rrrafschennis. Recievoeringen waren bij !e onthulling verboden en hadden dan ook nie' plants. De plechtigheid beperkte zich tot een oprccht onder politiqtoezicht langs het graf, d:e zonder incidenten verliep. BANDIETISME IN CHINA. Bandieten deden een inval in een school te Kanton in den nacht van 20 op 21 October en voerden 50 studenten en 4 leden van het Chi- neesche personeel weg. KORTE BERICHTEN De tramstaking in het Ruhrgebied heeft zich nog uitgehreid. Zaterdag heeft nl. ook het personeel van de Westfahlische Klein- bahneri het werk neergelegd. De staking van het trampersoneel te Franfort a. d. M. is bij gelegd. Gister is het werk hervat De desbetreffende regeeringsconimissie heeft de Turksche regeering geadviseerd, de christelijke jaartelling aan te nemen voor of ficieel edata en't dagelijkseh leven, docli den Mohammedaanschen kaiender vooi' de gods- dienstige feestdagen te behouden. Een gezelschap studenten uit Neisse, in Opper-Silezie, bestaande uit negen dames en heren, maakt thans een rondreis door Neder- land, om in verschillende plaatsen voorstel- lingen te geven. Zij beoogen daarmede in zang, rei clans en toon eels pel een beeld te ge ven "van de volkskunst van hun land. Proyinciaal nieuws UIT OUDORP. Benoemd is tot opvolger van burgemees ter G. Bos Wz., alhier, diens zoon de heer W, Bos Gz. UIT HEILOO. Het conflict tusschen de melkfabriek „Wil- helmina" te Bergen en de melkslijters hier ter plaatse gaat door. Tot Maandag werd door de ,,Wi'lhelmina" de melk uitgevent 2 cent per liter beneden den prijs door de sJijters vastgesteld. Gister hebben de slijters de melk met 1 cent per liter verlaagd, dotih de „Wilhel mina" deed hetzelfde, zoodat het verschil nog steeds 2 cent per liter is. Intusschen profiteeren de huismoeders van dezen lagen prijs en het debiet van den con current wordt grooter. Door Burg, en Weth. is del evering en bet vervoer van materialen voor het onder- houd van de wegen gegund aan de firma Stoel te Alkmaar. Door de uitbreiding van het G. E. B. naar Zuid is er voor de Industrie ook gele- genheid gekomen om te profiteeren van den electrischen stroom. De heer J. Merks op „Kapel" heeft zijn fabriek voor houtbewer- king aangesloten bij het net, zoodat dit uit breiding van industrie beteekent. Ook vaklie- den denken er over om deze goedkoope kracht te benutten. De gemeente is in het bezit gekomen van een automatisch toestel voor het begraven. De eenvoudige werking van het toestel, waardoor de kist geruischloos wegzinkt, zal er veel toe bijdragen om de plechtigheid te verhoogen. Ook is een nieuwe draagbaar van nieuwe constructie aangeschaft met uitschuifbare zij- stukken. Met deze baar wordt niet meer op de schouders gedragen. Bioscopen. CINEMA AMERICAIN. Orootmoedertje. De film „Grootmoedertje" een waardig pendant van de veelgenoemde rolprent Boe der" blijft vele bezoekers trekken, die zeer ingenomen zijn met het vertoonde Het knap- pe, sterke spel van eerste artisten verdient dan ook ten zeerste de aandacht. Ongetwijfefld zullen ook de laatste dagen de film loopt nog tot en met Donderdag vele belangstellenden een bezoek aan C.A. brengen. Stadsnieiiws. VOOR HET CENTRALE NEUTRALE ZIEKENHUIS. Met 4 tegen 3 stemmen besloot de Raad te St. Maarten, ingevolge het voorstel van B. en W., aan het te stichten Centrale Neutrale Ziekenhuis een jaarlijksche subsidie toe te kennen van 100. POLITIENIEUWS. Terzake verduistering, gepleegd te Zaan- dijk, is tegen een alhier woncnd persoon, pro- cse-verbaal opgemaakt. Twee personen, die nog iets met de jus- titie te vereffenen hadden, zijn alhier aange- houden en naar het Huis van Bewaring over- gebracht. Gisterenavond omsfreeks 11 45 uur, hoorde de surveilleerende politie op bet Hof „Brand" roepen. Bij een ingesteld onderzoek bleek in een perceel aldaar, een begin van brand te zijn ontstaan, in 'n partij beddegoed Het gelukte den bewoner den brand met een emmer water te blusschen. De schade wordt door verzekering gedekt. AANRIJDING. Gisterenmiddag circa halfzes had tusschen de vrachtauto van de firma Rezelman alhier en die van de melkfabriek van Stompetoren een aanrijding plaats, met het gevolg dat de voorveer van eerstgenoemde auto brak. De oorzaak van deze botsing is vermoedelijk ge- legen in de verblindend sterke lichten van de auto uit Stompetoren. De beschadigde auto werd aan den kant van den weg gezet, waar de fa. Jac. Met het euvel verhielp. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. fn verband met het 7-jarig bestaan der afd. Alkmaar van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen wordt a.s. Woensdag in „de Unie" een bijeenkomst belegd, waarin als spreekster zal optreden mevr. Van Itallie van Embden, met het onderwerp„Onze tyran de mode". Men zie de annonce in dit blad1. Telesiraminen van heden. Gedeeltelijk gecorrtgeerd. DE GOUVERNEUR VAN NED. INDIe. 's GRAVENHAGE, 27 Oct. Wij verne- men van officieele zijde, dat de gouverneur- generaal van Ned.-Indie, mr. D. Fock, die tegen begin Maart ontslag uit zijn hoog ambt had gevraagd, zich op het verzoeK van net opperbesfuur bereid heeft verklaart om tot begin September 1926 aan aan het bewind te blijven. DE STRIJD IN MAROKKO. LONDEN, 27 Oct. Reizigers, die uit Marokko te Londen zijn teruggekeerd, vertellen dat er aanwijzingeri bestaan dat Abd-el-Krini voornemens is een groot of- fensief te openen tegen Adjir. Teneinde hun posities in de Riff-hoofdstad te be- schermen, moeten de Spanjaarden de zee- kust te Suani bezeiten en eveneens ver- scheidene heuvelen die de stad zelf beheer- schen. Krim echter verfrouwt crop dat het slechte weer de operaties moeilijk zoo riiet onmogelijk zal maken en hem in de gele- genheid zal stellen een aanval te doen op Adjir. De Rifien beschikken nog over vol- doende oorlogsmateriaa! en de geest onder de troepcn is uitstekend. De censuur te Ma drid is verscherpt. TREEDT HET KABINET- PAINLEVe AF? LONDEN, 27 Oct. De correspondent van de „Daiiy Mail" te Parijs meldt, dat Painleve hedenmorgen de ontslagaanvra- ge van het kabinet bij Doumergue zal in- dienen. De correspondent voegt hieraan toe, dat de ontslagaanvrage gisteren njet heeft plaats gehad om den minister van buitenlandsche zaken Briand in de gele- genheid te stellen's avonds een bespreking te hebben met den Britschen minister van buitenlandsche zaken Austen Chamberlain, die in verband met de zitting van den Raad van den Volkenbond te Parijs vertoeft. PARIJS, 27 Oct. De meeningsverschii- len tusschen Painleve en Caillaux zijn on- overbrugbaar gebleken. Painleve en tien an- dere ministers eischen een heffing op het kapitaal, Caillaux en de andere ministers zijn hier tegen. De „Echo de Paris" meent te weten dat aan Herriot de Kabinetsfor matie zal worden aangeboden. Deze zal echter weigeren, zoodat Painleve een nieuw Kabinet zal moeten samenstellen. De pers noemt Loucheur als de opvolger van Cail laux. HET KABINET PAINLEVe TREEDT AF. PARIJS, 27 Oct. Hedenmiddag om 2 uur heeft de Fransche minister-president Painleve aan den president der Fransche Republiek Doinerque het ontslag aangebo den van zijn kabinet. DE FRANSCHEN IN SYRIe. PARIJS, 27 Oct. De „Matin" maakt melding van alarmeerende gebeurtenissen in Syrie. Damascus is ontruimd. De Dru- sen hebben hun onderwerpingsaanbod te- ruggenomen. De toestand is ernstig, doch niet critiek. HET GRIEKSCH-BULGAARSCHE GRENSGESCHIL. PARIJS, 27 Oct. De Raad van den Volkenbond heeft de vertegenwoordigers van Griekenland en Bulgarije uitgenoo- digd, hem te doen weten binnen 24 uur dat Griekenland en Bulgarije hun troe- pen bevel hebben gegeven zich achter de grenze nterug te trekken en binnen 60 uur dat de vijandelijkheden gestaakt zijn en dat inderdaad aan de troepen een waarschu- vving gegeven is dat een heropening van het vuur ernstige sancties tengevolge zal hebben. HET GRAF VAN TOET-ANKH-AMEN. LONDEN, 27 Oct. Uit Cairo wordt ge- meld, dat het graf van Toet-Ankh-Amcn op 12 October is geopend. Het deksel van den sarcophaag is opgclicht, waaronder een andere sarcophaag werd gevonden. Dun linnen bedekte verscheidene bouquet- ten bloemen, die in goedeji toestand zijn. Marktberichten PURMEREND, 27 Oct. Aanvoer en prij- zen waren op de heden gehouden weekmarkt als volgt: Kaas: 14 st. .fabriekskaas f 56, m. m 60, 33 st. boerenkaas 57, m m. 62, 2 st. Goudsche kaas m. m. 61644 Kg. boter 2.602.70, 759 runderen, w.o. 385 vette 0.901.25, 352 melk- en gelde- koeien 185450, 22 stieren, handel run deren matig; 25 paarden 100/200, han del stug; 19 vette kalveren 1.20—/ 1.45, handel matig; 251 nuchtere kalveren: v d. slacht 15—/ 42, v. d. fok 16—/ 39, handel matig; 537 vette varkens, v. d. zoute- rij> 0.810.85, v. d. slacht 0.88— 0.92, handel matig;. .93 magere varkens 2448, handel vlug; 296 biggen 16 26, handel stug; 855 schapen f 40—/ 55, handel matig; 51 bokken; 119 ganzen /6.50 8.50; kipeieren 11—/ 14; eendek-ren 8, kuikens 0.30—/ 3.—. Eierveiling: kipeieren a: 4513 stuks 11.50—/ 14 20, kipeieren b: 479 stuks 11.40—/ 12 10; eendeieren a: 1271 stuks 8 30— f 8.50. AMSTERDAMSC HE MARKT. De aardappelprijzer, waren heden onver- anderd. Aanvoer 4 ladingen. Gtomeng-d nienws vereenigiNg voor kinder- en POLITIE-RECHT SPRAAK. Te Amsterdam is de najaarsvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging Des morgens kwamen ruim 30 leden-kinder- en politierechters, officieren van justitie. grif- fiers en hun plaatsvervangers, samen in het Observatiehuis voor Jongens der vereeniging Huip voor onbehuisden, gelegen aan de Busken Huetstraat De voorzitter, mr de Bie, kinderrechter te Rotterdam, verleende dadelijk na opening der vergadering het woord aan den heer G. EI. Honing, hoofddirecteur der vereeniging Hulp voor Onbehuisden, die namens die ver eeniging een woord van welkom richtte tot de aanwezigen en vervolgens aantoonde hoe de observatie van kinderen, die met den rechter in aanraking komen, geheel in de lijn ligt van de ontwikkeling der opvattingen omtrent de berechting. Kwam sedert de middeleeuwen eerst bijkans alleen het delict in aanmerking als maatstaf voor de op te leggen straf, than? zijn de persoon des daders en het milieu, waaruit hij stamt, in dif. opzicht van overwe- gende beteekenis. De directeur van het observatiehuis, de heer J. C. Raamdonk, gaf hierop een bespiegelen- de beschouwing over de cnmisbaarheid van observatie bij de opvoeding en over het em- pirisch-psychologisch karakter van de door hem gebezigde methoden. Nadat de onder- directeur, de heer Pieters, der vergadering aan de hand der in de inrichting gebruikte rapport-: rmulieren de overtuiging had ge- schonken, hoe deugdelijke en veelzijdige in lichtingen na verloop van twee maanden omtrent de verpleegden werden verkregen. werd een rondgang door het gebouw ge maaki. Dan wachtte een door.de ontvangen de vereeniging aangeboden verzorgde koffie maaltijd, ten besluite waarvan den aanzitten- den door de jongens zelf vervaardigde souve nirs werden uitgereikt. Des middags werd in een der zalen van het Paleis van Justitie de inmiddels talrijker ge worden vergadering heropend Dat mr. Bij leveld, president van het gerechtshof, zoo welwillend gastvrijheid verleende en zelfs in persoon tegenwoordig wilde zijn, achtte mr. de Bie een groote eer en een bewijs van de belangstelling, die de vereeniging meer en meer bij- de magistratuur ondervindt. E>e he den te behandelen onderwerpen, aldus spre ker weerspiegelen wat er leeft in hen, die zich met penitentiaire vraagstukken bezighouden Het streven naar individualiseering van de straf en haar nawerking uit zich in de actie tegen het speciale fiscale strafrecht en in die tegen de tegenwoordige wijze, waarop bewij zen van goed zedelijk gedrag worden afge geven. De invloed van den rechter op de exe cutie beoogt hetzelfde, vooral in dien zin, dat een straf of maatregel niet zwaarder druklce dan in het belang van individu en gemeen schap noodzakelijk is. Dat er voor deze onder werpen alom belangstelling bestaat, bewijzen de artikelen, den laatsten tijd in verschillende tijdschriften verscbenen. Over het onderwerp: bewijs van goed zede lijk gedrag, zijn pre-adviezen uitgebracht door de heeren mr. G. T. J de Jongh, vice- president der arr.-rechtbank en kinderrechter te Amsterdam en mr. O. J. Cluysenaar, oo- litie- en kinderrechter te Assen, die beiden 'tot de conelusie komen, dat een algemeene reqe- ling van deze materie hoog noodig is De afgifte der bewijzen zou in handen van den burgemeester kunnen blijven, doch onder ver- plichting ingeval van een vroegere veroor deeling het advies in te winnen der reclassee- lingsraden, van den antbtenaar der reclassee- ring of een bijzondere commissie. De moge lijkheid van appel worde geschapen; het strafregister worde hervormd in een register van schuldigverklaring, doch het ervan te maken gebruik beperkt Omtrent deze begin- selen bleek bij de vergadering eenstemmig he;d te bestaan, al liet de uitvoering verschn zich een request aan den minister samen te lende zienswijzen toe. Het bestuur nam on stellen. Mr. A. Rombacli, subst. officier van jus titie bij de rechtbank te Rotterdam' en'mr. H Th. Gerlings, advocaat en kantonrechter- plaatsvervanger te Utrecht, inleiders over bet fiscale strafrecht, bepleitten de algeheele af- schaffing van dit bijzondere rechi Alle aan de gedachtenwisseling deelnemende leden deelden dit gevoelen en brachten vele argu- menten daartoe aan uit de praktijk der rechtspraak. In elk geval zou zonder groot bezwaar de rijksadvocaat reeds kunnen ver- dwijnen. De vergadering machtigde het be stuur, zich ook te dezer zake tot den minister te wenden. Naar aanleiding van het derde onderwerp: Komt den kinderrechter invloed toe bij de ten uitvoerlegging van door hem in strafza- ken opgelegde straffen en genomen maatre- gelen en zoo ja, welke, praeadviseur mr. H de Bie, ontstond een levendig debat tusschen de kinderrechters van Amsterdam, Den Haag, Utrecht, Alkmaar, Almelo, Rotter dam, waarin ook andere leden zich mengden Een communis opinio bleek op dit punt nog niet te bestaan. De piae-adviseur erken- de zelf, dat de tijd blijkbaar nog niet rijp was voor de verwezenlijking van het principe, dat de kinderrechter tot de voltooiing der re- classeering toe contact met den minderjarige behoort te houden. Wei hield hij, daarin door anderen gesteund, het beginsel staande. Besloten werd, om de volgende vergade ring te houden op Zaterdag 22 Mei 1926 op de Stichting Hoenderloo bij Apeldoorn. Nadat tengevolge van de aftreding van jhr. mr. A. E. A. van Meeuwen benoemd tot vice-president zijner rechtbank, mr. W. A. J. M. Fick, rechter in de arr. rechtbank te Bre da, tot bestuurslid was benoemd, stoot de voorzitter deze welgeslaagde vergadering De Amsterdamsche leden hadden na afloop zorg gedragen voor een thee. VRIJZ.-DEMOCR. GEMEENTE- RAADbLEDEN. Zondag heeft ae vereeniging van Vrijz.- Dem. gemeenteraaasieuen in i\€acriand,.on- aer voorzuterscirap van mr. S. J. L. van iianen, naar jaarnjiiscne vergaa-ering ge- nouckn. De secretaris, de heer E. J. A. Abrahams, bracht'het jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat de toe&iana der vereeniging goed is. De reKening en veiantwooram-g werd goeuge- Keurd. iNaar aaniieiding van het in den Winscho- tenschen gemeenitxaad gedane voorstel om aan de gehuwdc onderwijzeres ontsiag te ge ven, sprak de vergadering met algemeene stemmen haar leeowezen uit, dat partijge- nooteh aan dit voorstel hadden medegewerist.. Besloten werd adhaesie te betuigen aan ten aan het hoofd-bestuur'van den V.-D. Bond gericht schrijven door de Vereeniging van staatsburgeressen ten deze gezonden. Hierna hield de heer lh. M. Kettlaar zijn nleiding over de taak der gemeentebesturen ten o-pzichte van het bijzonder lager ondcr- wijs. Hij wees er op, dat men de bevrediging die na d-e laatste giondwetsherziening Hon' ont staan, loyaal moet toepassen. Daartegenover wenschte hij echter tegen gevallen van mis- bruik ten sferkste te waarschuwen en te wa ken. Zooals de toestand thans is, zou er eigen- lijk voor de gemeenteraden niets te doen zijn an de bepaiingen van de wet toe te passen. indien niet talrijke pogingen tot misbruik, de heer Ketclaar noemde er verschillende. wa ren te weren. Hij ried aan de handteekemn- gen waarbij bijzondere scholen worden aan- gevraagd, nauwkeurig te onderzoeken. Vaak :>lijkt dq 1 men op deze lijsten namen aantreft van oudei-s, wier kinderen de school zeker niet zullen bezceken. Deze namen behoort men van de lijst af te voeren. Staaltjes van veeleischendheid van besturen van bijzo-ndere scholen bij nieuw te bouwen scholen werd n genoemd. Vooral bij verbouw en vernieuwing utostaan daardoor talrijke nioeiijkheJen. Vooral een geval als onlangs in het orgaasi van de Vereeni,. ug Vo'rksonderwijs werd openbaar geniaak:, waarbij het bestuur van een bijzondere sriiuol 1000 had geschon- ken aan de kerk stemt tot nadenken. De conelusie waartoe spreker komt is, dat het openbaar en bijzonder onderwijs zonder eenig voorbehoud gelijk moeten worden be- handeld; dat a* grove misbruiken zijn, doet hem leed, hij we-kt op, deze telkens bekend te maken. Wetswijziging waarbij onredelijke veeleischendheid dep schoolbesturen aan ban- den wordt gelegd, acht hij onvermijdelijk. Een levendige gedachtenwisseling volgde op deze met aandacht gevolgde rede. KORTE BERICHTEN. Gisterochlend half elf is in de groote rechtzaal van het Vredespaleis in den Haag de behandeling begonnen voor het Perma- nente Hof van Internationale Justitie van de Mosoel-kwes-tie. Prof. dr. H. J. Jordan heeft een lezing gehouden over de instincten van de dieren in hun verhoudig tot de menschelijke verao gens. In het Kon. Oudheidkundig Genoot- schap is een lezing gehouden door den heer C. G. 't Hooft over: „Amsterdam in 1275 volgens de traditie in Vondel's Gysbrecht". DE STORM RAMP. Men meldt uit Borculo aan de N. Rott Ct: Gistermiddag heeft de algemeene voorzit ter van alle na de ramp ingestelde taxatie- comniissien en andere commissien, mr. H. O. J. Maas Geesteranus, in een druk be- zochte bijeenkomst afscheid genomen van het gemeentcbc-stuur en de burgerij. De bur gemeester, jhr. de Mural 1, sprak hem toe en overhandigde hem namens net gemeentebe- stuur een gouden inedalje (de eenige, die zal worden verleend) met een oorkonde. IN DEN VREEMDE OVERLEDEN. De familie B. te Amersfoort heeft bericht ontvangen, dat de 21-jarige zoon des huizes, Merman B., als 3de stuurman in functie aan boord van het stoomschip „Boeroe", toen het schip in de haven van Mozambique lag, in't ruim is gestort en aan de gevolgen daarvan is overleden. AMBTENAREN DER REGISTRATIE EN DOMEINEN. De Vereeniging van ambfenaren der re- gistratie en domeinen heeft Zaterdag te Utrecht haar jaarlijksche algemeene verga dering gehouden. Het bestuur kreeg opdracht in en uitvoerig rekest aan den minister van financien de groote bezwaren kenbaar tc- maken welke ingebracht werden tegen het bij de Tweede Kamer aanhangige wetsontwerp. dat ten doel heeft, de heffing van de- vermo- gensbelasting .van het dienstvak der registra- over te brengen naar dat der directe be .-asungen. DE R.-K. SCHOOL K\X;ES I IE I E ARNHEM. De conelusie van het O. M. bij den Hooget Raad in de zaak van een beklaagde te Arn- hem, die door het gerechtshof te Amhem is veroordeeld tot een maand gevangenisstral wegens het plegen van valschheid in ge- schrifte (het plaatsen van valsche handteeke- ningen op lijsten voor de stichting van eer bijzondere school) is uitgesteld tot 9 No vember. EEN VERGETEN SCHULD VAN 66 MILLE. Door den Legcrcominandant zijn twee of ficieren van adminisfratie in commissie be noemd om zich ten kantore van de Paket- vaart-maatschappij te Weltevreden uit de boeken te overtuigen van de juistheid eener vordering ad. 66.000, welke deze maat- schappij op het Gouvernement meent te heb ben. Naar de Telg. verneemt moet deze schuld nog dateeren uit het jaar1909, doch net bestaan er van werd pas tien jaar later door de boekhouding da- K. P. M. ontdekt' Va- schiilende noodzakelijke bewijsstukken voor de geleverde militaire transporten ontbraken toen, zoodat slechts een deel der vordenn°- tot een bedrag van 15.000 aangetoond en onnnddalijk betaald kon worden. Zes jaren zijn er sedert besteed aan cor- respondentie over het resteerend bedrag ad. 06.OOO, waarvoor op het departement van Oo-iiog geen aanwijzingen meer te vinden waren. J en eiace een proces te vermijden, neeft de Regeering er thans- in toegestemd, dat haar de. rechtmatigheid der vorderino- bij ontbreken der bewijsstukken, uit de boeken aer K. P. M. zal worden aangqtoond. AANGEHOUDEN. Bij de politie te Haarlem was Donderdag aangifte gedaan, dat van een dame, die in een r.-k. kerk aldaar vertoefde, een tasch met inhoud was ontvrefemd. Als verdacht van de- zen^djffstal werd aangehouden de 24-jarige A. B. le zijnen huize is een liuiszoeking ge daan, waarbij verschillende gouden en zilve- ren voorwerpen werden gevonden, die van diefstal afkomstig moeten zijn. B. ontkent, dat hij den diefstal heeft gepleegd. Te J<oevorden is aangehouden de metse- laar T. L., vroeger vvoonachtig te Zwolle, die eenigen tijd geleaen zijn vrouw en kinderen heeft verlaten Wegens rijwieldiefstallen of ophchting was zijn aanhouding verzocht boor de burgemceslers van Hengelo, Ede, Nijmegen, Rotteiasm, Vroomshoop, Zaan- dam en Haarlem. Hij gaf mees-tal op, werk- zaam te zijn voor de firma Stork te Hengelo. van 27 October 1925. Opeave van Noordholiaadsch L an dfeou were diet. (Ontvangen per draadlooze telefoon}. - C. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. Varige Koers. Koers var, herkn te j.Ib. '.30 i!,m. :.45 j.m, 2.- i 1 - m I 129 i ]!,1U. 2.15 STAATSLEEN1NGEN. 6 N'ederl. 1923 A. 5 1919 BANKBNSTELL1NGEN. K.ol. Bank Ind'-che Bank Handel Mpij. Cert. v. .000 Reso. INDUSTR OND. BINNENL. Ceritr. Suiker Aand. F-irness«Stokvis '.and. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. A B Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR OND. BU1TENL. Anaconda H. V. A. Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROI.EUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Kolnniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber ^CHEEPVA ARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mij Nederlr.nd Holl. T.lovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomhoot Niev Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine Marine pref. ABAKXEN. Oude Deli Senemhah Deli Batavia Besoeki -\MEKIK A. Southern Rails Union Pacific 103 100S/16 17DA 13Ss/4 14U 140i7; 121D 1261/4 b5s/4 847,8 til Eys; 39o 94 129 557 300l/i 1021/4 148 135 7Vie 961/g 360 165 3891/, 36Ss/8 15% 2801/. 239 3871/, 2161/, 3361/, 651/4 53 156*/* 169 441/, 5l»/4 1911/, 77 21 05lfe 107/ifi 35% 4211/, 4941/4 393 3011/4 114 143M, t 1701/, 1333/; i 25i;> 409 555 300 148;-53 14'Ji/s 7 165 -901/, 366 283 238-9 380 2151/, 345 1561/, 192 77 101/s 351/4 422 494 393 115 1426/8 I GO i 170 ;.-D 1381/, 1241-5 80" 55—1/4 37 4l/J 395 129 5551', 3001/, 148 J-50 141—2 360 1051.8 393-2,'. 17H/, 138i/, 1261/. 15li 213 340 156 1911k 76 V, 101, 351/4 4211-2 4931/e 395 1381/, 126 371/4 553-6 303-1 140 97 -8i 1651/, 392—3/. 365—7J 283 2374—8 335 213 4 340-7 65 53 156|_J 191i/s 76'A 420-1 5533/4 3G1-5 1491-50 98-1/, 1683/4 3911,4 348 - 50 65 53 156i/e 169l/, 1901/, 77 211/4 PROLONGAT1E vorige koers 3f pCt., heden 3J pCt WlaSi-LKOERSEN AMSIERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Christinia New.York Italic I. I. Vorige koers 12.041/, 59.121/, 10.40 11.271/, 47.85 35.05 61.40 66.60 50.65 NiET OFFIC1EEL. 2.4S»4 9.91 IU Koeroop heden. Jft.noteering 12.04*/, 59.16 10.37 11.16 47.871/, I 35.05 61.52% 66.55 j 50.62% 9.87

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2