PUROl Webelijbsch Overzicht 3 1 Gesprongen Handen ruwe huid Doos30-60-90ct Tube 80ct. BijApoth.en Orogisten SPRAK DE SLANG. In een door „De Dageraad" belegde ver gadering, weike in de Harmonie werd gehou den, behandelde de heer J. Hoving, voorzit- txr van de landelijke vereeniging „De Dage raad, naar aanleiding van de kwestie Ds. Geelkerken, het onderwerp „Sprak de slang". De voorzitter, de heer Fernee, opende de vergadering met een woord van teleurstelling over de niet groote opkomst. Spr. veronder- stelde, dat het publiek dacht als Ds. Cramer, die op een nitnoodiging antwoordde, dat het hem niet interesseerde, of de slang al of niet heeft gesproken. Ds. Cramer was de eenige predikant, die antwoordde op de uitnoodi ging. Spr. hoopte, dat de anderen hun mee- ning ter vergadering naar voren zouden brengen. De heer Hoving herinnerde aan d? preek van Ds. Geelkerken op 23 Ma-art 1924 over het scheppingsverhaai, die tengev had een klacht van broeder Marinus on- rechtzinnigheid in de leer. Het antwoord van Ds. Geelkerken aan de classis besprak spr., mede er op wijzende, dat half December de beslissing zal vallen. Principieel staan in de opvattingen Geel kerken en die van zijn tegenstanders twee geestesstroomingen. Het gaat er niet om of <ie slang al of niet heeft gesproken. Het gaat er om of Geelkerken het recht op een eigen interpretatie van den bijbel kan doen gelden. Moderne menschen twijfelen aan de won- derverlialen van den bijbel en probeeren de zaak symbolisch uit te leggen. Het Gerefor- meerde volksdeel ontzegt Ds. Geelkerken het recht den bijbel. op zich zelf te zien. Hier is geen sprake van de twee groote be- ginselen tegenover elkander, waarvan bij Voltaire en Hackel sprake was, maar toch staan tegenover elkander het gebonden en het vrije denken, tegenover de classis heeft principieel volkomen gelijk. Wie waarborgt de Gereformeerde Kerk, dat als men zijn eigen denken hooger gaat stellen dan de tra- ditie, men de rede de een of anderen dag niet gaat richten tegenover het gel rof. Staat de classis vrijheid op dit onderdeel toe, dan. zal ze die vrijheid niet kunnen be twisten als die tegen het geloof gebruikt wordt. Van geloofsstandpunt bezien kon men niet anders of een uittreding van Ds. Geelker- ien moet het gevolg zijn. Spr. behandelde de zaak hierna principieel en historisch. Tegenover de van boven opgelegde ge- openbaardheid, staat de gedachte die leert gelooven in veroverde waarheid. De werelden van de geschonken en van de geworden veroverde waarheid vechten met hetzelfde doel. Zij willen beiden de ge- heele menschheid veroveren, zonder zich zelf op te heffen. De vrije gedachte kan geen afstand doen van de autoriomie van den geest. De zaak Geelkerken is in defcen strijd een fase. Het bijbelverhaal behoort tot de gehei- ligde geschriften. In de Boeddistische, Bra- maansche en Perzischc lijn vindt men ook deze geschriften. Sommige gedeelten van het Oude Testa ment zijn van een tijd die niet meer is na te gaan. Het O. T. is door de Joden iot ons ge- bracht en de eerste sporen van de Joden dateeren reeds van 1400 voor Christus. Toen de Joden nog in een zeer primitieven staat van ontwikkeling verkeerden, stelden zij zich God voor naar hun beela, dus als een barbaar. Vandaai, dat men in het O. T. zulke pri- mitieve dingen kan lezen. Spr. behandelde de voorstelling van de schepping van de wereld in Genesis. Een siudie van de verschillende Godsdien- sten zal ze duen zien, aldus spr., dat de vraag van goed en kwaad de menschen steeds heeft bezig gehouden. D^ Perzen hadden een goeden en een kwaden God. De vraag, die door hen gemakkelijk wordt opgelost, wordt bij den Joodschen Christe- lijken Godsdienst niet zoo gemakkelijk opge lost door het monothci'sme. Het antwoord op de vraag naai; de oor- zaak van het leed en het' kwaad wordt ver- klaarcl als een gevolg van de menschelijke ongehcorzaamheid ontstaan door hun snceplust, die n.l. door God zelf geschapen is. Alweer dus een prirritieve verklaring. God, die den mensch zwak geschapen heeft, straft den megsch wreed voor een misdaad^ gepleegd als gevolg van die zwakheid. Dit antwoord van de Joodsche dichters toont yerwant^ trekjes met de Grieksche my- thologie. Spr, toonde dit nader aan. Beiden. komen hierir. overeen, dat het le- ven van boven af een val is geweest. De oorzaak van het leed en het kwaad is het gevolg van het feit, dat het voor levende wezens niet mogelijk is het leven door te zet- ten zonder vernietiging van oude Ievens. Vandaar het pes ioni me van Schop:n- hauer. De oorzaak van het kwaad is, dat de we reld groeit. Er is in de wereld evolutie en daarom zijn de lagere stadia even noodzak-3 lijk als de hoogere. De zordt in de wereld zit vast aan de lagere stadia, die er zijn voor het geestelijk zuivere bereikt kan worden. Wij hebben niets te verwijien, maar wl het recht om op te eischen, dat wij verklaren naar oris verstand, zooals zij het deden naar het hunne. Waarheid is overeenstemming tus schen de gedachten en werkelijkheid. De we- tenschappelijke lijn van denken Ieerde, da' hetgeen de godsdienst leerde met de werke lijkheid in strijd was. Hierdoor ontstond de strijd tusschen we- tenschap en Godsdienst, die nog niet is uit- gestreden. (Word! verve,gd THEOSOFIE. De Blavatsky-Loge der T. V. Ned. Afd vest'gt 'P een ad-vertentie in dit nummer - dc aandacht op hare openbare lezinb te houden door deu heer v. d. Meer, direc- teur der R. H B S te den II el der op Dins- dag 17 Nov. a.s., waariu deze in verband met zijne voordracht over „Theosofie" het licht zal doen vallen op verschillende ge.ste- lijke strooniingen van dezen tijd. COLLECTEN. Aan collecteerende vereenigingen zullen Burgemeester en Wethouders voortaan de voorwaarde opleggen, dat zij het publiek duidelijk doen blijken, voor welk doel- de col- lecte gehouden wordt en van wie de collecte uitgaat. Froyipciaal nieiiws UIT EGMOND AAN ZEE. De burgemeester dezer gemeente, de heer C. J. Eyma, heeft het beschermheerschap aan- vaard over de nieuwe gymnastiekvereeniging Tot gemeenteveldwachter is thans be- noemd de ener W. ten Bruggeacte, agent van politie te Amsterdam. In verband met St. Maarten zijn dezer dagen tal van kinderen in de weer geweest met lichtjes van onderscheiden vorm, doch in hoofdzaak met lampions. Dat dit overigens zeer geiiefd en overoud gebruik niet zonder gevaar is, ondervond de heer E. de V. alhier, toen van een der kinderen het papieren lan- taarntje in bran dvloog. De vlam sloeg over op de gordijnen van de huiskamer, zoodat de ze vernield werden het plafond leelijk be- schadigd werd, terwijl een zestal ruiten door de hitte sprongen. Gelukkig kon erger voor- komen worden. Onze correspondent schrijft: Het zal belangstellenden lezers denkelijk wel genoegen doen te vememen, dat de pre- dikantskwestie, die zooveel gemoederen in be- weging bracht, op vreedzame wijze is opge lost. Vrijdag had er een conferentie plaats onder leiding der weleerwaarde heeren ds. van Paassen, uit Haarlem, seriba van het Provincial Kerkbestuur en ds. Bos uit Lim- men, seriha van het Classikaal Bestuur, waar- toe de kerkeraad, ds. Roobol en de kerkvoogd- ontvanger J. de Wit waren uitgehoodigd. De besprekingen bleven geheim, dioch het resul- taat was, dat de vergadering in goede har monie uiteenging en ds. Roobal a s. Zondag weer voor de gemeente zal optreden. Zeer zeker mag verwacht worden, dat door deze oplossing de cnderlinge waardeering, de erkenning van ieders rechten en de eerbied voor ieders overtuiging, die ook door andere omstandigheden dreigden verloren te gaan, en aanmerkelijk zijn gestegen en het gemeen- televen zal kunnen worden, zooals dit in een gemeensehap van menschen van onderschei den opvatting behoort te zijn. Per aspera ad astral Ook het onaangena- me kan nuttig zijn voor het goede. UIT SCHERMERHORN. Door B. en W. had Vrijdag de aanbeste- ding plaats van het te bouwen plaatsje voor den heer K. Oostwouder. Ingeschreven is als volgt: S. Kan 3420, J v d. Cappelle 3085, D. van Diepen 3070, J Ruyter 3033, G. Borsjes 2939, alien alhier. De begrooting was 3232. De bo-uw is opgedragen aan den laagsten inschrijver den heer G. Borsjes. UIT SCHAGEN. Mej. Koopmans, directrice aan de Land- bouw Huishoudschool te Schagen, gaat als hoofd eener vakschool voor meisjes naar Zaandam,. voor Schagen een groot verlies, want Mej. K., heeft daar goed werk gedaan. De nieuwe huishoudschool aldaar, die met Mej. K. geopend werd, heeft zich spoedig in geburgerd. Uit alle gemeenten van Hol lands Noordpn telt zij leerlingen, ruim 80 in het geheel, zoodat thans alle 5 klassen vol- doende bezet zijn. Veel werk is daarvoor ge daan door Mej. K., waarop zij trotsch kan zijn. Bij een twist tusschen een man en vrouw, woonachiig in de Zijpe, aan den Westfrieschen dijk nabij de Keins, is de vrouw door den opgewonden man, door verschil lende messteken gewond. De man is te Scha gen in verzekerde bewaring gesteld, terwijl de vrouw in het R.K. ziekenhujs aldaar ter verpleging is opgenomen. UIT NIEUWE NIEDORP. Tot molerimeester van den Kostverloren polder is gekozen de heer D. van der Stok alhier. PREDIKBEURTEN. 14 November. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. B-EEMS1ER, 10 uur, Dr. Engelberts (Amsterdam). DIRKSHORN, 10 uur, Ds Schermerhorn. KOEDIJK, 10 uur, Ds. van Meurs. LIMMEN, 10 uur, Ds. Bosch. Doop. GTERLEEK, 10 uur, Ds. Nijenhuis Ock- huysen. OUDKARSPEL, geen samenkomst vac. DE RIJP, 10 uur, Ds. Oterdoom. WINKEL, 2'uur, Ds. Boeke. ZUIDSCHERMER, 10, uur, Ds. Boeren- donk. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMS1ER, 10 uur, Dr. Kuipers. NIEUWE NIEDORP, 10 uur, Ds. Haars. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, Ds. van Giessen. DE RIJP, tim. 7 uur. Ds. Keuning. (Gedecltc'ijk ontleena aan Kerk en Volk.)" Bioscoppii. Cinema Americain, Met vij ndelijk geslacht. In de Cinema America n loopt deze week cer, fraaic Paramountfilm Met VflandeWk Geslacht. Dit geslacht is dat der rijke onafhankelijke mannen, die tijd en geld voor allerlei dolle avonturen hebben. Een groepje van deze vj- veurs uit de New Yorksche betere kringen laaf op een avend eenige danseressen uit een theater voor z'ch optreden. Door ziekte van een harer krijgt Dodo (Betty Compson) kans mede een kijkje in de groote wereld te slaan. Zij is een arm, mooi en fatsoenlijk meisje, dat al spoedig de aandaght tot zich weet te trek- ken. Alle pegingen van de verliefde gentle men om nauwer met Jiaar in contact te komen stuitten af. op haar onwil en het resultant daarvan is, dat alien haar nog vuriger dan vroeger begeeren. Zij heeft een spannend avontuur met den m llioenair Sassoon, dip haar met geweld tot zijn maitresse wil dwir.- gen maar zich misrekend blijkt te hebben J usschen hem en den hoofdred-cteur van eeii ''roet dagblfd 'mm' het ter wille van Dodo tot een openlijk conflict. Den eenigen, wien het meisje haar vertrou- vven schenkt is de rechtschapen rechter Mas- singan, maar als later blijkt, dat deze al ge- huwd is, heeft het leven geen waarde meer voor haar. Zij maakt een dolle autorit met een fuiftype, die haar belooft zijn leven te zullen beteren als zij hem later wil trouwen. De rechter zet alles voor zijn geluk op het spel en zij besluit met hem te vluchten, als op het laatste oogenblik haar beschermeling in hulpbehoevenden toestand binnen komt en zij zich verplicht acht alleen voor zijn belan- gen te waken. Een gelukkig huwelijk is daarvan het ge volg, zoodat alles nog gced terecht komt. Een drama kan men dit stuk eigenlijk niet noemen, want het geeft evenveel vreugde voor een blijspel. Rechter Massingan heeft in Percy Mar- mont een bijzonder knap vertolker gevonden Ook de andere rollen zijn in goede handen, maar subliem is het spel van Betty Compson, die sterk aan Gloria Swanson doet denken en haar in deze film meermalen overtroffen heeft. Het bijprogramma geeft fraaie natuur-op- namen, een interessante film uit het Afrikaan- sche negergebied en een dolle kjucht in twee acten „Een Spooknacht" waarom hartelijk gelachen is. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De roepstem der Wildernis. Buck, de groote St. Berpardshond, de held van deze film, wordt op een mooien Kerst- avond door een paar grootouders aan hun kleinkinderen cadeau gegeven. Hij is dan nog een erg kleine bond, een echte goeie lobbes. Zijn vader was een menschenredder, die v verongelukte slachtoffers van den dood gered heeft. Buck groeit op als een groote sterke hotid, de lieveling van alle groote en kleine villa- bewoners. Dan komt een tijd dat er een groote vraag is naar sledehonden, voor de groote sneeuw- velden in Klondike. Een laag sujet weet een bediende van de villa om te koopen en Buck wordt in een nauw krat drie dagen in een trein vervoerd en naar een havenplaats gebraeht. Daar wordt Buck onbarmhartig geranseld door denzelfden man die hem liet stelen en die door Buck's heele verdere leven als de „man met den knuppel zal blijven. Buck komt dan in dienst bij een gouverne mentspostbode, die het goed. met z'n dieren meent. Buck overwint den leider van't span, Spits, en wordt dan leider. Door zijn toedoen wordt 'n zeer zwaren tocht binnen record-tijd volbracht. Daar Perrault onmiddellijk terug- snoet, wordt het span nonden verkocht, daar nu een versch span noodig is. Buck en z'n troep worden aan een wreeden halfbloed overgedaan, maar na een dag on- derweg te zijn komt de man in de sneeuw om Buck rukt zich van de slede los en komt met z'n span terug in Dawson. Daar is weer de „man met de knuppel", en tegelijk een drie- tal vreemdelingen, die een sledetocht willen maken, maar van de wildernis niets anders dan boekengeleerdheid afweten. Ze koopen Buck met zijn aanhangers en trekken de wil dernis in. Het loopt weer mis, en als het heele span weg is en Buck z'n makkers achterna wil, maar tegengehouden wordt, komt John Thomson op het tapijt, die Buck tot zich neemt en voor wien Buck een toegewijde kame- raad wordt. Buck komt onder de bekoring van de na- tuur en gaat een paar dagen de wildernis in, rennende aan de zij van een, wolvin. Als hij terugkomt? vindt hij bij een claim van z'n baas, weer den man met den knuppel, die hem half dood ranselt. Hij komt thuis en eerst na langen tijd is hij genezen. Thomson ontmoet den man met den knuppel weer en een gevecht op leven en dood volgt Buck zit vastgebonden aan een touw, maar door een schot komt hij los, achtervolgt z'n doodsvijand en stort met hem in een afgrond, waar deze half dood blijft liggen, en door wolven verscheurd wordt Thomson is ook dood, zoodat alle bander, tusschen Buck en de menschen verbroken zijn Hij gaat de wildernis in, ontmoet daar Wol vin weer, die een nest met jongen ender een bocmstronk heeft, waarbij niet alleen wolfjes maar ook eenige kleine St. Bernhards zijn Een interessante film, die den bezoekers van A. B. T. wel zal voldoen. Een interessant bij programma gaat vooraf. Victoria Theater. Parijsche Apachen. Het programme, dat den bezoekers deze week in het Victoria-Theater jvordt geboden, is uitstekend verzorgd. Niet aUeen het hoofd- nummer en bijprogramma veMienen de be- langstellin.g, maar ook het optreden van Wil ly Derby den bekenden humorist. In de Orion-revue troffen vooral de opna- men der Alkmaarsche 8-October-viering en die v^n het vertrek van de „Java". Van het leven der Dajaks op Borneo werd d*3 derde acte vertoond. Lloyd Hamilton (Ham) zorgde in een ko- mische twee-acter („Voor^chtig—Breek- baar") voor groote vroolijkhcid. Toen trad Willy Derby met zeer veel succes op. Hij werd bij zijn opkomen al met een hartelijk applaus begrcet. Op alleraardigste wijze leidde hit zijn liedjes in: Van Margriet, die 's avonds zoo geheel anders' is dan's morgens, van het 'n de mrde ziinde Pic-nicken (znmers don al- tijd), Niets aan te doen, Potverteren (verza- mel.ng van vrceger zoo populaire wijsjrs) en het ei'nstigt: Kinderen, houdt je ouders in eere. De wijsjes zijn aardig- en Willy Derbv zingt de couplettcn eenig. Heel handig weet hij het publiek zeUs tot meezin^en te kriigen. Inder- daad een alleraard'gste afwisseling, die ook op prijs werd gesteld. Als besluit van den avond kwarn toen het hoofdnummer in zeven acten: Parijsche Apa chen. Twee gelukkige jongelui uit Bretagne zoeken na huiselijke moeilijklieden hun toe- vlucht in Parijs. Door toevallige omstandig heden raken zij elkaar kwijt en gaan ieder af zonderlijk een leven van cntbering en ellende tegemoet. Zij zakken al dieper en dieper. Prachti.g is deze verwording in de film in beeld gebraeht. Doch na een tijd van leed er. droefheid kcrnt eindelijk ook vo'or deze jonge monschen het rusiige geluk in hun dorp De .tafreelen onder de Apachen zijn vol klem en'le\-en. De film wcrdt biizender goed gpppeeld Enid Bennett is prachtig als he* edele onschuldige meisje uit Bretagne. Sorns deed zij denken aan Lilian Gisfi, wat een groot compliment is. Ramon Novarro, de nieuw ontdekte en reeds veel geliefde jeune- premier, was haar jeugdkameraad en zijn spel boeide steeds. Wallace Beery toonde zich opnieuw in een kleinere rol een uitmuntend filmartist evenals Rosemary Theby als Nana de Apachenmeid. Men zal dit programma wel weten te waar- deeren. Ingezonden stukken. (Baiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst qcenszins dat de -edactie er mede insfemt.) Mijnheer de Redacteur. Inzake de officieele tegenspraak omtrent de afsluiting van Tuindorp deel ik u mede, dat volgens de directie van de „N. V. Tuin dorp" aan de gemeente een uitgang is vet- leend, zij staat alzoo niet buiten het con flict. De kwestie over de afsluiting wordt door Waterstaat niet met de N. V. Tuindorp, doch dcor middel van het Gemeentebestuur afgewikkeld. Als de gemeente hier niets mee te maken had, dan had de voorzitter van den Raad den heer W. van de Vail (die in de vorige raads- vergaderingeen vraag aan den voorz: stelde) wel naar de Directie van de N. V. Tuindorp kunnen verwijzen, Z.Ed, deed dit echter niet en dcelde mede, dat hij reeds had gesproken met Z Exc- den Ccmmissaris der Koningin en den Ingenieur van den Rijks Waterstaat. Natuurlijk is Tuindorp een particulier ter- rein, doch dit houdt niet in dat het gemeen tebestuur in deze afsluiting niets heeft. te zeggen, volgens bekomen inlichting is dit wel zoo. Het doet echter weidadig aan te vememen, dat het gemebitebestuur diligent is, moge dit zoo spoedig mogelijk tot opruiming van den .,sta in den weg" leiden. DE CORRESPONDENT VAN HEILOO A-vanVALKEMBURQ'5 RAA.. "1b LEEUWARDEH Marktbericliten ALKMAAR, 14 Nov. 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 3 paarden 150350, 20 melkkoeicn f 350 tot 500, 24 n ucht-ere kalv. si acht 14—/ 28 173 vette schapen 4653, lammeren f 3443, 27 schrammen 3044, 43 biggen 10 weken 1626, 7 bokken en geiten 418. Boterprijs: Iste soort 1.17 A—f 1-27)4, 2de soort 1.051.15. Eieren: groothandel 1415, klein- handel 1116. Eendeieren 8.25. N. V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 14 Nov.: Kipeieren: 14000 stuks. Prijzen 50/54 10.4012.50, 58/60 13.50—/ 15, 60/62 14.10—15.20. Bruin 15.50— 15.60. Eendeieren 3900 stuks. Prijzen 9.10—/ 9.40. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 13 Nov. De hooge prijzen voor het versche goed heeft goeden invioed op het gebruik, zoodat de vraag hi-ervan niet groot is. Toch zijn prijzen weoer iets stijver Verwachting veranccrd. Pluimvee voor pri ma kwaliteit hooger. Engeland noteert franco Londen inclusief verpakking. Alles bruin 60 K.G. 15, Best gem. 58 K.G. 14.50, Gew. gem. 56 K.G. 13.50. Men besteedde hedgn in Amsterdam: Kipeieren: 54/56 12.25—/ 12.50, 58/60 13.50—/ 14.60, 60/62 14.30—/ 14.65, 64/66 15 wit. Eendeieren 8.959.25. ALKMAAR, 13 Nov. 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 161 stape's wegende 12316 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 59, zonder merk 56, Commissiekaas met merk 61, Boerenkaas: kleine met merk 58, zonder merk 57, commissiekaas met merk 58. Handel vlug. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Nov 1925. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 12.20— 22 40; Bloemkool 2e soort (per 100 st. en Aaingezichtepijn verdrijft men het beste door het gebruik van Sanapirin- Jabletten (Mijnhardt). 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 610; Roode Kool per 100 K.G. 1.20 3.80; Gele Kool per 100 K.G. 1.10— 3.40; Wortelen per 100 bos 4.80 8.20; Uien per 100 K.G. 4.90—/ 7.20; Andijvie per 100 stuks 0.201.40; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. 38— 45; Brusselsch lof 2e s per 100 K.G. 2530; Koolrapen per 100 K.G. 1.50 1.90; Kropsla per 100 stuks 24.30 Pieterselie per 100 K.G. 823; Selderie per 100 bos 2.104.40; Druiven per 100 K.G. 3686; Boerenkool per 100 stuks 2.80—/ 6. WIJDENES, 13 Nov. 1925. Veiling „Tuin- dersbelang" Peren /8—15.60; Appelen 9—/ 17; Bloemkool 8—/ 14; Roode Kool 3—/ 4; Gele Kool 46; Witte Kool 1—/ 2; Andijvie 1.20—/ 2.30; Prij 36; Spruiten 36.40. ZAANDAM, 13 Nov. 1925. Veiling Ver. „De Zaanstreek": Boerekool 0.981.70 per kist; Andijvie 36—90 ct. per kist; Prei 10 13U ct. per bos; Pieters. 69 ct. per bos; Selderie 7121-2 ct. per bes; Spruiten 711 ct. per pond; Peen 12—25 ct pr bos; Groene- kool 69 ct. per stuk; Snijboonen 2627 ct p.p. Druiven 16^—46 ct. per pond; Br. lof 1317>2 ct. per pond; Zoete app. 67% Ct- p.p.; Bellefl. 12 ct. per pond; Stoofperen 14—24 ct. per pond; Zure appelen 47 ct. p.p.; Saint Germain 20 ct. per pond; Toma- ten 23 ct. p. p.Sla 20—30 ct. p. kl. kist. WARMENHUIZEN, 13 Nov. 1925. Roo de Kool 1.303.10; Uitschot 0.80 0.90; Witte Kool le soort 0.600.70; Deensche Witte 1.40—/ 2.30; Peen 3.50. Aanvoer: 15100 K.G. Roode Kool; 2750 K.G. Deensche Witte; 18800 K.G. Witte Kool; 1000 K.G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. 1925. Due'i 3; Uien 6.20; Grove Uien f 6.10; Peen 4.10; Roode Kool 1.103.90; Gele Kool 1.80- 3.50; Witte Kool 0.80 —j 1; Deensche Witte 1.30—/ 2.50; alles per 100 K.G.; Bloemkool 1 s. 10.70—/ 23, Bloemkool 2e s. f 1.60—/ 5.20 per 100 st. Aanvoer: 150 K.G. Aardappelen; 1150 K.G. Uien; 3400 K.G. Peen; 67600 K.G. Roode Kool; 152C0 K.G. Gele Kool; 20800 K.G. Witte Kool; 25.200 K.G. Deensche Witte en 6900 stuks Bloemkool. ZWAAG, 12 Nov. 1925. Veiling „Bangert en Omstreken.": Druiven 40—/ 50; Toma- - ten 10—/ 16; Uien 1.80—/ 2.50; Sprui ten 5—/ 8; Spinasie 4—/ 13; Witlof 14—/ 16; Present van Engel. 10.30— 19.40; Goudreinette 7.609; Winter- jannen 1617; Boeregroen 9.50 14.40; Bloemkool 10—/ 16.50; Roode Kool 1.804.90; Gele Kool 2.90 4.90; Wertelen j 3.JO5.30; Slaboonen 32—34; Snijboonen .32-/ 44 per 100 K.G. BROEl£OPLANGENDIJK, 12 Nov. '25. Bloemkool le s. 12—/ 23.90, 2e s. 8— 16, 3e s. 45.50 per J00 stuks; Wor telen 4.10—/ 4.70; Roode Kool 1.30— 3.70; Gele Kool 1.20—/ 3.10; Witte Kool vroege) 0.80—/ 0.90; Witte Kool (Deensche) 1.10—/ 2.30; Uien 5.40— 6.50; Bieten 1.50-/ 3.50; Rapen 1.7.0 alles per 100 K.G. Aanvoer: 11000 stuks Bloemkool; 3775 K G. Wortelen; 4o700. K.G. Roode Kool; 44600 K.G. Gele Kool; 23800 K.G. Witte Kool (vroege); 8875 K.G. Uien; 5550 K.G. Bieten; 2350 K.G. Rapen. PURMEREND, 13 Nov. 1925. „Afslag- vcreeniging Beemster, Purmerend en Om streken": Aardappelen 0.88—/ 1.24 per zak 25 K.G.kl. Aardappelen 0.62 per zak 25 K.G.Witlof 0.18—/ 0.28; Bloemkool 4—/ 24.80 per 100; Roode Kool 1.40— 4.20 per 100: Savoye Kool 2.204.90 per 100; Spruitkooi 1.05—/ 2.50 per 15 K.G.Boerekool 2—/ 4.80 per 100 strui- ken; Spir.azie f 0.50—/ 0.65 per mand (5 K.G.); Andijvie 0.70—/ 2.40 per 100 krop; Selderij 2.90—/ 4.90 per 100 krop; Bieten 8—/ 12 per 10Q0;.WVtelen 5.10 12.60 per 100 bos; Uien 1.30—/ 1.60 per 25 K.G.; Prei 0.55—/ 15.40 per 100 bos; Uien Drielingen 1—/ 1.20, Uien Nep 1.401.80 per 25 K.G.; Appels: Bra- bantsche Bellefleur 10—16 ct p. K.G.Zoe te Bellefleur 12—P4 ct. per K G.; Bramley Seedling 12—18 ct. per K.G.Present van Engeland 14—35 ct. per K.G.; Reinette, goud 10—22 ct. per K G. Peren: Winterjan 27—35 ct. per K.G. van ter Amsterdamsche leurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. j Nov. 1 obi. nw.c. D8 FONDSEN. 9 Nov." 10 Nov 11 Nov li A 1051B/ie 10516/ie 106 106i's 5 idem 1000 ■18 luls's 1UI1/, 1011/, lOl'.'s 4!^ idem 1000 '16 9j 99Vi 996/g 991/is ,u idem '000 '17 94 9, 99 9 4 idem f 100C '16 951/8 951(1 95u, 95t/i 6 OTnd f KVr •19 Ibl'/w 1018/, 1016/, 101 s/, 5 idem f 1000 '15 1007/g 10013/,, 10013/,, 100s., 5 idem f 1000 16 1007/g 10013/,, 10LS/, 1607/8 5 idem f 1000 17 16 7/8 10013/,, lOG'i/, 10: 7/, Koloniale Rank 177 178 178i/i 143lk Ned. !nd. Hand Rank 143 1423/8 1 '23/, ihu. Handel Maatij. 143 1421/s 142 i/s 141 ''hilips Gloeiiamp 40 i»/4 3953/, 39 33/, 395s/, Comm Studebaker Comm. Steel 138 137 134 V, 131 Gomparii-i M. Arg. 4 9V* 10 916/1S 8 Cult. Mij. Vorsfenl. 154s/« 1536/, 156 l/a 155s/, Handeisver A'dam 5S7 6131/, 11 Javasche Cult. g 321 318 325 3281/s Dordtsche Pt r. gew. 370 373i/s 3D 3 6 Gecons Holl Olie 1'51/s 176 174 173s/, Koninkliike f 1000 M 4 (Jl/s 39 Ai 4001/8 3901/g Moeara Enim 361 Vt 651/9 367 363 A'dam Rubber 37,Vi 3771/1 376V, 3743/, Serbadjadi 39S 34/ 400 l/a 4683/, Holl. Am. Lijn 64 63 62 621/0 Java China Jap Lijn 112 110 110 113 Ned. Scheepv. Unie Deli Ratavi Tab. 1573/1 1573/, 157 1561/, 338 V, 3931/, 3971/8 3911/, Deli Maatij. 4 16 Vj 415 402Vi 4941/, Senembah 4731/, 476V, 481 V, 478 5)j obi Holl. Spoor 1922 100Vi« 1001/8 1001/8 1061/is 5 Vi obi Staat spoor 1922 160 Vie 1001/8 1001/8 1001/18 South Pacific 997/,, I 'nion Pacific a 9 1427/8 143 14J3/, Pro'tie t 1 3i/i 3% 3 12 Nov. 13 Nov. 10516/,, 106 101 i/s 1011/, 94 99 9"37/8 957/g 95i/i 951/, 10l5/8 1016/, 101 1007/8 10 .7/8 1007/8 10 7/, 101 179p, 1837/, "tel 437-8 145J/, U7l/S 1431/, 3953/, 413s/, 1313/, 132!/, 8l/s 96/8 157 163 6181/s 547 l/s 33P/, 334s/, 375 377 176 s/g 1871/, 4057/8 406 372 373 3811/, 3881/, 4181/, 434 63 641/, 1173/, "81* 157 156 39S 4061/, 404 404 4311/, 434 V, ICOVie 1001/,« 1001/,8 1001/,, 093/, 14316/,, 144 3 3

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 10