temeergeslagen! voelt, dicnt gij Foster's Maagpilkn te gebruikcn. Dit geneesm id-del werkt reehtst reeks op de lever, regelt de gal, iheipd de spijsvertering en voorkom.t verisop- ping. Met geheele gesjel wordt verste-kt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig vcrsuikerde pillen 0.65-ir- apotheken en drogistzaken Repliek van den heer Ter Laan. De heer TerLaan stelde voorop, dat het onderwerp der besprekingen in de practijk moeilijk is, omdat zoowel Gedeputeerden als raadsleden elk geval op zichzelf beschou- wen. Maar noch Gedeputeerden, noch de Kroon mogen eeq wettig genomen besluit vernieti- gen. Als een besluit niet is in strijd met de rijkswet, noch met het algemeen belang en als het gemeentebelang er bij betrokken is, moeten Gedeputeerden daar afblijven. De femeenten zullen uit eigen belang al vast un eigen financien niet kapot maken. De heer M i c h e 1 s Omdat er toezicht is De heer TerLaan: Neen. Spr. wilde ook in het gevai, dat de Soc.-Dern. nog veel sterker worden, het toezicht niet wegwer- ken, maar eischte dat dit nu en altijd blijft binnen de perken der wet van 1851. De Raad regeert immers ook o'nder de voorschriften dier wet. De heer Wester it of: Zoo is het ook altijd geweest tot v66r 5 a 6 jaar. De heer M i c h e 1 s Er is altijd herrie geweest met Gedeputeerden. De heer Ter Laan drong nogmaals sterk aan op uitoefening van de politieke macht, om het college van Gedeputeerden samengesteld te krijgen zooals men dat wil. Spr. vestigde er de aaudacht op, dat reac- tionnaire raadshesluiten niet door een col lege van Ged. Staten worden afgekeurd. Desgevraagd wilde spr. gaarne erkennen, dat de Gedeputeerden van N.-Holland ziins inziens het meest vooruirstrevend zijn in net heele land. Ten opzichte van de huurbepaling'van met regeeringssteun gebouwde woningen zei spr., dat de regeering mag eischen de daarbii gestelde vdbrwaarden na te leven, maar zij mag niet verder gaan, zooals zij de laatste jaren wel deed en ook geen pressie tot ver- hooging uitoefenen op veTeenigingen, die zonder rijkssteun bouwdtn. Ieder raadslid heeft voor zich te beoordeelen of de ge meente steun zal mogen verleenen en is een- maal door den Raad een besluit genomen, dan is de verantwoordelijkheid daarvoor aan de gemeente en hebben Ged. Staten daar niet mee te maken, ten zij de gemeentelijke fi nancien er mee ontwricht worden. Het verieenen van vacantietoeslag, gelijk in Enkhuizen is gebeurd, achtte spr. niet den goeden weg. Is men het niet eens met Ged. Staten, dan moet men de kwestie uitvechten en als men het verliest, tan men met een voorstel tot loonsverhooging komen. De vraag of een subsidie aan de vroed- vrouwenschool te Heerlen een gemeentebe lang is, is aanvechtbaar. Partijgenooten kun- nen daar verschillend over oordeeler,. In de practijk zullen verschillende dingen tot moeilijkheden kunnen leiden inzake het recht van Gedeputeerden om een raadsbe- sluit te vernietigen. Zoo b.v. inzake den steun voor actie der oud-gemobiliseerden. Maai voor alles zei spr., dat het recht op autonomic der gemeenten hoog gehouden moet worden. Als ge geen eetlust h'ebf, ge u Kiimeurig en door de V. V. V. te Scfiood naar voren kan worden gebracht. In de gids geeft men hoog op, en zeer terecht, van het natuurschoon v/aannee ons dorp is hedeeld. Maar als wij zien hoe men bezig is, dat voor Schoorl als oord voor vrcemdelingenverkeer zoo onont- beeriijke natuurschoon weg te metselen, ik wees hierop al reeds eerder, dan behoort het m.i. tot de taak van de V. V. V. zich hier- tegen krachtdadig te verzetten. Maar de V. V. V. te Schoorl laat dat kalmpjes gaan. Als wij weten dat het uitbreidingsplan van Schcorl misschien geschikt is voor uitbreiding van de Langedijken of voor Krommenie, maar dat dit uitbreidingsplan zeer zeker die ondergang is voor ons dorp, gezien uit een oogpunt van natuurschbon, dan wordt er geen enkele poging gedaan door de V. V. V. om daarin verandering te brengen. Als er op die wereld een dorp is, geschikt voor tuindorp, waarbij alle natuurschoon de magneet voor vreemdelingen kan blijven bewaard, dan is het Schoorl. Als wij zien hoe de gemeente bezig is de wegen .te verbteren op een manier waarvan straks zal blijken dat het kostbaar en geheel onvoldoende is, dan zwijgt de V. V. V. Door de bemoeiingen van de V. V. V. te Schoorl, is 5 jaar geleden een rijwidpad-ver- eeniging opgericht. Onlangs bleek dat het toen gekozen bestuur in 5 jaren tijds niets heeft weten te bereiken. In al dien tijd is er door de V. V. V. te Schoorl geen enkele po ging ged'aan om den heeren den weg te wij- zen. Ten slotte deed de V. V. V. geen moeite om het bestaan van die vereeniging te redden, alsof rijwielpaden niets met „vreemdelingen- verkeer,, te maken hebben. De zoo gehate schietbaan in de Berger duinen verdween eindelijk, doordat het ter- rein waarop deze geplaatst was zou worden bebouwd. Nu is deze schietbaan verzet, maar zoo, dat het verkeer op die plaats toch nog niet veilig is. Deed de V. V. V. te Schoorl iets, om dat te voorkomen? Niets. Het Staatsboschbeheer is veranderd in het staatsboschbedrijf. Een bedrijf moet winst af- werpen, of op zijn minst zich zelf dekken. Als de staat straks de wandelingen in d!e duiren alleen maar openstelt tegen betaling, dan zal dat een strop zijn voor het vreemdelingen verkeer. Werkt de V. V. V. te Schoorl hier- aan? 't Zal mij benieuwen. Wel zien wij dat de V. V. Vven de Pension- houdersbond ieder een gids uitgeven, waar- uit blijkt dat er van eenig overleg, wat ik noodzakelijk acht, geen sprake isi Twee gid- sen is een totaal misplaatste en overtollige weelde. Nu hoor ik de slappe V. V. V. men- schen al zeggen: allemaal of ten minste voor het grootste gedeelte argumenten, die met de taak van de V. V. V. niets te maken hebben Doch m.i. heeft de V. V. V. te waken voor de belangen harer leden. En wanneer nu haar leden groote en goed ingerichte pensions bou- wen tot verhuur aan vreemdelingen, waar- door zij ten slotte aan de gemeente een veel hoogere personeele belasting betalen dan de boeren en men ziet dan dat de aantrekkelijk- heid van ons dorp de bestaansmogelijkheid van de menschen die dan werkelijk zorgen, dat er plaats is voor de vreemdelingen die hier door middel van reclame naartoe wor den verzocht te komen wordt bedreigt dan is het wel degelijk de taak van de V. V. V. die pogingen te stuiten. Schoorl is het land der boeren. Het behoort tot de taak da- V. V. V. te zor gen, dat de kip die.de gouden eieren legt niet wordt geslacht Groet, Hargen en Kamp liggen daar nog vrij ongerept. Maar het begin van bederf is er toch al. Zoo zijn er in het voorjaar van dit jaar eenige woningen klaar gekomen te Kamp, 6m speciaal ongemeubeld aan vreem delingen te worden verhuurd. Er is nu door 'n ander op de gebruikelijke manier een huisje naast deze woningen gezet, met ramen naar de vensters van het reeds bestaande huis Zoodat men nu vanuit dat nieuwe huisje, precies kan zeggen wat de vreemdelingen vaudaag eten er hoe ze eten. Wanneer men dat nieuwe huisje 4 M. ach- teruit had geplaatst, het terrein is meer dan 100 M. diep dan had ieder zijn vrij- heid behouden en het uitzicht voor alien was er veel beter op geworden. Wanneer nu de menschen van Groet, Har gen en Kamp, die pension houden of verhu- ren en dit zijn er zeer velen hunne be langen willen behartigen, dan geloof ik dat zij zich moeten vereenigen en dat zij alhoe- wel er in sommige dingen zeer zeker samen- werken met de V. V. V. te Schoorl zal kun nen plaats hebben, zelfstandig voor hun be langen moeten opkomen, want de V. V. V. te Schoorl doet hei niet. uadeele worden uitgelegd, omdat deze afwij- kingen slechts bijkomstige ornstandigheden betreffen en er bovendien een tijdsverloop tusschen deze onderllkg verschillende verkla- ringen is van 10 jaar. De rechtbank overweegt ook, dart niet is komen vast te staan, dat Busch belangrijk meer geld bij zich had dan bekl. opgeeft van zijn Ink te hebben weg genomen. Gebleken is, de inhoud van diens portefeuille zeer wisseknd was;, wedar in verband met het groote tijdsverloop sinds de verdwijning van Busch kan de herimiiering aan schattingen van aestijds bij een vlochtigen blik in die por- tefeuLle niet dan zeer vaag zijn. Bespreekt de rechtbank bekl. M. M. dus vrij van den hem ten laste gelegden moord, van diefstal gepaard met geweldplegingzij acht wettig en overtoigend bewezen mishan- delirag, den dood tengevolge hebbende, en diefstal, en .wel op grond hievan, dat hij eerst heeft verklaard, dat hij geld en goede- ren van het lijk genomen heeft om het voor de rechthebbenden te bewaren en hij later een en arder zich heeft toegeeigend. Voorts overweegt de rechtbank, dat, al wil men aannemein dat Bu^h op het punt stond, bekl.'s huisrecht te schenden, en al moge dreigende schending van zij® huisrecht voor bekl. mede aankiding zijn geweest om Busch aan te vallem, hij dit ioch niet in de eerste plaats heeft gedaan ter verdedigirg van zijn huisrecht, maar uit vrees tegen Busch, dien hij op dat oogenblik zal als den varmogenden man, die hem in zijn groote financieele moei- iijkheden met zijn vordering nog erga- in1 het nauw dreef. De mishandeling, aldus de rechtbank iim haar vonnis, wordt dos niet beheerscht door de bedoeling van verdediging van het huis recht, maar door woede. Dat zij gepleegd is onder een zoodanig krachtigen physischen dwang, dat hieraan geen weerstand was te bieden, neemt de rechtbank niet aan. Ook kan de rechtbank zich iriet vereeni- gen met het verweer van den verdediger, dat bekl. zich aan verduistering, wel'k bedrijf ver- jaard zou zijn, heeft schuldig gemaakt. Zij ziet in het feit van het wegnemen van geld en goederen van. het lijk van Busch wettig en overtuigend bewezen diefstal. Terzake van mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, en diefstal, veroordeelt de rechtbank bekl. tot 6 jaar gevangenisstraf, met aftrek van 8 maanden, in voorloopige hechtenis doorgebracht. De veroordee.'de heeft zijn vonnis met vol- komen zelfbeheersching aangehoord en ook nadat het voorgekzen was niets meer ge- zegd. ProrinciaAl nfenws De voorzitter stelde voor om niet te dupliceeren en de motie van de Zaansche afdeeling zo6 te wijzigen, dat het onderzoek naar de aanvallen van Gedeputeerden op de autonomie der gemeenten niet, in dit district alleen, maar landelijk wordt ingesteld. Dit werd goedgevonden". Een motie van dezelfde afdeeling, waarbij werd aanbevolen aandracg uit te oefenen bij Ged. Staten op het verkrijgen van een rege- ling van het motor-, auto- en autobusverkeer werd, na uitvoerige uiteenzettingen door den heer Micheis, ingetrokken, omdat de afdeeling gaarne wilde wachten, tot de aanhangige nieuwe rijkswetten en dezen in werking zijn getreden. Bestuur sveriiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren W. van de Vail te Heiloo, J. Westerhof te Alkmaar, P. Zeeman te Zuid-Scharwoude, H. Bakker te Oudkarspel, K. Prins te Zaan- dam en H. Kofman te Enkhuizen, werden bij acclamatie herkozen, terwiji in de plaats van den heer C. Schagen te Edam werd ge kozen de heer De Boer te Landsmeer, even- eens zonder stemming. Als conircle-commissie werd de Raads- fractie te Alkmaar aangewezen. Naar aankiding van een voorstel 'van Westzaan tot het weder organiseeren van cursussen voor raadsleden, zegde het be stuur overwejring toe. Na rondvraag waarbij verschillende aan- wezigen het woord voerden, sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst en speciaal aan de heeren Ter Laan en Micheis voor hunne aanwezig- heid. Met vriendelfjken dank voor de plaatsing, aan de redactie. Ingezonden stukkcn. (Buiten veranlwooatelijkheid van de Re dactic. De opname in deze rubnek beivtisi geensr.ins dat ae •ednrtit er mr.de 'rrstrmt OVER DE VEREENIGING VAN VREEM DELINGEN VERKEER TE SCHOORL. In het verslag van de vergadering van de V. V. V, te Schoorl, lees ik in de Alkmaar- sche Courant, dat ik voornemens ben te Groet een vereeniging voor vrcemdelingenverkeer op te richten. En dat staat in dat verslag net zo6, alsof ik op het punt sta een groote onbe- tamelijkheid te begaan. Daarom verzoek ik de Redactie van de Alkmaarsche Courant eeni ge plaatsruimte, om die zaak te belichten. De redenen waarom ik meen dat er aan- leiding bestaat om te Groet een zelfstandige vereeniging voor vreemdelingenverkeer te stichten, vmd zijn oorzaak in het feit, dat er door de V. V. V. te Schoorl al zeer weinig wordt gedaan, ten bate van het vreemdelin genverkeer. Verschil van rpvatting omtrent de taak die een dergelijke vereeniging heeft te vervullen, is hieraan niet vreemd. Men bepaalt zich in hoofdzaak tot het uitgeven van een gids en ;it't houden van een informatie-bureau, dit is dan vrijwel de eenige verdienste, die C. KRILLER. KpC'ts/aken De moord op den Overtoom In aansluiting op het reeds Zaterdag door ons gemelde vonnis, laten wij. hier uitvoeri- ger de overwegirgen van de rechtbank vok gen. De rechtbank heeft niet bewezen geacht het primair ten laste gelegde, moord; "even- m:n doodslag, noch diefstal gepaard aan ge weldpleging; van deze ten laste leggingen is bekl. dus vrijgesproken. De rechtbank heeft hierbij overwogen, dat het op grord van de verklaringen der deskun- digen volkomen aanneme'ijk is, dat bekl. niet heeft gehad het opzet om te dooden, en dat er tussclien wegnemen van geld en goederen van het lijk van Busch en bekl.'s handc':r>ven O'rmiddellijk voor diens dood geen vc V and heeft bestaan. Wel heeft bekl. eerst het verband tus schen deze zijne handelingen en den dood van Busch geloochend, maar dat hij daarvan la ter is teruggekomen heeft hij door de verkla- rirg welke hij daarvan heeft gegeven, vol- gens de meen,eg van de deskundigen waarbij de rechtbank zich aansluit, aannemelijk ge maakt. Uit zijn gedrag onmiddellijk na den dood van Busch, meent de rechtbank, gezien den persoon van bekl, zooals ze dien kent uit zijn geschriften, niet de voor bekl. ongun- stige gevo'gtrekking te mogen maken, dat de dood van Busch voor hem geen onverwacht feit is geweest. Ook de afwijkiirgen van oorspronkelijk door bekl afgelegde verklaringen van later door hem gegevm lezingen mogen vo'gcns de meenkig van de rechtbank niet te zijn,en UIT NOORDSCHARWOUDE. De Markt. Nu er eindelijk uitkomst gekomen is inzake de onderhandelingen met Duitschiand over de toltarieven en daarbij gebleken is, dat een bc- vredigende oplossing verkregen is, was er direct reeds Zaterdag meer leven en vertier. Er heerschte aan de markt een aangenatne stemming en de handel was vrij wat vlugger. Hoewel de verlaging pas ingaat op 12 De cember, waren ook de prijzen reeds eenigszins beter, maar het kan ook zijn, dat de sneeuw ■en de opnieuw ingetreden vorst daar op van invloed geweest zijn. Voor roode en gele kool zal van 12 Decem ber tot 1 Januari 180 en na 1 Januari I 120 per wagon van 10.000 Kg. geheven worden, terwiji dit thans nog 230 is. Voor gewone en Deensche witte gaat reed, vanaf dert 12en de voile verlaging in, zoodat daarvoor reeds direct een verschil van bijna de he'.ft zal bestaan,. Algemeen wordt verwacht, dat deze verla ginf zeker van invloed zal zijn op de prij zen, omdat het nu weer mogelijk zal zijn de kool ook naar Duitschiand te zenden. De totaal aanvoer was vrij gelijk aan die der vorige week, al was die van de roode en ge'e minder van de beide soorten witte was de aanvoer zooveel grooter. Was van de roode de hoogste markt in het begin der week 4.40 en de laagste 1.10 per 100 Kg., Zaterdag wist een heel moai partijtje reeds tot f 5.30 te komen, terwiji de laagste noteerjng 1.50 was. De prijzen van d'e gele schommelden. de geheele week, doch cok daarvan was de markt Zaterdag het hoogst. De gewone -witte bleven in het begin der week meestal ver beneden dfe gulden, doch Zaterdag was de noteering 1.20 tot 1.50 Ook d'e Deensche witte konden Zaterdag een hoogere markt maken. Van uien, losse wortelen, kroten en ramme- nas was de aanvoer vrij onbeteekend en van de bloemkool waren prijzen en kwaliteiten zakkende. De totaal aanvoer was ongeveer 10 wagons waarvan '105 kool. De koolaanvoer was'in Broek op Langen dijk 68 H wagon en in Warmenhuizcn 37, zoodat weer 210 wagens in totaal zijn afge leverd. UIT HEILOO. Bij berlezing van het raadsverslag in ons vorig no. is ons een fout opgevallen, die wij weer even dienen te herstellen. De heer v. d Vail heeft ijl. niet in verband met de rioleering over Bloemendaal gesoroken, maar hij ncenr de die gemeente ,n verband met woningbouw. In het cafe van T. Helder fiield de Turn bouwvereeniging een ledenvergadering. De voorzitter K: Blokker opende ae verga dering en heette alien welkom. De heer Smits vord deze begrooting niet in de iijn. Spr. zou gaarne de salarissen van keurmeester, expeaiteur en administrateur als vaste post zien aangomerkt. Hij zou wijzi- ging in deze posten willen brengen om te komen tot een vertagkg van veilingspercen- tage zoo hoog als nergens vertooma wordt en boven-dicn nog hour emballage De voorzitter decide mede dat dit een huis- houdelijke begrooting is, in Februari komt het percentage aan de orde, ook kunnen deze posten niet vast zijn omreden men nooit de ontvangsten kan overzien. De heer Smits repiiceerd-e dat men op dien grond dan ook geen veilingspercentage kan vast stellen, de ontvangsten zijn nooit vooruit te zeggen, doch spr. zal zijn voorstel tot Fe bruari aanhouden. Daarna werd de begrooting vastgeste'd. Z. h. st. werd ingetrokken de post N-ederland- sche Tuinbouwraad en toegestaan lidmaat- schap Proef- en Schooltuin „Kennemerland" Alkmaar. Verkiezing bestuur - Aftredend S. Akker- man, lierkiesbaar, en A. Moddcr (volgeus re- glement niet herkiesbaar). Het bestuur stelde in de vacature-Modder Candida ten als K. Rood en D. vain Weelderen Jr. Herkozen S. Akkerman en gekozen K. Rood. Inzake de aftreding D. Bakker die geen kinder meer is werd aanhouding verzocht, waartce werd besloten. Benoeming rekeruingcommissie bestaande uit 3 leden voorgesteld en gekozen warden de heeren D. van Weelderen Jr., K. Rood en S. N. Stikkel. Daarna werd voorgesteld om de levering van kuns tines tst of fen te amuleeren omreden de bestelling te klein was om een- inschrijving te openen. Goedgekeurd. Bestelling nieuwe sloffen. Door de Turn- bouw Aankoop Cehtrlae te Aalsmeer zijn- aangeboden Saksische sloffen voor 13.75 en Hollandsch fabrikaat voor 10.75 per 100 stuks, zij kunnen desgewenscht van den- men of populairen hout gefabriceerd1 worden. Besl-oten monsters te vragen en de voorkeur werd gegeven aan de goeokoopste aanbie- ding. Van de rijkstuinbouwconculent Hazeloop was bericht ingekomen omtrent de proefvel- den en hij zou op nader te bepalen datum gaarne een confeirentie hebben met de proef- n-omers. Verschillende leden vroegen of deze bljeen- komst niet Voor andere leden ook was open- gesteld, blijkbaar prefereerde men dat dit open-baar zou wezem De voorziter geloofde niet dat daartegen bezwaar zou zijn en deci de daarop mede dat de goedgekeurde Schot- sche muizen zijn aangekomen en voor de le den beschikbaar zijn. Behandeling agenda vergadering proeftum te Alkmaar. De vergadering zo-u gaarne zien dat in het cultuurpian 1926 rekening werd gehouden met de cultuur uit Kennemerlai&d en een ver- tegenwoordiger in het bestuur voor den grcenienteelt uit deze streek. Daar echter de agenda heel vaag was werd deze aangelegen- heid aan de afgevaardigde G. Smits overge- laten. Benoeming sproeier. Candidaten de heeren G. Smits en J. Drijver. De eerste werd geko zen. De secretaris decide mtde dat wederom het merk „Krimpcn" was gekocht voor vrucht- boomencarboiineum. De heer Drijver stelde voor aEeai te sproeien voor leden en begumstigers. Dat voorstel werd, na gehouden stemming, vcrworpen, bepaald werd eehter dat niet-le: den 0.20 per uur voor machine moeten be talen, voor leden is het loon voor man en machine 0.50 per uur. Door een der leden werd voorgesteld om een afdeeling op te richten van de Konin-klij ke Mij. van Tuinbouw en Plantkunde en om jaarlijks een tentoonstelling te houden, voor de L. E. T. T. was geen belangstelling. De voorzitter meende dat het idee levens- valbaarheid had als de leden medewerkten. De tentoonstelling L. E. T. T. ko-mt in het drukke seizoen en cen vervroegde tentoonstel ling van glasproducten kan veel succes heb ben. Besloten werd dat het bestuur de volgende vergadering met een voorstel zal komen. Aantbieding zaden. Door den heer Drijver werden aangeboden dubbele Slamslaboomen a 62.50, witte stam 82.50, perfect (enke le zonder draad) voor 115 per 100 K.G., bij afname van miirst-ens 25 K G. De voorzitter meend edat men op dien prijs wel niets tegen kon hebben en stelde de ge- legenheid tot bestelling tot 1 Jan. toe, open. Bij de rondvraag kwam het voorstel-Nij man aan de orde om een boete te heffen bij afwezigheid. Over dit voorstel werd-een veelzijckge dis- cussie gevoerd doch het bestuur achtte dit on- uitvoerbaar of .stuitend op groote bezwaren met welke zienswijze zich de vergadering ver- eenigde. Na bespreking huishoudelijke zaken volg- de sluiting. Tot secretaris-penningmeester van de sportvereeniging V. V. H. is gekozen de heer P. Greeuw. G e ft u w d: Jantje Braak. Tennis Rijswijk fe Warder en - De heer W. van de Vail heeft (door drukke werkzaamheden Hn andere bestuurs functies) bedankt als voorzitter van de gym- nastiekvereeniging alhier. UIT ANNA PAULOWNA. Vrijdag werd in de Vlas- en Korenbeurs ten overstaan van Notarls. Vrijburg politiek ge- presenteerd een huis met 6.08.50 H.A. wei- en bouwland gelegen aan den grasweg, vroeger bewoond door S. Koegelbergv Kooper werd de heer Jb. Wisse te Anna Pauwlowna voor /9585. UIT OOSTHUIZEN. Donderdag den 26sten November i l. gaf onze Dameszangvereeniging „Oosthuizen een openbare uitvoering "in de kolfbaan van de heer C- de Boer alhier. Er was een buitengewone belangstelling. want de kolfbaan was geheel gevuld. De voorzitster Mej. M. Bier opende de uit- voering met een woord van welkom aan de aanwezigen en speciaal aan de Zangvereeni- ging van Berkhout. Hierna werd aangevangen met de afwer- king van het programma. Allereerst werden eenige liederen gezongen en het mag gezegJ worden dat de zang der Dames onfaerisjDelijk was Voorts werd opgevoerd de operette „D Dochter van den Molenaar". De vertolking wa$, uitstekend en de aanwezigen hebben in deidaad van het spel der leden genoten. Na afloop van de uitvoering dankte. de voorzitster voor de betoonde belangstelling en medewerking. Een speciaal woord van dank werd gericht aan Mevr. Hoogetoorn Dil voor de pianobe- geleiding der Operette en voor de moeite die zij zich had getroost bij de verschillende repetities, terwiji haar een mooi bloemstuk werd aangeboden. Na he;- tweede bedrijf werden, ter verster- king der Kas der Vereeniging 2 mooie kleed- jes verloot, die respectievelijk werden gewon- nen door den heer G. Bark en Mevr. de Meyere. - Het. aantal sollicitanten naar de be- frekking van assistente aan de Openbare Lar gere School in den Kom dezer Gemeente be- draagt 16. - Burgerlijken stand over de Maand No- erater 1925. Geboren: Pieter, zoon van Pie .ter' Kleimeer en van Maartje Veld. UIT EGMOND AAN ZEE. overstaan van Notaris Vrijburg publiek ge- N. H. gemeente alhier, in verband met het aftreden der heeren J. de Groot eh G. de Groot, werden herkozen de heer J. de Groot, terwiji de heeren Pluimgraaff en Blaauboer evenveel stemmen op zich vereenlgden, zoo dat de laatste als oudste in jaren verkozen verklaard werd. Tentoonstelling „T.A.V.E.N.U.". De Oud-katholieke damesvereeniging „Ta- venu", die haar werk voor liefdadige doelein-> den beschikbaar stelt, had Zondag in Trom- penberg" een tentoonstelling georganiseerd. De daarop getoonde voorwerpen, worden hedenavond verloot, doch reeds voor eenige weken waren in een ommezien de loten ver- kocht, terwiji het aantal prijzen door belang- stellende ingezetenen, ook andersdenkenden, met eenige handwerkjes was vergroot. De toe- loop tot deze tentoonstelling was enorm, zoo dat de zaal nu en dan de bezoekers niet ber- gen kon en queue gemaakt moest worden. Er waren handwerken in den meest ver- schillenden vorm, dat alles keurig uitgevoerd in haak-, knoop-, brei-, raffia:, borduur-, scha- blonen-, Richelieu-, merk-, Teneriffe-, kraal-, schilder-, kantklos-. lusbrei-, en lushaakwerk, tuledoorstop en Russisch handwerk geen wonder, dat men niet uitgekeken kwam, te meer, daar menig voorwerp ten voile waard was op het gemak bezichtigd en bewonderd ie worden. Tot vermeerdering van het batig saldo de kosten worden ook grootendeels door dc leden zelf gedragen - waren een grabbel- mand en een draaibord ingericht, waarvan zoo druk gebruik gemaakt werd, dat men er al lang voor het sluitingsuur mee moest op- houden, terwiji bovendien een pop en een tooverlantaarn afzonderlijk aanwezig waren. Vele leden van Tavenu, verhoogden de aantrekkelijkheid door pianospel en zang. De opbrengst van een en ander is bestemd voor steun aan armen, terwiji een gedeelte ge- reserveerd wordt voor een kinderfeest in net laatst van December voor degenen, die gere- geld de Jeering" volgen. Dat „Tavenu" hier bij den steun geniet en de sympathie heeft van bijna de geheele bevolking is ten slotte niet minder mooi dan het fra'aie kunstwerk, dat zij voor anderen over heeft. UIT OUDKARSPEL. De IJsclub „Volharding" hield Zaterdag- avond de jaarvergadering in het lokaal van den heer Vis. In totaal waren 12 leden aan wezig. Uit het winterverslag, dat door den secre taris werd uitgebracht, bleek, dat de vereeni ging 354 gewone en 6 eereledcn telt. Verder werd in het versllag melding ge maakt van de stichting van het nieuwe club- gebouw, wat vooral bij eventueel te houden wedstrijden van groote beteekenis zal zijn. Ook werd meldig gemaakt van de wedstrij den te Davos en St. Moritz, waaraatt em der leden, de heer Kos, heeft deelgenomen. Hoewel deze daar niet met een overwinning uit den kamp gekomen is, is toch wel van be teekenis te acinen, dat hij van de Nederlaun ders No. 3 was. Uit het verslag van den penningmeester bleek een ontvangst van 610.04M, een uit- gaaf van 410.55, alzoo een saldb van 199.49 H: Aan contributie was ontvangeu f 416.10 en van „Nut en Vermaak" te Noordscharwoude ingevolge overeenkomst 136.' Het fonds clubgebouw geeft een saldo aan van 57.25. Mededeeling werd gedaan van een ingeko men schrijven van den secretaris den heer van Loo, dat deze om gezondheidsredenen als besfuurslid bedankt. Als bestuursleden zijn aftredend de heeren van Loo en C. Paarlberg. De heer Paarjberg werd met bijna alge- meene stemmen herkozen en in de plaats van den heer van Loo werd de heer J. Keizer ge kozen. De voorzitter dainkte den heer van Loo voor alles wat hij voor de IJsclub gedaan heeft. Door de wijze waarop de heer van Loo steeds de funetie van secretaris heeft opgevat, zal het zeer moeilijk, zijn dit verlies te herstellen. De heer van Loo deed op een desbetreffend verzoek de toezegging zoo noodig den eersteu tijd te assisteeren. Het bedanken is voor hem een groote stap geweest. Op een desbetreffend oorstel werd bij ac clamatie besloten den heer van Loo als eere- lid te benoemen. Als commissarissen werden herkozen de heeren P. Wijn, L. de Wit, G. Hart, P. Kroon Kz. en Jb. Eecen. In de plaats van den heer Keizer, die als bestuurslid gekozen is, werd gekozen de heer A. Bakker en in de plaats van den heer Beeltman, die vertrokken is, de heer H. Tau- ber. Als kasnazieners werden de heeren P. Heer- tjes en H. Tauber aangewezen. Bij de rondvraag decide de heer A. Swager mede, gelezen te hebben, dat de Bondswed- stijden schoonrijden voor heeren en voor da mes aan „Volharding" zijn toegewezen. Hiervan is echter officieel nog niets bekend. Van k'racht zijn gebleven de toewijzingen van het vorig jaar voor de proefwedstrijden en ;et kunstrijden. Na enkele mededeelingen van minder be lang werd de vergadering gesloten. Door de commissarissen werd daarna als lioofdcommis-aris herkozen de heer H. Jo- man, terwiji door het bestuur werden herko zen tot voorzitter de heer C. 1. de Wijntot vice-voorzitter de heer O. Bakker; tot pen ningmeester de heer C. Paarlberg; tot vice- secrefaris-penningmeester de. heer J. Schrie- ken, Hrwiil tot secretaris gekozen werd de heer J. Keizer. Nog werd besloten het fonds clubgebouw tc laten vocrtbestaan en zoo mogelijk te ver- sterken, met het doel om het later van den eigenaar te kunnen overnemen. Daarna werd de vergadering gesloten. Voor de komende jaarlijksche feestavond heeft de afd. van den bond voor Staatspen- sionneering weer de medewerking verkregen van het bekende „Kleine Tooneei" welke zal opveeren het blijspel „Een zeer wild huwe- lijk." De propagandaclub zal daarna nog een paar tableaux geven zoodat het weer een schitterende avond beiocfd te wordea- i]S il

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6