DE STRIJD !N MAROKKO. De eolennes, die de Djebel Messaoed bc- zetten, zetten hun opmarsch vcort, vorderden een 1'5-tal K.M., overechreden de Wergha en maakten zich na een levendig gevecht van Mrala en alle ketens, die de Oed el Mizab beheerschen, meester. STORM IN HET ENGELSCHE KANAAL. Gister woedde een hevige storm, met een snelheid van 60 mijl per uur boven't Kanaal en het zuiden van Engeiand. Het luchtvaart- verkcer met het vasteland was onderbroken en de booten op Boulogne en Vlissingen had- den tegen een zware zee te kampen. Dc tek- graaflijnen in de streek van Folkestone zijn grootendeds vernield. Tot nu toe wordt echter slechts het vergaan van bark gemeld. ongelulc is over 'f Pierre's moeder voelt het lijden zwaar. De vrouw. Georgette is weg. Pierre gaat ook naar't buitenland en_grootmoeder blijft met de zorg over voor tw« kleinkinderen. Als zij hoopt op de thuiskomst van Pierre komt er bericht, dat deze bij! een treinramp is omgeko- men. Nieuwe smart. Een der kinderen wordt ziek. Nu acht grootmoeder den tijd gekomen om Georgette te waarschuwen. En deze kan de stem van het moederhart geen weerstand ■bieden. Zij keert berouwvol terug. En als dan blijkt, dat Pierre niet dood is, maar leeft en ook terugkomt, wordt alles vergeten en ver- geven en keert het geluk wee. Niemand dank- baarder dan de oude grootmoeder. De film wordt uitstekend gespeeld. Aller- eerst dient genoemd Bert he Jalabert, die de oude grootmoefler zoo natuurlijk en vol ont- roering speelt, dat zij terecht aller bewonde- ring verdient. Ook Genevieve Felix en Con stant Rimy als Georgette en Pierre gaven goed spel, terwijl de andere medewerkenden uitstekend voor hun taak berekend bleken. Mooi muzikaal geillustreerd maakt deze Fransche film veel indruk Pathe Journaal en Revue gaan vooraf met een echte drie-acter van Harold Lloyd, die zijn halsbrekende toeren v/eer met gemak en gratie uitvoert, en de menschen hartelijk.laat lacben. IMf- *1^', f:c;. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Gouddorst. Deze korte, maar krachtige en volkomen juiste titel van het hoofdnummer vain het A. B. T., doet terecht het vermoeden ont- staan, dat de film zich afspeelt in een streek waar goud gevonden worm. Eenige onderne- mende goudzoekers hebben een veld ontdekt, waar het edele metaal in ruime mate aaarwe- zig is. Zij leggen er beslag op eni zoo is de wet in goudland nu eenmaai zij zijn dus eigenaar. Een troepje schurken echter, onder aanvoering van een geraffineerd indi- vidu, Mcnara, (voortreffelijk gespeeld door Noah Beery) weet het echter voor te wen den, alsof zij in naam der wet van de goud- velden bezit moeten nemen en de rechtmatige eigenaars er uit verdrijven. Zij komen echter te staan tegenover de wraaklusitige goud zoekers, die een uitstekend voorvechter heb ben in Roy Glenister (Milton Sills, bekend uit vele goede films, als b.v. „de Apostel der Armen" en „De Zeehavik"). Deze weet te misd'adigers te dwingen zich terug te trekkeo. Natuurlijk kost dat ontzettend veel moeite en strijd. VoOral strij«t: Glenister begint een vuistgevecht met zijn voornaamsten tegen- stander, zoo hevig, zoo sensationeel, als in- derdaad nog nooit een gevecht op hiet witte doek is te zien geweest- Trouwens over de geheele film ligt een, romantisch, sensationeel tintje. Verder is er de gebruikelijke liefdesge- schiedenis, dit ,,goed" afloopt (Anna' Q. Nilloon als de jaloersche vrouw en Barbara Bredford als het eerlijke cordate meisje, zijn opperbest). Als geheel een film, die den liefhebbers zal voldoen van begin tot eind. De loensche Ben Turpin treedt weer eens in het bijprogramma op, dat ook in Hollancte nieuws bijzonder veel aardi|s en actueels te zien geeft. Victoria Theater. Het wonder der wolven. Een film van heel ander genre dan het laatste hoofdnummer. Was dat een aaneen- schakeling van grappen, soms met een ern- stigen tint, „Het Wonder der wolven" is niets anders dan ernsf, droeve ernst. Samen- zwering, bedrog,- achtervolging, een veld- slag, belegering van een vesting met alles wat daaraan vastzit, het volgt elkaar regel- matig op met daar tusschen door gevlochten een liefdesverhaal. 't Is een historische film uit den tijd der Franki'sche koningen, voor Nederland be- werkt door dr J. L. Walch; het verhaal is een verdichtsel. Het wonder der wolven doet zich voor, als Jeanne Fouguet met haar vader een brief van koning Lodewijk XI naar Luik mobt brengen om de in'woners te bewegen den vrede te be- waren en niet in opstand te komen tegen Ka rel den Stouten. De kening is echter in de macht van dezen geraakt en zijn leven kan slechts gered worden als bet vredelievende van zijn optreden blijkt. Daarom worden den bocdschappers twee ordonnancen nage- zonden om den brief terug te halen. Echter ook aanhangers van den hertog achtervolgen hen, omdat het humie bedoeling is dat de brief niet in Luik komt, omdat zij het bericht hebben verspreid dat de opstand is uitgebro- ken op aansporing de# konings. De eerstge- noemde boden bereiken het paar het eerst en Jeanne is al met den brief op den terugweg door de bosschen, als de anderen komen, den vader vermoorden en op zoek gaan naar fs dcchter. Biii\a hebben zij haar in handen, Marktberichten ALKMAAR, 23 Oct. 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 178 els wegende 145116 kilogramoien. abriekskaas: Meiine met merk 59.50, zonder nierk 56.50, cominrisiekaas met merk 61.50. Boerenikaas: kleine met imerk 60, zonder merk 56.50, cominissiekaes m. merk 62. Handel matig. ALK M AARSOHE E X PORTVE'I LING. ALKMAAR, 23 October 1925. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le sooit per 100 st. 12.20 22.90, 2e soort 7—/ 9, Roode kool1 per 100 K.G. f 2.30—/ 5.40, Gele kool per 100 <.G. 1.504.40, Wortelen per 100 bos 3.20—/ 7.60, Uien per 100 K.G. 4.80— 6.70, SJaboonen per 100 K.G. 8—/ 60, Andiivie per 100 stuks 0.20f 2.50, Brus- selsch lof per 100 K.G. 41f 48, Krop- sla per 100 K.G. 0.20—/ 2, Pieterselie per 100 bos 1.60—/ 3.40, Prei per 100 bos 4.70—/ 8.40, Postelein per bakje 0.30— 0.43, S'pruiten per 100 K.G. 7—/ 26, Spinazie per bakje 0.18f 0.50, Selderie per 100 bos 0.80—/ 4.70, Tomaten per 100 K.G. 18f 43, AppCten per 100 K.G. 5 tot 27, Peren per 100 K.G. 10—/ 34, Druiven per 100 K.G. 5870. BOVENKARSPEL ,,'De Tuinbouw", 23 Oct. 1925. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 15—/ 28, II 11—/ 17, III 1.70—/ 7.50, Roode kool 1.60—/ 3, Witte kool 0.80—/ 1.40, Gele kool 1.40 tot 2.60, Uien (grof) 2.20—/ 2.30, <ge- woon) 2.40—/ 2.50, Drielingen f 2— 2.10, Nep 3.25, Bieten 7.50—/ 9, Klei ne bieten 3.60'5.50, Slaboonen 2 3.40, Blauwe aardappelen 1.852, Bonte aardlappdlen 1.90. WIJD'EN'ES, 23 Oct. Veiling Tuindersbe- laing. Peren 6.3015.80, Appelen 9 14.20, Druiven 3236, Slaboonen /II tot 14, Snijboomem 1322.10, Bloem kool 18—/ 29, Roode kool 2—/ 3, Gele kool 45, Andijvie 1—/ 2, Spinazie 7-/ 9. I NOORDSOHARWOUDE, 23 Oct. 9000 K.G. Uien: Uien 5.60—/ 6.10, Drielingen' 5.30, Nep 8.809.30, Gro ve Uien 5.60—/ 6.10, 8000 K.G. Peen 3.604.40, 38200 K.G. Roode kool 1.20—/ 4.40, 5400 K.G. Gele kolo 2.10 tot 4.30, 33200 K.G Witte kooil 0.90— 1.10, alles per 100 K.G., 8200 stuks Bloemkool 11f 19, 2e soort 2.90 5.20 per 100 st. WAR MIEN'HUIZE'N23 Octe 1925. Roode kool le soort 2.503.60, Gele kool le soort 2.10, Witte kool le soort 0.70—/ 1.20, per wagon 100, Bloemkool 17.70—/ 18.70. Aanvoer: 3250 K.G. Roo de kool, 1800 K.G. Gele kool, 63300 K.G. Witte kool, 1065 st Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Oct. '25. Langedijker Groentenveiling: Bloemkool le s. s—/ 27.50, 2e s. 2.20—/ 7.60 per 100 stuks; Wortelen 2.70—/ 4.70; Roode Kool 1.50—/ 4.80; Gele Kool 1.80— 4.70; Witte Kool (vroege) 0.901.20; Uien 5.70—/ 6.30; Drielingen 3.30— 4.70; Nep 5.30—/ 7.90; Bieten 2.10 2.90; Blauwe Aardappelen 4.30, alles per 100 K.G. AanVoer: 14600 stuks Bloemkool; K.G. Wortelen; 48000 K.G. Roode 29600 K.G. Gele Kool; 36000 K.G. Kool (vroege); 5425 K.G. Uien; 2700 K.G. Bieten; 1625 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 23 Oct. 1925. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken": A.ardapelen 0.640.93 25 K.G.; Slaboonen f 0.805.45 per 15 K.G. Komkommers 5.20 per 100; Tomaten 11 —23 ct. per K.G.; Bloemkool 8—/ 23.10 per 100; Roode Kool 2.205.30 per 100; Savoye Kool 4.906.30 per 100; Spruit- kool 1.65—/ 2.15 per 15 K.G.; Postelein 20 ct. per mand (1 K.G.); Andijvie 0.60 2.70 per 100 krop; Selderij 5.60f 7.60 per 100 bos; Rapen 6.50 per 100; Bieten 9.50—/ 12 per 1000; Wortelen 20.50 p. IOC bos; Uien 1.25—1.60 p-r 25 K.G.; Drurven" 27-82 TCCE;* Dnelfigea 85—95 ct. per 25 K.G.; Nep 1.50—/ 1.80 per 25 K.G.; Appels: Westlandsche Belle- fleur 56 ct. per K.G.; Brabantsche Belle* flewr 12—15 ct. per K.G.Bramley Seedling 9—12 ct. per K.G.; Grorringer Kroon 9 ct. per K.G.; Huismanszoet 1012 ct. p. K.G.; Notaris-apel 10—11 ct. per K.G.Reinotte, goud 841 ct. per K.G.; Peren: Betirre Clairgeau 1842 ct. per K.G.; Beurre Su- perfin 14 ct. per K.G.; Boerengroen 10—26 ct. per K.G.Nouveau Poiteau 2033 ct. per K.G.; St. Nicolaaspeer 27—30 ct per K G.; Winterjan 25—30 ct. per K.G. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. STOOMVAARTLIJNEN. Boeton arr. 23 Oct. v. Java 1. v. Vlaandingea te Amsterdam. nrg t >MB. te Bremen. MIJ. 4. lO- ll 200 Kool; Witte una als de wolven komen, zich bescbermend om haar heen vlijen en even later de achtervoi- gcrs op. een na verscheuren. Dit gevecht met de wolven is inderdaad ten schitterende fotografische weergave, zocals ef trouwens zeer veel rnoois is in deze film, die terecht aanspraak mag maken op dc uitdrukking „massa-regie". waar een heele veldslag is weergegeven en het belegeren van een stad; waar de bevolking onder aanvoe ring van Jeanne als een iweede Kenau Has- celaar den aanvallers moedig het hoofd b'edt. Het bijprogramma is zeer mooi. vooral het journaal ide koninklijke familie te Amster- da)n, feest der kaasmarkt te Woerdea, enz.) en het Liszt-nummer. Deze film is de eerste van een seric muziek-films en gerust mag gezegd. worden, dat deze een bijzonder goede is. Wii zien den componist op zijn ouden dag zich tengevoige van een bloemengroet eener vroegerc vriendin zich aan herinneringen va:' voertig jarcn terug ovcrgeven, wafarbij hii een laatste ontmoeting heeft met een geliefd mcisie. een kleine Bioscopeii. Cinema Americain. Grootmoedertje. Een zeer mooi en ontroerend Fransch filmwerk, dat grcote belangstelling zal trck- ken, want de treffende scenes uit het leven. die deze film biedt, spreken tot de aanwezigen op bijzondere wijze. In het gezin van den fabrieksarbeider Pier re Marlet heerschte geluk en vrede. Pierre hoopt door een uitvinding in wat ruimer doen te komen. Maar de fabrieksdirecteur ziet niets in de plannen. Dat treft vooral Pierre's vrouw, die wel op wat beteren tijd had ge hoopt. Een «oogenblik scllenkt zij gehoor aan He verlokkende stem van den directeur en het. Ingezonden stulvken (Baiten veranlwoordelijkheid von de Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dot de redactie er mede instemt.) POSTBESTELLINGEN. Geachte Recactcui;! Vergun mij s. v. pi. een klein plaatsje in Uw geeerd biad, waarvooi bij voorbaat mijn oprechten dank. Naar aanleiding van het betoog van den heer Haanschoten, in de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Woensdag 21 dezer, opgeaomen in Uwe edi- tie van 22 October i.l. waarin genoemde heer Rotti arr. 22 Oct. v. Hamburg KON. NED. STOOJ Agamemnon arr. 23 Oct. v. Amst. te Rott. Bacchus vertr. 22 Oct. v. Bari n. Algiers, Ceres arr. 22 Oct. v. Bourgait te Varna. Erato arr. 23 Oct. v. Danzig te Amsterdam. Irene vertr. 23 Oct. v. Rott. n. Tanger. Neptunus vertr. 22 Oct. v. Triest n. Fiume. Orpheus vertr. 22 Oct. v. Kopenhagen o. Aarhuus. Ulysses arr. 22 OdL v. Piraeus te Salonica. Vesta vertr. 22 Oct. v. Melilla n. Barcelona. Dido vertr. 23 Oct. v. Amst n. Bordeaux. Eterpe yertr. 23 Oct. v. Amst. n. Kopenha- gen. i Fauna arr. 23 Oct. v. Alicante te Genua. Hebe arr. 22 Oct. v. Carthagena te Malaga. Jan Pietersz. Coen (uitr.) yertr. 23 Oct. t, Colombo. j' Neptunus arr. 23 Oct. v. Triest te Fiuma Nereus vertr. 22 Oct. v. Amst. n. Passages. Nero vertr. 23 Oct. v. Amst. n. Stettin'. Pluto vertr. 23 Oct. v. Amst. n. Barcelona. Strabo vertr. 23 Oct. v. Amst n. Gothenburg. KON. HOLL. LLOYD. Delfland (uitr.) arr. 23 Oct te Antw. Drechterland (uitr.) vertr. 21 Oct y. RSo Grande. Orania (uitr.) vertr. 23 Oct. v. Baliia. Zeelandia (thuisr.) arr. 23 Oct. te Monte video. HALCYON LtJN. Stad Haarlem arr. 23 Oct. y. Rosario te Rot terdam. Stad Zaandam vertr. 22 0ct.|v. Piombtno n. Griekenland. Florapark, v. Hamburg n. Smyrna, arr. 23 Oct. te Malta. Stad Zwolle vertr. 22 Od. y. Porto Vecdiii n. Griekenland. HOLLAND—-AFRIKA1 LIJN. Nijkerk (uitr.) arr. 23 Oct. y. Tanga te Kv lindini. Heemskerk (thuisr.) yertr. 22 Oct y. Port Said n. Marseille. HOLL AND- AMERIKA' LIJN. Kinderdijk arr. 23 Oct v. Buenos Ayres I. y. Duinkerken te Antwerpen. Spaarndam, v. Rotterdam a arr. 21 Oct. te Havana. DrecbiJdijk v. Rott. naar de N.-Pacificlrust, vertr. 21 Oct. v. Cristobal Kinderdijk v. Rott. naar de N.-Pacifickust, vertr. 19 Oct v. San Jose. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Bennekom (thuisr.) vertr. 23 Oct. v. Algiers. Kieldrecht (uitr.) vertr. 23 Oct. v. Suez. Meerkerk (uitr.) vertr. 22 Oct. v. Rangoon. JAVA QHINA JAPAN LIJN. Tjimanoek vertr. 22 Oct. v. Kobe n. Batavia. Tjibodas vertr. 22 Oct. y. Shanghae naar Chinwangtao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Priam arr. 22 Oct. v. Batavia l.v. Amst. te Hamburg. Medan (uitr.) vertr. 21 Oct. v. Djibouti. Patria (thuisr.) vertr. 22 Oct. v. Colombo. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Aleyone vertr. 23 Oct. v. Rotterdam n. Bue nos Ayres. STOOMVAART MIJ. ^CEAAN." Eumaeus, v. Japan n. Rotterdam arr. 21 Oct. te Marseille. KON. WEST-IND. MAILDIENSTv Oranje Nassau vertr. 23 Oct. Amsterdam naar West-Indie. JAVA-NEW YORK-LIJN. - Batoe v. Java n. New-York, arr. 22 Oct. ie Boston. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Deli vertr. 22 Oct. v. Mozambique a. Belra. HOLL AND-AUSTRALIA LIJN. Arendskerk (uitr.) vertr. 23 Oct. v. Port Said. Tosari (uitr.) vertr. 22 Oct. v. Fremaotte. EMZETCO LIJN. Jonge Anithonie arr. 23 Oct y. Jifalaga te Alicante. N. Orleans, van ter Amsterfl&msche Benrze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandscb Landbonwerediet. FONDSEN. 5 obi. 5 i'A 4 A ,'o 4 6 5 5 5 Koloniale Ne-d. Ind. N W.C. idem idem idem idem O Ind. idem idem idem Bank Hand. 1" D If 1000 '18 1000 '16 '000 '17 100C '16 1000 '19 1000 '15 1000 '16 1000 '17 17 Oct. 19 Oct. 20 Oct. 21 Oct. Bank Deli Maatij. Senembah 5K obi. Holl. Spoor 5'A obi. Staatsspoor South. Pacific Union Pacific Prolonv'atie Lijn 1922 1922 l06i/g 1013/u 93>u 985/8 93s;s ion/, 101 101 101 17 J x/, 1421/g 1436/8 413 1265/g 1 /\c 149s u 5481/, 395 355 166 38H/s 357 3681/, 362 66 107 160l/s 39is/4 4241/3 495 lbCS/16 141 s '8 3V* 1061/g lOll/g 986/, 98i/s 93 l/g 1011/, 101 1007/, 1007/g 173s/4 141 i/s 143s/4 4118/, 124s/4 7»A 14si/s 544s/4 3001/, 356 1671/g 383s/, 357 3615/g 352 65 108 1611/8 396 422s/, 492V4 1001/8 1001/8 97«/m 1411/, 3'A 1061/, 1006^ 981/, 93V, 951/is 101 v, 1007/8 '1007/g 1007/8 1717/, 14!-*/, 143!/, 410'A 125 71/, 147 5411/, 301 s/g 357V, 1686/g 387 3611/, 357 349 65 107V, 160s/4 387 l/g 4181/s 4871/, 1001,, 1001/8 1417,'8 38/6 106 100«A 98s/4 98'As 95 1016/, IOOsa 100»/4 100s/4 172 UUk 142»A 408»A 1248/4 7'/j« 1491/4 543* 303* 363 1695/g 391 Vi 355 371 3641/,. 641/, 107 159 389* 417 4881/, IOO1/11 IOO'/k 142* 37/g 106 101* 98* 981/, 95 101* 100* 100* 100* 172s/4 14H/1 142 l/g 410jA 560 307 362* 165* 391 s/4 362* 3641/j 359 62* 106* 158»/i 394 4198/, 4951/, 100* 1001/, 23 Oet. 1051/4 lOOi/i, 98i/» 98* 94il 101./, 100* 100* 100* 171* 141 141* 408* 125 7*. 149 5531/4 304»/4 361* 1631/4 390* 360 363 106 1571/4 397* 423^: 493 142* 3* iNCU. Handel Maatij. Philips Gloeilamp Cdmm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie IConinklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Arn/Lijn Java China Jap. Ned. Scheepv. Unie Deli Batavi Tab. 22 Ocj. .38/4

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 11