m~4 W.M.H.PELS&Zn; :ardt nh. ^S-B*©p©l Uitsluitend origineele zuivere NATUURWIJXEN. m zullen altijd verzachtend, hoeststillend en genezend werken, zoowel bij volwas' en als kinderer, als de verpakking voorzien is van den naam heid gegeven cm de pcatstukken af te halen De kantoorhcuder van de posterijen is echtex zoo wejwillend geweest cm dit tot 1 K> uur te verlengen en aldus bestaat er gelegen- heid van kwart voor 9 tot kwart over 10 uur Een welwillendheid die zeker op prijs za, worden gesteld. De afdeeling Heiloo van den R K. Volksbcnd hield D'.nsdagavond een vergade ring in het Brunogebouw. Als spreker was uitgencodigd de Hoofdinspecteur van den Raad van Arbeid van Alkmaar, die een uit- «nzetting gai van wat de verkiezingswetten Jammer, dat deze uiteenzetting voor leden toegankelijk was. beplan alleen bezwaar Is, een dergeHjk ledikant ook hier aan te scliafien. le Anna-Pauiowna heeft men reeds een dusdanig ledikant aange- schaft. Besloten werd nadere kformatien in te w inn en alsmede naar de kosten van een zuurstofapparaat. Dr. Schroder zou daarmede eenige haast willen maken en desnoods daarvoor een aparte vergadering beleggen. Daarna slutting. UIT WINKEL. De heer P. Molenaar Az .te Lutjewinkel, is bij de op 16 Nov. j.l. gehouden stemming herbenoemd tot molenmeester van den Weere- polder. UIT KENNEMERLAND Dank zij de vermindering van het Duitsch- Italiaansch invoerrecht voor bloemkool e. d. was er onmiddellijk een prijsverhooging te constateeren in de koolcentra en dit is oor- zaak dat hier minder werd aangevoerd en de prijs verhoogd en hoewel alle bloemkool duurder was, komt de grootste prijsverhoo- ging voor in lste kwaliteit. Behalve groene kool die de laatste we- ken aldoor graag werd gekocht is de prijs van diverse koolsoorten niet hoog, doch er Door de Raadscommissie voor tingen zal gezien het royale aanbod van ii0mj weinig lste soort, 't is in hoofdzaak de la. P de Jager en Zonen een beroep ,opruimingskool" van den akker en den worden gedaan op andere kweekers- Het is e j tuin. A Peen (in bossen) en prei is duur en er komt nog steeds stijging in prijs, mits voor lste soort, 2de soort brengt belangrijk minder op. De handel in aardappelen is bijzonder slecht. Wei worden er nog partijtjes klei- en KOORSTRAAT 49-51. TRLEF. 207. MEN VRAGE PROEF. Op voorstel van den voorzitter werd on- der luide toejuichingen besloten. een tele gram van hulde te zenden aan de Koningin. In dit telegram wordt de verzekering gege ven van onwankelbare trouw van het rijks- poiltiecorps aan het Koninklijk Huis en wor den H. M. nog vele gelukkige regeeringsjaren toegewenscht. De voorzitter, brigadier-majoor D. W. Piersma uit Gouda, nam vervolgens het woord. Hij herinnerde aan de oprichting van de vereeniging in 1900, hoe de overheid daarin een stap zag in de verkeerde richting. Op voorstel van den voorzitter werden benoemd tot buitengewone eereleden: mr. Th. Heemskerk, oud-minister van justitie, en Coliard, relerendaris, chef der lie ai- hopen, dat dit beroep niet tevergeefs zal zijn UIT BERGEN. Een gebeurtenis, vooral voor katholiek Bergen van groote beteekenis, had gister avond plaats in den boekhandel van den heer Vrasdonk, aan de Dorpstraat alhier. Eenige heeren waaronder de Eerw. Heeren Pastoor duinaardappelen voor een gemidde den prijs en Kanelaan - Rector van den Burg had be- geplaatst, doc hovengens een luie lustelooze Spinazie en andijvie was gewild, doch daar er steeds meer uitschot wordt aangevcerd, is de prijs niet hoog, uitgezonderd de spora- disch voorkomende lste soort. Boerekool was hooger in prijs, vrijwel 1/: hooger dan de vorige week. De aanvoer van spruiten was grooter dan de vorige week, er was een vlugge handel en de geringe vorst was wel oorzaak dat er vlugger handel ontstaat. De aanvoer in wintergroenten als rapen, wortelen en uien onveranderde prijs, naar uien is goede vraag en de prijs is vrij goed. De aanvoer van vruchten was geringer dan de vorige week, er was meer vraag en hooger prijs, ook de keukenappelen en vooral zoetc appelen zijn bijzonder in trek; keuken- peren abnormaal duur. De aanvoer van witlof is nog niet groot, veel har.del is er niet in dit artikel-, de prijs is dan ook te laag. 1 De overige aanvoer ongewijzigd, prijzen lager. richt van verhindering ingezonden waren ctaar bijeen gekomen ter plechtige en feeste- lijke opening van de Witte Bibliotheek UIT EGMONDBIN'NEN Dezer dagen had een bijcenxomst plaats van beiangnebbcnaen bij de opheifmg der openbare school op Egmoindb.nnen, welke vergadering was uitgescnreven door den Hoofdinspecteur in ae inspectie Alkmaar, was gekomen om de bezwaren der ouoers te vernemen tegen het zenden van hun kinderen naar Egmond aan den Hoef. Van deze gele- genheia haoden een flink aar.tal vaoers en moeders gebruik gemaakt en uit de discus- sies, bleek, dat men sterk gekant was tegen de ophefiing der open care school en dat daaraan mei te weerleggen be zwaren verbonden waren, waaraan slechts voor ten klein gedeelte en ten koste van groo te financieele offers van de zijde van het ge- meentebestuur zou kunnen worden tegemoet gezien of lie vex, waarvoor tegemoetkomu.g kon worden geeischt. Doch groote bezwaren bleven over, terwijl niet het minste verttou- wen hleek te bestaan in welwiilendheid van het gemeentebestuur, zoo dit al voor een oogenblik onder pxessie van buiten dergehjke allures mocht vertoonen. De menschen waren er van overtuigd, dat elke tegemoetkoming, die met afgedwongen kon worden, slechts een blauwen Maaudag zou duren. Enkelen gaven te kennen, dat hun krrderen nu wel het openbaar onderwijs volgen, omdat de school in de buurt is, maar bij ophefiing der open- bare school naar het bijzonder onderwijs zouden overgaan, terwijl anderen de moge lijkheid daarvan niet ontkenden. De heer Bosschaart uit Egmond1 aan Zee, die ais gemachtigde der ouders mede aan- wezig was, gaf verschillende technische aan- vullingen of tegenwerpingen bij de practische uitvoering van sommige ter sprake gebrachte middelen om eenige bezwaren te ondetwan- gen. Overigens waren het voornamelijk de ouders zelf, die hun bezwaren aanvoeroen en toelichtten, waarvan door de heeren van het Rijksschooltoezicht met groote belangstellmg werd kennis genomen Eenige belangrijke be zwaren werden zelfs geheel beaamd. UIT EGMOND AAN ZEE. Maanaagavond hield de heer L. A. Hart man in hotel „Welgelegen" een zcer tnteres- sante lezing over het visschersleven, die met gespeend was van humor. Naar aauleiding van een door hem meegemaakte reis op de „Sumatra" ging de spreker tot in details het l^en na van onze brave helden der zee. Een serie lichtbeeldcn ging de rede vooral. De heer P. C. Heere alhier legde Dins dag te 's-Gravenhage met gunstig gevolg het examen voor twecdeu stuurman op de Groote Vaart af. UIT W1ERINGERWAARD. Maanaagavond vergacerde de vereeniging „Het Witte kruisonutr leiding van Ds t. K. Uroeneveld. In veroand met de notu.en zeide de aigevaatUigce dat hijop de aige- meene vergadering geen geiegenneid heeit kunnen vinuen om over de ziekeuauto te spre- ken. De secretaris deelde mede dat zich voor oen te houden Moedetcursus 26 damts hebben oipgcgeven. De cursus welke zal worden geleid door mevr. van Vuurt van Alkmaar, zai ongeveer half December aanvangeii en woroen gehou den op Dinsdag- en Doudeidagmiddag. On der de mgekoiiien stukkea bevrnden zich een aamai aaubevenngen voor 2 leden van het H. B. in cie piams van wijlen den heer Le- dehoer en Dr. van Leeuwen die be-dankt heb ben. Besloten werd dat de canriidatuur-Dr. Biecker zal gesteunci worden, terwijl voor de 2de vacature vrij manaaat werd gegeven. Van de commissie der veriotmg was be- richt ontvan.gen dat de verloting zal plaats hebnen op 3o December a.s. Naai. aanieiding van een ingekomen re- f lenient der Malax.abestrijding werd besloten ier ook eens ten filmavond te laten houden. De geheele kosten woiden geraamd op 65 a 70 gulden waarvan 40 wordt vergoed door het lioolabesluur. Als afgevaardigde naar de buitengewone algemeene vergadering te Hilversum op 26 dezer werd gexozen Dr. H. J. Schroder en als piaatsvervahger de liter C Haringhuizen. Ds. Oroer.eveid braeht verslag uit van de yehouden a.gem-eene en feestvergadering te \lkmaar en bracht in verband daarmede zijn mr. (lemensd Nieuws HET ORANJE KRUIS. In de gisteren te Amsterdam gehouden ver gadering van den Koninklijken Bond voor Reddingswezen eri Eerstc Hulp bij Ongeluk- ken „Het Oranje Kruis", heeft de voorzitter, dr. N. M Josephus Jitta, aan enkele gebeur- tenissen in 1924 herinnerd, die voor den Bond van beteekenis zijn geweest. Verder maakte hij gewag van den arbeid, dien de Bond verricht heeft teneinde den nood, ont- staan door de ramp van 10 Augustus, te le- nigen. Hierna kwam aan de orde het iaarverslag, uitgebracht door den secretaris, dr. C. J. Mijnlieff. Dr. Mijnlieff bracht vervolgens namens den heer Den Tex Bondt het financieel ver slag uit; hieruit blijkt, dat de geldelijke toe- stand van den bond beter geworden, doch nog niet bevredigend is. Er is een nadeelig saldo van 573; in 1923 was dit 1894. De voorzitter deed mededeling van een overeenkomst tusschen Smeroefonds en den bond, betreffende de wederzijdsche hulpver- leening bij rampen. De begrooiing voor 1926 werd goedge- keurd. Daarna pas aan de orde de verkiezing van drie bcstuursleden in de vacatures, ontstaan door het aftreden van de heeren mr. Van Tie- nen, jhr. mr. Van Bevervoorden tot Olde- meule en dr Moinat. Gekozen werden resp. de heeren C. G Vatiier Kraane, Amsterdam; dr. G. W. Boland, 's Gravenhage, en P. H. L. J. Lommen, Castricum. Als provinciale vertegenwoordiger werd o. a. gekozen: voor Noord- en Zuid-Holland dr. N. M. Josephus Jitta. Dr. Mijnlieff deed vervolgens enkele mcde- deelingen over het internationaal congres, in 1926 te Amsterdam te houden. Een nationual comite is reeds opgericht en uitnoodigingen tot bijwoning zijn aan verschillende staten verzonden. Een reddingsdemonstratie aan de kust en een demonstraiie van hulpverleening bij een spoorwegongeval staan op het pro- gramma. De commissie van voorbereiding wil tevens tot de stichting komen van een internationale vereeniging voor reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken; daarbij zal dan een in ternationaal bureau opgericht moeten wor den. Er wordt financieele stcun gezocht bij par- ticuliere en openbare instellingen, de Neder- landsche regeering heeft reeds een subsidie van 5000 beloofd en ook het gemeentebe stuur vaii Amsterdam heeft steun toegezegd Voorts hebben enkele vereenigingen, zooals de vereeniging van spoofwegartsen en de Maatschappij tot redding van drenkelingen, hun medewerking toegezegd. Na enkele besprekingen van meer huishou delkijken aard v-erd de vergadering gesloten RIJKSPOLITIE VEREENIGING. Voordat de heer Jac. van Waning, eere- voorzitter van de rijkspolitie-vereengiing, de feesterede hield, heeft ae voorzitter van de feestcommissie, brigaaier J. Hartog uit Woerden, nadat het hoofdb-estour was bin nengeleid en ontvangen met het ziingen van h-et Wilhelmus, een begroetingswoord gespro- keri. Namens de feestcommissie zegde spr het hoo-fdbestuur dank voor de samenwer dank uit aan het hoofdbestuur voor de loyale I king-, waarin dit feest kon worden voorbereid en royale wijze waaiop de afgevaardgden Als blijk van waardeering voor hetgeen A* de aldaar zijn ontvangen Het geheel heeft een indruk gemaakt dat Het Witte Kruis is een zaak van zeer veel belarg. Bij cle rondvraag zeide de heer Haring huizen op de tentoonstelling te Alkmaar een ledikant te hebben gezien dat automatisch kon worden opgedraaid en gaf in oveiwe- voorzitter, majoor Piersma, voor de.vereeni ging gedaan heeft, bood de feestcommissie hem een groet bloemstuk aan. Tevens waren bloemstukken opgesteld van het wapen der Kon. marechaussee, van den Algem. Ned. Politiebond, den Algem. Bond van Politie- personee! in Nederland, de Broederschap deeling van het departement van justitie. Vervolgens werd binnengeleid de minis ter van justitie, mr. Schokking, die met het Wilhelmus begroet weid. De voorzitter heette den minister welkom. Diens tege.rwoordightid beschouwde hij als een teeken van innige belangstellmg in den bond. De tegenwoord gLeid van den minis- tear werd dan ook op zeer hoogen prijs ge steld. Voorts heette de voorzitter welkom de heer Coliard, chef der lie afdeeling, die ter vergadering was gekomen en wien het eere- lidmaatschap werd aangeboden. De minister van justitie, mr. J. Schokking, voerde hie,rna het woord. Spr. heeft door zijn tegenwoordigheid hier zijn, groote bealngstelling willen toonen in de vereeniging en het was hem aangenaam te kunnen mededeelen, dat het de Koningin behaagd had toe te kennen de eeremedaille der Oranje-Nassau-orde in zilver aan de hee ren D. van der Berg te Hoorn, secretaris v. de afdeeling, en G. J. Koene, redacteur van het orgaan. De voorzitter bracht den dank over der begiftigden en dankte den miinster voor zijn tegenwoordigheid en zijn toespraak. "Mr. Coliard, chef der lie afdeelingvan het departement van justitie, stelde in het licht wat de Rijksveldwacht te danken heeft aan de R. P. V. De cfficier van justitie mr. de Vries van Doesburgh zeide dat de rechterlijke macht hartelijk belangstelt in het jubileum van de Vereeniging. Spr. hoopte, dat zij in groei en bloei zal mogen toenemen tot heil van het corps. De commandant var het IVe district, ge- waagde van de sympathie welke de veree niging wordt toegedragen ook door de dis- trictseommandanten van de Rijksveldwacht. Als stoffelijk blijk van sympathie, bood Spr. namens de commandanten een voorzitters hamer aan. Namens de broederschap van Commissa- rissen, voerdf het woord de heer Walraven. die zeide, de R. P. V. te beschouwen als een gelukkige familie, waarover het hestuur het ouderschap uitoefent. De arbeid van de ver eeniging is in de 25 jaar van haar bestaan goed en vruchtbaar geweest, ondanks de donkere dagen die de jubilaresse ook heeft doorgemaakt. Spr. hoopte dat het bestuur in het bloemen geschenk van de broederscahp zou zicn de belangstellmg van de Commis- sarissen van Politie in dit jubileum. De heer W. L. H. Koster Henke voerde het woord namens den Alg. Nederl. Politie bond. Hij zeide dat er steeds sympathie be staan heeft tusschen den Alg. Nederl. Poli tiebond ert de R. P. V., een sympathie, gebo- ren uit wederzijdsche achting. De gelukwenschen van den Algem. Bond van Politiepersoneel, werden overgebracht door den heer Leeuwwis, die herinnerde aan de samenwerking ten aanzie nvan de opleiding. In de richting der samenwerking kunnen beide vereenigingen veel bereiken. Vervolgens trad naar voren jhr. mr. van den Brandeler, procureur generaal bij het gerechtshofg te 's Gravenhage, die den wensch uitsprak, dat de vereeniging nog lang zal mogen werkzaam zijn, tot heil van het corps Riiksveldwacht. De heer Klein uit Haarlem sprak namens den R. K. politiebond. Namens den bguremeester van den Haag die door een vergadering van B. en W. ver- hinderd was, wenschte mr. Baron Baud, chef van het kabinet van den burgemeester de vereeniging geluk. Voorts \Verd nog gesproken namens de Kon. Marechaussee, en door den brigadier- Maioor A. Haasbroek oudlid van het hoofd bestuur en oud-'id der vereeniging. De heer G. P, Koene, lid van het bestuur bracht hulde aan den voorzitter majoor Piersma, en overhandigde dezen een stof feliik blijk van waardeering. De voorzitter heeft alle sprekers uitvoe- rig dank pezegd. en hulde gebracht aan den eere-voorzitter, den heer Jac. van Wanign. Na de vergadering was er een gemeen schappelijke maaltijd. KORTE BERICHTEN. De Koninklijke Nationale Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongeluk ken Het Oranje Kruis heeft gister te Am sterdam zijn jaarlijksche Vergadering gehou den. Maandagavond is de groote sloomko- renmolen van den heer Baas te Westervoort geheel door brand vernield. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt ge- deeltelijk de schade. Er is een telefoonkabel tusschen Neder land en Engeland gebroken. De Ritkspolitie-vereeniging h.eft gister- middag in het hotel Witte Brug in Den Haag een feestelijke vergadering gehouden, ter vie- ring van haar 25-jarig bestaan. Haar eere- voorzitter, de heer Jac. van Waning, bur gemeester van Ouderkerk aan de IJssel, die 20 jaar lang haar voorzitter is geweest. heeft daarin een feestrede uitgesproken. in twee dagbladen, welke achtereenvolgeris te Sofia verboden zijn, tegen de anti-communis- tisclie en anti-agrarische wraakpolitiek der Bulgaarsche regeering-Nankof protesteerde en die na den aanslag op de kathedraal te Sofia werd gearersteerd, samen met zijn me- dewerkers Jantsjef en de beide gewezen mi nisters. onder de regeering-StamboelisKi, Paw- lof en Janef te Sofia om het leven gebracht. DE TERUGKEER VAN SARRAIi, De Parijsche correspondent van ds H. fiott Crt meldt: De tergkomst van Sarrail 1-aat zich in «fe commentaren omtrent de jongste gebeurtenis- sen in Syrie voelen. Tot dusver was de kri- geheim gebonden, waarvan hij echter voor de commissie van buitenlandsche zaken uit de Kamer ontheven wordt. Op Damascus zouden r..aar 8 kanonschoten ziin afgevuurd. Dit hielp, maar de Engelsche consul werkte hem tegen, evenals hier, naar de meening der radicalen, de jezuiten deden. Volgens de „Pe- tit Parisien" blijft de toestand intusschen te tiek op diens beleid haast algemeen. Nu gaan er mer en meer stemmen op te zijner verdedi- ging en tot wraking van de tendentieuse En gelsche berichten. De wordenwisseling, dic- hij dadelijk aan het station met de Jouvencl, zijn opvolger, had. kwam daaruit voort, dat de „Matin" terstond zeer scherp op dit puni partij gekozen heeft. Over de bezoeken door Sarrail bij de be- trokken ministers afgelegd, verluidt niets, daar hij nog in dienst is en door zijn ambts- Damascus zeer ernstig. Geen enkele Moskee is er, volgens den correspondent van dit blad, getroffen. Niet de Franschen, maar de Dru- sen hebben bekend het paleis Azem te heb ben- beschoten. DE „CORRIERE DELLA SERA" MOET VERDWIJNEN. Naar fe voorzien was, wordt de strijd der fascisten tegen de laatste organen der oppo- sitie-partijen steeds heftiger. Het verdwijnen van de „Corriere della Sera" van het terrein schijnt vooral de kwestie van den dag te zijn. Het is voor het fascisme niet voldoende, dat h-et blad in den laatsten tijd alleen be richten bracht en zich van elk commenfaar anthield. In een artike! van Farinacci in zijn blad „Cremona Nupvo" zegt hij: Al onze krachten moeten in de eerste plaats tegen de Corriere della Sera" gericht zijn, dat het officieele orgaan van alle revoluticnnairen is "eworden, of het blad wordt aan ernstige en fatsoenlijke menschen afgestaan, of het zal worden gedwongen niet meer te verschiinen. MASSAMOORDENAAR TERECHT- GESTELD. De massamoordenaar Angerstein, die zijn geheele familie ert eenige bedienden heeft ver- moord, is gistermo-rgen gcexecuteerd. DE TOESTAND IN SYRIe- Naar uit Parijs bericht wordt, heeft de Fransche opp-erbevelhebber in Syrie om 50.000 man versterking gevraagd, tot het herstel van de orde in Syrie. DE CORRESPONDENTIE OVER DE ONTWAPENING. De thans gepubliceerde correspondeniie toont aan, hoe een volledige. overeenkomst werd bereikt ten aanzien van de Duitschc ontwapening. In een nota, gedateerd 23 Oct.. deelde de Duitsche regeering den Raad van Gezanten mede, in de eerste plaats, dat een aantal geallieerde eischen betreffende de ontwapening waren vervuld; ten tweede, dat zoodanige vorderingen waren gemaakt ten aanzien van de groote meerderheid der ove rige eischen, dat hun volkomen re.geling ve;- lig kon worden veracht op 15 Nov., en ten derde, dat de vervulling van eenige andere pnnten op 15 Nov. zoo ver zou zijn gevor- aerd, dat zij alsdan verzekerd zou zijn. Er bleven dus nog slechts enkele kwesties onafgedaan, wier vervulling wegens speciale mcedijkheden niet definitief -kon geschieden, maar de Duitsche regeering gaf de meening te kennen. dat de oplossing van deze vierde HYGIeNE- Eli VEILIGHEIDSHOEKJE Oebruik geen electrische snoeren waarvan de koperaders ten deelf bloot liggen. Blanke leidingen zijn gevaarlijk. haaldelijk klachten van menschen die op de buitenwegen de wreedheid van den woonwa- genman jegens zijn paard zien? Hoe kan 't anders, ais de Overheid het goede voorbecld niet geefL Na langen voor het afgetobde paardje veelal veel te zwaren tocht gaat de woonwageniamilie naar een terrein en het doodmoede paardje bij deze gure regenvla- gen komt niet in een warmen stal, maar naast den wagen te staan. Wanneer zullefl wij kunnen zeggen als wij 's avonds laat in regen en wind een vennoei- de karavaan naar't woonwagenkamp zien trekken. „gelukkig, de paardjes zijn dicht bij den stal". Laat men er algemeen bij den Raad op aan- dringen voor de woonwagenpaarden te zor- gen. Met dank voor de plaateruimte DIERENVRIEND. (Als wij ons goed herinneren, is het bij den opzet van het wonwagenkamp ook de bedoe- ling geweest tegelijkertijd een stal te bou- wen, maar bleken de kosten te hoog. Wellicht is het thans mogelijk met een wat minder royalen opzet een goedkooper plan te maken. ledereen houdt in dezen tijd zijn vee in den warmen stal en men moet niet lijdelijk toe- zien, dat de woonwagenpaarden nu 'snachts op open terrein buiten moeten blijven. Laat men, evenals in andere steden, een eenvoudigen stal bouwen, maar laat men het dadelijk doen en niet wachten tot de winter voorbij is. Red. Allan. Crt.) GEVOinDEN Aanwezig aan het ging, wanneer het vanwege de finantuen geen van Commissarissen en de afd. 4e district. IHiitPnlrtTHi TERECHTSTELI 1NGEN IN BUL- GARIJE. Naar de „Abend" meldt, is de schrijver Herbst, die eerst in een weekblad en daarna categoric kon worden bereikt, indien rekenin.g- werd gehouden met de voorwaarden, welke noodzakelijk zijn voor het bestaan van Duitschland. De Raad van Gezanten vroeg daarop de Duitsche regeering, voorstellen te doen toe uitvoering dezer vierde categorie van kwes ties. Deze voorstellen werden door de Duitsche regeering ingediend, en besprekin gen hadden dienaangaande plaats tusschen geallieerden deskundigen en Duitsche ver- tegenwoordigers, welke een bevredigend re- sultaat hadden. KORTE BERICHTEN. De metaalarbeiders in de stad Mainz, de Rheingau en den staat Baden hebben de voorstellen der werkgevers, waarin eenige tegenioetkomingen werden gedaan, aangeno- men, zoodat de dreigende algemeene staking vermeden is. Uit Peking wordt gemeld, dak zeven Engelsche soldaten gewond zijn bij een rel- letje in een cafe met de wacht van de Itali- aansche legatie. Te Los Angeles is dezer dagen een Boeddhistische tempel ingewijd. Het gebouw heeft 250.000 gekost. Meer dan 2000 Ja- panners namen aan de plechtigheid deel. De Izwestia meldt, dat tusschen Mos- kou en Odessa een telefoonverbinaing is tot stand gekomen, welke echter alleen op niet werkdagen, en, dan ook nog slechts geduren- 3 uren daags, vcor gebruik geopend zal zijn. De vroegere voorzitter der Duitsche C t rum-partij, dr. Marx, is gister op het :onrrres dier partij met algemeene stemmen herkozen. Ingezonden stukken. Buiten ver ant woo.- Je lijkheid van de Re- dactit. De opname in deze rubnek bewiisi neenszins dot ae •ednc'it er m-de instemt HET WOONWAGENPAARD. Geachte Redactie. Vergun mij s.v.p. een kleine plaatsruimte, om iets over het woonwagenpaard te zeggen Is niet den soldaat na lange vermo-eiende marschen door de overheid den plicht opge legd om bij aankomst in de kazerne e^rst voor zijn paard te zorgen en daarna voor zichzeif Vele ingezetenen zullen dan ook tcleurge- steld geweest zijn door het besluit van den Raad indertijd om voor de woonwagenpaard- jes geen stal op het terrein te bouwen. Heeft de Raad er over nagedacht, dat men de woon wagen menschen nu dwingt hun die- ren slecht te verzorgen? Komen er niet her- VOOkWERPEN. Bureau van politic, Langestiaat en aiaaar te bevragen op alle weiKaagen tusscnen 11 en 1 uur, de navol- genae voorwerpen als'gevonden gedeponeerd! op 11 tot en met 17 November ly25. Dame&njwiei; witte wolien liandschoen; trekiiju; brum KinaerWantje; rood-brume re- ucuie; rijwieibeiastingmfcik; kindertaschje; gi ijze kinaerhandschoen. Aanwezig en te bevragen bij dt navolgen- de mgeztnciien, ondersiaandte voorwerpen, ais gevonacn aangegeven op 11 tot en met 17 ixovember 1925. Beursje met irhoud, Weber, Langestraat 82; Zvycop, j. Kaanoo.p, Nieuwpoortslaan i58; gouuen brdche met witte kop, E. Schoen- inakti, Groot-Nieuwaand 45; honaenhals- baua, J. btdkman, t.aoiitksv>Lg 8; znveroon, 0. Baars, K.ein Nieuwiand; tweewielig wa- genije, N. ae Waara, Bioems'traat 13, geel ...opa.u koppeisiuk, Witienoeig, Gasfabnek iieiuei'sche weg; achienamp van een auto, J. Wester, Bierxatie 13; Eiui met schrijfbe- uoenen, Voorbereidexide school, Doelenstraat; znveien dameshorioge, c. Kiext, v. d. Wou- destiaat 54a; zilver at servetriiig, A. Donxer, Nieuwpoortsxaan 170; handwarmer en rij- wieibe.astingmaa, G. Heijmans, rnlosen 2a; twee gel'dstuxjes, Etijen, v. d. Wouaestraat 15; rozenkrar.s, I. imiberts, Varnebroek 8; passer, A. Kouwenberg, woonschip, Doode- gat; vuipotiood, Vergaai, Lutuk-Oudorp -20; paar lage aamesschoenen (grijs), J. Romp, "ie Kaoeistraat 23; schoefnies, C. Koernan, Polderstraat 16; twee double kettinkjes, C. v. bualen, 2e Lanauwarssaaat 9; nonden- riem, P. Meurs, Emmastraat 93; 3 manden, W. Hesseis, nootiwomng Vv'esterweg 15; do- mmospel in doosje, P. de Vries, Ritsevoort 40; voorwiei van een rijwiel, H. v. d. Kuyt, iN'ieuwpoortsiaan 133; gebreid kinderjurkje, 1. Mors, 2e Landawarsstraat 6; vioolsnaar, W. ldema, St. josephsrraat 9; hond (Fox- terrier) j. de Boer, Uitenboschstraat 44; por- temonnare met inhouti, C. Werneke, Brillen- steeg 3; band van een mantel, T. Idema, St Joscphstraat 9; wit kindierwantje, Verton, Oudegracht 214; kinderporiemonnaie inh. plaatsjes, j. C. E. Gernlsen, Noord.kade 69; verm, gouden medaiilou met steenjte; D. Brouwer, Enidsen 42; zwart ledexen porte- feuille, J. Kuhne, Huigbrouwerstraat 8; broche en een zakmes, L. en P. Maschhaupt, Wilhelminalaan 25; bos sleutels, N Dekker, Nieuwpoortslaan 94; sleutel, C. j. W. Baan, Baansingel 17a; paardenschaar, N. Ruckert, Kinheimstraat 45; stuk ziiveren ketting, P. J. Hoorn,^Stuartstraat 1; halsketting, J. v. d. Weel, Egmondermeer 398; rolletje snoer, T. de Boer, Kooimeeriaan 83, Heiloo; rij- wielpiaatje in etui, P. Stokman, Nieuwpoorts laan 88; kleedje, J. F. Habich, Stations- straat 20; paar bruin lederen handschoenen, C. Oosterga, Voormeer 32; kalverendekje, J. F. Florijn, St. Josephstraat. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Marktberichten BOVENKARSPEL ,.de Tuimibouw", 17 Nov. '25. Heden besteedde men voor: Bloemkool I f 19.50/ 34.50, II 13.50— 21, HI 2.405.80, Roode kool 1.80— 3.40, Witte kool 11.40, Gele kool 1.60—/ 2.80, Uien 2.75—/ 3.05, Bieten 9.50—/ 1210, Kleine Bieten 4—/ 4-50, Wortelen 0.90—1-40. WARMENHUIZEN, 17 Nov. 1925- Roode kool le soort 1 303.60, 2e soort 0.801.40, uitschot 0,50—/ 1.20, Gele kool le soort 1.801.90, Witte kool le soort 0.50—/ 0-75, Deensche witte 1.40—/ 2.40, Bloemkool 13, 2e kw. 2, Peen 3.70. Aanvoer: 42100 K-G Roode kool, 5800 K.G. Gele kool, 34300 K-G. Wit te kool, 3400 K.G. Deensche witte, 450 K.G. Peen, 520 st. Bloemkool. j NOORDSCHARWOUDE, 17 Nov. 2100 K.G. Ujen: Uien 6 60—/ 6-7Q, Grove Uien 6.70, 2000 K.G. Peen 3.50 tot 4.40, 81600 K.G. Roode kool 1.30— 4.40, 16800 K.G Gele kool 1.503.70 20.000 K.G. Witte kool 0.90—/ 1.30, 19.400 K G D Witte 1.30—/ 2.60, alles per 100 K G., 4200 stuks Bloemkool 11—i I 15.30, 2e soort 2.40—/ 4 do oer 100 st, i j— 1 handel.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7