DAGBLAD VOOR. ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 274 Honderd zeren en twintigste Jaargangr 1925 VRJJDAC* 20 NOVEMBER Dit nammcj bestaat uif 3 blades. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnesnenlsprijs bi] vooruiibelaling per 3 maanden voor Aikmaar 2.— franco door het geheele Rijk f 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIEN Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordara C9. Ituitenlami Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Te'-B- 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. BESPREKING VAN LOCARNO IE BERtljN. Gisteren'heeft te Berlijn onder voorzitter- schap van rijKokanselier dr. Lather, een con- ferentie der ministerpresidenten en staatspre sidenten van de verschillende Duitsche lan- den plaats gehad Aa. deze conferentie, die ten doel had de bespreking van de verdragen van Locarno, en de nota's der Ambassadeurs conference, voorzoover deze betrekking had- den op het politie-apparaat, namen alle ka- binetsleden deel. De besprekingen wewrden geopend door den rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Stresemann, die het standpunt van de re- geering uitvoerig uiteenzette. Na de rede van dr. Stresemann begonnen de debatten, waaraan de meest midste.-pre- sidenten deelnamen. Verschillende sprekers brachten tegen de verdragen ernstige bezwa- ren te berde, vooral daar zij van oordeel wa- ren, dat de concessies van de Entente niet beantwoordden aan de verwachtingen, die men op grond van de toezeggingen te Lo carno mocht verwachten. De groote meer- der heid der aanwezigen bleek echter, vo6r de onderteekening der verdragen te zijn. Een beslissing behoefde door deze conferentie niet te worden genomen. daar dit voorzoover de landen betreft, dezer dagen door den Rijksraad zal hebben te geschieden. De Rijksraad komt eersf morgen bijeen Men neernt aan dat hij de beide wetsont- werpen nopens de verdragen van Locarno zal goedkeuren. Vandaag komt de Rijksdag bijeen, die zich echter voorlocpig met andere kwesties zal bezig houden. DE STRIJD IN MAROKKO. In tegenstelling met het bericht, dat Abd- el-Krim vredes-geneigdheid zou toonen, raeldt de „Petit Marocain", die te Casablanca ver- schijnt, dat Abd-el-Krim besloten heeft den strijd tot het uiterste voort te zeen. Hij zal alle middelen aanwenden om zijn autoriteit onder de stammen te versterken. Abd-el-Krim betoogt, dat het Rif slechts een vijand heeft, n.l. Frankrijk, en hij zegi, dat hij de wapens zal blijven voeren. „Geeft ook my laatsten druppel bloed, want ik word geleid door de hand van God", aldus besluit Abd-el-Krim. Naar de bladen uit Fez melden, is de tegen- stand der Riffi in noordelijk Marokko geheel gebroken door de strijdkrachten van generaal Boichet. De Fransche opperbevelhebber in Marokko, generaal Naulin, zal zich naar Pa- rijs begeven, ten einde bij de Kamerdebatten over Marokko aanwezig te zijn. MUSSOLINI DICTATOR. De zitting der Italiaansche Kamer is gis- ter over het algemeen volgens de verwaeh-, ting verloopen. Alle fascistische afgevaardim den en ook enkele afgevaardigden van de op- positie die geen uitmaken van de Aventiro- oppositie, warer verschenen. De tribunes wa- ren stampvol Op de plaats van Mussolini was een groote lauwerkrans met gouden vruchfen neergekgd. Toen de minister-nresident de zaal betrad, verhieven alle afgevaardigden zich van hun zetel en juichten hem stormachtig toe. Aan het begin van zijn rede verk'aarde Mussolini, dat de slag on; de lire niet een overwinniup is freeindigd. De onderhandelin- gengen te Washington noemde de premier een overwinning, die aan Vol pi en aan het fascistisch regime is te danken. Bovendien is Italie er in geslaagd de ver- houding tusschen het Noorden en het Zuiden door een handelsverdrag met Duitschland inniger te maken. Een storm van bijval brak los, toen hij de overtuiging uitsprak, dat het fascisme zoo sterk is geworden, dat het niet meer gebon- den is aan het lot van enkele persooniijkhe- den, met inbegrip van spreker zelf. In aansluiting bieraan wendde Mussolini zich tot het buitenland en zeide dienaangaan- de: Er zijn mannen aan gene zijde der gren- zen, die, aangezien het hun niet is geiukt zich van de duistere geschiedenis van vroegere dynastieen vrij te maken, het wagen het fas cisme en de demonstraties van het Italiaan sche volk te becritiseeren. Zij spreken van een boycot tegen Ijoppen en onlangs hebben mij een paar scbaapskoopen een even laster- lijk als schandelijk protest toegezonden. (Be- doeld is het pretest van het I. V V., tegen de fascistische daden van willekeur, hetwelk evenwel in de Italiaansche pers niet mocht worden afgedrukt). Ik verhef nrijn stem met de uitgesproken bedoeling, dat men mij ook buiten deze zaal en overal hoort, ging Mussolini voort. Men wete, dat nog geen enkel regime door invloed van buiten ten val is gebracht. Integendeel Wanneer een remime van buiten af bedreigd wordt, krijgt het daardoor het veel verstei'- king en a'lle tegenstanders in het land kun- nen elkaar de hand reiken tot gemeenschap- pelijken afweerstrijd. Twee millioen jonge mensch, vervolgde de premier, staan gereed en wachten op mijn woord. (Geroep van de banken der afgevaar digden: De geheele natie is gereed. Een af- gevaardigde roept naar de diplomaten-loge: Hoort dit, gij heeren daarboven!) Het is niet mijn bedoeling, aldus Musso lini, daarmede een bedreiging uit te spreken, maar in mijn kwaliteit als verantwoordelijk leider der Italiaansche regeering wil ik een ernstige vermaning uitspreken, die overal moet worden gehoord. TUMULT IN DE ITALIAANSCHE KAMER. Bij den aanvang der Kamerzitting van gister protesteerde het communistische lid Maffi tegen de betooging voor Mussolini, die Woensdag in de Kamer plaats had. Hij zeide, dat deze betooging ten doel had een verkeerde voorsteiling te geven van den volksgeest. De woorden van Maffi werdon met uitroepen van algemeene verontwaardi- ging ontvangen. Verscheid. nfascist.sc he Kamer leden snelden op hem toe em. dienden hem oorvegep toe Er ontstond een tumult waarbij de communistische Kamerleden uit de zaal werden verwijderd. De zitting werd gedurende tien minute® geschorst. DE CHAOS IN CHINA. Woensdag en Donderdag is er hevig ge- vochten ten Z. van Paotingfoe,dat geplun derd werd door de troepen van het leger van Honan. Het leger vanlsjang Fso Lin trok terug. NA DE RAMP VAN DE M I. Om tien minuten over halfacht gistermor- gen, het uur, waarop de M. 1 verleden week Donderdag is verdwenen, werd op de plaats, waar zij het laatst gezien is, een indrukwek- kende herdenkingsdienst gehouden, waaraan twaalf oorlogsschepen deelnamen Een krans werd in het water neergelaten, terwijl saluut- schoten werden gelost. Tijdens den plechtigen herdenkingsdienst, welke gistermorgen op de plaats, waarop de onderzeeboot M 1 het laatst is gezien, werd gehouden en waaraan 12 ooriogsschepen deelnamen, werd een telegram van deelne- rn'ng ontvangen van de Duitsche duikers, die,_ als de zee kalmer wordt, zullen pogen naar de M 1 af te dalen. De Eerste Lord der Britsche Admiraliteit heeft in antwoord op de vraag van een Lager- huislid, of er een onderzoek zal worden inge- steld naar het ongeval met de M 1 schrifte- lijk medegedeeld, dat hij een dergelijk onder zoek overbodig acht. VADER EN ZEVEN KINDEREN VERr LETTERD In het dorp Versale in Ca1"' "ie is een huis ingestort, dat door een talri familie werd bewoond. De vader en zeven kiinderen wer den onder de puinhoopen gedood, de moeder en een kind kwamen met den schrik vrij GESPANNEN TOESTAND IN DEN PENTSJAB. Uit Lahore (Br. Indie) wordt door Reuter gemeld: Met het oog op de verontrustend toene- mende spanning onder de Mohammedanen in den Pentsjab waar de eere groep de zaak van Emir Ali, den koniirg van den Fledsjas. steunt en de andert Ibn Saoed, den leider der Wahabieten, heeft de districtsmagistraat al le openbare bijeenkomsten voor den duur van twee maanden verboden. Libanon te zuiveren- Een der colonnes rukt op naar Djebe'-Nabataye. De aanval der Drusen tegen Bourghez is volslagen mis- lukt. den der der is, de DE TOESTAND IN SYRIe. Berichten uit Engelsche bron bevestigen, dat de opstandige Drusen een krachtigen stoot voorbereiden op de Fransche verbin- diiigslinie tusschen Beiroet en "Damascus, met het doel de Fransahen in Damascus van hun basis in Beiroet af te snijden. Het meerendeel der opstandelingen is uit den omtrek van Damascus in Noordelijke rich ting weggetrokken naar Horns en in Zuid- westelijke richting naar den Zuidclijken Liba non. De val van Merjiayoen die thans door de Franschen wordt toegegeven, brengt Zuidelijken Libanon op het eerste plan Svriscbe gebeurtenissen, daar de stain Wetvvallies, die, naar verluidt, enrustig wel eens zou kunnen besluiten, zich bij Drusen aan te sluilen. Men zegt, dat Said-Atrasj in dit gebied met de leiding der operaties is beslist; men beschu'digt zijn vo'gelingen er van, zich in Kawkaba aan uitspattingen te hebben sclvul- dig gemaakt, v/aar zij onder meer vrouwen moeten hebben aangerand en vermoord. Echter is het moei'ijk, betrouwbare berich ten te verkriigen en het verhaal over de uit spattingen der Drusen moet dan ook slechts onder voorbehoud worden aanvaard. Er loopen voorts geruchten, dat de Dru sen bereid zouden zijn, over vrede te onder- handelen. Eenige Drusische notabelen hebben den correspondent van Reuter med-gedeeld. dat deze geruchten niets nieuws bevatten, daar zij reeds voor eenigen tijd hun bereid- willigheid bebben do en kennen, vredesonder- handelingen aan te knoopen op voet van al- geheel zelfbestuur. De „Chicago Tribune" verneemt, vo'gens een Havas-telegram, uit Beiroet, dat de Fran sche strijdkrachten twee groote omsirgel ngs- bewegingen zijn begonnen, met het doel den De nieuwe Fransche Hooge Commissars voor Syrie, senator Henry de Jouvenel, is gister naar Louden vertrokken en zal zich Maanaag op weg naar Syrie begeven. Ter gelegenheid van een diner, aangebo- den door de Anglo-Amerikaansche persver- eeniging, zeide hij dat hij naar Londen gaat, daar hij overtuigd is van de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen Frankrijk en En- geland, welke overigens geen intrigue tegen- over Turkije insluit. In Syrie heerschen drie soorten van oorlog: .die tegen Frankrijk, burgeroorlog en gods- dienstoorlog. Spreker gaat naar Syrie, ten einde aldaar de orde te herstellen, waarvoor Painleve hem heeft beloofd, de benoodigde machtmiddelen beschikbaar te zullen stellen. HET WERKLOOZENVRAAGSTUK IN OOSTENRIJK. Sedert het voornemen van de Weensche Kamer van Arbeid om 50.000 werklcozen uit Oostenrijk naar de Vereenigde Staten te brengen door de houding der regeering van Washington onuitvoerbaar is gebieken, heeft de Oostenrijksche overheid de pogin- gen voorgezet om tenminste een deel van de werkloozen, voor wie geen kans bestaat, dat zij aan het werk zullen komen, naar het buitenland over te brengen. Er zijn hierover in het bijzonder met Bra- zilie en Rusland onderhandelingen aange- knoopt, die tot emigratie hebben geleid van duizenden landbouw- en industnearbeiders, terwijl binnen enkele dagen de eerste groep geschoolde industriearbeiders naar Rusland zal vertrekken. Terwijl bij de emigiatie naar Brazilie poll tieke factoren buiten spei bleven en de aan- werving door Braziliaansche agenten ge schied is, spelen bij de emigratie naar Rus land politieke overwegingen een grocte rol, wijl ae Communistische Partij in Oostenrijk hierin de hand heeft. De emigratie naar Frankrijk duurt voort; er gaan maandelijks ongeveer 200 arbeiders naar Frankrijk, waar tot dusver 2500 arbei ders in uiteenloopende takken van industne werkzaam zijn. Kenteekenend is, dat onderbrenging van Oostenrijksche werkloozen in Duitschland tot dusver zoo goed als onmogelijk was, aange zien de arbeidsmogelijkheden in Duitschland dit niet toelieten. Sedert de opheffing der visum-moeilijkhe den tusschen Oostrijk en Duitschland zijn volgens de statistieken meer Duitsche arbei ders naar Oostenrijk gekomen dan omge- keerd. Het emigratieprobleem is in Oostenrijk de laatste maanden zeer urgent gewo'den en er bestaat thans bij de werkloozen daar te lan- de algemeen een drang om naar het buiten land te gaan Te Weenen bedraagt het aantal onder- steunde werkeloozen ruim 60 000, waarbij nog komt het aantal niet ondersteunde wer keloozen, dat niet bekend is. Onder de emigranten zijn in den laatsten tijd talrijke handelsbediehden, waaronder vooral jongere bankemployecs die bij dui zenden te Weenen ziin ontslagen, ferwijl er nog steeds meerderen ontslagen worden. VECHTEN0E OFFIC1EREN. Den len Juli 1.1. kwam de Venezolaansche generaal Julio Hidalgo, die door zijn regee ring met een missie naar Parijs was gezon- den' aar,. de Garde d'Orsay aan. Hij wa'd daar opgewacht door zijn landgenoot, kolo- nd Galavis, die niet in officieele opdracht, dcch louter voor particuliere be'a.ngen kwam, hetgeen bleek toen de generaal uit den Irein was gestapt re de kolcnel hem met zijn wan- delstok een paar fiksche klappcn gaf. De reden van deze onhoffelijke ontvangst was dat generaal Hida'go, toen hij nog gouverneur van Caracas was, den ko'onel im> boeien achter slot en g endel had gezet en hem het hoofdhaar en de wenkbrauwen door een galeiboef had docn afscheren Dat is heden beeindigd. De doodstraf kregen 12 ambtenaren, welke binnen 72 uur terechtge- steld zullen worden; vrijgesproken zijn 35, terwijl de overigen tot gevangenissrr alien werden veroordeeld. Een watervliegtuig van de Italiaansche marine is, blijkbaar door verkeerde manoeu vres, in het Lago Maggiore gevallen. Van de zes personen is er een verdronken, de ande- ren werden min of meer ernstig gewond. De algemeene staking in de Mexicaan- sche textiel-industrie is gister aangevangen. Morgenmiddag te elf uur v.m. zal het Permaneme Hof van Internationale Justitie zijn advies bekend maken in zake de Mosoel- kwestie. Volgens berichten uit Moskou is te Moekden de staat van beleg afgekondigd, als gevolg van den terugtocht van Isjang-Iso- Ln. Bankiers en kooplieden vljichcen naar het gebied van de Japansche concessie. Iederen dag worden in het Italiaansche parlement nieuwigheden ingevoerd. Vanm.d dag werd de waarnemende kamer-voorzitter bij het binnenkomen door deurwaarders en ambtenaren verwelkomd met den Romein schen groet. De rechtbank te Avesnes in Frankrijk heeft een 27-jarige Amsterdamsche vrouvv, die in den sneltrein AmsterdamParijs be trapt was op het b.nnensmokkelen van een kilo opium, veroordeeld tot drie maanden ge- vangeniss'traf en 3000 francs boete, Het achterhaalde opium werd verbeurd verklaard. Op den trein GoldapLyck is even voorbij het station Marggrabowa (O.-Prui sen) met scherp geschoten, tengevolge waar- van de stokers op de locomotief zoo zwaar aan den hals werd gewond, dat hij in het ziekenhuis stierf. Van den dader geen spoor. De 80-jarige Engelsche koningm-wedu we Alexandra is ernstig ziek. De glasfabriek der firma Gremer Co te Demitz (Saksen) is tot den grond toe af- gebrand tengevolge van het leegloopen van een defecte glaskuip. De Duitsche Rijksregeering bereidt de samenstelling over de ontwapeningskwestie en over de conferentie van Locarno. Naar het W. B. verneemt, treden de wijzigingen in het regiem voor het bezette ge bied, welke door de Rijnlandcommissie zijn gepubliceerd, op 1 December in werking. Officieel wordt gemeld, dai aan China de douane-autonomie is toegestaan. De Italiaansche Senaat heeft het grond- wettelijk voorstel om de vrouwen stemrecht te geven bij de gemeenteraadsverkiezingen, aan- genomen. Oemeiurd nieiiws kon de kolonel hem niet vergeven De zaak is dezer dagen voor de correc- tioneele rechtbank behande'd. Kolonel Galavis werd tot acid dagen ge- vangenisstraf voorwaarde ij k en 300 francs boete veroordeeid. DE MUMMIE VAN TOET-ANK- AMEN. Naar uit Cairo verluidt, zal de mummie van Toet-Ankh-Amen in zijn gouden sarko- ^ihaag naar't museum te Cairo worden over- gebracht, ten einde aldaar te worden onder- zocht daar de omliuliirg der mummie de kost- baarste juweelenverzameling ter wereld in zich bergt. De mummie is nameliik in niet minder dan zeventien lagen juweelen gehuld Naar de meening van.Caster modey de juwe- liers en juweelenslijpers uit dien ted jaren- lang heUcen gearbfeid, om deze omhulling aan te brengen. KORTE BERICHTEN Het proces te Leningrad tegen 123 ambte naren, die beschuldigd zijn van verduistering, PROF Mr. C. W DE VRIES. Mr. C. W. de Vries te s-Gravenhage, refe- rendaris bij den Raad van State, is benoemd tot gewoon hoogleeraar aan de Handels- hoogescLool te Rotterdam, om onderwijs te geven in het staats-, administratief- en ar- beidsrecht. DE INBRAKEN IN DE GEMEENTE VELSEN. De Haarlemsche rechtbank heeft uit- spraak gedaan in de zaak tegen J v G te Den Haag en H. O., die de vorige week te- recht hebben gestaan, omuat zij op ver schillende data in September inbraak met diefstal hebben gepleegd, in de eerste plaats in den nacht van 23 op 24 September, toen zij een huis te Velsen binnendrongen en daar ten rencule en aird-ere voorwti'pen ge- stolen hebben. j. v. G is veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstiaf, met aftrek van de voorlocpige hechtenis, wegens tietsdietstal en verschillende inbraken in de gemeente Velsen. De eisch luidde 2jaai gevangems- straf O. werd veroordeeld tot 8 maanden gevan- genisstraf, eveneens niet aftrek van de voor- loopigt hechtenis, wegens inbraken te Velsen en Bloemendaal. De eisclj tegen hem luidde l'A 'aar. GOUDEN TOONEELJUBILEUM VAN FRITS TARTAUD. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit Am sterdam. Er is aJkveer een nieuwe generatie van schouwburgbezoekers opgegroeid sinds de tijden, toen „de Rotterdammers" met z-er poede vertooningen hier regelmatig kwamen. In de laatste jaren zag men ze hier slechts te hooi en te gras en dan nog vaak zonder den jubilaris van dezen avond. Neemt men dat in aanmerking, dan mag Tartaud de overtui ging hebben, dat hij in zijn geboortestad goeae herinneringen heeft achtergelaten. Want al was de schouwburg niet uitverkocht, een zeer goed bezette zaal heeft de hartelijke herdenkiiig van dit jubileum meegemaakt. Tartaud srhoof daarenboven zich zelf nooit on den voorgrond en durfde tiu zelfS voor zijn jubileum" een rol spelen, die hem goed ligt weliswaar, maar hem de sympathie van de fel meelevende scliouwburgbezoekers op de hoogere rangen niet deed deelachtig wor den, die dan ook door app'aus bij ooen dock aan de dames Antoinette Sohns en Sophie de Vries hun instemming betuigden met de wijzc, waarop zij den harteloozen fabrikant ohn Rutherford meedeelden, wat zijn van iiem dachten, hetgeen niet veel goeds was. Maar toen het doek na het laatste bedrijf toegevallen was, veranderde de stemming ge heel es juichte men den door Sophie de Vries ten tooneele geleiden jubilaris hartelijk toe. De heer N. H Wolf sprak wegens verhin- dering van den eere-voorzitter van het comi- te, wethouder Wibaut, en van den heer Po- lak en van nog een eloOuent lid van deze commissie, dat naar Parijs geroepen was, uit naam van dat comite; wees op Tartaud's bij- zondere positie in Rotterdam, wat populari- teit betreft, te vergelijken met die van wijlen Bouwmeester hier ter stede; herdacht onder instemmend applaus den grooten bloeitijd van de Rotterdammers, waarvan Tartaud toen een der jongsten was, en ook een der laatste rollen, die wij hier van den jubilaris zagen, den reeder in Heijermans' Op hoop Zegen; en overhandigde uit naam van vrienden en bewonderaars een gouden ket- ting, een aquarel, een krans en een album met de namen der deelnemers aan de huldi- ging. Louis Saalborn waardeerde het, dat Tar taud bij het gezelschap van het „Nieuwe Ne- derlanasch Tooneel" zijn jubileum vierde en bood uit naam van directie en leden van het „Nieuwe Nederlandsche Tooneel", behalve aan. De heer Louis de Vries, als collega en uit naam van commissarissen, huldigde Tartaud een krans, een beeld van Nathan der Weise met een krans en sprak de hoop uit, dat de jubilaris weer in Rotterdam de plaats zou vinden, die h'm toekomt. Uit naam van de directie van het „Schouw- tooneel" werd den heer Tartaud een krans aangeboden. en door den heer Van Dalsum uit naam van de leden van het „Vereenigd Tooneel". Een krans werd door Unitae Studiosorum Amstelodamorium aangeboden De heer Lion van Lier droeg een gedicht voor en er waren veel bloemen en telegrammen. De heer Tartaud dankte alien Hij hoopte niet dat men in aille plaatsen, waar hij ging jubileeren, commissies zou vormeu, maar zag wel graag overal voile zalen. Gisteravond is Frits Tartaud in den Stads- schouwburg ter gelegenheid van zijn 50 ja- rig tooneeljubileum gehuldigd. Tartaud speelde de rol van lohn Rutherford in de „Fabriek Rutherford" De voorsteiling had zeei veel succes. BOTSING. Gisteravond is op 'et Velperplein te Arn- hem een motorwagen van lijn 1 der elec- trische tram achter op een vrachtaulo van een fruithandelaar uit Elst gereden. De vrachtwagen werd tusschen een paal van de bovenleiding en de tram als het ware ge- kraakt De aanrijding was zoo hevig dat het achterstel van den vrachtwagen geheel in het voorbalcun van de tram drong, dat als een kaarterhuis ineengedrukt werd. De wa- gefts zaten zoo vast in elkaar dat men ze. eerst na 1 'A uur uit elkaar had. Het verkeer op lijn 1, Velp—ArnhemOosterbeek, stond gedurende dien tijd vrijwel stil. Persoonliike ongelukken zijn niet gebeurd. DE LEIDING VAN DE P. T. T. Het Tweede Kamerlid Boon heeft den minis ter van waterstaat de volgende vragen ge- steld: 1 1. Is het juist, dat de minister voornemens is te bevorderen, dat de eenhcofdige leiding van het dienstvak der posterijen, der telegra- fie en der telefonie, wordt vervangen door een meerhoofdige? 2. Zoo ja, welke zijn dan de motieven, die den minister hebben bewogen af te wijken van de eerst onlangs genomen beslissing ten gunste der eenhoofdige leiding? 3. Irdien vraag 1 bevestigend wordt be- antwoord, is dan de minister bereid aan de Staten-Generaal voFedige opgavf te verstrek- ken der gegevens, die haar in staat zullen stePen deze wisseling van stelsel te beoordee- len? IJS. Te Zaandam werd gisterochtend op sloo- ten in het Oostzijderveld al schaats gereden. TWEE VINGERS VERBRIJZELD. Van het Duitsche stoomschip „Asgard", van Rotterdam naar Stettin bestemd, is te Hoek van Holland de 23-jarige niatroos A. W aan land gebracht, daar hij bij het dicht- leggen der luiken twee v'.ngers had verbrij- zeld. Nadat dr Knip geneeskundige hulp had verleend, werd het s'achtoffer naar het ziekenhuis te'Rotterdam vervoerd. EEN NIEUWE ZWEMINRICHTING Bij de debatten over de begrooting in deo gemeenteraad te Amsterdam werd aoor dera wethouder, die het beheer van de wasch-, bad- en zweminrichtingen onder zijn beheer heeft, mededegedeeld, dat binnenkort een voordracht is te wachten o mover te gaan tot den bouw van een nieuwe groote gemeen- telijke zweminrichting. sernvrssWIW

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1