R. G. G. Schroder, flinke Dienstbode, Hnisboadster nette MEISJES VERSTELNMiSTER. BakkersleerlingP.G. een Bodezaak 1125.- ter leen flinke Dag-dienstbode, aankomend Bediende, Kin dermANTE13 162 92 SSeisf®, flinke Loopjongen, zaakje in Kruidenierswaren enz. hervaf Woensdag 28 October it net DA6MEISJE, Banketbakkers-Noodhulp I Advertentien ttVGagniE- 'WE0L!:CStfSEIS3SK©ESCJE Zcrg dat ge hct verwijderen van vlekken met benzine op voldcenden aft tend van een vlcm doet. Benzine is zeer brandbaar en reeds de- damp bangevaarliik warden. DE SALARIEERING DER RIJKSAMBTENAREN. De Tel. verneemt, dat de volgende week de wijziging van het bezoldigingsbesluit voor burgerlijke rijksambtenaren 1925 in dfe cen- trale commissie Voor georganiseerd overleg in Ambtenaarszaken zal worden behandeld. De belangrijkste voorgestelde wijzigingen zijn wel de volgende: 1 n de eerste saiarisklasse zullen de gemeen- ten Assen, Dordrecht, Helder, Hilversum, Leeuwarden, Vlaardingen woi'den opgeno- men. In de tweede klasse worden Ambt Har- denberg, Anloo, Havelte, Hindeloopen, Hoo- geveen, Krimpen a. d. IJsel, Muntendam, Odoorn, Oostzaan, Oude-Pekela, Sleen, Spij- kernisse, Steenwijk en Zuidwolde gebracht. Deze wijzigingen zijn aangebracht, con form het voorstel De Korver. Alle wijzigingen worden van kracht met ingang van 1 Januari 1926. Een referendaris ter departemente genoot tot dusver een bezoldiging van f 4500 tot f 5400 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van 300. Thans wordt voorgesteld dit sa- laris te brengen op f 4600 tot 5600 met 5 jaarlijksche verhoogingen van f 200. Een hoofdeommies zal f 3500 tot f 4500 verkrijgen met 5 tweejaarlijksche verhoogin gen van f 200. Een commies komt op 2500 tot f 3400 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200 en 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100. Een klerk behoudt 1100 tot If 2000, echter met 4 jaarlijksche verhoogin gen van f 100 en 5 tweejaarlijksche verhoo gingen van, 100. De schrijver le klasse krijgt f 1600 tot f 2100 met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100; de 2e kla&se krijgt 1000 tot [f 1500 met twee jaarlijksche verhoogingen van 100 en drie tweejaarlijksche verhoo gingen van 100. De machineschrijver ont- vangt 500 tot f 900 met vier jaarlijksche verhoogingen van 100 zonder jeugdaftrek. De eisch, dat de ambten'aar ten minste twee diensfjaren moet hebben om in het bezit van de huwelijkstoelage te kunnen worden ge- steld, wordt niet langer gehandhaafd. Zooals uit verschillende artikelen blijkt, al- dus de Tel., wordt voor het tot stand ko- men van afzonderlijke besluiten, de salaris- regeling betreffende, in meerdere gevallen ter wille van de uniformiteit de medewer- king vereischt van den minister van finan cier Aan dien bewindsman behoort <jpk te worden overgelaten de interpretatie van de bepalingen van het bezoldigingsbesluit. In twijfelachtige gevallen wordt dus het oor- deel van den minister van financien ge- vraagd. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Ct. Vandervelde, de minister van buitenland- sche zaken zal bij de bijeenkomst van de Ka- mers (den 2en Dinsdag van November) het tusschen Belgie en Nederland gesloten ont- werp-verdrag over de Schelde indienen, dat door de (ministers van Karnebeek en Hy- mans geteekend is. Te Brussel gelooft men, dat het verdrag in het Belgische parlement zeker kan zijn van een sterke meerderheid. SOCIAAL-DEMOCRAT1SCHE RAADS- EN STATENLEDEN. De vereeniging van sociaal-democratische raads- en statenleden heeft Zaterdag en Zon- dag haar algemeene vergadering te Amster dam gehouden. De heer M. G. v. d. Bergh (hoofdbestuur), behandelde het vraagstuk van de hooge hu- ren. Op voorstel van het bestuur werd besloten, dat een commissie zal worden benoemd, die tot taak heeft na te gaan, in hoeverre het noodig is het gemeenteprogram der S. D. A. P. aan te vullen of te wijzigen. Indien daar- voor aanleiding is, zal de commissie een con- ceptprogram samenstellen, dat na behande- ling in de jaarvergadering der vereeniging in 1926, aan het P. B. zal worden aangebo- den, ter vaststelling door het congrcs dier partij. In deze commissie worden benoemd: Ed. Polak, Jan ter Laan, J. F. Ankersmit, P. de Bruin, Zeeman, J. H. Paris, H. H. de Vos, J Reinalda, mr. G. v. d. Bergh en C. Werk- hoven. Besloten werd verder in 1926 een drie- daagschen cursus te houden voor raadsleden en a.s. raadsleden, over onderwerpen, de ge- meentepolitiek rakende? Na afdoening van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd de vergadering ver- daagd tot Zondagmorgen. In de Zondagmorgen voortgezette verga dering besprak de heer F. M. Wibaut de vraag, of het van soc.-dem. standpunt toe- laatbaar is, dat winsten uit gemeentcbedrij- ven in de gemeentekas vloeien. De heer Wi baut vatte zijn standpunt in zes stellingen samen. De egrste stelling is, dat het soc.-dem. ge- meenteprogam nooit winstuitkeeringen heeft afgewezen. Dat men het zoo opvatte, kwam doordat men zich voorstelde, dat gemeente bedrijven eigenlijk verbruikscooperaties zijn, doch anders weer dan wij die voorheen pro- pageerden, omdat wij een deel van te maken winst ervan wilden gebruiken voor doelein- den van algemeen cooperatief belang. De cooperaties der veertiger jaren waren eigenlijk revolutionnaire instellingen, die de winst voor algemeene belangen wilden bezi- gen, wat wij als arbeiderscooperaties propa- geerden was het z.g. Londensche type, dat cle winst aan verbruikers wilde doen komen Dit achf spr. een der overwegingen waaruit te verklaren is, dat men in soc.-dem. kringen in dezen zelfden tijd tegen winstuitkeeringen uit de gemeentebedrijven stelling nam. De tweede stelling is, dat de opvatting, geen winstuitkeering, door het verouderde kf.rakter der gemeentebedriiven tot haar tegenstelling is vergroeid. In den aanvang was b.v de gas- J levering een rechtstreeksche voorziening van I de verbruikers. Er was maar een grcep ver bruikers, die zonder winstuitkeering voor een zoo laag mogelijken prijs hun licht geleverd icregen. Naarmate de technick veranderde, hct gemeentebedrijf niet bleef een lichtvoorzie- ningsbedrijf, maar een bedrijf werd, dat zich richtte cp industrieele voorziening, naar die mate, hcudt de afwijzing van winstuitkeering cp, een gemeentcbelang te diencn. Leverde het gemeentebedrijf tegen kostprijs, dan gaf men.den particulieren industqeelen onderne- im rs van gemeentewege een vclkomen onnco dig geschenk. De tarievenpofitiek moet cp het verbrui- kersbelang zijn gericht. De voordeelen der technick moeten den kleinsten gebruiker evengoed ten goede komen als den grootsten- Dat is bij het electricteitsbedrijf en ook bij do gaslevering in Amsterdam bereikt en daar- door is de positie van het bedrijf zoo sterk veranderd. Ten dcrdc zou geen winstuitkeering leiden tot levering tegen kostprijs. De technische ontwikkeling maakt, dat voor groote groepen, ook bij huishoudelijk gebruik en zeker voor industrieel gebruik, geen individueele tarie- ven zijn vast te stellen. Iedere groote verbrui- ker behoeft feitelijk een ander tarief De vierde stelling is dat winstuitkeering geen indircte belasting is. In de rechtsche pers trekt men uit dit oogpunt de vergelijking Colijn-Wibaut sterk door. In de artikelen in De Gemeente heb ik, zegt spr., duidelijk ge- maakt, dat de hoeveelheid der levering van gas en electriciteit te bepalen is door* den verbruiker zelf. Van oplegging, zooals bij be- lastingen het geval is, is geen sprake in dit opzicht. Van'een individueele oplegging van meebetaling aan deze diensten dus evenmin Wij bepalen zelf of wij het artikel willen ont- vgngen en hoeveel wij er van willen betrek- ken. Er is een tijd geweest, dat men in Amster dam de uitkeeringen uit de bedrijven gebrui ken wide om de invoering van progressie in de belasting tegen te nouden. Dat was ver- keerd. Zij moeten alleen een verruiming zijn van de beschikbare middelen voor sociale voorzieningen. Winstuitkeeringen uit gemeentebedrijven zijn ons, dat is spr's vijfde stelling, als de tarievenpolitiek goed is, dus welkom voor de uitbeiding der sociale voorzieningen. Als zoo goed als alle gezinnen gas en electriciteit kunnen betrekken tegen redelijk'e prijzen, sputteren wij daar niet tegen, wijzen wij de winst niet af. In de zesde stelling erkent spr., dat hct verouderde standpunt mede voortvloeit uit onzen toenemenden invloed. Als wij de be- drijfspolitiek mee bepalen en richten kunnen op het verbruikersbelang en tevens op het besteden van de met gemeentebedrijven ge- maakte winsten invloed hebben, staan wij te- genover winstuitkeeringen anders. Zij leve- ren dan de middelen om voorzieningen te treffen, die anders achterwege moesten blij- ven. Stellingen, zeide spreker in het debat, kunnen wij niet aannemen, algemeene rege- len niet stellen. Alles hangt af van de bij- zonder plaatselijke omstandigheden en moet van de plaatselijke toestanden uit worden beoordeeld. Winstuitkeeringen zijn geoor- loofd als voldaan is aan goede bedrijfspoli- tiek en goede tarieven. Geeft men dat toe, dan zijn wij een eind verder^. Gevraagd was, wat men moet dden als men een distributiebedrijf heeft. Als regel zal dan geen winst genomen kunnen worden, omdat deze ttcvloeit aan het productiebedrijf. Als een gemeentecentrale uit levering aan andere gemeenten groote winsten haailt, lijkt spr dat onhoudbaar. Ingezonden stukken (Buiten veraritwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de r^dactie er mede instemt.) Geachte Redactie! Mag ik U beleefd verzoeken, onderstaand stukje als „Ingezonden" te publiceeren? Als muziekliefhebber was ik zeer verwon- derd en zelfs eenigszins verontwaardigd over uw beschouwing in uw hoofdartikel van Za terdag, betreffende de subsidie aan ons Ste- delijk Muziekkorps. Ik heb uw nummer van heden afgewacht om te zien of ook meer be- voegden een lans zouden willen breken voor het behoud van ons S. M. Dit bleek echter alleen te geschieden 'door een lid van het be- trokken corps, dat in waardige woorden zijn msening uitte, waarmede ik het volkomen eens ben. Het S. M. en zijn directeur kunnen en mogen geen „moderne" moppen-geven, ter wille van hun waardigheid. In de behoefte van het deel van het publiek, dat zich voor dergelijken interesseert, wordt m.i. voldoen- de voorzien door onzen straatorganist Bram de Wilde en zoo nu en dan door wat straat- muzikanten. Heusch, M. de R., als ons vrij hoogstaand S. M. met zulken bombast zou aankomen, zou het toch zeker de achting en belangstel- ling van het meer muzikale deel van het pur oliek verliezen! Wij hebben in de laatste paar jaren al vele corpsen. Van hier als van elders, ge- hoord, maar steeds bleek de superioriteit van ons eigen corps. En wilt u nu dit corps, als Stedelijk Mu- ziekcorps opheffen? Het publiek zou er U niet dankbaar voor zijn! Dat andere corpsen ook wel subsidie zouden willen hebben en daarvoor een paar concerten geven, neem ik gaarne aan; ook dat die corpsen wat goeds kunnen presteeren, maar men zal mij toch onmiddellijk toegeven dat het S. M. boven- aan staat. De wakkundige leiding van den directeur heeft van de dilettant-eden een ensemble gemaakt, dat er wezen mag, en zou U nu, ter wille van een paar duizend gul den, dit alles willen teniet doen en het pu bliek op minderwaardigen kost tracteeren? In dezen tijd van Volksopvoeding in elke rich- ting, mag men de muzikale richting niet ne- geeren of widens en wetens bederven door onbeduidende steps, fox-trots en dergelijken! Wie met mij heeft genoten van de uitste- kende uitvoering van werken als bijv. Brahm's Schwedische Tanze" (gecomponeerd door Nico Gerharz, en door ons corps on- der zijn leiding uitgevoerd, waarvoor hij den directeur en het corps 1 hartelijk complimen- teerde) of: Ochs klassieke, als moderne be- werking van „Kommt ein Vogel geflogen", enz. enz.. zal het zeker met mii eens ziin, dat het S. M, behouden moet blijven Wil men voor den Sted. Muziektuin de bestaande belangstelling behouden, dan moet een goed corps (en dat is ons S. M.) geregelJ concerteeren. Met beleefden dank, teeken ik. S. (Laten wij er allereerst even onze teleurstel- ling over uitspreken, dat inzender met S. eti niet.met zijn vollen naam onderteekent. Dit is toch wel eep kwestie waarbij ieder openlijk voor zijn meening kan uitkomen Wij hadden hoop, dat men, althans na ons onderschrift onder het stuk van den heer Rol, begrepen zou hebben, dat het geenszins onze bedoeling is het stedelijk mu- ziekcorps op te heffen en dat wij evenals ieder ander vol lof zijn over de capaciteiten van den directeur en de prestaties der werkende leden. Wij hebben die punten uitdrukkelijk buiten beoordeeling, gelaten en wanneer de heer S. het nu nog noodig acht zich als ver- dediger daarvan op den voorgrond te stellen, dan willen wij hem den goeden raad geven geen hersenschimmen na te jagen en zijn krachten voor nuttiger doeleinden te sparen. Het gaat er uitsluitend om het Stedelijk Muziekcorps op gelijken voet als andere mu- ziekvereenigingen te behandelen, daardoor meer dan* tot dusverre een eerlijken concur- rentiestrijd in bekwaamheid en populariteit te ontketenen en de gemeente vele duizenden guldens aan jaarlijksche subsidiegelden te doen besparen Dat is de hoofdzaak. Bijzaak is de publieke opinie over het korps en deze is nu over het algemeen niet zoo heel gunstig. De heer S moge dit betwijfelen maar juist al het feit, dat er hier vele andere corp sen en vereenigingen opgericht werden, be wijst al dat men aan het Stedelijk Muziek corps alleen niet genoeg had. En nu mag het volkomen juist zijn, dat er voor muziekkenners niets mooiers bestaat dan de hoogst ernstige werken, die het Ste delijk korps bij voorkeur op zijn programmas plaatst 'maar men houde dan in't oog dat de ze kunstliefhebbers men denke maar eens aan de kamermuziekavonden en de vele ande re concerten in Alkmaar meer dan voldoen- de van ernstig werk kunnen genieten. Nu willen wij daarmee geenszins be were a, dat het Stedelijk Muziekcorps geen ernstig werk moet levSren, maar het publiek, dat dit corps op zijn openbare uitvoeringen trekt, is toch weer heel wat gemengder en daardoor van heel wat ander gehalte, dan't publiek dat b.v. op kamermuziekavonden bij elkaar komt. Het korps is er voor het publiek en wil het popuilair blijven, dan zal het over het algemeen meer rekening met de volksstem- ming moeten houden dan het nu doet. Wij verwijzen nog eens naar het Stedelijk korps te Middelburg, dat zeer populair is en zeer gunstig bekend staat, ook al heeft het heel wat moderne stukken op zijti pro- gramma^s geplaatst. Nu kan men wel een houddng aannemen en zich zoo geweldig kunstenaar achten, dat men alles wat buiten het tot dusver gevolgde programma valt, Bram de Wilde-muziek noemt, maar het eenige wat men daarmee be reikt is dat er steeds grooter verwijdering tusschen het publiek en het korps komt en dit laatste alle Fausten, Martha's, en Trouba dour's ten slotte met een kraaienmarsch zal moeten beeindigen. Wat minder hoog voetstuk en wat meer soepelheid, wat meer aanpassing bij den geest van den tijd zullen het korps* een verjon- gingskuur doen ondergaan die het heel wat meer populair zullen maken dan het thans is. Menig korps is reeds aan onaantastbaar- heid gestorven. Laat het Stedelijk korps, dat door vele dui zenden guldens kunstmatig in *het leven word't gehouden, zich zoo moderniseeren, dat het de sympathie van het publiek herwint Laat het tracbten mm- dan tot dusver op eigen beenen te staan, opdat er mm' gelijk- heid in de subsidieering der verschillende korpsen kan komen en de gemeente een be- langrijk bedrag op den thans veel te hoogen uitgaafspost zai kunnen besparen. Red. Allan. Crt.) RECTIFICATIE. Door het inzetten van een verkeerden cor- rectie-regel ter zetterij is een zin uit ons vorig onderschrift onleesbaar geworden. Hij moet luiden: Wanneer hij nog even naleest wat wij Za terdag hebben geschreven, zal hij zien, dat wij .het corps niet willen missen en dat wij alle respect hebben voor de capaciteiten van den directeur, de muzikale talenten zijner leden en den ijver waarmede zij blazen ct trommelen. De vierde regel van boven was uitgevallen Mijnheer de Redacteur. Gaarne plaatsing voor het volgende: Door zich noemende „een belanghebbende" is reecfs eenige weken terug, ook op deze plaals, gewezen op den onhebbelijken toe- stand, geschapen door de afsluiting door middel van een hek vcor de z.g.n. Tuindorp- straat, nog wel door den Rij kswaterstaat En nog tot op heden rijst de vraag: hoe lang zal die iniserabele toestand nog moeten duren? Het zijn niet alleen de m-enschen die gedurende JlLm. 10 jaar gro-nden en opstailen van b^edoclde Tuindorp-combinatie hebben aangekocht, die gedupeerd zijn. Maar een ieder,'t zij burger of vreemdeling, alien hebben zich in die jaren met hun nering of zaken aangepast aan dezen doorgang. Ze'fs van gemeentewege heeft men grond aange kocht en behard, in het verlengde van de thans afgesloten straat ei. in verbinding met den nieuw aangelegde.i Heerenweg, waar- door ook deze belangrijke verbinding ten deele wordt teniet gedaan. Waar blijft in deze het bestuur van H-eiloo Vo:ruit? Het is een aanfluiting voor et vreemdelingen-, zoowel als voor het burgerverkeer Is er in den boe- zem van dat bestuur misschien (eigen) per- soontlij'k belang in het spel? Zoo ergens, dan af: is er dan geen recht? Zoo ergens, dan moet flier civiel recht worden gedaan in kort geding z.g.n. snel recht. Vraagt men in der- gelij'ke kwesties een jurist (advocaat) om ad- vies dan is zijn eerste vraag: Is er geld en is en geld, dan ook recht. Welnu hier is geld, b'ijkbaar veel geld. En zullen we nu maar ter wille van dat een dergelijk bruut optre- den voor zoete koek moeten aannemen? Is de geheele toestand ter plaatse nog niet treurig genoeg? Aan de een? zij van den riiksweg bij de kleinste regenbui een sloof met water dioor het weg- nemen der tramrails en het laten voortbestaan van den daardoor ontstanen de- solaten toestand. En aan de andere zijde uit pure liefhebberij van een paar exploitanten (contra Amstelijk gedoe) doodloopen tegen een hek. Laat men dat hek bij een of meer der Tuindorpspeculanten voor de deur zetten. Men treft hier absoluut den verkeerde. Het laat die heeren koud. Dank zij den. woning- nood der laatste jaren zijn grond en opstai len van 't Tuindorp voor het overgroot ge- deelte verkocht, dus men heeft blijkbaar wat de straat betreft maling aan Jan Publiek. Mijnheer de Redacteur, wij hebben nog een hoop en die is, als men den schandelijken toe stand nog langer zoo wenscht te laten, dat namelijk Smen Betaalt in vereemiging met Jan Publiek er zijn schotiders onder zet en dat werkje in eigen beheer uitvoert. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, M. VAN STEEG. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl, Meteorologisch lnstituut te De Bildt. Laagste barometerstand 731.7 te Storno- way. Vei-wacliting (van den avond van 27 Octo ber tot den avond van 28 October): Afnemende zuidelijke tot westelijken wind, aanvankelijk zwaarbewolkt tot betrokken met regen en zelfde temperatuur, later ge- deeltelijk b^wolkt en iets kouder.. Inplaats van kaarten. Hiermede geveu wij U metblijd- schap kennis van de geboorte van onzen zoon JAN. F. BRANDS. A. BRANDS—De Waal. Gent, 26 October 1925. Henegouwstraat 5. Hartelijk dank aan alien, die blijk gegeven hebben van hun deelne- ming bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, Wed. IJ. DE BARKER geb. Plas. Uit aller naam Jb. DE BARKER. Alkmaar, Oct. 1925. Onzen welgemeenden dank aan alien die belangstelling toonden met ons koperen feest. P. SLOT. A. SLOT—Schoen. Oterleek, Oct. 1925. arts, DE PDAK1IJK. Kosteloog. Uit een exploit van mij, deur- waarder, van den 26 October 1925, beteekend op de wijze bij artikel 4, 70 van het Wetboek van Bur gerlijke Rechtsvordering voorge- schreven, blijkt, dat ten verzoeke van CORNELIA JACOBA BRAS, wonende te HELDER, die domicilii kiest ten kantore van den procu- reur Mr. P. A. Offers aan de Oude- graoht 275 te Alkmaar, is OPGE- ROEPEN, PIETER GRANDE, vader van na te melden minderjarige, welke geen bekend hoofdver- blljf of werkelijk verblijf binnen het Koninkrijk heeft, om op DONDERDAG den ACHT EN TWINTIGSTEN JANUARI 1900 ZES EN TWINTIG, des voormid- dags 10uur te verschijnen in Raadkamer der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel aldaar, TEN EINDE in zijn voormelde hoedanig- heid te worden gehoord over de voorziening in de voogdij over de minderjarige TRIJNTJE GRANDE, geboren uit het huwelijk van COR NELIA JACOBA BRAS en PIETER GRANDE voornoemd, welk huwe- ljjk door echtscheiding is ontbonden verklaard. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder, Alkmaar. Machinate Brei-lnrichting Zocherstraat 26 (bjj de Visscheis- laau). Repareert zelf niet langer dan noodig is. Laat uw fijne schaften bij ons aanbreien en uw kousen zijn als nieuw. Speciale vervaardi- ging van ijzersterke schoolkousen Aanb. M. HOUTKOOPER—BOL^ Gevraagd per 1 NOV. een zelfstandig kunnende werken en koken. Zich aan te melden tusschen 3 en 5 uur n.m. JAN JACOBLAAN gl, Bergen. Salaris f 7 p. week. TEHIHS of KOSTHUIS gevraagd voor jongentje van 9 en meisje van 8 jaar, voor beiden of alleen. Brieven met conditien, bur. van dit blad onder letter K 534. Bij een BANKINSTELLING kan geplaatst worden een niet onder 18 jaar. Sollicitaties onder letter N 537 bur. v. d. blad. •s Avon ds tot <8 uur •®T 1© UUR Nieuwemdijk 225-229 Vd Dam AMSTESIbAM Te Alkmaar wordt gevraagd: kuunende koken en genegen met hulp der werkster het huiswerk te verrichten. Schriftelijke aanmekling onder no. 3400 aan N.V. Boekh. v.h. K. TER BURG. Gevraagd een niet beneden 16 jaar, van 8 tot 12 voprm. EMMASTRAAT 4. Tegen einde November een gevraagd, bij man alleen, klein boerenbedrijf, Ook genegen samen te leven. Adres C. WINK, Dirkshorn. Gevraagd in klein gezin 15 a 16 jaar, van 's raorgens. 8 tot 's middags 4 uur. Zondags vrij. Aanm. na 6 uur,BARKER. Bier- kade 15. Aan de Stoom-Wasscherij van S. KROM, Schermerweg; kunnen eenige geplaatst worden. Mevrouw VAN liOOKEREX CAMPAGNE, Middenpad, Heiloo, vraagt voor direct een Zich aan te melden te Heiloo. biedt zich aan, ook voor 3 of 4 d. p. week. Adres te bevr. bureau v. d. blad. Voor direct gevraagd goed kunnende fietsen. W. VREUGDENHIL, Mient 4. Zoo spoedig mogelijk gevraagd, nette bij F. J. RONKEL, Rustenburg. Ter overname aangeboden een kan door de vrouw worden waar- genomen. Huis te huur. Te bevr. bij C. MUL, Konings- straat 7. op Alkmaar, met Vrachtauto. Ook stand alleen. Huis en stal te huur. Prijs billijk. Brieven bureau van dit blad, onder letter J 533. NET PERSOON vraagt maandelijksche afl. Brieven onder letter H 532, Bur. van dit Blad. War me schooljas van prima wollen Rating twee rij knoopen „E«ter" Eleg. Kindermantel van pr. Velour met bontgarn.aan kraag, manchetten en on- deraan. Chique ge- bord. rand. Moderne Jdeuren

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3