Handen TV R fimVSILISHEIDS- V AIJU1 SCHEERMES 30-60-90 ct. PU 1*1 OIL voop zangers v EEN kleedingstukken behandelen Alles wat op deze wijze behandeld is blijft brandvrij totdat men het in water uitspoelt of geheel laat door-regenen. „NEEF" VAN KONING ALBERT VAN BELGIe. Gisteren is door de Duitsche autoriteiten aan de Zwitsersche politie te Bazel een inter- nationaal oplichter overgeleverd. Dit individu, zekere Otto Stephan, alias Tervueren, gaf zich reeds eenige jaren gele- den nit voor een Belgisch officier, die in op- dracht van den Koning van Belgie Ameri- kaansche oficieren in het Rijnland decoraties uitreikte. In de Zwitsersche steden heeft hij later ve- len gedupeerd- Hij gaf zich uit voor een neel van Koning Albert van Belgie. Zijn metho- des waren als volgt: Hij ging logeeren in de beste hotels, leefde daar zeer luxueus op cre- diet en maakte spoedig kennis met de welva- rendste inwoners, van wie hij na eenigen tijd femakkelijk groote bedragen ter leen kon rijgen. De eigenaar van een groot hotel te Bazel, die de 'rekening schrikwekkend zag oploopen en steeds meer uitvluchten kreeg aan te hooren als het op betalen aankwam, idschte tenslotte directe vereffening der refe rring, met de medcdeeling\ dat hij anders de politie van een en ander in kennis zou stel- fen. Otto Stephan vluehtte hierop naar Duitschland, waar hij tot voor zijn arrestatie weneens oplichterijen pleegde. STATISTIKEN OVER DE GROOTSTE STEDEN DER WERELD. Op het dezer da-gen te Rome gehouden in- ternationaic congres van ambtenaren bij de statistiek is besloten aan den directeur van ne' buret1 veer sDtistiek te Boedapest, prof. Jr. "^Luring, op te dragen de samenstelling van een bcek, dat de statistieken moet bevat- -■en van de groote ster en der wereld, waartoe men rekent plaatsen nut meer dan 250 000 ■nwoners Het werk. dat waarschijnlijk uit Hjf deelen za' bestaan, zal o.a. gegeven? be- vat o\.: den gezondheidstcestand, de be- "olking en iiet woningwezen RUSSISCHE COMMUNISTEN AAN DE CHINEESCHE GRENS GEARRES- TEERD. De twee Russische communisten Kurolkf en Matenko zijn door een paar Chineezen aan een grensstation gearresteerd, teen zij pocgden, ontplofbare stoffen in China bin- nen te voeren. Zij werden naar Charbin en Moekden gezonden om daar terccht te staan. De overbrenging is geschied met een groote politiemacht, daar men meende, dat Russi sche bolsjewiki tegenstand zouden bieden. De overheid te Charbin was genoodzaakt te gen deze mogelijkhcden ernslige maatrege- len te nemcn. Zij posteerde onder anderen een afdeeling in de nabijheid van de gevan- genis, omdat zij vreesde, dat daar de pogin gen tot bevrijding zouden worden georgani- seerd. AMOK AAN BOCRD VAN EEN SCHIP. Een Maleisch passagier uit Kwala Lcem- poer hecft amok gemaakt aan boord van het stoomschip ,,Klang", dat zich op weg be- vond van Singapore naar Penang. Met_ een mes doodde hij den kapitein, een Chinee- schen kok en een stoker en verwondde 10 personen, van wie er vijf aan hun wonden overledcn. Het schip wad in de haven te- ruggebracht, waar de politie den amolcma- ker. die weigerde zich over te geven, neer- schoot. GRENSGESCHIL. De volledige samenstelling van de com missie van onderzoek, die een enquete zal houden»naar de oorzaken van het Grieksch- Bulgaarsch conflict, zal eerst heden worden bekend gemaakt, aangezien de naam van een Italiaansch generaal nog cntbreekt De bei- de burgerlijke autoriteiten zijn: mr. P. Droog- lever Fortuyn, lid van de Tweede Kamer. oud wethouder van den Haag. en de Zweedsclie gezant in Nederland, Adlerkreuz. Voorzitter is de Engelscjie gezant te Madrid. Sir Hora ce Rumbold. Het Fransche lid is generaal Serigny. De .ccftniissie komt aanstaande Vrijdag te Geneve bijeen. DE REDE VAN STRESEMANN OVER LOCARNO. In zijn draadlooze rede over het verdrag van Locarno heeft Stresemann o.a. gezegd: Indien de wereldgeschiedenis eenigen zin heeft, dan moet de oplossing gevonden wor den, waardoor de vitale belaneen van alio betrokken volkeren gevrijwaard en verzekerd worden. De Rijkskariselier dr. Luther en ik als minister vanbuitenlandsche zaken, zullen opkomen voor goedkeuring dezer verdragen, wanneer zij den weg openstellen, die tot her- stel en bevrijding van Duitschland leidt. Stresemann besloot als volgt: Daar de andere mogendheden zelf onderteekening wenschen op 1 Dec., is daardoor tevens de termijn gegeven, waarop de beloofde gevol- gen van Locarno voor het Duitsche volk zicht- baar moeten zijn Wij hebben in Locarno niets verzwegen van hetgeen ons, met het oog op Duitscfiland's welzijn, op het hart lag. Zoo hebben wij verklaard, dat de tegenwoordige Duitsche regeering geen moreele schuld van Duitschland aan het uitbreken .van den oorlog erkennen kan, doch zich op het stand- punt plaatst, dat reeds September 1924 in het memorandum der toenmalige regeering-Marx is uiteengezet. Met de toetreding van Duitsch land tot den Volkenbond bestaat ook voor ons het zedelijke recht van toewijzing van koloniale mandaten. Ook dit feit werd ons in Locarno bevestigd. De zin van Locarno bestaat in de erken- ning, dat de Europeesche Staten niet lan- ger tegen elkaar mogen razen, indien men niet wil, dat Europa te gronde gaat. In alie staten van Europa heeft de nood zijn intrede gedaan en is opnieuw tot bezinning komen manen. Wij moete de dingen nu met andere oogen gadeslaan dan te Versailles. Een voor- geschreven vrede en geweld hebben niet ver- mocht een beter Europa te maken. Laat ons oeproeven dit doel op den grondslag van den vrede, Duitsche gelijkberechting en Duitsch^ yrijheid te bereikeo. RORTE BERfGHTEN. .■rv.c- Wegens den hevmen Zuidwester storm, die gister boven het Kanaal woedde, hebben vele schepen hun vertrek uitgesteld. De luchtvaartdienst was geheel gestaakt. Het aaxRal werkloozen in Engeland be- droeg 26 October 1.232.400, of 5753 minder dan de week te voren en 29.171 meer dan een jaar geleden. De bladen melden, dat te Napels een la ding van 2000 ton Russisch graan is aange- komen. Alle mogendheden ter douane-conferen- tie hebben thans in beginsel het Chineesche voorstel inzake de taridautonomie van China aanvaard. Het definitieve resultaat van de parle- mentsverkiezingen in Canada is: 118 conser- vatieven, 124 liberalen en progressieven, 2 arbeiders, 1 onafhankelijke. Gemengd Nieuws het EENIGE apparaat, dat zijn eigen mesjes automatiscb slfjpt. Vraagt demonstratie bij uw winkelier. Agent: Fa. B. Meindersma, Haag INBRAAK. Er is ingebroken bij R. D. J. Krese'lbach, op den Steiger te Ro*tterdiam. Mogelijk hebben de daders zich door een van de nabij gelegen huizen toegang tot het dak verschaft en zijn ze vervolgens door een zolderraam binnen gekomen. Gestolen zijn er een heel partijtje meest waar del ooze bankbiljetten, als 350,000 roobe marktbiijetten, eenige biijetten_ van 100,000 mark en eenige van 20 millieen mark, 135,000 Oostenrijksche kronen, een milllioen Sovjetroebel en een bil jet_ van 1000 Poolsche marker. Verder t":ee briljanten oor- knoppen in planna, een gouden halsketting met ronde schakels, een gouden damesring met 5 diiamanten en 5 robijnen, een groene aanhangsteen, waarin de naam Heinz, een gouden broche met drie briljanten, en 27 dia- mantjes, een gouden broche, voorstellende een dolkmes, met 3 roode steemen, een zilve- ren broche, bestaande uit vier Zeeuwsche knoopen, een gouden damesremontoir, een zilveren heerenhorloge met ketting, twee gou den damesborloges, twee gouden manchet- knoopen met diamant, een zilveren heeren horloge met dubbele kast, twee gouden da- mesbroches, een broche, bestaande uit gouden gouden sleuteltjes, een zilveren damesring, een dames horlogeketting van Russisch zil veren dames, armband. Als verdacht sdndd-'g aan deze innraak te zijn, zijn aangehouden A. D., J. L. M en W. S., zich noemende kooplieden. Zij zijn naar het politiebureau in de Gr. Paauwensteeg overgebracht. KEURINGSEISCHEN VOOR CHAUFFEURS. De geneeskundige medewerker van de N. R. Crt. schrijft aan zijn blad: Overeenkomstig de nieuwe motor- en ri]- wielwet wil men ook in ons land bijzondere ei°chen aan de lichamelijke (en geeste^ geschiktheid van chauffeurs gaan steden. Het ■rapport, dat een door de maatschappij tot be- vordering van de geneeskunst ingestelde commissie van deskundigen (in hoofdzaak op psyehotechnisch gebied) zou uitbrengen, laat wel wat heel erg lang op zich wachten en tot een Koninklijk besluit tot regelrag der keu- ring is het ook niet gekomen. Sedert is er in t voorloopig verslag over de staatsbegrootmg 1925 (hoofdstuk waterstaat) op aangedron- gen werd dat het bedoeide onderzoek van eenvoudigen aard zou zijn en men weerstand zou bieden aan den aandrang om d^artoe een omvangrijker onderzoek door specialisten in te stellen of den candidal' chauffeur psyeho technisch te laten bnderzoeken, heeft men niets meer van deze zaak gehoord. Alleen schijnt de bovenbedoelde commissie de psy- chotechnische keuring te willen beperken tot beroepschaufLurs, een beperking, die alles- zins redelijk en verstandig is. Over de eischen die de commissie verder stellen wil is niets bekend. In dit stadium is er mogelijk belang- stelling voor de (zeer matige nieuwe) keu- ringseischen die door een bijzondere oog- heeikundige commissie uit de Amerikaansche artsenvereeniging onlangs op de jaarverga- dering onlangs op de jaarvergadering zijn voorgesteld en aangenomen. Deze acht onge- schikt voor chauffeur personen die dubbel zien (dat ligt betrekkeiijk voor de hand) en personen met een gezichtsvermogen van min der dan 20/50 van het eene oog en 20/100 van het andere oog (met of zonder bril). Is het gezichtsvermogen op het goede oog 20/30 zonder bril oi beter dan achten zij wanneer de persoon overigens geschikt is hem ook dan' aannemclijk wanneer het andere oog minder dan 20/100 ziet of zelfs geheel blind is! Zij stellen voor dat de keuringscommissies zullen bestaan uit 3 personen: twee huisart- sen en een oogarts. 250-JARIG BESTAAN VAN HET KORPS MARINIERS. Op 10 December zal te Rotterdam op fees- telijke wijze het 250-jarig bestaan van het korps mariniers worden herdacht. In verband hiermee heeft zich, onder eere-voorzitter- schap van den burgemeester, den heer J. Wy- tema, en onder voorzitterschap van den heer B. C. D. Hanegraaff, een comite gevormd tot regeling van de feestelijkheden. Het ligt in de bedoeling, op 10 December des morgens een parade op het Schuttersveld te houden; des mid dags wordt het jubileerende korps offici- eel ten raadhuize ontvangen, en's avonds zal een gala-voorstelling in den grooten schouw- burg worden gegeven. Verder staan nog schietwedstrijden en een feestavond voor ka- der en manschappen op het programma. DE BELEED1GING VAN DEN BURGEMEESTER VAN GIETHOORN. De rechtbank te Almelo heeft gister W. v. d. S., 43 jaar, propagandist van de S. D. A. P. en lid der Tweede Kamer, wonbnde te Almelo, wegens beleediging van den burge meester van Giethoorn in een artikel in „Het Volk", veroordeeld tot 20 boete subs. 5 dagen hechtenis. VERKEERSONGEVAL. De motorrijder A. Bouwknegt, uit Deven- ter, wien Zaterdagavond op den Wierden- schen weg bij Almelo door het omverrijden van een kinderwagen een ongeluk is overko- men, is vannacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. (HET ONGELUK TE LAREN. De krijgsraad in Den Bosch heeft gister uitspraak gedaan inzake het ongeluk te La- ren en den landstorm-vaandrig P. Th. S. we gens het veroorzaken van dood door schuld voorwaardelijk veroordeeld tot een maand hechtenis met een iaar oroeftiid. CONFERENTIE BESCHERMING VAN DEN INDUSTRIEELEN EIGENDOM. De Nederlandsche regeering zal Donder- dag a s. in het restaurant De Twee Steden in Den Haag een maaltijd geven ter gelegen- heid van de zesde conferentie van de Intern a- ticnale Vereeniging voor bescherming van den Industrieelen eigendom. H ET P E RCE E L M ET DE GOUDEN STOEP. De rechtbank heeft verder uitspraak ge daan in zaken tegen drie bewoners van het beroovingsperceel in de Spinozastraat in Den Haag, het z.g. huis met de gouden stoep. Deze zaken betroffen, behalve een berooving, het gelegenheid geven tot het bevorderen van ontucht. Geeischt was tegen den 38-jarigen koopman T. K. 4 jaar, tegen zijn huisvrouw A. M. L. 1 jaar, en tegen vrouw C. E. B. N. 3 jaar gevangenisstraf. De rechtbank aohtte ten- aanzien van K. -het sub a ten laste gelegde (de beroovi-ng) niet bewezen en siprak hem daarvan vrij. Het sub b ten laste gelegde (het geven van gele genheid tot het pllegen van ontucht) achtte zij wel bewezen; zij veroordeelde bekl. voor dit feit tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorloopige hechtenis. BELEEDIGING? De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den kunsischilder D. H. te 's-Gravenhage, tegen wien (te beeldhouwer Aug. La Falis-e een klacht had ingediend wegens beleediging, zulks naar aanleiding van een ingezon-den stuk in het dagblad Het Vaderland van de hand van den heer H., in wdlk stuk de heer La Falise beschuldigd werd van plagiaat met betrekking tot een door hem ioigezonden ontwerp op de prijsvraag voor een Heilig- Hart-monument te s-Hertogenbosch. Tegen bekl. H. was 50 boete, subs. 10 dagen hechtenis geeischt, wegens eenvoudige belee diging. De r-editbamk heeft bekl. vrijges-proken. OPLICHTING. Bij een handelaar in schrijfmachines te Amsterdam vervoegdte zich verleden week een buitenlander, die voorgaf, verte-gen- woordiger van een Engelsche fabriek te zijn en twee schrijfmachines a 250 per stuk kocht. Gisteren werd de handelaar door een vakg-enoot opgebeld, die medededldie, dat hem twee schrijfimachines waren aangebo-den van het door eerstegnoemde iagevoerde merk. Deze, die zijn geld voor de machines nog niet had ontvangen-, ging naar den va-k-genoot, die den buitenlander liet weten, dat hij de machi nes kon afleveren. Inmiddels werd de politie gewaarschuwd, en toen de buitenlander kwa-m, werd hij da-dd:ij-k ingerekend. Het bleek, dat hij in het bezit was van valsche pass-en en een der machines reeds naar e-en nank van leening had gebracht. De andere is door de politie in besilag genomen. De buiten lander, een Duitscher, bevindt zich thans in arrest. HULP AAN SCHIPBREDK E LIN GEN Naar de N. R. Ct. vemeemt, he :ft de Zuid-Hollan-dlsche maatschapp-ij tot redding van schi-pbreukelingen tot den rij-kswater- staat indertijd een adres gencht, waarin werd aa-ngedlroingen op het ma-ken van een openi-ng in dte Zuiderpier aan den Hoek van Holland ,opdat bij strandingen als va-n de sleepboot De Schel-de, een reddingboot nabij het ges-trande vaartuig zal kunn-en ko-men. De Zuiderpier heeft n.l. twee h-oofden, een laag en een hoo-ger liggend hoof-d, die onge- veer evenwijdig loopen. Daartusschien ligt dus cen s-trook water, waa-ro-p bij voldoend-en wa-terstand gevar-en kan worden. Bij de reeds gehouden- besprekingen is ge- blek-en, dat dtekun-digen, o. w. de gezagvoer- ders van de te Hoek van Holland gestatio- neerde reddi-ngboote-n, het mo-geldjk achten, met een reddingboot van den Wa-terweg uit tuss-chen- db be-doeldie hoofdbn te komen, in dien in het laa-gst gelegen hoofd een opening gemaakt wordt. Er schijnt ve-el kans te bestaan, dat tot het ma-ken van die opening zal worden ovexge- gaan. Ais^uw ham-den door een of andere arbei-d1 ruw en beschad'igd zijn, wrij-f ze dan dadtelij-k in met Rechtzaken A RRONDIS S E ME NTS - RECHT BANK TE ALKMAAR. Zitting van 3 November. Willem v. ETexeil, gedetine-erd. 6 maan- den gev. met a-ftrek van 1 maand- en toewij zing der civi-el-e vorderin-g. Willem v. E., Texel, o-pli-cbting, vrijge- sproken. Willem van E Texel, verduistering, 1 maand gevangenisstraf. De 39-jarige kerm-isreiziger Mozes B., te Amsterdam, thans gd-etineerd, heeft zich te Hoor-n aan ontuchti-ge handblihgen schu.dig gemaakt. Verdedig-er was mr< C. Bos-man. Als getuige was gedagvaard de psychia ter Dr. Hoe-neveld. De zaak werd met g&lo- ten de-uren beha-n-d-eld. LETSEL DOOR SCHULD De 32-ja-rige ha-n-delsagent N-anne Cornelis S., te Castricum, sto-n-d terecht ter zak-e het toebrengen van lichamelijk lets-el door schuld gepleegd als bestuurder van een vi-arwielig motorrijtui-g te Limmen op Mei j 1. Mr. Leesberg o-ppon-eerde voor beklaagde als raadsman en verdediger en had 7 ge- tuig-en a decharge doen dagyaarden. B-ekla-agde heeft op 27 Mei te Lim-men met zijn auto eenige personen aangereden, die met een handwag-en, belladen met telefoonpalen, van een erf reden naar -den o-penbaren s-traat- weg, zulks bij het bruggetje tuss-chen Limmen en Castricum. Er werd door een der werklieden door een handbewegi-ng bv-duid dat hij mo-est stoppen, inch dat seim had geen gevol-g en beblaa-gde reed me! zijn auto tegen1 den wa-gen met telefoonpailen op met gevolg dia-t twee der werklieden gekwetst werden. Het er-gsite de 32-jarige sch-ipper F. Hol- 1-enberg, wiens rechterh-een zoodanig werd gekwetst, dat zijn opname in het St. Elisa- bethsgesticht noodig bleek. Hij werd daar medisch behandeld d-oor dr. v. Dam, die thans omtrent den aard der verwo-nding als getuige-deskundige verklaringen aflegd-e. De' gewonde Hollenberg was -thans weer in staat zich voort te beweg-en en werd door d-e rechtban-k als tweede getuige gehoord. Een broeder van Hollenberg raadde be- klaagde aan te stoppen. Deze reed1 toen te gen de paten op en getuige raakte bekneld tusschen de palen en de brug-teuning. Tot 22 Aug. is getuige verpleegd geworden in het ziekenhu-is. Hij kan nog niet werk en en loopt moeielij-k. Hij heeft 8 kinderen. Beklaag- de heef t later 50 gegeven. De autoverzeke- ring staat op naam van den patroon van be- klaagde. Beklaag-de zeide rechts te hebben gereden, zooals bleek aan de beschadiging links van den radiator. Vol-gens beklaagde stond de man die waar- schuwde links van beklaagde. Deze kwarn van Castricum. Mr. Leesberg had een si-tuatieteekening en stelde naar aanleiding daarvan aan getuige eenige vragen. De verdediging van beklaagde was dat hij te dicht genaderd was om tijdig te worden gewaarschuwd. Die waarschuwing om te stoppen kwam dus te laat, meende beklaagde. De 25-jaxige Willem Hollenberg, schipper te Castricum, en broeder van vorigen getui ge, had de aanrijiding gezien. De telefoon palen maa-kten een zwaai. De 24-jarige mo-n-teur der telefo-nie W. M. J. Ka-ppel was ook aanwezig bij de aanrij- ding. Hij had de leidi-ng over het vervoer der telefoompalen. Hij stond op den weg om te waarschuwen. Hij had duictelijk gewaar schuwd door de hand op te stek-en. Ook ge tuige P. Hollenberg waarsch-uwde. De palen staken over den weg en er was geen plaats meer o-m te passeeren. Getuige J. G. Hermes, arbeider te Lim men, heeft den handwagen mede helpan du- wen. Door de aanrijding werd bij een eind weggeslingerd. De heer J. Mulder getuige a decharge ken- de beklaagde als een kalm persoon. De heer N. A. v. Lunen te Castricum ken- de beklaagde ook als kalm goed! bekend staand persoon. Hij reed met beklaagde wel mede en deze reed steeds zeer kalm. Getuige Romijn, een chauffeur, had be klaagde geleerd een a-uto te besturen-. Hij achtte hem bekwaam daarvoor. Ook legde getuige verklaringen af over een auto-wis- scher. Hij had be-kiiaagde niet harder dan 25 30 kilometer zien rijd-en. Getuige B. J. Roem-er, chauffeur, te Cas tricum. kende beklaagde als een voorzichtig rij-der. De wag-en kon 30 a 35 K.M. als maximum. Beklaagde zeide dat hij de over den weg stekende palen aanzag voor een streep op de voorruit." Na de pauze werd de subs, officier gele genheid gegeven tot hebnemen van zijn re- q-uisitok. Deze betoogdle dat men deze zaak in een woordens-tortv loed poo-gde .te verdriniken. De beantwoor-diing van de schuldvraag is zeer eenvo-udig. Op 60 meter afs-tand waren bier over den weg uitstekend-e palen. Het staat vast dat be klaagde tegen deze palen is aangereden. Hij heeft op de hem gegeven sei-nen geen acht ge geven. In ieder geval had hij dit moeten zien. Het is zijn schulld dat hij zulks niet heeft gedaan. Een auto kon daar moeilijk passeeren, zeg- gen verschillende getui-gen. De weg is daar niet meer dan ten hoo-gste 5 meter. Er was voor hem tijd genoeg te stoppen. Na de ziting was s-preker ter oore geko men, dat beklaagde was opgemerkt op d-en weg tuschen Heiloo en Castricum, terwijl hij onvei'antwoordelijk woest reed: Gevangenisstraf wil-de spreker tegen bekl. niet eischen- derhalve vor-derde het O. M. 200 boete of 100 da-gen hechtenis. Mr. Leesberg verwondterde zich over den aanva-ng van het requisitoir. Pleiter wenschte de zaa-k niet in een stort- vloed van woorden te vex-drinken. Het leek haar niets hoe deze zaak be-han- <Md is. De verdediger heeft de hoofdgetuigen zelf voor de rechtbank moeten brengen. De voorbereidi-ng van den officier en de instructie was allerongelukkigs-t. Voorts bes-prak pleiter uitvo-erig de dag- vaardin-g en wees er op wat door den Hoo gen Raad is g-evraagd. Pleiter wees ook o-p het zeer abn-ormaal vervoer der telefoon-pal-en, ui-t een slop, uitko- mende op den hoofdweg. Zeer veel schulld moet dus van beklaagde ten laste worden gelegd, voo-rdat hij hier in 't o-ngel'ijk wo-rdt gesteld. In. strij-d met zijn instructie heeft dien lijn werker gehol-pen den wagen o-p te duwen. Pleiter geloofde niet dat er iemand stond o-p den weg om te waarschuwen. De wagen mo-est wachten, niet de auto-mobilist. Dit vraag-t dte eisch van het verkeer. H-et gebeurde is te wijten aa-n de personen met den wagen. In ieder geval een sam-en- loo-p van ongunstige omstandi-gheden. De HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE INDIEN HET MEER BEKEND WAS, hoeveel leed en lijden er zou te voorkomen zijn, indien schijnbaar of half genezen kwafen vodr het hu- welijk GEHEEL werden genezen, zou het geneeskundig onderzoek vdor het huwelijk nteer als een GE- WONE, VERSTANDIGE ZAAK beschouwd worden. Dr. SCHOEMAKER. man met de rijkspet had bij de bocht moeten gaa-n staan. Beklaagde moet met zijn au-tomolwiefll zijn brood- veMenen. Men mag medelij-den hebben met het slacht- offer, maar men moet ook medelijden met dtew beklaagde hebben. Voorts bracht pleiter ter spra-ke dat be- claagde door zijn figuur en het wooid op de auto geschilderd: „Rom-bo" diikwerf vooi den mal wordt gehouden. Men steekt soms de landten op en roept: Rombo, Rombo! Daaraan is het wel lie ht toe.te schdjven, dat beklaagde niet zoo veel acht meer sflaat op dergelijke seinen. i Na uitvoerige re- en dupliek wordt de uit spraak bepaald op heden over 8 dagen. v,i! ONVOORZICHTIGHEID MET /I VUURWAPENEN. De niet verschenen Jacob K. te Koegras (gem. Heldter) stond terecht terzake dat hij op 22 Juni met een- jachtgeweer waarmede hij op musschen had geschoten, roekeloos en onvoerzichtig het rechteronderbeen van den 20-jarigen boeren-knecht W. Tesselaar, die op het erf van zijn patroon stond, heeft getrof ten. De getroffene is daardoor 8 weken in het ziekenhuis behandeld. ,5;j( Eisch 50 boete of 50 da-gen. p/S OPLICHTING. I De 38-jari-ge koopman Joh. Wilh. B. te Hoorn, thans gedtetineerd stond teredht ter zake dat hij te Obdam op 27 Mei op listige wijze de -getuige E. dte Haan-, huisvrouw J. Ba-kker heeft o-pgelicht voor een partij van 5-00 sigaren, die hij ondter voorwen-dsd be- tere en meer dlroge sigaren te zullen leveren, ondter zich heeft weten te krij-gen. Beklaa-gdte heeft eenige sigaren opengebro- k-en en gezegd dat de tabaik niet deu-gde. - De a-rgelooze juffrouw Ba-kker liet zich door de praatjes van beklaa-gdte om (ten tuin leiden en heeft hern dte sigaren medtegegeven. Ze wacht ech-ter nog altijd op de ontvangst van andtere en betere soorten-. Beklaagde heeft de sigaren ten eigen bate te gelde gemaakt. De officier heeft van beklaagde geen goe- den indruk en eischt tegen hem 3 maanden gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger, mr. Rechteren Altena wees op zijn thans afgelegde erkente nis. Het bewijs is overigens geleverd. Pleitei verzoch-t de b-ehandeling dtex zaa-k te schor- sen tot het instellen van een nader onderzoek door de reclasseering. Overigens verzochl pleiter clementie voor beklaagde, die reeds geruimen tijd in voorarrest doorbraeht. OVERTREDING JACHT EN VISSCHERIJ- WEf. De 54-jarige transportarbeider Jb. W. te Broek op Langendijk is wegens visschen in verboden vischwater veroordeeld door den ntonrechter te Alkmaar tot 7 boete of dagen. De veroordeelde is tegen dit vonnis in a-ppel gekomen. Zijn verweer was, da-t hij niet vischte in het door den heer A. Vlug gepachte water, doch in het water aar Stam toebehoorende, waar- voor hij wel permissie had. In deze zaak werden 4 getuigen gehoord. - De rechtbank twijfelde aan de waarheids- liefde van een der getuigen. Ga maar gauw zitten, zeide de president tegen dezen getuige. Getuige C. Stam heeft beklaagde vergunning gegeven in zijn visch water te visschen. De heer A. Vlug deelde mede, dat hij pachi ter is van het desbetreffende polderwater. Hij betaald 150 pachtgeld en heeft voor f 1500 pootvisch uitgezet. Het visschen met den hengel is echter geen uitspanni-ng meer, maar een roofpartaj, zeide de heer Vlug- D-e officier wekte de veldwachtrs op zich met ijver op het bekeuren van vischstroopers toe te leggen, in het belang van des heeren Vlugs verdienstelijk streven, om den visch- stand te verbeteren. Spreker vroeg ten slotte bevestiging van het vonnis van den Kanton- rechter. ZEDENMISDRIJF. Met gesloten deuren stond terecht de 26- jarige spoorwegarbeider C. L. v. d. H. te Hoogkarspel, die zich aan een ernstig zeden- misdrijf tegen een jong meisje, Maria K., had schuldig gemaakt. In deze zaak werd bedoeide Maria K. als getuige gehoord, Sluiting. Vronw: Nn, Karel, Is er nu niets dat we vergeten hebbenV Karel vsaioasusch); De piano staat u-<s thuis. lieve. iLondoa Opinion), i I

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7