PUROL 30° Gesprongen Winferhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe, Schrale "Huid Springende Lippen Bij Apoth. en Drogisten HET DALTON-SYSTEEM VERKOZEN. Het Dalton systeem vindt bijna altijd bij de 'leerlingen groote instemming. In de „Times Educational Supplement" lezen we, dat aan de SO leerlingen van de Duncan House School voorgesteld werd etn proef met het stelsel te nemen. Zij besloten met meerder- heid van stem-men' een proef van een maand 4e< nemen. Na dien tijd besloten zij eenstem- mig volgens het systeem te gaan werken. Thans daltoniseert men reeds vier jaar en- leeraren noch leerlingen wenschen het oude systeem terug. EEN GEHEIM ZIN NI GE PARELSNOER- HISTORIE. Het parelsnoer van vijftienduizend pond, dat enkele maanden geleden door een dame te -London werd verloren, is op geheimzinnige iwijze weder in' het bezit der eigenares geko- men. Haar zoon ontvin-g namelijk een anonie- -me mededeelin-g, dat aan het hoofdkantoor te Southampton zich een brief voor hem be- ivon-d, die een groote verrassing bevatte. Toen de zoon geruimen tijd na ontvangst dezer ikennisgeving en nadat hij zelfs een tweede kennisgeving had ontvangen, naar South ampton ging om te informeeren, of er in- derdaad een brief voor hem was, werd hij -door den ambtenaAr in het bezit gesteld van een enveloppe, die de verdwenen juweelen be vatte. SCHOUWBURGDIEFST ALLEN i IN LONDEN. In den laatsten tijd gebeurt het in Londen herhaaldelijk, dat dames, die schouwburgen bezoeken, beroofd worden van de kostbaar- heden, welke zij dragen. De nasporingen van Scotland Yard hebben uitgewezen, dat hier :een bende aan het werk is, waarvan een der fleden in evening dress de schouwburgen be- (zoekt. Met behulp van een tooneelkijker zoekt 'hij de draagsters der kostbaarste.juweelen uit en in eeu der pauzes waarschuwt hij zijn hel pers buiten. Als de menigte den schouwburg verlaat, loopt de man in evening dress vlak achter zijn uitgekozen slachtofWr en geeft hij een teeken, door zijn hoed af te nemen of aan zijn das te komen. De bende dringt dan op en een der leden ontrukt de dame haar juwee len. Dezer- dagen heeft de politie een man aangehouden, die verdacht wordt bij deze diefstallen betrokken te zijn. ALS ZIJ OP DEN TROON KOMEN De correspondent van de „Temps" te Wee- nen weet volgens een B. T. A.-bericht uit Pa- rijs bijzonderheden te vertellen omtrent een overeenkomst, welke in Augustus 1.1. zou zij.. gesloten tusschen den ex-kroonprins van Duitschland en ex-kroonprins Rupprecht van Beieren. Deze overeenkomst, de conventie van Mondsee genaamd, zou in hoofdzaak inhou- den althans volgens den „Temps"-man dat Rupprecht afzict van alle aanspraken of aspiraties op den keizerlijk Duitschen troon dat ex-kroonprins Wilhelm hem onder deze den Duitschen troon zou hebben bestegen, het koninkrijk Beieren zou herstellen met Rup precht als souverein, met alle uitgebreide pre- rogatieven welke dit koninkrijk vroeger bezat. De conventie van Mondsee, zoo vertelt de correspondent verder, werd aangevu-ld met een „accoord", inhoudende, dat oud-aartsher- tog Albrecht afziet van alle aspiraties op den Oostcnrijkschen troon, ingeval hem de Hon- gaarsche kroo-n zou worden aangebeden, en dat ex-kro-onphins Wilhelm hem onder deze voorwaarden plechtig zijn krachtigen steun toezegt. WOESTE CHAUFFEURS. „Les ecraseurs" noemt men ze in Frank- rijk, de wceste chauffeurs, die in roekelooze vaart de menschen te pletter rijden. In Au gustus j 1. had een taxi-chauffeur een meisje van zestien jaar overreden. Hij was dronken, reed met een dolle snelheid en was er boven dien na het ongeluk vandoor gegaan. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar ge vangenis-straf, 45.000 francs schadelooss-tel- ling aan de ouders van zijn slachtoffer en 50 francs boete. De man ging in hooger beroep en deed daar niet verstandig aan. Want het Hof van Appe! verhoogde de gevangenisstraf tot drie jaar en de schadelcosstelling tot 80.000 francs. EEN OUDE BRAADPAN. Bij fundeeringswerken in de Londensche City heeft men o.a. 20 vo'et onder den grond een braadpan gevonden, die het den des- kundigen mogelijk maakt, een en ander te concludeeren over het leven der Romeinsche bewoners van wat tegenwoordig Londen heet. De pan is van aardewerk vervaardigd en heeft ongeveer denzelfden vorm als de te- genwoordige geemaill^erde pannen. Door middel van een los houten handvat kon men het vaatwerk optillen, bovendien vond men nog witte schilfertjes, die blijkbaar afkom- stig zijn van tot poeder gestampte schillen. Het is n.l. bekend, dat met dergelijke schil len de Romeinen in Engcland hui, vaatwerk zooveel mogelijk vuurvast maakten. Aan den eenen kant van den rand staat de naam van den maker, Albinus, aan den anderen kant van de fabriek, Lyons. Uit een en ander kun- nen de oudheidkundigen vast stellen, dat de pot ca. 1800 jaar oud is. DE SPOORWEGEN IN JAPAN. Het Japansche ministerie van spoorwegen deelt mede, dat op alle spoorwegtrajecten in Japan de rails zullen worden vervangen door Engelsche en Duitsche rails. Amerikaansche rails wenscht Japan niet meer te gebruiken Een commissie van deskundigen heeft na proefnemingen, die ruim twee jaar hebben geduurd, geconstateerd, dat de Amerikaan sche rails niet gelijkwaardig zijn met de pro- d-ucten der Europeesche industrie. De uitvoe- ring van dit omvangrijke werk zal 10 jaar duren en circa 50 millioen yen kostcn. DE LASTEN VAN DEN NOBEL-PRIJS. Een Poolsch auteur, K. Makuszynki, ver- tetl in een bundel studies een aardige ontmoe- ting met den Nobelprijs-winnaar over litera- tuur, Reymont. Hij vond den bekroonde, zittende op een geweldigen stapel manuscripten en brieven; Revmont's vrouw maakte, kennelijk aan het cind van haar krachten, pakjes van dndere stapels en de brave dienstmeid ba^jide den bezceker met moeite een weg. De groote man keek triest en wees wan- hop ig op deze papierfabriek. „Het moet toch prettig zijn zooveel bewij- zen van belangstelling te ontvangen", meen- de de bezoeker. „A1 die gelukwenschen De roemDe voldoening Reymont wierp hem een wilden bilk toe, mevrouw Reymont een verwijtenden, en de meid haalde haar neus op. En de papagaai riep: „Idioot! Idioot!" ONDERWIJSBEZUINIGINGEN IN ENGELAND. Ook de Engelsche regeering gaat op het onderwijs bezuinigen. De Board of Educa tion heeft aan de plaatselijke autoriteiten een circulaire gezonden, waarin aangekondigd wordt dat dit jaar 1 pCt. minder beschikbaar zal worden gesteld en voorts 30 sh. minder voor elk kind onder den leeftijd van vijf jaar, terwijl verder verschillende bezuinigingsmaat- regelen zijn aangekondigd. Volgens de blauen beteekent de maatrege' van den Board of Education dat verbetering in het aantal leerkrachten in het volgende jaar onmogelijk zal zijn, tal van gewenschte hervormingen achterwege moeten blijven en dat de wensch om goede opvoecers beschik baar te stellen voor de kleine kinderen niet in vervulling kan gaan. VLIEGONDERRICHT OP ENGELSCHE SCHOLEN. De „Air League of the Britsch Empire" heeft den minister van luchtvaart het voorstel gedaan om een vliegmachine en een bestuur- der achtereepvolgens naar verschillende scho- len te zenden, waar den jongens verteld zou worden van het vliegen en de Vliegmachines en waar de leerlingen, na toesteimning van hun ouders en leermeesters kleine vliegtoch- ten zouden kunnen meemaken. EEN KRANIGE PARACHUTIST. Kapitein Sjencer, die reeds 180 maal met en parachute uit vliegmachines is gespron gen met het doel, onder het springen waar te nemen hoe parachutes p-recies werken, heeft te Edwgare opnieuw op 350 M. hoogte een stoutmoedigen sprung uit een tweedekker ge daan. Nhdat hij met het hoofd naar beneden uit het vliegtuig was gesprongen openden zioh langzaam de drie parachutes waaraan hij vas'tgebonden was en hij daalde langzaam op den groed neer. Hij verklaarde aan een correspondent van de Ed. News, dat zijn er- varing volkomen in strijd is met de theorie, dat men bij een val van groote hoogte zijn be- wustzijn verliest. Hij kon van minuut tot mi- nuut alles wat er met hem gebeurde met vol komen helderheid van bewustzijn waarne- men. TER HERDENKING VAN DE EERSTE BIOSCOOP. In deze maand zal op de Boulevard des Ca> nucnes no. 14 te Parijs, een gedenkplaat wor den omhuld ter herdenicing vaa het feit, dat daar ter plaatse de eerste bioscoop ter wereld heeft gedraaid. Op 28 December 1895 hebben n.l. de ge- broeders Lumiere in een cafe op genoemden boulevard voor het eerst beelden vertoond, die elkaar zoo snel opvolgden, dat de indruk van beweging der figuren weid gewekt. In de toelichting bij het voorstel aan den gemeenteraad van Parijs om deze gedenk plaat aan te brengen, wordt er op gewezen, dat de Fransche aanspraken op het bezit van de eerste bioscoop geen afbreuk doen aan de er, welke den uitvinder van de cinematograaf of Edison, den uitvinder van de kineiograaf toekomt. Terwijl eerstgenoemde uitvinding het fotografeeren van snelle bewegingen mo gelijk maakte stelde de uitvinding van Edi son ons in staat bewegende beelden te zien Deze waren echter opgesloten in een doos zoo- dat zij slechts voor een persoon tegelijk zicht- baar waren. Het bewonderenswaardige in de uitvinding der gebroeders Lumiere is, dat zij de bewegende beelden op een doek wisten te projecteeren, zoodat honderden gelijktijdig deze projectie konden zien. Voor dertig jareu heeft men zeker niet kunnen bevroeden, dat de eerste stoot was gegeven tot het rfmtstaan van een industrie, die in het huidige leven eeri zoo groote plaats heeft ingenomen. DALENDE GEBOORTECIJFERS IN HONGARIJE. Het geboonecijfer beweegt zich gedurende de laatste jaren in Hongaiije ook in dalende richting, hetwelk in de eerste plaats het ge- volg is van het doorwerker. van het een-kind- systeem. Over het geheele land bedroeg he; aantal geboorten per-190 inwoners in 1921 31.8 in 1924 26.8 welke grcote t.eruggang voornamelijk is toe te schrijven aan de af na me van het geta^geboorten in het graafschap Somogy, waar he: een kindsielsel zich he| sterkt heeft doen eelden en het cijfer terug- liep van 29.5 in 1921 tot 23.9 in 1924 In het bijzonder.bij de inwoners, die tot de Gereformeerde Kerk uehooren is het geboorie- cijfer gedaald; bij hen is he1 in 1924 tot 15 7 teruggeloopen. Hierdoor heeft zich de verhou- ding tusschen het aantal Gereformeerde en Roomsch-Katholieke inwoners ten gunste der laatsten verschoven; waar 90 jaar geleden hun aantal slechts tweemaal dat der Gerefor- meerden bedroeg, is dit nu vijfmaal zoo groot. De kwestie van het een kind-stelsel houdt op het oogenblik overheid3- en wetenschappe- lijke kringen ernstig bezig. Voorgesteld wordt, in streken waar het stelsel een grooten om- vang heeft verkregen, bijzondere wettelijke maatregelen te treffen, speciaal met betrea- king tot het erfrecht. PRIMO DE RIVERA OVER'SPANJE'S TOEKOMST. Naar aanleiding van de verkiaringen, welke Primo de Rivera onlangs aan het Spaansche blad „A. B. C." deed, met betrekking tot het instellen van een Kamer en van een belas- ting, heeft de „Nacion" hem geinterviewd aangaande deze plannen. De leider van het directoire heeft daarop zijn ideeen en de grondslagen, waarop deze berusten, uiteengezet. De generaal meent, dat het twee-Kamers- stelsel absoluut verkeerd is, maar bovendien zeer koslbaar. Er is volgens hem dan ook alle reden om met het oude stelsel te breken en tot de instelling van slechts een Kamer over fe gaan. Wat de eenheidsbelasting aangaat, decide Primo de Rivera mede, dat het niet zoozeer gaat om een belasting, als wel om een belas- tingsysteem, waardoor het huidige gecomp'i- ceerde fiscale stelsel aanzienlijk kan worden vereenvoudigd. Deze hervormingen, aldus Primo de Rive ra, moeten door een patriottische regeering verwezenlijkt worden, maar deze zal ze niet kunnen tot stand brengen dan nadat alle voor- zorgsmaatregelen zijn genomen en succes verzekerd is. Het directoire moest een groote partij voor- bereiden de Patriotische Unie. Het directoire heeft zijn zending vervuld, de Unie zal de hare vervullen. KORTE BERICHTEN. E)e Engelsche draadlooze dienst meldt, dat Briand bij zijn verblijf te Londen Van Austen Chamberlain een fraaien zilveren be- ker ten geschenke heeft gekregen, waarin de volgende woorden -staan gegraveerd': t/A mon ami Aristide Briand. Souvenir de Locarno Austen Chamberlain". In het Engelsche Lagerhuis werd gister medegedeelcf, dat de Admiraliteit besloten heeft, onmiddiellijk drie kruisers, vijf depdt- schepen, achttien torpedobootvernielers, ze- ven onderzeeers en vier andere oorlogsvaar- tuigen te schrappen. Een Wolff-bericht uit Leipzig meldt, dat onder leiding van de Duitsche Adv^ta- tenvereeniging daar ter stede zich een Duitsch Studiegezelschap heeft gevormd ter bestu- deering van het recht op't gebied der radio- telegrafie. De Oostenrijksche regeering heeft een wetsontwerp uitgewerkt tot bestrijding van de prikkellectuur, hetwelk in hoofdzaak ge- richt is tegen de in den laatsten tijd op straat te Weenen gecolporteerde geillustieerde por- nografische blaadjes enz: Vijfentwintighonderd werkplaatsarbei- ders der Londensche General Omnibus Com pany hebben den arbeid neergelegd. De Lon densche omnibusdienst is nog niet getroffen Volgens het rapport van het departe- ment van belastingen wordt Engeland een wijndrinkende natie. Meer dan 60 millioen li ter wijn zijn verbruikt in het loopende jaar, aldus een vermeerdering- van twee millioen gallons tegenover het voorafgaande jaar. Gemengd Nieuws. MR. MARCHANT OVER DE REGEERINGSCRISIS. Gisteravond heeft mr. H. P. Marchant voor de vrijz.-dem. vereeniging te Amster dam gesproken over de regeeringscrisis. Thans heeft hij in het slot van zijn rede gezegd nemen wij den strijdbijl weer op. Men heeft getracht mij bespottelijk te maken, mij te disqualifiseeren. Maar wij zien slechts als de groote vraag of de democratie ge- diend moet worden tegen de macht van de groote magnaten, welke de rechtsche par- tijen onder christelijke leuzen steunen. Dit noemen zij de alzijdige behartiging van s lands belangen in plaats van de alzijd ge behartiging van eigen belangen. Tegen dat alles gaat onzen strijd. Ik ben niet belust op een ministerambt, voor onze partij is het beter er buiten te blijven. Wij hebben ge- toond ons onze verantwoordelijkheid bewust te zijn als de omstandigheden er toe leiden, maar nu men het ons onmogelijk heeft ge- maakt, zullen wij met onze sterke organi- satie den strijd tegen Colijn en voor de de mocratie voortzetten. DE j U RGE'NS-ZAAK. Ter zitting van de Arronaissemcn tsrecht- bar.k te 's-Gravenhage is gister door mr. Jeanne H. de Smitt conclusie van repliek uit- gebracht namens den hear J. A. Hi. Ligte- rink, arts te Rotterdam contra de heeren Van Oss naar aanleiding van Hun open brieven over den financieeien toestand van Anton Jurgens Ver. Fabrieken, na lezing waarvan eischer zijn gewone aandeelen Jurgens heeft verkocht, waardoor hij financieele schade heeft geleden, daar de koers dier aandeelen, ondanks de beweerde feiten van gedaagcen, volgens welke die aandeelen intrinsiek gcheel waardeloos zouden zijn, desniettem n aan- merkelijk is gestegen. Na een zeer, liitvoerige bespreking van de bekende open brieven der heeren Van Oss, wordt gedaagde er van beschuldigd zijn m- lichtingen' van een der ontslagen employe s zonder eenige controle te hebben aanvaard en daaraan vervolgens tienmaal zoovtel eigen fantasie te hebben toegevoegd. I en slotte biedt eischer, zoo zoover nog noodig, aan om door getuigen te bewijztn, dat de balansen van Anton Jurgens' Veree- nigde fabrieken van 1921 tot en met 1924 alsmede de door genoemde N.V. gepubliceer- de wirstcijfers geheel juist zijn tn den toe- stand dier vennootschap met volkomen juist- heid weergeyen, voorts, dat gedaagdeti op de bij dagvaardmg en bij deze conclusie om- schreven punten 0T,waarh°id hebben geschre- ven, terwijl eischer ook overigens voor zoover noodig het bewijs van ai zijn posita door ge tuigen aanbiedt. HET BELGISCHE LOODSWEZEbl VAN VLISSINGEN NAAR OOSiENDE. Naar men aan de N. R. Ct. uit Brussel meldt, heeft de Belgische minister van zee- wezen thans beslist, dat de Belgische loods- dienst van Vlissingen naar Gosiende over- georacht zal worden. MET NAI/llL VAN TE GROOTE VER- WaRMING. Eenige geslachien gcieuvn was de tempeia- tuur, waann men leeide en z.ch behage.ijk gevoelae, gem.ucv.u 55 gr. F. Dit was ook ue lemperaiuur van zlekenzaal en kinder„amcr. 1 hans voeit men zich pas gelukkig in een omgevenae temperatuur, die 15 g.aden hoo ger is, zeifs wordt op kantoren en huizen wel tot 75 gr. F. verwarmd Dit geldt vooral voor de Amerikaaen, die in het buitenland oikwij.s klagen over de kou, terwijl e^n vreemaeling in Amerika het soms binnenshuis niet kan uiihouden van de hitte. De verande- ringen in de verwarmingsmethodes en de overvioed van brandstoffen maakten, dat de standaard-temperatuur voor welfcehagen al spoedig steeg tot 72 gr. F alleen gedurende den oorlog verduurden de Amerikanen een temperatuur van 65 gr. F. Het onhygienisch verwarmen heeft alleriei acute en chronische aandoeningen van de ademhalingswegen ten gevoleg. De gelaatskleur, die een kleurindex voor een goeden bloedsomloop in de huid en van goed bloed begin! te verbleeken, zoodat de kunstmatige kleurindex daarmee overeen- stemmend hoog wordt. De hooge tempeta- tuurstaudaard vermindert dusdanig het na- tuurlijk weerstandsvermogendat men veel gevoeliger is voor lichte en ernstige infecties en dat het dus van het grootste belang is verwarming en ventilatie in de huizen te ver- anderen. EEN OVER WEG DIE BEWAAKT BLIJFT. j, Het gemeer.'tebestuur van Hooge en Lage Zwaluwe heeft gisteren bericht ontvangen van die-n minister van waterstaat, dat de be- staande bewaking van den spoorwegoverweg nabij het dorp Hooge Zwaluwe vooralsnog niet zal worden opgeheven, noch van het sta tion uit zal woraen bediend. BRANDEN. De rijwielhersteller C. van der Veer was gistermiddag in zijn rijwielherstelplaats, ge vestigd in de Rosestraat bij de Rcsepoort- straat te Rotterdam, bezig met het beproeven van een motorrijwiel dat hij in reparatie had. Het motorrijwiel viel om en raakte in brar.d. Snel verspreidde het vuur zich door de werk- p1aats, tastie een houten stelling aan waarop verschillende fietsen stonden en decide zich vervolgens mee aan het aacwezige licht ont- vlambare materiaal. Door de brandweer met een slang.op de waterleiding gefcluscht, waarbij brandgasten van de zijde van de spoorbaan de herstel- plaats aan de achterzijde blrnendrongen, ter wijl anderen van de straatzijde m de Rose- straat de vlammen bestreden. Twee motorrijwielen en 23 fietsen zijn door' vuur en water aanmerkelijk beschadigd De herstelplaats zelf is voor een groot gedeelte uitgebrand Op de eerste verdieping, bewoond door den perroncontroleur J. aen Boer, in dienst van de Nederlardsche spoorwegen, is waterscha- de aangericht, die doer verzekering wordt ge- dekt. KORTE BERICHTEN. Het Tweede Kamerlid Kuiper heeft den minister van arbeid, handel en nijverheid va- gen gesteld over den werktijd bij scheepsher- stellingen. Vermoedelijk in een magazijn op het Damrak te Amsterdam is van iemand een portefeullle ontvreemd, inhoudende 260 en een depositobewijs, groot f 2005. In de schuur van deniandbouwer F.. v. d. W te Midwolde (Old.) is gisteren een vtl- ledig distilleertoestel in beslag genomen. Het was verborgen order stroo. Gistermiddag heeft te Leiden generaal Tonnet in de tweede van de reeks van vier lezingeu welke vanwege het Legatum Visse- rianum over Nederland en het internadona- le vraagstuk worden gehouden, gesproken over: Militaire problemen. Ingezonden stiuken. (Buiten vtranUxoo: uetijkhetd van de Re dactu. De opname in dezt. rubnek be^ns t>censzins dat ae 'edaciit er msde mstemi Mijnheer de Redacteur. Mag ik u beleefd verzoeken om een plaatsje voor enderstanade Na de vraag van den heer Kusters aan B, en W., of het niet gewenscht is, ter cntlas- ting van het Burgerlijk Armbestuur, in't ver- volg een werklooze als wacht tijdens de koe- markt te plaatsen bij de Nieuwianderbrug, in plaats van een gepensionneerde, dachien wij, dat hierop nog meerdere vragen van den heci Kusters zouden volgen, maar helaas tever- geefs. Denkt Z Ed. bij dat simpele gevalletje te blijven, of wenscht hij op den eenmaal inge- slagen weg voort te gaan? Dan ligt er voor hem nog een rijk arbe.dsveld. Wil hij, hetgeen toch zijn bedceling zal zijn, de werkloozen van dienst zijn, dan dient hij verder te gaan en als hij dan onze stad doergaat, zal hij zien, hoeveel gepensionueerden de baantjes wegpikken van de werkloozen. Zie maar, mijnheer Kusters, de wisselloo- pers, concierges, kwitantieloop.rs, kellners, couran ten I copers, velen die dienst doen op de markten voor incasseering van marktge'.d, 't zijn meest alien gepensicnncerden. Wil u aan dezen wantcestand een einde maken, dan doet u een goed werk en ontlast u in ruime mate het Burgerlijk Armbestuur. Niet met dit enkele gevailetje dat 3.50 per jaar geeft. Hoe menig werklooze hunkert naar eenige verdienste en vooral nu in het koude jaarge- tijde. Alles zoekt hij af en heeft hi; kans iets te verdienen, dan is daar de gcp.n ionneercle, die hem voor is, daar die het doet voor een prijs, waar geen droog brood mee te verdie nen is. Wij hebben zelfs gehoord, dat i mand die 40 pensioen heeft, cr nog een betrekking van 20 bij heeft gekregen. Is het geen sehande, dat gepensienneerdeu met 30 it 40 pensioen nog een betrekking van 20 a 30 er bij krijgen, terwijl werk loozen met huisgezin van f 8 moebn zi'en rond te komen? Aan u, mijnheer Kusters, de dankbare taak kieraan een cinde te nrken U heeft de bal geworpen, laat ze verder rollen. Met dank voor de nlaalslng, VELE WERTUQQ7EN. Mas snieiivvs. VtRiKOKKEN PERSONEN. H. J Schermer, geen, besleller, Rcchdale- eiraat 10, Heeriiugowaard. W. jansen, K., Lindenlaan 67, Wijk aan Z°e en Duin. A. Tijsen, D.G., Sluaivslraat 84, Ooskzaan C. A. Strooper, R K., liefdezus.er, Emma- straat 12, DeJt. H. F. v. d. Bichelaar-Vtr- moeren, R.I<, winkelierster Ridderstraat 10, Uden. L. D. NedejJiorst, N.H., Spcor- siraat 30, Haarlem. J. C. Candel, N.H., it. Annastraat .7, ZierikzeC; B. van Sti- priaan, N.H., diens'tbodc, Eikelenbcrgstraai o7a, Haarlemmcrmecr. K.'Galuke, R.K., dienstbede, KennemtrairactVveg 17, Duiischh- land G. Jahnij, R.K., dlenstbode, Stations- weg 56, Duiischland.^— P. A. Brcers, R.K.. kok, Langestraat 72, Zwlteeriand. A. H. Hofkes, N.H., verpleegsler, Sladsziekenhuls, Rotterdam. G. J. B. Hendriks, N.H., sla- ger, Ritsevoort 42, Doesburg. M. Michals- ld, R.K., dienstbede, Kenmmerstraatweg 71, Duitschland. J. Kommer, N.H., Station- straat 27, Amsterdam. R. Bakker, N H., Stationsweg 138 den Haag. M. Smit- Berkhout, R.K., huishoudster, Oudegracht 74, P..rmereiid. A. Grocn, N.H., dienstbo-de, Achterweg 23a, Hcorn. M. A. Mooij, R.K., Koorstraat 24, Zwolle. J. J. Boon, NH., winkel'uffrouw, Spooistrrat 36, Am sterdam. G. H. Bouina, N.H., ac'.junct- inspecfeur belastingen. spoorstraat 30, Dordrecht. M. K. Kuijper-Blccm, N.H., Tulpstraat 18a, St. Pancras. W. J. Hof- man, R.K., arbeider, Stuartstraat 23a, Ame rika. A. Schuit-Nool, N.H., Stuartstraat 29a, Canada. W. M. Hendriks-v. d. Kaaij, NH, Stationsweg 164, Leiden. N. J. Bos, R.K., electricien, Baanslngel 33b, Edam. H. Lakeman, R.K., arbeider, 3e Oosterstraat 3, Zaandam. J. Volger, N.H., arbeider, Friescheweg 44, Oudorp. P. J. N. Bom- mezij, N.H., vcekoopman, 2e Kabelstraat 14, Oudorp. J. Wansink, timmerman, Blee- kerskade 97, Amsterdam. B. Weinstein. Isr., Stuartstraat 82, Zuid- Frankrijk. M. C. Hos, N.H., Stuartstr. 82, N. Amerika. K. C. Hoogen Stoevenbeit, Hof 2a, Belgie. L. L. Hone, R.K., kolen- drager N. S., Polderstr. 15, Utrecht. J. Kroon, N.H., arbeider, Nieuwp.laan 76 Heer- hugowaard. J. Bosman, N.H., kantoorbe- diende, Spoorstr. 71, Belgie. G. v. Dok, N.H., Hoogstr. 16, Velsen. J. Visser, G.K., timmerman, Trompstr. 6, Z. Afrika. G. Post, G.K., d.b., Oudegr. 222, Urk. H Deugd, N.if., reiziger, Spoorstraat 58, Wognum. M. J. Leith, N.H., naaister Var- nebroek 1, Den Bosch. V. Visser, E.L., kapper, Scharloo 10, Purmmerend. J. Hildering, N.H., fabr. arbeider,- Uitenbosch- straat 59, Worrrerveer. W. J. M. Rempien, P.K., tarketbakker, Fnidsen 115a, Velsen. M. Kroc", D.G., Stationstr. 15, Bergen. G J Zij'stra, Largestr, 86, Leiden. G. H. J. L. P'oeger, N.H., Stationweg 178, Blarlcum. G. M. M. C. Blom, R K., piaoo- leerares, Oudegr. 134, Zwitserland. A. Oosterlirg, R.K., controleur Allan, packet, Bleekerslaan 4, Amsterdam. J. Doom, N.H., kruidenier, Oudegr. 119, Oudorp. W. Janssen, N.H., makelaar, Kenn str.weg 97, Zeist. K. Masson, N.H., wagennoteer- der N.SHooftstr. 45, Zwolle. J. Ruis, R.K., arbeider, Zeglis 32, Norg. J. D. Kardinaal, R K, Ridderstr. 2a, N. Schar- woude. J. C. Maas, R.K., banketbakker, Koningsweg 51, Amsterdam. P. M. Keu- len, N H, agent van politie, Westerweg 56, Rheden. J. C. Zeeman, N H.. Paternoster- straat 4a, Ned. O. Indie. M. Rohrken, R. K. d.b, Tcsselschadestr. 4, Duitschland A. Mes, R K, d.b, Krugerstraat 7, Obdam R. Kloosterboer, G.K, d.b Westerweg 31, St. Pancras. W. Prins, R K, d.b,, Hooft str. 37, Egmond aan Zee. N. Thiemerman, R.K, mo^teur, 2e. Tuindw.str. 19, Duitsch land. E. Koomen, R.K, d.b, Baansingel 38, Utrecht J. Piinck, R K, arbeider, Dijkgr.str. 2, Frankrijk. A. J. v. Boxel, chocoladewerker. Zccnerstr. 32a, Oudorp. A. de Bood, N.H, arbeider Limmerhoek 30, Amsterdam. E. Ortman, R.K, dienstbede, Varnebroek 34, Duitschland. G. v.d. Beek, banketbak ker; Staiionstraat 31, Egmond aan Zee E W. S. v. d. Weide-Bosman, Rem. Kennemer- s'raattv. 2, N.-O.-Indie. M. B. B. Visser N.H, Laat 169, Bergen P. Olie, NH, automobielhandel. Kennemerstraatweg 14, Huizen. J. Lagas, N.H, kruidenierster, Baanpad 37, Sneek. H. de Lange, E L stoffeerder, Mient 6, Zwolle. P. Groot, R K dienstbode, Snaarmanslaan 75, Heiloo. W. C. Reijndorp, G.K, huishoudster, StadSziekenhuis, Zaandam. M. Beemster- boer, R.K, Fnidsen 57, Akersloot C. Pluij- laar. N.H, kellner, Tuinstraat 56, Frankrijk. C. J. de Jong, N.H, werktuigkundige, Landsttaat 18, Ned. O-Indie. J. Bloem, N.H arbeider, Tuinstraat 18a, Oudorp. J. L. v. d. PuPen, R K, bankwerker Oude- gracht 121 Oudorp. A. Aenlod-Duijn, N.H, Staringstraat 6a, Castricum. A. D kstaal N.H, metselaar, le Tuindwarsstr. 27, Beets. A. A. Rodcnburg, N.H, wiri- keljuffrouw. Paijglop 25, Heiloo. L. C. Pluim, N.H. sparer maker, Beezemsingel 19, Beverwijk. G. Koot, R.K, dienstbode, I'.'.euwesloot 85, Deventer. A. H. de Man, N.H, siglrmmaker woonwagen, Gorinchem. L Geissler. dimslbode, Oudegracht 182, den Haag. A. F. Th. v. d. Berg, R K, Keol uin 23, Oudorp. N. Eenhoorn, N H huishoudster, Lindenlaan 103, Duitschland. J. Meijer, N H Bleekerslaan 15, N -Ame rika. S. P. Oud. N.H, Dubbele Buurt 10a, Warder. P. Weel, Gr. Nieuwland 12, Schoten. M. E. Jcnker, N.H, Varnebroek 35, Bergen. J. Roos, Ger. leerling-ver* oleegster, le Tuindwargstraat 15, Erme'.o. T. Rons ger. d enstbode. le Tuindwarsstraat 115, Amsterdam. J. v. Amstel, NH, ass.- huisnouoster, Laat 87, Wormerveer. T. Otto-Iicn, N.H.. Oudegracht 158a, Vreeland. K. Gmen, OK, dienstbode, Verdronkea- oord 23. Egmond aan Zee. Wed J. H v. Dord, Ber.gerweg 9, Bergen. Th G. L Robert, R.K, winkelbediende, Kennemer straatweg 32, Amsterdam. H. Sieuwert, R K, dienstbode^ Verdr. Oord 69, Noordwijk J Leegtvater, G.K, huishoudster, Wogn. buurt 4, Bloemendaal. A. Sloot N H, dienstbode, Emmastraat 51, Egmond aan Zee. H. Mo'enaar, R.K, dienstbode, Ken- nemerpark 17, Haarlem. J. M. v. d. Meij- den, R.K, dienstbode, Stationstraat 24, Am sterdam. D. Bos, R.K, beambte N S, Drebbelstraat 16, Zwaag. J. Dellaert, R.K, fotograaf, Westerweg 64, Heiloo. EI S. Brouwer, N.H., dienstbode. Kennemer- nark 26, Medemblik. E. Selij, R.K, huis houdster, Drebbelstraat 9, Steenbergen. A. J. Woestenburg, H.E.L, schilder, Berger- weg 11, Oudorp. E. A. v. Rijs Nieuw- poorts'aen 80, Westzaan. M. Kos, RK, v.d. Woudestraat 44, Halsteren. M. C. Jaspers. R.K, Akerslaan 8, Krommenie. J. C. Sitva%t, R.K, liefdezuster, Emmastraat 12, Amsterdam. C. A M. Kroft, R.K, liefdezuster, Emmastraat 12, Rotterdam. M. G. Koekenberg, R.K liefdezuster, Emma straat 12, Delft. J. H. Bosman, R K lief dezuster, Emmastraat 12, Voorburg. M. Schagen, R.K, liefdezuster, Emmastraat 12, Voorburg. S. P. M. A. Schoonebeek R.K, liefdezuster, Emmastraat 12,' Soest. M. Th. ten Have R K. liefdezuster Verdronken- oord 30, Ams'erdam. A. A. Glaster, Luth dienstbode, Wilhelminalaan 28, Duitschland. E. v. Engelenhoven N.H, monteur, Gr6ns- straat la, Oudorp. M. Bueving N.H, dienstbode. Tesselschadestraat 13, Gronin- gen. IT. Hoek D.G. bakker, Nieuwpoorts- aan 74, Bergen. R. F. W. Dekker, D.G, bak!:er, Van Leeuwenhoekstraat 12, Bergen J. Ih. Schneider, koopman, woonwagen, Zaandam. A. E. Hoizel, N.EI. Gr Nieuw land 58, Tiel. H. Hoogland, N.H, Baan pad. 11, E-' h zen. J. Koldenhof, D.G.. Kennemerstraatweg 129, den Haag.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 8