Glasverzekering Maatsctiappij „KERREBIJN' Alkmaar. Tel. 478. Uit het Parlement Bioscopen. Provinciaal niemvs Telegram men van lieden. Laagsfe premien. Direct herstel van schaden. gtadsnieawL. van 7 November 1925. Opgave van Moordhollandsch Landbouworedlet. 10.45 Vorlge Koers. 10.30 U|—f 11.15 H I N D E R W E T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van. ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat zij hunne beslissing op het verzoek van den heer W. STUMPFF te Egmondbin- nen, om vergunning tot het uitbreiden van een fabriek tot het vervaardigen van verf- producten, door bijplaatsing van een nafta- tank in het perceel LUTT1K-OUDORP 68, HEBBEN VERDAAGD. Alkmaar, 7 November 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. TWEEDE KAMER. Den Haag, 6 November. Aivorens de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting voort te zetten, had de Tweede Kamer heden niet minder dan drie-en-dertig wetsontwerpen, conclu- sies enz. ai te doen en zij heeft daartoe kans gezien in nog geen twee uur tijds. Maar daartoe zweeg ze ook vrijwel over twee-en- dertig en na de behandeiing van het eenige waarover discusise werd gevoerd hebben de siemmen nog gestaakt. Dat was intusschen ook wel, een zaak waarover te praten viel. Met is een quaestie die reeds van 1917 dag- teekent. In dien oorldgstijd .kocht de heer Wentink, grossier in kruidenierswaren enz. ic Alkmaar, een partij zeep voor 27 per kist. De reg-eering zag daarin kettinghandel en liet beslag leggen op de zeep. Aan den heer Wentink werd de zeep vergoed met een betaling van 8 per kist en de regeering liet de partij'veilen, welke daarop f 23 per kist opbracht. De heer Wentink vo-nd, dat hij door deze wijze van handelen der regeering deerlij k beriadeeld was, en hij Jrachtte eerst door zich tot de regeering, met name tot mi nister Van IJsselsteijn, te wenden, schade- vergceding te erlangen en toen dat niet hielp, de huip van de recnterlijke macht in te roe- pen. In alle instanties werd zijn eisch afge-t wezen, ofschcon b.v. het gerechtshof te 's-Gravenhage de biilijkheid van zijn vorde- ring niet onrkende. Ten einde' raad bracht hij de zaqk ten slotte bij de Tweede Kamer. E>e commissie die verslag over zijn adres uit- bracht, maakte bijmeerderheid van stemmen uit, dat de Kamer er niets aan moest doen, de minderheid meende dat er gronden van biilijkheid v/aren om hem alsnog voor scha- dev erg ceding aan te bevelen. Daarovcr, heeft de Kamer vrij uitvoerig gediscussieerd. Vooral de heer Duys heeft zich met geest- driftige overtuiging opgeworpen als kam- piccn voor het good recht van den heer Wen tink en hij ging daarbij zoo eigenaardig te keer tegeh den minster Van IJsselstein, die den heer Wentink die kool had gestodfd, dac de voorzitter hem ten slotte verzocht dien mi nister verder met rust te laten. Waagop de heer Duys sprak van „de regeering" of wel „den mijnheer dien ik niet noemen zal", tot groot plezier van de Kamer. Gesteund door de heeren Oud en Dre^selhuys wist hij het zoover te brengen, dat in stemming kwam een motie, waarin de regeering verzocht werd nog eens na te gaan of er grond is om adres- sant in aanm<;rking te doen komen voor een tegemoetkoming in de geleden schade. Minis ter Colijn gevoelde daar wel niet heel veel veor, omdat hij haast dagelijks aanzoekep* krijgt om in our logs ijd- geleden schade te vetf- ijetpen en'iiij meende dat de dingen te ver in liet verledai iiggen om zich daar nog thans warm over te maken, maar hij berustte er tocli in en de motie ware ongetwijfeld aange- nomen, als niet de heer Beumer een spaak in het win had gesioken en verklaard, dat het hem ni't mogelijk was een beslissing te ne- men in een zaak die flu al tien jaar achter den rug ligt. Dai hield aarzelenden terug en de stemiiKvi siaaktcu': 38 tegen- 38, zoodat de vclgcnde wtvk moet overgestemd worden. Daarop iiceft de Kamer de algemeene be- Schouwingnr over de Staatsbegrooting her- v. We iiebbcn in de eerste plaats mogen luisteren aaar net slot van de zeer uitvoerige rede van ik n heer Mai'chant. De viiizlnnig-demccratische afgevaardigde liccft in Let tweede deel van zijn rede liet kabinet van reactioxmaire neigingen beschul- dlg-d, blij ivcnde uit haar gcedkeuring van de It. Lrstoelen van den Ondernemers- raaci la Utrecht en ock uit haar miltaire po- :ith k, die aan ons land vele nutteloos uitge- g v. 11 mililoenen kost. Vervolgens kwam hij wear terug op de ccalitie, om te betoogen, dat haar invioed in den lande zich in dalende ric ing beweegt en dat er geen sprake is van eenige werkelijke eensgezindheid onder cia gecoaliseerden- De coaiitie heeft thans een uicsluitend materialistisch karakter, en de spreker ncemde dat een eras tig gevaar voor het parlementaire stelsel en het parlementaii'e leven. We hebben daarna een ander geluid ge- hoord, dat van den heer Braat. Het is voor onzen landbouw te liopen, dat zich ook nog andcre vrienden van onzen boerenstand zul- len doen hooren, want wat de heer Braat in het midden bracht, wekte meer vroolijkheid dan belangstelling. Niet wanneer hij uiteen zet, dat de toestand, in tegenstelling met wat de Troonrede zeiae, slecht is. Ook niet wanneer hij aandringt op de benoeming van een directcur van den-landbouw, Dan gevoelt men, dat hij wel recht van spreken heeft. Maar als hij begint te toornen tegen de arnb- icnaren en de ambtenarij, tegen de pensioe- nen en de voorrechten van de ambtenaren, dan gevoelt men dat hij zich op zoo glad ijs begeci't, dat vallen envermijdelijk is. De laatste spreker van den middag was de heer Van de Tempel, die op voor de pers- tribune haast onverstaanbare wiize de wel- vaartspolitiek der regeering aan kritiek on- derwierp en haar daarbij ergerlijke conser- vatisme verweet. Dinsdag a.s. voortzetting. Cinema Americain. De dief van Bagdad. Wonderbaarlijk is deze film genoemd en deze kwalificatie kan niet worden tegenge- sproken. Welk een Oostersche pracht spreidt zij ten toon met een soms sprookjesachtige belichting (b.v. als de Dief van Bagdad, op zoek naar het sleuteltje van het geheimzinni- ge kistje dat hem tot geluk moet brengen, den daarvoor zoo moeilijken weg volgt). Douglas Fairbanks oogst in deze rol weer groote triomfen en daar ook het spel van de anderen uitsi. kend is, mcermalen meesterlijk, is deze filni zeker een der mnoiste die men kan wenschen. De dief van Bagdad is een ongeloovige, die zonder werken aan den kost wil komen. Met behulp van een gestolen betooverd touw, dat zoo maar rechtop staan kan opdat iemand er tegenop kan klimmen, komt hij bij de sla- pende prinses, die den volgenden dag een keuze moet doen uit tal van aanbidders. De dief wordt plotseling verliefd en ver- schijnt op den grooten dag, keurig uitgedost onder den naam van „Ahmed, prins van de eilanden en van de zeven paleizen" ten palei- ze en maakt zooveel indruk op de schoone prinses, dat hij wordt uitverkoren. Maar dan ontvliedt hem alle boosheid en hij bekent haar een dief te zijn, juist als de medeminnaars het ook vernemen en het den vorst meedeelen. Deze laat hem gevangen nemen en geeselen. De prinses weet hem te sparen voor meerdere straffen, door hem te laten ontvluchten. Zij zal een nieuwe keus doen, maar vindt onder de prinsen niemand die haar bekoort en be- dingt uitstel met te zeggen, dat zij zes maan- den op xeis moeten gaan om iets wonderlijks te zoeken; wie het beste slaagt krijgt haar hand. De „dief" gaat na zijn tuchtiging naar een priester en deze prijst hem gelukkig, nu zijn ziel naar geluk zoekt. De priester zal hem helpen en geeft hem aanwijzing om het geluk te bemachtigen. Welk een zware hinderpalen te overwinnen zijn1 geeft de film schitterend weer. Een gunstige uitslag bekroont de moei- lijkheden en na zes maanden komt „de dief" terug, even later dan de prinsen, maar toch nog op tijd om vele onheilen te voorkomen. De spannejide geschiedenis met het betoo- verde tapijt enz. verklappen wij nog maar niet. Tusschen de schitterende opnamen komen zoo nu en dan komische momenten voor, die een gullen lach te voorschijn roepen. Dat doen ook de teekenfilm „Clowns kleine broertje" en de klucht „Laat los", die het bij- programma vormen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De gouden vuist De vuist van een bokser is goud waard. Althans als het een goede bokser is en dat is Joe Cain, de held uit dit filmverhaal. Hij is n.l. wereldkampioen van de pugilistisehe sport. Toch vindt hij, en voornamelijk is zijn manager die meening toegedaan, dat hij nog niet bekend genoeg is. Een verslaggever, Jack Murray, een handig jongmensch met bijzon- dere capaciteiten, wordt geengageerd om door middel van een pers-reclame-campagne den bokser een groote bekendheid te bezorgen. Deze verslaggever is zoo handig, dat hij he mes van twee kanten tegelijk laat snijden Hij heeft n.l. ook de opdracht een danseres, Ma bel VanderGrift, de „ster" van Cosmopolitan theater, wereldberoemd te maken. En dan speelt zich een echt Amerikaansch filmverhaal af, met gcede sensafie, met mcer malen leuk en vlot spel, met tintelende sport- kieken (de paardenrennen waren bij zonder interessant)Het slot is.... natuurlijk: een huwelijk tusschen Mabel en Joe. Mabel danst niet meer, Joe zal nooit meer boksen. Intus- ..schen had hij voor de laatste maal zijn ti- tel verdedigd en schitterend gehandhaatd te gen den Engelschen kampioen. Zelfs ondanks het feit, dat men hem had trachten te vergif- tigen. Anita Stewart en Oscar Shaw spelen de hoofdrollen vlot. Voor sport- (voornamelijk boks-) liefheb- bers is hier veel te g^nieten. Het ech-t-Ameri kaansch scenario dwmgt bewondering af. In het bijprogramma vinden wij o.m. een twee-deelige film van reisjes met de booten der „Alkmaar Packet". Van Alkmaar komen daarin karakteristieke en aantrekkelijke foto's voor. Verder o.m. typische opnamen van het Zaansche landschap. Hollands Nieuws is weer uitstekend ver- zorgd. Vermelding verdient ook het openings- filmpje „Van alles wat", dat o.m. gees-tig de moderniseering der Indianen doet zien. Victoria Theater. De man die de kiappen krijgt. Deze film is inderdaad een „Schlager" en in zijn genre een uitstekend werk. 't Valt ons moeilijk na al het schitterende dat er reeds voor deze in reclame en berichten van gezegd is,bij de bespreking niet in herhalingen te vervallen. De inhotid.gaven wij reeds in on- Ze courant van Donderdag. Eerst wanneer men de tragedie van dezen Paul, dezen clown, goed begriipt en voelt, zal men de film op haar juiste waarde kunnen schatten. Wreed beroofd van eer en geluk door een laagharti- gen schurk, ziet hij later dezen man terug met dezelfde valsche voornemens ten opzichte van Consueio, het meisje, dat thans het den- ken van den clown in beslag neemt. Dat be- teekent voor be:de mannen, evenals voor den minderwaardige vader (graaf Mancini) het einde, terwijl Consuela en Bezano een geluk kig leven Hgemoet gaan. De geheele film is door den regisseur Vic tor Seastrom kranig in elkaar gezet met tal van bijzonder geslaagde opnamen. Lon Chaney, de bekende karakterspeler, vervult thans de hoofdrol op uitnemende wij ze, Norma Shearer, een opkomende ster, is een allerliefste Consueio. De graag geziene John Gilbert is een zeer sympathieke Bezano, terwijl de graaf en de baron echt gespeeld worden door Tally Marshall en Marc mec Dermoti, ook twee heel bekende krachten. De Pierrot zanger Max Xavier zong voor het begin der film het Smartlied van Paljas en herhaalde dit later op een der meest dra- matische momenten in de zesde acte. Deze zang droeg er evenals de muzikale begelei- ding van het orkest veel toe bij om den in druk der film ten zeerste te versterken. Het bijprogramma gaf de Orion-revue, die ook nu weer zeer interessante opnamen bracht van belangrijke gebeurtenissen in ons land. Om het clowutje en de zeer grappige komi sche tweeacter „Hoera voor Filmland", is on- bedaarlijk gelachen. DE INTOCHT VaN DEN BURGEMEESTER VAN OUDORP. In het gister geplaatste verslag van deze feesteliike gebeurtenis is een regel weggeval- len, n.l. in het begin van dat-deel, dat weer- geeft wat er door belangstellenden bij de in- stallatie is gesproken. Men leze daar: „De eerste die daarvan (van de gelegenheid om het woord te voeren) gebruik maakte, was de heer B. Mtaats,'pas- toor der parochie te Oudorp. Het was hem aangenaam", enz. UIT EGMOND AhN ZEt. Aangaande het plotseling vertrek van ds J. W. Roobol, Nederl. Hervormd predikant te Egmond aan Zee en het nederleggen van zijn ambt, deelt men ons het volgende mede: Ds. Roobol is van de vnjzinnige richting, hetgeen hij ook deed uitkomen tijdens de godsdienstoefeningen. Hierover beklaagde zich het kerkbestuur, dat een eer orhodoxe reden geweest zijn, dat ds R obol, die zijn echter zijn persoonlijke overtuiging geen ge- weld aan te doen, zoodat de verhouding reeds spoedig te wenschen overliet. Dit zal wel de reden geweest z n, dat ds. Roobol, die zijn ambt liefhad, ten slotte na 5 jaren van fnui- kenden strijd besloot tot deze oplossing. Waarschijnlijk zal hij zijn ambt door dezen stap voorgoed vaarwel gezegd hebben. Vrijdagavond werd in de lunchroom van den heer Clausing een dxuk bezochte spoed- vergaderin-g gehouden van Protestanteu van verschillende richting, ter bespreking van de mededeeling van het bedanken van ds. Roo bol als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Egmond aan Zee. Bericht van verhindering en instemming was ingekomen van den heer Eijma en mevr. Eijma-Boeke. Hoewel door de tactvolle leiding vain den heer C. Pluimgraaff de gematigdheid be- waard bleef, kon scherpe critiek op de hou- ding van het kerkbestuur niet onderdrukt worden. Staande de vergadering werd door meer dan honderd personen een schrijven aan ds. Roobol onderteekend van den volgen den inhoud: Geachte Dominee, Op dit oogenblik, nu wij nog in de gele- gcijheid zijn IJ als boven aan te spreken, gevoelen wij, Protestanten van onderscheiden richting, ons gedrongen U te betuigen, hoe het ons leed doet, dat U zich genoopt Jiebt gevoeld uw herdersambt over de Ned. Herv. Gemeente te Egmond aan Zee neer te leg- gen. In de verzekerdheid, dat U te alien tijde uwe toehoorders met voile overtuiging naar uw beste weten hebt voorgelicht in de Chris- telijke Waarheden, zijn wij U erkentelijk voor den waardigen vorm, dien U daarbij ver- mocht te kiezen, zoodat daarin voor ieder een aanwiizing kon worden gevonden voor het befrachten der leer van ons aller Voorganger, Jezus Christus. Honende, dat het U gegeven moge worden spoeaig uw arbeid tot heil der menschen te Jiervatten, en met de beste wenschen voor uw persoonlijk welzijn, teekenen wij met de. meeste hoogachting, Uw dankbare, Hiermede was echter aan den wensch der vergadering nog met voldaan en steeds krachtiger werd aangedrongen op het doen van pogi-ngen om den gewaardeerden predi kant weer terug te krijgen. Dientengevolge werd een deputatie afgevaardigd naar Utrecht, om den heer Roobol te bezoeken en hem met den geest der gemeente op de hoogte te stellen. Deze deputatie, bestaande uit mevr. Bosschaart-Dieleman, zuster van Eij- ken en mej. Engeltje Stam. alsmede den heer K. Wijker, zal trachten ds. Roobol te bewe- gen op zijn besluit terug ie komen, terwijl diezelfde personen met de heeren C. Pluim graaff, J. de Wit en G. Buis een permanente commissie zullen vorm-en om alle m-ogelijke maatregelen daartoe te nemen. Met ingang van 15 November a.s. ver- vAlt de postbestelling op Zondag. Ieder, die dit wenscht, heeft dan gelegenheid zijn post- stukken af te halen tusschen half tien en tien uur voormiddag. P R E D I K B EURTEN 8 November. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur Leesdienst. 2.30 uur Ds. J. Jukema. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. A. Schweitzer van Buiksloot. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Leesdienst. Doopsgez. Kerk 10 uur Ds. A. de Jong. BEEMSTER, 10 uur, Ds. v. Meurs. DRIEHUTZEN, 10 uur, Ds, Heep. EENIGENBURG, 10 uur, Ds. Buiskool. GROET, 10 uur, Ds. Boeke. Avondtmaal. HEN'SBROEK, 9.30 uur, Ds. Reddingius. HOOGWOUD, 10 uur, Dr. van Beek. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 10 uur, Ds. Bosch. Avondm. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. S tclcl'l OBDAM, geen dienst, vacature. OUDE NIEDORP, 10 uur, Ds. Hornstra OTERLEEK, 10 uur, Ds. Nijenhuis Ock- huysen. Doop. OUDESLUIS, 10 uur, Ds. Groeneveld. OUDKARSPEL, 10 uur, Ds. de Leeuw. DE RI TP, zie Graft. URSEM, 10 uur Ds. Kruizinga. Collecte Noodlijdende Kerken en Vereenigingen.. WINKEL, 10 uur, Ds. Jellema. ZUIDSCUARWOUDE, 10 uur, Ds. van Meurs. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Or. Kuipers. GRAFT Noordeind, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keiming. Gedeeltelijk ontleend aan Kerk en Yolk.) Oedeeltelijk gecorngeerd. DE EERSTE INTERNATIONALE TEXTIELBEURS. XMSTERDAM, 7 Nov. Heden werd m het Paleis voor Volksvlijt geopend de Eerste Nederl andsche Textielbeurs. De Beurs telt ruim 60 exposanten, meest groothandela- ren maar ook eenige fabrikanten. De buitenlandsche firma's zijn meest vertegenwoordigd doir h-un Hollandschc- agenten. EEN GEHEIMZINNIGE STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 7 Nov. In een cafe in de Halvemaansteeg alhier kwam gister- avond te 9 uur een circa 35-jarig man bin- nen, enkelen tijd later gevolgd door een vrouw, die het beroep van buffetjuffrouw uitoefent. Bij het binnentreden bleek de man met in orde te zijn, want plotseling zakte hij in- een. Bij het onderzoek kwam vast te staan dat hij een messteek in de borst had opge- loonen. ter hoogte van het hart. Hij is naar het Binnengasthuis vervoerd en daar he- dennacht aan de bekomen verwonding overleden. Verder is geconstateerd dat de man in den avond met genoemde buffetjuffrouw is uitgeweest. Zij is in verband met deze zaak door de politie aangehouden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteo-rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.3 te Black- sod. Laagste barometerstand 736.5 te Isafjord, Verwachting (van den avond van 7 Novem ber tot den avond van 8 November): Krachtige tot stormachtige, later afne- mende zuidelijke tot westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke op- klaring, regenbuien, aanvankelijk zachter. DE ALKMAARSCHE LEERFABRIEK. Van een aandeelhouder der voormalige Alkmaarsche Leerfabriek kregen wij een. stuk ter inzage, waarin de Raad van Commissaris- sen uiteen zet, op welke wijze de heer Kool, in tegenstelling met het bericht van den heer Loesch, de fabriek steeds tot steun is ge weest, Commissarissen verklaren zich gaarne be- reid aandeelhouders nog nadere inlichtingen te verstrekken. Het spijt ons, dat men ons geen vrijheid geeft dit stuk te publiceeren. Waar de beschuldigingen openlijk ver- spreid zijn, is het verkeerd gezien de verde- diging vertrouwelijk te houden. Zoo zal men nimmer den algemeenen in- dmk kunnen wegnemen, dat hier van de zijde van commissarissen onvoldoende toe- zicht is uitgeoefend. Wellicht zal men nog willen inzien, dat wat minder gereserveerdheid en lichtschuw- heid de betrokkenen niet anders dan ten voordeel zal kunnen komen. FAILLISSEMENTEN. Gister is failliet verklaard: Th. J. Groothuizen, schilder te Alkmaar, Hekelstraat 16. Rechter-CommissarisMr. N. Muller; Cu rator: Mr. H. Judell te Bergen. MODERN BATIKKEN. 't Was gistermiddag in het „Handwerk- huis" druk van dames, die in de aangekon- digde demonstratie van modern batikken be- lang stelden en wij gelooven wel dat velen tot deze practische eenvoudige manier van beschilderen van shawls, kleedjes, lampen- kappen, schermen, pianoloopers, kussens, theemutsen enz. enz. zullen overgaan. De re- sultaten kunnen verrassend zijn. In korte trekken willen we hier even de eenvoudige wijze van behandeiing schetsen. De zijde wordt op een plank gespannen, het prikpatroon daarop en de geprikte lijnen worden met houtskoolpoeder ingewreven, waardoor het patroon op de stof duidelijk te zien is. In een eenvoudig instrumentje giet men de contourol, de was, en overtrekt daar- mede de lijnen, hoe dunner, hoe mooier. Nu kan men de verf er op brengen met een penseel. Deze kan natuurlijk niet over de waslijnen vloeien, ^waardoor zoo natuurlijk het patroon ontstaat. Als de verf gedroogd is zal men ondervinden dat het iets stijf is ge- worden, maar dit wordt verholpen door het gewoon maar in koud water uit te spoelen, waardoor de overtollige verf weggespoeld wordt en de was los laat. Nu moet het nieuwe product nog gedroogd en opgestreken, en het voorwerp, dat uzelf of uw omgeving door zijn mooie kleuren zal opvroolijken, is klaar. Alle ingredienten voor het modern batik- ken zijn in het „Handwerkhuis" verkrijgbaar. Met deze Arti-producten kan ook geschablo- neerd worden. NED. REISVEREENIGING! De Alkmaarsche afdeeling der N. R. V. opent het winterseizoen ditmaal niet met een lezing door sprekers van elders, doch met een opvoering van het blijspel „Een groote nul", door eenige leden der afdeeling* Deze tooneeluitvoering zal gegeven worden op Woensdagavond 11 November in het ge- bouw het „Gulden Vlies", terwijl blijkens de advertentie de toegangskaarten verkrijgbaar zijn in den boekhandel van den heer Van der Meulen in de Langestraat. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1925. Op 8 November zal geopend zijn de apo- theek van den heer Dr. H. Hartong van Ark (firma Molenaar), Langestraat 1. Op Zon- en Feestdagen en. gedurende den naeht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol genden morgen 8 uur. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STA ATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A'. 5 1919 BANKdNSTELLlNGEN. KoL Bank n IncU-che Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese. 1NDUSTR. ONt>. BINNENL. Centr. Suiker Aand. F'imesS'Stokvis '.and. Idem 7 Oblie Jurgens Gew. Aand. n A. B. H C. H Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUIJR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo i PETROLEUM, Orion Dordtsche Petr. Gee. I loll. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber t SCHEF.PVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mii Nederlr.nd Holl Llovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. T ABAK'vEN. Oude Deli Scnembah Deli Batavia Bcsoeki AMERfKA. Southern Rails Union Pacific 1021%, 1011/, 175T/b 143% 142V, 1428/, 123% 125 65 831/, 851/, 4038/, 389 V, 1027/s 1321/, 5781/, 318n, 170 1553/, 1441/, 87;, 1076/s 369 i/s 1711;, 397 375% 1613/ie 294 V, 255 392 i/s 2278/, 370 63 521/, 1551/, 163% 40 50s/, 187 763/, 203/, 941;, 111/16 39V, 4043/, 4697, 392 2901/, 114 1431/, f 78 1431/, 1431/, 1261/, 133 579 320 154 143 1737/, 398 381 299 259-60 231 1553/, 190 76 V, 391/, 404 472 390 1 111/, 143 1773/, 142V, '423/, 143 1261/, 85 873/, 851/,. 400 387 1063/, 579- 320 1541/, 143 1071/, -85 369 170- 398- 3791-If 173/, 259-60 230-1 375 1571/, 189 763/, 405 472% 392 126lfo 84 585 320 3/4-5 3995/, 297 336—8 64 53 1571/, 1S8i/, 77 123 1261/, 85s/, 5S4l/, 320 1541-51 144 V, 400—1/, 3S2—4/, 299 2)9 64 53 1571/, 170 190 78 201/, 406—7 473-1/, 3841/, PROLONGATIE vorige koers 3| pCt., heden 3i p£» WIsSt-LKOERSEN amsierdam. Londen Berliin Parijs Brussel Bazel Weenen n. Sch. 100 Kopenhagen Stockhol m Christinia Vorige koers 12.043/g 59.151;, lc.03 11.271/, 47.90 35.05 61 921/j 66.45 50.50 New. York Italie NIET OFF1C1EEC. 2.118/g 9.82 i/t Koers op heden 11 uur 12.041/, 59 13 10 05 11.271/, 47 90 35.00 61.80 66 50 50.4) 2 481/, 9.85

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2