VAN DEA SLUIS, Nette jongen Graanhandel GEES Spreekunr. Dagmeisje FLIHK PERSOOS Advertentien HYGleNE- EES VEILflGHEIDSHOEKJE Blijf af van eledrische lichtlam- pen lerwijl ge de aardverbinding of een geaard deel van Uw radio-ioe- stel vasthoudt Tuinzaal Harmonie 10 Dec. a.s. des avonds 7 uur, Ds. W. Bieshaar van den Haag. LEGER DES HEILS. Zondag 6 Dec.: 7 uur v.m. Bidstond; 10 tmr v.m. Heiligings-samenkomst12.30 uur, Zondagsschod5 uur Openbare kindersa- menkomst; 7.30 uur, openb. samenkomst. 8 Dec., 8 uur, so!daten-samenkomst i 10 Dec., 8 uur, Openbare samenkomst. bu DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom (doop) TI Evangelisatielokaal ,,I ooft den Heer Kerkelaan 16, 10 uur, de heer Stavenga, uur, Zondagssdioo'l, 8 uur, samenkomst. Woensdagavond 8 uur, Bijbelbespreking Van Reenenpark 6. BROEK OP LANGENDIJK,, herv. kerk, iniiet ontvangenGerefkerk, 9.30 en 2 30 uur Ds. de Jong. Chr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Lees- dienst. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. de Jong. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, Ds. van Meurs. DRIEHUIZEN, 10 uur, Ds. Groot. EG MON D BI N'NEN10 uur, Ds. Spel- berg. EGMOND a/ZEE, 10 uur, Ds. Roobol. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Boe rendonk. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. fjellema. HENSBROEK, av. 7 uur, Ds. v. Beek. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. O. Staal. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. Collecte Nood-1. Kerken en Ver. OTERLEEK, 's av. 7 uur, Ds. J. Nijen- huis Ockhuijsen. OUDORP, geen dienst. STOMPETOREN. 9.30 uur, Ds. SCHERMERHORN, geen dienst URSEM, 10 uur, Ds. v. Beek. ZUIDSCHERMER, geen dienst. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen te 4.18 uur licht cm. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Gemensrrt Nienws Heep. Het feit, dat eenige politie-agenten, die niet zwemmen konden, aan den kant stonden, zon- der hulp te kunnen verleenen, doet stemmen opgaan, dat zoo iets toch niet moest kunnen gebeuren, dat zwemmen verplicht moest zijn voor nieuwe agenten en een flinke premie voor het behalen van een zwemdiploma moet worden gegeven enz. Over deze kwestie heeft het blad eens het oordeel gevraagd van een deskundige. Deze verzekerde, dat het bekend is, dat het zwem men door de politie- autoriteiten zoovel moge- lijk wordt aangemoedigd. Het feit, dat on- der het inspecteurskorps, alsmede onder de agenten en rechercheurs bekwame zWemmers zijn, die vele malen hun leven waagden, om anderen te redden, is daarvan in niet geringe mate het resultaat. Het bewuste geval toonde dit weer duidelijk: geen enkele burger ging het water in, doch men haalde een politic-man, die zoo lang bleef duiken, totdat hij den dren- keling vond. KORTE BERICHTEN. Prof. mr. C. W. de Vries heeft gister- middag zijn lintreerede uitgesprok-en als hoogileeraar in het staatsadrninistratief en en arbeidsrecht aan de Handds-Hoogeschool aldaar. De 24-jarige zoon van wed. Karperien te Klazienaveen is Woensdag door de glad- heid van den weg gevallen en was onmiddel- lij-k dood. Te Culemborg is gistermiddag halftwee de stcdlen- en meubelfabriek van de firma A. Colle afgebrand. - In de derde van de reeks voordrachten, welke vanwege het Legatum Visserianum over Nederland en het internationaal vraagstuk in het academiegebouw te Leiden worden ge houden, heeft gistermiddag prof. mr. D. van Blom, hoogleeraar in de staathuishoudkunde en statistiek aan de Leidsche universiteit, een lezing gehouden over: Economische factoren voor, tijdens en na den wereldoorlog. Gistermiddag is onder groote belang- stelling op de algemeene begraafplaats aan de Soerenscheweg te Apeldoorn ter aarde be- steld het stoffelijk overschot van den heer C Wisselingh oud-hoogleeraar aan de univer siteit te Groningen. Het department van kolonien maakt bekend dat het percentage der ,standaardpro- ductie" van rubber dat uit Ceylon en het Ma leische schiereiland gedurende het kwartaal begmnende 1 Februari 1926 mag worden uilgevoerd, verhoogd wordt met 15 punten. Op de staatsmijn Wilhelmina is gister middag de 17-jarige L. v.d. H. door electri- schen stroom gedood. Provinciaal nieuws in het Oosterveld, groot 1.55.60 H.A, op- gehouden voor 3530. UIT EGMOND AAN ZEE. De nieuwe gymnastiekvereeniging „Achi'- les" mag zich in een bevredigende belangstei- ling verheugen. Bij den aanvang der oefe- ningen; die geschieden onder leidlng van den heer Budding, uit Alkmaar, bedroeg het aan tal leden 72 voor vier afdeelingen, n.l. 18 dames, 22 heercn, 18 meisjes en 14 jongens. E)e burgemeester dezer gemeente heeft het beschermheerschap over „Achilles" aan- vaard. UIT SCHAGEN. De bekende dokter E. Aldershoff alhier, die zijn patienten in alle deelen van Neder- lancl en zelfs daarbuiten telde, is Donderdag- morgen plotseling alhier overleden. Met dokter Aldershoff is een- popuilair me- dicus heen gegaan, die de raadgever van velen in onze geheele streek was. Dr. Aldershoff behoorde tot die medici die men de doktoren bij de gratie Gods noemt. Hij wist vaak de juiste e g.-nose te stellen, waar velen zip 'olkga's mistastten. Gelegenh; i ken hij voorts zonder aanzien des per scons op hun plaats zetten, hun juist daardcor den moreelen steun geven- de. dien vele zieken zco zeer noodig hebben. Zeer zeker zal hij bij velen in hermnering blijven voortleyen. UIT NOORDSCHARWOUDE. Ds. J. Gillebaard te Noord-Scharwoude heeft bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk te Kollum (Fr.) Uit onze Staatsmachine. BRANDEN. Bij den brand, waardoor de stoelen- en meubelfabriek van de firma A. Colle aan de Korte Meent te Culemborg in de asch is ge- lcgd, is cok een schuur met hooi van den heer D. van Vuuren verbrand. Alles was verze- kerd. De oorzaak is onbekend. RIJKSPERSONEEL. Het bestuur van het Comite van neutraal over he i d s person ee 1 heeft het volgende adres aan den minister van financien gericht: Reeds een maand geleden (3 November) stelde de centrale commissie voor georgani- seerd overleg in ambtenarenzaken, in haar vergadering, die tot ver na middernacht werd voortgezet haar zienswijze vast over het door de regeering voorgelegde ontwerp-her- ziening Bezoldigingsbesluit 1925. De commissie meende in den geest van de regeering te handelen door zoo snel mogelijk tot het vaststellen van een advies te kometi, maar bovendien rekenden de vertegenwoordi- gers van het rijksperscneel het zich tot plicht, op zoodanige wijze mede te werken, opdat de financieele gevolgen ten spoedigste aan het personeel zouden kunnen ten goede komen. Onze vertegenwoordigers in de centrale commissie werkten hieraan gaarne mede, ee- nerzijds omdat Uwe Excellentie in haar ant- woord aan het lid der Tweede Kamer, den heer Kuiper, heeft verklaard een snelle af- werking van het gladstrijken der plooien op prijs te stellen, anderzijds omdat de ingetre- den strenge winter de behoeften van het per soneel belangrijk deed stijgen en een voorzie- ning daardoor steeds diingender werd Zij meenden te mogen aannemen dat de ge- volgde werkwijze zou bevcrderen, dat voor de maand Decemberd met zijn huiselijke feest- dagen, die toch ook in de gczinnen der ambte- naren niet zonder meer kunnen passeeren, de toegezegde terugwerkende kracht van de her- ziening eenige verlichting zou brengen. In hoeverre de intusschen ontstane regee- ringscrisis oorzaak is dat ook aan deze ver- wachting nog niet is beantwoord, vermogen ondergeteekenden niet vast te stellen, wel mee- nen zij hun teleurstelling te moeten uitspre ken, dat thans en opnieuw buiten zijn schuld het rijkspersoneel wordt gedupeerd. Het is bijv. aan ondergeteekenden niet on bekend, dat het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie reeds maatregelen wist te ne- men, waardoor uitbetaling van het tegoed over het jaar 1925 aan dat personeel kan plaats vinden, zoodra de regeering haar eind- beslissing heeft genomen. Het is tengevolge van vorenstaande over- wegingen, dat ondergeteekenden zich veroor loven Uwe Excellentie met ernstigen aan- drang te verzoeken, alles in het werk te stel len om maatregelen te treffen, welke kunnen btvorderen, dat het geldelijk tegoed over 1925 binnen korten tijd aan het rijksperso neel worde uitbetaald." MOET EEN POLITIE-AGENT KUNNEN ZWEMMEN? Verleden week is, naar de „Tel." meldt, in den Leidschen Rijn te Utrecht een schip per, die niet zwemmen kon, over boord geval len en verdronken. Eenige politie-agenten stonden aan den kant; zij konden niet zwem men. De chef van de verkeerspolitie kwam per auto naa rde plaats, waar het ongeluk gebeurd was en vijf minuten na het ongeval d,ook hij gekleed en wel naar den drenkeling, dien hij ten slotte naar boven bracht. Deze was echter reeds overledlea. De baan van de IJsclub Heiloo. Aa-n de Zandersloot tusschen Alkmaar en Heiloo ligt, ge'ijk men west, het terrein van de jonge IJsclub Heiloo. Dit jaar voor het eerst kan de club van hare banen spreken. Gelijk gister reeds gem-eld, werd aan de schoolkinderen als de eersten gelegenheid ge geven de ijsvlakte in te wijden, waarvan een flink aantal gebruik heeft gemaakt. Naar har- telust hebben ze gereden op het voor hen be- schikbare gedeelte van het terrein, dat totaal 3Vz H.A. groot is. Op het overige gedeelte is een baan uitgemeten geheel naar de voor- schriften van den Ned. Schaatsenrijdersbond, waarbij de dub is aangesloten. Of er dit sei- zoen echter Bondswedstrijden zunnen kun nen worden gehouden, is-zeer twijfdachtig, omdat de voor den vorigen winter vastgestel- de niet konden doorgaan en nu dus het eerst op het programma staan. Dit wil evenwel niet zeggen, dat er geen andere snelheidswed- strijden zullen plaats hebben. Integendeel, wij hebben genoeg vertrouwen in de voortva- rendheid van het bestuur, cm er op te rekenen, dat het zal trachten de nieuwe ijs vlakte, waaraan voor deze streken inderdaad een behocfte was, te maken tot een centrum van ijssportliefhebbers. Er zullen ook wed- strijden in schoonrijden worden gehouden. Aan de inrichting van het terrein werd gister nog met kracht gewerkt. Men was druk bezig aan de afwerking van een hou- ten gebouw van 90 M2. oppervakte, dat ver- warmd zab worden en dan den schaatsenrij- da's een welkome en aa-ngename gelegenheid zal bieden om uit te rusten en het gezellige gewirwar te aanschouwen. Voor het onderbinden der schaatsen zal een aparte gelegenheid worden ingericht, waar men tevens terecht zal kunnen voor eventu- eele kleine reparaties, die immers op elke ijs- baan zoo nu en dan noodig blijken. Aan het bezwaar,- dat de baan per schaats moeilijk te bereiken is, hoopt men tegemoet te komen door het bouwen van een lords, waar fietscn teg en een zeer laag'tarief in bewaring zullen kunnen worden gegeven.. Hedenmiddag zal de baan voor iedercen worden opengesteld. Wij hopen, dat velen zullen genieten van de mooie ijssport en dat de vereeniging vele leden zal mogen inschrij ven, wat een eerstc voorwaarde is, als zij zal kunnen voortgaan op den ingeslagen weg. Vooral ook voor kinderen lijkt ons de baan een ideale gelegenheid voor schaatsenrijden wegens de totale afwezigheid van gevaar. Een ander groot voordeel is, dat de baan geheel omgeven is door geboomte en dus in de luwte ligt en de koude winden weinig zich zullen kunnen doen, gevoelen. GEEN AANRIJDING. Op verzoek vestigen wij de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin de heer J. Spaans* mededeelt, dat, zoolang hij een autodienst DirkshornAlk maar via Warmenhuiz-en en Koedijk exploi teert, nog geen aanrijdingen met zijn auto- bussen hebben plaats gehad. INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op 4 Januari a s. zal eene inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1926 uit de provincie Noord-Holland. UIT LIMMEN. Tn het cafe van N. Kroon werd Dinsdag een openbare verkooping gehouden ten over- staan van notaris mr. A. P. H de Lange te Alkmaar, van de navo'gende eigend-ommen van den heer P. Mooij Wzn., aldaar: 1. Eer. bnurgerweonhuis met tuingrond aan het Ach- terlaantje, groot 0.13.60 H.A., kooper C. Glo- rie te Limmen voor /-2100: 2. Weiland, ge- naamd „De Druivenwerd", met nieuwe schuur, aan het Achterlaantje, groot 0.86 H.A., kooper G. Wilemse te Uitgeest voor l 3280; 3. Weiland, genaamd .,De Kleimeer", Resultaten der Tuchtschoolstraf. Gelijk wij reeds meedeelden in een onzer artikelen in deze serie, werden in het jaar 1901 de Kinderwetten aangenomen. Met die wetten deed een nieuw principe zijn intrede in ons legislatieve stelsel, de gedachie na- melijk, dat het niet voldoende geacht mag worden jeugdige overtreders der straiwetten te straffen door eenvoudige vrijheidsberoo- ving, maar dat geeischt mocht worden, dat de jeugdige delinquenten ook zouden worden opgevoed, zoodat ze, weer in vrijheid ge- steld, beter dan tot dusverre in staat zou den zijn verleidingen en gevaren van moree len eh maatschappelijken aard het hoofd te bieden. Als uitvloeisel dezer Wet werden tucht- scholen gebouwd, oorspronkelijk vier voor jongens en een voor meisjes. Voor de eersten waren bestemd de gestichten te Velsen, Ha- ren, Ginniken en Nijmegen; voor de laatsten die te Montioort. De beide eersten zijn in- middels buiten werking gesteld (niet offi- cieel opgeheven). De scholen te Velsen en Haren waren bestemd voor jongens boven 14 jaar. die voor arbeid in eenig vak ge- schikt werden geacht; die te Ginniken was voor dezelfde categorie jongens, maar nam hen op, die in land- of tuinbouw werkzaam waren of zouden worden. Een gansch bij- zondere plaats nam Nijmegen in. Zij bestond uit twee afdeelingen: de eerste voor jongens beneden veertien jaar (men kan zeggen de leerplichtigen), de tweede voor de- recidivis- ten en degenen, die in andere tuchtscholen zich aan voortgezet wangedrag schuldig ladden gemaakt. De tweede afdeeling was d6 z.g.n stralklasse. Inmiddeis zijn Velsen en Haren opgeheven en worden de ambachts- jongens ook in Ginniken en Nijmegen opge- nomen, waardoor dus Nijmegen een klasse rijker werd, n.l. de ambachtsklasse. Sedert is dan ook in laatstgenoemde school een be- langrijke wijziging ingetreden en nu wor den behalve sjlod en teekenen ook beoefend verschillende vakken als timmer.en en men- belmaken, schoenmaken, schilderen, tuinar- beid, manden en matten maken en pitriet- vlechten. Natuuriijk is er een categorie met- leerplichtigen, die voor genoemd vakonder wijs niet in aanmerking komen, dat zijn de genen, die maar een korte strai hebben uit te zitten en, wat men zou kunnen noemen de achterlijken. Voor hen is speciaal't laatst genoemde vakonderwijs. Verder ontvangen de verpleegden gewoon lager onderWijs en herhalingsonderwijs, terwijl ze verder ook aan het onderwijs van de godsdienstleeraren moeten deelnemen. De piaatsing in een Tuchtschool is, in te- genstelling met de ter beschikking van de regeeringstelling, een straf voor die minder jarigen, die niet zeddij-k verdorven, verwil derd ofverwaarloosd zijn, doch bij welke wegens hun tuchteloosheid, wegens hun ge- rnis aan gevoel voor behoorlijike orde in de samenievmg een krachtige reactie gewenscht is. Eenvoudig gezegd: de tuchtschoolstraf is straf, een berooving van vrijheid en een ge ■durende dien tijd plaatsing onder zeer stren ge tucht om den dwalende weer op het goede spoor te brengen. De Tuchtschool moet dus corrigeeren, wat ouders of gezinsvoogden niet konden corrigeeren:, is dus een hulp bij de op voeding, niet overname daarvan; dit laatste is wel het z.g.n. stellen ter beschikking van de regeering. Maar behalve deze categorie komen er nog twee soorten jongens en wel ex-artikel 373n B. W. en ex-artikel 373m B. W. De eersten zijn degenen, die nog geen strafbaar feit vol- gens de wet behoeven gepleegd te hebben, maar die zoo opgroeien, dat zij met eenigerlei ondergang worden bedreigd. De tweede groep wordt gevormd door hen, die evenmin veroordeeld zijn, maar voor wie observatie wenschelijk wordt geacht. Alvorens nu tot een bespreking van de re sultaten der Tuchtschoolstraf over te gaan, wiilen we nog een enke-l woord aan de bedoe- ling dezer straf wijden. Zij bedoelt allereerst een verbetering van haar verpleegden. En de manier, waarop de tijd wordt ingedeeld; de arbeid, die wordt verricht enz., wijst geheel in die richting. De geestdoodende arbeid, waarover zoo vaak wordt geklaagd vanuit de gevangenissen;bestaat hier niet. Doel is door tucht het kind innerlijk en uiterlijk te remmen en door verstandelijken en geestelij- ken arbeid het voor te bereiden op een beter inn-emen van zijn plaats in het gezin en in de maatschappij In de Tuchtschool- staat sdie Tuchtschool gehouden werd, heeft bewe- zen, dat we de plank niet zoo heel ver mis ge- slagen hebben. Men oordeele zelf. Iedier voelt met ons, dat degenen, die bij dit deel van den opvoedingsarbei dder jeugd betrokken zijn, nieuwsgierig zijn, hoe hun ex-pupillen zich houen. Die nieuwsgierigheid werd te meer gaande gemaakt, toen in het Tijdschrift van Strafrecht een artikel ver- scheen van den Chef der afdeeling Gerechte- lijke Statitsiek bij het Centraal Bureau voor de Statistiek, waarin hij neerlegde de resul taten van zijn onderzoek naar de resultaten van het Rijksopvoedingswezen. Het gold hier dus het gedrag van de ontslagen regeerings- en voogdijkinderen. De resultaten van ge noemd onderzoek waren niet schitterend. lets meer dan 50 procent (wij meenen 52 procent) kon als goedgeslaagd worden beschouwd. Onder dat goedgeslaagd werd dan verstaan: na het ontslag niet aan een misdrijf zich schuldig gemaakt hebbende. Ons ko-mt deze definitie omtrent het al of niet slagen van een opvoeding zeer aanvechtbaar voor. Ieman-d kan best niet met den rechter in aanmerking komen, zonder nochtans iemand te wezen, wiens opvoedig men goedgeslaagd mag noe men en omgekeerd., De tweede factor was de mededeeling van d-en Lbrd Chief Justice op het Londensch Penitentiair Congres omtrent het al- of niet slagen der oud-verpleegden der zg.n. Bor- stalinstitutions. Dit aantal was 70 procent. Maar ook hier was de factor het al- of niet opnieuw in aanmerking komen met Justitie en Politie. De derde factor voor de opgewekte nieuws gierigheid was het feit, dat 1 December 1905 de Tuchtschool te Nijmegen werd geopend en zij dus dezer dagen op vier lustra mocht te- .rugzien. Zij heeft dus lang genceg bestaan om te kunnen constateeren of haar werk een water naar de zee dragen is, dan wel of in derdaad van sueces gesproken mag worden. En dan mag s-chrijver dezes, die zelf aan de Tuchtschool ve-rbonden is, met vr-eugde con stateeren, dat bijna' drie-vierden der eenmaal ter Tuchtschool verwezenen in de maat schappij goed terecht gekomen zijn. Er werd n.l. een onderzoek ingesteld naar het gedrag van 110 verpleegden, die 4 tot 5 jaar geleden werden ontslagen. Aan de kin- derpolitie, geestelijken, Pro Juventute-afdee- lingen, ambtenaren der Kinderwetten en der Reclasseering werden lijsten gezonden, waar in gevraagd werd of de jongen zich goed was blijven gedragen; of hij opnieuw met justitie of politie in aanraking egkomen was; of het milieu, te midden waarvan hij leefde, hem steun ten goede gaf dan wel niet; of hij geregelden arbeid had en of de patroon over hem tevred'en was; of zoo hij niet goed was gaan oppassen daarvoo-r buiten het milieu oorzaken waren aan te wijzen? Van de 110 jongens waren 4 naar het buitenland vertrokken en van hen konden dus geen ge- egvens worden verstrekt. Van de andere 106, waren 76 jongens zonder voorbehoud op bet goede pad gebleven, dat is 71.7 procent Wanneer men meet met den maatstaf van Mr. Suermondt of van Lord Chief Justice, dan moet men bij de 76 gesilaagden rog voe- gen de 6, waarvan getuigd wordt, dat ze wel buiten de handen van justitie en, politie ble- ven, maar toch niet goed van gedrag waren, dan worden genoemde cijfers opgevoerd tot 82 en 77.3 procent; van de. resteerende 24 waren 9 joneg-ns ter beschikking van de re- geerin gesteld, 8 waren nadien veroordeeld wegens diefstal, een wegens mishandbling, 5 wegens oplichtin-g en een wegens pogi-ng tot doodslag. Uit een en ander volgt luce clarius, dat de invoering van de Tuchtscholen een zegen voor de jeugd mag worden genoemd. Laat ons aannemen en er is geen reden dat niet te do-en dat het eijfer van 71.7 procent van alle verpleegden sedert 1905 gelden mag, dan is op een totaal van 3703 jongens het geheele aantal geslaagden pbm 3000 (2988.321). Een resultaat, dat zelfs het be- lasting beta lend Nederland, dat zoo vaak bang gemaakt werd met den boeman van: Ontzettend d-ure Tuchtscholen met een mini- maal succes (zoowel de duurte ails het mini- male s-uccbs is een legende!) met blijdschap mag vervull-en. Wanneer we dus vragen naar de resultaten der Tuchtschoolstraf, dan kun nen we niet and-ers antwoorden, dan dat die zeer gustig zijn. Advertentien, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot uiterlijk hall elf uur "s morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Bioscopeu. Heden overleed onze lieve Man en Vader, de Heer ENNO ALDERSHOFF, Arts te Schagen, in den ouderdom van 46 jaren. M. G. ALDERSHOFF- Krull. M. T. ALDERSHOFF. Schagen, 3 December 1925. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Algem. begraafplaats te Schagen, op Maandag 7 December, des nam. te 2 uur. Eenige en algemeene ken- nisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eenlang- durig lijden, onzb geliefde Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, Mejuffromv TRIJNTJE OLDBNBITRG, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, Fam. C. KOKKES Sr. Bergen, Bergerweg 67. 3 December 1925. Geb oren JFLTJE docliter van H. ZAADNOORDIJK en JANTJE ROODENBERG. Alkmaar, 3 December 1925. DANKBETUIGING. Hiermede bet.uigen wij onzen har- telijken dank, aan alien, die blijken van belangstelling hebben betooud, bij het overlijden van onze geliefde Ecbtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, HELENA OLTHOFF. In- 't bijzonder een woord van dank aan Dr. Degenaar en Zuster Bontenbach, voor de hulp en bij stand de overledene bewezen, Uit aller naam, H. VAN DE NES. Oosterburgstraat 13. dus correctionee'e opvoeding voorop, van- daar dai het percentage geslaagden groot is. In een onzer vorige artikelen, waarin we over het onderhavige ouderwerp breeder ge- handeld hebben, schatten we dit, afgaande op de ervaring, die wijzelf en met ons in het Tuchtschoolwezen werkza-men gemaakt had- den op ongeveer 78 procent en een enquete, die vanwege het Directorium der Nijmeeg- Programma's van 4 tot en met 10 December. Cinema Americain. le Hoofdnummer: De man met de wassen beelden. Hoofdrollen: Emil Jannings, Con- radt Veidt, Werner Krauss en Olga Belajeff. Expressionistisch drama. 2e Hoofdnummer: De vier jaargetijden. Natuurfilm: 'Lente, zorner, herfst en winter. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer: Een droom van geluk. Hoofdrollen: Gravin Agnes Esterhazy, Uschi Elliott en Harry Liedtke. Speel-sensatie. Zaterdagmiddag: St. Nicolaas-voorstelling. Sinterklaas komt in het theater. Victoria Theater. Hoofdnummer: De twee sergeants. (Uit de dagen van Nupoleon). Sensatie. BURGERLI IKE STAND. ONDERTROUWD: Hend-rik Willem Martinus Bonnes en Ja- coba Cornelia Hendrica Berlchout. Johan nes Jaggie en Elisabeth de Groot. Jacob Blom en Trijntje Beers. Jelle Jan Flingst en Kornelia Geleijnse. GEBOREN Pieter Martinus, z. van Johannes Stoop en Cornelia Stet. OVERLEDEN: Gerrit Bres, 2 dagen. Johannes Frede- rikus Meelis, 61 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.9 te Frank fort. Laagste barometerstand 739.3 te Ingoe. Verwachting (van den avond van 4 Decem ber tot den avond van 5 December): Zwakke tot matigen oostelijken tot zuidelij ken wind, helder tot lichtbewolkt, waarschijn- lijk droog weer, matige tot strenge vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries punt met licbtc vorst OPROEPING. Allen die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn- of borg- tochten onder zich hebben geteekend door wijlen den heer .J. GOOTJES, in leven Stoombootondernemer, ge- woond hebbende te Alkmaar en aldaar den 26 November 1925 overleden, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen voor 10 December 1925 ten kantore van den Notaris Nr. A. P. H. DE LANGE te Alkmaar. Door het in kraelii van gewijsde gaan van het arrest van het Ge. rechtshof te Amsterdam d.d. 18 November 1925, is'het faillissement van T. STELDER, Koopmtyj te Alkmaar vernietigd. Mr. C. H. BOSMAN, Curator. Alkmaar, 3 December 1925. Kennemerstraatweg 79. HUIDARTS. 5 December In net klein gezin wordt een GEVRAAGD, van 8-4 uur. Adres: Payglop 6. gevraagd, genegen melk te bezor- gen, goed kunnende fietsen. KAP- TEIJN, Kennemerstr.weg, Alkmaar. gevraagd, die kan beschikken over f 500.in een winstgevend zake. lyk bedrijf. t Br. fr. no. L 691, bur. v. d. bl. Te koop wegens ziekte een annex LOONMALERIJ. Goede broodwinning. Koopsom billtjk. Te bevragen: Jb. SWAAN, Ber gerweg, Bergen.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3