Wyberi Geesfteffifke en fiSianiefiffe kracfrf vofgen na tijdelenk gebruik van Fester's Maagpillen Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft 'normalle werking der ingewanden, en hclpt de lever om ge- zond, voedend bloed te vonncn. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prijs per fiacon van vijftig versuikerde pilten 0.65; in apofheken en drogistzaken. DE STAKING IN DE METAAL- BEDRIJVEN. Hervatting van het werk bij Wilton. Zander eenig incident is gistermorgen de arbeid aan Wilton's Machinefabrieken en Scheepswerf hervat. Stakers en werkwilligen betraden n-aast elkaar de poortem1; hier "en daar werd een minder vriendelijke opmcr- king gehoord, maar de stark overheerscben- de stemming was er een van opluchting, dat het conflict zoo spoedig was opgelost. Er boden zich bovendien losse arbeiders aan in zoo grooten getale, dat het werk in alle af deelingen met volile capaciteit kon worden hervat. De toestand bij de firma P. Smit Jr. In den feitelijken toestand bij de firma P. Smit Jr. is gisteren geen veranckriug srako- men. Gistermorgen om-11 uur is opnouv, een strikt huis'houdelijke vergadering per sta kers gehouden, waarin alleen de aigemoene toestand besproken is, en adviezen zijn gege- ven. Zaterdag liepen er geruchten, dat in de- ze vergadering het bestuur van den moder- nen bond opnieuw tot opheffing van de sta king zou adviseeren en ditmaal met zijn ad- vies beter resultaten verwachtte, maar hier- van is niets gebleken, en een zoodanig ad- vies is niet opnieuw aan de orde gesteld. De staking duurt dus op het oogenbtek onver- anderd voort. Gistermorgen hebben vrijwel dezelfdie 500 man de fabriek betreden a Is Za terdag, en van eenige noemenswaardige uitbreiding of inkrimping is geen sprake. De cijfers, die de moderne bond Vrijdag verschafte (een to- taal van nauwejijks 200 man) zijn echter be- slist onjuist; het getal 500 is eerder krap dan overdreven. Uit d$ omgeving van die Hiltesluis hebben zich gistermorgen 10 a 15 man bij de sta kers aangesloten, maar dit verlies is vergoed dootr grootere opkomst van de zoogenaamde buitenmenschen uit Dordrecht en van de eijlanden. Mishandelingen. De toestanden op Tuindorp en Feyenoord zijn er gedurende den vrijen Zondag niet op verbeterd. Van directe mishandeling zijn bij de politic geen klachten binnengeikomen, maar het aantal klachten over seheldpartijen, duwen en stompen is toegenomen, en het bedreigen van de vrouwen der werkwilligen .wordt meestal per geniepige anbnieme brie- ven vbortgezet. Een paar communisten heb ben in hun voortuintjes opschdften doen plaatsen, waarin leveranciers aangemaand worden, te weigeren om de gezinnen der „on- derkruipers" melk, brood en de voorgaamste levensmiddelen te leveren. De politie, die ook in dit stadsgedeelte met grooten tact optreedt, is den toestand op dit oogenblik nog meester, maar dq spanning iieemt van dag tot dag toe. DE MOORD OP MEVROUW CAMPBELL. Het Alg. Ind. Dgbl. meldt, dat het hoofd- parket te Batavia zich is gaan bezig houden met den moord, in een Garoesch hotel ge- pleegd op mevrouw Campbell Mac Fie, ter-» wijl voor zekere onderzoekingen door Garoet de huilp werd ingeroepen van de Bandoeng- sche recherche, die echter alleen plaatselij'k werk verrichtte. De doodelijke wonde, zoo bericht men aan het blad, werd zeer tedmisch toegebracht, door kundige hand, terwijl de moordenaar de slagader zoolang dicht hield, teneinde vrij te blijven van aanraking met bloed. De andere sneden zijn slecfats pro forma toegebracht Er is verder gebleken, dat de moordenaar de kamer van de dame is binnengekomen via een leeg vertrek er naast, zoodat van tevoren de tusschendeur geopend moet zijn gewor- den. En hierin heeft wellicht een hoteljongen de behulpzame hand gehad. Roof moord acht men thans uitgesloten, aangenomen wordt, dat de vermoorde al van de Shaits af is gevolgd om haar om het le- veni te brengen. Mr. Einthoven, die met verlof in die Prean- ger regentschappen vertoefde, heeft aan het hoofdparket het verzoek gedaan om met de geheimzinnige moordzaak te worden belast. Zulks is toegestaan, waarop mr. Werkman, die reeds over eenige gegevens beschikte, zijn bevindingen aan zijn collega overdroeg. Uit Garoet schrijft men aan het Alg. Ind. Dgbl., dat het gebrek aan pieteit bij de be- grafenis van mevrouw Campbell vel$n ge- hindterd heeft. Het stoffelijk oversehot werd uitgedragen van het gewestelijk ziekenhuis: en er was een Euiopeaan, die de koets volgde naar de be- graalplaats; de heer, die in Buitenzorg met de vermoorde in kennis was gekomen, en die toevallig te Groet was met het oog op de pi antersvergadering. Overigens volgde niemand, maar dan ook niemand. Noch eenige autoriteit, noch een van de vele menschen die in Garoet altijd roepen over het toerisme. Zelfs de begrafenis- dienaar was niet bij den stoet: die wachtte op de begraafplaats En op het kerkho-f was als eenig vertegenwoordiger van het be stuur de allerjongste ambtenaar B. B. aan- wezig. „A!s wij in een vreemd land vermoord worden, gaan ze dan 66k zoo met ons om?" vraagt ons in ontroering een lezeres uit Ga roet. En dit overkwam een toeriste, in een der grootste toeristencentra van JavaIs dat een •manier, om bij vreemdelmgen sympathie te wekken DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Het bestuur van het R.-K. Werkliedenver- bond in Nederland heeft in een brief aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen ge- wezen op de vele ongelukken op de onbe- waakte overwegen, en verzocht, middelen te beramen om de kans op ongelukken tot he( uiterste te beperken. Het heeft zich de vraag gesteld, of er bij de huidige ontwikkeling van de techniek niet iets zou te vinden zijn, waar- door met betrekkelijk geringe financieele of fers het euvel aanzienlijk zou kunnen worden bcpcrkt; het denkt aan de toepassing van electrische (licht)-seinen of schcllen, die door den naderen trein automatisch in werking zoticren'worden gesteld. Een afschrift van den briei is gezonden aan den minister van waterstaat. VRIJHEIDSBOND. Onder voorzitterschap van den heer B. E. Wolda, vcorzitter van de afdeeling Delft van den Vrijhcidsbond, is Zaterdagmiddag te Delft een vergadering gehouden van afge- vaardigden der afdeelingen in den provin- cialen kieskring Delft, waarin besloten is tot stichting van een provinciate centrale kies- vereeniging in dezen kieskring. GEWELDPLEGING. De matroos J. B. uit Amsterdam vervoeg- de zich Zaterdagnacht aan het gebouw Boschhoek te Rotterdam om onderdak; het werd hem geweigerd, omdat hij in zwaar be- schonken toestand verkeerde. De man heeft toen een straatkei losgemaakt en een groote ruit van dat gebouw ingegooid, waarna hij door de politie is opgesloten. DE DUITSCHE INVOERRECHTEN Men meldt aan de N. R. Crt. dat als ge- volg yan die besprekingen in Berlijn de Duit- sche invoerrechten voor sommige tuinbouw- pioducten belangrijk minder zullen worden dan oorspronkelijk was vastgesteld. Zoo zal de Moemkool niet met 20 mark, doch met sieciits 5 mark per 100 K.G. worden belast, en voor de sluitkool zal een invoerrecht van - ii 2 >2 mark (thans 4 mark) worden gehe- ven. PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND. Het gemeentebestuur van Edam pleit in een adres van de Staten, naar aanieiding van de voorstellen van Ged. Staten tot verbete- rmg van de wegen in deze provincie, voor opnemmg onder de primaire wegen van het deel van den z.g. Zesstedenweg, dat ligt tus- schen Schouw en Oosthuizen via Monniken- dam-Edam, en wel op grond, dat daardoor de verkeersweg, verbindende Noord-Holland ten Noorden van Oosthuizen met Amsterdam dus de weg Oosthuizen—Purmerend—Am sterdam, ontlast zou worden, en verder om dat die weg, speciaal om het drukke toeris- tenverkeer in den zomer van Amsterdam uit naar Monnikendam, Marken, Edam en min of meer ook verder door naar Hoorn, de Beem- ster, enz., wel degelijk behoefte heeft aan een verandering, zooals die voor de z g pri maire wegen wordt beoogd. EEN PATROUILLE AANGEVALLEN In den nacht van 22 op 23 October is te Bakongan, in het Tapatoeansche, een pa- t °w7- »n'dfer. commando van eerste-luiienant J. Wiarda, bij welke patrouille zich ook de controteur der ondterafdeeling Tapatoean, de heer n. K. Jacobs, bevond, aangevallen. Onzerzijds vielen twee dooden en vij-f zv'aar gewonden; drie anderen werden licht gekwetst. Luitenant Wiarda werd licht ge- wond aan de rechterliand'. Vijf militairen nevens de coniroleur, bleven ongedberd. Het gewestelijk vaartuig Bellatrix is 25 October derwaarts vertrokken met vier bri gades, onder commando van kapitein J. Pa ris, fumgeerend controleur van die onderaf- deeldng Meulaboh. De scherpste actie zal worden gevoerd. DE MAN UIT DE KOOI. Het opzienbarend1 geval van den man, die op de grens der kota Bandoeng gedurende anderhalf jaar in een kooi werd opgesloten, omdat hij door zijn broer zoo lastig werd gevonden, is in handen gesteld van de veld- politie, die tezamen met de tweede sectie het onderzoek is begonnen. De dokter heeft den ongelukkige onder- zoc'ht en voorloopig stechts kunnen constatee- ren, diat hij zwaar is ondervoed. Van krankzinnigheid is niets gebleken, doch uiteraard vordert het constateeren daar- van langen tijd van observatie om tot een conclusie van beteekenis te kunnen geraken. Duidelij-ke symptomen van die krankzinnig- heid zijn niet aanwezig. De zoo lang van zijn vrijheid beroofde man wordt thans in het hospitaal verpleegdr en verder geobserveerd. Intusschen is pro- ces-verbaal opgemaakt en zal een vervolging worden iogesteld tegen de vera nt woordel ij ke personen wegens wederrechtelijke vrijheids- berooving op een wijze, waardoor zwaar l'ichamelijk letsel is teweeggebracht. KORTE BER1CHTEN. Zaterdag is door een zich daartoe ge- vormd hebbende commissie een complete radio-installatie aan den raad van beheer van het homopathisch ziekenhuis te Ouderijn (bij Utrecht) aangeboden. Te Beelingwolde is gisternacht een huis, bewoond door Geerts Kuiper en Hendrik Nomden tot den grond afgebrand, De oor- zaak is onbekend. Te's Gravenhage is op 74-jarigen ieef- tijd overleden de heer R. van der Meulen oud-bibliothecaris van het Rotterdamsche Leeskabinet. De organisaties van werklieden in hei brouwershedrijf nebben aan den Bond van ftederl Brouwerijen bericht. dat zij de be- staande coliectieve arbeidersovereenkomst, welke 31 januari as. eindigt, niet ongewij- zigd wenschen voort te zetten. Zondag is te \mhetn overleden, 65 jaar cud, de heer mr. T. S. Tromp, oud sident van de, thans opgeheven, rechtbank te Heerenveen, ridder in de orde van den Nederiandschen I.eeuw. Zondagmiddag is de nieuwe opper- rabijn voor het ressort's Gravenhage, de heer I Maerssen, geinstelleerd. Prof, iy H A. Brouwer heeft gister- middar zijn intreerede gehouden als bui- tcngewoon hoogieeraar in de geologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Prof. dr. G. M. Verrijn Stuart heeft gistermiddag zijn intreerede gehouden als hoogieeraar aan de Handelshoogeschoo1 alhier in de economie. wIsselmedaiTle Mej. B. Gerritsen; voor meis- jes l e pr. Ali de Goede. Wedstrijd voor heeren le afd. le prijs Jb de Goede; 2e afd. le pr. C. de Goede Jr. Het mag zeker wel een bijzonderheid ge noemd worden, dat de 3 kinderen van den heer C. de Goede, hoewel zij nog heel jong zijn, alien een eersten prijs behaalden UIT ENKHUIZEN. Men schrijft uit Enkhuizen aan de N. R Gourant: In de nabijheid van den Drommedaris staan vier oude huizen met opmerkelijke ge- Panjs m de afdeeling boel^ulciciinsf en $e- gepaste grafiek, voor affiches de „Grand Prix" toegekend. UIT DIRKSHORN. Onder leiding van den heer G. Schooil is Zaterdagavond in de fraai versierde kolfbaan van den heer Bruin een feestelijke vergade ring van „Onder Ons" met de leden van het Feestcoinite, alien met hun dames, gehouden, waarin de penningmeester de heer A. Kiste- maker de financieele uitkomst van het con- cours heeft meegedeeld. De totale ontvangst bedraagt 5456.92, de uitgaven f 4932.35, 524.57, bed™ vengenoemd middeleeuwsch verdedigings werk. Edn van dgze perceelen, met trap- gevel en zeldzame binnenbetimmering, was te koop en is thans aangekocht door de ver- eeniging .Hendrik de Keyser", waardoor dit oude stadsgedeelte in zijn geheel blijft be- staan. UIT NOORDSOHARWOUDE. De Markt. Het was wel te verwachten, dat de aanvoer deze week vele minder zou zijn, dan de laat ste weken het geval was. De zeer drukke tijd van het binnenhalen van rWin'er'f0°^ is aangevangen en dan wordt de voorgaande weken alles gedaan om de handen ruim te krijgen. ^oc')),as dan cleze week de aanvoeir si edits ruirn 60 wagons tegen de vorige week 105. wordt gestort in de kas van „Onder Ons." Daverend applaus van de leden is een har- telijke dankbetuiging van den voorzitter voor het gehouden beheer. Den directeur der M uziekvereeniging, den heer Blaauw wordt een fraai bouquet, den voorzitter L. v. d. Oord een aandenken aange boden. Voorts wordt de avond gezellig gepasseerd met zang, muziek en spelv terwijl nog vele vriendelijke complimenten worden gewi'sseld Terwijl de leering Lu'^^dijk de avondles in de openbare schoe'. aOner ba- zocht, is zijn nog vr-n fi ts, die hij bmten had neergezci, door ecu onbekende meegenomen. De politie doet onderzoek. Intusschen we- derom een waarschuwing aan anderen, geen tegen heeschheid WIJDENES, 26 Oct. 1925. Veiling „Tuin- dersbelang". Op de heden gehouden veiling besteedde men voor: Appelen f 713.80; Perec 8 —f 15: Bolemkool 618; Roode kool f 1—f 2: Gele kool 2-/ 4; Prei f 4—.f 7; Andijvie 1.20- f 2.40. Zeetijdingen. ue pnjzen waren in het algemeen even be- f'.Usen onbeheerd te laten staan, vooral niet tor dan de laatste weken. De roode kool, die toan ten hoogste 4.30 kon opbrengen, wist't nu eenmaal tot 5.20 te brengen en de laagste noteeringen, die .oen bijna alle 1 of minder waren, waren I nu van I 1 tot 1.30. 1 Pf witte en gele kool lieten vrijwel het- zc.iae verschijnsel ziea. De witte verhoae^deii met ongeveer 40 cent en de gele verhoogden voor een deel met ongeveer j 1 De aardappelenaanvoer is het opnemen tijna met meer waard, stechts ruirn K ®PS0i'^aSOJ?wDe pn'jzen varieerden tusschen J ^50 en J 4, al naar soort en kwaliteit De men brachten een beteren prijs on en liepen tot ten hoogste 6.70 en de nep kon de 9 halen. Losse wortelen brachten tusschen 3 60 en. J 3.30 op, wat ongeveer 1.50 beter A dan de vorige week. Boswortelen worden niet meer aangevoerd. De btoemkoolaanvoer is niet zoo heel groot meer en de prijs was vrij wat booger. reoo^htbloemko<)1 kon zelfs eenmaal I V en een goede bloemkool bracht meestal 12 a 15 cent op. Kroten en rammenas werden slechts enkele malen aangevoerd. koo,an dC TUim 60 Wagons waren er bijna 55 De koolaanvoer was in Broek op Langen- uij'k 58 wagons en in Warmenhuizen 31 'wa gons, wat nog alles vroege kool is Als de prijs goed is, zal wel spoedig eenige winterkool aangeboden Worden, waarvoor soms de bergruimte ontbreekt. Dit zal echter bij avond. UIT URSEM. De gemeenteraad van Ursem heeft besloten, lnstemming te betuigen met het adres van ucn gemeenteraad van Zoeterwoude aan de i weede Kamer om afschaffing van den mertijd. zo- Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 2*6 October. In de heden ge- houden veilingen werd hetaald voor: Bloem kool le soort (per 100 st.) 13.20—/ 17.20, 2e soort 8-/ 11, Roode kool per 100 K G. 2.10—/ 5.30, Gele kool per 100 K.G. 2.204.60, Wortelen per 100 bos 4.40 tot 7.80, Uien per 100 K'.G. 5 50— 6.80, Slaboonen per 100 K.G. 4—/ 66 Andijvie per 100 stuks 0.60--/ 2.50, Brus- selsch lof per LOO K.G. 40—/ 48, Koolra- pen per 100 K.G. f 2.30-/ 2.60, Kropsla per 100 stuks 0.502.60, Pieterselie per 100 bos 3.20f 4.40, Prei per 100 bos f 4.20—/ 8.20, Postetein per bakje 0.32— 0.52, Spruiten per 100 K.G. f 10—/ 24 Spinazie per bakje 0.20—/ 0.63, Selderie per 100 bos 1.50—/ 4.70, Tomaten per 100 K.G. 2543, Appelen per 100 K.G. 6—/ 22, Druiven per 100 K.G. 6072 per 100 K.G. PURMEREND, 26 Oct. 1925. Aardappe- len 0.85-/ 1.06 per 25 K.G.; Bloemkool J 4.9024.90 per 100; Spruitkool 1.05 2.15 per 15 K.G,; BoerekooJ 1—/ 1,50 per 100 struiken; Andijvie 0.90—/ 3 per minder voorkomen dan het vorte iaar omdat ^op' ^el<!erii 5.10—f 10.40 per 100 de opbrengst kleiner is. UIT OOSTEREND (Texel) Gisteren speelde Batavier III van Helder hier een competitiepartij tegen O. V V en rnoest het verliezen met 6—2 voor Oosterend. UIT WINKEL. Jaar, wij vernemen, zal het „Wapen van inkel dat op 19 October j.l. is afgebrand, met worden opgebouwd. Froviinciaal nieiiws DE LOCAALSPOOR ALKMAAR—LANGENDIJK. Men meldt aan cte N. Rott. Crt.De pogin- gen om de locaalspoorlijn AlkmaarLan- gendijk te behouden zijn gestaakt, zoodat het nu van de gemeentebesturen zal afhangen, cf het garantie-contract wordt gecontinueerd en cte dienst wordt voortgezet. UIT 51OMPET0REN. Zondag werden hier voor de leden der gymnastkkvcreeniging „Voorwaarts" perso- neele wedstrijden gehouden. De uiislag daar- van was: Vijfkair.p en Duitsche driesprong le prijs Gijs Ackermann; wedstrijd voor dames 1 pr. UIT BERGEN. Tusschen de afdeelingen Bergen en Wog- num van den Vrijw: Landstorm is een twee de sohietwedstrijd gehouden. In de eerste afd. werd de gouden medaille gewonnen door Bergen. In deze afdeeling kwamen uit: voor Bergen Th. v. d. Steen 47 punten J. Schuit 46 p., Hoogzaad 49 p Ellis 46 p. en J. Punt 47 p. Voor Wognum: N. Schipper 47 p., Putker 49 p., J. de Boer 41 p., N. Kuip 46 p. Beerepoot 47 p. De zilveren medaille in de tweede afd. werd eveneens gewonnen-door Bergen. Hierin kwamen uit: voor Bergen: Limmen 48 p., Dorresteijn 47 p., J. Smit 47 p., S. Roozen- daal 46 p. en Apeldioom 46 p. Voor Wognum: Haakman 46 p. B. Mes 48 p., J. Schuit 42 p., M. Bleeker 43 p. en D. Huisman 37 p. In de derde afd. werd de bronzen med. ge wonnen door Wognum. In deze afd werd Bergen vertegenwoordigd door: Dingerdis 47 p. Burgenng 36 p., S. Schotten 45 p., P. Winder 36 p. en Koning 45 p. en de afd. Wognum door: J. Huisman 48 p., P. Sjerps 44 p., C. Vlaar 43 p., C. Schutte 41 p. en A. Komen 41 p. De uitslag van den personeelen wedlstijd (vrije baan) is als volgt: le pr. Dorresteijn, Bergen, 2e pr. N. Kuip te Wognum, 3e pr. J. Schuit te Bergen, 4e pr. J. C. Punt te Bergen, 5e pr. Hoogzaad te Bergen, 6e pr. B. Mes te Wognum, 7e pr. Putker te Wognum, 8e p.r. Beerenpoot 'te Wognum, 9e pr. Dingerdis te Bc-rgen, lOe pr. Aipeldoorn te Bergen, 1 le pr. Haakman te Wognum, 12e pr. J. Smit te Bergen, 13e >r. Schipper te Wognum, 14e pr. J. Schuit te Wognum, 15e pr. Jb. de Koning te Bergen, 16e pr. D. Huisman te Wognum, 17e'pr S. Schotten te Bergen, 18e pr. S. Roozendaal te Bergen, 19e pr. L. Kleverlaan te Bergen en 20e pr. Vlaar te Wognum. In den sigarenwinkel van J. C. P., St. Antoniusstraat alhier, ontstond Maandag- morgen een begin van brand. De vrouw des huizes, die door voorbijgangers gewaar- schuwd werd, wist door kordaat optreden erger te voorkomen. De brandende gordijn- tjes werden door haar afgeseheurd en buiten gegooid. Het in de etalage aanwezige papier begon ook reeds te branden, terwijl het hout- werk liier en daar schroeide. Net bijtijds kon- den ook hier de vlammen worden gedoofd, zoodat de schade tot eenig winkelgerei be- perkt gebleven is. Zondagmiddag had op het voetbalter- rcin aan den Kerkedljk een wedstrijd plaats tusschen B. S. V. II en S. O. V. V. II uit Spanbroek. B. S. V. won dezen wedstrijd met 4—0. De aspiranten van B. S. V. boekten tegen de aspiranten A. van Hollandia uit Hoorn een 2—1 nederlaag. B. S. V. I speelde te Nieuwe Niedorp tegen het eerste elftal van declub van dien naam en wist den wed strijd met 43 te winnen. Aan onzen plaatssenoot, den heer Leo Gestel, werd op de Kunsttentoonstelling te bos; Rapen 6.50 per 100; Bieten f 10- 12.50 per 1000; Wortelen 0.S0 per zak; Uien 1.20—/ 1.45 per 25 KG.; Uien Drielingen 0.90—/ 1.05, Uien Nep l.io 1.80 per 25 K.G.; Appels: Westlandsche Bellefleur 5—8 ct. per K.G.; Brabantsche Bellefleur 8—13 ct. per K.G.; Zoete 12—14 ct. per K.G.; Groninger Kroon 8—12 ct. per K G.; Zoete Veen 13—16 c. per K.G.; Pre sent van Engeland 8—38 ct. per K.G.; Rei- nette, goud 7—31 ct. per K.G.; Reinette, oranje 6—12 ct. per K.G.; Peren: Beurre Clairgeau 2260 ct. per K.G.Beurre Su- perfin 1636 ct. per K.G.; Boerengroen 11 24 ct. per K G.Soldat Laboureur 1740 ct. per K.G..St. Nicolaaspeer 2429 ct. per K.G.; Druiven 56—86 ct. per K.G. ZAANDAM, 26 Oct. Veiling Vereen. „De Zaanstreek": Andijvie 50—78 ct.; Boe- rekool 0.60—/ I per kist; Pieterselie 7—10 ct. per bos; Seldrie 7hi—13 ct. per bos; Prei 10 ct. per bos; Zoete app. 67 ct. per p.; Peen 1525 ct. p. bos; Gr. Kool 410 cti per stuk; Uien 2'A ct. p. p.; Gele Kool 7A ct. p. stuk; Roode Kool 9V2 ct. p. stuk; Goud- reinetten 5—9 ct. p.p.; Druiven 23—34 p. pond; Bieten 2A ct. per bos; Knolselderie 10 ct. p. bos; Sla 15—21 ct. p. kl. kist; Spi nazie 5090 ct p. kl. kist; Zure handappe- len 1214 A ct. p. p. BOVENKARSPEL, 24 Oct. 1925. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool le s. i5.50—25.50, 2e s. 8—/ 13.50, 3e s. 2.50—/ 8; Roode Kool 1.40-/ 3; Witte Kool 0.90—/ 1.50; Gele Kool 1.502.80; Uien (grof) 2.30—/ 2.40; Uien (groot) 2.35—/ 2.50; Drielingen 1.80—/ 2; Nep 3.25; Enkele Slaboonen 0.45—/ 3; Bieten 8.20— J 10; Kleine 43.50; Blauwe Aardap- pelen 1.90 NOORDSCHARWOUDE, 26 Oct. 1925. Bl. Aardappelen 3.80; Uien 6; Drielin gen 4.60; Grove Uien f 5.70; Peen f 3.40 4; Roode Kool 1.30—/ 4.30; Gele Kool 1.70—/ 3.80; Witte Kool 0.70 0.90; alles per 100 K.G. Bloemkool 11.70 17.50, 2e s. 3.30—/ 4.40 p. 100 stuks. Aanvoer: 175 K.G. Aardappelen; 2000 K.G. Uien; 12200 K.G. Peen; 59200 K.G Roode Kool; 13400 K.G. Gele Kool; 40000 K.G. Witte Kool; 4600 stuks Bloem kool. WARMENHUIZEN, 26 Oct. 1925. Roo de Kool 1.40—/ 2.70; Witte Kool 0 55 0.95; Witte Kool per wagen 62. Aanvoer: 14500 K.G. Roode Kool; 71500 K.G. Witte Kool. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Oct. 1925. Op de heden gehouden veiling waren aan voer en prijzen als volgt: 18400 stuks Bloemkool le soort 8.50 f 16 p. 100 st.; Bloemkool 2e soort f 2.80 8 p. 100 stuks; 4175 K.G. Wortelen 4— 4.70; 49400 K.G. Roode kool le soort 1.40-/ 4.50; 22800 K.G. Gele kool le soort f 1.50—/ 4.30; 41500 K.G. Witte kool (vroege) f 0.70— f 1.30; 4456 K.G. Uien f 66.50; Drieiingen 4.60; 9250 K.G. Bieten 1.70—/ 3.50, alles p. 100 K.G. BOVENKARSPEL, 26 Oct. 1925. Veiling „de Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 15—/ 24; Bloemkool II f 8.50—/' 13; Bloemkool III 58; Roode kool 1,70—/' 3; Witte kool 1.30 tot 1.80; Gele kool 0.70-/' 3; Uien, groote 2.40; Uien, middelbaar 2.40; Uien drielingen j 2.30; Bieten 8.409.60: Bieten, kleine /j 4.206.40. te 26 STOOMV AARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Bali (uitr.) 25 Oct. te Padang. Bintang (uitr.) 20 Oct. te Belawan. Celebes (charter) 25 Oct. v. Panaroekan n. Hongkong. Enggano (charter) 25 Oct. v. Shanghai te Batavia. Grotius (uitr.) 25 Oct. te P. Said. Kambangan (charter) 26 Oct. v. Shanghai n. Mijke. Kangean 25 Oct. v. Bat. n. A'dam, via de Madras-kust. Riouw (thuisr.) 1. v. Amst. 26 Oct. te Grave- send en vertr. n. Hamburg. Rondo (thuisr.) 25 Oct. te Suez. Vondel (thuisr.) 26 Oct. v. Port Said. Bengkalis (uitr.) 25 Oct. v. Antw. n. Londen. Karamaii (thuisr.) 25 Oct. v. Triest. Prins Der Nederlanden (uitr.) 25 Oct. Southampton. Prinses Juliana 25 Oct. v. Bat. te A'dam. Riouw 25 Oct. v. Amst. n. Londen, arr. Oct. te Gravesend. Vondel (thuisr.) 25 Oct. te Suez. KON. NED. STB. MIJ. Adonis 25 Oct. v. Gibraltar n. Faro. Aurora 26 Oct. v. Hamburg te Amst. Ceres 24 Oct. v. Constanza n Konstantino pel. Euterpe, Amst. n. {Copenhagen, 25*Oct. v, Holtenau. Hebe 23 Oct. v. Malaga n. Amst. Hercules 24 Oct. v. Aiexandrie n. Candia. Hermes 25 Oct. v. Amst. te Jamb. Orpheus 25 Oct. v. Kopenhagen te Amst. Nero, Amst. n. Stettin, 21 Oct. v. Holtenau. Pollux 25 Oct. v. Piraeus n. Calamata. Ulysses 24 Oct. v. Sa'.onica n. Smyrna. Vesta 24 Oct. v. Meliiia te Barcelona. Zeus 24 Oct. v. Catania n. Messina. Ino 26 Oct. v. A'dam n. Danzig. Nereus 26 Oct. v. Rot,, n. Pasages. Vulcanus 26 Oct. v. A'dam n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. Eemlanci 26 Oct. v. Hamb. te Antw. Gelria (thuisr.) 25 Oct v. Las Palmas. Zeelandia 'Jhuisr.) 26 Oct. v. Santos. Orania (uitr.) 26 Oct. v. Santos. KON. WEST-lND. MAIJLD. Van Rensselaer 24 Oct. v. Cristobal n. Puerto Columbia, Crynssen (uitr.) 23 Oct. v. Barbadas. Haarlem 26 Oct. v. Hamb. te Antw. Oberon 25 Oct. v. Hamb. te Bremen. Rhea 26 Oct. v. A'dam n. Hamb. Corna 25 Oct. v. A'dam te Bremen. Commewijne 23 Oct. v. New-York n. Port- au-Prince. Flora 23 Oct. v. W.-Indie te New-York. Jan v. Nassau 25 Oct. v. Hamb. te Amst. HALCYON LljN. Florapark 25 Oct. v. Malta n. Patras. MOLLAND-AMERiKA LiJN. Blijdendijk, Rott. n. Galveston; 23 Oct. 1. Port Tampa. Maasdam, Rott. n. New-Orleans; 25 Oct. v. Boulogne. Moerdiik 25 Oct. v. de N. Pacific, I. v. Hamb., te Rotterdam. Rotterdam 24 Oct. v. New-York n. Rott. Veendam 24 Oct. v. Rott. te N.-York. Noorderdijk 26 Oct. v. Rott. n. Vancouver. Grootendijk 23 Oct. v. Rott. te Vancouver. HOLL. BRITSCH-lNDIe LIJN. Meerkerk (uitr.) 25 Oct. te Calcutta. Bovenkerk (thuisr.) 26 Oct. te Negapatam. Streefkerk 25 Oct', v. Br.-Indie, i. v. Antw. te Rotterdam. HOLLAND—AFRJKA LIJN. Deli (uitr.) 24 Oct. te Beira. Meliskerk 23 Oct. v. Hamb. te Antw. Rietfontein 25 Oct. v. A'dam te Hamb. Klipfontein 26 Oct. v. Kaapstad n. Mossel- baai. Springfontein 26 Oct. v. Port Natal n. East London. HOIL. OOST-AZIe LIJN. Gemma 25 Oct. v. -Rott. te Hamb. Aldekerk 26 Oct. Hamb. te Rott. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 25 Oct. v. Hamburg te Amst. Lombok (uitr.) 24 Oct. v. Bordeaux. Scheldestroom (uitr.) 25 Oct. te Lagos. Vlieland 25 Oct. v. Duola. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjibodas 25 Oct. te Chinwangtao. Tjipanas 24 Oct. v. China te Soerabaja. Tjikarang 24 Oct. v. Bat. n. Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg 26 Oct. v. Rott. te Hamb. Kawi (thuisr.) 24 Oct. te Marseille. Kedoe (thuisr.) 24 Oct. te Marseille. Siantar (thuisr.) 24 Oct. v. Singapore. Soekaboemi (thuisr.) 25 Oct. te Marseille! Merauke (uitr.) 26 Oct. v. Suez. Rindjani (uitr.) 25 Oct. v. Tanger. Toba 20 Oct. v. Hongkong n. Macassar. JAVA NEW-YORK LIJN. Karimoen, v. Java n. New-York, 25 Oct. v. Paramaribo. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN, Waaldijk 25 Oct. v. Rott. te Hamb. JAVA BENGALEN LIJN. Bondowoso 24 Oct. v. Java n. Calcutta. Mapia, Calcutta n. Java, 23 Oct. te Rangoon. STV. MIJ. OCEAAN. Calchas, v. Japan n. Rott., 24 Oct. van Tsingtao. Dalius, v. Java n. A'dam, 22 Oct. v. P. Said. Deucalion 25 Oct. v. Java, l. y, Amst, en Londen, te Liverpool. Eumaeus, v. Japan n. Rott., 23 Oct. yan Marseille. Eurymedon 24 Oct. v. Liverp. n. Bat. Hector, v. Japan n. Rott., 25 Oct. te Singa pore. Laertes 25 Oct. v. Amst. n. 'Java. Perseus 25 Oct. v. Japan n. Rott. EMZETCO LIJN. Jonge Anthonie 25 Oct. v. Alicante te Bar celona. onge Jacobus 25 Oct. v. Piombino, a "alencia - "Cj V: p. ft" i """loutumu^ acin dllUu CUi iitcn i.i~:vinu«i hnsRanpn f f\ Z.C\ nor inn- 13;„c 1

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6