- - - rVALET" SfflftsSrj H I N D E R W E T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algeraeene ken- nis, dat zij bij hun besluit van heden vergun- ning hebben verleend aan den heer W. STUMPFF te Egmond-Binnen tot het uit- breiden van een fabriek tot vervaardiging van verfproducten, door bijplaatsing van een naphtatank in het perceel Luttik-Oudorp No. 68. Alkmaar, 11 November 1925. Burgemeester en Wethouders voorn'oemd, WENDEEAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. beklaagde' is en aan deze allerlei faciliteiten toestaat, die ar.deren beklaagden worden ont- houden. Bij her. getuigenverhoor werd eenige sensa- tie verwekt door de verklaring van een diensi- meisje betreffende de verhouding tusschen cie gravin en kapitein Fiefter, in het bijzonder omtrent lete-a-tetes in de badkamer. Deze ver klaring is voor beklaagde pijnlijk, maar niet verder bezwarend op het punt van de dief- stallen. Ook andere getuigenverklaringen brachten daaromtrent niet veel nieuws. HET DOLKSTOOTPROCES. In het „dolks.tootproces" is gister opnieuw de deskundige., generaal Kuhl, als getuige gehoord, hoHdzakelijk over de vraag, of de Duitsche troepen in November 1918 en daar- na nog verder zouden hebben kunnen strijden, indien de revolutie toen nog niet was uitge- broken. De deskundige beantwoordde deze vraag bevestigend en betoogde, dat men begin No vember 1918 op adem zou hebben kunnen ko- men. De vijand zou de terugtrekkende Duit sche troepen zonder langdurige voorberei- dingen niet hebben kunnen achtervolgen. De loestand der troepen was zoodanig, dat men na een rustpoos verder zou hebben kunnen vechten. Getuige protesteerde tegen de bewenng van professor Delbruck, dat hij zelf (getuige) mede tot de schuldigen zou behooren Getuige was van oordeel, dat, zoo het offensief in het voorjaar van 1918 niet met succes is be- kroond, dit aan omstandigheden moet worden geweten, waartegenover het legerbestuur machteloos stond. Daartegenover^werd door den deskundige generaal Fischer betoogd, dat men geen wees- stand heeft vermogen te bieden aan den ver- nietigingswil de tegenstanders en dat deze zich zelfs door de bedreiging met een verdere vernieling der Belgische steden niet zouden hebben laten weerhouden, het terugtrekkenae Duitsche leger op den roet te volgen. KORTE BERICHTEN. De Servibche posscheque-vervalscher Mikolji, die met een bedrag van 1.700.000 dinar verduisterde gelden voortvluchtig was, is te Hamburg na zijn aankomst tnt Amster dam gearresteerd. Hij wilde te Hamburg zijn geliefde opwachten en dan met haar naar Ma deira gaan, waar hij genezing van een been- tering hoopte te vinden. Het Argemijnsche Con^res komt 23 No vember a.s. bijeen. Op de agenda komt o. a voor het (oetreden van Argentinie tot deli Volkenbond Zooals men zich _zai herinnergn, is Argentinie eerst lid van den Bond ge- weest, doch heeft zich later teruggetrokkcn. De juridische commissie uit den Duit- schen rijksdag heeft het sociaal-democrati sche voorstel om den uitzonderingstoestand jn Beieren geheel op te heffen, met 14 tegen 13 stemmen verworpen. De Beiersche gezant von Prager had uit naam van zijn regeering tegen deze opheffing gewaarschuwd. De verkiezingen in Portugal hadden het volgend resultaat. Gekozen zijn 85 leden der republikeinsche urie, 25 nationalisten, 5 monarchisten, 5 katholieken, 8 democraten en 38 onafhankelijken. De Engelsche ko-ning zal op Busking- ham Palace een banket geven aan de onder- teekenaars van het verdrag van Locarno, die 29 November te Londen worden verwacht. Volgens een bericht uit Weenen heeft de Italiaansche gezant te Belgrade den Joego- slavischen minister van buitenlandsche zaken het leedwezen der Italiaansche .regeering overgebracht over het gebeurde te Triest en volledige vergoeding der aangerichte schade beloofd. ProYinciaal Nic.nws UIT St. PANCRAS. De raad vergaderde Dinsdagmiddag vol- tallig. De geloofsbrieven van den heer W. Snel .werden nagezien en in orde bevonden. De heer Snel verseheen ter vergadering en legde de belpfte af. Ingekomen stukken. Bericht van den heer Destre, dat hij zijn benoeming als gemeentearts aan neemt. Bericht van de gascommissie, dat de Twui- verweg electrisch verlicht zal worden en voor rekening van St. Pancras vier lantaarns zullen worden bijgeplaatst. De heer Kloosterboer had verwacht, dat de commissie een ruim standpunt had ingeno- men en de bijkomende lantaarns vocr reke ning van het bedrijf had genomen. Langendijk heeit er meer belang bij. De voorzitter merkte op, dat de weg on der St. Pancras ligt en elke gemeente ver- plicht i: voor de openbare veiligheid daar te zorgen. Het was reeds een ruim standpunt toen vroeger de commissie besioot de ver- lichting voor rekening van het bedrijf te nemen. De heer Lek gi-ng daarmee volkom-en ac- coord. De heer van Kampen achtte het van de commissie een klein standpunt. Geen enkele gemeente is verplicht de bui- tenwijken te verlichten en deze weg is een algemeen beiang. De weg is trouwens nooit verlicht geweest. In de vacature Zeegers werd als lid in de commissie tot wering van schoolverzuim ge kozen de heer Sin jewel, hoofd' der O. L. school. Van het pas op initiatigi van den mi nister gestichte centraal archief voor maat- schappelijk hulpbetoon was een verzoek om aansluiting, wat voor deze gemeente 10 kost. De voorzitter lichtte toe, dat dit betrekking heeft op aanvragen om te mogen collectee- ren, zonder dat bekend is of "de inrichting steun behoeft of de iugezamelde gelden vol- doende aan de betreffende inrichtingen ten goede komen. Deze dienst geeft in deze alle noodige in- lichtingen. B. en W. willen het verzoek voorloopig aanhouden. De zaak is geheel nieuw, wel belangrijk, doch aansluiting is altijd moge-- lijk. De heer Lek voelde er veel voor, als ze- kerheid kan worden verkregen, dat een col lecte goed is. De heer Duif zou het beter achten, dat door dit bureau legimitatiebewijzen werden afgegeven. De voorzitter achtte dit wel van belang. Een zoodanige wensch kan worden gege- ven. Een vocrstel-Lek om toe te treden, werd niet gesteund, zoodat net voorstel van B. en W. werd aangenomen. Een verzoek van de N. H. vereeniging Het Witte Kruis om subsidie voor den ontsmtt- tingsdienst, werd voor kennisgeving aange nomen, omdat op een eerder gedaan verzoek reeds gunstig beschikt is. B. en W. het ben een onderzoek ingesteld naar de verlichting van het Koedijkerpad en vonden den toestand daar behoorlijk. De heer Lek, die de vorige vergadering het voorstel deed, achtte de verlichting daar niet zoo best. Ook de heer Kloosterboer niet, die er een kijkje heeft genomen. Deze wijst ook op den hoek bij C. Schut. De heer Snel wees op de laan bij de Kerk. Ten slotte werd de zaak aangehouden voor nader onderzoek. De gemeentebegrooting kwam met enkele administratieve bemerkingen terug, welke zullen worden herzien. Voor het Veenbedrijf zal een kasgeldlee- ning worden aangegaan, tot een bedrag van 5000 gulden. B. en W. stelden voor, de datums van af- lossing der leeningen van grootboekgelden te veranderen op 1 Maart 1930. omdat ae lan- derijen niet eerder zullen zijn uitgeveend. Al dus werd besloten. De gelden zijn verkregen van twee particulieren tegen een rente van 6% Nu de rentestandaard gedaald is, zal ge- tracht worden een rente van 5% bepaald te krijgen. Van de afdeeling „het witte Kruis" is een verzoek ingekomen, tot steun van een zwak- ken man en kind. Het doel is bedoeld kind op te laten nemen in Noordwijk voor het ontvan- gen van klassikaal onderwijs voor zwakzin- nige kinderen Het hoofdbestuur van „Het Witte Kruis" heeft voor deze een feestgave beschikbaar ge- steld. Van de gemeente wordt nu gevraagd het bedrag.. dat de raad destijds voor ver- pleging te Gheel wenschte uit te trekken. De kosten voor een jaar zullen 850 gulden zijn. De voorzitter lichtte de vroegere bespre- kingen nader toe, en wee3 er op. dat Gheel 275 gld. per jaar zou kosten en toen besloten werd het daar voorloopig voor een half jaar te laten verplegen. De ouders wilden het niet Wij deden dit. omdat we van oordeel wa- ren dat gezinsv-erpleging beter.was dan ge- stichtsverpl-eging. Als we goed zijn ingelicht, is het te Noord wijk ook klassikaal ingedchi, zoodat we in dit geval op hetz.elfde punt staan. B. enW. stelden nu voor, af te wachten, wat het hoofdbestuur doet, en wat het Witte Kruis verder zal doen. Dan pas is het tijd om bij het gemeente- bestuui te komen. De heer Lek wees er op dat dr. Voorthuy- zen in deze zaak zit en deze volkomen be- voegd moet worden geacht. De voorzitter deelde mee, dat op het adres aan G-ed Staten hier de insneetepr voor bet onderwijs aan zwakzinnige kinderen het kind opgenom.-n heeft en ook van oordedwas, dat klassikaal onderwijs geen vruchten zou afwcpen. Het eenige goede voor het kind is het van de straat te houden, en het thuis te laten brei- en enz. Wethouder van Kampen wees op besehul- digingen dat het doel was kosten besparen enz D e gem eente heeft zich even wel cp een ruim standpunt geplaatst De heer Sinjewel interesseerde zich er nu voor a1s bestuurder van het Witte Kruis. Beter was het dan geweest dat het onder- wijzen-d personeel desnoods in vrije uren ge- probeerd hadden iets van het kind te maken. Er wordt een politick zaakje van gemaakt De heer Lek ontkende deze laatste aantij- ging wat hem betreft ten sterkste. Als hij meende in sommige zaken te moe- ten handelen of spreken deed hij dit afge- scheiden van a li es. Een langdurige discussie heeft hiervan plaats, waarna in stemming kwam een voor- stel-Lek om de gevraagde gelden voor een jaar beschikbaar te stellen. De heer Kloosterboer wilde het voor 5 ja- ren toestaan als ook het hoofdbestuur van het Witte Kruis het doet. Het voorstel-Lek werd door de heer Snel gesteund en werd met 52 stemmen verwor pen Het voorstel van B. en W. werd met 6—1 stemmen aangenomen Tegen de heer Snel B. en W. stelden voor de boom-en aan den bovenweg om de andere een uit te rooien voorloopig tot het postkantoor. Ze beginm-.n last van elkaar te krijgen. De heer Kloosterboer wees op zijn voorstel inzake de draden, waaromtrent echter de di- recteur de kostenberekening nog -niet gereed heeft. Het voorstel werd aangenomen. Langs het voetbalveld zullen een vijftal iepenbocmen geplaatst worden en enkele doo- de boomen zullen worden gerooid. Daarna sluiting. UIT BERGEN. Het circus A. Roberti zal Zaterdagavond 8 uur zijn eerste gala-openingsvoorstelling alhier gevbn en Zondagmiddag 4 uur een groote kindervoorstelling organiseeren. Als standplaats hebben B. en W het circus het gejneente-terrein aan de Karel de Groote laan aangewezen. Gemengd Nieuws „MARTINA" VERBODEN. De burgemeester van 's-Hertogenbosch heeft de opvoering van het tooneelstuk „Mar- tina", dat deze week in den Schouwburg zou worden opgevoerd door het Cor Ruys-ensem- ble, verboden. HET STATENLID H. BARNSTEIN OVERLEDEN. In den ouderdom van 71 jaar is te Amster dam overleden de heer H. Barstein, Vrijz."- Dem, hd der Provinciale Staten van Noord- Holland. HIJ WILDE ER NOG JUIST DOOR. Op den Amsterdamschen Straalweg reed gistermiddag omstreeks 6 uur de slager Pa- penburg uit Bussum in de richting Muiden, toen ter hoogte van de graanmaalderij, nabij de Hakkelaarsbrug, de heer H. uit Amster dam hem tegemoet reed. Van den anderen karit kwam de heer d. V., eveneens uit Amsterdam, ook per auto aange- reden. Juist toen de auto van den heer H., P. pas- seerde, wilde de heer de V. er nog tusschen door glippen, doch de smq.lle weg liet dit niet toe. De auto van den heer de V. reed P. aan en smakte hem op den weg naast de tram- baan. Met een bloedende hoofdwcnde werd P. opgenomen. De heer de V. haalde cnmiddel- lijk per auto dr. Keizer uit Naarden, die den gewonde de eerste hulp verleende, waarna deze, die intusschen het bev/ustziin verloren had, per auto naar zijn woning in Bussum verr'oerd werd. Zijn toestand is ernstig. Tegen den heer de V. is proces-verbaal op- gemaakt. EEN KINDERZIEKTE. De directeur van den Gemeente!ijken Ge- neeskundigen Dienst te Leiden, dr. M. D Horst, heeft het volgende per circulaire me- degedeeld. Het staat vast, dat zich in Leiden een epi- demie van erythema infestiscum bezig is te ontwikkelen; 'n goedaardige kinderziekte die bij oppervlakkig onderzoek met roodvonk kar worden verward. De kinderen zijn over het algemeen vinnig ziek zonder dat prodromale verschijnselen van belang zijn voorafgegaan, verschijnt het ka- rakteristiek erytheem, het eerst in het gezicht op de wangen Later worden ook de armen aangetast, bet sterkst aan den buitenkant, vaak zeer duidelijk bij de handgewrichten. Ook op andere lichaamsdeelen doen zich de verschijnselen voor. Het erytheem ontstaa- als vuurroode licht verheven plekjes, die snel conflueeren. Karakteristiek is de grilligheic! van den uitslag, die vaak op sommige plaat- sen eerst verdwijrit en dan weder opvlamt om tenslotte over violet en grijs-blauw in bruin-geel over te gaan. De kinderen hebben last van jeuk, doch vervellen later niet, of weinig. De ziekte is niet gevaarlijk, het ver- dient echter aanbeveling de kinderen niet naar school te laten gaan. Marktberichten AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- MARKT. AMSTERDAM, 11 November De aard- appelprijzen waren onveranderd. Anvoer vier ladingen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Nov. Aangevoerd 229 vette kalveren, le kw. 1.20 tot 1.36, 2e lew. 1.04 tot 1-20, 3e. kw. 0.90 tot 1.04, enkele boven noteering, 44 nuchtere kalveren f 13 tot 24 per stuk, 440 vette varkens, Holl. le kw. 1.11 tot 1 12, 2e kw. 1.09 tot 1.11, enkele hooger genoteerd, Overzee- sche en Geldersche le kw. 1.11 tot 1 12 2e kw. 1.10 tot 1.11 per Kg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, - naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 November. M-edege-deeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 te Valentia. Laagste barometerstand 746.3 te Isafjcrd. Verwachting (van den avond-van 11 No vember tot d:n avond van 12 November): Zwakke tot matigen veranderlijken wind, ii-eveiig tct haubewodvt, weinig of geen.neer- iag, lichte vorst'des naclits, zelfde tempera- tuur overdag. btaOsnjeiiws. D-E ABONNEMEN'ilTlOONEEL- VOORb 1 ELL1NGEN. Het comite voor de abonntm-ento-tooneel- voorsieiimgtu van ue N. V. „Het S-chouwtoo- neeiheeit, door het brengen van het con tact tusschen het Alkmaarsche publiek e-n dat uit de omgevmg en een eerste klas too neclgezeischap, de tooneeliiefhebbers aan zich verplicht en het deed o-ns genoegen gts- teravond bij de eerste voorsteilmg te kunnen constateeren dat het comite de waardeering heeft ondervonden die het verdiende. D-e zaal was geheel bezet. Ta-i van tooneel iiefhebbers had men zelfs teleur moeten stel len. Dat er door zoovelen toilet gemaakt was, was iets dat het cachet van de uitvoering ver- hoogde. Ook het rijden van de vel-e auto's en rijtui- gen die de bezoekers naar de voo-rstelling hra-cht-en, verhoogde den indruk dat Alkmaar het klein steedsche langzamerhand ontgroeit. Wel was de lange pauze hiermed-e niet in overeenstemming, alsmede het tegen elkan- der inloopen bij de garderob-e, doch wij ver- trouwen, dat het eo-mite ook ten di-en aa-nzien zal pog-en verbeteringen in het leven te roe- oen. Wann-eer het publiek bij het afhalen van de kleeaing st.ec'its een ingang ingaat en oe andere als uitgang vnj laat, voorkomt men, het hinderlijke gehran-g en bevordert men -«.i vluggere afgevmg. Voor den aanvang van het stuk (voo-r de bespreking van het stuk en spel zie men de tooneelrubriek) hield de heer J. B. v. Ameron- gen, namens het comite een toespraa-k, waar- m hij verklaarde dat het hem bijzond-er veel gen-o-egen deed het publiek zoo talrijk aan- wezig te zien. Spr. getloofde wel de conclusi-e te mogen trekken dat er in Alkmaar voor goede too- heelspelkunst nog wel belan-gstellmg be- staat, dat die er altijd wel geweest is, doch steeds si-uimerde en slechts ten gennge aan- leiding noodig had om te kp-men tot ten ver- bijsterende levendigheid. Tallooze tooneelspel liefh-ebc-ers moest het comite, wegens gebrek aan ruimte, zelfs teleur stellen. De taak van het co-mite, aldus spr., is in d,it geval een bescheid-ene geweest. Wij meen- d-en ons uitsluitend te moeten bepalen tot het opwe-kken van b-eiangstelling en hebben ons vervolgens gewen-d tot de directie van het Schouwtooncel, dat zich aanstonds bereia ver klaarde voor ons een aantal voorstelling-en te geven. Wij gelooven wel ons geiukkig te mogen achten juis-t die gezelschap in ons midden te mogen zien. Het is een seri-eus werkend ge zelschap, dat b-elang-rij-ke werden speelt, on der leidin-g van onze beste spewrs. Spr. achtte het ook een vt-.rrecht dat het stuk van den Italiaanschen toon-eelschrijver Pirandeilo gespeeld werd. Zijn werk staat in de algemeene belang- stelling, al wil ik daarmede met beweren, dat Pirana-ello d-e a.gemeene onverdeel-de bewon- dering g-eniet. Daarvoor zijn zijn abstracte redeneermgen wel wat mceilijk te volgen en zegt hij nog al wat onaangena-me ding en en randt hij te veel heilige huisjes aan. In ieder gevai hebi.cn wij echter met hem als een b-elangrijke cultuurfactor rekening te ho-uden en htbbcn wij redtn tot dankbaarheid in de gei-egenheid te zij-n gest-el-d met zijn werk kennis te kunn-en maken en yooral met dit stuk „De consequ-enties van fatso-en", dat een hoog moreele strekking heeft, al worden er vooral in het eers-te bedrijf nog al eens scherpe ding-en gezegd. De leiddraad van het stuk is, dat zoodra het opbruisen-de leven tegen de convention-eele ding-en, waar- mede de menschen zich hebben omniigd, aan- botst, de conventioneele dam als een kaarten- huis ineen stort. Als tweede stuk in dit seizo-en, zoo zeide spr., zal gegeven worden een nieuw blijspel n.l. „Het geval R. H.", geschreven door een Pool. Van dit stuk bereikt-en o-ns de beste be- richten. D-e hoofdrollen zullen daarin ver- vuld worden door Stine van der Gaag, Jan Musch en Ko Arp-oldi. Over het d-erd-e stuk heeft het comite nog geen vaste afspraak gem-aakt. Wel hebben wij d-e hoo-p dat de d-erde voorstelling een ver- rassing zal kunn-en zijn. Wij moeten alleen hiervoor nog enkele moeiiijkheden overwin- nen. Deze abonnem-entsvoorst-ellingen zijn nog maar pen begin. Wa-nneer gij o-ns uw steun blijft sch-enken d-an ligt het in onze bedoeling het vo-lgend jaar de voo-rstellingen tot een serie van vijf uit te brei-den, die representa- tief zullen word-en voor wat de goede toon-eel- spelkuust te bieden heeft, met inachtneming van de beperkingen die een schouwburg in een provinciestad nu eenmaal o-plegt. Spr. veatigde hierna nog de aanda-cht op een circulaire, toegezonden floor het Bouw- meester-comite te Amsterdam, dat zich ten doel stelt een monument op te richten voor den overleden grooten tooneelkunstenaar. Spr. zou het buitengewoon prettig vinden als ook Alkmaar in het bijeen brengen van gel den niet ten achter blijft enmet een flink bedrag voor het sympathi-eke doel zal uitkomen. Hij eindigde met den wensch dat bij het publiek van het te geven stuk en spel een aangename indruk zal achter blijven. (Ap- pla-us.) (Desgevraagd verklaren ook wij ons gaarne b-ereid bijdragen. voor bet Bouwmeester-mo- num-ent aan ons bureau in ontvangst te nemen. Red. Alkm. Crt GEWETENSGELD. Een belastingschuldige heeft ten kantore van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier, ten behoeve van de gemeente, een be drag van 141.16 gestort, wegens te weinig betaalde plaatselijke inkomstenbelasting over de belastingjaren 1920/1921, 1921/1922 en 1922/1923. EEN NIEUWE RIJWIELZAAK De Koorstraat is een fljnke winkelzaak rij- ker geworden. De heer Pesser heeft zijn huis geamoveerd en een n'.euw winkelhuis doen bouwen, waarin zijn zoon thans het maga zijn „De Arend" heeft geopend. Het is een magazijn van rijwielen en onderdeelen in uir- gebreide sorteering. Tevens zijn in voorraaa alle mogelijke benoodigdheden "voor het leg- gen van electrische installaties (ook bellen), alsmede timmergereedschappen. Versch llende bloemstukken geven blijk van de belangstelling, die de heer H. J. C. Pes ser ondervond bij de opening der zaak. AGENTSCHAP NEDERLANDSCHE BANK Met ingang van 16 Nov. as.'is de heer mr. P. A. Offers alh er benoemd tot agent van de Nederlandsche Bank, ter vervulling van do vacature ontstaan tengevolge van het overlijden van wijlen den heer mr. K. A Co hen Stuart. .VERKIEZING NOTABELEN NED. HERV KERK. Bij de gister en Maandag gehouden stem ming ter verkiezing van r.otabelen bij de Ned Herv. kerk werden uitgebracht 2240 geldige stemmen, waarvan op de h-eeren: G. Knaap 925, N. v. d. Poll 931, D. de Boer 1306 en W. Vuijk 1305, zoodat de laatstgenoemden, de candidaten van links, werden gekozen. Verleden jaar, toen er drie notabelen wer den gekozen, verwierven de linksche candida ten 3419 tegen die van rechts 3027 stemmen SINT MAARTEN. Vandaag is het Sint Maarten En vanavond zullen weer honderden kleine kieuters door de heele stad van huis tot huis trekken om hun liedjes te zingen. Het is een koude dag en menig kleintje zal zijn lampionnetje in verkleumde vingertjes houderr. Maar dc kinderen hebben al wekenla-ng naar dit feestelijk gebeur ji uitgvgeken en het is onmogelijk ze thuis te houden. Laien nu alle kindervrienden de moeite van die verwachtingsvolle/ kleinen beloonen eri wat centen of koekjes beschikbaar houden. Er wordt wel eens gauw gekiaagd, dat het vervel-end is, dat er te veel komen, dat de be! niet stilstaat en in menig gro-ot huis, waar- voor een enthousiast groepje vol vei"wachting zijn liedjes staat te zingen, blijft de deur me- doogenloos gesloten. Nog zoo vele groote menschen kunnen zich niet in jiet kinderw-ereldje verplaatsen. Het is maar een avond in heel het jaar Sinte Maarten. Laat men dien eenen avond eens niet aan zichzeif maar aan de kleumende kleinties denken. HET WITTE KRUIS. In de kolfbaan van „Central" had gister- avond een algemeene vergadering plaats van de aid. Alkmaar van het Witte Kruis. Na opening door den voorzitter, dr. Pa- meijer, las de secretaris de notulen, die zon der wijziging werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was de mededee- hng van de Noord-Hollandsche Vereeniging ;,Het Witte Kruis", dat de trekking van de lotenj (hoofdprijzen 4 persoonS auto, radio- to^-Bte. enz.) op Woensda^ 30 December zal piaats liebben. Eenige loten zijn hiervoor nog verkrijgbaar. De rekening en veraniwoording 1924 van de onderafdce.ing Huisverzorging was door den gemeenteraad go-edgekeurd De voorwaarden ter verkrijging van de malaria-film waren ook ingekomen. Deze nieuwe film prees de heer Looman ten zeersie aan. De kleine reglementswijzlgingen van Huis verzorging waren door het bestuur goedge keurd. s Behandeld werd cle beschrijvingsbr'ef voor de buitengewone algemeene vergade ring, die op 26 November te Hilversum ge houden wordt ter gelegenheid van de opening van het uitgebrcide Heideheuvel. Op vcoiste! van den heer Looman werden in verband met het ontslag van dokter van Leeuvven 2 afgevaardigden benoemd. n.l. de heeren dr. J. H. Pameijer en mr. IT. A. J. M. Kusters. \'erder werd besloten dezen heeren vnj mandaat te geven. Als leden in de commissie tot het nazien der rekenmgen werden gekozen de heeren Nouwen en A C Schouten. Na de rondvraag, waarin een interne zaak werd behandeld, volgde sluiting der verga- nng, die door 6 belangstellende leden be- zocht was geworden. CAROLINE LANKHOUT. Men schrijft ons: Zondag 15 November des middags half one zal Mevrouw Caroline Lankhout een po- pulair piano matinee geven in „Het Gulden Vlies Evenals in de grootere plaatsen des lands is hier ook een streven merkbaar, om het grootste deel der bevolking, dat de prijzen, zooals die in het algemeen voor eoncerten worden geheven niet kan betalen, van goede kunst te doen genieten. Met met concert van a.s. Zondag wordt daar nu een aanvang mee gemaakt en dat er op dien dag werkelijk goede kunst gegeven zal worden, leze men uit de onderstaande persuittrekseis: Alg. I iandelsblad.Caroline Lankhout was een verrassing. Zij is een sterke muzikale nariiur van bijzonder pianistische begaafd heid; het gevoel voor rhytme zit haar in het Dloecl, de aanslag is rijk aan muanceering. week en toch vol frissche kracht; een crioed vol temperament paart zich aan eleganm suotiliteit en gra-tie. Mevr. Lankhout herinnerde mij in haar uitbundige muzikaliteit aan niemand mindei dan aan Teresa Carreno. Nieuwe Rotterd. Crt.: Werken van Chopin Hier trilde het warme leven in de voordracht - hier viel een fijne schakeenng tusschen licht en donker waar te nemen, hier was het zonde bravour in de expressie terwijl daar- naast de gave techniek alle v/onderen tot hun recht deed komen. Haagsche Courant 20 Oct. 1924. Toch mag het, wanneer men de fameuse pianisti sche kwaliteiten van haar pianospel leert ken- nen, bevreemding wekken, dat onze groote concert-ondernemingen nog zoo betrekkelijk weinig notitie hebben genomen van een zoo begaafde Nederlandsche kunstenares, die voor memgen buitenlandsche klavierethos niet uit den weg behoeft te gaan. BURGERWACHT. Men verzoekt ons opname van het volgen de: Gisteravond zijn de prijzen van de gehou den winter- en zomerwedstrijden op zeer ceiivoudige, doch gezellige wijze uitgereikt in het cafe van den heer Th. van Gijzen, aan de Breedstraat. Ut de behaalde punten is we- derom gebleken, dat de Alkmaarsche Burger- wacht een groot aantalwaardige schutters be- zit, die zich voor dit doel alle tijd en moeih. getroosten en waarom dan ook een prijsje zeker dubbel vercKend mag genoemd worden. DE DAGERAAD. De afd. Alkmaar van „de Dagera^d" heeft op 13 November een openbare vergadering in „de Harmonie" belegd, waar als spreker za! optreden de heer J. Hoving, voorzitter. van het Hoofdbestuur, met het onderwerp: „Sprak de S-lang?" Men leze de advertentie in dit nummer. TE WATER GELATEN. Van de N. V S-cheepswerf Nicolaas Wit- sens v. h. W. F. Stoel Zoon alhier is te water gelaten de s-tal-en m-otorsleepboot „Gluck Auf", lang 44 voet, breed 11 voei De boot heeft vooro-p een kajuit. Midscheeps is de motorkamer, waarin een 40 P K ruw- oiie motor is opgesteld. De boot is gebouwd voo-r rekening van den heer H. Schot alhier. MiHTAIRE PENSIOENREGELING. D-e af. Alkmaar van d-en Algemeenen Mi- litairen Pensioenbond lioudt eene buitengewo ne vergaderin-g, waarin eene bes-prekin-g zal worden gehouden ten doel hebb-eind-e het ver- krijgen van een-e betere pensioenregeling voor alle gepensioneerden en \yed-uwen van de land-macht, zeemacht en ko-lo-nien, die zijn ge- pensioneerd voor 1 Januari 1920. H-et eigen belang van alle hierboveq genoemd-en b-rengt m-ede, dat zij blijken van belangstelling geven HET GRIEKSCH-BULGAARSCHE GRENSGESCHIL. De leden van de Volkenbondscommissie in zake het Griekseh-Bulgaarsche grensincident hebben besloten, na de beeindigmg van hun onderzoek ter plaatse, naar Sofia en Athene te gaan om de regeeringen aldaar persoonlijk in kennis te stellen van de resultaten, waartoe zij gekomen zijn. Volgens de „Wranje" hebben de miliaire attache's geconstateerd, dat de Bulgaren geen schuld hebben aan het incident, al is het ook mogelijk, dat het lijk van den doodgeschoten Griekschen soldaat naderhand op Bulgaarsch gebied werd overgebracht. HET PROCES-BOTHMER. Het proces-Bothmer is gisteren niet veel verder gekomen. Voor het begin van de zit- ting protesteerde de voorzitter tegen het ar- tikel in de Vorwarts, waarin woyd-t gezegd, dat de rechtbank blijkbaar op de hand van S Vet eenige apparaat. dat zijn eigen mesjes autcmatisch st/jpl. Vraqgt demonstrate S bij uw teverancier. Agi0Titi F1RMA B.MEINDERSMA Den Haag.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2