We L a n'g^fflSrTiet wcH'TierTim^nti^ »P ea brengt ons in dichterlijke stemming. De Fransche schrijver George Duhamel schreef over de dichterlijke stemming een mooi boek, dat in een zeer goede Nederland- sche vertaling in de leeszaal aanwezig is. Spr. haalde eenige gedeelten uit het boek aan, waarin wordt opgewekt tot volhardend lezen der poezie, opdat men blijft in de juiste stem ming, die een mooi gedicht op ons maakt door zijn ontroerende schoonheid. Hoe deze schoonheid van grooten invloed is op het menschengeluk, zelfs het hoogste, het essentieele daarvan is, zette spr. uiteen, daarbij als zijne meening uitsprekende, dat de kunstenaars de zaligen zijn op aarde. „De Tors", van Adama van Scheltema, hierop door den beer Grondsma gedeeltelijk gegeven, geeft te doorvoelen de schoonheid der dichtkunst. De heer d e L a n g e kon zeer goed be- grijpen, dat men niet direct zich geheel kon verplaatsen in den geest van den dichter, maar hij was al tevreden als men zich een wijle kon onttrekken aan de alledaagsche stemming. Spr. schetste hierop een O-W.'er, die zich niet boven die stemming kan verhef- fen en meer genoegen vindt bij een gedicht van weinig of geen inhoud of zelfs van min- !der goeden inhoud. Een dergelijk laag-bij-dc-grondsch gedicht, geschreven in de volkstaal, werd door den heer Grondsma voorgedragen. Hierin klonk door hoe de 0. W.'er slechts leeft bij zijn Rolce Roys en een potje bier. De heer d e L a n g e meende, dat het wel lopmerkeiijk is, dat steeds de gedichten in de volkstaal inslaan. Een goede reputatie voor deze soort gedichten heeft Speenhoff, de Rot- derdamsche dichter-zanger, van wien de heer Grondsma daarop deed hooren „Bet's .Zeeman", dat zeer zeker een goed en zelfs ■hoogstaand gedicht kan heeten. De inleider besprak hierna den geest van gedichten, waarvan sommige met proza ge- tijk staan. Aan de dicht- en schrijfkunst van Lodewijk van Dijssel (Alberdingk Thijm) wijdde spr. eenige woorden, daarbij herinerend hoe deze een tijd doormaakte, waarin hij zeer weinig sprak uit zijn grooten eerbied voor het woord en omdat hij meende dat men geen woorden. moest verspillen. Hoe de schrijver over proza dacht, blijkt uit „Ik houd van de proza", dat door den heer Grondsma werd voorgedragen en dat duidelijk maakt hoe alles gezegd kan worden en hoe het woord een zee van geluk kan scheppen. Het woord alleen is, zegt Al berdingk Thijm. Wat den inhoud betreft, heeft de heden- daagsche poezie en proza een ander? richting ingeslagen dan die van vroeger, merkte de heer de Lange op. De invloed der vrouw is merkbaar, iets wat spr. toejuichte. Op de periode van romantiek in de dichtkunst is een tijd gevolgd van meer waarheidl in de poezie. In Nederland was Helene Swarth een der eersten die de nieuwe richting insloegen en meer dan de dichters van vroeger de kunst verstonden de gedachten en indrukken van een bepaald moment onder woorden te bren- Dit bleek uit hetgeen de heer G r o n d s- m a hierop te hooren gaf. De heer d e L a n g e noemde nog een vier- tai gedichten van andere dichters uit denzelf den tijd en deelde dan een en ander mede om- trent den Vlaming Guido Gezelle, die leed onder de geringe waardeering die hem in zijn strijd voor het opderwijs ten deel viel. „Het ruischen van het blanke riet" geeft daarvan een weerklank. De aanwezigen konden dit zelf beooraee- len, daar de heer G r o n d s m a het op uitste- kende wijze weergaf. - Twee andere gedichten uit denzelfden tijd volgden nog, n.l. „Verlangen" van Alice Na- hon en „Avondliedje" van Agatha Seghers, bij elk waarvan een verklaring volgde van den invloed van de gedachten der vrouw op de dichtkunst. In „Zwerversliefde3', een lied van den te Bergen wonenden dichter Roland Hoist, komt tot uiting de onbcstendigheid van het leven en van de liefde. Eenzelfde idee van vergankelijkheid spreekt uit Nijhof's „Wolken". Al deze gedichten werden op juiste wijze voorgedragen, zoodat de stemmingen der dichters prachtig uitkwamen. Zijn inleiding vervolgende, merkte de heer de Lange op, dat tegenwoordig minder belangstelling wordt getoond voor gedichten dan een tiental jaren geleden. Het uitgeven van g'.iiichten is dan ook geen winstgevend bedrijf, wat gedeeltelijk komt door ons be- perkte taalgebied. In het buitenland treft men hetzelfde verschijnsel van betrekkelnke onverschilligheid voor gedichten aan. Op- merkelijk is het, dat desondanks nog gere- geld nieuwe gedichtbundels verschijnen. Deze zijn in zekeren zin uitingen van harts- tochten, omdat zij stemmingen weergeven. die de dichter niet kon nalaten onder woor den te brengen. „De Hartstochten", van een ongenoemden schrijver, geeft daarvan bewijs Na een korte pauze zeide de heer d e Lange, hoe mooi ook vaak de hedendaag- sche dichters zijn, de middeleeuwsche, de mannen uit den gulden tijd. toch blijven uit- blinken, gelijk ook de schilders uit dien tijd staan boven die uit den lateren tijd. Daarom wilde spr. ook den avond besluiten met die dichters. ,Hij schetste dan de grootheid van Vondel. den dichter van „Adam in BallingschapT der treurspelen treurspel, en van „Lucifer". het geweldige gedicht, dat Vondel schreef toen hij reeds 70 jaar was. Een zeer schoon gedicht uit Johan Luycken's jeugd, „Lucelle", werd daarop ten gehoore gebracht nadat de inleider er vooraf eenige waardeerende woorden aan gewijd had. Breeroo, die eerst schilder was en toen het palet met de pen verwisselde. was een der weinige mannen, die van liefde durfde spre ken in zijn gedichten. „Adriaan's lied" be- wijst dit,'waar dit spreekt van een man. die alles versmaadt om de liefde en zijn vrouw ondanks haar bedrog, haar grillen enz. blijft liefhebben. Ten slotte besprak de heer d e Lange Vondel's Lucifer" nog nader, opmerkend o m., dat dit in verschillende talcn overgezettc stuk niet een louter bijbelsch of christeliik werk is, maar meer fantasie en een voorste'i- ling gevend van de worsteling hoovaardig en labletfeik gpoote doos 65 cts. God's almacht. Op een boven alien lof verheven wijze droeg de heer Grondsma een treffend deel van „Lucifer" voor, en wel het slot van het vijfde deel, waarin weergegeven is de strijd in den hemel. Hierna werd de avond beeindigd eigen lijk veel te vroeg. Wij gelooven dat alle aan wezigen zonder een uitzondering het met ons eens zullen zijn, al wij hier den wensch' uitspreken, dat meerdere avonden als deze nog zullen volgen. In zijn slotwoord zeide de heer mr. de G r o o t, dat de avond niet alleen aange- naam, maar bovenal leerzaam is geweest. De heer de Lange had een inzicht gegeven in de Nederlandshe litteratuur, speciaal het proza, waarnaast de heer Grondsma op meesterlijke wijze gedichten van de aangehaalde dichters had weergegeven. Spr. constateerde, dat beide "heeren, al noemen zij zich geen letterkundigen, een in zicht hebben gegeven in de Nederlandsche literatuur, zooals beroeps-letterkundigen (in engeren zin) dat niet beter konden. Spr. wekte de aanwezigen op, om, waar deze avond bedoeld was als propaganda voor de leeszaal, overal waar zij dit kunnen, leden te verwerven. Spr. stelde de groote verdien- sten van den heer de Lange voor de leeszaal in het licht en legde er den nadruk op, dat het diens streven is dat de leeszaal als insti- tuut voor het inwinnen van intichtingen op allerlei gebied worde beschouwd. Op spr.'s verzoek droeg de heer Gronds- m a nogmaals voor „Hartstocht", het ge 'dicht van den ongenoemden dichter, die zich echter in de zaal bevond. De heer d e G r o o t vond dit een gepaste hulde aan den heer de Lange. Ook den heer Grondsma bracht hij harte- lijke woorden van dank en waar hij hem niet kon huldigen als den heer de. Lange, ver- zocht hii hem een gedicht te declameeren van mr. P. J Troelstra, den gevierden dichter van Frieschen bodern, ook des heeren Gronds ma's geboortegrond. Deze voldeed daaraan gaarne en droeg in het Friesch een loflied op Friesland voor, dat misschien niet geheel verstaan, maar zeker wel begrepen werd. Mr. d e G r o o t sloot hierna de bijeen- komst. Het laa'tste punt der agenda, vaststefling der Begrooting der Gemeente voor 1926 kwam daarna aan de ordte. Algemeene beschouwingen werden niet ge- vraagd. Overgaande tot de behandeling, werd in de eerste plaats, op voorstel van den heer Tromp, met algemeene stemmen besloten, de post jaarwedden van de ambtenaren en be- dienden der gemeente-secretarie, geraamd op 400, te verlagen met 250 zijnde de jaar- wedde van den ambtenaar ter Secretarie, waar deze alhier overbodig werd geacht. Bij den post schoonhouden der lagere scho- len, werd op een ingediend verzoek van de schoolschoonmaakster om salarisverhooging goedgunstig beschikt en de jaarwedden als zoodanig verhoogd met 50, onder verplich- ting dat de schoonmaaksters ook de scholen buitenom moeten onderhouden. Bij den post jaarwedde van den Corres pondent der Arbeidsbemiddeling werd overwogen, dat diens werkzaamheden meer en meer verminderd zijn, waarom de beloo- ning aan die betrekking te hoog werd gevon- den en met algem. stemmen werd ksloten dezen titularis vanaf 1 Januari 1926 een jaarwedde van 75 toe te kennen, terwijl hij voor zijn toezicht op de bepalingen der werkloosheidsvezerkering in plaats van /50, 25, zal genieten. Hierna werd de Begrooting met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld als volgt: Gewone dienst: totaal der inkomsten 41.691.49, uitgaven idem; kapitaaldienst: totaal der inkomsten 4000, uitgaven idem. Nog werden op voorstel van den Voorzitter de aftredende Leden van de Burgerl. Armbe sturen alhier, met ingang van 1 Januari 1926 herbenoemd en wel de heeren J. Chr. Heijnis; G. Tentij en P. Brouwer. ProYinciaal nlfinws UIT GRAFT. In zijn laatst gehouden zitting nam de ge- meenteraad een groot aantal ingekomen stuk- ken voor kennisgeving aan. Een voorstel van den heer Ton om aan de openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar een subsidie te verleenen van 10.Dit voorstel werd verworpen met de stemmen van de hee ren Ton, Tromp en v. d. Oord voor. Van de Commissie voor de Malariabestrij ding door de bevolking in Noord-Holland was een gezegeld verzcekschrift ontvangen houdende verzoek om een jaarlijksche bijdra ge in de kosten van haar werkzaamheden, groot 1 cent per inwoner. De vergadering er- kende het nut dezer Commissie en besloot z. h. st. tot het verleenen van de gevraagde bijdrage, aan te vangen met 1 Januari 1926 Het Bestuur der N.H. Ver. „Het Witte Kruis" verzocht eene subsidie uit de gemeen- tekas ten behoeve van de door die vereeniging geexcloiteerd wordende ontsmettingsinrich- dngen en ovens, waar deze exploitatie een tekort oplevert. Z. h. st. werd besloten over het jaar 1926 een bedrag van 10 beschik- baar te stellen en dit bedrag speciaal te be- stemmen voor den ontsmettingsoven te Alk- maar. Door de Oudercommissie te West-Graftdi]k werd gevraagd om van gemeentewege gelden beschikbaar te stellen tot het houden van een cursus voor vervolgonderwijs, zulks waar dit onderwijs door de ingezetenen wordt ge vraagd. Besloten werd per advertentie belangstei- lenden uit te noodigen opgave te doen van die kinderen die aan dat onderwijs zullen deelnemen aan de hand waarvan de Raad zoo spoedig mogelijk de zaak kan afhandelen Aan de orde was een/verzoek om de exploi- tatiekosten voor het te Alkmaar te stichten Gentrale neutrale ziekenhuis 290.per jaar gedurende 10 jaren bij te dragen B. en W. hadden geen voorstel, doch lieten de beslissing aan den Raad over. De heer Kramer was tegen subsidie Als Alkmaar een ziekenhuis wil bouwen, moet het dit zelf betalen. De heer Tromp verdedigde het verzoek. De heer Blaauw, wethouder, achtte een subsidie van 100.— per jaar voldoende. De heer Ton stelde voor om 0.20 per in woner te geven. Besloten werd de gevraagde 290 toe te staan. Voor stemden de heeren v. d. Oord, Tromp, Rol en Ton en tegen de heeren Kra mer, Blaauw en Brouwer. In de vacatures-G Schoon en Franck wer den tot leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs benoemd de heeren J Kaaij en G. Tentij. Aan mej. de Wed. Sanders werd weder on- derhands de tol verpacht. De pacht werd, op voorstel van den heer v. d. Oord verhoogd tot 565.- Aan mej. M. Buijs werd nfet ingfing van Januari eervol ontslag verleend als onder- wijzeres aan de lagere school, als gevolg van de wijziging der L. O.-wet 1920 bij de wet van 30 Juni 1924 St.bl. no. 319. In verband met dit ontslag besprak de voorzitter de wenschelijkheid van het aanstel- len van een assisient en werd in principe be sloten, wanneer daartoe mocht worden over- gegaan, de voorkeur te geven aan mej. Buijs, indien deze daartoe bereid wordt gevonden. Vervolgens werd besloten tot wijziging der Gemeente-begrooting 1925 conform een door B. W. overgelegd concept-besluit en wer den met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld de Begrootingen voor het dienstjaar 1926 van de Burgerlijk Armbestu- ren, zoomede die van het Gem Electr. Be drijf, alhier, welke laatstgenoemde sluit in gewonen dienst met een totaal der ontvang- sten en uitgaven groot 10650, en kapitaal dienst ontvangsten en uitgaven beiden 2000. Behalve dat daarvan reeds lang allerlei particuliere reisgezelschappen gebrnik maakten, zien wij ze nu ook voor kerkdijke doeleinden beginnen toegepast te worden. Zoo rijdt bijv. een autobus Zaterdagavond a.s. van Schoorl naar Groet en Zondagmor- gep van Schoorl naar Koedijk, beide voor den herdenkingsdienst voor de Kerkhervorming. Marktberichten UIT SCHERMERHORN. Woensdagavond trad voor het Nutsdepar- tement alhier als spreekster op Mejuffrouw Menage Challa te Nieuwe Niedorp. Spr. vertolkte de tragi-comedie „IJsbrand" van Fr. van Eeden. Op gevoelvolle wijze wist spr. de verschil lende personen weer te geven in de hoedanig- heid, waarin zij in het stuk voorkomen, zoo dat zij haar gehoor van het begin tot het einde boeide en de schoone mora'al, die het stuk bevatte, zoo duidelijk deed uitkomen. Het woord van dank voor dezen heerlijken, leerrijken avond, haar, na afloop door den voorzitter, den heer W. C. van Setten van der Meer, namens alle aanwezigen toegespro- ken, was_dan ook ten voile verdiend. Bij Kon. besluit van 24 dezer is aan de ge meente Schermerhorn een voorschot tot een maximum van f 3600, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. UIT OOSTHUIZEN. De heer L. Geuzebroek alhier heeft met in gang van 1 Januari a.s. eervol ontslag ge vraagd en verkregen als Koster der Ned. Herv. Kerk alhier. Op dien datum zal het juist 35 jaar geleden zijn toen hij in die func- tie werd benoemd. UIT ST. PANCRAS. In de vacature, ontstaan door heFoverlijden van den heer Zeegers is door het stembureau als diens opvolger in den Raad benoemd de heer W. Snel, die deze benoeming heeft aan- genomen. UIT HOORN. Door Ds. H. van Leuzen te Peperga-Bles- dijke is het beroep naar Hoom (4e predi- kantsplaats) aangenomen. Mevr. Gusta de Vos-Poolman heeft bij haar voorstelling in het Wilson theater ter herdenking van haar 40-jarige tooneelloop- baan, een flink bezette zaal gehad. Namens het huldigingscomite bood de heer J. C. T. Utermohlen bloemen en een envelop- pe aan. Ook de heer Wilson richtte zich in hartelijke woorden tot de jubilaresse, welke hierop in waardeerende woorden dankte voor de vele bewijzen van sympathie. De Kamer van Koophandel en Fabrie- ken alhier heeft aan het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie geadviseerd niet over te gaan tot verminding der postbestellingen te Hoorn, Enkhuizen en Furmerend. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De zangvereenigmg „Gemengd koor" met kinderkoor gaf Woensdagavond een uitvoe- ring in het lokaal van den heer Kramer. De nieuwe zaal was geheel gevuld. Het was de eerste uitvoering welke „Ge mengd Koor" in de nieuwe zaal gaf en, zoo als wel te verwachten was, kwam een en an der veel beter tot zijn recht. Het programma was met zorg samenge steld, want de zan.gnummers-werden afgewis- seld door viool, cello en pianomuziek van de heeren v. Nienes, Stammes en de Jongeheer D. Stam. „Gemengd koor" onder leiding van den heer Pranger heeft weder laten zien dat het vooruit wil. TERSCHELLrNG. Men meldt aan de N. Rott. Crt.: Voor rekening van den heer L. H- Daen dels zal in de duinenj niet ver van de Bran- daris, een vcgelwacht worden geplaatst, die ten doel heeft den trek der vogels te contr-> leercn en de verschillende soorten vast te stel len. Het lip t in de bedoeling van elke soor- een'.ge exemplaren te vangen, deze te prepa- reeren en bijeen te brengen in een hier te bou wen museum y Buitendien heeft de heer Daendc'.s ver- klaard, dit jaar nog voor zijne rekening, te zullen beginnen met den aanleg van den Bad weg, waaraan Terschelling zoo dringend be- hocfte heeft. Is dnze au'ovgieg eenmaal to1 stand gekomen, dan zal het eiland als bad- plaats zeer aan aantrekkelijkheid gewonnen hebben. UIT HENSBROEK. Door de commissie voor het huldeblijk aan H. M 'de Koningin, ter gelegenheid van Haar zilveren huwelijksfeest, is in deze gemeente ingezameld een bedrag van 38.25. UIT SCHOORL EN KOEDIJK. De groote toename van het aantal auto- bussen hier in den omtrek, vooral met het ocg op het zomerseizoen aangek'xdit, doet daarvoor ook al meer omzien naar praktisch gebruik ook den verderen tij^J van het iaar NOORDSCHARWOUDE, 29 Oct. 2400 K.G. Uien: Uien 5.60—/ 6.30, Drielingen 4.30, Grove Uien 5.30 5.60, 18000 K.G. Peen 2.70—/ 3.40, 79000 K.G. Roode kool 1.20—/ 4.10, 11600 K.G. Gele kool 1.30—/ 4.10, 24800 K.G. Witte koo-1 0.80—/ 1, 3500 K.G. D. Witte 1.20, 1250 K.G. Ramenas 3 90 alles per 100 K.G., 2900 stuks Bloemkool 10.10-/ 12.20, 2e soort 3.10—/ 3.50 per 100 stuks. SCHAGEN, 29 Oct. 1925. Op de heden gehouden eierveiling waren aanvoer en prij- zen als volgt: 3114 kipeieren 12.60— 14.10, gemidd. prijs 13.50, 716 eend- eieren 8.20—/ 8.40, gemidd. prijs 8 30, Jonge kipeieren 9—/ 10.80, gem. prijs 9.80. Totaal 3830 eieren. WARMENHUIZEN, 29 Oct. 1925. Roode kool 1102.90, Deensche witte 1.50, Witte kool 0.600.80, Bloemkool 7. Aanvoer: 16300 K G- Roode kool, 2150 K.G. Deensche witte, 36000 K.G. Witte kool, 810 stuks Bloemkool. ZWAAG, 28 Oct. Veiling Bangert en Om- streken. Druiven 3137, Tomaten 7 70 tot 10.80, Uien 2.202.40, Spinazie 10, Spruiten 3.706.10, Pres v. Eng. 811.80, Goudreinetten 6.50—/ 11.20, Winterjan 13—/ 15, Boerengroen 11 20 tot 13.70, St. Germain 11—/ 15 90, Nouveau poiteau 17/26, Bloemkool 9 tot 14, roode kool 2.505, Gele 3 4.30, Wortelen 1.203.70, Slaboonen 1.2024, Snijboonen 30. lngezondeii stukken (Buiten veranlwoordeli]kheid van de Redac- tle. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redaive er mede instemi Stedelyk MuziekcorjiS. Alkmaar, 29 Oct. '25. M. de Redacteux. Mag ik nog een kleine plaats in uw ge- eerd blad vragen over de kwestie S. M. Bij voorbaat mijn dank. Het spreekwoord: de beste stuuriui staan aan wan" is hier ter dege op zijn plaats. In de eerste plaats begint U zelf met Uw hoofdartikel het S. M. at te kammen, burners het S. M. heeft de i-aaiste jaren, onder de bekwame leiding van den heer Maas, steeds er voor gewerkt om mooie muziekstukken (voor de leden bepaald dikwijls zeer moeilij- ke) ten uitvoer te brengen, en nu wilt U heb ben dat zij banaie en popuiaire moppen zul len spelen; 't is wel wat erg, al hun streven en arbeid wordt hierdoor gewoon vermoord, en dat door iemand die nooit de uitvoeringen van het S. M. bijwoont, bepaald geen ver- stand van muziek heeft, doch door zijn ambt in staat is zijn meening aan duizenden te, verkondigen. Ik vind zoo iets lang niet rid- derlijk. In de tweede plaats komt de voorzitter van Excelsior nog verklaren dat zijn corps voor het e.v.t. te verkrijgen subsidie gaame 4 con- certen wil geven, wei ja, dezen zomer waren zij niet eens in staat 2 nummers behoorlijk uit te voeren (op het concert ten bate der slachtoffers te Borculo). Hoe ze dus 't lef hebben om te zeggen „wij willen gaarne 4 concerten geven" is mij een raadsel. Maar ja, als je niet veel weet en je verbeeld je niets, dan ben je heelemaal niets. Ten slotte ko-mt nog een oud-lid vertellen dat de leiding van den heer Maas niet deugt, eilieve, waarom hebt gij dan niet alles in 't werk gesteld om zelf Directeur te worden, mij durnkt, onder Uw leiding ware het een ideaal corps en gij zoudt het alle menschen naar den zin kunnen maken. Als muziekiiefnebber hoop ik van harte dat ons Sted. Muziekkorps, nog jarenlang on der leiding van den heer Maas moge blijven bestaan, tot heil van hun zelf en het publiek dat gaarne naar hun concerten luistert. Hoogachtend, J. BROUWER. (Alweer een die er niets van begrepen heeft. Niemand ontkent de bekwame leiding van den heer Maas, niemand ontkent dat de le den voor kunstiiefhebbers mooie en dikwijls zeer moeilijke stukken ten uitvoer brengen En niemand wil dat er banaie en popuiaire „moppen". gespee'd zullen worden. Maar zeer velen begrijpen dat het korps van jaar tot jaar minder populaii wordt, dat het steeds meer de sympathie van het publiek verliest; omdat het zich niet bij veranderde tijdsomstamdigheden weet aan te passen. Dan kan de vraag niet uitbiijveir of de Alkmaarsche belastingbetaier hiervoor f 8000 per jaar moeten offeren. En of de raadsleden nu muzikaal of niet niet'muzikaal zijn, zij zullen daarover teiken jare weer een beslissing moeten nemen, een beslissing die des te moeilijker zal zijn als particuliere en ongetwijfeld popuiaire corp- sen ook hun recht op gemeentelijken steun aten ge'den. Ook wij hopen, dat het Sted. Muz. korps nog jaren lang onder de leiding van den heer Maas moge blijven bestaan en dat het zoo gereorganiseera wordt, dat het pub iek voortaan gaarne naar zijn -onrerten luistert. Red Alkm Crt.) /Jkmaar, 29 Oct 1925. Geaehte Redactie. Gaarne zag ik onderstaande in Uw veel ge lezen blad geplaatst. In het begin ging ik iederen Zondag naar den muzlektuin om te luisteren naar de con certen van 't Stede'ijk muziekkorps. A! spoe dig fcegonnen de uitgevoerde nummers mijn aandaeht te verliezen. Ik vond er niets meer aan. Niet een modern muzieknummer trof mijn oor. Steeds de oude, taaie, droevig'e mu ziek van vroeger. En werden ze zoo uitge- voerd als dat vroeger gebeurde dan zou het nog wel gaan. Maar dit is he1 aas niet het geval. Het klamkgehalte wordt ieder jaar minder. Enfin, dat er iets aan bedoeld mu ziekkorps hapert is zeker, want de toehoor- ders worden ieder jaar in aantal minder Den laatsten tijd was dit ieder concert het geval En wanneer dan eens het zoo geroemd corns door Alkmaar's straten trekt, dan is (fit, Jammer dat ik 't schrijveu moet, een treurig gezicht. Een korps dat ieder jaar zoom grooten subsidie krijgt, kan toch gemakkeiijk in't be- zit zijn van uniformen. Maar dit is nog lang niet de hoofdzaak. 't Korps moet in 't bezit zijn van flinke jonge krachten, zooals dat bij de andere Aifcruaarscbe muziekkorpsen het geval is. Zou dit alles aan den dirigent liggen? Laat men hier eens over nadenken en laat er toch een wijziging komen in 't Stedelijk mu ziekkorps. Nogmaals de redactie hartelijk dank voor de plaatsing. Hoogachtend, KL. SCHUIT, Alkmaar. (Wij zijn het met inzender niet eens dat Massieke muziel, niet mooi kan zijn en dat het korps ze niet goed uitvoert. Maar het pu bliek begint er langzamerhand genoeg van te krijgen. Het wil ook wel eens iets anders hooren en er is sinds achtien honderd zoo- veel toch zeker nog wel iets verschenen, dat niet direct bij Bram de Wildte thuis hoort. Overigens geeft bovenstaand stukje z?ker de meening van zeer vele ingezetenen weer. Red Alkm Crt AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij de veiling, gehouden bij opbod op Don- derdag 29 October 1925, ten overstaan van Notaris P. J. C. van Toorr.cnbureh 0 'Alk maar, zijn de navolgende perceelen in bod gebracht als volgt: 1. Pakhuis met bovenwoning en Steeg, aan de Oudegracht 58, groot 43 c.A,, op 2420. 2. Pakhuis met Erf, achter het vorige per- ceel 56, in de steeg van perceel 1, groot on- geveer 28 c.A., op 425. 3. Pakhuis met Erf, No. 54, in de steeg van perceel 1, groot ongeveer 50 cA., op 415. 4. Woonhuis met Erf, No. 52, in de steeg van perceel 1, groot ongeveer 22 c.A., op 355- 5. Woonhuis met Erf en Steeg, in de Blnemstraat 42, groot 53 c.A., op 815. 6. Woonhuis met Eri, Ns. 38 en 40 in de steeg van het vorige perceel, groot ongeveer 52 c.A., op 670. 7. Woonhuis met Erf, in de Runstraat 3, groot 41 cA, op 1025. 8. Woonhuis met Erf, in de Runstraat o, groot 43 c.Aop 850. 9. Woonhuis met Erf, in de Runstraat 8, root 42 c.A., op 865. 10. Woonhuis met Erf, in do Overdiestraat 27, groot 1 A. 10 c.A., on 905. 11. Woonhuis met Erf, in de Overdiestraat 31, groot 1 A 15 c.A., op 990. 12. Woonhuis met Erf, in de Nieuw- poortslaan 140, groot 1 A., 21 c.A., op f 2100. De Hs'ag bliift bepaald op 5 November 1925, in het cafe Central", aan het Hofplein, des avonds 6 uur. Zeetij<iin2;en. STOOMV AARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Batjan 27 Oct v. Soerabaja te Brisbane. Bengkalis (uitr.) 29 Oct. v. Londen. Bintang (uitr.) 27 Oct. v. Belawan. Kangean (thuisr.) 27 Oct. v. Singapore. Simaloer (uitr.) 29 Oct. v. Genua. Karimata (thuisr.) 29 Oct. te Marseille. Krakatau (thuisr.) 27 Oct v. Padang. Madoera 28 Oct. v. Amst. te Newcastle. Singkep (thuisr.) 29 Oct. v. Gibraltar. Soeniba (uitr.) 29 Oct. v. Alexandria KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Clio 29 Oct v. Ams n. Gibraltar.' Orestes 29 Oct. v. Amst.n. Piraeus. Tellus 29 Oct. v. Amst. n. Oran. Zeus 28 Oct. v. Palermo n Faro. Cares 28 Oct. v. Constantinopel n. Rodosto. Hercules 28 Oct. v. Candia te Syra. Minerva 28 Oct. v. Cadix te Lissabon. Neptunus 28 Oct. v. Sebenico n. Gravosa. Theseus 28 Oct. v. Vigo n. Amsterdam. Ulysses 28 Oct. v. Smyrna te Constantinopel. KON. HOLL LLOYD. Eemland 23 Oct. v Antwerpen te Rotterd Flandria (uitr.) 29 Oct. te Southampton. Texel 29 Oct. v. Rotterd. te Limhamm. Flandria (uitr.) 29 Oct. te Cherbourg. Orania (uitr.) 29 Oct te Buenos-Ayres. KON WEST-IND. MAILDIENST. Jan van Nassau 29 Oct. v. Amst. n. West- Indie. Alkmaar 25 Oct. v. Curasao n. CnstobaL Amsterdam 28 Oct. v. Callao n. Mollendp. Jason 28 Oct. v. San Juan de Porto Rico n. La Guayra- HALCYON LIJN. lulianapark 29 Oct. v. Sm.rna te Rotterdam HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 28 Oct. v. Mosselbaai te Algoa- baai. Springfontein 28 Oct. v. East-London te Al- goabaai. Heeniskerk (thuisr.) 29 Oct. te Marseille. JAVA—BENGALEN LIJN. Mapia, v. Calcutta n. Java, 28 Oct. v. Ran- goon. STOOMVAART-MIJ- „OCEAAN". 27 Oct. v. Mentor, v Japan n. Rotterd., Port Said. Myrmidon. 30 Oct v. BaHvia te Amsterdam, Hector van Japan naar Rotterdam, 28 Oct te Penang. HOLLAND AMERIKA LIJN. Edam New Orleans naar Rotterdam, 28 Oct van Coruna. Glanmorganshire, 27 Oct. van Portland (Ore) naar Rotterdam. Leerdam 28 Oct. xan New Orleans naar Rot terdam. Lochgoil van de Noord Pacifickust naar Rot terdam 26 Oct. te San Francisco. Maasdam Rotterdam naar New Orleans -8 Oct. van Bilbao. Nieuw Amsterdam van Rotterdam naar New- York, 28 Oct. van Southampton. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Tosari 28 Oct. van Rott. te Adelaide. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Streefkerk 28 Oct. van Rotterdam naar Cal cutta. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oldekerk 29 Oct. van Rotterdam te Amst. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Algorab (thuisr 28 Oct. van Santos. ROTTERD LLOYD. Djambi Cthuisreis) 29 Oct. van Belawan. Kedop tthuisreis) 28 Oct. van Barcelona. gCfl.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6